Мемлекеттік театрларға, концерттік ұйымдарға, мәдени-демалыс ұйымдарына, музейлерге және цирктерге субсидиялар төлеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 16 қарашадағы № 354 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 29 желтоқсанда 12608 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 14-бабы 3-тармағына және "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 7-бабы 35-7) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 22.07.2025 № 332-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік театрларға, концерттік ұйымдарға, мәдени-демалыс ұйымдарына, музейлерге және цирктерге субсидиялар төлеу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Экономика және қаржы департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялау үшін электрондық тасымалдағышта елтаңбалы мөрмен куәландырылған қағаз данасын қоса бере отырып, Қазақстан Республикасы нормативті құқықтың актілерінің эталонда бақылау банкіне енгізу үшін елтаңбалы мөрмен куәландырылған қағаз данасын қоса бере отырып осы бұйрыққа қол қоюға уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық түрдегі осы бұйрықтың көшірмелерін жолдауды;
3) ресми жарияланғаннан кейін осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен соң он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында қарастырылған іс-шаралардың орындалуы туралы ақпараттың ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Мұхамедиұлы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
______________ Б. Сұлтанов
2015 жылғы 18 қараша
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
________________ Е. Досаев
2015 жылғы 21 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрінің
2015 жылғы 16 қарашадағы
№ 354 бұйрығымен
Бекітілген
Мемлекеттік театрларға, концерттік ұйымдарға, мәдени-демалыс ұйымдарына,
музейлерге және цирктерге субсидиялар төлеу қағидалары

Об утверждении Правил выплаты субсидий государственным театрам, концертным организациям, культурно-досуговым организациям, музеям и циркам
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года № 354. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2015 года № 12608.
В соответствии с пунктом 3 статьи 14 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 35-7) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О культуре", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра культуры и информации РК от 22.07.2025 № 332-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила выплаты субсидий государственным театрам, концертным организациям, культурно-досуговым организациям, музеям и циркам.
2. Департаменту экономики и финансов Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление копий настоящего приказа для официального опубликования в информационно-правовой системе "Әділет" и периодическом печатном издании на электронном носителе с приложением бумажного экземпляра, заверенного гербовой печатью, для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, удостоверенных электронной цифровой подписью лица, уполномоченного подписывать настоящий приказ, с приложением бумажного экземпляра, заверенного гербовой печатью;
3) после официального опубликования размещение настоящего приказа на интернет - ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Мухамедиулы
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
_______________ Б. Султанов
" " 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Е. Досаев
" " 2015 года
Утверждены
приказом Министра
культуры и спорта
Республики Казахстан
от 16 ноября 2015 года № 354
Правила
выплаты субсидий государственным театрам, концертным
организациям, культурно-досуговым организациям,
музеям и циркам

1. Осы Мемлекеттік театрларға, концерттік ұйымдарға, мәдени-демалыс ұйымдарына, музейлерге және цирктерге субсидиялар төлеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 14-бабы 3-тармағына және "Мәдениет туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 7-бабы 35-7) тармақшасына сәйкес әзірленген және республикалық және жергілікті бюджеттен мемлекеттік театрларға, концерттік ұйымдарға, мәдени-демалыс ұйымдарына, музейлерге және цирктерге субсидиялар төлеудің тәртібін (бұдан әрі – бюджеттік субсидиялар) айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 22.07.2025 № 332-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Залалдарды өтеуге бюджеттік субсидиялар республикалық және жергiлiктi бюджеттен бөлінеді және залалдарды пайыздық өтеуге (қызметтердің құнын арзандатуға) арналады:
1) мемлекеттік театрларға, цирктерге, концерттік және мәдени-демалыс ұйымдарына тұрғындар үшiн театрлық, цирктік, мәдени-демалыс іс-шараларын, республика тұрғындарының барлық топтарына концерттік іс-шаралардың қол жетімділігін қамтамасыз ету, классикалық, халықтық, музыкалық және хореографиялық өнерді насихаттауға;
2) мемлекеттік музейлерге мәдени құндылықтардың сақталуын, есебін, қалыптастырылуын және қайта қалпына келтірілуін қамтамасыз етуге.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрi – бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi) бюджеттiк субсидияларды бөлу меншікті қаражат есебiнен өтелетін залал көлемін шегере отырып, мемлекеттiк театрлардың, концерттік ұйымдарының, мәдени-демалыс ұйымдарының, музейлердің және цирктердің залалын өтеуге бағыттау арқылы жүзеге асырады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 22.07.2025 № 332-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Республикалық бюджеттен бюджеттік субсидияларды төлеу, міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарларына сәйкес жүргізіледі. Бұл ретте республикалық театрлардың, концерттік ұйымдардың және музейлердің залалын өтеуге арналған субсидиялардың мөлшері осы Қағидаларға 1-1 қосымшада көрсетілген мөлшерден аспайды.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 05.02.2021 № 32 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1. Настоящие Правила выплаты субсидий государственным театрам, концертным организациям, культурно-досуговым организациям, музеям и циркам (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 14 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 35-7) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О культуре" и определяют порядок выплаты субсидий государственным театрам, концертным организациям, культурно-досуговым организациям, музеям и циркам из республиканского и местного бюджета (далее – бюджетные субсидии).
Сноска. Пункт 1 – в редакции приказа и.о. Министра культуры и информации РК от 22.07.2025 № 332-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Бюджетные субсидий выделяются на покрытие убытков из республиканского и местного бюджета и предназначаются для процентного покрытия убытков (удешевления стоимости услуг):
1) государственным театрам, циркам, концертным и культурно-досуговым организациям, связанных с предоставлением услуг по обеспечению доступности театральных цирковых, культурно-досуговых мероприятий для населения, концертных мероприятий для всех слоев населения республики, пропагандой классического, народного, музыкального и хореографического искусства;
2) государственным музеям, связанных с обеспечением сохранности, учета, комплектования и реставрации культурных ценностей.
3. Распределение бюджетных субсидий Министерством культуры и информации Республики Казахстан и местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы, районов (городов областного значения) (далее – администратор бюджетной программы) осуществляется путем направления суммы на покрытие убытков государственным театрам, концертным организациям, культурно-досуговым организациям, музеям и циркам за минусом размера убытка покрываемого за счет собственных средств.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и информации РК от 22.07.2025 № 332-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Выплаты бюджетных субсидий из республиканского бюджета производится в соответствии со сводными планами финансирования по обязательствам и платежам. При этом размер субсидий на покрытие убытков республиканских театров, концертных организаций и музеев не превышает размер, указанный в приложении 1-1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 05.02.2021 № 32 (вводится в действие с 01.01.2021).

5. Облыстық, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттен бюджеттiк субсидиялар төлеу, міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарларына сәйкес жүргізіледі. Субсидиялар меншікті қаражат есебінен өтелетін залал мөлшерін қоспағанда, ұйымдардың шығындарын өтеуге бөлінеді.
6. Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi бюджетті атқару жөнiндегi орталық және жергілікті уәкiлеттi орган қаржыландырудың жиынтық жоспарын бекiткеннен кейiн он бес жұмыс күні iшiнде мемлекеттік театрларға, концерттік ұйымдарға, мәдени-демалыс ұйымдарына, музейлерге және цирктерге бөлiнетiн бюджеттiк субсидиялар көлемi туралы мәлiметтердi жеткiзедi.
7. Мемлекеттiк театрлар, концерттік ұйымдар, мәдени-демалыс ұйымдары, музейлер және цирктер алатын бюджеттiк субсидиялар екiншi деңгейдегі банктерде өздерi ашатын ағымдағы шотқа есепке алынады.
8. Мемлекеттiк театрлар, концерттік ұйымдар, мәдени-демалыс ұйымдары, музейлер және цирктер бюджеттiк субсидиялар алу үшiн бюджеттік бағдарлама әкiмшiсiне:
1) жыл сайын, ағымдағы жылдың 30 желтоқсанынан кешiктiрмей осы Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша алынған бюджеттiк субсидиялар көлемiнiң негiзiнде алдағы жылға арналған көрсетiлетiн қызметтер бойынша кiрiстер жоспары және шығыстар жоспары бекiтiлген есебiн;
2) ай сайын, айдың 25-күнiнен кешiктiрмей осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша алдағы айдың залалдарын жабу есептерiн бередi.
9. Мемлекеттiк театрлар, концерттік ұйымдар, мәдени-демалыс ұйымдары, музейлер және цирктер жыл сайын, есептi кезеңнен кейiнгi үшiншi айдың 15-күнiнен кешiктiрмей, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiне даму жоспарларының орындалуы бойынша бекітілген есептерді беруді қамтамасыз етедi.
Мемлекеттік театрларға,
концерттік ұйымдарға,
мәдени-демалыс ұйымдарына,
музейлерге және цирктерге
субсидиялар төлеу
қағидаларына
1-қосымша
Республикалық театрлар, концерттік ұйымдардың және музейлердің залалын өтеуге арналған субсидиялардың мөлшері

5. Выплаты бюджетных субсидий из областного, города республиканского значения, столицы, районного (города областного значения) бюджета производится в соответствии со сводными планами финансирования по обязательствам и платежам. Субсидии выделяются на покрытие убытков организаций за исключением размера убытка, покрываемых за счет собственных средств.
6. Администратор бюджетной программы в течение пятнадцати рабочих дней после утверждения центральным и местным уполномоченным органом по исполнению бюджета сводного плана финансирования доводит до государственных театров, концертных и культурно-досуговым организаций, музеев и цирков помесячное распределение выделяемых бюджетных субсидий.
7. Бюджетные субсидии, получаемые государственными театрами, концертными организациями, культурно-досуговыми организациями, музеями и цирками зачисляются на текущий счет, открываемый ими в банках второго уровня.
8. Государственные театры, концертные организации, культурно-досуговые организации, музеи и цирки для получения бюджетных субсидий представляют администратору бюджетной программы:
1) ежегодно, не позднее 30 декабря текущего года, на основании полученных объемов бюджетных субсидий утвержденные планы доходов по оказываемым услугам и план расходов на предстоящий год, по формам согласно приложениям 2 и 3 к настоящим Правилам;
2) ежемесячно, не позднее 25 числа месяца, расчет покрытия убытков на предстоящий месяц по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
9. Государственные театры, концертные организации, культурно-досуговые организации, музеи и цирки ежегодно, не позднее 15 числа третьего месяца, следующего за отчетным периодом, обеспечивают предоставление администратору бюджетных программ утвержденных отчетов по исполнению планов развития.
Приложение 1
к Правилам выплаты субсидий
государственным театрам,
концертным организациям,
культурно-досуговым
организациям, музеям и циркам
Размер субсидий на покрытие убытков республиканских театров, концертных организаций и музеев

Ескерту. 1-қосымша 31.12.2020 қоса алғанда қолданыста болды - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 11.12.2020 № 338 бұйрығымен.
Мемлекеттік театрларға,
концерттік ұйымдарға, мәдени-
демалыс ұйымдарына,
музейлерге және цирктерге
субсидиялар төлеу
қағидаларына
1-1-қосымша
Республикалық театрлар, концерттік ұйымдардың және музейлердің залалын өтеуге арналған субсидиялардың мөлшері
Ескерту. Қағидалар 1-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 05.02.2021 № 32 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 22.07.2025 № 332-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
№ п/п
Республикалық бюджеттен субсидия мөлшері (пайыз %)
Ұйымдар атауы
1
2
3
1.
92 %
"Астана Опера" мемлекеттік опера және балет театры" КеАҚ
2.
90 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Абай атындағы Қазақ ұлттық опера және балет театры" РМҚК
3.
90 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Мұхтар Әуезов атындағы Қазақ ұлттық драма театры" РМҚК
4.
85 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Михаил Лермонтов атындағы Ұлттық орыс драма театры" РМҚК
5.
87 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Ғабит Мүсірепов атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театры" РМҚК
6.
90 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Наталия Сац атындағы Орыс мемлекеттік академиялық балалар мен жасөспірімдер театры" РМҚК
7.
97 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Республикалық мемлекеттік академиялық корей музыкалық комедия театры" РМҚК
8.
95 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Құдыс Қожамияров атындағы республикалық мемлекеттік академиялық ұйғыр музыкалық комедия театры" РМҚК
9.
96 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Республикалық академиялық неміс драма театры" РМҚК
10.
95 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының "Салтанат" мемлекеттік би ансамблі" РМҚК
11.
97 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының мемлекеттік академиялық би театры" РМҚК
12.
93 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Жамбыл атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық филармониясы" РМҚК
13.
90 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық халық аспаптар оркестрі" РМҚК
14.
97 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Камератасы" классикалық музыка ансамблі" РМҚК
15.
93 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Роза Бағланова атындағы "Қазақконцерт" мемлекеттік академиялық концерттік ұйымы" РМҚК
16.
95 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қалибек Қуанышбаев атындағы Қазақ ұлттық музыкалық драма театры" РМҚК
17.
90 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының мемлекеттік орталық музейі" РМҚК
18.
90 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Әбілхан Қастеев атындағы Қазақстан Республикасының мемлекеттік өнер музейі" РМҚК
19.
88 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Сирек кездесетін қияқты саз аспаптарының мемлекеттік коллекциясы" РМҚК
20.
98 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Мәдениеттерді жақындастыру орталығы" мемлекеттік музейі" РМҚК
21.
98 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Ордабасы" ұлттық тарихи-мәдени қорығы" РМҚК
22.
98 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Берел" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" РМҚК
23.
98 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Есік" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" РМҚК
24.
85 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Отырар" мемлекеттік археологиялық музей-қорығы" РМҚК
25.
95 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Ұлытау" ұлттық тарихи-мәдени және табиғи музей-қорығы" РМҚК
26.
70 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Әзірет Сұлтан" ұлттық тарихи-мәдени музей-қорығы" РМҚК
27.
95 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Абайдың "Жидебай-Бөрілі" мемлекеттік тарихи-мәдени және әдеби-мемориалдық музей-қорығы" РМҚК
28.
90 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Ежелгі Тараз ескерткіштері" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" РМҚК
29.
97 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Таңбалы" мемлекеттік тарихи-мәдени және табиғи музей-қорығы" РМҚК
30.
95 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Қазақстан Республикасының Ұлттық музейі" РМҚК
31.
98 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Бозоқ" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" РМҚК
32.
98 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Ботай" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" РМҚК
33.
98 %
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің "Сарайшық" мемлекеттік тарихи-мәдени музей-қорығы" РМҚК
Ескертпе. Аббревиатуралардың толық жазылуы:
КеАҚ – коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
РМҚК – республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
Мемлекеттік театрларға, концерттік
ұйымдарға, мәдени-демалыс
ұйымдарына, музейлерге және
цирктерге субсидиялар төлеу
қағидаларына
2-қосымша
нысан
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
20_____жылғы көрсетiлетiн қызметтер бойынша кiрiс жоспары
Р/с
спектакльдердiң, концерттердiң саны (дана)
көрермендердiң саны (мың адам)
кiрiстер (мың теңге)
ескертпе
билет сатудан
жалға беруден
өзге де
1
2
3
4
5
6
7
Мемлекеттік театрларға, концерттік
ұйымдарға, мәдени-демалыс
ұйымдарына, музейлерге және
цирктерге субсидиялар төлеу
қағидаларына
3-қосымша
нысан
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
20_____жылғы шығыс жоспары
мың теңге
Р/с
көрсеткiштердiң атауы
сомасы
ескертпе
1
2
3
4
Мемлекеттік театрларға, концерттік
ұйымдарға, мәдени-демалыс
ұйымдарына, музейлерге және
цирктерге субсидиялар төлеу
қағидаларына
4-қосымша
нысан
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
20___жылғы ____ айына залалдарын жабу есебi
мың теңге
Р/с
Өткізілетін қызметтердiң құны
Меншiктi кiрiстердiң сомасы
Субсидиялардың сомасы
1
2
3
4

Сноска. Приложение 1 действовало по 31.12.2020 в соответствии с приказом и.о. Министра культуры и спорта РК от 11.12.2020 № 338.
Приложение 1-1
к Правилам выплаты субсидий
государственным театрам,
концертным организациям,
культурно-досуговым
организациям, музеям и циркам
Размер субсидий на покрытие убытков республиканских театров, концертных организаций и музеев
Сноска. Правила дополнены приложением 1-1 в соответствии с приказом Министра культуры и спорта РК от 05.02.2021 № 32 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 10.05.2023 № 121 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); в редакции приказа и.о. Министра культуры и информации РК от 22.07.2025 № 332-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Размер субсидий из республиканского бюджета (в процентах %)
Наименование организаций
1
2
3
1.
92 %
НАО "Государственный театр оперы и балета "Астана Опера"
2.
90 %
РГКП "Казахский национальный театр оперы и балета имени Абая" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
3.
90 %
РГКП "Казахский национальный театр драмы имени Мухтара Ауэзова" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
4.
85 %
РГКП "Национальный русский театр драмы имени Михаила Лермонтова" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
5.
87 %
РГКП "Государственный академический казахский театр для детей и юношества имени Габита Мусрепова" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
6.
90 %
РГКП "Государственный академический русский театр для детей и юношества имени Наталии Сац" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
7.
97 %
РГКП "Республиканский государственный академический корейский театр музыкальной комедии" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
8.
95 %
РГКП "Республиканский государственный академический уйгурский театр музыкальной комедии имени Куддуса Кужамьярова" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
9.
96 %
РГКП "Республиканский академический немецкий драматический театр" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
10.
95 %
РГКП "Государственный ансамбль танца Республики Казахстан "Салтанат" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
11.
97 %
РГКП "Государственный академический театр танца Республики Казахстан" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
12.
93 %
РГКП "Казахская государственная академическая филармония имени Жамбыла" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
13.
90 %
РГКП "Казахский национальный оркестр народных инструментов имени Курмангазы" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
14.
97 %
РГКП "Ансамбль классической музыки "Камерата Казахстана" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
15.
93 %
РГКП "Государственная академическая концертная организация "Қазақконцерт имени Розы Баглановой" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
16.
95 %
РГКП "Казахский национальный музыкально-драматический театр имени Калибека Куанышбаева" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
17.
90 %
РГКП "Центральный государственный музей Республики Казахстан" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
18.
90 %
РГКП "Государственный музей искусств Республики Казахстан имени Абылхана Кастеева" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
19.
88 %
РГКП "Государственная коллекция уникальных смычковых музыкальных инструментов" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
20.
98 %
РГКП "Государственный музей "Центр сближения культур" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
21.
98 %
РГКП "Национальный историко-культурный заповедник "Ордабасы" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
22.
98 %
РГКП "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Берел" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
23.
98 %
РГКП "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Есік" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
24.
85 %
РГКП "Государственный археологический музей-заповедник "Отырар" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
25.
95 %
РГКП "Национальный историко-культурный и природный музей-заповедник "Ұлытау" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
26.
70 %
РГКП "Национальный историко-культурный музей-заповедник "Әзірет Сұлтан" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
27.
95 %
РГКП "Государственный историко-культурный и литературно-мемориальный музей-заповедник Абая "Жидебай-Бөрілі" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
28.
90 %
РГКП "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Ежелгі Тараз ескерткіштері" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
29.
97 %
РГКП "Государственный историко-культурный и природный музей-заповедник "Таңбалы" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
30.
95 %
РГКП "Национальный музей Республики Казахстан" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
31.
98 %
РГКП "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Бозоқ" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
32.
98 %
РГКП "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Ботай" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
33.
98 %
РГКП "Государственный историко-культурный музей-заповедник "Сарайшық" Комитета культуры Министерства культуры и информации Республики Казахстан
Примечание. Расшифровка аббревиатур:
НАО – некоммерческое акционерное общество;
РГКП – республиканское государственное казенное предприятие.
Приложение 2
к Правилам выплаты субсидий
государственным театрам, концертным
организациям, культурно-досуговым
организациям, музеям и циркам
форма
План доходов по оказываемым услугам за 20 __ год
____________________________________________________________
(наименование юридического лица)
п/п
количество спектаклей, концертов (штук)
количество зрителей (тысяч человек)
доходы (тысяч тенге)
примечание
от реализации билетов
аренда
прочие
1
2
3
4
5
6
7
Приложение 3
к Правилам выплаты субсидий
государственным театрам, концертным
организациям, культурно-досуговым
организациям, музеям и циркам
форма
План расходов за 20__год
___________________________________________________________
(наименование юридического лица)
тысяч тенге
п/п
наименование показателей
сумма
примечание
1
2
3
4
Приложение 4
к Правилам выплаты субсидий
государственным театрам, концертным
организациям, культурно-досуговым
организациям, музеям и циркам
форма
Расчет покрытия убытков на ________ месяц 20__года
_____________________________________________________________
(наименование юридического лица)
тысяч тенге
п/п
Стоимость реализуемых услуг
Сумма собственных доходов
Сумма субсидий
1
2
3
4