Қазақстан Республикасы халқының дене шынықтыру даярлығына президенттік тестілерін өткізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің м.а. 2014 жылғы 21 қарашадағы № 103 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 22 желтоқсанда № 9988 тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 12.06.2025 № 89 (16.06.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 15) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 11.01.2023 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы халқының дене шынықтыру даярлығына президенттік тестілерін өткізу қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 12.06.2025 № 89 (16.06.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Респуликасы Мәдениет және спорт министрлігі Спорт және дене шынықтыру істері комитеті (Е.Б. Қанағатов) заңнамамен белгiленген тәртiпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткеннен кейiн осы бұйрықтың мерзімді баспа басылымдарында, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жариялануын;
3) ресми жарияланғаннан кейін осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігiнiң интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы Т. Есентаев
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
міндетін атқарушының
2014 жылғы 21 қарашадағы
№ 103 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы халқының дене шынықтыру даярлығына президенттік тестілерін өткізу қағидалары
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 12.06.2025 № 89 (16.06.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 21.04.2017 № 109 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы халқының дене шынықтыру даярлығына президенттік тестілерін өткізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы халқының дене шынықтыру даярлығына президенттік тестілерін өткізу тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил проведения президентских тестов физической подготовленности населения Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 21 ноября 2014 года № 103. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 декабря 2014 года № 9988.
Сноска. Заголовок – в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 12.06.2025 № 89 (вводится в действие с 16.06.2025).
В соответствии с подпунктом 15) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 11.01.2023 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования ).
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения президентских тестов физической подготовленности населения Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 – в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 12.06.2025 № 89 (вводится в действие с 16.06.2025).
2. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и cпорта Республики Казахстан (Канагатов Е.Б.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование настоящего приказа в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) после официального опубликования размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра
Т. Есентаев
Утверждены
приказом исполняющего
обязанности Министра
культуры и спорта
Республики Казахстан
от 21 ноября 2014 года № 103
Правила проведения президентских тестов физической подготовленности населения Республики Казахстан
Сноска. Заголовок – в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 12.06.2025 № 89 (вводится в действие с 16.06.2025).
Сноска. Правила в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 21.04.2017 № 109 (вводится в действие после истечения десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения президентских тестов физической подготовленности населения Республики Казахстан (далее – Правила) определяют порядок проведения президентских тестов физической подготовленности населения Республики Казахстан.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 12.06.2025 № 89 (16.06.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы халқының дене шынықтыру даярлығына президенттік тестілері балалар, жастар, ересек халық үшін (бұдан әрі – жеке тұлғалар) өткізіледі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 12.06.2025 № 89 (16.06.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Қазақстан Республикасы халқының дене шынықтыру даярлығына президенттік тестілері, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес жеке тұлғалардың дене дайындығына қойылатын нормативтерден тұрады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 12.06.2025 № 89 (16.06.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Қазақстан Республикасы халқының дене шынықтыру даярлығына президенттік тестілерінің құрылымы
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 12.06.2025 № 89 (16.06.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Нормативтер күшті, шыдамдылықты, жылдамдылықты, икемділік пен ептілікті көрсететін дене жаттығулар түрлерін қамтиды. Дене жаттығуларының түрлері жеке тұлғаның жасына қарай сатылап айқындалады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 29.11.2017 № 316 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Нормативтер нәтижелері үш деңгейге бөлінеді:
1) президенттік дайындық деңгейі;
2) ұлттық дайындық деңгейі;
3) бастапқы дайындық деңгейі.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 29.11.2017 № 316 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Қазақстан Республикасы халқының дене шынықтыру даярлығына президенттік тестілерін өткізу тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 12.06.2025 № 89 (16.06.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Қазақстан Республикасы халқының дене шынықтыру даярлығына президенттік тестілеріне дене шынықтырумен және спортпен айналысуға қарсы көрсетілімдері жоқ жеке тұлғалар қатысады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 12.06.2025 № 89 (16.06.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Дене жаттығуларының түрлері осы Қағидаларға 1-қосымшада келтірілген:
1) жүгіру (30, 60, 100, 500, 1000 метр) - стадионның жүгіру жолында немесе кез келген тегіс жерде және жеңіл атлетика қағидаларына сәйкес өткізіледі;

Сноска. Пункт 1 – в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 12.06.2025 № 89 (вводится в действие с 16.06.2025).
2. Президентские тесты физической подготовленности населения Республики Казахстан проводятся для детей, молодежи, взрослого населения (далее – физические лица).
Сноска. Пункт 2 – в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 12.06.2025 № 89 (вводится в действие с 16.06.2025).
3. Президентские тесты физической подготовленности населения Республики Казахстан состоят из нормативов к физической подготовленности физических лиц согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 3 – в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 12.06.2025 № 89 (вводится в действие с 16.06.2025).
Глава 2. Структура президентских тестов физической подготовленности населения Республики Казахстан
Сноска. Заголовок главы 2 – в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 12.06.2025 № 89 (вводится в действие с 16.06.2025).
4. Нормативы включают в себя виды физических упражнений, отражающих силу, выносливость, быстроту, гибкость и ловкость. Виды физических упражнений определяются в ступенях в зависимости от возраста физических лиц.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 29.11.2017 № 316 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Результаты нормативов подразделяются на три уровня:
1) президентский уровень готовности;
2) уровень национальной готовности;
3) начальный уровень готовности.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 29.11.2017 № 316 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок проведения президентских тестов физической подготовленности населения Республики Казахстан
Сноска. Заголовок главы 3 – в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 12.06.2025 № 89 (вводится в действие с 16.06.2025).
6. В президентских тестах физической подготовленности населения Республики Казахстан принимают участие физические лица, не имеющие противопоказаний к занятиям физической культурой и спортом.
Сноска. Пункт 6 – в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 12.06.2025 № 89 (вводится в действие с 16.06.2025).
7. Виды физических упражнений приведены в приложении 1 к настоящим Правилам:
1) бег (на 30, 60, 100, 500, 1000 метров) проводится на беговой дорожке стадиона или любой ровной местности и проводится согласно правилам легкой атлетики;

2) орнында тұрып ұзындыққа секіру - ашық және жабық кешендердегі кез келген тегіс жерде өткізіледі;
3) биік кермеде тартылу бастапқы қалыпта жоғарыдан ұстай асылып, аяқты еденге (жерге) тигізбей орындалады. Кермеден иек жоғары өтіп және бастапқы қалыпқа қайтып оралған кезде жаттығу орындалған болып есептеледі. Жаттығуды орындау кезінде қолдарды айқастыруға болмайды;
4) кеудені көтеру шалқалап жатқан қалыпта, аяқ тізеден 90 градус бұрышқа бүгіліп, алақан иықта және табаннан серіктестің ұстап тұруымен орындалады;
5) Тегіс жерлерде жүгірудің қашықтығы саябақ, орман аумағында немесе қандай да болмасын ашық жерде өтеді.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 11.01.2023 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Қазақстан Республикасы халқының дене шынықтыру даярлығына президенттік тестілерін тапсыру ауа-райына байланысты далада немесе жабық спорттық кешендерде өткізіледі.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 12.06.2025 № 89 (16.06.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Президенттік дайындық деңгейі және ұлттық дайындық деңгейінің нормативтерін орындаған жеке тұлғалар мынадай айырым белгісі бар төсбелгімен және оларға куәліктермен марапатталады:
1) осы Қағидаларға 2 және 4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша президенттік дайындық деңгейінің нормативтерін орындағаны үшін;
2) осы Қағидаларға 3 және 5-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша ұлттық дайындық деңгейінің нормативтерін орындағаны үшін.
Бастапқы дайындық деңгейінің нормативтерін орындаған жеке тұлғаларға осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша сертификат беріледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 29.11.2017 № 316 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Президенттік дайындық деңгейі мен ұлттық дайындық деңгейінің айырым белгісі бар төсбелгісін және олардың куәліктерін, сонымен бірге бастапқы дайындық деңгейін орындаған жеке тұлғаларға куәлік дайындау және оны сатып алу дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкілетті органның немесе жергілікті атқарушы органның бөлген бюджеттік қаражаты шегінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 29.11.2017 № 316 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
халқының дене шынықтыру
даярлығына президенттік
тестілерін өткізу қағидаларына
1-қосымша

2) прыжок в длину с места проводится на любой ровной поверхности в открытых и закрытых помещениях;
3) подтягивание на высокой перекладине выполняется из исходного положения на вис хватом сверху, не касаясь ногами пола (земли). Упражнение считается выполненным при пересечении подбородком грифа перекладины и возвращении в исходное положение. При выполнении упражнения перехват рук не допускается;
4) подъем туловища выполняется из положения лежа на спине, ноги согнуты в коленях под углом 90 градусов, кисти рук к плечам, стопы удерживаются партнером;
5) дистанция кросса по пересеченной местности прокладывается по территории парка, леса или на любом открытом пространстве.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 11.01.2023 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования ).
8. Президентские тесты физической подготовленности населения Республики Казахстан проводятся на улице или в закрытых спортивных комплексах в зависимости от погодных условий.
Сноска. Пункт 8 – в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 12.06.2025 № 89 (вводится в действие с 16.06.2025).
9. Физические лица, выполнившие нормативы президентского уровня готовности и уровня национальной готовности, награждаются нагрудными знаками отличия и с выдачей удостоверениями к ним:
1) за выполнение нормативов президентского уровня готовности по формам согласно приложениям 2 и 4 к настоящим Правилам;
2) за выполнение нормативов уровня национальной готовности по формам согласно приложениям 3 и 5 к настоящим Правилам.
Физическим лицам, выполнившим нормативы начального уровня готовности, выдается сертификат по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 29.11.2017 № 316 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Изготовление и приобретение нагрудных знаков отличия президентского уровня готовности и уровня национальной готовности с удостоверениями к ним, а также сертификатов для физических лиц, выполнивших начальный уровень готовности, осуществляется в пределах выделенных бюджетных средств уполномоченного органа в области физической культуры и спорта или местных исполнительных органов.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 29.11.2017 № 316 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам проведения
президентских тестов физической
подготовленности населения
Республики Казахстан

Ескерту. 2-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 12.06.2025 № 89 (16.06.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Президенттік дайындық деңгейдің айырым белгісі бар төсбелгісі нысаны
1-саты "Шымырлық пен ептілік"
2-саты "Спорт ізбасарлары"
3-саты "Күш пен батылдық"
4-саты "Шынығуды жетілдіру"
5-саты "Сергектік пен денсаулық"
Қазақстан Республикасы
халқының дене шынықтыру
даярлығына президенттік
тестілерін өткізу қағидаларына
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 12.06.2025 № 89 (16.06.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұлттық дайындық деңгейінің айырым белгісі бар төсбелгісінің нысаны
1-саты "Шымырлық пен ептілік"
2-саты "Спорт ізбасарлары"
3-саты "Күш пен батылдық"
4-саты "Шынығуды жетілдіру"
5-саты "Сергектік пен денсаулық"
Қазақстан Республикасы
халқының дене шынықтыру
даярлығына президенттік
тестілерін өткізу қағидаларына
4-қосымша
Президенттік дайындық деңгейдің айырым белгісі бар төсбелгісіне берілетін куәлік нысаны
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 12.06.2025 № 89 (16.06.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Беткі жағы
МАРАПАТТАУ ТУРАЛЫ
КУӘЛІК
Ішкі жағы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті
№ _____куәлік
_________________________________
(тегі)
________________________________
(аты)
__________________________________
(әкесінің аты (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы халқының дене дайындығының президенттік тестілерінің президенттік дайындық деңгейінің нормативтерін орындағаны үшін айырым белгісі бар төсбелгісімен марапатталды
саты ___ "______"
20__жылғы "__" ____ № __ бұйрық
Төраға ___________/_________/ (қолы) мөрдің орны
Комитет по делам спорта и физической культуры Министерства туризма и спорта Республики Казахстан
Удостоверение № ____
_________________________
(фамилия)
_________________________
(имя)
_________________________
(отчество (при наличии)
Награжден нагрудным знаком отличия за выполнение нормативов президентского уровня готовности президентских тестов физической подготовленности населения Республики Казахстан
____ ступень "___________"
Приказ № __ от "__" ____20__года
Председатель __________/_______/ (подпись)
место печати
Қазақстан Республикасы
халқының дене шынықтыру
даярлығына президенттік
тестілерін өткізу қағидаларына
5-қосымша
Ұлттық дайындық деңгейдің айырым белгісі бар төсбелгісіне берілетін куәлік нысаны
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 12.06.2025 № 89 (16.06.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Беткі жағы
МАРАПАТТАУ ТУРАЛЫ
КУӘЛІК
Ішкі жағы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті
№ _____куәлік
_________________________
(тегі)
_________________________
(аты)
_________________________
(әкесінің аты (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы халқының дене дайындығының президенттік тестілерінің ұлттық дайындық деңгейінің нормативтерін орындағаны үшін айырым белгісі бар төсбелгісімен марапатталды
саты ___ "______"
20__жылғы "__" ____ № __ бұйрық
Төраға ___________/_________/ (қолы)
мөрдің орны
Комитет по делам спорта и физической культуры Министерства туризма и спорта Республики Казахстан
Удостоверение № ____
_________________________
(фамилия)
_________________________
(имя)
_________________________
(отчество (при наличии)
Награжден нагрудным знаком отличия за выполнение нормативов уровня национальной готовности президентских тестов физической подготовленности населения Республики Казахстан
____ ступень "___________"
Приказ № __ от "__" ____20__года
Председатель __________/_______/ (подпись)
место печати
Қазақстан Республикасы
халқының дене шынықтыру
даярлығына президенттік
тестілерін өткізу қағидаларына
6-қосымша
Бастапқы дайындық деңгейдің нормативтерін орындағаны үшін жеке тұлғаларға арналған сертификат нысаны
Ескерту. Қағида 6-қосымшамен толықтырылды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 29.11.2017 № 316 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 12.06.2025 № 89 (16.06.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Беткі жағы
СЕРТИФИКАТ
Ішкі жағы
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті
№ ______ сертификат
______________________________
(тегі)
______________________________
(аты)
______________________________
(әкесінің аты (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы халқының дене дайындығының президенттік тестілерінің бастапқы дайындық деңгейінің нормативтерін орындағаны үшін берілді
20___ жылғы "____" _____________ № _____ бұйрық
Төраға____________/ ___________/ (қолы)
мөрдің орны
Комитет по делам спорта и физической культуры Министерства туризма и спорта Республики Казахстан
Сертификат № _______
______________________________
(фамилия)
______________________________
(имя)
______________________________
(отчество (при наличии)
Выдан за выполнение нормативов начального уровня готовности президентских тестов физической подготовленности населения Республики Казахстан
Приказ № ____ от "_____" ______________ 20__ года
Председатель______________/ ___________/ (подпись) место печати

Сноска. Правый верхний угол приложения 2 – в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 12.06.2025 № 89 (вводится в действие с 16.06.2025).
Формы нагрудных знаков отличия президентского уровня готовности
1 ступень "Шымырлық пен ептілік"
2 ступень "Спорт ізбасарлары"
3 ступень "Күш пен батылдық"
4 ступень "Шынығуды жетілдіру"
5 ступень "Сергектік пен денсаулық"
Приложение 3
к Правилам проведения
президентских тестов физической
подготовленности населения
Республики Казахстан
Сноска. Правый верхний угол приложения 3 – в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 12.06.2025 № 89 (вводится в действие с 16.06.2025).
Формы нагрудных знаков отличия уровня национальной готовности.
1 ступень "Шымырлық пен ептілік"
2 ступень "Спорт ізбасарлары"
3 ступень "Күш пен батылдық"
4 ступень "Шынығуды жетілдіру"
5 ступень "Сергектік пен денсаулық"
Приложение 4
к Правилам проведения
президентских тестов физической
подготовленности населения
Республики Казахстан
Форма удостоверения к нагрудному знаку отличия президентского уровня готовности
Сноска. Приложение 4 – в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 12.06.2025 № 89 (вводится в действие с 16.06.2025).
Лицевая сторона
МАРАПАТТАУ ТУРАЛЫ
КУӘЛІК
Оборотная сторона
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт
министрлігінің Спорт және дене
шынықтыру істері комитеті
№ _____ куәлік
________________________________
(тегі)
________________________________
(аты)
________________________________
(әкесінің аты (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы халқының дене
дайындығының президенттік тестілерінің
президенттік дайындық деңгейінің
нормативтерін орындағаны үшін айырым
белгісі бар төсбелгісімен марапатталды
саты ___ "______"
20__жылғы "__" ____ № __ бұйрық
Төраға ___________/_________/
(қолы)
мөрдің орны
Комитет по делам спорта
и физической культуры
Министерства туризма и спорта
Республики Казахстан
Удостоверение № ____
_________________________
(фамилия)
_________________________
(имя)
_________________________
(отчество (при наличии)
Награжден нагрудным знаком отличия
за выполнение нормативов
президентского уровня готовности
президентских тестов физической
подготовленности населения
Республики Казахстан
____ ступень "___________"
Приказ № __ от "__" ____20__года
Председатель __________/_______/
(подпись)
место печати
Приложение 5
к Правилам проведения
президентских тестов физической
подготовленности населения
Республики Казахстан
Форма удостоверения к нагрудному знаку отличия уровня национальной готовности
Лицевая сторона
МАРАПАТТАУ ТУРАЛЫ
КУӘЛІК
Оборотная сторона
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт
министрлігінің Спорт және дене шынықтыру
істері комитеті
№ _____ куәлік
_________________________
(тегі)
_________________________
(аты)
_________________________
(әкесінің аты (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы халқының дене
дайындығының президенттік тестілерінің
ұлттық дайындық деңгейінің нормативтерін
орындағаны үшін айырым белгісі бар
төсбелгісімен марапатталды
саты ___ "______"
20__жылғы "__" ____ № __ бұйрық
Төраға ___________/_________/
(қолы)
мөрдің орны
Комитет по делам спорта
и физической культуры
Министерства туризма и спорта
Республики Казахстан
Удостоверение № ____
_________________________
(фамилия)
_________________________
(имя)
_________________________
(отчество (при наличии)
Награжден нагрудным знаком отличия
за выполнение нормативов уровня
национальной готовности президентских
тестов физической подготовленности
населения Республики Казахстан
____ ступень "___________"
Приказ № __ от "__" ____20__года
Председатель __________/_______/
(подпись)
место печати
Приложение
6 к Правилам проведения
президентских тестов физической
подготовленности населения
Республики Казахстан
Форма сертификата для физических лиц выполнивших нормативы начального уровня готовности
Сноска. Правила дополнены приложением 6 в соответствии с приказом Министра культуры и спорта РК от 29.11.2017 № 316 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Лицевая сторона
СЕРТИФИКАТ
Оборотная сторона
Қазақстан Республикасы Туризм және спорт
министрлігінің Спорт және дене шынықтыру
істері комитеті
№ ______ сертификат
______________________________
(тегі)
______________________________
(аты)
______________________________
(әкесінің аты (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы халқының дене
дайындығының президенттік тестілерінің
бастапқы дайындық деңгейінің нормативтерін
орындағаны үшін берілді
20__ жылғы "___" _______ № _____ бұйрық
Төраға____________/ ___________/
(қолы)
мөрдің орны
Комитет по делам спорта и физической
культуры Министерства туризма и спорта
Республики Казахстан
Сертификат № _______
______________________________
(фамилия)
______________________________
(имя)
______________________________
(отчество (при наличии)
Выдан за выполнение нормативов начального
уровня готовности президентских тестов
физической подготовленности населения
Республики Казахстан
Приказ № ___ от "____" ________ 20__ года
Председатель ______________/ ___________/
(подпись)
место печати