Шығыстары бюджет қаражаты есебінен ұзақ мерзімді субсидиялануға жататын әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау бойынша ашық тендер негізінде конкурс өткізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2014 жылғы 30 қазандағы № 113 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 6 қарашада № 9860 тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.09.2018 № 681 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Темір жол көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 2-тармағының 34-18) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Көлік министрінің м.а. 29.08.2025 № 281 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Шығыстары бюджет қаражаты есебінен ұзақ мерзімді субсидиялануға жататын әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау бойынша ашық тендер негізінде конкурс өткізу қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 22.06.2016 № 514 (01.09.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Көлік комитеті (Ә.А. Асавбаев):
1) осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарына және "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға көшірмелерін жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында жариялау және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін 10 жұмыс күні ішінде осы бұйрықтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об утверждении Правил проведения конкурса на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих перевозки пассажиров по социально значимым сообщениям, расходы которых подлежат долгосрочному субсидированию за счет бюджетных средств
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 октября 2014 года № 113. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 ноября 2014 года № 9860.
Сноска. Заголовок приказа в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 22.06.2016 № 514 (вводится в действие с 01.09.2016); внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.09.2018 № 681 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 34-18) пункта 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан "О железнодорожном транспорте", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа и.о. Министра транспорта РК от 29.08.2025 № 281 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить Правила проведения конкурса на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих перевозки пассажиров по социально значимым сообщениям, расходы которых подлежат долгосрочному субсидированию за счет бюджетных средств.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 22.06.2016 № 514 (вводится в действие с 01.09.2016).
2. Комитету транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Асавбаев А.А.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление копии на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение 10 рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего приказа.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму бірінші вице-министрі Ж.М. Қасымбек жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
Министрінің міндетін атқарушы
Ж. Қасымбек
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2014 жылғы 30 қазандағы
№ 113 бұйрығымен бекітілген
Шығыстары бюджет қаражаты есебінен ұзақ мерзімді субсидиялануға
жататын әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау бойынша
ашық тендер негізінде конкурс өткізу қағидаларын бекіту туралы
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 22.06.2016 № 514 (01.09.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-бөлім. Жалпы ережелер
1. Шығыстары бюджет қаражаты есебінен ұзақ мерзімді субсидиялануға жататын әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша теміржол жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау бойынша ашық тендер негізінде конкурс өткізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Теміржол көлігі туралы" 2001 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 2-тармағының 34-18) тармақшасына сәйкес әзірленген және Шығыстары бюджет қаражаты есебінен ұзақ мерзімді субсидиялануға жататын әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша теміржол жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау бойынша ашық тендер негізінде конкурс (бұдан әрі – тендер) өткізуді ұйымдастыру тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 19.04.2017 № 219 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
2. Осы Қағидаларда мынадай анықтамалар пайдаланылады:
1) қаржы институты – екінші деңгейдегі банктер, банк қызметін жүзеге асыру құқығына тиісті лицензиясы бар кредиттік ұйымдар, лизингілік компаниялар;
2) лизинг бepуші – тартылған ақша және (немесе) өз ақшасы есебiнен лизинг нысанасын меншiгіне сатып алатын және оны лизинг алушыға лизинг шартының талаптарымен беретiн лизинг мәмiлесiне қатысушы. Бiр лизинг мәмiлесінің шеңберiнде, лизинг берушi бiр мезгiлде оның басқа қатысушысы ретiнде iс-қимыл жасауға құқылы емес;

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан Касымбек Ж.М.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Ж. Касымбек
Утверждены
приказом исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 октября 2014 года № 113
Правила
проведения конкурса на основе открытого тендера по
определению перевозчиков, осуществляющих перевозки пассажиров
по социально значимым сообщениям, расходы которых подлежат
долгосрочному субсидированию за счет бюджетных средств
Сноска. В заголовок внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 19.04.2017 № 219 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Правила в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 22.06.2016 № 514 (вводится в действие с 01.09.2016).
Глава 1. Общие положения
1. Правила проведения конкурса на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих перевозки пассажиров по социально значимым сообщениям, расходы которых подлежат долгосрочному субсидированию за счет бюджетных средств (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 34-18) пункта 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года "О железнодорожном транспорте" (далее – Закон) и определяют порядок проведения конкурса на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих перевозки пассажиров по социально значимым сообщениям, расходы которых подлежат долгосрочному субсидированию за счет бюджетных средств (далее – тендер).
Сноска. В пункт 1 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 19.04.2017 № 219 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах используются следующие определения:
1) финансовый институт – банки второго уровня, кредитные организации, имеющие соответствующую лицензию на право осуществления банковской деятельности, лизинговые компании;
2) лизингодатель – участник лизинговой сделки, который за счет привлеченных и (или) собственных денег приобретает в собственность предмет лизинга и передает его лизингополучателю на условиях договора лизинга. В рамках одной лизинговой сделки лизингодатель не вправе одновременно выступать в качестве другого ее участника;

3) тендерлік өтінім – тендерді ұйымдастырушыға тендерге қатысушы ұсынған, тендерді ұйымдастырушының және осы Қағидалардың 22-тармағында көрсетілген құжаттар жиынтығын қоса отырып, осы Қағидалардың талаптарына сәйкес ресімделген өтінім;
4) уәкілетті орган – теміржол көлігі саласындағы басшылықты, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шекте салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
5) Ұлттық инфрақұрылым операторы – акцияларының бақылау пакеті Ұлттық теміржол компаниясына тиесілі, магистральдық теміржол желісін пайдалануды, күтіп-ұстауды, жаңғыртуды, салуды жүзеге асыратын және магистральдық теміржол желісі қызметтерін көрсететін заңды тұлға;
6) Ұлттық жолаушылар тасымалдаушы – Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын, акцияларының бақылау пакеті Ұлттық теміржол компаниясына тиесілі, жолаушыларды, багажды, жүк-багажды, почта жөнелтілімдерін тасымалдау бойынша қызметтер көрсететін, оның ішінде арнайы және әскери тасымалдауларды орындайтын заңды тұлға.
3. Тендерді өткізудің ұйымдастырушысы (бұдан әрі – тендерді ұйымдастырушы):
1) әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастарда – уәкілетті орган;
2) әлеуметтік маңызы бар ауданаралық (облысішілік қаларалық) және қала маңындағы қатынастарда – республикалық маңызы бар қалаларда, облыстарда жергiлiктi атқарушы органдар болып табылады.
2-бөлім. Тендерді өткізу тәртібі
1-параграф. Тендерді өткізу
4. Тендер мынадай:
1) әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялау шартының (бұдан әрі – субсидиялау туралы шарт) мерзімінің өтуі;
2) әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушының шығыстарын одан әрі субсидиялау үшін бюджет қаражаты болмаған жағдайды қоспағанда, субсидиялау туралы шартты мерзімінен бұрын тоқтату немесе субсидиялау туралы шарттан әлеуметтік маңызы бар маршрутты алып тастау;
3) қолданыстағы субсидиялау туралы шартқа сәйкес маршрутты ұзарту немесе қысқарту жағдайларын қоспағанда, жаңа әлеуметтік маңызы бар қатынастарды анықтау жағдайларында өткізіледі.
Бұл ретте, тендер тасымалдаушының әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыру және бюджеттік қаржы есебінен оның шығындарын ұзақмерзімді субсидиялау құқығына өткізіледі.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 27.12.2017 № 903 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.09.2018 № 681 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

3) тендерная заявка – заявка, предоставленная участником тендера организатору тендера и оформленная в соответствии с требованиями организатора тендера и настоящих Правил с приложением комплекта документов, указанных в пункте 22 настоящих Правил;
4) уполномоченный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в сфере железнодорожного транспорта, а также в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, – межотраслевую координацию;
5) Национальный оператор инфраструктуры – юридическое лицо, контрольный пакет акций которого принадлежит Национальной железнодорожной компании, осуществляющее эксплуатацию, содержание, модернизацию, строительство магистральной железнодорожной сети и оказывающее услуги магистральной железнодорожной сети;
6) Национальный перевозчик пассажиров – юридическое лицо, определяемое Правительством Республики Казахстан, оказывающее услуги по перевозке пассажиров, багажа, грузобагажа, почтовых отправлений, обеспечивающее реализацию плана формирования поездов на всей магистральной железнодорожной сети, в том числе по специальным и воинским перевозкам.
3. Организаторами проведения тендера выступают:
1) по социально значимым межобластным сообщениям - уполномоченный орган;
2) по социально значимым межрайонным (междугородным, внутриобластным) и пригородным сообщениям – местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы.
Глава 2. Порядок проведения тендера
Параграф 1. Проведение тендера
4. Тендер проводится в следующих случаях:
1) окончания срока действия договора на долгосрочное субсидирование расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям (далее – договор о субсидировании);
2) досрочного расторжения договора о субсидировании либо исключения социально значимого маршрута из договора о субсидировании, кроме случаев отсутствия бюджетных средств для дальнейшего субсидирования расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям;
3) определения нового социально значимого сообщения, за исключением случаев продления либо сокращения маршрута в соответствии с действующими договорами о субсидировании.
При этом, тендер проводится на право осуществления перевозчиком перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям и долгосрочного субсидирования его расходов за счет бюджетных средств.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 27.12.2017 № 903 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.09.2018 № 681 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

5. Тендерді өткізу туралы шешім уәкілетті органмен немесе қалалардың, республикалық маңызы бар қалалардың, облыстардың жергілікті атқарушы органдарымен осы Қағидалардың 4-тармағына сәйкес конкурстық құжаттаманы бекіту әдісімен қабылданады.
6. Уәкілетті орган тендерді өткізу туралы шешім қабылдағаннан кейін тендерді ұйымдастырушының интернет-ресурсы арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысанда тиісті тендер өткізу туралы хабарландыру (бұдан әрі – хабарландыру) беріледі. Хабарландыру тендер өткізілген күнге дейін күнтізбелік 15 күннен, сондай-ақ қайта өткізілген жағдайда күнтізбелік 7 күннен кешіктірілмей беріледі. Тендер жасасқан субсидиялау туралы шарттардың мерзімі аяқталуына күнтізбелік 60 күннен кешіктірілмей өткізіледі.
7. Тендерді өткізу туралы хабарланғаннан кейін тасымалдаушылар осы Қағидаларға сәйкес уәкілетті органның атына тендерлік өтінімдерді ұсынады.
8. Тендерғе қатысуға өтінімдерді қабылдау тіркеу журналына өтінімдерді (тігілген, нөмірленғен, комиссия хатшысы қол қойған және мөрмен бекітілген) енгізу жолымен жүзеге асырылады және тендерді өткізу күніне дейін күнтізбелік бір күн ішінде аяқталады.
интернет-ресурстар арқылы шығыстары бюджет қаражаты есебінен субсидиялануға жататын әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша теміржол жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау бойынша ашық тендер негізінде конкурс өткізу туралы
2-параграф. Конкурстық құжаттаманы әзірлеу және бекіту тәртібі
9. Тендерге конкурстық құжаттаманы тендерді ұйымдастырушы әзірлейді және бекітеді және мыналардан тұрады:
1) хабарландыру;
2) лоттар бөлігінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысанда әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалдауды жүзеге асырудың негізгі талаптары (бұдан әрі – жолаушыларды тасымалдаудың негізгі талаптары);
3) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысанда әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалдауды дамытудың негізгі талаптары (бұдан әрі – тасымалдаудың негізгі талаптары);
4) осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес жылдар және лоттар бөлігінде әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылар шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялаудың жоспарланған көлемі және әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалы бойынша қызметке бағаның (тарифтердің) шекті деңгейі (бұдан әрі – ұзақ мерзімді субсидиялаудың жоспарланған деңгейі және бағаның жоғарылауының шекті деңгейі);
5) осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес жылдар және лоттар бөлігінде тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондардың есепке ала отырып әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар айналымының жоспарланған көлемі (бұдан әрі – жоспарланған жолаушылар айналымының көлемі).

5. Решение о проведении тендера принимается уполномоченным органом или местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы путем утверждения конкурсной документации в соответствии с пунктом 9 настоящих Правил.
6. После принятия решения о проведении тендера, через интернет-ресурс организатора тендера подается соответствующее объявление о проведении тендера по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – объявление). Объявление подается не менее чем за 15 календарных дней до даты проведения тендера, в случае повторного проведения тендера – за 7 календарных дней. Тендер проводится не менее чем за 60 календарных дней до окончания сроков заключенных договоров о субсидировании.
7. После объявления о проведении тендера перевозчики, желающие принять участие в тендере, представляют тендерные заявки в адрес организатора тендера в соответствии с настоящими Правилами.
8. Прием заявок на участие в тендере осуществляется секретарем комиссии путем занесения в журнал регистрации заявок (прошитый, пронумерованный, запарафированный секретарем комиссии и скрепленный печатью) и завершается за один календарный день до даты вскрытия тендерных заявок.
Параграф 2. Порядок разработки и утверждения конкурсной
документации
9. Конкурсная документация к тендеру разрабатывается и утверждается организатором тендера и содержит:
1) объявление;
2) основные условия осуществления перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – основные условия перевозок пассажиров) в разрезе лотов;
3) основные условия развития перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – основные условия развития);
4) планируемый объем долгосрочного субсидирования расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям, и предельный уровень повышения цен (тарифов) на услуги по перевозке пассажиров по социально значимым сообщениям по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее – планируемый объем долгосрочного субсидирования и предельный уровень повышения цен) в разрезе годов и лотов;
5) планируемый объем пассажирооборота по социально значимым сообщениям с учетом прицепных и беспересадочных вагонов по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – планируемый объем пассажирооборота) в разрезе годов и лотов.

10. Тендерге шығарылатын лоттар әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша қатынауға жоспарланған поездар бойынша құрылады. Тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондар бойынша лоттар әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жол жүру кезінде оларды қалыптастыру пунктінен тіркеу бірінші жоспарланған құрамдағы поезбен бір лотта құралады. Халықаралық поездардан басқа тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондар үшін жеке лоттарды қалыптастыру көзделмейді. Бұл ретте республикалық көлемдегі іс-шараны ұйымдастыру шеңберінде әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалын ұйымдастырған жағдайда әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша қатынауға жоспарланған электро-, дизель поездардан басқа поездарды, бір лотпен өткізуге болады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 19.04.2017 № 219 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
11. Тасымалдаудың негізгі талаптары және жолаушылар айналымының жоспарланған көлемінің көрсеткіштері "Теміржол көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 2-тармағының 34-23) тармақшасымен сәйкес уәкілетті органмен бекітілген әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалы жүзеге асырушы тасымалдаушылар шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялау көлемін анықтау Әдістемесіне (бұдан әрі - Әдістеме) сәйкес қалыптасады.
12. Дамудың негізгі талаптары әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалының сапалық көрсеткіштерін жоғарылату есебінен қалыптасады.
13. Ұзақ мерзімді субсидиялаудың жоспарланған көлемі және бағаны жоғарылаудың шекті деңгейі тиісінше деңгейде бекітілген бюджет шегінде қалыптасады.
Келесі жылдарға тиісінше бюджет бекітілмеген ұзақ мерзімді субсидиялаудың жоспарланған көлемі және бағаны жоғарылаудың шекті деңгейі тиісінше деңгейдің бюджеті бекітілген соңғы жылдың деңгейінде қалыптасады.
14. Әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша жолаушыларды тасымалдауды жүзеге асыру мерзімі жылына күнтізбелік 90 (тоқсан) күннен аз жүретін маршруттарды, сондай-ақ жүзеге асыру мерзімін тендерді ұйымдастырушы бес жылдан жиырма жылға дейін айқындайтын әлеуметтік маңызы бар ауданаралық (қалааралық, облысішілік) және қалааралық қатынастар бойынша тасымалдауды қоспағанда, жиырма жылға айқындалады.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Көлік министрінің м.а. 14.11.2024 № 376 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Тендерге конкурстық құжаттар тендерді ұйымдастырушының бірінші басшысымен, не ол болмаған кезде оның міндетін атқарушы адаммен бекітіледі.

10. Выставляемые на тендер лоты формируются по поездам, планируемым к курсированию по социально значимым сообщениям. Лоты по прицепным и беспересадочным вагонам формируются в одном лоте с поездом, в составе которого планируется их прицепка первым с пункта формирования в пути следования по социально значимому сообщению. Формирование отдельного лота для прицепных и беспересадочных вагонов кроме международных поездов не предусматривается. При этом в случае организации социально значимых пассажирских перевозок в рамках проведения мероприятий республиканского масштаба допускается формирование поездов, планируемых к курсированию по социально значимым сообщениям в одном лоте, за исключением электро-, дизель поездов.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 19.04.2017 № 219 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Показатели в основных условиях перевозок и планируемый объем пассажирооборота формируются в соответствии с Методикой определения объемов долгосрочного субсидирования расходов перевозчиков, осуществляющих перевозки пассажиров по социально значимым сообщениям, утверждаемой уполномоченным органом в соответствии с подпунктом 34-23) пункта 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан "О железнодорожном транспорте" (далее – Методика).
12. Основные условия развития формируются с учетом повышения качественных характеристик перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям.
13. Планируемый объем долгосрочного субсидирования и предельный уровень повышения цен формируются в пределах утвержденного бюджета соответствующего уровня.
Планируемый объем долгосрочного субсидирования и предельный уровень повышения цен на последующие годы, по которым бюджет соответствующего уровня не утвержден, формируются на уровне последнего года утвержденного бюджета соответствующего уровня.
14. Срок осуществления перевозок пассажиров по социально значимым межобластным сообщениям определяется на двадцать лет, за исключением маршрутов, курсирующих менее 90 (девяносто) календарных дней в году, а также перевозок по социально значимым межрайонным (междугородным, внутриобластным) и пригородным сообщениям, срок осуществления которых определяется организатором тендера от пяти до двадцати лет.
Сноска. Пункт 14 - в редакции приказа и.о. Министра транспорта РК от 14.11.2024 № 376 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Конкурсная документация к тендеру утверждается первым руководителем организатора тендера либо в случае его отсутствия, лицом, исполняющим его обязанности.

3-параграф. Комиссияны құру
16. Тендерді өткізуді қамтамасыз ету және жеңімпазды анықтау үшін комиссия (бұдан әрі – комиссия) құрылады. Комиссия құрамы тендерді ұйымдастырушының бірінші басшысы, не ол болмаған кезде оның міндетін атқарушы адаммен бекітіледі, бұл ретте комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды құрауы және үш адамнан кем болмауы тиіс. Комиссияны комиссия төрағасы, ал ол болмаған кезде төрағаның орынбасары басқарады. Комиссия хатшысы комиссияның мүшесі болып табылмайды және комиссия шешімдер қабылдау кезінде дауыс беруге құқығы жоқ.
17. Комиссия қатысушылардың тендерлік өтінімдерін қабылдайды және қарайды, тендер өткізеді және жеңімпаздарды анықтайды.
18. Комиссия төрағасы, ол болмаған жағдайда төрағаның орынбасары комиссия қызметін басқарады, комиссия отырыстарында төрағалық етеді, жұмысты жоспарлайды және оның шешімдерінің іске асырылуына жалпы бақылауды жүзеге асырады.
19. Тендерді ұйымдастырушыға өтеусіз негізде жолаушыларды тасымалдау жөніндегі қызметтер ұсыну бойынша жұмыс тәжірибесі бар өзге де мамандарды сарапшылар ретінде жұмыс істеу үшін тартуға рұқсат етіледі. Сарапшы комиссияның мүшесі болып табылмайды және комиссия шешімдер қабылдау кезінде дауыс беруге құқығы жоқ.
20. Сарапшылар қатысушылардың тендерлік өтінімдерінің конкурстық құжаттама талаптарына, осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігі туралы сараптамалық қорытынды береді. Сарапашылар комиссияның мүшесі болып табылмайды және комиссия шешімдер қабылдау кезінде дауыс беруге құқығы жоқ. Сарапшылардың қорытындысы қатысушылар ұсынған тендерлік өтінімдерді бағалау және салыстыру, жеңімпаздарды анықтау туралы шешім қабылданған кезде ескеріледі. Сараптамалық қорытынды жазбаша түрде ресімделеді, оған сарапшылар қол қояды және комиссия отырысының хаттамасына қоса тіркеледі.
4-параграф. Тасымалдаушыларға және ұсынылған құжаттарға қойылатын талаптар
21. Тендерге қатысу үшін тасымалдаушы мынадай талаптарға сәйкес болуы тиіс:
1) Қазақстан Республикасы шекарасында кәсіпкерлік қызметін жүзеге асырушы жеке кәсіпкер және заңды тұлға болып саналуы;
2) Қазақстан Республикасының аумағында заңнамада белгіленген тәртіппен тіркелген, жолаушылар тасымалдауды ұйымдастыру үшін меншікті немесе өзге де заңды негіздерде пайдаланылатын техникалық қауіпсіздік талаптарына сәйкес келетін жолаушылар тасымалын ұйымдастыру үшін жолаушы жылжымалы құрамының болуы.
Бұл ретте үлгілері (жалпы, плацкарт, купе) бойынша көрсетілген жолаушылар вагондарының саны талап етілетін вагондар санынан кемінде 30 %, ал электр-, дизель поездар вагондарының саны – 100 % құруы тиіс;

Параграф 3. Формирование комиссии
16. Для обеспечения проведения тендера и определения победителя, формируется комиссия (далее – комиссия). Состав комиссии утверждается первым руководителем организатора тендера либо в случае его отсутствия, лицом, исполняющим его обязанности, при этом общее количество членов комиссии должно составлять нечетное число и быть не менее трех человек. Комиссию возглавляет председатель комиссии, а при его отсутствии - заместитель председателя. Секретарь комиссии не является членом комиссии и не имеет права голоса при принятии комиссией решений.
17. Комиссия принимает и рассматривает тендерные заявки участников, проводит тендер и определяет победителей.
18. Председатель комиссии, а в случае его отсутствия заместитель председателя, руководит деятельностью комиссии, председательствует на заседаниях комиссии, планирует работу и осуществляет общий контроль за реализацией ее решений.
19. Организатором допускается привлечение иных специалистов, имеющих опыт работы по предоставлению услуг по перевозке пассажиров на безвозмездной основе для работы в качестве экспертов. Эксперт не является членом комиссии и не имеет права голоса при принятии комиссией решений.
20. Эксперты дают экспертное заключение о соответствии тендерных заявок участников требованиям конкурсной документации, требованиям настоящих Правил. Заключение экспертов учитывается при оценке и сопоставлении представленных тендерных заявок, определении победителя. Экспертное заключение оформляется в письменном виде, подписывается экспертами и прилагается к протоколу заседания комиссии.
Параграф 4. Требования к перевозчикам и представляемым
документам
21. Для участия в тендере перевозчик должен соответствовать следующим требованиям:
1) являться индивидуальным предпринимателем или юридическим лицом, осуществляющим предпринимательскую деятельность на территории Республики Казахстан;
2) наличие на территории Республики Казахстан зарегистрированного в установленном законодательством порядке, соответствующего требованиям технической безопасности собственного или используемого на иных законных основаниях пассажирского подвижного состава для организации пассажирских перевозок.
При этом, количество указанных пассажирских вагонов по типам (купе, плацкарт, общий и гранд PMR) соответственно, должно составлять не менее 30 %, а электро-, дизель поездов - 100 % от требуемого количества вагонов;

3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлеу мерзімі кейінге қалдырылған жағдайларды қоспағанда, бюджетке төленетін салықтар мен басқа да міндетті төлемдер және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына аударымдар бойынша берешектерінің болмауы;
4) тиісті әлеуметтік маңызы бар бағыттарға қызмет көрсетуге қажет поезд бригадалары қызметкерлерінің жеке білікті штатының және/немесе нормативтік саны шегінде тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондарды есепке ала отырып, бұрын әлеуметтік маңызы бар бағытқа қызмет көрсеткен тасымалдаушының поезд бригадалары қызметкерлерінің білікті штатын жұмысқа қабылдау туралы кепілдіктің болуы;
5) 3 айдан артық уақытта Ұлттық инфрақұрылым операторының, локомотивтік тарту операторының және жалпы қолданыстағы үй-жайларға мүмкіндік алу жөніндегі қызметтерді және вокзалдарда соңғы 12 айға тендер өткізілген немесе шарт ұзартылған күннің алдындағы айдың бірінші күніне анықтамалық-ақпараттық қызметтерді ұсынатын басқа да теміржол ұйымдарының алдында берешегінің болмауы;
6) Қазақстан Республикасындағы екінші деңгейлі банктерде ашылған есептер бойынша тендер өткізетін айдың алдындағы соңғы үш айға мәлімделген қатынаста көзделген жылдық субсидиялардың көлемінен кемінде 5 % құрайтын меншікті ақшалай қаражаты айналымының болуы.
Бұл ретте облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергiлiктi атқарушы органдарымен өткізілген Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан басқа мемлекеттің темір жолдары учаскелері бойынша өтетін әлеуметтік маңызы бар ауданаралық (қаларалық, облысішілік) және қала маңындағы қатынастар бойынша тендерге қатысушы тасымалдаушыларға осы тармақтың 2) және 5) тармақшаларында көрсетілген талаптар қарастырылмайды.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 19.04.2017 № 219 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
22. Тендерге қатысу үшін уәкілетті органның атына мынадай құжаттар ұсынылады:
1) тендерге қатысуға өтінім:
заңды тұлғалар үшін осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
жеке кәсіпкерлер үшін осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес алынған заңды тұлғалардың мемлекеттік тіркеуі туралы нотариалдық куәландырған куәліктің көшірмесі;
3) тендерге мәлімделген лоттар бойынша меншікті және (немесе) сенімді басқарудағы, мүліктік жалдау немесе өзге де заңды негіздерде пайдаланылатын тасымалдаушының вагондарын теміржол жолаушылар паркімен қамтамасыз ету бойынша ұсыныс:
әлеуетті тасымалдаушылар үшін – осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;

3) отсутствие задолженности по налогам и другим обязательным платежам в бюджет и отчислениям в единый накопительный пенсионный фонд, за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) наличие собственного квалифицированного штата работников поездных бригад, необходимого для обслуживания соответствующих социально значимых маршрутов, и/или гарантия о приеме на работу квалифицированного штата работников поездных бригад перевозчика, ранее обслуживавшего социально значимый маршрут с учетом прицепных и беспересадочных вагонов в пределах нормативной численности;
5) отсутствие задолженности более чем за 3 месяца перед Национальным оператором инфраструктуры, оператором локомотивной тяги и железнодорожными организациями, оказывающими услуги по предоставлению доступа пассажиров к помещениям общего пользования и справочно-информационных услуг на вокзалах, накопленной в последних 12 месяцах, предшествующих дате проведения тендера, или гарантии погашения образовавшихся задолженности;
6) наличие оборота собственных денежных средств по счетам, открытым в банках второго уровня в Республике Казахстан, составляющих не менее 5 % от объема субсидий, предусмотренный на первый год обслуживания заявленного сообщения, за последние три месяца, предшествующие месяцу проведения тендера.
При этом к перевозчикам, участвующим в тендере, проводимом местными исполнительными органами областей, города республиканского значения, столицы по социально значимым межрайонным (междугородным, внутриобластным) и пригородным сообщениям, проходящим по участкам железных дорог других государств, расположенным на территории Республики Казахстан, подпункты 2) и 5) настоящего пункта не распространяются.
Сноска. Пункт 21 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 19.04.2017 № 219 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Для участия в тендере предоставляются в адрес организатора тендера следующие документы:
1) заявка на участие в тендере:
для юридических лиц по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
для индивидуальных предпринимателей по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
2) нотариально засвидетельствованная копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица, полученная в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) предложения по обеспечению железнодорожным пассажирским парком вагонов перевозчика, находящихся в собственности и (или) доверительном управлении, имущественном найме или используемых на иных законных основаниях по заявленным на тендер лотам:
для потенциальных перевозчиков – по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам;

шарттық міндеттемелерді орындамауына, оның ішінде жолаушылар вагондары паркін жаңартуға байланысты осы әлеуметтік маңызы бар қатынас бойынша субсидиялау туралы шартпен бұзған тасымалдаушы үшін және оның еншілес ұйымдарына жолаушылар вагондарының пайдалану мерзімі 3 жылдан аспайтын осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша.
Бұл ретте облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергiлiктi атқарушы органдары Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан басқа мемлекеттің темір жолдары учаскелері бойынша өтетін әлеуметтік маңызы бар ауданаралық (қаларалық, облысішілік) және қала маңындағы қатынастар бойынша тендер өткізген жағдайда осы Қағидаларға 8-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша;
4) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 26 наурыздағы № 333 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11119 болып тіркелген) Жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу қағидаларына 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктерінің нотариалдық куәландырған немесе "электрондық үкімет" веб-порталынан алынған көшірмесі;
5) қызмет көрсетудің бірінші жылының соңына дейінгі мерзімде ұсынылған тендерге мәлімделген, тасымалдаушының меншік құқығын немесе жолаушылар жылжымалы құрамын жалға алуын растайтын құжаттардың нотариалдық куәландырған көшірмесі;
6) тендерге мәлімделген теміржол жолаушылар вагонына техникалық куәліктердің нотариалдық куәландырылған көшірмесі;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлеу мерзімі кейінге қалдырылған жағдайларды қоспағанда, уәкілетті орган Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 27 ақпандағы № 306 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16601 болып тіркелген) бекітілген Жеке шоттарын жүргізу қағидаларына 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тендерлік өтінімдерді қабылдаған соңғы күннің алдындағы бір айдан аспайтын жағдай бойынша салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқ (бар) екендігі туралы мәліметтер;
8) осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша лоттар бөлігінде жолаушыларды тасымалдаудың негізгі талаптарын қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар;
9) осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жолаушыларды тасымалдауды дамытудың негізгі талаптарын қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар;

для перевозчика, с которым расторгнут договор о субсидировании по данному социально значимому сообщению ввиду неисполнения договорных обязательств, в том числе по обновлению парка пассажирских вагонов и его дочерним организациям – по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам, где срок эксплуатации пассажирских вагонов не должен превышать 3 года.
При этом в случае проведения тендера местными исполнительными органами областей, города республиканского значения, столицы по социально значимым межрайонным (междугородным, внутриобластным) и пригородным сообщениям, проходящим по участкам железных дорог других государств, расположенным на территории Республики Казахстан, по форме, согласно приложению 8-1 к настоящим Правилам;
4) нотариально засвидетельствованные копии или полученные с веб-портала "электронного правительства" свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава по форме, согласно приложению 7 к Правилам государственной регистрации подвижного состава и его залога, утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 333 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11119);
5) нотариально засвидетельствованные копии документов, подтверждающих право собственности перевозчика или аренды пассажирского железнодорожного подвижного состава, заявленного на тендер, предоставленного на срок не менее чем до конца первого года обслуживания;
6) нотариально засвидетельствованные копии технических паспортов на железнодорожные пассажирские вагоны, заявленные на тендер;
7) сведения об отсутствии (наличии) налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям, по состоянию не более чем за месяц, предшествующий последней дате принятия уполномоченным органом тендерных заявок по форме, согласно приложению 17 к Правилам ведения лицевых счетов, утвержденным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 306 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16601), за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
8) предложения по обеспечению основных условий перевозок пассажиров по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам в разрезе лотов;
9) предложения по обеспечению основных условий развития по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам;

10) осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұзақ мерзімді субсидиялаудың жоспарланған деңгейі және бағаның жоғарылауының шекті деңгейінің негізгі талаптарын қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар;
11) осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жолаушылар айналымының жоспарланған көлемін қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар;
12) осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондарды есепке ала отырып, бұрын қызмет көрсеткен әлеуметтік маңызы бар маршруттарға поезд бригадалары қызметкерлерінің жеке білікті штатының болуы туралы мәліметтер. Бұрын басқа тасымалдаушылар қызмет көрсеткен маршруттарға өтінім берген кезде нормативтік саны шектерінде тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондарды есепке ала отырып, бұрын әлеуметтік маңызы бар маршруттарға қызмет көрсеткен тасымалдаушының поезд бригадалары қызметкерлерінің білікті штатын жұмысқа қабылдау туралы кепілді міндеттеме-хат;
13) тасымалдаушымен Ұлттық инфрақұрылым операторының, локомотивтік тарту операторының және теміржол ұйымдарымен жалпы қолданыстағы ғимараттарға жолаушыларға рұқсат беру бойынша қызметтерді және вокзалдарда анықтамалық-ақпараттық қызметтер көрсететін басқа да теміржол ұйымдарының арасындағы соңғы 12 ай ішінде бірінші басшының мөрлерімен бекітілген, қолдарымен расталған өзара есеп айырылысуларды салыстырып тексеру актісі.
Берешек болған жағдайда, бірінші басшылар қол қойған, мөрлермен бекітілген берешекті кепілді өтеу кестесін қамтитын екіжақты келісім немесе төлем жасау туралы банк белгі қойған берешектің өтелуін растайтын төлем тапсырмасының түпнұсқалары;
14) тасымалдаушыда банктан (тардан) ашылған есептер бойынша мәлімделген қатынаста бірінші жылда қызмет көрсетуге қарастырылған субсидия көлемінен тендер өткізетін айдың алдындағы соңғы үш айға мәлімделген қатынаста көзделген жылдық субсидиялардың көлемінен кемінде 5 % құрайтын меншікті ақшалай қаражаты айналымының анықтамасы;
15) осы Қағидалардың 7-параграфына сәйкес тендерге қатысу үшін өтінімдерді қамтамыз етуді растайтын құжат.
Бұл ретте облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергiлiктi атқарушы органдарымен өткізілген Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан басқа мемлекеттің темір жолдары учаскелері бойынша өтетін әлеуметтік маңызы бар ауданаралық (қаларалық, облысішілік) және қала маңындағы қатынастар бойынша тендерге қатысушы тасымалдаушыларға осы тармақтың 4), 6), 9) және 13) тармақшаларында көрсетілген талаптар қарастырылмайды.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 19.04.2017 № 219 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.09.2018 № 681 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 17.07.2020 № 405 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

10) предложения по обеспечению планируемого объема долгосрочного субсидирования и предельного уровня повышения цен по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
11) предложения по обеспечению планируемого объема пассажирооборота по форме, согласно приложению 12 к настоящим Правилам;
12) сведения о наличии собственного квалифицированного штата работников поездных бригад на ранее обслуживаемые социально значимые маршруты с учетом прицепных и беспересадочных вагонов по форме, согласно приложению 13 к настоящим Правилам. При подаче заявления на маршруты, ранее обслуживаемые другими перевозчиками, гарантийное письмо-обязательство о приеме на работу квалифицированного штата работников поездных бригад перевозчика, ранее обслуживавшего социально значимый маршрут, с учетом прицепных и беспересадочных вагонов в пределах нормативной численности;
13) акт сверки взаиморасчетов между перевозчиком и Национальным оператором инфраструктуры, оператором локомотивной тяги и железнодорожными организациями, оказывающими услуги по доступу пассажиров к помещениям общего пользования и справочно-информационные услуги на вокзалах, на первое число месяца, предшествующего месяцу проведения тендера, за последние 12 месяцев, скрепленные печатями, заверенные подписями первых руководителей.
При наличии задолженности двустороннее соглашение, включающее график гарантированного погашения задолженности, скрепленное печатями, подписанное первыми руководителями, или оригиналы платежных поручений, подтверждающие погашение задолженности, с отметками банка о проведении платежа;
14) справка (и) с банка (ов) об объемах оборота денежных средств по счетам перевозчика, составляющих не менее 5 % от объема субсидий, предусмотренного на первый год обслуживания по заявленному лоту, за последние три месяца, предшествующие месяцу проведения тендера;
15) документ, подтверждающий обеспечение заявки на участие в тендере в соответствии с параграфом 7 настоящих Правил.
При этом к перевозчикам, участвующим в тендере, проводимом местными исполнительными органами областей, города республиканского значения, столицы по социально значимым межрайонным (междугородным, внутриобластным) и пригородным сообщениям, проходящим по участкам железных дорог других государств, расположенным на территории Республики Казахстан подпункты 4), 6), 9) и 13) настоящего пункта не распространяются.
Сноска. Пункт 22 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 19.04.2017 № 219 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.09.2018 № 681 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 17.07.2020 № 405 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

5-параграф. Құжаттарды ұсыну
23. Тендерге қатысуға қосылған құн салығын төлеуші болып табылатын және осы Қағидалардың 21-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тендерлік өтініммен бірге уақытылы ұсынған, осы Қағидалардың 22-тармағында анықталған талаптарға сәйкес келетін тасымалдаушылар жіберіледі.
24. Тендерге қатысу үшін талап етілетін құжаттар екі данада мемлекеттік немесе орыс тілдерінде ішкі конверттегі тиісті данасына "түпнұсқа" немесе "көшірме" деп жазу арқылы ұсынылады, беттері нөмірленіп, тігілген болуы тиіс, соңғы беті (екінші жағы) заңды тұлғаның мөрімен куәландырылады.
Бұл ретте банктік кепілдеме түпнұсқасы, оны тендерге қатысуға берілген өтінімді қамтамасыз ету үшін берілген болса, онда ол тігілмейді және бөлек конвертпен тендерге қатысуға талап етілетін құжаттармен бірге беріледі.
25. Тендерлік өтінімде ешқандай түзетулер және өшірулер немесе басқа да қосып жазулар болмауы тиіс.
26. Тасымалдаушы тендерлік өтінімді конвертке салып желімдейді, онда тасымалдаушының атауы мен мекенжайы көрсетіледі. Конвертте "ТҮПНҰСҚА" немесе "КӨШІРМЕ" белгілері қойылады. Осыдан кейін екі конверт бір сыртқы конвертке салынып жабылады.
27. Конверттер тендерді ұйымдастырушыға:
облысаралық қатынастар бойынша – "Шығыстары республикалық бюджеттен ұзақ мерзімді субсидиялауға жататын әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша темір жолмен жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау жөніндегі конкурсқа арналған тендерлік өтінім";
облысаралық немесе ауданаралық (қалааралық) және қала маңы қатынастары бойынша – "Шығыстары республикалық бюджеттен ұзақ мерзімді субсидиялауға жататын әлеуметтік маңызы бар облысаралық немесе ауданаралық (қалааралық) және қала маңы қатынастар бойынша темір жолмен жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау жөніндегі конкурсқа арналған тендерлік өтінім" деген белгілермен жіберілуі тиіс.
28. Қатысушы тендерлік өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін өзінің тендерлік өтінімін өзгерте немесе кері қайтарып ала алады. Өзгерту өтінімнің өзі сияқты дайындалуы, салынуы және ұсынылуы тиіс. Мұндай өзгерту немесе қайтып алу туралы хабарлама, егер оны тендерді ұйымдастырушы (комиссия) тендерлік өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімдері өткенге дейін алса, жарамды болып табылады.
29. Өтінімдерді тапсырудың соңғы мерзімдері өткеннен кейін өтінімдерге ешқандай өзгерістер енгізуге жол берілмейді.
30. Тендерлік өтінімді бағалау кезінде есепке алу үшін тасымалдаушы тендерлік өтінімге қосымша мына құжаттарды беруіне болады:

Параграф 5. Предоставление документов
23. К участию в тендере допускаются перевозчики, соответствующие требованиям, определенным в пункте 21 настоящих Правил, своевременно подавшие тендерную заявку с приложением документов, указанных в пункте 22 настоящих Правил.
24. Требуемые для участия в тендере документы предоставляются на государственном или русском языках в двух экземплярах (оригинал и копия от оригинала), должны быть прошиты, и страницы пронумерованы, оборотная сторона последней страницы заверяется печатью юридического лица или индивидуального предпринимателя (при наличии).
При этом, оригинал банковской гарантии, в случае ее предоставления в качестве обеспечения заявки на участие в тендере, не прошивается и предоставляется отдельно в конверте с требуемыми для участия в тендере документами.
25. Тендерная заявка предоставляется без помарок и исправлений, каких-либо иных записей.
26. Перевозчик запечатывает тендерную заявку с пакетом документов в конверт, на котором указываются наименование и адрес перевозчика. На конверте проставляется отметка "ОРИГИНАЛ" или "КОПИЯ". После этого два конверта запечатывается в один внешний конверт.
27. Конверты направляются организатору тендера с пометкой:
по межобластным сообщениям – "Тендерная заявка на конкурс по определению перевозчиков, осуществляющих перевозки пассажиров по социально значимым межобластным сообщениям, расходы которых подлежат долгосрочному субсидированию за счет бюджетных средств";
по межрайонным (междугородным внутриобластным) и пригородным сообщениям – "Тендерная заявка на конкурс по определению перевозчиков, осуществляющих перевозки пассажиров по социально значимым межрайонным (междугородным внутриобластным) и пригородным сообщениям, расходы которых подлежат долгосрочному субсидированию за счет бюджетных средств".
28. Перевозчик может изменить или отозвать свою тендерную заявку до истечения окончательного срока представления тендерных заявок. Изменение подготавливается, запечатывается и представляется так же, как и сама заявка. Такое изменение или уведомление об отзыве является действительным, если оно получено организатором тендера до истечения окончательного срока представления тендерных заявок.
29. Внесение изменений в заявки после истечения окончательного срока представления заявок не допускается.
30. Для учета в оценке тендерных заявок, перевозчику допускается дополнительно представить к тендерным заявкам следующие документы:

1) Ұлттық инфрақұрылым операторының Қазақстан Республикасы аумағында темір жол көлігімен тасымалдаушының бұрын жолаушыларды, багажды және жүкбагажды тасымалдау жөніндегі қызметті атқарғанын растайтын осы Қағидалардың 13-қосымшасына сәйкес үлгіде жасалған, мөрмен бекітіліп, бірінші басшысының қолы қойылған анықтамасы немесе Қазақстан Республикасы аймағы бойынша темір жол көлігімен жолаушылар тасымалы қызметін жүзеге асырған барлық кезеңдерде әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушы шығыстарын субсидиялау туралы шарттың нотариалды түрде куәландырылған көшірмесі;
2) тендерді ұйымдастырушының атына қаржы институтының растау хатының және тасымалдаушының міндеттемелерін растау хатының түпнұсқалары немесе тасымалдаушы мен қаржы мекемесінің арасында жасалған шарттың түпнұсқасы, онда тасымалдаушы тендер жеңімпазы болып анықталған және онымен белгіленген тәртіпте субсидиялау туралы шарт жасалған жағдайда:
қаржы институты жаңа жолаушылар вагондарын сатып алу үшін тасымалдаушығы кредиттік қаржы беруге немесе сомасын (кредит немесе қаржы лизингісін), сыйақы мөлшерлемесін, мерзімін, ай сайынғы төлем графигін, сатып алынатын вагон саны мен түрлерін, вагон жасаушы зауытты, вагондарды тасымалдаушыға жеткізу графигін көрсету арқылы лизинг беруші болуға міндеттенеді. Қаржы институтының тасымалдаушыға кредиттік қаржы беру мерзімдері алты айдан, ал лизинг мәнін беру мерзімі онымен субсидиялау туралы шарт белгіленген тәртіпте жасасқаннан кейін он бес айдан аспауы тиіс;
Тасымалдаушы жоғарыда көрсетілген жағдайларды есепке ала отырып, жаңа вагондарды сатып алу үшін кредиттік қаражат немесе қаржылық лизингті беруге қаржы институтымен жасалатын шартқа қол қоюға міндеттенеді.
Бұл ретте тасымалдаушы мен қаржы институтының арасында жасалған шартқа қарыз ақшаны немесе қаржылық лизингті беру жөніндегі қызметті жүзеге асыруға құқық беретін құжаттардың көшірмесі қоса беріледі. Осы шартта тасымалдаушының жаңа вагондарды сатып алу және оларды тасымалдаушыға жеткізу мерзімі белгіленген тәртіпте онымен субсидиялау туралы шарт жасалғаннан кейін он бес айдан аспауы тиіс.
3) тасымалдаушының тікелей вагон жасаушы зауыттан немесе өндіруші зауыттың өкілдері арқылы сатып алынатын жолаушылар вагондарының саны мен түрлері, тасымалдаушыға вагондарды жеткізу графигі көрсетілген жаңа вагондарды сатып алу шартының нотариалды түрде куәландырылған көшірмесі (бұдан әрі – сатып алу шарты). Сонымен қоса, осы құжатқа өндіруші зауыттың өкілдеріне нотариалдық куәландырған құқық орнатушы және сатып алу шарты сомасының он бес пайызын тасымалдаушымен төленгендігін растайтын құжаттардың түпнұсқасы ұсынылады. Осы шартта тасымалдаушының жаңа вагондарды сатып алу және оларды тасымалдаушыға жеткізу мерзімі белгіленген тәртіпте онымен субсидиялау туралы шарт жасалғаннан кейін 15 айдан аспауы тиіс.

1) справка Национального оператора инфраструктуры, подтверждающая осуществление ранее перевозчиком деятельности по перевозке пассажиров, багажа и грузобагажа железнодорожным транспортом на территории Республики Казахстан по форме, согласно приложению 14 к настоящим Правилам, скрепленная печатью и заверенная подписью первого руководителя, или нотариально засвидетельствованная копия договора о субсидировании убытков перевозчика, связанных с осуществлением пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям, на весь период осуществления деятельности по перевозке пассажиров железнодорожным транспортом на территории Республики Казахстан;
2) оригиналы письма подтверждения финансового института и письма подтверждения обязательств перевозчика на имя организатора тендера или оригинал договора, заключенного между перевозчиком и финансовым институтом, где в случае определения перевозчика победителем тендера и заключения с ним в установленном порядке договора о субсидировании:
финансовый институт для приобретения новых пассажирских вагонов обязуется предоставить перевозчику кредитные средства или выступить лизингодателем с указанием суммы (кредита или финансового лизинга), ставки вознаграждения, срока, графика ежемесячных платежей, количества и типов приобретаемых вагонов, завода-изготовителя, графика поставок вагонов перевозчику. Сроки выдачи финансовым институтом кредитных средств перевозчику не должны превышать 6 месяцев, а предоставление предмета лизинга 15 месяцев после заключения с ним в установленном порядке договора о субсидировании;
перевозчик для приобретения новых пассажирских вагонов обязуется подписать с финансовым институтом договор на предоставление кредитных средств или финансового лизинга с учетом вышеуказанных условий.
При этом, к письму или договору между перевозчиком и финансовым институтом прилагаются копии правоустанавливающих документов на осуществление деятельности по предоставлению заемных средств или финансового лизинга. Сроки закупа новых пассажирских вагонов перевозчиком и их поставки перевозчику не должны превышать 15 месяцев после заключения с ним в установленном порядке договора о субсидировании.
3) нотариально засвидетельствованную копию договора по закупу новых пассажирских вагонов перевозчиком напрямую у завода-изготовителя или через представительство завода-изготовителя с указанием количества и типов приобретаемых вагонов, графика поставок вагонов перевозчику (далее – договор по закупу). При этом, к данному документу предоставляются нотариально засвидетельствованные правоустанавливающие документы на представительства завода-изготовителя и документ, подтверждающий предоплату перевозчиком не менее пятнадцати процентов от суммы договора по закупу. Сроки закупа новых пассажирских вагонов перевозчиком и их поставки перевозчику в данном договоре не должны превышать 15 месяцев после заключения с ним в установленном порядке договора о субсидировании.

Ескерту. 30-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 13.10.2016 № 717 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 27.12.2017 № 903 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
31. Осы Қағидалардың 30-тармағында көрсетілген құжаттардың бар-жоғы тендер құжаттарын қайтаруға негіз болып табылмайды.
6-параграф. Тендерлік ұсыныстарға баға беру және жеңімпаз(дар)ды анықтау
32. Комиссия тендерлік өтінімдер салынған конверттерді қатысушылар немесе олардың өкілеттіктері комиссияның отырысына қатысуға құқық беретін сенімхатпен расталған уәкілетті өкілдерінің қатысуымен ашады.
33. Тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашқан кезде комиссия қатысып отырған адамдарға тендерге қатысатын тасымалдаушылардың атауы мен тұрғылықты жерін, олар ұсынған бағаларды, тендерлік өтінімді құрайтын құжаттардың болуы немесе болмауы туралы ақпаратты хабарлайды.
34. Тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашқан күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірмей комиссия конверттерді ашу хаттамасын жасайды және хаттамаға конверттерді ашу рәсіміне қатысқандар, комиссия мүшелері, сондай-ақ комиссия хатшысы қол қояды.
35. Тендерді ұйымдастырушылар тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашқан күннен кейінгі бес жұмыс күнінен кешіктірмей:
1) тасымалдаушыларға немесе олардың уәкілетті өкілдеріне өтінімдер салынған конверттерді ашу хаттамасының көшірмесін жібереді немесе ұсынады;
2) өтінімдер салынған конверттерді ашу хаттамасының қол қойылған мәтінін уәкілетті органның интернет-ресурсында жариялайды. Тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу хаттамасындағы және уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылған мәліметтер ақысыз негізде барлық мүдделі адамдарға танысу үшін қолжетімді болуы тиіс.
36. Тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсімі кезінде болмаған тасымалдаушыларға олардың жазбаша сұрау салуы бойынша немесе олардың уәкілетті өкілдерінің жазбаша сұрау салуы бойынша тендерді ұйымдастырушының осындай сұрау салуды алған күнінен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей конверттерді ашу хаттамасының көшірмесі ұсынылады.
37. Осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес комиссия тендерге қатысу үшін қарауға қабылданған тендерлік өтінімдерді лот бойынша осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушыларды тасымалдауды жүзеге асыру бойынша тендерлік өтінімдерді бағалау парағында (бұдан әрі бағалау парағы) баллдарды қояды.
Әрбір лот бойынша бағалау парағы тендердің нәтижесі туралы хаттамағы қоса тіркеледі.

Сноска. Пункт 30 с изменениями, внесенными приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 13.10.2016 № 717 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 27.12.2017 № 903 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
31. Наличие или отсутствие документов, указанных в пункте 30 настоящих Правил, не являются основанием для отклонения тендерной заявки.
Параграф 6. Оценка тендерных предложений и
определения победителя (лей)
32. Комиссия вскрывает конверты с тендерными заявками в присутствии участников или их уполномоченных представителей, полномочия которых подтверждены доверенностью на право участия в заседании комиссии.
33. При процедуре вскрытия конвертов с тендерными заявками секретарь комиссии объявляет присутствующим лицам наименования и местонахождение перевозчиков, участвующих в тендере, информацию о наличии или отсутствии документов, составляющих тендерную заявку по каждой заявке.
34. Не позднее одного рабочего дня, следующего за днем вскрытия конвертов с тендерными заявками, комиссия составляет протокол вскрытия конвертов с тендерными заявками, который подписывается присутствующими на процедуре вскрытия конвертов членами комиссии, а также секретарем комиссии.
35. Организатор тендера не позднее пяти рабочих дней, следующих за днем вскрытия конвертов с тендерными заявками:
1) направляет либо представляет копию протокола вскрытия конвертов с тендерными заявками перевозчикам либо их уполномоченным представителям;
2) опубликовывает на интернет-ресурсе текст подписанного протокола вскрытия конвертов с тендерными заявками. Сведения, содержащиеся в протоколе вскрытия конвертов с тендерными заявками и размещенные через интернет-ресурс является доступными для ознакомления всем заинтересованным лицам без взимания платы.
36. Перевозчикам, отсутствовавшим при процедуре вскрытия конвертов с тендерными заявками, копия протокола вскрытия конвертов представляется по их письменному запросу либо по письменному запросу их уполномоченных представителей в срок не позднее пяти рабочих дней со дня получения организатором тендера такого запроса.
37. Комиссия в соответствии с оценочной шкалой тендерных заявок в соответствии с приложением 15 к настоящим Правилам проставляет баллы в листе оценки тендерных заявок по осуществлению перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям по лотам, выставленным на тендер по форме, согласно приложению 16 к настоящим Правилам (далее – лист оценки).
Лист оценки по каждому лоту прилагаются к протоколу об итогах тендера.

38. Осы Қағидалардың 30-тармағында көрсетілген құжаттар комиссиямен тендерлік өтінімді бағалау парағында осы Қағидалардың талаптарына сәйкес ресімделген жағдайда ғана ескеріледі.
39. Тасымалдаушылардың тендерлік өтінімдерін және осы Қағидалардың 30-тармағында көрсетілген қосымша құжаттарды қарастыру кезінде, қажет болған жағдайда комиссия тендерлік өтінімдерде қамтылған мәліметтерді нақтылау мақсатында, оның ішінде осы Қағидалардың 42-тармағының 8) тармақшасында көрсетілген фактілерді алып тастау мақсатында, жазбаша нысанда тиісті мемлекеттік органдардан, жеке және заңды тұлғалардан қажетті ақпараттарды сұратады.
Бұл ретте тендерді ұйымдастырушы вагондардың тендерлік өтінімінде осы Қағидалардың 22-тармағының 3) тармақшасына сәйкес тасымалдаушы ұсынған құжаттардың сәйкестігіне алдын ала зерттеп қарау жүргізеді. Тасымалдаушы вагондарды алдын ала қарап тексертуден бас тартқан жағдайда, тасымалдаушының тендерлік өтінімі қарастырылмайды. Вагондарды алдын ала зерттеп қарау нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 16-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша вагондарды алдын ала зерттеп қарау актісі жасалады.
Вагондарды алдын ала зерттеп қарау актісі тасымалдаушының осы Қағидалардың 21-тармағының 2) тармақшасына сәйкестігіне және тендерге шығарылған лоттар бойынша әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыру бойынша тендерлік өтінімді бағалау парағындағы 1, 4 және 5-тармақтар бойынша балдардың санын есепке алу үшін негіз болып табылады.
Жоғарыда көрсетілген ақпарат немесе вагондарды алдын ала зерттеп қарау актісі комиссияның шешімі қабылдауы үшін негіз болып саналған жағдайда тендердің нәтижесі туралы хаттамаға тіркеледі.
Ескерту. 39-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 27.12.2017 № 903 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.09.2018 № 681 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
40. Тендерлік өтінімдерін және осы Қағидалардың 30-тармағында көрсетілген қосымша құжаттарды қарастырып және бағалағаннан кейін, комиссия хатшысы тасымалдаушылар бойынша тендерлік өтінімдерді бағалау парағында лоттар бөлігінде жалпы балды жинақтайды және тендердің қорытындысы бойынша хаттамада көрсетілетін ортақ сомалық балды анықтайды.
41. Комиссия тендерге қатысу үшін қарастыруға қабылданған тендерлік өтінімдердің бағалау парағына сәйкес сомалық балды бағалайды және салыстырады және әрбір лот бойынша тендерде жеңген тасымалдаушыны анықтайды.
Тендерге тасымалдаушымен ұсынылған әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылар шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялаудың жоспарланған көлемі тасымалдаушы пайдасына бағалауға жатпайды.

38. Документы, указанные в пункте 30 настоящих Правил, учитываются комиссией в листе оценки тендерных заявок только в случае их оформления в соответствии с требованиями настоящих Правил.
39. При рассмотрении тендерных заявок и дополнительных документов перевозчиков, указанных в пункте 30 настоящих Правил, в случае необходимости, комиссия в целях уточнения сведений, содержащихся в тендерных заявках, в том числе в целях исключения фактов, указанных в подпункте 8) пункта 42 настоящих Правил, в письменной форме запрашивает необходимую информацию у соответствующих государственных органов, физических и юридических лиц.
При этом организатор тендера проводит выездное предварительное обследование вагонов, на соответствие представленному документу перевозчиком, в соответствии с подпунктом 3) пункта 22 настоящих Правил в тендерной заявке. В случае отказа перевозчиком от проведения предварительного осмотра вагонов, тендерная заявка перевозчика отклоняется. По результатам выездного предварительного обследования вагонов составляется акт выездного предварительного обследования вагонов по форме согласно приложению 16-1 к настоящим Правилам.
Акт выездного предварительного обследования вагонов является основанием для учета количества баллов по пунктам 1, 4 и 5 в листе оценки тендерных заявок по осуществлению перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям по лотам, выставленным на тендер и соответствие перевозчика подпункту 2) пункта 21 настоящих Правил.
Вышеуказанная информация или акт выездного предварительного обследования вагонов прилагается к протоколу об итогах тендера, в случаях, если они явились основанием для принятия решении комиссий.
Сноска. Пункт 39 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 27.12.2017 № 903 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.09.2018 № 681 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
40. После рассмотрения, оценки тендерных заявок и дополнительных документов, указанных в пункте 30 настоящих Правил, секретарь комиссии суммирует итоговые баллы в разрезе лотов в листе оценки тендерных заявок по перевозчикам и определяет общий суммарный балл, который указывается в протоколе об итогах тендера.
41. Комиссия оценивает и сопоставляет суммарные баллы согласно листам оценки тендерных заявок, которые были приняты к рассмотрению для участия в тендере, и определяет перевозчика (перевозчиков), победившего в тендере по каждому лоту.
Предлагаемый перевозчиком тендера объем долгосрочного субсидирования расходов перевозчика за счет бюджетных средств, связанных с перевозкой пассажиров по социально значимым сообщениям, не подлежит к оценке в пользу перевозчика.

42. Комиссия, егер:
1) тендерлік өтінімді ұсынған, осы Қағидалардың 21-тармағының талаптарына сәйкес келмесе;
2) тендерлік өтінімді ұсынған, осы қағидалардың 22-тармағына сәйкес құжаттарды тапсырмаса;
3) тасымалдаушымен ұсынылған әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастарда жолаушылар тасымалына бағаның (тарифтің) жоғарылауының шекті деңгейі конкурстық құжатта көрсетілген деңгейден асып түссе;
4) тасымалдаушымен ұсынылған ұзақ мерзімді субсидиялаудың жоспарланған көлемі конкурстық құжатта көрсетілген деңгейден асып түссе;
5) жолаушыларды тасымалдаудың негізгі шартын қамтамсыз етпесе;
6) тасымалдаушы ұсынысы осы Қағидалардың 3-қосымшасында көрсетілген, дамудың негізгі талаптарын қамтамасыз етпесе;
7) тасымалдаушының ұсынысы осы Қағидалардың 5-қосымшасында көрсетілген, жоспарланған жолаушылар айналамының көлемін қамтамасыз етпесе;
8) ұсынған тендерлік өтінімде жалған мәліметтерді беру, оның ішінде жалға алу шарттарының мерзіміне өтіп кетуін және вагондарды жалға алушы ауысқанды ескермегенде теміржол жолаушылар паркінің вагондарын қамтамасыз ету бойынша ұсыныстарды әлеуетті тасымалдаушы ұсынған вагондардың басқа маршруттар бойынша әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын жүзеге асырумен байланысты, тасымалдаушылардың шығындарын ұзақ мерзімді субсидиялауға бұрын жасалған қолданыстағы шарттарда болу фактісі анықталса, тендерлік өтінімді қайтарады.
Ескерту. 42-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.09.2018 № 681 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
43. Егер тендерге қойылатын бір лот бойынша тендердің шарттарына жауап беретін және осы Қағидаларға сәйкес тендерге қатысу құжаттарын тендерге тапсырған кемінде екі тасымалдаушы өтінім берген болса, тендер өткізілді деп танылады.
44. Комиссияның шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады және комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда қабылданған болып комиссия төрағасы дауыс берген шешім есептеледі. Дауыс беру рәсіміне комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысқан кезде комиссияның шешімі заңды деп танылады.
45. Конкурсты өткізу кезінде комиссияның кез келген мүшесінің және хатшысының тендер қорытындыларын шығарған кезде болмауына дәлелді себептер болған кезде осы фактіні растайтын құжатты ұсыну арқылы жол беріледі.
46. Комиссия тендердің қорытындылары туралы хаттаманы ресімдей отырып, конверттер ашылған күннен бастап 15 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде тендердің қорытындыларын шығарады, оған комиссияның мүшелері мен комиссия хатшысы қолдарын қояды.
Комиссияның әрбір мүшесі тендердің қорытындысы туралы хаттамаға қоса тіркелетін өзінің ұстанымын жазбаша жаза алады.

42. Комиссия отклоняет тендерную заявку, если:
1) перевозчик, представивший тендерную заявку, не соответствует требованиям пункта 21 настоящих Правил;
2) перевозчик, представивший тендерную заявку, предоставил неполный и неоформленный пакет документов согласно пункту 22 настоящих Правил;
3) предлагаемый перевозчиком предельный уровень повышения цен (тарифов) на перевозки пассажиров по социально значимым сообщениям превышает уровень, указанный в конкурсной документации;
4) предлагаемый перевозчиком планируемый объем долгосрочного субсидирования превышает объем, указанный в конкурсной документации;
5) предложения перевозчика не обеспечивают основные условия перевозок пассажиров;
6) предложения перевозчика не обеспечивают основные условия развития;
7) предложения перевозчика не обеспечивают планируемый объем пассажирооборота;
8) выявлены факты предоставления перевозчиком заведомо ложных сведений в предоставленной тендерной заявке, в том числе наличия ранее заключенных действующих договоров на долгосрочное субсидирование расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям по другим маршрутам, помимо истекших сроков договоров аренды и смены арендатора по вагонам, предоставленным потенциальным перевозчиком в предложении по обеспечению железнодорожным пассажирским парком вагонов.
Сноска. Пункт 42 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.09.2018 № 681 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
43. Тендер признается состоявшимся, если по одному выставляемому на тендере лоту допущено к участию в тендере не менее двух перевозчиков, отвечающих условиям тендера и представивших документы для участия в тендере в соответствии с настоящими Правилами.
44. Решение комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества членов комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель комиссии. Решение комиссии признается легитимным при присутствии на процедуре голосования не менее двух третьей от общего количества членов комиссии.
45. Отсутствие любого члена и секретаря комиссии при подведении итогов тендера допускается при наличии уважительных причин с предоставлением документа, подтверждающего данный факт.
46. Комиссия подводит итоги тендера в срок не более 15 рабочих дней со дня вскрытия конвертов с оформлением протокола об итогах тендера, который подписывается членами комиссии и секретарем комиссии.
Каждый член комиссии может письменно изложить свое особое мнение, которое прилагается к протоколу об итогах тендера.

47. Тендерді ұйымдастырушы тендер қорытындылары туралы хаттамаға қол қойылған күннен кейінгі бес жұмыс күнінен кешіктірмей:
1) тендерге қатысушыларға тендердің қорытындылары туралы хаттаманың көшірмесін жібереді;
2) тендердің қорытындылары туралы қол қойылған хаттама мәтінін уәкілетті органның интернет-ресурсында жариялайды. Тендердің қорытындылары туралы хаттамада бар және уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылған мәліметтер ақысыз негізде барлық мүдделі адамдарға танысу үшін қол жетімді болуы тиіс.
48. Осы Қағидалардың 15-қосымшасына сәйкес бағалық шәкілге сәйкес жоғарырақ балдар санын жинаған және
1) жолаушыларды тасымалдаудың негізгі шарттарын;
2) дамудың негізгі шарттарын;
3) ұзақ мерзімді субсидиялаудың жоспарланған көлемін;
4) жолаушылар айналымың жоспарланған көлемін қамтамасыз еткен тасымалдаушы жеңімпаз болып танылады.
49. Екі немесе одан да көп қатысушы бірдей сомалық бал жинаса, тасымалдаушыға мынадай басымдылық беріледі:
1) Қағидалардың 30-тармағына сәйкес ең көп жаңартылатын (жаңа) вагондардың саны;
2) әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыратын тасымалдаушы вагондарын пайдаланудың ең аз мерзімі;
3) тасымалдаушыда әрбір құрамға отырғызу және түсіруге арналған көтергіш құрылғылары және кресло-арбалармен жүріп-тұратын адамдарға арналған арнайы орындармен, сондай-ақ ауаны баптау жүйесімен вагондардың едәуір көп саны бар;
4) вагондардың көп бөлігі тасымалдаушының меншігіне жатады;
5) осы Қағидалардың 4-қосымшасында көрсетілген бағаның (тарифтің) шекті деңгейі шеңберінде әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалы орындалатындығына сәйкес қызмет көрсетудің алғашқы үш жылында жүріп тұруға бағаларды жоғарылатудың орташа деңгейін ұсынған тасымалдаушы;
6) тасымалдаушының Қазақстан Республикасы аумағында теміржол көлігімен жолаушылар тасымалын ұйымдастыруда тәжірибесі көп.
Ескерту. 49-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.09.2018 № 681 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.12.2022 № 761 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
50. Комиссия тендердің қорытындыларын шығару кезінде әрбір лот бойынша тендердің жеңімпазынан кейін осы Қағидалардың 15-қосымшасына сәйкес бағалау шәкіліне сәйкес ұпайлардың неғұрлым жоғарғы санын жинаған әлеуетті қатысушыны анықтайды.
Ұйымдастырушының тендер шешіміне шағым Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабына сәйкес беріледі.

47. Организатор тендера не позднее пяти рабочих дней, следующих за днем подписания протокола об итогах тендера:
1) направляет участникам тендера копию протокола об итогах тендера;
2) опубликовывает через интернет-ресурс текст подписанного протокола об итогах тендера. Сведения, содержащиеся в протоколе об итогах тендера и размещенные через интернет-ресурс, является доступными для ознакомления всем заинтересованным лицам без взимания платы.
48. Победителем признается перевозчик, набравший наибольшее количество баллов согласно оценочной шкале в соответствии с приложением 15 к настоящим Правилам и обеспечивающий:
1) основные условия перевозок пассажиров;
2) основные условия развития;
3) планируемый объем долгосрочного субсидирования;
4) планируемый объем пассажирооборота.
49. В случае, если два и более участников набрали одинаковый суммарный балл, предпочтение отдается перевозчику согласно следующей приоритетности:
1) наибольшее количество обновляемых (новых) вагонов согласно пункту 30 настоящих Правил;
2) вагоны перевозчика, которыми будут осуществляться перевозки пассажиров по социально значимым сообщениям, имеют наименьший срок эксплуатации вагонов;
3) у перевозчика имеются наибольшее количество вагонов на каждый состав с подъемными устройствами для посадки и высадки и со специализированными местами для лиц, передвигающихся на кресло-колясках, а также с системой кондиционирования воздуха;
4) наибольшее количество вагонов находятся в собственности перевозчика;
5) перевозчик, предложивший наименьший средний уровень повышения цен на проезд в первые три года обслуживания, согласно которому будут производиться перевозки пассажиров по социально значимым сообщениям в рамках предельного уровня цен (тарифов);
6) у перевозчика наибольший опыт организации перевозок пассажиров железнодорожным транспортом на территории Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 49 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.09.2018 № 681 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.12.2022 № 761 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
50. При подведении итогов тендера комиссия помимо победителя тендера по каждому лоту определяет потенциального участника, набравшего наибольшее количество баллов согласно оценочной шкале в соответствии с приложением 15 к настоящим Правилам после победителя тендера.
Жалоба на решение организатора тендера подается в соответствии со статьей 91 Административно процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.

Ескерту. 50-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Көлік министрінің м.а. 29.08.2025 № 281 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
51. Тендердің қорытындылары туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде тендердің жеңімпазы мен уәкілетті орган немесе қалалар, республикалық маңызы бар қалалар, облыстың жергілікті атқарушы органдары арасында субсидиялау туралы шарт жасалады.
52. Тендер жеңімпазының тендерлік ұсыныстары онымен субсидиялау туралы шарттың ажырағысыз бөлімі болып саналады және субсидиялау туралы шарт жасасу үшін жеке меншікте және сенім білдіруші бсқармаларда, мүліктік жалдауда және тасымалдаудың негізгі шарттарына сәйкес жалпы шартты вагондар санын толық қамтамасыз ету есебінен басқа да заңдық негізде тендерді ұйымдастырушы уәкілетті органның және қалалар, республикалық маңызы бар қалалар, облыстың жергілікті атқарушы органдарға тасымалдаушының жеке меншікте және теміржол жолаушылар вагоныны паркін қамтамасыз ету бойынша ұсыныстарын ұсынады.
53. Уәкілетті орган және қалалар, республикалық маңызы бар қалалар, облыстың жергілікті атқарушы органдар тендердің қорытындысы бойынша келесі міндеттемелер бойынша субсидиялау туралы шарт жасаса алады:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылар шығындарын ұзақ мерзімді субсидиялау;
2) Заңның 8-бабы 2-2-тармағының екінші абзацында көрсетілген тасымалдаушыны анықтау;
3) Қазақстан Республикасы заңнамасымен көзделген басқа да міндеттемелер.
54. Тасымалдаушының тендерге қатысуға берген өтінімдері тендердің қорытындылары туралы хаттамаға комиссияның барлық мүшелері қол қойғаннан кейін 15 жұмыс күні өткенге дейін жарамды.
55. Жеңімпаз шарт жасаудан бас тартқан кезде, уәкілетті орган жеңімпаздың ұсынысынан кейін ұсынысы неғұрлым қолайлы болып табылатын тендердің басқа қатысушысымен шарт жасайды. Бұл ретте тендердің ұйымдастырушысы тендерлік өтінімді қамтамасыз ету сомасын шарт жасаудан бас тартқан тасымалдаушыға қайтармайды.
Тендерге қатысушының (қатысушылардың) тендерлік ұсыныстары жеңімпаздың ұсыныстарынан кейін ең жақсы деп танылған тендердің қатысушы (қатысушылар) уәкілетті органмен шарт жасасудан бас тартқан жағдайда, тендер өтпеді деп танылады.

Сноска. Пункт 50 – в редакции приказа и.о. Министра транспорта РК от 29.08.2025 № 281 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
51. Между победителем тендера и уполномоченным органом или местным исполнительным органом областей, городов республиканского значения, столицы в течение пятнадцати рабочих дней со дня подписания протокола об итогах тендера заключается договор о субсидировании.
52. Тендерные предложения победителя тендера являются неотъемлемой частью заключаемого с ним договора о субсидировании, и для заключения договора о субсидировании, победитель тендера предоставляет уполномоченному органу или местному исполнительному органу областей, городов республиканского значения, столицы предложения по обеспечению железнодорожным пассажирским парком вагонов перевозчика, находящихся в собственности и (или) в доверительном управлении, имущественном найме или используемых на иных законных основаниях с учетом полного обеспечения условного общего количества вагонов в соответствии с основными условиями перевозок.
При этом, не предоставление победителем тендера предложений по полному обеспечению условного общего количества вагонов в соответствии с основными условиями перевозок квалифицируется как отказ победителя тендера от заключения договора о субсидировании.
53. Уполномоченный орган и местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы по итогам тендера могут заключать договоры о субсидировании по следующим обязательствам:
1) долгосрочное субсидирование расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
2) определение перевозчика, указанного в абзаце втором пункта 2-2 статьи 8 Закона;
3) другие обязательства, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
54. Тендерные заявки перевозчика действительны до истечения пятнадцати рабочих дней после подписания всеми членами комиссии протокола об итогах тендера.
55. При отказе победителя от заключения договора о субсидировании, уполномоченный орган или местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы заключает договор о субсидировании с перевозчиком, набравшим наибольшее количество баллов согласно оценочной шкале в соответствии с приложением 15 к настоящим Правилам после победителя тендера. При этом сумма обеспечения тендерной заявки на участие в тендере организатором тендера не возвращается перевозчику, отказавшемуся от заключения договора о субсидировании.
В случае отказа перевозчика, набравшего наибольшее количество баллов согласно оценочной шкале в соответствии с приложением 15 к настоящим Правилам после победителя тендера, от заключения договора о субсидировании, тендер признается несостоявшимся.

56. Егер комиссия тендерді өтпеді деп таныған жағдайда, комиссия тендерді қайта өткізу туралы шешім қабылдайды.
Тендерге қатысуға бір ғана тасымалдаушы жіберілгендіктен комиссия тендерді өтпеді деп таныған жағдайда, комиссия онымен шарт жасау туралы шешім қабылдайды. Жасалған шарттың бағасы бөлінген субсидиялар сомасынан аспауы тиіс.
Егер, тасымалдаушылардың болмауына байланысты қайтадан өткізілген тендердің нәтижелері бойынша жеңімпаз айқындалмаған болса және шартты заңнамаға сәйкес мерзімінен бұрын бұзған болса, онда бұрын аталған маршрутта қызмет көрсеткен қызметкерлерді (жолсеріктер және поезд бастықтары) жұмысқа орналастырып, тиісті жылға бөлінген субсидиялар сомасынан аспайтын сома шектерінде Ұлттық жолаушыларды тасымалдаушымен шарт жасасуға рұқсат етіледі.
57. Тендердің жеңімпазымен субсидиялау туралы шарты мерзімінен бұрын бұзылған жағдайда жаңа тасымалдаушыны анықтағанға дейін қазіргі жолаушылар тасымалдаушыларымен конкурсты өткізу кезеңінде субсидиялау туралы уақытша шарт тиісті кезеңге бюджеттен бөлінген субсидиялар сомасынан аспайтын сома шегінде жасалады.
Ескерту. 57-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.09.2018 № 681 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7-параграф. Тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз ету
58. Тасымалдаушы тендерлік өтінімді қамтамасыз етуді, егер ол тендер жеңімпазы болып жарияланған жағдайда, конкурстық құжаттамада көзделген шартты жасауға кепіл ретінде енгізеді.
59. Тендерлік өтінімді қамтамасыз ету ұсынылған қатынастың бірінші қызмет ету жылына қарастырылған субсидия сомасынан 3% мөлшерінде енгізіледі.
60. Тасымалдаушы тендерлік өтінімді қамтамасыз етудің мынадай түрлерінің біреуін таңдайды:
1) тендерді ұйымдастырушының банктік шотына аударылатын кепілдік ақша жарнасы;
2) қағаз түріндегі банктік кепілдеме.
61. Тендердің ұйымдастырушысы тасымалдаушының ресми сұрау салуымен тендерлік өтінімді қамтамасыз етуді мынадай жағдайлардың бірі болған күннен бастап 5 (бес) банктік күн ішінде қайтарады:
1) тендерге қатысуға беретін өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі аяқталғанға дейін аталған тасымалдаушының тендерге қатысуға берген өз өтінімін кері қайтарып алу;
2) шартқа қол қою;

56. В случае, если тендер признается комиссией несостоявшимся, принимается решение о повторном проведении тендера.
В случае, если повторный тендер признается несостоявшимся в связи с тем, что к участию в тендере допущен только один перевозчик, то комиссия принимает решение заключить с ним договор о субсидировании. Цена заключенного договора о субсидировании не должна превышать сумму, выделенных субсидий.
В случае, если повторный тендер признается не состоявшимся в связи с отсутствием перевозчиков, допущенных к участию в тендере, то договор о субсидировании заключается с Национальным перевозчиком пассажиров в пределах суммы, не превышающей суммы выделенных субсидий из бюджета на соответствующий период, с трудоустройством работников, ранее обслуживавших данный маршрут (проводников и начальников поездов).
57. В случае досрочного расторжения договора о субсидировании с победителем тендера, до определения нового перевозчика временный договор о субсидировании на период проведения конкурса заключается с действующим перевозчиком пассажиров в пределах суммы, не превышающей суммы выделенных субсидий из бюджета на соответствующий период.
Сноска. Пункт 57 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.09.2018 № 681 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Параграф 7. Обеспечение тендерной заявки
58. Обеспечение тендерной заявки вносится перевозчиком в качестве гарантии того, что он заключит договор о субсидировании, предусмотренный конкурсной документацией, в случае объявления его победителем тендера.
59. Обеспечение тендерной заявки вносится в размере 3 % от объема субсидий, предусмотренного на первый год обслуживания по заявленному лоту.
60. Перевозчик выбирает один из следующих видов обеспечения тендерной заявки:
1) гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет организатора тендера;
2) банковскую гарантию на бумажном носителе.
Не допускается совершение перевозчиком действий, приводящих к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части на внесенный гарантийный денежный взнос до истечения срока действия его тендерной заявки.
61. Организатор тендера возвращает перевозчику внесенное им обеспечение заявки на участие в тендере в течение 5 (пяти) банковских дней по его официальному запросу со дня наступления одного из следующих случаев:
1) отзыва перевозчиком тендерной заявки до истечения окончательного срока представления заявок на участие в тендере;
2) подписания договора о субсидировании;

3) осы Қағидалардың 42-тармағына сәйкес тасымалдаушының тендерлік өтінімін қайтару;
4) тасымалдаушының тендерге қатысуға берген тендерлік өтінімінің қолданылу мерзімінің аяқталуы.
3-бөлім. Заңның 8-бабы 2-2-тармағының екінші абзацында
көрсетілген тасымалдаушыны анықтау тәртібі
62. Субсидиялау туралы шарттың заңнамасына сәйкес бұзылған немесе субсидиялау туралы шарттан әлеуметтік маңызы бар маршрутты алып тастаған жағдайда уәкілетті орган және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын және кредиттік қаражатты қайтару мен жолаушылар вагондарын сатып алуға берілетін қаржылық лизингті төлеу міндеттемелерін орындауды қамтамасыз ететін жаңа тасымалдаушыны айқындай алады.
Ескерту. 62-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.09.2018 № 681 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
63. Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын және кредиттік қаражатты қайтару мен жолаушылар вагондарын сатып алуға берілген қаржылық лизингті төлеу міндеттемелерін орындауды қамтамасыз ететін жаңа тасымалдаушыны айқындау:
1) кредиттік қаражат немесе қаржылық лизинг негізінде сатып алынған жолаушылар вагондарын әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалында пайдалану;
2) кредиттік қаражатты толықтай қайтару немесе қаржылық лизингті төлеуді шығыстары республикалық бюджеттен ұзақ мерзімді субсидиялауға жататын әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын жаңа тасымалдаушы есебінен қамтамасыз ету;
3) жаңа тасымалдаушының әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын қамтамасыз етуге жаңа жолаушылар вагондарын сатып алу шығыстарын азайту үшін жүзеге асырылады.
64. Жаңа тасымалдаушыны анықтағанға дейін субсидиялау туралы уақытша шарт тиісті жылға бюджеттен бөлінген субсидиялар сомасынан аспайтын сома шегінде қазіргі жолаушылар тасымалдаушыларымен конкурсты өткізу кезеңінде жасалады.
Ескерту. 64-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.09.2018 № 681 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
65. Тендерді ұйымдастырушы жаңа тасымалдаушыны анықтау үшін осы Қағидалардың 2-тарауы 2-параграфына сәйкес конкурс құжаттарын әзірлейді.
Вагондарды сатып алуға кредиттік қаражатты қайтару немесе қаржылық лизингті төлеу бойынша міндеттемелер болған жағдайда, тендерді ұйымдастырушы осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндеттемелерді орындаудың негізгі шарттарын (бұдан әрі – міндеттемелерді сатып алуға негізгі шарттары) әзірлеп, оларды және конкурстық құжаттаманы тасымалдаушыға осы кредиттік қаражатты берген немесе шартты бұзған тасымалдаушының алдындағы лизинг беруші болып табылатын қаржы институтымен (бұдан әрі – қаржы институты) келіседі.

3) отклонения тендерной заявки перевозчика в соответствии с пунктом 42 настоящих Правил;
4) истечения срока действия тендерной заявки перевозчика на участие в тендере.
Глава 3. Порядок определения нового перевозчика,
осуществляющего перевозки пассажиров по социально значимым
сообщениям и обеспечивающего исполнение обязательств по
возврату кредитных средств и выплате финансового лизинга на
приобретение вагонов
62. В случае расторжения либо исключения социально значимого маршрута из договора о субсидировании в соответствии с законодательством договора о субсидировании, уполномоченный орган и местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы могут определить нового перевозчика, осуществляющего перевозки пассажиров по социально значимым сообщениям и обеспечивающего исполнение обязательств (при наличии) по возврату кредитных средств и выплате финансового лизинга на приобретение вагонов.
Сноска. Пункт 62 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.09.2018 № 681 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
63. Определение нового перевозчика, осуществляющего перевозки пассажиров по социально значимым сообщениям и обеспечивающего исполнение обязательств по возврату кредитных средств и выплате финансового лизинга на приобретение вагонов (далее – новый перевозчик), осуществляется для:
1) пользования вагонов, приобретенных за счет кредитных средств или на основе финансового лизинга, в перевозках пассажиров по социально значимым сообщениям;
2) обеспечения полного возврата кредитных средств или выплаты финансового лизинга за счет средств нового перевозчика, осуществляющего перевозки пассажиров по социально значимым сообщениям, расходы которого подлежат долгосрочному субсидированию за счет бюджетных средств;
3) снижения расходов нового перевозчика на приобретение пассажиров вагонов для обеспечения перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям.
64. До определения нового перевозчика временный договор о субсидировании на период проведения конкурса заключается с действующим перевозчиком пассажиров в пределах суммы, не превышающей суммы выделенных субсидий из бюджета на соответствующий период.
Сноска. Пункт 64 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.09.2018 № 681 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
65. Для определения нового перевозчика организатор тендера разрабатывает конкурсную документацию в соответствии с параграфом 2 главы 2 настоящих Правил.
При наличии обязательств по возврату кредитных средств или выплате финансового лизинга на приобретение вагонов, организатор тендера разрабатывает основные условия исполнения (далее – основные условия исполнения обязательств) по форме согласно приложению 17 к настоящим Правилам и согласовывает их и конкурсную документацию с финансовым институтом предоставившей данные кредитные средства или выступавшей лизингодателем перед перевозчиком, с которым были расторгнуты договоры (далее – финансовый институт).

Ескерту. 65-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 28.09.2018 № 681 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
66. Қаржы институты конкурс құжаттарына және міндеттемелерді орындаудың негізгі шарттарына ескерту және ұсыныс жасаған жағдайда тендерді ұйымдастырушы оларды тиісті деңгейде бекітілген бюджет шеңберінде пысықтайды және оларды Қазақстан Республикасы заңнамаларына сәйкес әзірлейді.
Жаңа тасымалдаушыны айқындауда қаржы институты келіспеген жағдайда, тендер осы Қағидалардың 2-тарауына сәйкес тендерді ұйымдастырушының шешімі бойынша жалпы негіздерде өткізіледі.
67. Конкурс құжаттарын және міндеттемелерді қамтамасыз етудің негізгі шарттарын келіскеннен кейін олар бірінші басшының немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның актісімен бекітіледі.
68. Жаңа тасымалдаушыны анықтау жөніндегі тендер өткізуді қамтамасыз ету үшін осы Қағидалардың 2-тармағы 3-параграфына сәйкес комиссия құрылады.
69. Жаңа тасымалдаушыны анықтау тендер өткізу жөнінде тиісті хабарландыру интернет-ресурстарда орналастырылғаннан кейін күнтізбелік 90 күн өткен соң өткізіледі.
70. Тендерге қатысуға осы Қағидалардың 21-тармағында айқындалған талаптарға сәйкес келетін, тендерлік өтініммен бірге осы Қағидалардың 22-тармағында көрсетілген құжаттарды уақытында ұсынған тасымалдаушыға рұқсат беріледі.
Бұл ретте тасымалдаушы жоғарыда аталған тендерге қатысуға арналған тендерлік өтінімге мына құжаттарды:
1) тендерді ұйымдастырушы атына оны жаңа тасымалдаушы ретінде айқындаған жағдайда, вагондарды әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалында пайдалануға беру және кредиттік қаражатты қайтару немесе қаржылық лизингті төлеу шарттарына қол қоюға қаржы институтының келіскен хатының тұпнұсқасын;
2) осы Қағиданың 18-қосымшасына сәйкес үлгі бойынша жаңа вагондарды сатып алуға берілетін кредиттік қаражатты қайтару немесе қаржылық лизингті төлеу міндеттемелерін орындаудың негізгі шарттарын қамтамасыз ету жөніндегі ұсыныстарды қоса береді.
71. Жаңа тасымалдаушыны айқындау тендері осы Қағидалардың 2-тарауы 1 және 6 параграфтарына сәйкес өткізіледі.
72. Осы Қағидалардың 48-тармағының шарттарына сәйкес келетін және міндеттемелерді орындаудың негізгі шарттарын қамтамасыз ететін тасымалдаушы жеңімпаз болып табылады.
73. Қорытындысын шығарғаннан кейін уәкілетті орган немесе облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары жаңа тасымалдаушымен шарт жасасады және ол туралы қаржы институты он бес жұмыс күні ішінде хабарлайды.

Сноска. Пункт 65 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 28.09.2018 № 681 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
66. В случае предоставления финансовым институтом замечаний и предложений к конкурсной документации и основным условиям исполнения обязательств, организатор тендера дорабатывает их в рамках утвержденного бюджета соответствующего уровня и разработки их в соответствии с настоящими Правилами.
В случае несогласия финансового института на определение нового перевозчика в соответствии с настоящим параграфом Правил, тендер проводится на общих основаниях в соответствии с главой 2 настоящих Правил по решению организатора тендера.
67. После согласования конкурсной документации и основных условий обеспечения обязательств они утверждаются актом первого руководителя либо лицом, исполняющим его обязанности.
68. Для обеспечения проведения тендера по определению нового перевозчика, формируется комиссия в соответствии с параграфом 3 главы 2 настоящих Правил.
69. Тендер по определению нового перевозчика проводится не менее чем за 90 календарных дней после размещения соответствующего объявления через интернет-ресурс организатора тендера.
70. К участию в тендере допускаются перевозчики, соответствующие требованиям, определенным в пункте 21 настоящих Правил, своевременно подавшие тендерную заявку с приложением документов, указанных в пункте 22 настоящих Правил.
При этом, перевозчик для участия в вышеуказанном тендере к тендерной заявке также прилагает:
1) оригинал письма-согласия в адрес организатора тендера от финансового института на подписание с ним договоров на предоставление вагонов для использования в перевозках пассажиров по социально значимым сообщениям и возврат кредитных средств или выплате финансового лизинга в случае определения его новым перевозчиком;
2) предложения по обеспечению основных условий исполнения обязательств по возврату кредитных средств или выплате финансового лизинга на приобретение вагонов по форме согласно приложению 18 к настоящим Правилам.
71. Тендер по определению нового перевозчика проводится в соответствии с параграфом 1 и 6 главы 2 настоящих Правил.
72. Победителям признается перевозчик, соответствующий условиям пункта 48 настоящих Правил и обеспечивающий основные условия исполнения обязательств.
73. После подведения итогов уполномоченный орган или местный исполнительный орган областей, городов республиканского значения, столицы заключает договора о субсидировании с новым перевозчиком и уведомляет об этом финансовый институт в течение пятнадцати рабочих дней.

74. Қаржы институты жаңа тасымалдаушымен тасымалдаушыға жолаушылар вагондарын пайдалануға беру және кредиттік қаражатты қайтару немесе қаржылық лизингті төлеу жөніндегі шарт жасасады.
Шығыстары бюджет қаражаты есебінен
ұзақ мерзімді субсидиялануға жататын
әлеуметтік маңызы бар қатынастар
бойынша теміржол жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау
бойынша ашық тендер негізінде
конкурс өткізу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Шығыстары бюджет қаражаты есебінен субсидиялануға жататын
әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша жолаушылар
тасымалдауды жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау
жөніндегі ашық тендер негізінде конкурс өткізу туралы
интернет-ресурстер арқылы хабарландыру
_______________________________
(ұйымдастырушының атауы)
20__ жылғы "__"___________ 20__ жылы шығыстары бюджет қаражаты есебінен субсидиялануға жататын әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша теміржол жолаушылар тасымалдауды жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау жөніндегі ашық тендер негізінде конкурс өткізілетіндігі туралы хабарлайды.
Конкурсқа 2014 жылы 30 қазандағы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығымен бекітілген шығыстары бюджет қаражаты есебінен субсидиялануға жататын әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша теміржол жолаушылар тасымалын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау бойынша ашық тендер негізінде конкурс өткізу қағидаларының (бұдан әрі – Қағидалар) 21-тармағымен анықталған біліктілік талаптарына жауап беретін әлеуетті қатысушылар жіберіледі.
Тасымалдаушы Қағидалардың 21-тармағында көрсетілген құжаттар тізімін тендерді ұйымдастырушының мекенжайына бекітілген конвертте тапсырады.
Ұйымдастырушының мекенжайы: ___________________________________
Тендерлік өтінімдерді тапсырудың соңғы мерзімі 20__ жылғы "__" ___________ ____ сағатқа дейін.
Тендерлік өтінімдермен пакеттерді ашу 20__ жылғы "__" _____________ __________ сағатта ____________________________________
мекенжайы бойынша өткізіледі.
Тендерлік құжаттар пакеті _____________________________________
сайтында орналастырылған
Кепілдік қаржылық өтінімді аудару үшін тендерді ұйымдастырушының реквезиттері:
__________________________________________
__________________________________________
__________________________________________
__________________________________________
Қосымша ақпараттар:__________________________________________
Анықтама үшін телефондар: ___________________________________.
Шығыстары бюджет қаражаты есебінен
ұзақ мерзімді субсидиялануға жататын
әлеуметтік маңызы бар қатынастар
бойынша теміржол жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау
бойынша ашық тендер негізінде
конкурс өткізу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушыларды
тасымалдауды жүзеге асырудың негізгі талаптары
_____________ -дан ____________ дейін
Р/с №
Шартты поезд №
Әлеуметтік маңызы бар қатынастың атауы
Шартты қашықтығы, кило-метр
Қатынаудың шартты кезеңділігі
Вагон типі
Вагондағы орындардың ең төменгі саны
Құрамдағы шартты орташа жылдық минималды вагондар саны (ядро) бірлік
Шартты құрам саны, бірлік
Лот №
д
купе
плацкарт
жалпы
электро-секция
дизель-секция
Барлығы
кестенің жалғасы
Шартты ортақ вагон саны, бірлік
Жылдық вагонайналым көлемі, мың вагонно-километр
Төмендемейтін жылдық вагон айналым көлемі, мың вагонно-километр
Трут іркелмелі және тікелей қатынайтын вагондардың қатынасы
Вагондағы орындар-дың ең төменгі саны
Тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондардың шартты саны, бірлік
Тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондардың қатынаудың шартты кезеңділігі
Тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондардың төмендемейтін жылдық вагон айналым көлемі, мың вагонно-километр
Тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондарды ескере отырып, жоспарлы жолаушылар айналымы, мың жолаушы километр
Шығыстары бюджет қаражаты есебінен
ұзақ мерзімді субсидиялануға жататын
әлеуметтік маңызы бар қатынастар
бойынша теміржол жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау
бойынша ашық тендер негізінде
конкурс өткізу қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша дамудың негізгі
талаптары
__________________дан __________________ дейін
күні, айы, жылы күні, айы, жылы
Р/с №
Поездың шертты №
Әлеуметтік маңызы бар қатынастардың атауы
Іс-шара атауы
Сандық көрсеткіштері
Сапалық көрсеткіштер
Ескертпе
Өлшем бірлігі
саны

74. Финансовый институт заключает договора на предоставление вагонов для использования перевозчиком и возврат кредитных средств или по выплате финансового лизинга с новым перевозчиком.
Приложение 1
к Правилам проведения конкурса
на основе открытого тендера по определению
перевозчиков, осуществляющих перевозки
пассажиров по социально значимым сообщениям,
расходы которых подлежат долгосрочному
субсидированию за счет бюджетных средств
Форма
Объявление о проведении конкурса на основе открытого тендера
по определению перевозчиков, осуществляющих перевозки
пассажиров по социально значимым сообщениям, расходы которых
подлежат долгосрочному субсидированию за счет бюджетных средств
_______________________________
(наименование организатора)
Объявляет о проведении "__" ____________ 20__ года конкурса на
основе открытого тендера по определению перевозчика, осуществляющего
перевозки пассажиров по социально значимому (значимым) сообщению
(сообщениям), расходы которого подлежат долгосрочному субсидированию
за счет бюджетных средств в 20__ году.
К конкурсу допускаются перевозчики, отвечающие требованиям,
определенным пунктом 21 Правил проведения конкурса на основе
открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих
перевозки пассажиров по социально значимым сообщениям, расходы
которых подлежат долгосрочному субсидированию за счет бюджетных
средств, утвержденных приказом Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан от 30 октября 2014 года № 113 (далее – Правила).
Перевозчики предоставляют в адрес организатора тендера перечень
документов, указанных в пункте 22 Правил в запечатанном конверте.
Адрес организатора тендера:
_______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Окончательный срок представления тендерных заявок до ____ часов
"__" ___________ 20__ года.
Вскрытие пакетов с тендерными заявками будет проводиться "__"
_____________ 20__ года в __________ часов по адресу:
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________.
Перечень конкурсной документации размещен на сайте
_____________________________________________________________________
Реквизиты организатора тендера для перечисления гарантийного
денежного взноса:
__________________________________________
__________________________________________
__________________________________________
__________________________________________
Дополнительные сведения:_______________________________________
Телефоны для справок:__________________________________________
Приложение 2
к Правилам проведения конкурса
на основе открытого тендера по определению
перевозчиков, осуществляющих перевозки
пассажиров по социально значимым сообщениям,
расходы которых подлежат долгосрочному
субсидированию за счет бюджетных средств
Форма
Основные условия осуществления перевозок пассажиров по
социально значимым сообщениям
с _______________ по _______________
число месяц год число месяц год
Условный № поезда
Наименование социально значимого сообщения
Условное расстояние, километр
Условная периодичность курсирования
Тип вагона
Минимальное количество мест в вагоне
Условное среднегодовое минимальное количество вагонов в составе (ядро) единиц
Условное количество составов, единиц
Условное общее количество вагонов, единиц
Ежегодный объем вагонооборота, тысяч вагоно-километр
Лот № ____
купе
плацкарт
общий
электропоезд
дизельпоезд
итого
продолжение таблицы
Не снижаемый ежемесячный объем вагонооборота, тысяч вагоно-километр
Сообщение прицепных и беспересадочных вагонов
Минимальное количество мест в вагоне
Условное количество прицепных и беспересадочных вагонов, единиц
Условная периодичность курсирования прицепных и беспересадочных вагонов
Ежегодный объем вагонооборота по прицепным и беспересадочным вагонам, тысяч вагоно-километр
Не снижаемый ежемесячный объем вагонооборота по прицепным и беспересадочным вагонам, тысяч вагоно-километр
Приложение 3
к Правилам проведения конкурса
на основе открытого тендера по определению
перевозчиков, осуществляющих перевозки
пассажиров по социально значимым сообщениям,
расходы которых подлежат долгосрочному
субсидированию за счет бюджетных средств
Форма
Основные условия развития перевозок пассажиров по социально
значимым сообщениям
с _______________ по _______________
число месяц год число месяц год
№ п/п
Условный № поезда
Наименование социально значимого сообщения
Наименование мероприятия
Количественные показатели
Качественные показатели
Примечание
единица измерения
количество

1. Теміржол жолаушылар вагонын сатып алу
2. Сервистік қызмет сапасын арттыру
3. Қызметкерлер штатының біліктілігін арттыру
4. Билетсіз жолаушылар тасымалы және/немесе багаж бен жүк тасымалы шарттарының бұзылу фактілерін жол іс-шаралар
5. Жолаушылар тасымалы, багаж бен жүк тасымалының кірістерін жоғарылату
6. Электронды қызметті енгізту
7. Өзге де даму мәселелері
Шығыстары бюджет қаражаты есебінен
ұзақ мерзімді субсидиялануға жататын
әлеуметтік маңызы бар қатынастар
бойынша теміржол жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау
бойынша ашық тендер негізінде
конкурс өткізу қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалы
бойынша қызметтерге бағаны (тарифтерді) көтерудің шекті деңгейі
және әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар
тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылар шығыстарын
ұзақ мерзімді субсидиялаудың жоспарланған көлемі
Р/с №
Поездың немесе тіркелмелі және тікелей қатынайтын шартты №
Қатынастың атауы
Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылар шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялау сомасы, мың теңге
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
Лот №
Төсек жабдықтарын ұсыну есебімен ұсынылған әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалына бағаны (тарифті) көтерудің шекті деңгейі, %
Шығыстары бюджет қаражаты есебінен
ұзақ мерзімді субсидиялануға жататын
әлеуметтік маңызы бар қатынастар
бойынша теміржол жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау
бойынша ашық тендер негізінде
конкурс өткізу қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондар есебінен әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар айналымының жоспарланған көлемі
Р/с №
Поездың немесе тіркелмелі және тікелей қатынайтын шартты №
Қатынастың атауы
Вагон түрі
Жолаушылар айналымының көлемі, пассажиро-километр
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
Лот №___
купе
плацкарт
жалпы
электросекция
дизельсекция
барлығы
Шығыстары бюджет қаражаты есебінен
ұзақ мерзімді субсидиялануға жататын
әлеуметтік маңызы бар қатынастар
бойынша теміржол жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау
бойынша ашық тендер негізінде
конкурс өткізу қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Тендерді ұйымдастырушының атауы
____________________
__________________
Тендерге қатысуға
ӨТІНІМ
(заңды тұлға үшін)
Шығыстары республикалық бюджет қаражаты есебінен субсидиялауға
жататын___________________ маршруты бойынша әлеуметтік маңызы бар
облысаралық қатынастар бойынша теміржолда жолаушылар
тасымалдауды жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау жөніндегі
ашық тендер негізінде конкурсқа қатысу үшін рұқсат беруіңізді
сұраймын
Тасымалдаушы туралы мәліметтер:

1. Обновление железнодорожного пассажирского парка вагонов
2. Повышение качества сервисных услуг
3. Повышение квалификации штата работников
4. Мероприятия по недопущению фактов перевозки неоформленных лиц и/или нарушения условий перевозки багажа и грузобагажа
5. Повышение доходности перевозок пассажиров, багажа и грузобагажа
6. Внедрение электронных услуг
7. Иные вопросы развития
Приложение 4
к Правилам проведения конкурса
на основе открытого тендера по определению
перевозчиков, осуществляющих перевозки
пассажиров по социально значимым сообщениям,
расходы которых подлежат долгосрочному
субсидированию за счет бюджетных средств
Форма
Планируемый объем долгосрочного субсидирования расходов
перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров
по социально значимым сообщениям и предельный уровень
повышения цен (тарифов) на услуги по перевозке пассажиров по
социально значимым сообщениям
№ п/п
Условный № поезда или прицепного и беспересадочного вагона
Наименование сообщения
Сумма долгосрочного субсидирования расходов перевозчика, связанных с осуществлением перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям, тысяч тенге
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
Лот №
Предельный уровень повышения цен (тарифов) на перевозку пассажиров по заявленным социально значимым сообщениям с учетом представления постельного белья, %
Приложение 5
к Правилам проведения конкурса
на основе открытого тендера по определению
перевозчиков, осуществляющих перевозки
пассажиров по социально значимым сообщениям,
расходы которых подлежат долгосрочному
субсидированию за счет бюджетных средств
Форма
Планируемый объем пассажирооборота по социально значимым
сообщениям с учетом прицепных и беспересадочных вагонов
№ п/п
Условный № поезда или прицепного и беспересадочного вагона
Наименование сообщения
Тип вагона
Объем пассажирооборота, тысяч пассажиро-километр
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
Лот №___
купе
плацкарт
общий
электропоезд
дизельпоезд
итого
Приложение 6
к Правилам проведения конкурса
на основе открытого тендера по определению
перевозчиков, осуществляющих перевозки
пассажиров по социально значимым сообщениям,
расходы которых подлежат долгосрочному
субсидированию за счет бюджетных средств
Форма
Наименование организатора
тендера____________________
от __________________
ЗАЯВКА
на участие в тендере
(для юридических лиц)
Прошу допустить для участия в конкурсе на основе открытого
тендера по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные
пассажирские перевозки по социально значимым сообщениям, расходы
которых подлежат долгосрочному субсидированию за счет бюджетных
средств по лоту (лотам) №____________________________________________
Сведения о перевозчике:

1. Меншік нысаны ____________________________________________________
2. Құрылған жылы_____________________________________________________
3. Заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу)
туралы куәлік* немесе анықтама
_____________________________________________________________________
(нөмірі, кім және қашан берген)
Ескертпе: *"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық
актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен
өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан
Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды
тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта
тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін
жарамды болып табылады.
4.Теміржол көлігімен жолаушылар тасымалы бойынша қызмет атқару
тәжірибесі* ________________________________________________________
Ескертпе: * теміржол көлігімен жолаушылар тасымалы бойынша
қызмет атқару аралығы толтырылады: "1 жылға дейін"; "1 жылдан 3 жылға
дейін";
"3 жылдан жоғары".
5. Бизнес-сәйкестендіру нөмірі ______________________________________
6. Банктік деректемелер _____________________________________________
(ЖСК, БСК, банктің атауы және орналасқан жері)
7. Мекенжайы және басқа деректемелері_________________________
_______________________________________________________________
(почталық мекенжайы, телефоны, телефаксы, телексі)
8.______________________________________________________________ (Ұйымның бірінші басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
жағдайда)
9. Қоса берілетін құжаттар:
1)______________________________________________________________
2)______________________________________________________________
3)______________________________________________________________
Ұйымның басшысы: Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы, күні, мөрдің орны (бар болған жағдайда)
Шығыстары бюджет қаражаты есебінен
ұзақ мерзімді субсидиялануға жататын
әлеуметтік маңызы бар қатынастар
бойынша теміржол жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау
бойынша ашық тендер негізінде
конкурс өткізу қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Тендерді ұйымдастырушының атауы
____________________
__________________
Тендерге қатысуға
ӨТІНІМ
(жеке кәсіпкерлер үшін)
Шығыстары республикалық бюджет қаражаты есебінен субсидиялауға
жататын____________________маршруты бойынша әлеуметтік маңызы бар
облысаралық қатынастар бойынша теміржолда жолаушылар тасымалдауды
жүзеге асыратын тасымалдаушыларды айқындау жөніндегі ашық тендер
негізінде конкурсқа конкурсқа қатысу үшін рұқсат беруіңізді сұраймын
Тасымалдаушы туралы мәліметтер:

1. Форма собственности_________________________________________
2. Год создания________________________________________________
3. Свидетельство* или справка о государственной регистрации
(перерегистрации) юридического лица _________________________________
(номер, кем и когда выдано)
Примечание: *свидетельство о государственной (учетной)
регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала,
представительства), выданное до введения в действие Закона Республики
Казахстан от 24 декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений
в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации
филиалов и представительств", является действительным до прекращения
деятельности юридического лица.
4. Опыт осуществления деятельности по перевозке пассажиров
железнодорожным транспортом* ________________________________________
Примечание: *заполняется период осуществления деятельности по
перевозке пассажиров железнодорожным транспортом в следующем порядке:
"до 1 года"; "от 1 до 3 лет"; "свыше 3 лет".
5. Бизнес-идентификационный номер _____________________________
6. Банковские реквизиты _______________________________________
(индивидуальный идентификационный код, бизнес-идентификационный код,
наименование и местонахождение банка)
7. Адрес и другие реквизиты ___________________________________
(почтовый адрес, телефон, телефакс, телекс)
8. ____________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии) первого руководителя
организации)
9. Прилагаемые документы:
1) _________________________________________________________________;
2) _________________________________________________________________;
3) _________________________________________________________________.
Руководитель организации: Фамилия, имя, отчество (при наличии);
подпись; дата; место печати (при наличии)
Приложение 7
к Правилам проведения конкурса
на основе открытого тендера по определению
перевозчиков, осуществляющих перевозки
пассажиров по социально значимым сообщениям,
расходы которых подлежат долгосрочному
субсидированию за счет бюджетных средств
Форма
Наименование организатора
тендера____________________
от __________________
ЗАЯВКА
на участие в тендере
(для индивидуальных предпринимателей)
Прошу допустить для участия в конкурсе на основе открытого
тендера по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные
пассажирские перевозки по социально значимым сообщениям, расходы
которых подлежат долгосрочному субсидированию за счет бюджетных
средств по лоту (лотам) №____________________________________________
Сведения о перевозчике:

1. Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік _________________________________
(нөмірі, кім және қашан берілген)
2. Жеке сәйкестендіру нөмірі
_____________________________________________________________________
3. Банктік деректемелер _____________________________________________
(ЖСК, банктің атауы және орналасқан жері)
4. Теміржол көлігімен жолаушылар тасымалы бойынша қызмет атқару
тәжірибесі* _________________________________________________________
Ескертпе: * теміржол көлігімен жолаушылар тасымалы бойынша қызмет
атқару аралығы толтырылады: "1 жылға дейін"; "1 жылдан 3 жылға
дейін"; "3 жылдан жоғары".
5. Мекенжайы және басқа деректемелері _______________________________
_____________________________________________________________________
(пошталық мекенжайы, телефоны, телефаксы, телексі)
6. Қоса берілетін құжаттар:
1)__________________________________________________________________
2)__________________________________________________________________
3)__________________________________________________________________
Ұйымның басшысы: Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы,
күні, мөрдің орны (бар болған жағдайда)
Шығыстары бюджет қаражаты
есебінен ұзақ мерзімді
субсидиялануға жататын
әлеуметтік маңызы бар
қатынастар бойынша теміржол
жолаушылар тасымалын жүзеге
асыратын тасымалдаушыларды
айқындау бойынша ашық тендер
негізінде конкурс өткізу
қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Меншікті және (немесе) сенімді басқарудағы мүліктік жалдау немесе өзге де заңды негіздерде мемлекеттік тіркеуден өткен тендерге мәлімделген маршруттар бойынша жылжымалы құрамның теміржол жолаушылар паркін қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар

1. Свидетельство о государственный регистрации_________________
(номер, кем и когда выдан)
2. Индивидуальный идентификационный номер _____________________
3. Банковские реквизиты _______________________________________
(индивидуальный идентификационный код, наименование и
местонахождение банка)
4. Опыт осуществления деятельности по перевозке пассажиров
железнодорожным транспортом* ________________________________________
Примечание: *заполняется период осуществления деятельности по
перевозке пассажиров железнодорожным транспортом в следующем порядке:
"до 1 года"; "от 1 до 3 лет"; "свыше 3 лет".
5. Адрес и другие реквизиты ___________________________________
(почтовый адрес, телефон, телефакс, телекс)
6. Прилагаемые документы:
1) _________________________________________________________________;
2) _________________________________________________________________;
3) _________________________________________________________________.
Руководитель организации: Фамилия, имя, отчество (при наличии);
подпись; дата; место печати (при наличии)
Приложение 8
к Правилам проведения
конкурса на основе открытого
тендера по определению
перевозчиков, осуществляющих
перевозки пассажиров по
социально значимым
сообщениям, расходы которых
подлежат долгосрочному
субсидированию за счет
бюджетных средств
Форма
Предложения по обеспечению железнодорожным пассажирским парком вагонов перевозчика, находящихся в собственности и (или) в доверительном управлении, имущественном найме или используемые на иных законных основаниях по заявленным на тендер лотам

Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.12.2022 № 761 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с №
Вагон №
Вагон түрі
Құрас-тыру жылы
Жөндеудің соңғы түрі
Техникалық жағдайы
Меншікті, жалға немесе басқа негізде, қолданудың негізі
Ауа желдет-кіш жүйесінің болуы: жоқ – зауыттық құрылысымен қарасты-рылмаған. иә – зауыттық құрылыс-пен қарасты-рылған
Кресло-арбалармен жүріп-тұратын адамдарға мамандан-дырылған орындары-мен және отырғызып-түсіру үшін көтеретін құрылғы-лардың болуы, иә немесе жоқ
ДЖ
КЖ 1
КЖ 2
ЖҚКЖ
КҚЖ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Лот №
Вагондарды пайдаланудың орташа мерзімі*, жыл бойынша
*Ескертпе: вагондарды пайдаланудың орташа мерзімі лот бойынша 4-бағандағы барлық құрастыру жылдарын қосып, оны лот бойынша вагондардар санына бөліп және тендер өткізіліп отырған жылдан азайту жолы арқылы есептеледі.
Тасымалдаушы:
Басшы ___________________             Бас есепші ________________________
Тегі, аты, әкесінің аты                   Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда), қолы             (бар болған жағдайда), қолы
Мөрдің орны Күні
Шығыстары бюджет қаражаты
есебінен ұзақ мерзімді
субсидиялануға жататын
әлеуметтік маңызы бар
қатынастар бойынша теміржол
жолаушылар тасымалын жүзеге
асыратын тасымалдаушыларды
айқындау бойынша ашық тендер
негізінде конкурс өткізу
қағидаларына
8-1-қосымша
Нысан
Ескерту. Бұйрық 8-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 19.04.2017 № 219 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
Меншікті және (немесе) сенімді басқарудағы мүліктік жалдау немесе өзге де заңды негіздерде мемлекеттік тіркеуден өткен тендерге мәлімделген маршруттар бойынша жылжымалы құрамның теміржол жолаушылар паркін қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар
Р/с
Вагон №
Вагон түрі
Құрастыру жылы
Меншікті, жалға немесе басқа негізде, қолданудың негізі
Вагондарды пайдаланудың орташа мерзімі*, жыл бойынша
*Ескертпе: вагондарды пайдалаундың орташа мерзімі лот бойынша 4 бағандағы барлық құрастыру жылдарын қосып, оны лот бойынша вагондардар санына бөліп және тендер өткізіліп отырған жылдан азайту жолы арқылы есептеледі.
Тасымалдаушы:
Басшы________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
жағдайда), қолы
Мөрдің орны
Бас есепші____________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
жағдайда), қолы
Күні
Шығыстары бюджет қаражаты есебінен
ұзақ мерзімді субсидиялануға жататын
әлеуметтік маңызы бар қатынастар
бойынша теміржол жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау
бойынша ашық тендер негізінде
конкурс өткізу қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушыларды тасымалдауды жүзеге асыруға ұсыныстар
_____________ -дан ____________ дейін
Р/с №
Шартты поезд №
Әлеуметтік маңызы бар қатынастың атауы
Шартты қашықтығы, километр
Қатынаудың шартты кезеңділігі
Вагон типі
Вагондағы орындар саны
11
2
3
4
5
6
7
Лот №
купе
плацкарт
жалпы
электросекция
дизельсекция
Барлығы
кестенің жалғасы
Жылдық вагон айналым көлемі, мың вагонно-километр
Төмендемейтін жылдық вагон айналым көлемі, мың вагонно-километр
Тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондардың қатынасы
Вагондағы орындар саны
Тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондардың қатынаудың шартты кезеңділігі
Тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондардың төмендемейтін жылдық вагон айналым көлемі, мың вагонно-километр
Тіркелмелі және тікелей қатынайтын вагондарды ескере отырып, жоспарлы жолаушылар айналымы, мың жолаушы км
8
9
10
11
12
13
14
Тасымалдаушы:
Басшы ____________________ Бас есепші _________________________
Тегі, аты, әкесінің аты Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда), қолы (бар болған жағдайда), қолы
Мөрдің орны Күні
Шығыстары бюджет қаражаты есебінен
ұзақ мерзімді субсидиялануға жататын
әлеуметтік маңызы бар қатынастар
бойынша теміржол жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау
бойынша ашық тендер негізінде
конкурс өткізу қағидаларына
10-қосымша
Нысан
Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша дамудың негізгі
талаптары бойынша ұсыныстар
____________________дан ___________________________ дейін
күні, айы, жылы күні, айы, жылы
Р/с №
Поездың шертты №
Әлеуметтік маңызы бар қатынастардың атауы
Іс-шара атауы
Сандық көрсеткіштері
Сапалық көрсеткіштер
Ескертпе
Өлшем бірлігі
саны
8.Теміржол жолаушылар вагонын сатып алу
9.Сервистік қызмет сапасын арттыру
10.Қызметкерлер штатының біліктілігін арттыру
11.Билетсіз жолаушылар тасымалы және/немесе багаж бен жүк тасымалы шарттарының бұзылу фактілерін жол іс-шаралар
12.Жолаушылар тасымалы, багаж бен жүк тасымалының кірістерін жоғарылату
13.Электронды қызметті енгізту
14.Өзге де даму мәселелері
Тасымалдаушы:
Басшы ____________________ Бас есепші _________________________
Тегі, аты, әкесінің аты Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда), қолы (бар болған жағдайда), қолы
Мөрдің орны Күні
Шығыстары бюджет қаражаты есебінен
ұзақ мерзімді субсидиялануға жататын
әлеуметтік маңызы бар қатынастар
бойынша теміржол жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау
бойынша ашық тендер негізінде
конкурс өткізу қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалы
бойынша қызметтерге бағаны (тарифтерді) көтерудің шекті деңгейі
және әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар
тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылар шығыстарын
ұзақ мерзімді субсидиялаудың жоспарланған көлемі бойынша
ұсыныстар
Р/с №
Поездың немесе тіркелмелі және тікелей қатынайтын шартты №
Қатынастың атауы
Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылар шығыстарын ұзақ мерзімді субсидиялау сомасы, мың теңге
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
_ж.
Лот №
Төсек жабдықтарын ұсыну есебімен ұсынылған әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалына бағаны (тарифті) көтерудің шекті деңгейі, %
Тасымалдаушы:
Басшы ____________________ Бас есепші _________________________
Тегі, аты, әкесінің аты Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда), қолы (бар болған жағдайда), қолы
Мөрдің орны Күні
Шығыстары бюджет қаражаты есебінен
ұзақ мерзімді субсидиялануға жататын
әлеуметтік маңызы бар қатынастар
бойынша теміржол жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау
бойынша ашық тендер негізінде
конкурс өткізу қағидаларына
12-қосымша
Нысан
Р/с №
Поездың немесе тіркелмелі және тікелей қатынайтын шартты №
Қатынастың атауы
Вагон түрі
Жолаушылар айналымының көлемі, мың пассажиро-километр
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
_ ж.
Лот №___
купе
плацкарт
жалпы
электросекция
дизельсекция
барлығы
Тасымалдаушы:
Басшы ____________________ Бас есепші _________________________
Тегі, аты, әкесінің аты Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда), қолы (бар болған жағдайда), қолы
Мөрдің орны Күні
Шығыстары бюджет қаражаты есебінен
ұзақ мерзімді субсидиялануға жататын
әлеуметтік маңызы бар қатынастар
бойынша теміржол жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау
бойынша ашық тендер негізінде
конкурс өткізу қағидаларына
13-қосымша
Нысан
Тіркемелі және тікелей қатынайтын вагондарды есепке ала отырып,
бұрын қызмет көрсетілген әлеуметтік маңызы бар маршруттарға
поезд бригадалары қызметкерлерінің жеке білікті штатының болуы
туралы мәліметтер
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты
Қызмет көрсету саласындағы еңбек өтілі
Біліктілігі (диплом, куәлік және білімі туралы басқа да құжаттар бойынша мамандығы)
Атқаратын қызметі
1
2
3
4
5
Басшы ______________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы
Мөрдің орны күні
Шығыстары бюджет қаражаты есебінен
ұзақ мерзімді субсидиялануға жататын
әлеуметтік маңызы бар қатынастар
бойынша теміржол жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау
бойынша ашық тендер негізінде
конкурс өткізу қағидаларына
14-қосымша
Нысан
Ұлттық инфрақұрылым операторынан Қазақстан Республикасы
шекарасына теміржол көлігімен жолаушыларды, багажды және
жүкбагажды тасымалдау бойынша қызметтерді бұрын жүзеге
асырғанын растайтын анықтама
___________________(Ұлттық инфрақұрылым операторының атауы)________________ (тасымалдаушының атауы)
"__" __________ _______ жылдан "__" ________ жыл аралығында Қазақстан Республикасы шекарасында теміржол көлігімен жолаушыларды, багажды және жүк багажды тасымалдау қызметін асырғанын растайды.
Басшы ______________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы
Мөрдің орны күні
Шығыстары бюджет қаражаты
есебінен ұзақ мерзімді
субсидиялануға жататын
әлеуметтік маңызы бар
қатынастар бойынша теміржол
жолаушылар тасымалын жүзеге
асыратын тасымалдаушыларды
айқындау бойынша ашық тендер
негізінде конкурс өткізу
қағидаларына
15-қосымша
Нысан

Сноска. Приложение 8 - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.12.2022 № 761 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
№ вагона
Тип вагона
Год постройки
Последний вид ремонта
Техническое состояние
Основание использование: собственный, арендованный, в имущественном найме или иные основания
Наличие системы кондиционирования воздуха: нет – не предусмотрено заводской конструкцией, да – предусмотрено заводской конструкцией
Наличие подъемных устройств для посадки и высадки и специализированных мест для лиц, передвигающихся на кресло-колясках, да или нет
ДР
КР 1
КР 2
КРПС
КВР
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Лот №
Итого средний срок эксплуатации вагонов*, в годах
*Примечание: средний срок эксплуатации вагонов рассчитывается путем сложения всех годов постройки в графе 4 по лоту, делением его на количество вагонов по лоту и вычитанием года проведения тендера.
Перевозчик:
Руководитель___________________ Главный бухгалтер____________
Фамилия, имя, отчество             Фамилия, имя, отчество
(при наличии), подпись             (при наличии),       подпись
Место печати дата
Приложение 8-1
к Правилам проведения конкурса
на основе открытого тендера по определению
перевозчиков, осуществляющих перевозки
пассажиров по социально значимым сообщениям,
расходы которых подлежат долгосрочному
субсидированию за счет бюджетных средств
Форма
Сноска. Правила дополнены Приложением 8-1 в соответствии с приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 19.04.2017 № 219 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Предложения по обеспечению железнодорожным пассажирским парком вагонов перевозчика, находящихся в собственности и (или) в доверительном управлении, имущественном найме или используемые на иных законных основаниях по заявленным на тендер лотам
№ п/п
№ вагона
Тип вагона
Год постройки
Основание использования: собственный, арендованный, в имущественном найме или иные основания
1
2
3
4
5
Итого средний срок эксплуатации вагонов*, в годах
*Примечание: средний срок эксплуатации вагонов рассчитывается путем сложения всех
годов постройки в графе 4 по лоту, делением его на количество вагонов по лоту и вычитанием
года проведения тендера.
Перевозчик:
Руководитель                         Главный бугалтер
_____________________                  __________________________
Фамилия, имя, отчество                   Фамилия, имя, отчество
(при наличии), подпись                   (при наличии), подпись
Место печати                              дата
Приложение 9
к Правилам проведения конкурса
на основе открытого тендера по определению
перевозчиков, осуществляющих перевозки
пассажиров по социально значимым сообщениям,
расходы которых подлежат долгосрочному
субсидированию за счет бюджетных средств
Форма
Предложения по обеспечению основных условий перевозок
пассажиров по социально значимым сообщениям
с ____________ по ____________
число месяц год число месяц год
№ п/п
№ поезда
Наименование социально значимого сообщения
Расстояние, километр
Периодичность курсирования
Тип вагона
Количество мест в вагоне
Ежегодный объем вагонооборота, тысяч вагоно-километр
Не снижаемый ежемесячный объем вагонооборота, тысяч вагоно-километр
Сообщение прицепных и беспересадочных вагонов, маршрут
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Лот №
купе
плацкарт
общий
электропоезд
дизельпоезд
итого
продолжение таблицы
Минимальное количество мест в вагоне
Ежегодный объем вагонооборота по прицепным и беспересадочным вагонам, тысяч вагоно-километр
Не снижаемый ежемесячный объем вагонооборота по прицепным и беспересадочным вагонам, тысяч вагоно-километр
Дополнительные услуги, предоставляемые пассажирам
11
12
13
14
Перевозчик:
Руководитель____________________ Главный бухгалтер______________
Фамилия, имя, отчество Фамилия, имя, отчество
(при наличии), подпись (при наличии), подпись
Место печати дата
Приложение 10
к Правилам проведения конкурса
на основе открытого тендера по определению
перевозчиков, осуществляющих перевозки
пассажиров по социально значимым сообщениям,
расходы которых подлежат долгосрочному
субсидированию за счет бюджетных средств
Форма
Предложения по обеспечению основных условий развития перевозок
пассажиров по социально значимым сообщениям
с __________ по __________ по лоту №_______
число месяц год число месяц год
№ п/п
№ поезда или прицепного и беспересадочного вагона
Наименование социально значимого сообщения
Наименование мероприятия
Количественные показатели
Качественные показатели
Сроки исполнения
единица измерения
количество
1. Обновление железнодорожного пассажирского парка вагонов
2. Повышение качества сервисных услуг
3. Повышение квалификации штата работников
4. Мероприятия по недопущению фактов перевозки неоформленных лиц и/или нарушения условий перевозки багажа и грузобагажа
5. Повышение доходности перевозок пассажиров, багажа и грузобагажа
6. Внедрение электронных услуг
7. Иные вопросы развития
Перевозчик:
Руководитель____________________ Главный бухгалтер______________
Фамилия, имя, отчество Фамилия, имя, отчество
(при наличии), подпись (при наличии), подпись
Место печати дата
Приложение 11
к Правилам проведения конкурса
на основе открытого тендера по определению
перевозчиков, осуществляющих перевозки
пассажиров по социально значимым сообщениям,
расходы которых подлежат долгосрочному
субсидированию за счет бюджетных средств
Форма
Предложения по обеспечению планируемого объема долгосрочного
субсидирования расходов перевозчика, связанных с осуществлением
перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям и
предельного уровня повышения цен (тарифов) на услуги по
перевозке пассажиров по социально значимым сообщениям
№ п/п
№ поезда или прицепного и беспересадочного вагона
Наименование сообщения
Сумма долгосрочного субсидирования, тысяч тенге
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
_г.
Лот №
Предельный уровень повышения цен (тарифов) на перевозку пассажиров по заявленным социально значимым сообщениям с учетом представления постельного белья, %
Перевозчик:
Руководитель____________________ Главный бухгалтер______________
Фамилия, имя, отчество Фамилия, имя, отчество
(при наличии), подпись (при наличии), подпись
Место печати дата
Приложение 12
к Правилам проведения конкурса
на основе открытого тендера по определению
перевозчиков, осуществляющих перевозки
пассажиров по социально значимым сообщениям,
расходы которых подлежат долгосрочному
субсидированию за счет бюджетных средств
Форма
Предложения по обеспечению планируемого объема пассажирооборота
по социально значимому сообщению
с учетом прицепных и беспересадочных вагонов
№ п/п
№ поезда или прицепного и беспересадочного вагона
Наименование сообщения
Тип вагона
Объем пассажирооборота, тысяч пассажиро-километр
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
_ г.
Лот №___
купе
плацкарт
общий
электропоезд
дизельпоезд
итого
Перевозчик:
Руководитель____________________ Главный бухгалтер______________
Фамилия, имя, отчество Фамилия, имя, отчество
(при наличии), подпись (при наличии), подпись
Место печати дата
Приложение 13
к Правилам проведения конкурса
на основе открытого тендера по определению
перевозчиков, осуществляющих перевозки
пассажиров по социально значимым сообщениям,
расходы которых подлежат долгосрочному
субсидированию за счет бюджетных средств
Форма
Сведения о наличии собственного квалифицированного штата
работников поездных бригад на ранее обслуживаемые социально
значимые маршруты с учетом прицепных и беспересадочных вагонов
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Стаж работы в сфере оказания услуг
Квалификация (специальность по диплому, свидетельству и др. документам об образовании)
Занимаемая должность
1
2
3
4
5
Руководитель _________________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись
Место печати дата
Приложение 14
к Правилам проведения конкурса
на основе открытого тендера по определению
перевозчиков, осуществляющих перевозки
пассажиров по социально значимым сообщениям,
расходы которых подлежат долгосрочному
субсидированию за счет бюджетных средств
Форма
Справка национального оператора инфраструктуры, подтверждающая
осуществление ранее перевозчиком деятельности по перевозке
пассажиров, багажа и грузобагажа железнодорожным транспортом
на территории Республики Казахстан
___________________ (наименование национального оператора
инфраструктуры) подтверждает, что ________________ (наименование
перевозчика) осуществлял деятельность по перевозке пассажиров, багажа
и грузобагажа железнодорожным транспортом на территории Республики
Казахстан в период с "__" ________ _______ года по "__" __________
_______ года.
Руководитель _______________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись
Место печати дата
Приложение 15
к Правилам проведения конкурса
на основе открытого тендера по определению
перевозчиков, осуществляющих перевозки
пассажиров по социально значимым
сообщениям, расходы которых подлежат
долгосрочному субсидированию за счет
бюджетных средств
Форма

Ескерту. 15-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 19.04.2017 № 219 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.12.2022 № 761 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тендерлік өтінімдерді бағалау парағы
Р/с
Көрсеткіш
Балдар саны
1
Меншікті және (немесе) сенімді басқарудағы мүліктік жалдау немесе өзге де заңды негіздерде мемлекеттік тіркеуден өткен маршруттар бойынша тендерге мәлімделген маршруттар бойынша жылжымалы құрамның теміржол жолаушылар паркін қамтамасыз ету бойынша тасымалдаушылардың ұсыныстарына сәйкес вагондарды пайдаланудың орташа мерзімі:
5 жылға дейін
25

Сноска. Приложение 15 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 19.04.2017 № 219 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.12.2022 № 761 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Оценочная шкала тендерных заявок
№ п/п
Показатель
Количество баллов
1.
Средний срок эксплуатации вагонов в соответствии с предложениями перевозчика по обеспечению железнодорожными пассажирскими вагонами, находящимися в собственности и (или) в доверительном управлении, имущественном найме или используемыми на иных законных основаниях, по заявленным на тендер маршрутам:
до 5 лет
25

Ескерту. 16-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 19.04.2017 № 219 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.12.2022 № 761 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тендерге шығырылған лот бойынша әлеуметтік маңызы бар қатынастардың жолаушылар тасымалын жүзеге асыру бойынша тендерлік өтінімдерді бағалау парағы
______________________________________
тасымалдаушының атауы
Р/с
Көрсеткіш
Балдар саны
1
Меншікті және (немесе) сенімді басқарудағы мүліктік жалдау немесе өзге де заңды негіздерде мемлекеттік тіркеуден өткен маршруттар бойынша тендерге мәлімделген маршруттар бойынша жылжымалы құрамның теміржол жолаушылар паркін қамтамасыз ету бойынша тасымалдаушылардың ұсыныстарына сәйкес вагондарды пайдаланудың орташа мерзімі:
1.
5 жылға дейін
1.
5,1-ден 9 жылға дейін
1.
9,1-ден 15 жылға дейін
15,1-ден 20 жылға дейін
20,1-ден және жоғары
БАРЛЫҒЫ
2*
Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырушының негізгі талаптарында көрсетілген жалпы вагондардың түрлері (купе, плацкарт, жалпы) бойынша тасымалдаушының теміржол жолаушылар тасымалы вагон паркін қамтамасыз ету бойынша тасымалдаушының вагондар үлесі:
Балдар саны
31%-дан 40% -ға дейін
41-дан 50%-ға дейін
51-ден 60%-ға дейін
61-дан 70%-ға дейін
71-ден 80%-ға дейін
81-ден 90%-ға дейін
91-дан 100%-ға дейін
БАРЛЫҒЫ
3**
Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асыруды қамтамасыз етудің негізгі шарттарында көрсетілген көлемі жалпы вагондардың түрлері (купе, плацкарт, жалпы, , гранд PMR) бойынша 7% -дан жоғары үлесте резервте вагондардың болуы:
4 ***
Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырушы негізгі шарттарда көрсетілген құрамы толық көлемде кресло-арбалармен жүріп-тұратын адамдарға мамандандырылған орындарымен және отырғызып-түсіру үшін көтеретін құрылғылармен жабдықталған (тасымалдаушының әрбір құрамында) вагондардың үлесі
Балдар саны
25%-ға дейін
26-дан 50%-ға дейін
51-ден 75%-ға дейін
76-дан 100%-ға дейін
ЖИЫНЫ:
5***
Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырудың негізгі шарттарында көрсетілген ортақ шартты вагондар санынан ауа тазартқыш жүйесі бар вагондардың үлесі:
Балдар саны
10%-ға дейін
11-ден 20%-ға дейін
21-ден 30%-ға дейін
31-ден 40%-ға дейін
41-ден 50%-ға дейін
51-ден 60%-ға дейін
61-ден 70%-ға дейін
71-ден 80%-ға дейін
81-ден 90%-ға дейін
91-ден 100%-ға дейін
БАРЛЫҒЫ
6
Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын жүзеге асырудағы негізгі шарттарында кқрсетілген вагонның жалпы көлемінде тасымалдалаушының жеке меншігіндегі вагондар үлесі
Балдар саны
10%-ға дейін
11-ден 20%-ға дейін
21-ден 30%-ға дейін
31-ден 40%-ға дейін
41-ден 50%-ға дейін
51-ден 60%-ға дейін
61-ден 70%-ға дейін
71-ден 80%-ға дейін
81-ден 90%-ға дейін
91-ден 100%-ға дейін
БАРЛЫҒЫ
7

Сноска. Приложение 16 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 19.04.2017 № 219 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.12.2022 № 761 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Лист оценки тендерных заявок по осуществлению перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям по лотам, выставленных на тендер
______________________________________
наименование перевозчика
№ п/п
Показатель
Количество баллов
1.
Средний срок эксплуатации вагонов в соответствии с предложениями перевозчика по обеспечению железнодорожными пассажирскими вагонами, находящимися в собственности и (или) в доверительном управлении, имущественном найме или используемыми на иных законных основаниях, по заявленным на тендер маршрутам:
до 5 лет
от 5,1 до 9 лет
от 9,1 до 15 лет
от 15,1 до 20 лет
от 20,1 и выше
ИТОГО
2. *
Доля вагонов перевозчика, указанных в тендерной заявке и предложенных для обеспечения железнодорожных пассажирских перевозок, в общем объеме вагонов по типам (купе, плацкарт, общий, гранд PMR), указанных в основных условиях осуществления перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям:
Количество баллов
от 31% до 40%
от 41 до 50%
от 51 до 60%
от 61 до 70%
от 71 до 80%
от 81 до 90%
от 91 до 100%
ИТОГО
3. **
Наличие резервных вагонов в объеме, превышающем 7 % долю от общего объема вагонов по типам (купе, плацкарт, общий, гранд PMR), указанных в основных условиях осуществления перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям
ИТОГО
4. ***
Доля вагонов с подъемными устройствами для посадки и высадки и со специализированными местами для лиц, передвигающихся на кресло-колясках (в каждом составе перевозчика), в общем объеме составов, указанных в основных условиях осуществления перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям:
Количество баллов
до 25%
от 26 до 50%
с 51 до 75%
от 76 до 100%
ИТОГО:
5. ***
Доля вагонов с системами кондиционирования воздуха перевозчика в общем объеме вагонов, указанных в основных условиях осуществления перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям:
Количество баллов
до 10%
от 11 до 20%
от 21 до 30%
от 31% до 40%
от 41 до 50%
от 51 до 60%
от 61 до 70%
от 71 до 80%
от 81 до 90%
от 91 до 100%
ИТОГО
6.
Доля вагонов, находящихся в собственности перевозчика, в общем объеме вагонов, указанных в основных условиях осуществления перевозок пассажиров по социально значимым сообщениям:
Количество баллов
до 10%
от 11 до 20%
от 21 до 30%
от 31% до 40%
от 41 до 50%
от 51 до 60%
от 61 до 70%
от 71 до 80%
от 81 до 90%
от 91 до 100%
ИТОГО
7.

Қағидалардың 30-тармағында 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың біреуінің бар болуы
8
Қазақстан Республикасы шекарасында теміржол көлігімен жолаушыларды, багажды және жүк багажды тасымалдау бойынша қызметті жүзеге асыру бойынша тасымалдаушының жұмыс тәжірибесі:
Балдар саны
тәжірибе жоқ
1 жылға дейін
1 жылдан 3 жылға дейін
3 жылдан жоғары
БАРЛЫҒЫ
9
Тасымалдаушымен ұсынылған әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалына бағаның (тарифтің) көтерілуінің шекті орташа деңгейі, %
Қызмет көрсетудің бірінші жылында
Қызмет көрсетудің екінші жылында
Қызмет көрсетудің үшінші жылында
0
0,1-ден 3-ке дейін
3,1-ден 5-ке дейін
5,1-ден 7-ге дейін
7,1-ден жоғары
БАРЛЫҒЫ
Ұпайдың барлығы
Шығыстары бюджет қаражаты
есебінен ұзақ мерзімді
субсидиялануға жататын
әлеуметтік маңызы бар
қатынастар бойынша теміржол
жолаушылар тасымалын жүзеге
асыратын тасымалдаушыларды
айқындау бойынша ашық тендер
негізінде конкурс өткізу
қағидаларына
16-1-қосымша
"Вагондарды алдын ала зерттеп қарау актісі

Наличие одного из документов, указанных в подпунктах 2) и 3) пункта 30 Правил
8.
Опыт работы перевозчика по осуществлению деятельности по перевозке пассажиров, багажа и грузобагажа железнодорожным транспортом на территории Республики Казахстан:
Количество баллов
опыт отсутствует
до 1 года
от 1 до 3 лет
свыше 3 лет
ИТОГО
9.
Средний уровень предложенного перевозчиком предельного уровня повышения цен (тарифов) на перевозки пассажиров по социально значимым сообщениям, в %
В первый год обслуживания
Во второй год обслуживания
В третий год обслуживания
0
от 0,1 до 3
от 3,1 до 5
от 5,1 до 7%
свыше 7,1
ИТОГО
10.
Всего баллов
Приложение 16-1
к Правилам проведения
конкурса на основе открытого
тендера по определению
перевозчиков, осуществляющих
перевозки пассажиров по
социально значимым
сообщениям, расходы которых
подлежат долгосрочному
субсидированию за счет
бюджетных средств
"Акт выездного предварительного обследования вагонов
_____________________________________________________
(наименование перевозчика)

Ескерту. Бұйрық 16-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 19.04.2017 № 219 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 30.12.2022 № 761 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_____________________________________ (тасымалдаушының атауы)
Р/с №
Вагонның №
Вагон түрі
Құрастыру жылы
Ауа желдеткіш жүйесінің болуы: жоқ – зауыттық құрылысымен көзделмеген. иә – зауыттық құрылысымен көзделген
Кресло-арбалармен жүріп-тұратын адамдар үшін мамандандырылған орындардың және мінгізу мен түсіру үшін көтеретін құрылғылардың болуы, иә немесе жоқ
Ұсыныс *
сәйкестік: иә/жоқ
Ұсыныс *
сәйкестік: иә/жоқ
Ұсыныс *
Сәйкестік: иә/жоқ
Ұсыныс *
сәйкестік: иә/жоқ
Ұсыныс *
сәйкестік: иә/жоқ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Лоттың №
Жиыны
купе
Вагондарды пайдаланудың орташа мерзімі**
плацкарт
жалпы
* – Тасымалдаушылармен ұсынылған осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысанда меншікті және (немесе) сенімді басқарудағы мүліктік жалдау немесе өзге де заңды негіздерде мемлекеттік тіркеуден өткен тендерге мәлімделген маршруттар бойынша жылжымалы құрамның теміржол жолаушылар паркін қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар;
** – вагондарды пайдаланудың орташа мерзімі лот бойынша 6-бағандағы барлық құрастыру жылдарын қосып, оны лот бойынша вагондардар санына бөліп және тендер өткізіліп отырған жылдан азайту жолы арқылы есептеледі.
Осы Қағидаларның 21-тармағының 2) тармақшасына сәйкестігі: __________
Ескерту: _______________________________
Бақылауды жүргізген адамның (адамдардың) тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) және лауазымы:
________________________________________
Шығыстары бюджет қаражаты есебінен
ұзақ мерзімді субсидиялануға жататын
әлеуметтік маңызы бар қатынастар
бойынша теміржол жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау
бойынша ашық тендер негізінде
конкурс өткізу қағидаларына
17-қосымша
Нысан
Жолаушыларды сатып алуға қаржылық лизингті төлеу немесе
кредиттік қаржыны қайтару бойынша міндеттерді орындаудың
негізгі талаптары
____________ дан ___________ дейін
күн, ай, жыл күн, ай, жыл
Поездың шартты №
Әлеуметтік маңызы бар қатынастың атауы
Вагон түрі
Кредиттік қаржыны қайтару немесе қаржылық лизингті төлеуді жүзеге асыратын вагондар саны, бірлік
Вагондарды сатып алуға қаржылық лизингті төлеу немесе кредиттік қаржыны қайтару бойынша міндеттердің ортақ сомасы, мың теңге немесе шетел валютасы
Қаржылық лизингті төлеу немесе кредитті қаржыны беру бойынша банктың сый ақы мөлшері, 6 графада көрсетілген сомадан %
Комиссиялық жинақ, мың. теңге немесе шетел валютасы
Қаржылық лизингті төлеу немесе кредитті жабу бойынша берешек сомасы, мың теңге немесе шетел валютасы
Вагондарды сатып алуға қаржылық лизингті төлеу немесе кредиттік қаржыны қайтару бойынша айлық төлем, мың теңге немесе шетел валютасы
купе
плацкарт
жалпы
электросекция
дизельсекция
барлығы
Шығыстары бюджет қаражаты есебінен
ұзақ мерзімді субсидиялануға жататын
әлеуметтік маңызы бар қатынастар
бойынша теміржол жолаушылар
тасымалын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды айқындау
бойынша ашық тендер негізінде
конкурс өткізу қағидаларына
18-қосымша
Нысан
Жолаушыларды сатып алуға қаржылық лизингті төлеу немесе
кредиттік қаржыны қайтару бойынша міндеттерді орындаудың
негізгі талаптарын орындау бойынша ұсыныстар
____________ дан ___________ дейін
күн, ай, жыл күн, ай, жыл
Поездың шартты №
Әлеуметтік маңызы бар қатынастың атауы
Вагон түрі
Кредиттік қаржыны қайтару немесе қаржылық лизингті төлеуді жүзеге асыратын вагондар саны,
бірлік
Вагондарды сатып алуға қаржылық лизингті төлеу немесе кредиттік қаржыны қайтару бойынша міндеттердің ортақ сомасы, мың теңге немесе шетел валютасы
Қаржылық лизингті төлеу немесе кредитті қаржыны беру бойынша банктің сыйақы мөлшері, 6 бағанада көрсетілген сомадан %
Комиссиялық жинақ, мың теңге немесе шетел валютасы
Қаржылық лизингті төлеу немесе кредитті жабу бойынша берешек сомасы, мың теңге немесе шетел валютасы
Вагондарды сатып алуға қаржылық лизингті төлеу немесе кредиттік қаржыны қайтару бойынша айлық төлем, мың теңге немесе шетел валютасы
купе
плацкарт
жалпы
электросекция
дизельсекция
барлығы
Басшы ___________Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы
Мөрдің орны, күні нысан бойынша міндеттерді орындаудың негізгі талаптарын қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар

Сноска. Правила дополнены Приложением 16-1 в соответствии с приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 19.04.2017 № 219 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 30.12.2022 № 761 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
№ вагона
Тип вагона
Год постройки
Наличие системы кондиционирования воздуха: нет – не предусмотрено заводской конструкцией, да – предусмотрено заводской конструкцией
Наличие подъемных устройств для посадки и высадки и специализированных мест для лиц, передвигающихся на кресло-колясках, да или нет
предложение*
соответствие: да/нет
предложение*
соответствие: да/нет
предложение*
соответствие: да/нет
предложение*
соответствие: да/нет
предложение*
соответствие: да/нет
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
№ лота
Итого
купе
Средний срок эксплуатации вагонов **
плацкарт
общий
* – предложения по обеспечению железнодорожным пассажирским парком вагонов перевозчика, находящихся в собственности и (или) доверительном управлении, имущественном найме или используемых на иных законных основаниях по заявленным на тендер лотам по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам, предоставляемые Перевозчиком в тендерной заявке;
** – средний срок эксплуатации вагонов рассчитывается путем сложения всех годов постройки в графе 6 по лоту, делением его на количество вагонов по лоту и вычитанием года проведения тендера.
Соответствие подпункту 2) пункта 21 настоящих Правил: ____________
Примечание: _________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность лица (лиц), проводившего обследование: _________________________________________
Приложение 17
к Правилам проведения конкурса
на основе открытого тендера по определению
перевозчиков, осуществляющих перевозки
пассажиров по социально значимым сообщениям,
расходы которых подлежат долгосрочному
субсидированию за счет бюджетных средств
Форма
Основные условия исполнения обязательств по возврату
кредитных средств или выплате финансового лизинга на
приобретение вагонов с ____________ по ___________
число месяц год число месяц год
Условный № поезда
Наименование социально значимого сообщения
Тип вагона
Количество вагонов, по которым осуществляется возврат кредитных средств или выплата финансового лизинга, единиц
Общая сумма обязательств по возврату кредитных средств или выплате финансового лизинга на приобретение вагонов, в тысячах тенге или иностранной валюте
Ставка вознаграждения банка по предоставлению кредитных средств или выплате финансового лизинга, % от суммы, указанные в графе 6
Комиссионные сборы, в тыс.тенге или иностранной валюте
Сумма задолженности по погашению кредита или выплате финансового лизинга, в тысяч тенге или иностранной валюте
Ежемесячный платеж по возврату кредитных средств или выплате финансового лизинга на приобретение вагонов, в тысяч тенге или иностранной валюте
купе
плацкарт
общий
электропоезд
дизельпоезд
итого
Приложение 18
к Правилам проведения конкурса
на основе открытого тендера по определению
перевозчиков, осуществляющих перевозки
пассажиров по социально значимым сообщениям,
расходы которых подлежат долгосрочному
субсидированию за счет бюджетных средств
Форма
Предложения по обеспечению основных условий исполнения
обязательств по возврату кредитных средств или выплате
финансового лизинга на приобретение вагонов
с ____________ по _____________
число месяц год число месяц год
№ поезда
Наименование социально значимого сообщения
Тип вагона
Количество вагонов, по которым осуществляется возврат кредитных средств или выплата финансового лизинга, единиц
Общая сумма обязательств по возврату кредитных средств или выплате финансового лизинга на приобретение вагонов, в тысячах тенге или иностранной валюте
Ставка вознаграждения банка по предоставлению кредитных средств или выплате финансового лизинга, % от суммы, указанные в графе 6
Комиссионные сборы, в тысяч тенге или иностранной валюте
Сумма задолженности по погашению кредита или выплате финансового лизинга, в тысяч тенге или иностранной валюте
Ежемесячный платеж по возврату кредитных средств или выплате финансового лизинга на приобретение вагонов, в тысяч тенге или иностранной валюте
купе
плацкарт
общий
электропоезд
дизельпоезд
итого
Руководитель ____________________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись
Место печати дата предложения по обеспечению основных
условий исполнения обязательств по форме