Атқарушы құжаттар бойынша міндеттемелерді орындамаған тұлғалардың, сондай-ақ әкімшілік айыппұлды салу жөнінде қаулыларды ерікті түрде орындамаған тұлғалардың орталықтандырылған деректер банкін (борышкерлердің орталықтандырылған деректер банкі) құру және оны жүргізу жөніндегі нұсқаулығын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Бас Прокурорының 2014 жылғы 8 шілдедегі № 70 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 25 шілдеде № 9628 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2026 жылғы 16 шілдедегі № 115 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Бас Прокурорының 16.07.2026 № 115 (алғашқы ресми жарияланғаннан күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабы 3-тармағының 14) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының м.а. 02.07.2020 № 82 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Атқарушы құжаттар бойынша міндеттемелерді орындамаған тұлғалардың, сондай-ақ әкімшілік айыппұлды салу жөнінде қаулыларды ерікті түрде орындамаған тұлғалардың орталықтандырылған деректер банкі(борышкерлердің орталықтандырылған деректер банкі) құрылсын.
2. Қоса берiлген атқарушы құжаттар бойынша міндеттемелерді орындамаған тұлғалардың, сондай-ақ әкімшілік айыппұлды салу жөнінде қаулыларды ерікті түрде орындамаған тұлғалардың орталықтандырылған деректер банкін (борышкерлердің орталықтандырылған деректер банкі)жүргiзу жөніндегі Нұсқаулығы бекiтiлсiн.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) осы бұйрықты:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге;
2) құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне және Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдасын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитеттiң Төрағасына жүктелсiн.
5. Осы бұйрық бірінші ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
А. Дауылбаев
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2014 жылғы 8 шілдедегі
№ 70 бұйрығымен
бекітілді
Атқарушылық құжаттар бойынша міндеттемелерді орындамаған адамдардың, сондай-ақ әкімшілік айыппұл салу туралы қаулыларды ерікті түрде орындамаған адамдардың орталықтандырылған деректер банкін (борышкерлердің орталықтандырылған деректер банкі) жүргізу жөніндегі нұсқаулық

О создании централизованного банка данных лиц, не исполнивших обязательства по исполнительным документам, а также лиц, добровольно не исполнивших постановления о наложении административного штрафа (централизованный банк данных должников), и утверждении Инструкции по его ведению
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 8 июля 2014 года № 70. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июля 2014 года № 9628. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 июля 2026 года № 115
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 16.07.2026 № 115 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации подпункта 14) пункта 3 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 02.07.2020 № 82 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Создать централизованный банк данных лиц, не исполнивших обязательства по исполнительным документам, а также лиц, добровольно не исполнивших постановления о наложении административного штрафа (централизованный банк данных должников).
2. Утвердить прилагаемую Инструкцию по ведению централизованного банка данных лиц, не исполнивших обязательства по исполнительным документам, а также лиц, добровольно не исполнивших постановления о наложении административного штрафа (централизованного банка данных должников).
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) настоящий приказ направить:
1) в Министерство юстиции Республики Казахстан для государственной регистрации;
2) субъектам правовой статистики и специальных учетов, а также территориальным органам Комитета для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
А. Даулбаев
Утверждена приказом
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 8 июля 2014 года № 70
Инструкция по ведению централизованного банка данных лиц, не исполнивших обязательства по исполнительным документам, а также лиц, добровольно не исполнивших постановления о наложении административного штрафа (централизованный банк данных должников)

Ескерту. Нұсқаулықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. Атқарушылық құжаттар бойынша міндеттемелерді орындамаған адамдардың, сондай-ақ әкімшілік айыппұл салу туралы қаулыларды ерікті түрде орындамаған адамдардың орталықтандырылған деректер банкін (борышкерлердің орталықтандырылған деректер банкі) жүргізу жөніндегі осы нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 3-тармағының 14) тармақшасына сәйкес әзірленген.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Борышкерлердің орталықтандырылған деректер банкін жүргізу
2. Борышкерлердің орталықтандырылған деректер банкі (бұдан әрі- БОДБ) келесі мәліметтерді мазмұндайды:
1) атқарушы құжаттар бойынша міндеттемелерді орындамаған борышкерлер туралы;
2) айыппұл ретінде әкімшілік жазасын салу жөнінде қаулыларды орындамаған борышкерлер туралы.
3. БОДБ Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің автоматтандырылған ақпараттық жүйелерінің (бұдан әрі – ҚСжАЕК ААЖ) әкімшілік құқық бұзушылықты анықтауға және (немесе) әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарауға уәкілетті мемлекеттік органдардың (бұдан әрі - әкімшілік практика субъектілері) "Әкімшілік іс жүргізулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 85 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20962 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 85 бұйрық) сәйкес ұсынған мәліметтерінің негізінде және атқарушылық іс жүргізу органдарының "Сот актілерін орындау бойынша жұмыс туралы" № 4 есептің нысанын және оны қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының міндетін атқарушының 2020 жылғы 15 қаңтардағы № 10 бұйрығымен көзделген (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19882 болып тіркелген) ақпараттық есепке алу құжаттарының негізінде ұсынған мәліметтерінің негізінде қалыптастырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Әкімшілік айыппұлдар бойынша міндеттерді ерікті түрде орындамаған борышкерлер туралы мәліметтер ҚСжАЕАК ААЖ-де тұрып және айыппұлды төлеу туралы белгісі жоқ болса, әкімшілік жазасын айыппұл түрінде салу жөнінде қаулының заң күшіне енгеннен кейін күнтізбелік 30 күн өткен соң автоматты түрде БОДБ-не келіп түседі.
ҚСжАЕАК ААЖ мәліметтерінің толықтығы мен нақтылығын әкімшілік тәжірибе субъектілерінің басшысы қамтамасыз етеді.

Сноска. Заголовок - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17.
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция по ведению централизованного банка данных лиц, не исполнивших обязательства по исполнительным документам, а также лиц, добровольно не исполнивших постановления о наложении административного штрафа (централизованный банк данных должников) (далее – Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 14) пункта 3 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года статьи 12.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17.
2. Ведение централизованного банка данных должников
2. Централизованный банк данных должников (далее - ЦБДД) содержит сведения:
1) о должниках, не исполнивших обязательства по исполнительным документам;
2) о должниках, не исполнивших постановления о наложении административного взыскания в виде штрафов.
3. ЦБДД формируется на основании сведений автоматизированных информационных систем Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - АИС КПСиСУ), предоставляемых государственными органами, уполномоченными выявлять административные правонарушения и (или) рассматривать дела об административных правонарушениях (далее - субъекты административной практики) в соответствии с приказом исполняющего обязанности Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 85 "Об утверждении Правил ведения Единого реестра административных производств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20962) (далее - приказ № 85) и органами исполнительного производства на основании информационных учетных документов, предусмотренных приказом исполняющего обязанности Генерального Прокурора Республики Казахстан от 15 января 2020 года № 10 "Об утверждении формы отчета № 4 "О работе по исполнению судебных актов" и Инструкции по его формированию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19882).
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17.
4. Сведения о должниках, добровольно не исполнивших обязательства по административным штрафам, содержатся в АИС "Специальные учеты" КПСиСУ и поступают в ЦБДД автоматически по истечении 30 календарных дней со дня вступления в законную силу постановления о наложении административного взыскания в виде штрафа, при отсутствии отметки об оплате штрафа.
Полноту и достоверность сведений АИС КПСиСУ обеспечивает руководитель субъекта административной практики.

5. "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан эрі - Заң) 9-бабымен көзделген атқарушы құжаттары бойынша мәліметтер Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот актілерін орындау бойынша департаменті (бұдан әрі - САОД) ААЖ-де тұрып және ҚСжАЕАК ААЖ арқылы автоматты түрде БОДБ-не келіп түседі.
Сот орындаушысы атқарушылық іс жүргізуді қысқарту туралы нәтижесін дереу САОД ААЖ-не енгізеді.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 05.01.2015 № 4 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. БОДБ арқылы келесі мәліметтер беріледі:
Осы Нұсқаулықтың 1-қосымшасына сәйкес нысанда әкімшілік құқық бұзушылық туралы мәліметтер:
1) жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) не заңды тұлғаның атауы;
2) туған күні;
3) тұрған жері (республика, облыс, аудан, елді мекен);
4) құқық бұзушылықты анықтаған органның атауы;
5) жұмыс орны, мемлекеттік қызметіне қатынас өлшемі;
6) материалды (хаттаманы, істі) қараған орган;
7) материалдың (хаттаманың, істің) нөмірі;
8) құқық бұзушылықты саралау;
9) құқық бұзушылықты жасаған (анықтаған) күні;
10) істі қарау күні;
11) салған айыппұлдың теңгеде мөлшері.
Осы Нұсқаулықтың 2-қосымшасына сәйкес нысанда атқару құжаттары бойынша мәліметтер:
1) борышкердің атауы (жеке тұлға үшін - тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), ЖСН; заңды тұлға үшін – атауы, БСН;
2) атқару парақтың (құжаттың) нөмірі;
3) сот актінің (орган қаулысының) шығарылған күні;
4) атқарушылық іс жүргізуді қозғау күні, аумақтық органның атауы;
5) азаматтық, қылмыстық, әкімшілік істің нөмірі;
6) талаптардың санаттары:
айыппұлдарды өндіріп алу;
мемлекеттік баж салығын өндіріп алу;
мүлікті тәркілеу;
мүліктік сипатты өндіріп алу;
алименттерді өндіріп алу;
жалақысын өндіріп алу;
зейнетақы мен жәрдемақыны өндіріп алу;
екінші деңгейіндегі банктердің пайдасына өндіріп алу;
үкім бойынша өндіріп алу;
атқару санкциясын өндіріп алу;
сомаларды өндіріп алу;
қылмыспен келтірілген материалдық зиянын өндіріп алу;
материалдық зиянын өндіріп алу;
7) борышкердің Қазақстан Республикасынан шығуын шектеу туралы қабылданған шешім: (күні, айы, жылы);
8) лицензиялар мен рұқсаттарды беруге уақытша тыйым салу туралы қабылданған шешім: (күні, айы, жылы);
9) борышкерге бұрын берген лицензиялар мен рұқсаттардың қолдануын тоқтату туралы қабылданған шешім: (күні, айы, жылы);
10) атқару іс жүргізу бойынша қозғалысы:
атқарушы құжатты орындауды кейінге қалдыру,мерзімін ұзарту: (күні, айы, жылы );
тоқтатылған: (күні, айы, жылы);

5. Сведения по исполнительным документам, указанным в статье 9 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон), содержатся в АИС Департамента по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - ДИСА) и поступают в ЦБДД автоматически через АИС КПСиСУ.
Результат о прекращении исполнительного производства судебным исполнителем незамедлительно вводится в АИС ДИСА.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 05.01.2015 № 4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
6. Из ЦБДД предоставляются следующие сведения:
Сведения об административных правонарушениях по форме согласно приложению 1 к настоящей Инструкции:
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, либо наименование юридического лица;
2) дата рождения;
3) место жительства (республика, область, район, населенный пункт);
4) наименование органа, выявившего правонарушение;
5) место работы, критерии отношения к государственной службе;
6) орган, рассмотревший материал (протокол, дело);
7) номер материала (протокола, дело);
8) квалификация правонарушения;
9) дата совершения (обнаружения) правонарушения;
10) дата рассмотрения дела;
11) размер наложенного штрафа в тенге.
Сведения по исполнительным документам по форме согласно приложению 2 к настоящей Инструкции:
1) наименование должника (для физического лица – фамилия, имя, отчество (при его наличии), ИИН; для юридического лица – (наименование, БИН);
2) номер исполнительного листа (документа);
3) дата вынесения судебного акта (постановления органа);
4) дата возбуждения исполнительного производства, наименование территориального органа;
5) номер гражданского, уголовного, административного дела;
6) Категории требований:
взыскание штрафов;
взыскание государственной пошлины;
конфискация имущества;
взыскание имущественного характера;
взыскание алиментов;
взыскание заработной платы;
взыскание пенсии и пособия;
взыскание в пользу банков второго уровня;
взыскание по приговорам;
взыскание исполнительской санкции;
взыскание сумм;
взыскание материального ущерба, причиненного преступлением;
взыскание материального ущерба;
7) принятое решение об ограничении выезда должника за пределы Республики Казахстан: (день, месяц, год);
8) принятое решение о временном запрещении выдачи лицензий и разрешений: (день, месяц, год);
9) принятое решение о приостановлении действия ранее выданных должнику лицензий и разрешений: (день, месяц, год);
10) движение по исполнительному производству:
отсрочка, рассрочка исполнения и/документа: (день, месяц, год)
приостановлено: (день, месяц, год);

11) сот орындаушысы.
7. БОДБ борышкердің еспетен алуы, атқару іс жүргізуді қысқарту туралы не ҚСжАЕАК ААЖ әкімшілік айыппұлды төлеу туралы мәлімет түскен сәттен автоматты түрде жүргізіледі.
8. Егер атқарушылық құжаттар бойынша әкімшілік айыппұл не берешек ішінара төленген болса, онда борышкер БОДБ-да толық төлегенге дейін есепке алынған болып қалады. Осы талап, егер БОДБ-дағы борышкерге қатысты екі немесе одан да көп атқарушылық құжаттар және айыппұл түріндегі әкімшілік жаза қолдану туралы қаулылар бойынша мәліметтер бар болған жағдайда қолданылады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Заңмен көзделген шектеулері, және борышкердің Қазақстан Республикасынан тыс жерге шығуын шектеу туралы қабылданған сот актілері, лицензиялар мен рұқсаттарды беруге уақытша тыйым салу, борышкерге бұрын берген лицензиялар мен рұқсаттардың қолдануын тоқтату болатын болса, осы деректер БОДБ-де көрсетіледі.
10. БОДБ деректердің толықтығын және дұрыстығын қамтамасыз ету мақсатында, атқарушылық іс жүргізудің аумақтық органдар және ҚСжАЕАК басқармалар айда бір рет (есептік айдан кейінгі айдың 2 күніне дейін) САОК пен ҚСжАЕАК жүйелердің арасында борышкерлер бойынша деректердің салыстыруын өткізеді.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 05.01.2015 № 4 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Қорытынды ережелер
11. Мемлекеттік органдарға ақпаратты ұсыну аясында хабарламалармен алмасуды әзірлеу және өткізу барысында қолданылатын бағдарламалық және аппараттық құралдар жұмыс күйінде ұстап тұруы қажет.
12. Ақпарат алмасу, соның ішінде уәкілетті мемлекеттік органдар шектеулі түрде шаралар қабылдайтын борышкерге белгіленген шектеулердің болуына, нақты уақыт тәртібінде мемлекеттік органдардың біріккен көліктік ортасы қорғалған арналары бойынша қашықтықтан қол жеткізу жолымен ҚСжАЕК ААЖ арқылы жүзеге асырылады. Мемлекеттік органдар әрқайсына логин мен пароль берілетін пайдаланушылардың тізімін ұсынғаннан кейін ақпараттарын алу үшін жүйе қолданушыларын тіркеуді ҚСжАЕК жүргізеді.
13. Жеке тұлғалар – борышкерлердің бекітілетін деректері: тегі, аты-жөні, әкесінің аты (болған жағдайда), туылған күні немесе ЖСН. Заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлер – борышкерлердің бекітілетін деректері: атау немесе БСК, ЖСН.
14. Ақпарат алмасу барысында күрделі жағдайлар туындаған кезде, мемлекеттік органдар шұғыл ҚСжАЕК-ті ақпараттандыру және мәселелерді жою шараларын қабылдайды.
Атқарушылық құжаттар
бойынша міндеттемелерді
орындамаған адамдардың,
сондай-ақ әкімшілік айыппұл
салу туралы қаулыларды ерікті
түрде орындамаған адамдардың
орталықтандырылған деректер
банкін (борышкерлердің
орталықтандырылған деректер
банкі) жүргізу жөніндегі
нұсқаулықтың 1-қосымшасы

11) судебный исполнитель.
7. Снятие с учета должника в ЦБДД производится автоматически с момента поступления сведений о прекращении исполнительного производства или об оплате административного штрафа в АИС КПСиСУ.
8. В случае, если административный штраф, либо задолженность по исполнительным документам оплачены частично, должник остается на учете в ЦБДД до полной оплаты. Это же требование действует в случае, если в отношении должника в ЦБДД имеются сведения по двум и более исполнительным документам, и постановлениям о наложении административного взыскания в виде штрафа.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17.
9. При наличии ограничений, предусмотренных Законом, и принятых судебных актов об ограничении выезда должника за пределы Республики Казахстан, временном запрещении выдачи лицензий и разрешений, приостановлении действия ранее выданных должнику лицензий и разрешений, данные сведения отражаются в ЦБДД.
10. В целях обеспечения полноты и достоверности данных ЦБДД территориальные органы исполнительного производства и управления КПСиСУ раз в месяц (до 2 числа месяца, следующего за отчетным месяцем) проводят сверки данных по должникам между системами ДИСА и КПСиСУ.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 05.01.2015 № 4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
3. Заключительное положение
11. Программные и аппаратные средства, используемые при подготовке и проведении обмена сообщениями в рамках предоставления информации государственными органами должны поддерживаться в рабочем состоянии.
12. Обмен информацией, в том числе, на наличие установленных для должника ограничений, по которым уполномоченные государственные органы принимают меры ограничительного характера, осуществляются через АИС КПСиСУ, путем удаленного доступа по защищенным каналам Единой транспортной сети государственных органов, в режиме реального времени. Регистрация пользователей системы для получения информации ЦБДД производится КПСиСУ, после предоставления государственными органами списка пользователей, каждому из которых присваивается логин и пароль.
13. Установочными данными для должников - физических лиц являются: фамилия, имя и отчество (при его наличии), дата рождения или ИИН. Установочными данными для должников - юридических лиц и индивидуальных предпринимателей являются: наименование или БИН, ИИН.
14. В случае возникновения в ходе информационного обмена проблемных ситуаций, государственные органы принимают незамедлительные меры по информированию КПСиСУ и устранению проблем.
Приложение 1 к Инструкции по
ведению централизованного
банка данных лиц, не
исполнивших обязательства по
исполнительным документам, а
также лиц, добровольно не
исполнивших постановления о
наложении административного
штрафа (централизованный банк
данных должников)

Ескерту. 1-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БАС ПРОКУРАТУРАСЫНЫҢ ҚҰҚЫҚТЫҚ СТАТИСТИКА ЖӘНЕ АРНАЙЫ ЕСЕПКЕ АЛУ ЖӨНІНДЕГІ КОМИТЕТІ
АНЫҚТАМА
ТАӘ не заңды тұлғаның атауы:
Туған күні:
Туған жері:
Республика:
Облыс:
Қала/Аудан:
Елді мекен:
=====================================================================
1. Әкімшілік құқық бұзушылық жасаған тұлғалар туралы мәліметтері бойынша:
Тұрғылықты жер:
Республика;
облыс;
қала/аудан;
елді мекен.
Құқық бұзушылықты анықтаған органның атауы:
Жұмыс орны, мемлекеттік қызметіне қатынас өлшемі:
Іс материалын /хаттамасын/ қараған орган:
Іс материалының /хаттамасының/ нөмірі
ҚРӘҚБтК бойынша құқық бұзушылықтың біліктілігі:
Құқық бұзушылықты жасаған (анықтаған) күні:
Істі қарау күні:
Салынған айыппұлдың теңгеде мөлшері.
---------------------------------------------------------------------
Оператордың коды:
Тексерудің күні мен уақыты:
Деректер АЕА ААЖ бойынша алынды
Атқарушылық құжаттар
бойынша міндеттемелерді
орындамаған адамдардың,
сондай-ақ әкімшілік айыппұл
салу туралы қаулыларды ерікті
түрде орындамаған адамдардың
орталықтандырылған деректер
банкін (борышкерлердің
орталықтандырылған деректер
банкі) жүргізу жөніндегі
нұсқаулықтың 2-қосымшасы
Ескерту. 2-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БАС ПРОКУРАТУРАСЫНЫҢ ҚҰҚЫҚТЫҚ СТАТИСТИКА ЖӘНЕ АРНАЙЫ ЕСЕПКЕ АЛУ ЖӨНІНДЕГІ КОМИТЕТІ
АНЫҚТАМА
Борышкердің ТАӘ:
ЖСН:
Борышкердің атауы:
БСН:
==============================================================
1. Атқарушылық іс жүргізу бойынша мәліметтер:
атқару парақтың (құжаттың) нөмірі;
сот актінің (орган қаулысының) шығарылған күні;
атқарушылық іс жүргізуді қозғау күні, аумақтық органның атауы;
азаматтық, қылмыстық, әкімшілік істің нөмірі;
айыппұлдарды өндіріп алу;
мемлекеттік баж салығын өндіріп алу;
мүлікті тәркілеу;
мүліктік сипатты өндіріп алу;
алименттерді өндіріп алу;
жалақысын өндіріп алу;
зейнетақы мен жәрдемақыны өндіріп алу;
екінші деңгейіндегі банктердің пайдасына өндіріп алу;
үкім бойынша өндіріп алу;
атқару санкциясын өндіріп алу;
сомаларды өндіріп алу;
қылмыспен келтірілген, материалдық зиянын өндіріп алу;
материалдық зиянын өндіріп алу;
өзгеталаптар;
борышкердің Қазақстан Республикасынан шығуын шектеу туралы
қабылданған шешім
20__жылғы "___"__________
лицензиялар мен рұқсаттарды беруге уақытша тыйым салу
туралы қабылданған шешім: 20__жылғы "___"__________
борышкерге бұрын берген лицензиялар мен
рұқсаттардың қолдануын тоқтату туралы қабылданған шешім:.20__жылғы
"___"__________
орындауы кейінге қалдырылған, мерзімі ұзартылған 20__жылғы
"___"__________
орындау тоқтатылды 20__жылғы "___"__________
сот орындаушысы (тегі,.аты, әкесінің аты)
---------------------------------------------------------------------
Оператордың коды:
Тексерудің күні мен уақыты:
Деректер Бірыңғай бірегейлік статистикалық жүйе (ББСЖ) ААЖ бойынша алынды

Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17.
форма
КОМИТЕТ ПО ПРАВОВОЙ СТАТИСТИКЕ И СПЕЦИАЛЬНЫМ УЧЕТАМ
ГЕНЕРАЛЬНОЙ ПРОКУРАТУРЫ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
СПРАВКА
ФИО либо наименование юридического лица:
Дата рождения:
Место рождения:
Республика:
Область:
Город/Район:
Нас. пункт:
====================================================================
1. По сведениям о лицах, совершивших административные правонарушения:
Место жительства:
республика;
область;
город/район;
населенный пункт.
Наименование органа, выявившего правонарушение:
Место работы, критерии отношения к государственной службе:
Орган, рассмотревший материал/протокол/дел:
Номер материала/протокола/дела
Квалификация правонарушения по КРКоАП:
Дата совершения (обнаружения) правонарушения:
Дата рассмотрения дела:
Размер наложенного штрафа в тенге.
---------------------------------------------------------------------
Код оператора:
Дата и время проверки:
Данные получены по АИС СУ
Приложение 2 к Инструкции по
ведению централизованного
банка данных лиц, не
исполнивших обязательства по
исполнительным документам, а
также лиц, добровольно не
исполнивших постановления о
наложении административного
штрафа (централизованный банк
данных должников)
Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 2 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17.
форма
КОМИТЕТ ПО ПРАВОВОЙ СТАТИСТИКЕ И СПЕЦИАЛЬНЫМ УЧЕТАМ
ГЕНЕРАЛЬНОЙ ПРОКУРАТУРЫ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
СПРАВКА
ФИО должника:
ИИН:
Наименование должника:
БИН:
==============================================================
1. Сведения об исполнительном производстве:
номер исполнительного листа (документа);
дата вынесения судебного акта (постановления органа);
дата возбуждения исполнительного производства, наименование территориального органа;
номер гражданского, уголовного, административного дела;
взыскание штрафов;
взыскание государственной пошлины;
конфискация имущества;
взыскание имущественного характера;
взыскание алиментов;
взыскание заработной платы;
взыскание пенсии и пособия;
взыскание в пользу банков второго уровня;
взыскание по приговорам;
взыскание исполнительской санкции;
взыскание сумм;
взыскание материального ущерба, причиненного преступлением;
взыскание материального ущерба;
принятое решение об ограничении выезда должника за пределы
Республики Казахстан: "_"________20_года
принятое решение о временном запрещении выдачи лицензий и
разрешений: "___"___________20__года
принятое решение о приостановлении действия ранее выданных
должнику лицензий и разрешений "___"__________20__года
исполнение отсрочено, рассрочено "___"_____________20__года
исполнение приостановлено "___"_____________20__года
судебный исполнитель (Фамилия, имя, отчество)
---------------------------------------------------------------
Код оператора:
Дата и время проверки:
Данные получены по АИС Единая унифицированная статистическая система Комитета (ЕУСС)