Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы мен Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) үлгілерін және оны киіп жүру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 14 қыркүйектегі № 25-02/457 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 15 қазанда № 8015 тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.04.2019 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің мәселелері" 2019 жылғы 5 шілдедегі № 479 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі туралы ереженің 15-тармағы 191) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.10.2025 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы мен Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) үлгілері;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы мен Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының айырым белгілері бар нысанды киімді (погонсыз) киіп жүру қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.04.2019 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті (Е.Н. Нысанбаев) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр А. Мамытбеков
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2012 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 25-02/457 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы мен Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) үлгілері
Ескерту. 1-қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.04.2019 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Об утверждении образцов и Правил ношения форменной одежды со знаками различия (без погон) должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан и государственной лесной охраны Республики Казахстан
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 сентября 2012 года № 25-02/457. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 октября 2012 года № 8015.
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 15.04.2019 № 146 (вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 191) пункта 15 Положения о Министерстве экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 479 "Вопросы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.10.2025 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) образцы форменной одежды со знаками различия (без погон) должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан и государственной лесной охраны Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) правила ношения форменной одежды со знаками различия (без погон) должностными лицами государственной лесной инспекции Республики Казахстан и государственной лесной охраны Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра сельского хозяйства РК от 15.04.2019 № 146 (вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (Нысанбаев Е. Н.) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр
А. Мамытбеков
Приложение 1
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 14 сентября 2012 года
№ 25-02/457
Образцы форменной одежды со знаками различия (без погон) должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан и государственной лесной охраны Республики Казахстан
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 15.04.2019 № 146 (вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы мен Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) үлгілері Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің мәселелері" 2019 жылғы 5 шілдедегі № 479 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі туралы ереженің 15-тармағы 191) тармақшасына сәйкес әзірленді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.10.2025 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы бұйрықта Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман инспекциясының лауазымды адамдары деп Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің (бұдан әрі – Комитет), сондай-ақ оның аумақтық органдарының қызметкерлерін, Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдары деп орман шаруашылығы мемлекеттік мекемелерінің қызметкерлері түсініледі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 05.06.2025 № 151 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен..
2. Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман инспекциясы
лауазымды адамдарының ерлерге арналған айырым белгілері бар
салтанатты нысанды киімі (погонсыз)
3. Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман инспекциясы лауазымды адамдарының ерлерге арналған айырым белгілері бар салтанатты нысанды киімінің (погонсыз) үлгілері осы Үлгілерге 1-қосымшаға сәйкес берілген.
4. Ерлердің қысқы екі қаусырма өңірлі көк-жасыл түсті пальтосы, қайырма қаракөл жағалы, әрбір қатарда үш нысанды түйме қадалған және бүйірінде көлденең қима қалталары бар. Драптан тігіледі. Арқасының ортасындағы жіктің ұшы екі жаққа қайырылады, беліне үш бөліктен тұратын белдікше тағылады, белдікшенің орта бөлігі бүйір бөліктеріне төрт кішкентай нысанды түймемен (әр шетіне екі-екіден) бекітіледі. Жеңінің ұшы қайырылып тігілген. Сол жеңде – Комитетке тиесілігінің жең белгісі.
Ескерту. орыс тіліндегі 4-тармаққа өзгеріс енгізіледі, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.01.2017 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Маусымдық тік пішінді плащ, көк-жасыл түсті плащтық матадан тігіледі, жылы астары бар. Жеңі ысырма тігісті. Жағасы қайырмалы. Өрешесінің жапырақша сияқты алдыңғы бүйір қалталары бар, тігіспен сырылған. Белдігінің айылбасы пластмасса. Бұйымның өңірлері, жапырақшалары, жағасы, жеңі, етегі, белі бойынша жиегінен 0,1-0,5 сантиметр қашықтықта өрнектеу тігісі сырылған.
Сол жеңде – Комитетке тиесілігінің жең белгісі.

1. Общие положения
1. Образцы форменной одежды со знаками различия (без погон) должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан и государственной лесной охраны Республики Казахстан разработаны в соответствии с подпунктом 191) пункта 15 Положения о Министерстве экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 479 "Вопросы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан".
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.10.2025 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящем приказе под должностными лицами государственной лесной инспекции Республики Казахстан понимают сотрудников Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, а также его территориальных органов (далее – Комитет), под должностными лицами государственной лесной охраны Республики Казахстан понимают сотрудников государственных учреждений лесного хозяйства.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 05.06.2025 № 151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Парадная мужская форменная одежда со знаками различия (без
погон) должностных лиц государственной лесной инспекции
Республики Казахстан
3. Образцы парадной мужской форменной одежды со знаками различия (без погон) должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан представлены согласно приложению 1 к настоящим Образцам.
4. Пальто зимнее, двубортное, изумрудно-зеленого цвета с отложным воротником из каракуля. Полочки с тремя форменными пуговицами и с боковыми поперечными прорезными карманами. Изготавливается из драпа. Спинка со швом посередине, заканчивающаяся шлицем, по талии пришивается хлястик, состоящий из трех частей, средняя часть хлястика прикрепляется к боковым частям четырьмя малыми форменными пуговицами (по две с каждого конца). Рукава стачные с обшлагами. На левом рукаве нарукавный знак шеврон принадлежности к Комитету.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 30.01.2017 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Плащ демисезонный прямого силуэта изготавливается из плащевой ткани изумрудно-зеленого цвета, на утепленной подкладке. Рукав втачной. Воротник отложной. Карманы косые, прорезные с листочкой, расстрочкой. Пояс с пластмассовой пряжкой. По бортам, листочкам, воротнику, рукаву, низу изделия, поясу проложена отделочная строчка на расстоянии 0,1-0,5 сантиметра от края.
На левом рукаве нарукавный знак шеврон принадлежности к Комитету.

6. Салтанатты костюм, пиджак пен шалбардан тұрады. Көк-жасыл түсті жүн матадан тігіледі.
Пиджак екі қаусырма өңiрлi, жартылай қыналған пiшiнде жібек астары бар, жағасы мен жеңінің ұшы қайырмалы. Сол жеңнің сыртқы жағында "иықтан төмен 100 миллиметр" белгіленген үлгідегі жең қондырмасы болады. Екі қатарда орналасқан алтын түсті алты нысандық түймесі бар. Ені 8 сантиметр қайырмалы жеңнің жиегі жасыл түспен оқаланған. Сол жеңде – Комитетке тиесілігінің жең белгісі.
Пиджакқа петлицалар тігіледі. Пиджактың қалталары: сыртқы – бір төс (сол жағында) және екі бүйір тік, ішкі – екі тік төс қалтасы бар.
Шалбардың балағы тік, қапталдарындағы тігістері жасыл түспен оқаланған, оның жиектерінде ені 2 сантиметр жасыл түсті лампастар бар.
Ескерту. орыс тіліндегі 6-тармаққа өзгеріс енгізіледі, мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.01.2017 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Ұзын жеңді жейде ақ түсті мақта-матадан тігіледі. Жейденің төменгі жағы белдікпен аяқталып, бүйіріндегі тіліктері бойынша түймеленеді. Қайырма жағалы, төс қалталарының қақпақшалары болады. Жеңінің бір түймемен түймеленетін жапсырма манжеттері бар.
8. Қысқа жеңді ақ түсті жейде. Мақта-матадан тігіледі. Жейденің төменгі жағы белдікпен аяқталып, бүйіріндегі тіліктері бойынша түймеленеді. Қайырма жағалы, төс қалталарының қақпақшалары болады. Жеңінің бір түймемен түймеленетін жапсырма манжеттері бар.
9. Фуражка нысанды костюм сияқты матадан тігіледі. Сопақша донышкадан және төрт бұрыштан, жиегі жасыл түсті барқыттан, күнқағардан тұрады. Донышканың жиегі мен жоғарғы көмкермесі жасыл түспен оқаланған. Алдыңғы жақ бөлiгiнде белгiленген үлгiдегi кокарда, ал оның жанама бөлігінде алтын түстес арнайы сурет болады. Күнқағардың жоғарғы жағында қара лакталған тері, ал төмен жағында қара түсті күдері немесе жүн мата қапталған. Күнқағардың астыңғы жақ бөлігінде алтын түсті жіппен өрілген кiшкене нысанды түймемен бекітілген.
Ескерту. орыс тіліндегі 9-тармаққа өзгеріс енгізіледі мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.01.2017 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Қаракөл теріден тігілген құлақшын. Алдыңғы жақ бөлiгiнiң ортасына белгiленген үлгiдегi кокарда қадалады.
11. Галстук көк-жасыл түсті.
12. Ақ түсті мойын орамал.
13. Қара түсті былғары туфли, классикалық.

6. Костюм парадный, состоит из пиджака и брюк. Изготавливается из шерстяной ткани изумрудно-зеленого цвета.
Пиджак полуприлегающей формы, на шелковой подкладке, двубортный, воротник и лацканы отложные. На наружной стороне левого рукава "100 миллиметров ниже предплечья" нарукавная нашивка. Имеет шесть форменных пуговиц золотистого цвета, расположенных в два ряда. Рукава с обшлагом шириной 8 сантиметров, по верху обшлага-кант зеленого цвета. На левом рукаве нарукавный знак шеврон принадлежности к Комитету.
На пиджак нашиваются петлицы. Пиджак имеет карманы: внешние – один нагрудный (с левой стороны) и два боковых прямых с клапанами, внутренние – два нагрудных прямых.
Брюки навыпуск, прямые, по боковому шву – кант зеленого цвета, по краям которого лампасы зеленого цвета шириной 2 сантиметра.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 30.01.2017 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Рубашки с длинным рукавом изготавливается из хлопчатобумажной ткани белого цвета. Воротник отложной, нагрудные карманы с клапанами. Рукава с пришивными манжетами, застегивающимися на одну пуговицу.
8. Рубашка белого цвета с коротким рукавом. Изготавливается из хлопчатобумажной ткани. Воротник отложной, нагрудные карманы с клапанами. Рукава с пришивными манжетами, застегивающимися на одну пуговицу.
9. Фуражка изумрудно-зеленого цвета изготавливается из той же ткани, что и форменный костюм. Состоит из овального донышка и четырех стенок, бархатный околышек зеленого цвета, козырька. По краю донышка и верхнему краю околышка канты зеленого цвета. Спереди на околышке фуражки кокарда, а по ее боковым сторонам золотистое шитье специального рисунка. Козырек обтянут сверху черной лакированной кожей, а снизу замшей или шерстяной тканью черного цвета. Над козырьком к околышку пристегивается на две форменные пуговицы плетенный шнур золотистого цвета.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 30.01.2017 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Шапка из натурального каракуля. В центре на передней части прикрепляется кокарда.
11. Галстук изумрудно-зеленого цвета.
12. Кашне белого цвета.
13. Туфли кожаные, черные, классические.

14. Қысқа қонышты қара түсті, жылы қысқы былғары етік.
15. Қара түсті былғары жылы қолғап.
16. Қара түсті былғары белдік.
3. Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман инспекциясы
лауазымды адамдарының ерлерге арналған айырым белгілері бар
күнделікті нысанды киімі (погонсыз)
17. Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман инспекциясы лауазымды адамдарының ерлерге арналған айырым белгілері бар күнделікті нысанды киімінің (погонсыз) үлгілері осы Үлгілерге 2-қосымшаға сәйкес берілген.
18. Костюм пиджак пен шалбардан тұрады. Көк-жасыл түсті жартылай жүн матадан тігіледі.
Пиджак бір қаусырма өңiрлi, жартылай қыналған пiшiнде, алтын түсті төрт нысандық түймеге ілінген, жаға мен қайырмалы қайырмасы бар. Жеңі екі тігісті қайып тігілген. Сол жеңде – Комитетке тиесілігінің жең белгісі.
Жан қалтасы тілікті қалпақшамен көлденең орналастырылған. Пиджакта жапсырма белгілер бар.
Шалбары балағы тік – көк-жасыл түсті, қапталдарындағы тігістері жасыл түспен оқаланған, оның жиектерінде ені 2 сантиметр жасыл түсті лампастар бар.
19. Ұзын жеңді көк түсті жейде. Мақта-матадан тігіледі. Жейденің төменгі жағы белдікпен аяқталып, бүйіріндегі тіліктері бойынша түймеленеді. Қайырма жағалы, төс қалталарының қақпақшалары болады. Жеңінің бір түймемен түймеленетін жапсырмалы манжеттері бар.
20. Қыстық, жылы, жартылай жүн күрте, бір қаусырма өңiрлi, қайырма жағалы, жеті түймелі түймелігі бар көк-жасыл түсті матадан жасалады. Өрешеде қалпағы бар үстеме төс қалталары бар. Арқасы кокеткалы. Жеңінің қондырма манжеттері бар, бір түймемен түймеленеді. Сол жеңде – Комитетке тиесілігінің жең белгісі.
Күрте шалбармен бірге сыртқа шығарылып киіледі. Күрте белгіленген үлгідегі айырым белгілермен киіледі.
21. Жылы шалбар қою жасыл түсті, қысқы, балағы тік, бүйір тігісінде - жасыл түсті кант. Белі сырылған, алты белдік ұстағыш орналасқан, түймеленеді және ілмегі немесе екі түймесі бар. Шалбардың алдыңғы жартысының жібек астары бар, төменгі жағы манжетсіз, төменгі жағының ені 20-24 сантиметр. Сыртқы бүйір қалталары көлденең қималы. Шалбардың артқы оң жақ жартысының қалпақшалы жарма қалтасы болады. Алды ысырма "молниялы" немесе түймелі.
Ескерту. орыс тіліндегі 21-тармаққа өзгеріс енгізіледі мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.01.2017 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Қысқы жылы іш киім.
23. Табиғи қаракөлден тігілген құлақшын. Алдыңғы жақ бөлiгiнiң ортасына белгiленген үлгiдегi кокарда қадалады.

14. Полусапожки утепленные, кожаные, черного цвета, зимние.
15. Перчатки утепленные, кожаные, черного цвета.
16. Ремень кожаный, черного цвета.
3. Повседневная мужская форменная одежда со знаками различия
(без погон) должностных лиц государственной лесной инспекции
Республики Казахстан
17. Образцы повседневной мужской форменной одежды со знаками различия (без погон) должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан представлены согласно приложению 2 к настоящим Образцам.
18. Костюм состоит из пиджака и брюк. Изготавливается из полушерстяной ткани изумрудно-зеленого цвета.
Пиджак полуприлегающего силуэта, однобортный, с застежкой на четыре форменные пуговицы золотистого цвета, воротник и лацканы отложные. Рукава стачные двушовные. На левом рукаве нарукавный знак шеврон принадлежности к Комитету.
Карманы боковые – горизонтально расположенные, прорезные с клапаном. На пиджаке носятся нашивные знаки.
Брюки навыпуск, прямые, по боковому шву – кант зеленого цвета, по краям которого лампасы зеленого цвета шириной 2 сантиметра.
19. Рубашка синего цвета с длинным рукавом. Изготавливается из хлопчатобумажной ткани. Воротник отложной, нагрудные карманы с клапанами. Рукава с пришивными манжетами, застегивающимися на одну пуговицу.
20. Куртка зимняя, полушерстяная, изготавливается из ткани изумрудно-зеленого цвета, однобортная, с застежкой на семь пуговиц, с воротником из каракуля. На полочках накладные нагрудные карманы с клапанами. Спинка с кокеткой. Рукава одношовные с притачными манжетами с разрезами. Клапаны карманов, манжеты и пояс застегиваются на пуговицы. На левом рукаве нарукавный знак шеврон принадлежности к Комитету.
Куртка носится с брюками навыпуск. С курткой носятся знаки различия установленного образца.
21. Брюки утепленные, изумрудно-зеленого цвета, зимние, прямые, по боковому шву – кант зеленого цвета. Пояс притачной, с шестью шлевками для поддерживания ремня, застегивающийся на пуговицу и крючок. Передние половинки брюк на шелковой подкладке, низ без манжет, шириной внизу 20-24 сантиметра. Внешние боковые карманы косые прорезные. На правой задней половинке прорезной карман с клапаном. Гульфик с застежкой "молния" или на пуговицах.
Сноска. Пункт 21 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 30.01.2017 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Белье нательное утепленное, зимнее.
23. Шапка из натурального каракуля. В центре на передней части прикрепляется кокарда.

24. Көк-жасыл түсті бөкебай.
Ескерту. орыс тіліндегі 24-тармаққа өзгеріс енгізіледі мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.01.2017 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. Көк-жасыл түсті галстук.
Ескерту. орыс тіліндегі 25-тармаққа өзгеріс енгізіледі мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.01.2017 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. Ұзын қонышты, жылы, қара түсті қысқы бәтеңке.
27. Мех қолғап.
28. Жүн шұлық.
4. Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман инспекциясы
лауазымды адамдарының далалық нысанды киімі (погонсыз)
29. Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман инспекциясы лауазымды адамдарының далалық нысанды киімінің (погонсыз) үлгісі осы Үлгілерге 3-қосымшаға сәйкес тігіледі.
30. Жазғы күрте ұзын жеңді, стандартты ұзындығы бар теңбіл түсті мақта-матадан тігіледі. Белгiленген үлгiдегi түймемен тігілген қайырма жаға. Жеңінің бір түймеге тігілген қондырма манжеттері бар. Сол жеңнің "иықтан төмен 100 миллиметр" сыртқы жағында Комитетке тиесілігінің жең қондырмасы болады. Екі төс және екі тік бүйір қалтасы бар.
31. Шалбардың балағы бәтеңкенің қонышына салынады, теңбіл түсті мақта-матадан тігіледі, шалбардың алдыңғы жартысының жібек астары, белдік ұстайтын ілгегі бар, төменгі жағы манжетсіз. Сыртқы екі бүйір қалтасы көлденең қималы және артында бір тік қалтасы бар.
32. Былғары белдік.
33. Қысқа жеңді жейде теңбіл түсті мақта-матадан тігіледі. Қайырма жағалы. Жеңінің қондырма манжеттері бар. Сол жеңнің "иықтан төмен 100 миллиметр" сыртқы жағында Комитетке тиесілігінің жең қондырмасы болады. Бір қатарға орналасқан алты нысандық түймемен түймеленеді. Екі тік төс қалтасы бар.
34. Телпек теңбіл түсті мақта-матадан тігіледі. Алдыңғы жақ бөлiгiнiң ортасына кокарда қадалады.
35. Жаздық, былғары, биік қонышты, ерлер бәтеңкесі.
5. Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман инспекциясының
лауазымды адамдарына арналған әйелдердің салтанатты нысанды
киімі (погонсыз)
36. Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман инспекциясының лауазымды адамдарына арналған әйелдердің салтанатты нысанды киімінің (погонсыз) үлгілері осы Үлгілерге 4-қосымшаға сәйкес берілген.

24. Шарф изумрудно-зеленого цвета.
Сноска. Пункт 24 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 30.01.2017 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
25. Галстук изумрудно-зеленого цвета.
Сноска. Пункт 25 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 30.01.2017 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
26. Ботинки с высоким берцем, утепленные, черного цвета, зимние.
27. Рукавицы меховые.
28. Носки шерстяные.
4. Полевая мужская форма одежды со знаками различия (без погон)
должностных лиц государственной лесной инспекции Республики
Казахстан
29. Образец полевой мужской форменной одежды со знаками различия (без погон) должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан представлен согласно приложению 3 к настоящим Образцам.
30. Куртка летняя навыпуск, изготовляется из хлопчатобумажной ткани камуфлированного цвета, стандартной длины с длинными рукавами. Воротник отложной с нашитыми петлицами. Рукава с пришивными манжетами, застегивающимися на одну пуговицу. На наружной стороне левого рукава "100 милиметров ниже предплечья" нарукавная нашивка шеврон принадлежности к Комитету. Имеет два нагрудных и два боковых прямых кармана.
31. Брюки заправляются в ботинки, изготавливаются из хлопчатобумажной ткани камуфлированного цвета, передние половинки брюк на подкладке, со шлевками для ремня, низ без манжет. Имеют два боковых косых прорезных и один задний прямой карманы.
32. Ремень из кожи.
33. Рубашка защитного цвета с коротким рукавом изготовляется из хлопчатобумажной ткани. Воротник отложной. Рукава с пришивными манжетами. На левом рукаве с наружной стороны "100 мм ниже предплечья", нарукавная нашивка шеврон принадлежности к Комитету. Застегивается на шесть форменных пуговиц, расположенных в один ряд. Имеет два нагрудных прямых кармана.
34. Кепи изготавливается из хлопчатобумажной ткани камуфлированного цвета. В центре на передней части прикрепляется кокарда.
35. Ботинки мужские, кожаные, летние с высокими берцами.
5. Парадная женская форменная одежда со знаками различия
(без погон) должностных лиц государственной лесной инспекции
Республики Казахстан
36. Образцы парадной женской форменной одежды со знаками различия (без погон) должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан представлены согласно приложению 4 к настоящим Образцам.

37. Қысқы пальто көк-жасыл түсті жүн матадан тігілген, қаракөл жағасы бар, әрбір өрешеде үш-үштен нысандық түйме болады. Өрешелердің бүйір жақта көлденең қима қалталары бар. Тігісі бар арқасының орта тұсы қаусырмалы болып келеді, мықынына үш бөліктен тұратын белдікше тігіледі, белдікшенің орта бөлігі бүйір бөліктеріне төрт кішкентай нысандық түймемен (әр жақ шетінен екі-екіден) бекітіледі. Жеңдері қайырмалы, қайып тігілген. Сол жеңге Комитетке тиесілігінің жең белгісі тігіледі.
Ескерту. орыс тіліндегі 37-тармаққа өзгеріс енгізіледі мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.01.2017 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
38. Әйелдердің маусымдық плащы, көк-жасыл түсті плащтық матадан тігіледі, жылы астары бар. Жеңі ысырма тігісті. Сол жеңге шеврон тігіледі. Жағасы қайырмалы. Өрешесінің жапырақша сияқты алдыңғы бүйір қалталары бар, тігіспен сырылған. Белдігінің айылбасы пластмасса. Бұйымның өңірлері, жапырақшалары, жағасы, жеңі, етегі, белі бойынша жиегінен 0,1-0,5 сантиметр қашықтықта өрнектеу тігісі сырылған.
39. Костюм пиджак пен шалбардан тұрады. Көк-жасыл түсті жүн матадан тігіледі.
Пиджагы – екі қаусырма өңiрлi, жартылай қыналған пiшiнде жібек астары бар, жағасы мен жеңінің ұшы қайырмалы. Сол жеңнің сыртқы жағында "иықтан төмен 100 миллиметр" белгіленген үлгідегі жең қондырмасы болады. Екі қатарда орналасқан алтын түсті алты нысандық түймесі бар. Ені 8 сантиметр қайырмалы жеңнің жиегі жасыл түспен оқаланған. Сол жеңде Комитетке тиесілігінің жең белгісі болады
Екі қатарда орналасқан алтын түсті алты нысандық түймесі бар. Жеңінің ені 8 сантиметр қайырмасы болады, қайырманың жоғарғы жағында жасыл түсті кант. Сол жеңде шеврон. Пиджактың өңіріне петлицалар тігіледі. Пиджактың қалталары: сыртқы – бір төс (сол жағында) және екі бүйір тік, ішкі – екі тік төс қалтасы бар.
Шалбардың балағы тік, қапталдарындағы тігістері жасыл түспен оқаланған, оның жиектерінде ені 2 сантиметр жасыл түсті лампастар бар.
Ескерту. орыс тіліндегі 39-тармаққа өзгеріс енгізіледі мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.01.2017 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
40. Юбка тік үлгілі, көк-жасыл түсті жүн матадан тігілген.
Ескерту. орыс тіліндегі 40-тармаққа өзгеріс енгізіледі мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.01.2017 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

37. Пальто изумрудно-зеленого цвета, шерстяное, зимнее, с каракулевым воротником с тремя форменными пуговицами на каждой полочке. Полочки с боковыми поперечными прорезными карманами. Спинка со швом посередине, заканчивающаяся шлицей, по талии пришивается хлястик, состоящий из трех частей, средняя часть хлястика прикрепляется к боковым частям четырьмя малыми форменными пуговицами (по две с каждого конца). Рукава стачные с обшлагами. На левом рукаве нашивается шеврон принадлежности к Комитету.
Сноска. Пункт 37 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 30.01.2017 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
38. Плащ демисезонный женский, изготавливается из плащевой ткани изумрудно-зеленого цвета, на утепленной подкладке. Рукав втачной. На левом рукаве нашивается шеврон. Воротник отложной. Карманы косые, прорезные с листочкой, расстрочкой. Пояс с пластмассовой пряжкой. По бортам, листочкам, воротнику, рукаву, низу изделия, поясу – отделочная строчка на расстоянии 0,1-0,5 сантиметра от края.
39. Костюм состоит из пиджака и брюк. Изготавливается из шерстяной ткани изумрудно-зеленого цвета.
Пиджак полуприлегающей формы на шелковой подкладке, двубортный, слегка удлиненный, воротник и лацканы отложные. На наружной стороне левого рукава "100 мм ниже предплечья" нарукавная нашивка шеврон принадлежности к Комитету.
Имеет шесть форменных пуговиц золотистого цвета, расположенных в два ряда. Рукава с обшлагом шириной 8 сантиметров, по верху обшлага-кант зеленого цвета. На левом рукаве шеврон. На лацканы пиджака нашиваются петлицы. Пиджак имеет карманы: внешние – один нагрудный (с левой стороны) и два боковых прямых с клапанами, внутренние – два нагрудных прямых.
Брюки навыпуск, прямые, по боковому шву – кант зеленого цвета, по краям которого лампасы зеленого цвета шириной 2 сантиметра.
Сноска. Пункт 39 с изменениями, внесенными приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 30.01.2017 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
40. Юбка шерстяная, изумрудно – зеленого цвета, прямого покроя.
Сноска. Пункт 40 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 30.01.2017 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

41. Сыртынан киетін блузка (жейде) – тұтастай көмкерілген белдігі бар, төс қалтасында қалпақшасы бар, кесілген тік сыртқа қайырылған жағасы бар ақ түсті матадан тігілген. Қиығының алдынан төменге дейін қыштаулы тігісі бар. Арқасы кокеткалы. Қиығы бар ұзын жеңді және қондырма манжеттері немесе тік қысқа манжеттері бар. Блузканың алдында қалпақтар, белдік және түймемен түймеленеді.
42. Қысқа жеңді ақ түсті жейде (блузка). Мақта-матадан тігіледі. Қайырма жағалы, төс қалталарының қақпақшалары болады. Жеңінің бір түймемен түймеленетін жапсырмалы манжеттері бар.
43. Қалпақ көк-жасыл түсті фетрдан немесе соған ұқсас материалдан жасалады. Дөңгелек қалпақтан және қуыстан тұрады. Қалпақтың астында ені 5-6 сантиметр жасыл түсті муардан тігілген таспа бекітілген. Қалпақтың алдыңғы жақ бөлiгiнiң ортасына белгiленген үлгiдегi кокарда қадалады.
Ескерту. орыс тіліндегі 43-тармаққа өзгеріс енгізіледі мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.01.2017 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
44. Табиғи қаракөлден тігілген құлақшын. Алдыңғы жақ бөлiгiнiң ортасына кокарда қадалады.
45. Көк-жасыл түсті галстук.
46. Ақ түсті мойын орамал.
47. Былғары туфли, қара түсті, классикалық.
48. Қысқа қонышты қара түсті, жылы қысқы тері етік.
49. Қара түсті былғарыдан тігілген жылы қолғап.
50. Қара түсті былғары белдік.
6. Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман инспекциясының лауазымды адамдарына арналған әйелдердің күнделікті нысанды киімі (погонсыз)
51. Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман инспекциясының лауазымды адамдарына арналған әйелдердің күнделікті нысанды киімінің (погонсыз) үлгілері осы Үлгілерге 5-қосымшада берілген.
52. Костюм пиджак пен шалбардан тұрады. Көк-жасыл түсті жартылай жүн матадан тігілген.
Пиджак бір қаусырма өңiрлi, жартылай қыналған пiшiнде, алтын түсті төрт нысандық түймеге ілінген, жағасы мен жеңі қайырмалы. Жеңі екі тігісті қайып тігілген. Сол жеңінде жеңқап бар. Жан қалтасы – тілікті қалпақшамен көлденең орналастырылған.
Шалбарының балағы тік, бүйір тігісінде – жасыл түсті кант.
53. Ұзын жеңді көк түсті жейде (блузка). Мақта-матадан тігіледі. Қайырма жағалы, төс қалталарының қақпақшалары болады. Жеңінің бір түймемен түймеленетін жапсырмалы манжеттері бар.
54. Қысқы жылы, жартылай жүн әйелдер күртесі бір қаусырма өңiрлi, қайырма жағалы, жеті түймелі түймелігі бар көк-жасыл түсті матадан жасалады. Бүйірінде қалпағы баржапсырма төс қалталары бар. Арқасы кокеткалы. Жеңінің қондырма манжеттері бар, бір түймемен түймеленеді. Сол жеңінде – Комитетке тиесілігінің жең қондырмасы тігіледі.
Күрте шалбармен бірге сыртқа шығарылып киіледі. Күрте айырым белгілермен киіледі.

41. Рубашка (блузка) белого цвета с длинными рукавами, отложным воротником и отрезной стойкой, нагрудными карманами с клапанами, цельнокроеным поясом. Перед с разрезом до низа и вытачками. Спина с кокеткой. Рукава длинные с разрезами и пришивными манжетами или прямые короткие с манжетками. Перед рубашки, клапаны, пояс застегиваются на пуговицы.
42. Рубашка (блузка) белого цвета с короткими рукавами. Изготавливается из хлопчатобумажной ткани. Воротник отложной, нагрудные карманы с клапанами. Рукава с пришивными манжетами, застегивающимися на одну пуговицу.
43. Шляпа изумрудно-зеленого цвета изготавливается из фетра или сходного с ним материала. Состоит из круглого колпака и полей. Внизу колпака крепится муаровая лента шириной 5-6 сантиметров зеленого цвета. Спереди посередине на шляпу крепится кокарда.
Сноска. Пункт 43 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 30.01.2017 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
44. Шапка из натурального каракуля. В центре на передней части прикрепляется кокарда.
45. Галстук изумрудно-зеленого цвета.
46. Кашне белого цвета.
47. Туфли кожаные, черные, классические.
48. Полусапожки утепленные, кожаные, черного цвета, зимние.
49. Перчатки утепленные, кожаные, черного цвета.
50. Ремень кожаный, черного цвета.
6. Повседневная женская форменная одежда со знаками различия
(без погон) должностных лиц государственный лесной инспекции
Республики Казахстан
51. Образцы повседневной женской форменной одежды со знаками различия (без погон) должностных лиц государственный лесной инспекции Республики Казахстан представлены согласно приложению 5 к настоящим Образцам.
52. Костюм состоит из пиджака и брюк. Изготавливается из полушерстяной ткани изумрудно-зеленого цвета.
Пиджак однобортный, полуприлегающей формы с застежкой на четыре форменные пуговицы золотистого цвета, воротник и лацканы отложные. Рукава втачные, двушовные. На левом рукаве пришивается "шеврон". Карманы боковые – горизонтально расположенные, прорезные с клапаном.
Брюки навыпуск, прямые, по боковому шву – кант зеленого цвета.
53. Рубашка (блузка) синего цвета с длинным рукавом. Изготавливается из хлопчатобумажной ткани. Воротник отложной, нагрудные карманы с клапанами. Рукава с пришивными манжетами, застегивающимися на одну пуговицу.
54. Куртка зимняя, изготавливается из ткани изумрудно-зеленого цвета, с застежкой на семь пуговиц, с воротником из каракуля. На полочках накладные нагрудные карманы с клапанами. Спинка с кокеткой. Рукава одношовные с притачными манжетами с разрезами. Клапаны карманов, манжеты и пояс застегиваются на пуговицы. На левом рукаве пришивается шеврон принадлежности к Комитету.
Куртка носится с брюками навыпуск. С курткой носятся знаки различия.

55. Шалбар көк-жасыл түсті, жылы, қысқы, балағы тік, бүйір тігісінде – жасыл түсті кант. Белі сырылған, алты белдік ұстағыш орналасқан, түймеленеді және ілмегі немесе екі түймесі бар. Шалбардың алдыңғы жартысының жібек астары бар, төменгі жағы манжетсіз, төменгі жағының ені 20-24 сантиметр. Сыртқы бүйір қалталары көлденең қималы. Шалбардың артқы оң жақ жартысының қалпақшалы жарма қалтасы болады. Алды ысырма "молниялы" немесе түймелі.
Ескерту. орыс тіліндегі 55-тармаққа өзгеріс енгізіледі мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.01.2017 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
56. Табиғи қара қаракөлден тігілген құлақшын. Алдыңғы жақ бөлiгiнiң ортасына кокарда қадалады.
57. Көк-жасыл түсті галстук.
58. Көк-жасыл түсті бөкебай.
Ескерту. орыс тіліндегі 58-тармаққа өзгеріс енгізіледі мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.01.2017 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
59. Қысқы жылы ішкиім.
60. Былғарыдан тігілген қара түсті, ұзын қонышты, жылы әйелдер бәтеңкесі.
61. Мех қолғап.
62. Жүн шұлық.
7. Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман инспекциясының
лауазымды адамдарына арналған әйелдердің далалық нысанды киімі
(погонсыз)
63. Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман инспекциясының лауазымды адамдарына арналған әйелдердің далалық нысанды киімінің (погонсыз) үлгілері осы Үлгілерге 6-қосымшаға сәйкес берілген.
64. Күрте ұзын жеңді стандартты ұзындығы бар теңбіл түсті мақта-матадан тігіледі. Белгiленген үлгiдегi түймемен тігілген қайырма жаға. Жеңінің бір түймеге тігілген қондырма манжеттері бар. Сол жеңнің "иықтан төмен 100 миллиметр" сыртқы жағында Комитетке тиесілігінің жең қондырмасы болады.
Екі төс және екі тік бүйір қалтасы бар.
Шалбардың балағы бәтеңкенің ішіне салынады, теңбіл түсті мақта-матадан тігілген, шалбардың алдыңғы жағының астары бар, белдік ұстағыш орналасқан, төменгі жағы манжетсіз. Екі қисық және бір тік артқы қалтасы бар.
65. Қысқа жеңді жейде (блузка) теңбіл түсті мақта-матадан тігіледі. Қайырма жағалы. Жеңінің қондырма манжеттері бар. Сол жеңнің "иықтан төмен 100 миллиметр" сыртқы жағында Комитетке тиесілігінің жең қондырмасы болады.
Бір қатарға орналасқан алты нысандық түймемен түймеленеді. Екі тік төс қалтасы бар.

55. Брюки утепленные, изумрудно-зеленого цвета, зимние, прямые, по боковому шву – кант зеленого цвета. Пояс притачной, с шестью шлевками для поддерживания ремня, застегивающийся на пуговицу и крючок. Передние половинки брюк на шелковой подкладке, низ без манжет, шириной внизу 20-24 сантиметра. Внешние боковые карманы косые прорезные. На правой задней половинке прорезной карман с клапаном. Гульфик с застежкой "молния" или на пуговицах.
Сноска. Пункт 55 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 30.01.2017 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
56. Шапка из натурального черного каракуля. В центре на передней части прикрепляется кокарда.
57. Галстук изумрудно-зеленого цвета.
58. Шарф изумрудно-зеленого цвета.
Сноска. Пункт 58 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 30.01.2017 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
59. Белье нательное утепленное, зимнее.
60. Ботинки женские, кожаные с высокими берцами, утепленные, черного цвета, зимние.
61. Рукавицы меховые.
62. Носки шерстяные.
7. Полевая женская форменная одежда со знаками различия
(без погон) должностных лиц государственный лесной инспекции
Республики Казахстан
63. Образец полевой женской форменной одежды со знаками различия (без погон) должностных лиц государственный лесной инспекции Республики Казахстан представлен согласно приложению 6 к настоящим Образцам.
64. Куртка летняя навыпуск изготовляется из хлопчатобумажной ткани камуфлированного цвета, стандартной длины с длинными рукавами. Воротник отложной с нашитыми петлицами установленного образца. Рукава с пришивными манжетами, застегивающимися на одну пуговицу. На наружной стороне левого рукава "100 миллиметров ниже предплечья" нарукавная нашивка шеврон принадлежности к Комитету.
Имеет два нагрудных и два боковых прямых кармана.
Брюки заправляются ботинки, изготавливаются из хлопчатобумажной ткани камуфлированного цвета, передние половинки брюк на подкладке, со шлевками для ремня, низ без манжет. Имеют два боковых косых прорезных и один задний прямой карманы.
65. Рубашка (блузка) с короткими рукавами изготовляется из хлопчатобумажной ткани защитного цвета. Воротник отложной. Рукава с пришивными манжетами. На левом рукаве с наружной стороны "100 миллиметров ниже предплечья", нарукавная нашивка шеврон принадлежности к Комитету.
Застегивается на шесть форменных пуговиц, расположенных в один ряд. Имеет два нагрудных прямых кармана.

66. Телпек теңбіл түсті мақта-матадан тігіледі. Алдыңғы жақ бөлiгiнiң ортасына кокарда қадалады.
67. Жаздық, былғары, биік қонышты әйелдер бәтеңкесі.
68. Былғары белдік.
69. Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман инспекциясының лауазымды адамдарының бас киімдерінің үлгілері осы Үлгілерге 7-қосымшаға сәйкес берілген.
8. Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды
адамдарының ерлерге арналған айырым белгілері бар салтанатты
нысанды киімі (погонсыз)
70. Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының ерлерге арналған айырым белгілері бар салтанатты нысанды киімінің (погонсыз) үлгілері осы 8-қосымшаға сәйкес берілген.
71. Қысқы жылы астары бар қою жасыл түсті пальто, цигейка жағалы, өрешісінде үш нысанды түйме қадалған. Бүйірінде көлденең қима қалталары бар. Арқасының ортасындағы жіктің ұшы екі жаққа қайырылады, беліне үш бөліктен тұратын белдікше тағылады, белдікшенің орта бөлігі бүйір бөліктеріне төрт кішкентай нысанды түймемен (әр шетіне екі-екіден) бекітіледі. Жеңінің ұшы қайырылып тігілген. Сол жеңде мемлекеттік орман күзетіне тиесілігінің шевроны тігіледі.
Ескерту. орыс тіліндегі 71-тармаққа өзгеріс енгізіледі мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.01.2017 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
72. Костюм пиджак пен шалбардан тұрады. Қою жасыл түсті жүн матадан тігілген.
Пиджак бір қаусырма өңiрлi, жартылай қыналған пiшiнде жібек астары бар, қою жасыл түсті жүн матадан тігілген, жағасы мен жеңінің ұшы қайырмалы. Бір қатарда орналасқан алтын түсті үш нысандық түймесі бар. Ені 8 сантиметр қайырмалы жеңнің жиегі жасыл түспен оқаланған. Пиджактың қалталары: сыртқы – бір төс (сол жағында) және екі бүйір тік, ішкі – екі тік төс қалтасы бар.
Пиджактың сол жеңіне мемлекеттік орман күзетіне тиесіліктің шевроны мен жең белгілері, пиджактың өңіріне – петлицалар тігіледі.
Ерлер шалбарының балағы тік, қапталдарындағы тігістері жасыл түспен оқаланған, оның жиектерінде ені 2 сантиметр жасыл түсті лампастар бар.
Ескерту. орыс тіліндегі 72-тармаққа өзгеріс енгізіледі мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.01.2017 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
73. Ұзын жеңді жейде ақ түсті мақта-матадан тігіледі. Қайырма жағалы, төс қалталарының қақпақшалары болады. Жеңінің бір түймемен түймеленетін жапсырма манжеттері бар.

66. Кепи изготавливается из хлопчатобумажной ткани камуфлированного цвета, летнее. В центре на передней части прикрепляется кокарда.
67. Ботинки женские, летние, кожаные с высокими берцами.
68. Ремень из кожи.
69. Образцы головных уборов должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан представлены в приложении 7 к настоящим Образцам.
8. Парадная мужская форменная одежда со знаками различия
(без погон) должностных лиц государственной лесной охраны
Республики Казахстан
70. Образцы парадной мужской форменной одежды со знаками различия (без погон) должностных лиц государственной лесной охраны Республики Казахстан представлены согласно приложению 8 к настоящим Образцам.
71. Пальто шерстяное зимнее с утеплителем, темно-зеленого цвета с цигейковым воротником, с тремя форменными пуговицами на полочке. Полочки с боковыми поперечными прорезными карманами. Спинка со швом посередине, заканчивающаяся шлицей, по талии пришивается хлястик, состоящий из трех частей, средняя часть хлястика прикрепляется к боковым частям четырьмя малыми форменными пуговицами (по две с каждого конца). Рукава стачные с обшлагами. На левом рукаве нашивается шеврон принадлежности к государственной лесной охране.
Сноска. Пункт 71 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 30.01.2017 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
72. Костюм состоит из пиджака и брюк. Изготавливается из шерстяной ткани темно-зеленого цвета.
Пиджак прилегающей формы, на шелковой подкладке, однобортный, воротник и лацканы отложные. Имеет три форменных пуговиц золотистого цвета, расположенных в один ряд. Рукава с обшлагом шириной 8 сантиметров, по верху обшлага – кант зеленого цвета. Пиджак имеет карманы: внешние – один нагрудный (с левой стороны) и два боковых прямых с клапанами, внутренние.
Сноска. Пункт 72 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 30.01.2017 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
73. Рубашка с длинным рукавом изготавливается из хлопчатобумажной ткани белого цвета. Воротник отложной, нагрудные карманы с клапанами. Рукава с пришивными манжетами, застегивающимися на одну пуговицу.

74. Қысқа жеңді ақ түсті жейде. Мақта-матадан тігіледі. Қайырма жағалы, төс қалталарының қақпақшалары болады. Жеңінің бір түймемен түймеленетін жапсырма манжеттері бар.
75. Фуражка қою жасыл түсті, нысанды костюм сияқты матадан тігіледі. Сопақша донышкадан және төрт бұрыштан, жиегі жасыл түсті барқыттан, күнқағардан тұрады. Донышканың жиегі мен жоғарғы көмкермесі жасыл түспен оқаланған. Алдыңғы жақ бөлiгiнде белгiленген үлгiдегi кокарда, ал оның жанама бөлігінде алтын түстес арнайы сурет болады. Күнқағардың жоғарғы жағында қара лакталған тері, ал төмен жағында қара түсті күдері немесе жүн мата қапталған. Күнқағардың астыңғы жақ бөлігінде алтын түсті жіппен өрілген екі кiшкене нысанды түймемен бекітілген.
Ескерту. орыс тіліндегі 75-тармаққа өзгеріс енгізіледі мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.01.2017 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
76. Табиғи мехтан (цигейка) тігілген құлақшын. Алдыңғы жақ бөлiгiнiң ортасына кокарда қадалады.
77. Қою жасыл түсті галстук.
78. Қою жасыл түсті мойын орамал.
Ескерту. орыс тіліндегі 78-тармаққа өзгеріс енгізіледі мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.01.2017 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
79. Былғары қара түсті, классикалық туфли.
80. Қысқа қонышты қара түсті, жылы қысқы былғары етік.
81. Қара түсті былғары белдік.
9. Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды
адамдарға арналған ерлердің күнделікті нысанды киімі (погонсыз)
82. Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарға арналған ерлердің күнделікті нысанды киімінің (погонсыз) үлгілері осы Үлгілерге 9-қосымшаға сәйкес берілген.
83. Костюм пиджак пен шалбардан тұрады. Қою жасыл түсті жартылай жүн матадан тігілген.
Пиджак бір қаусырма өңiрлi, жартылай қыналған пiшiнде, алтын түсті үш нысандық түймеге ілінген, жағасы мен өңірі қайырмалы. Жан қалтасы тілікті қалпақшамен көлденең орналастырылған. Пиджактың сол жеңіне мемлекеттік орман күзетіне тиесілігінің шевроны, жең белгісі және пиджактың өңіріне петлицалар тігіледі.
Шалбардың балағы тік, бүйір тігісі жасыл түспен оқаланған.
84. Ұзын жеңді көк түсті жейде. Мақта-матадан тігіледі. Қайырма жағалы, төс қалталарының қақпақшалары болады. Жеңінің бір түймемен түймеленетін жапсырмалы манжеттері бар.

74. Рубашка белого цвета с коротким рукавом. Изготавливается из хлопчатобумажной ткани. Воротник отложной, нагрудные карманы с клапанами. Рукава с пришивными манжетами, застегивающимися на одну пуговицу.
75. Фуражка темно-зеленого цвета, изготавливается из той же ткани, что и форменный костюм. Состоит из овального донышка и четырех стенок, бархатный околышек зеленого цвета, козырька. По краю донышка и верхнему краю околышка канты зеленого цвета. Спереди на околышке фуражки кокарда. Козырек обтянут сверху черной лакированной кожей, а снизу замшей или шерстяной тканью черного цвета. Над козырьком к околышку пристегивается на две форменные пуговицы плетенный шнур золотистого цвета.
Сноска. Пункт 75 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 30.01.2017 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
76. Шапка ушанка из натурального меха (цигейка). В центре на передней части прикрепляется кокарда.
77. Галстук темно-зеленого цвета.
78. Шарф темно-зеленого цвета.
Сноска. Пункт 78 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 30.01.2017 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
79. Туфли кожаные, черные, классические.
80. Полусапожки утепленные, кожаные, черного цвета, зимние.
81. Ремень кожаный, черного цвета.
9. Повседневная мужская форменная одежда со знаками различия
(без погон) должностных лиц государственной лесной охраны
Республики Казахстан
82. Образцы повседневной мужской форменной одежды со знаками различия (без погон) должностных лиц государственной лесной охраны Республики Казахстан представлены согласно приложению 9 к настоящим Образцам.
83. Костюм состоит из пиджака и брюк. Изготавливается из полушерстяной ткани темно-зеленого цвета.
Пиджак полуприлегающей формы, однобортный, с застежкой на три форменные пуговицы золотистого цвета, воротник и лацканы отложные. Рукава стачные двушовные. Карманы боковые – горизонтально расположенные, прорезные с клапаном. На левом рукаве пиджака нашивается шеврон принадлежности к государственной лесной охране, нарукавный знак и петлицы – на лацкан пиджака.
Брюки навыпуск, прямые, по боковому шву – кант зеленого цвета.
84. Рубашка синего цвета с длинным рукавом. Изготавливается из хлопчатобумажной ткани. Воротник отложной, нагрудные карманы с клапанами. Рукава с пришивными манжетами, застегивающимися на одну пуговицу.

85. Қысқы қою жасыл түсті жартылай жүн матадан тігілген күрте, бір қаусырма өңiрлi, жеті түймелі түймелігі бар, мех жағалы. Өрешеде қалпақты жапсырма төс қалталары бар. Арқасы кокеткалы. Қалталар, манжеттер және белдік түймемен түймеленеді. Сол жеңде мемлекеттік орман күзетіне тиесілігінің шевроны тігіледі.
86. Шалбар қысқы, жылы. қою жасыл түсті жүн матадан тігіледі. Балағы тік, бүйір тігісі жасыл түспен оқаланған. Белі сырылған, алты белдік ұстағыш орналасқан, түймеленеді және ілмегі бар. Шалбардың алдыңғы жартысының жібек астары бар, төменгі жағы манжетсіз, төменгі жағының ені 20-24 сантиметр. Сыртқы бүйір қалталары көлденең қималы. Шалбардың артқы оң жақ жартысының қалпақшалы жарма қалтасы болады. Алды ысырма "молниялы" немесе түймелі.
Ескерту. орыс тіліндегі 86-тармаққа өзгеріс енгізіледі мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.01.2017 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
87. Табиғи мехтан (цигейка) тігілген құлақшын. Алдыңғы жақ бөлiгiнiң ортасына кокарда қадалады.
88. Қысқы жылы ішкиім.
89. Қою жасыл түсті галстук.
90. Қою жасыл түсті бөкебай.
Ескерту. орыс тіліндегі 90-тармаққа өзгеріс енгізіледі мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.01.2017 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
91. Ұзын қонышты қара түсті жылы қысқы етік.
92. Мех қолғап.
93. Жүн шұлық.
10. Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының ерлерге арналған далалық нысанды киімі
(погонсыз)
94. Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының ерлерге арналған далалық нысанды киімінің (погонсыз) үлгісі осы Үлгілерге 10-қосымшаға сәйкес берілген.
95. Күрте жазғы, тұтас киіледі, ұзын жеңді стандартты ұзындығы бар теңбіл түсті мақта-матадан тігіледі. Қайырма жағалы, белгiленген үлгiдегi петлицалар тігілген. Жеңінің бір түймеге тігілген қондырма манжеттері бар. Сол жеңнің "иықтан төмен 100 миллиметр" сыртқы жағында мемлекеттік орман күзетіне тиесілігінің жең қондырмасы болады.
Екі төс қалтасы бар.
96. Шалбардың балағы бәтеңкеге салынады, теңбіл түсті мақта-матадан тігіледі, шалбардың алдыңғы жартысының жібек астары бар, белдік ұстағыш орналасқан, төменгі жағы манжетсіз, төменгі жағының ені 20-24 сантиметр. Екі бүйір қисық қима және бір артқы тік қалтасы бар.

85. Куртка зимняя, полушерстяная изготавливается из ткани темно-зеленого цвета, однобортная, с застежкой на семь пуговиц, с воротником из меха. На полочках накладные нагрудные карманы с клапанами. Спинка с кокеткой. Рукава одношовные с притачными манжетами с разрезами. Клапаны карманов, манжеты и пояс застегиваются на пуговицы. На левом рукаве нашивается шеврон принадлежности к государственной лесной охране.
86. Брюки, зимние утепленные, темно-зеленого цвета. Прямые, по боковому шву – кант зеленого цвета. Пояс притачной, с шестью шлевками для поддерживания ремня, застегивающийся на пуговицу и крючок. Передние половинки брюк на шелковой подкладке, низ без манжет, шириной внизу 20-24 сантиметра. Внешние боковые карманы косые прорезные. На правой задней половинке прорезной карман с клапаном. Гульфик с застежкой "молния" или на пуговицах.
Сноска. Пункт 86 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 30.01.2017 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
87. Шапка из натурального меха (цигейка). В центре на передней части прикрепляется кокарда.
88. Белье нательное, утепленное, зимнее.
89. Галстук темно-зеленого цвета.
90. Шарф темно-зеленого цвета.
Сноска. Пункт 90 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 30.01.2017 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
91. Ботинки с высоким берцем, утепленные, черного цвета, зимние.
92. Рукавицы меховые.
93. Носки шерстяные.
10. Полевая мужская форменная одежда со знаками различия
(без погон) должностных лиц государственной лесной охраны
Республики Казахстан
94. Образец полевой мужской форменной одежды со знаками различия (без погон) должностных лиц государственной лесной охраны Республики Казахстан представлены согласно приложению 10 к настоящим Образцам.
95. Куртка летняя, навыпуск, изготовляется из хлопчатобумажной ткани камуфлированного цвета, стандартной длины с длинными рукавами. Воротник отложной с нашитыми петлицами. Рукава с пришивными манжетами, застегивающимися на одну пуговицу. На наружной стороне левого рукава "100 мм ниже предплечья" нашивается шеврон принадлежности к государственной лесной охране.
Имеет два нагрудных кармана.
96. Брюки заправляются в ботинки, изготавливаются из хлопчатобумажной ткани камуфлированного цвета, передние половинки брюк на подкладке, со шлевками для ремня, низ без манжет, шириной внизу 20-24 сантиметра. Имеют два боковых косых прорезных и один задний прямой карманы.

97. Былғары белдік.
98. Ұзын жеңді жейде теңбіл түсті мақта-матадан тігіледі. Қайырма жағалы. Жеңінің қондырма манжеттері бар. Сол жеңнің "иықтан төмен 100 миллиметр" сыртқы жағында белгіленген үлгідегі жең қондырмасы болады. Бір қатарға орналасқан алты нысандық түймемен түймеленеді. Екі тік төс қалтасы бар.
99. Қысқа жеңді жейде теңбіл түсті мақта-матадан тігіледі. Қайырма жағалы. Жеңінің қондырма манжеттері бар. Сол жеңнің "иықтан төмен 100 миллиметр" сыртқы жағында белгіленген үлгідегі жең қондырмасы болады. Бір қатарға орналасқан алты нысандық түймемен түймеленеді. Екі тік төс қалтасы бар.
100. Телпек қою жасыл теңбіл түсті мақта-матадан тігіледі. Алдыңғы жақ бөлiгiнiң ортасына кокарда қадалады.
Ескерту. орыс тіліндегі 100-тармаққа өзгеріс енгізіледі мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.01.2017 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
101. Жазғы былғары, биік қонышты ерлер бәтеңкесі.
11. Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының әйелдерге арналған салтанатты нысанды киімі (погонсыз)
102. Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының әйелдерге арналған салтанатты нысанды киімінің (погонсыз) үлгісі осы Үлгілерге 11-қосымшаға сәйкес берілген.
103. Қою жасыл түсті жүн матадан тігілген қайырма цигейка жағалы, өрешесінде үш нысанды түймесі бар қысқы пальто. Өрешелердің бүйір жақта көлденең қима қалталары бар. Тігісі бар арқасының орта тұсы қаусырмалы болып келеді, мықынына үш бөліктен тұратын белдікше тігіледі, белдікшенің орта бөлігі бүйір бөліктеріне төрт кішкентай нысандық түймемен (әр жақ шетінен екі-екіден) бекітіледі. Жеңдері қайырмалы, қайып тігілген. Сол жеңде мемлекеттік орман күзетіне тиесілігінің шевроны тігіледі.
Ескерту. орыс тіліндегі 103-тармаққа өзгеріс енгізіледі мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.01.2017 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
104. Костюм пиджак пен шалбардан тұрады. Қою жасыл түсті жүн матадан тігілген.
Пиджак бір қаусырма өңiрлi, жартылай қыналған пiшiнде жібек астары бар, жағасы мен жеңінің ұшы қайырмалы. Бір қатарда орналасқан алтын түсті үш нысандық түймесі бар. Ені 8 сантиметр қайырмалы жеңнің жиегі жасыл түспен оқаланған. Пиджактың қалталары: сыртқы – бір төс (сол жағында) және екі бүйір тік, ішкі екі қалтасы бар. Сол жеңінде мемлекеттік орман күзетіне тиесілігінің шевроны, жең белгісі және пиджактың өңіріне петлицалар тігіледі.
Шалбарының балағы тік, қапталдарындағы тігістері жасыл түспен оқаланған, оның жиектерінде ені 2 сантиметр жасыл түсті лампастар бар.

97. Ремень из кожи.
98. Рубашка с длинными рукавами изготовляется из хлопчатобумажной ткани защитного цвета. Воротник отложной. Рукава с пришивными манжетами. На левом рукаве с наружной стороны "100 миллиметров ниже предплечья" нарукавная нашивка установленного образца. Застегивается на шесть форменных пуговиц, расположенных в один ряд. Имеет два нагрудных прямых кармана.
99. Рубашка с коротким рукавом изготовляется из хлопчатобумажной ткани защитного цвета. Воротник отложной. Рукава с пришивными манжетами. На левом рукаве с наружной стороны "100 миллиметров ниже предплечья", нарукавная нашивка – шеврон принадлежности к государственной лесной охране. Застегивается на шесть форменных пуговиц, расположенных в один ряд. Имеет два нагрудных прямых кармана.
100. Кепи изготавливается из хлопчатобумажной ткани темно-зеленого цвета. В центре на передней части прикрепляется кокарда.
Сноска. Пункт 100 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 30.01.2017 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
101. Ботинки мужские, летние, кожаные, с высокими берцами.
11. Парадная женская форменная одежда со знаками различия
(без погон) должностных лиц государственной лесной охраны
Республики Казахстан
102. Образцы парадной женской форменной одежды со знаками различия (без погон) должностных лиц государственной лесной охраны Республики Казахстан представлены согласно приложению 11 к настоящим Образцам.
103. Пальто темно-зеленого цвета, шерстяное, зимнее с отложным цигейковым воротником с тремя форменными пуговицами на полочке. Полочки с боковыми поперечными прорезными карманами. Спинка со швом посередине, заканчивающаяся шлицей, по талии пришивается хлястик, состоящий из трех частей, средняя часть хлястика прикрепляется к боковым частям четырьмя малыми форменными пуговицами (по две с каждого конца). Рукава стачные с обшлагами. На левом рукаве нашивается шеврон принадлежности к государственной лесной охране.
Сноска. Пункт 103 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 30.01.2017 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
104. Костюм состоит из пиджака и брюк. Изготавливается из шерстяной ткани темно-зеленого цвета.
Пиджак полуприлегающей формы на шелковой подкладке, однобортный, слегка удлиненный, воротник и лацканы отложные. Имеет три форменных пуговиц золотистого цвета, расположенных в один ряд. Рукава с обшлагом шириной 8 сантиметров, по верху обшлага – кант зеленого цвета. Пиджак имеет карманы: внешние – один нагрудный (с левой стороны) и два боковых прямых с клапанами, внутренние. На левом рукаве нашивается шеврон принадлежности к государственной лесной охране, нарукавный знак и петлицы на лацкан пиджака.
Брюки навыпуск, прямые, по боковому шву – кант зеленого цвета, по краям которого лампасы зеленого цвета шириной 2 сантиметра.

Ескерту. орыс тіліндегі 104-тармаққа өзгеріс енгізіледі мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.01.2017 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
105. Юбка тік үлгілі, қою жасыл түсті жүн матадан тігілген.
Ескерту. орыс тіліндегі 105-тармаққа өзгеріс енгізіледі мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.01.2017 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
106. Ақ түсті матадан тігілген ұзын жеңді қайырма жағалы, тұтастай көмкерілген белдігі, төс қалтасында қалпақшасы бар, кесілген жейде (блузка). Қиығының алдынан төменге дейін қыштаулы тігісі бар. Арқасы кокеткалы. Қиығы бар ұзын жеңді және қондырма манжеттері немесе тік қысқа манжеттері бар. Жейденің (блузканың) алдында қақпақшалар, белдігі бар және түймемен түймеленеді.
107. Қысқа жеңді ақ түсті жейде (блузка). Мақта-матадан тігіледі. Қайырма жағалы, төс қалталарының қақпақшалары болады. Жеңінің бір түймемен түймеленетін жапсырмалы манжеттері бар.
108. Телпек қою жасыл түсті жүн матадан тігіледі. Телпектің алдыңғы жақ бөлiгiнiң ортасына кокарда қадалады.
Ескерту. орыс тіліндегі 108-тармаққа өзгеріс енгізіледі мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.01.2017 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
109. Табиғи мехтан (цигейка) тігілген құлақшын. Алдыңғы жақ бөлiгiнiң ортасына кокарда қадалады.
110. Қою жасыл түсті галстук.
111. Қою жасыл түсті мойын орамал.
Ескерту. орыс тіліндегі 111-тармаққа өзгеріс енгізіледі мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.01.2017 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
112. Әйелдердің былғарыдан тігілген қара түсті классикалық туфлиі.
113. Әйелдердің қысқа қонышты қара түсті, жылы қысқы былғары етігі.
114. Қара түсті жылы былғары қолғап.
115. Қара түсті былғары белдік.
12. Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының әйелдерге арналған күнделікті нысанды
киімі (погонсыз)
116. Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының әйелдерге арналған күнделікті нысанды киімінің (погонсыз) үлгісі осы Үлгілерге 12-қосымшаға сәйкес берілген.

Сноска. Пункт 104 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 30.01.2017 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
105. Юбка шерстяная, темно-зеленого цвета, прямого покроя.
Сноска. Пункт 105 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 30.01.2017 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
106. Рубашка (блузка) из ткани белого цвета с длинным рукавом, отложным воротником, отрезной стойкой, нагрудными карманами с клапанами, цельнокроеным поясом. Перед с разрезом до низа и вытачками. Спина с кокеткой. Рукава длинные с разрезами и пришивными манжетами или прямые короткие с манжетками. Перед рубашки (блузки), клапаны, пояс, застегиваются на пуговицы.
107. Рубашка (блузка) белого цвета с коротким рукавом. Изготавливается из хлопчатобумажной ткани. Воротник отложной, нагрудные карманы с клапанами. Рукава с пришивными манжетами, застегивающимися на одну пуговицу.
108. Берет изготавливается из шерстяного материала темно-зеленого цвета. Спереди посередине крепится кокарда.
Сноска. Пункт 108 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 30.01.2017 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
109. Шапка из натурального меха (цигейка). В центре на передней части прикрепляется кокарда.
110. Галстук темно-зеленого цвета.
111. Шарф темно-зеленого цвета.
Сноска. Пункт 111 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 30.01.2017 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
112. Туфли женские, кожаные черные, классические.
113. Полусапожки женские, утепленные, кожаные, черного цвета, зимние.
114. Перчатки утепленные, кожаные, черного цвета.
115. Ремень кожаный, черного цвета.
12. Повседневная женская форменная одежда со знаками различия
(без погон) должностных лиц государственной лесной охраны
Республики Казахстан
116. Образцы повседневной женской форменной одежды со знаками различия (без погон) должностных лиц государственной лесной охраны Республики Казахстан представлены согласно приложению 12 к настоящим Образцам.

117. Костюм пиджак пен шалбардан тұрады. Қою жасыл түсті жүн матадан тігілген.
Пиджак бір қаусырма өңiрлi, жартылай қыналған пiшiнде, алтын түсті үш нысандық түймесі бар, жағасы мен жеңінің ұшы қайырмалы, екі тігісті. Пиджактың бүйір қалталары көлденең орналасқан, қималы, қалпақшалары бар. Сол жеңінде мемлекеттік орман күзетіне тиесілігінің шевроны, жең белгісі және пиджактың өңіріне петлицалар тігіледі.
Шалбарының балағы тік, қапталдарындағы тігістері жасыл түспен оқаланған.
118. Ұзын жеңді қою жасыл түсті жейде (блузка). Мақта-матадан тігіледі. Қайырма жағалы, төс қалталарының қақпақшалары болады. Жеңінің бір түймемен түймеленетін жапсырмалы манжеттері бар.
Ескерту. орыс тіліндегі 118-тармаққа өзгеріс енгізіледі мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.01.2017 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
119. Қысқы қою жасыл түсті жартылай жүн матадан тігілген күрте, жеті түймелі түймелігі бар, қайырма жағалы. Өрешелерде қалпақты жапсырма төс қалталары бар. Арқасы кокеткалы. Қалталар, манжеттер және белдік түймемен түймеленеді. Сол жеңде мемлекеттік орман күзетіне тиесілігінің шевроны мен жең белгісі тігіледі.
120. Қою жасыл түсті жүн матадан тігілген қысқы жылы шалбар, балағы бәтеңкеге салынады, бүйір тігісі жасыл түспен оқаланған. Белі сырылған, алты белдік ұстағыш орналасқан, түймеленеді және ілмекке салынады. Шалбардың алдыңғы жартысының жібек астары бар, төменгі жағы манжетсіз, төменгі жағының ені 20-24 сантиметр. Сыртқы бүйір қалталары көлденең қималы. Шалбардың артқы оң жақ жартысының қалпақшалы жарма қалтасы болады. Алды ысырма "молниялы" немесе түймелі.
Ескерту. орыс тіліндегі 120-тармаққа өзгеріс енгізіледі мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.01.2017 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
121. Қысқы жылы ішкиім.
122. Табиғи мехтан (цигейка) тігілген құлақшын. Алдыңғы жақ бөлiгiнiң ортасына кокарда қадалады.
123. Қою жасыл түсті галстук.
124. Қою жасыл түсті бөкебай.
Ескерту. орыс тіліндегі 124-тармаққа өзгеріс енгізіледі мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.01.2017 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
125. Биік қонышты қара түсті, жылы қысқы бәтеңке.

117. Костюм состоит из пиджака и брюк. Изготавливается из шерстяной ткани темно-зеленого цвета.
Пиджак полуприлегающей формы, однобортный, с застежкой на три форменные пуговицы золотистого цвета, воротник и лацканы отложные. Рукава втачные, двушовные. Карманы боковые – горизонтально расположенные, прорезные с клапаном. На левом рукаве нашивается шеврон принадлежности к государственной лесной охране, нарукавный знак и на лацкан пиджака петлицы.
Брюки навыпуск, прямые, по боковому шву – кант зеленого цвета.
118. Рубашка (блузка) темно-зеленого цвета с длинным рукавом. Изготавливается из хлопчатобумажной ткани. Воротник отложной, нагрудные карманы с клапанами. Рукава с пришивными манжетами, застегивающимися на одну пуговицу.
Сноска. Пункт 118 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 30.01.2017 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
119. Куртка зимняя, изготавливается из ткани темно-зеленого цвета с застежкой на семь пуговиц, с отложным воротником из меха. На полочках накладные нагрудные карманы с клапанами. Спинка с кокеткой. Рукава одношовные с притачными манжетами с разрезами. Клапаны карманов, манжеты и пояс застегиваются на пуговицы. На левом рукаве куртки нашивается шеврон принадлежности к государственной лесной охране.
120. Ватные брюки, утепленные, темно-зеленого цвета, зимние, заправляются в ботинки, по боковому шву – кант зеленого цвета. Пояс притачной, с шестью шлевками для поддерживания ремня, застегивающийся на пуговицу и крючок. Передние половинки брюк на шелковой подкладке, низ без манжет, шириной внизу 20-24 сантиметра. Внешние боковые карманы косые прорезные. На правой задней половинке прорезной карман с клапаном. Гульфик с застежкой "молния" или на пуговицах.
Сноска. Пункт 120 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 30.01.2017 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
121. Белье нательное утепленное, зимнее.
122. Шапка из натурального меха (цигейка). В центре на передней части прикрепляется кокарда.
123. Галстук темно-зеленого цвета.
124. Шарф темно-зеленого цвета.
Сноска. Пункт 124 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 30.01.2017 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
125. Ботинки с высоким берцем, утепленные, черного цвета, зимние.

126. Мех қолғап.
127. Жүн шұлық.
13. Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының әйелдерге арналған далалық нысанды киімі (погонсыз)
128. Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының әйелдерге арналған далалық нысанды киімінің (погонсыз) үлгісі осы Үлгілерге 13-қосымшаға сәйкес берілген.
129. Жазғы күрте ұзын жеңді стандартты ұзындығы бар теңбіл түсті мақта-матадан тігіледі, тұтас киіледі. Белгiленген үлгiдегi петлицалар тігілген қайырма жаға. Жеңінің бір түймеге тігілген қондырма манжеттері бар. Сол жеңнің "иықтан төмен 100 миллиметр" сыртқы жағында мемлекеттік орман күзетіне тиесілігінің жең қондырмасы болады. Екі төс және екі тік бүйір қалтасы бар.
130. Шалбар теңбіл түсті мақта-матадан тігіледі, балағы бәтеңкеге салынады, шалбардың алдыңғы жартысының астары, белдік ұстағышы бар, төменгі жағы манжетсіз, төменгі жағының ені 20-24 сантиметр. Екі бүйірінде көлденең қима және бір артқы тік қалтасы бар.
131. Ұзын жеңді жейде (блузка) теңбіл түсті мақта-матадан тігіледі. Қайырма жағалы. Жеңінің қондырма манжеттері бар. Бір қатарға орналасқан алты нысандық түймемен түймеленеді. Екі тік төс қалтасы бар.
132. Қысқа жеңді жейде (блузка) теңбіл түсті мақта-матадан тігіледі. Қайырма жағалы. Жеңінің қондырма манжеттері бар. Бір қатарға орналасқан алты нысандық түймемен түймеленеді. Екі тік төс қалтасы бар.
133. Жазғы телпек. Қою жасыл түсті мақта-матадан тігіледі. Алдыңғы жақ бөлiгiнiң ортасына кокарда қадалады.
Ескерту. орыс тіліндегі 133-тармаққа өзгеріс енгізіледі мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.01.2017 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
134. Әйелдердің жазғы былғары, биік қонышты бәтеңкесі.
135. Былғары белдік.
136. Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарына арналған бас киімдердің үлгілері осы Үлгілерге 14-қосымшаға сәйкес келтірілген.
137. Ерлер мен әйелдердің нысанды киімінің салтанатты және күнделікті костюмдерінің, плащының, пальтосының және далалық киімінің сол жағынан:
Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман инспекциясының лауазымды адамдары үшін осы Үлгілерге 15-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша;
Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдары үшін осы Үлгілерге 16-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша жең қондырмасы тігіледі.

126. Рукавицы меховые.
127. Носки шерстяные.
13. Полевая женская форменная одежда со знаками различия
(без погон) должностных лиц государственной лесной охраны
Республики Казахстан
128. Образец полевой женской форменной одежды со знаками различия (без погон) должностных лиц государственной лесной охраны Республики Казахстан представлен согласно приложению 13 к настоящим Образцам.
129. Куртка летняя навыпуск, изготовляется из хлопчатобумажной ткани камуфлированного цвета, стандартной длины с длинными рукавами. Воротник отложной с нашитыми петлицами установленного образца. Рукава с пришивными манжетами, застегивающимися на одну пуговицу. На наружной стороне левого рукава "100 миллиметров ниже предплечья" нашивается шеврон принадлежности к государственной лесной охране. Имеет два нагрудных и два боковых прямых кармана.
130. Брюки заправляются в ботинки, изготавливаются из хлопчатобумажной ткани камуфлированного цвета, передние половинки брюк на подкладке, со шлевками для ремня, низ без манжет, шириной внизу 20-24 сантиметра. Имеют два боковых косых прорезных и один задний прямой карманы.
131. Рубашка (блузка) с длинными рукавами изготовляется из хлопчатобумажной ткани защитного цвета. Воротник отложной. Рукава с пришивными манжетами. Застегиваются на шесть форменных пуговиц, расположенных в один ряд. Имеет два нагрудных прямых кармана.
132. Рубашка (блузка) с короткими рукавами изготовляется из хлопчатобумажной ткани защитного цвета. Воротник отложной. Рукава с пришивными манжетами. Застегивается на шесть форменных пуговиц, расположенных в один ряд. Имеет два нагрудных прямых кармана.
133. Кепи летнее. Изготавливается из хлопчатобумажной ткани темно-зеленого цвета. В центре на передней части прикрепляется кокарда.
Сноска. Пункт 133 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 30.01.2017 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
134. Ботинки женские, кожаные, летние с высокими берцами.
135. Ремень из кожи.
136. Образцы головных уборов для должностных лиц государственной лесной охраны Республики Казахстан представлены согласно приложению 14 к настоящим Образцам.
137. С левой стороны парадного и повседневного костюмов, плаща, пальто и полевой мужской и женской форменной одежды нашивается нарукавный шеврон:
для должностных лиц должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан по образцу согласно приложению 15 к настоящим Образцам;
для должностных лиц государственной лесной охраны Республики Казахстан по образцу согласно приложению 16 к настоящим Образцам.

138. Ерлер мен әйелдердің нысанды киімінің салтанатты және күнделікті костюмдерінің және далалық сол жағынан:
Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман инспекциясының лауазымды адамдары үшін осы Үлгілерге 17-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша;
Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдары үшін осы Үлгілерге 18-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша төсбелгісі (жетон) тағылады.
139. Қысқы бас киімде алдыңғы бөлігінің ортасынан:
Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман инспекциясының лауазымды адамдары үшін осы Үлгілерге 19-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша;
Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдары үшін осы Үлгілерге 20-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша кокарда қадалады.
140. Жазғы бас киімдерде (фуражка, қалпақ, беретка, телпек) алдыңғы жағының ортасынан:
Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман инспекциясының лауазымды адамдары үшін осы Үлгілерге 21-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша;
Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдары үшін осы Үлгілерге 22-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша. кокарда қадалады.
141. Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы мен Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының нысанды киіміне осы Үлгілерге 23-қосымшаға сәйкес үлгілер бойынша айырым белгілері тігіледі.
Ескерту. 141-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.04.2019 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік орман инспекциясы
мен Қазақстан Республикасы
мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.04.2019 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман инспекциясы
лауазымды адамдарының ерлерге арналған айырым белгілері бар
салтанатты нысанды киім (погонсыз) үлгілері
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік орман инспекциясы
мен Қазақстан Республикасы
мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.04.2019 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман инспекциясы
лауазымды адамдарының ерлерге арналған айырым белгілері бар
күнделікті нысанды киім (погонсыз) үлгілері
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік орман инспекциясы
мен Қазақстан Республикасы
мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.04.2019 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман инспекциясы
лауазымды адамдарының ерлерге арналған айырым белгілері бар
далалық нысанды киім (погонсыз) үлгісі
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік орман инспекциясы
мен Қазақстан Республикасы
мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.04.2019 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман инспекциясы
лауазымды адамдарының әйелдерге арналған айырым белгілері бар
салтанатты нысанды киім (погонсыз) үлгілері
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік орман инспекциясы
мен Қазақстан Республикасы
мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
5-қосымша
Ескерту. 5-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.04.2019 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман инспекциясы
лауазымды адамдарының әйелдерге арналған айырым белгілері бар
күнделікті нысанды киім (погонсыз) үлгілері
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік орман инспекциясы
мен Қазақстан Республикасы
мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
6-қосымша
Ескерту. 6-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.04.2019 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман инспекциясы
лауазымды адамдарының әйелдерге арналған айырым белгілері бар
далалық нысанды киім (погонсыз) үлгісі
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік орман инспекциясы
мен Қазақстан Республикасы
мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
7-қосымша
Ескерту. 7-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.04.2019 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы
лауазымды адамдарының бас киім үлгілері
Қысқы Жазғы Далалық
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік орман инспекциясы
мен Қазақстан Республикасы
мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
8-қосымша
Ескерту. 8-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.04.2019 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының ерлерге арналған айырым белгілері бар
салтанатты нысанды киім (погонсыз) үлгілері
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік орман инспекциясы
мен Қазақстан Республикасы
мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
9-қосымша
Ескерту. 9-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.04.2019 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының ерлерге арналған айырым белгілері бар
күнделікті нысанды киім (погонсыз) үлгілері
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік орман инспекциясы
мен Қазақстан Республикасы
мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
10-қосымша
Ескерту. 10-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.04.2019 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының ерлерге арналған айырым белгілері бар
далалық киім (погонсыз) үлгісі
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік орман инспекциясы
мен Қазақстан Республикасы
мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
11-қосымша
Ескерту. 11-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.04.2019 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының әйелдерге арналған айырым белгілері
бар салтанатты нысанды киім (погонсыз) үлгілері
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік орман инспекциясы
мен Қазақстан Республикасы
мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
12-қосымша
Ескерту. 12-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.04.2019 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының әйелдерге арналған айырым белгілері
бар күнделікті нысанды киім (погонсыз) үлгілері
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік орман инспекциясы
мен Қазақстан Республикасы
мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
13-қосымша
Ескерту. 13-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.04.2019 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының әйелдерге арналған айырым белгілері
бар далалық нысанды киім (погонсыз) үлгісі
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік орман инспекциясы
мен Қазақстан Республикасы
мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
14-қосымша
Ескерту. 14-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.04.2019 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман күзетінің лауазымды
адамдарының бас киім үлгілері
Қысқы Жазғы Далалық
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік орман инспекциясы
мен Қазақстан Республикасы
мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
15-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы лауазымды адамдарының шеврон үлгісі

138. С левой стороны парадного и повседневного костюмов и полевой мужской и женской форменной одежды носится нагрудный знак (жетон):
для должностных лиц должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан по образцу согласно приложению 17 к настоящим Образцам;
для должностных лиц государственной лесной охраны Республики Казахстан по образцу согласно приложению 18 к настоящим Образцам.
139. На зимнем головном уборе в центре передней части прикрепляется кокарда:
для должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан по образцу согласно приложению 19 к настоящим Образцам;
для должностных лиц государственной лесной охраны Республики Казахстан по образцу согласно приложению 20 к настоящим Образцам.
140. На летних головных уборах (фуражке, шляпе, беретке, кепи) в центре передней части прикрепляется кокарда:
для должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан по образцу согласно приложению 21 к настоящим Образцам;
для должностных лиц государственной лесной охраны Республики Казахстан по образцу согласно приложению 22 к настоящим образцам.
141. На форменную одежду должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан и государственной лесной охраны Республики Казахстан нашиваются знаки различия по образцам согласно приложению 23 к настоящим Образцам.
Сноска. Пункт 141 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 15.04.2019 № 146 (вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан
и государственной лесной
охраны Республики Казахстан
Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 1 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 15.04.2019 № 146 (вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Образцы парадной мужской форменной одежды со знаками различия
(без погон) должностных лиц государственной лесной инспекции
Республики Казахстан
Приложение 2
к образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан
и государственной лесной
охраны Республики Казахстан
Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 2 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 15.04.2019 № 146 (вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Образцы повседневной мужской форменной одежды со знаками
различия (без погон) должностных лиц государственной лесной
инспекции Республики Казахстан
Приложение 3
к образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан
и государственной лесной
охраны Республики Казахстан
Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 3 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 15.04.2019 № 146 (вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Образец полевой мужской форменной одежды со знаками различия
(без погон) должностных лиц государственной лесной инспекции
Республики Казахстан
Приложение 4
к образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан
и государственной лесной
охраны Республики Казахстан
Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 4 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 15.04.2019 № 146 (вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Образцы парадной женской форменной одежды со знаками различия
(без погон) должностных лиц государственной лесной инспекции
Республики Казахстан
Приложение 5
к образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан
и государственной лесной
охраны Республики Казахстан
Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 5 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 15.04.2019 № 146 (вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Образцы повседневной женской форменной одежды со знаками
различия (без погон) должностных лиц государственный лесной
инспекции Республики Казахстан
Приложение 6
к образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан
и государственной лесной
охраны Республики Казахстан
Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 6 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 15.04.2019 № 146 (вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Образец полевой женской форменной одежды со знаками различия
(без погон) должностных лиц государственный лесной инспекции
Республики Казахстан
Приложение 7
к образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан
и государственной лесной
охраны Республики Казахстан
Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 7 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 15.04.2019 № 146 (вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Образцы головных уборов должностных лиц государственной лесной
инспекции Республики Казахстан
Приложение 8
к образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан
и государственной лесной
охраны Республики Казахстан
Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 8 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 15.04.2019 № 146 (вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Образцы парадной мужской форменной одежды со знаками различия
(без погон) должностных лиц государственной лесной охраны
Республики Казахстан
Приложение 9
к образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан
и государственной лесной
охраны Республики Казахстан
Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 9 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 15.04.2019 № 146 (вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Образцы повседневной мужской форменной одежды со знаками
различия (без погон) должностных лиц государственной лесной
охраны Республики Казахстан
Приложение 10
к образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан
и государственной лесной
охраны Республики Казахстан
Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 10 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 15.04.2019 № 146 (вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Образец полевой мужской форменной одежды со знаками различия
(без погон) должностных лиц государственной лесной охраны
Республики Казахстан
Приложение 11
к образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан
и государственной лесной
охраны Республики Казахстан
Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 11 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 15.04.2019 № 146 (вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Образцы парадной женской форменной одежды со знаками различия
(без погон) должностных лиц государственной лесной охраны
Республики Казахстан
Приложение 12
к образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан
и государственной лесной
охраны Республики Казахстан
Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 12 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 15.04.2019 № 146 (вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Образцы повседневной женской форменной одежды со знаками
различия (без погон) должностных лиц государственной лесной
охраны Республики Казахстан
Приложение 13
к образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан
и государственной лесной
охраны Республики Казахстан
Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 13 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 15.04.2019 № 146 (вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Образец полевой женской форменной одежды со знаками различия
(без погон) должностных лиц государственной лесной охраны
Республики Казахстан
Приложение 14
к образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан
и государственной лесной
охраны Республики Казахстан
Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 14 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 15.04.2019 № 146 (вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Образцы головных уборов для должностных лиц государственной
лесной охраны Республики Казахстан
Приложение 15 к Образцам
форменной одежды со знаками
различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан и
государственной лесной охраны
Республики Казахстан
Форма
Образец шеврона для должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан

Ескерту. 15-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 21.01.2020 № 19 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік орман инспекциясы
мен Қазақстан Республикасы
мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
16-қосымша
Ескерту. 16-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.04.2019 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының шеврон үлгісі
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік орман инспекциясы
мен Қазақстан Республикасы
мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
17-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы лауазымды адамдарының төсбелгісінің (жетон) үлгісі
Ескерту. 17-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 21.01.2020 № 19 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік орман инспекциясы
мен Қазақстан Республикасы
мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
18-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының төсбелгісінің (жетон) үлгісі
Ескерту. 18-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 21.01.2020 № 19 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік орман инспекциясы
мен Қазақстан Республикасы
мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
19-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы лауазымды адамдарының кокардаларының үлгісі
Ескерту. 19-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 21.01.2020 № 19 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік орман инспекциясы
мен Қазақстан Республикасы
мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
20-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының кокардаларының үлгісі

Сноска. Приложение 15 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 21.01.2020 № 19 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 16
к образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан
и государственной лесной
охраны Республики Казахстан
Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 16 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 15.04.2019 № 146 (вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Образец шеврона для должностных лиц государственной лесной
охраны Республики Казахстан
Приложение 17 к Образцам
форменной одежды со знаками
различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан и
государственной лесной охраны
Республики Казахстан
Форма
Образец нагрудного знака (жетона) для должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан
Сноска. Приложение 17 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 21.01.2020 № 19 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 18 к Образцам
форменной одежды со знаками
различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан и
государственной лесной охраны
Республики Казахстан
Форма
Образец нагрудного знака (жетона) для должностных лиц государственной лесной охраны Республики Казахстан
Сноска. Приложение 18 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 21.01.2020 № 19 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 19 к Образцам
форменной одежды со знаками
различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан и
государственной лесной охраны
Республики Казахстан
Форма
Образец кокарды для должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан
Сноска. Приложение 19 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 21.01.2020 № 19 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 20 к Образцам
форменной одежды со знаками
различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан и
государственной лесной охраны
Республики Казахстан
Форма
Образец кокарды для должностных лиц государственной лесной охраны Республики Казахстан

Ескерту. 20-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 21.01.2020 № 19 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік орман инспекциясы
мен Қазақстан Республикасы
мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
21-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы лауазымды адамдарының кокардаларының үлгісі
Ескерту. 21-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 21.01.2020 № 19 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы мен Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) үлгілеріне
22-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының кокардаларының үлгісі
Ескерту. 22-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 21.01.2020 № 19 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік орман
инспекциясы мен
Қазақстан Республикасы
мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
23-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы мен Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының айырым белгілерінің үлгілері
Ескерту. 23-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 05.06.2025 № 151 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы лауазымды адамдарының айырым белгілерінің үлгілері
1. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің төрағасы – Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік орман инспекторы
Салтанатты
Күнделікті
2. Қазақстан Республикасы Экология жәнет табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті төрағасының орынбасары – Қазақстан Республикасы мемлекеттік бас орман инспекторының орынбасары.
Салтанатты
Күнделікті
3. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар басқармасының басшысы – Қазақстан Республикасының мемлекеттік аға орман инспекторы.
Салтанатты
Күнделікті

Сноска. Приложение 20 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 21.01.2020 № 19 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 21 к Образцам
форменной одежды со знаками
различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан и
государственной лесной охраны
Республики Казахстан
Форма
Образец кокарды для должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан
Сноска. Приложение 21 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 21.01.2020 № 19 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 22 к Образцам
форменной одежды со знаками
различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан и
государственной лесной охраны
Республики Казахстан
Форма
Образец кокарды для должностных лиц государственной лесной охраны Республики Казахстан
Сноска. Приложение 22 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 21.01.2020 № 19 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 23
к Образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан
и государственной лесной охраны
Республики Казахстан
Форма
Образцы знаков различия должностных лиц государственной лесной инспекции
Республики Казахстан и государственной лесной охраны Республики Казахстан
Сноска. Приложение 23 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 05.06.2025 № 151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Образцы знаков различия должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан
1. Председатель Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан – Главный государственный лесной инспектор Республики Казахстан7
Парадная
Повседневная
2. Заместитель Председателя Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан – заместитель Главного государственного лесного инспектора Республики Казахстан.
Парадная
Повседневная
3. Руководитель Управления леса и особо охраняемых природных территорий Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан – старший государственный лесной инспектор Республики Казахстан.
Парадная
Повседневная

4. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар басқармасының бас сарапшылары, сарапшылары – Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекторлары.
Салтанатты
Күнделікті
5. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясының басшылары – тиісті облыстардағы мемлекеттік бас орман инспекторлары.
Салтанатты
Күнделікті
6. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі инспекциясы басшыларының орынбасарлары - тиісті облыстардағы мемлекеттік бас орман инспекторларының орынбасарлары.
Салтанатты
Күнделікті
7. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясының бөлім басшылары – тиісті облыстардағы мемлекеттік аға орман инспекторлары.
Парадная
Күнделікті
8. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі инспекциясының мамандары – тиісті облыстардағы мемлекеттік орман инспекторлары.
Салтанатты
Күнделікті
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман күзетінің айырым белгілері
9. Орман шаруашылығы мемлекеттік мекемесінің директоры
Салтанатты
Күнделікті
10. Орман шаруашылығы мемлекеттік мекемесі директорының орынбасары
Салтанаты
Күнделікті
11. Инженерлер: орман патологиясы, орман пайдалану бойынша, ормандарды молықтыру және орман өсіру бойынша, ормандарды күзету мен қорғау
Салтанатты
Күнделікті
12. Орманшылар, орман питомнигінің бастықтары, орман өртін сөндіру станциясының бастықтары
Салтанатты
Күнделікті
13. Орманшылардың көмекшілері
Салтанатты
Күнделікті
14. Орман шеберлері
Салтанатты
Күнделікті
15. Орманшылар
Салтанатты
Күнделікті
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2012 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 25-02/457 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы мен Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының айырым белгілері бар нысанды киімді (погонсыз) киіп жүру қағидалары
Ескерту. Қағиданың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.04.2019 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

4. Главные эксперты, эксперты Управления леса и особо охраняемых природных территорий Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан – государственные лесные инспектора Республики Казахстан.
Парадная
Повседневная
5. Руководители областных территориальных инспекций лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан – главные государственные лесные инспектора соответствующих областей.
Парадная
Повседневная
6. Заместители руководителей областных территориальных инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан – заместители главных государственных лесных инспекторов соответствующих областей.
Парадная
Повседневная
7. Руководители отделов областных территориальных инспекций лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан – старшие государственные лесные инспектора соответствующих областей.
Парадная
Повседневная
8. Специалисты областных территориальных инспекций лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан – государственные лесные инспектора соответствующих областей.
Парадная
Повседневная
Знаки различия государственной лесной охраны Республики Казахстан
9. Директор государственного учреждения лесного хозяйства
Парадная
Повседневная
10. Заместитель директора государственного учреждения лесного хозяйства
Парадная
Повседневная
11. Инженера: охраны и защиты леса, по воспроизводству лесов и лесоразведения, по лесопользованию, лесопотологии
Парадная
Повседневная
12. Лесничие, начальники лесного питомника, начальники лесопожарных станции
Парадная
Повседневная
13. Помощники лесничих
Парадная
Повседневная
14. Мастера леса
Парадная
Повседневная
15. Лесники
Парадная
Повседневная
Приложение 2
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 14 сентября 2012 года
№ 25-02/457
Правила ношения форменной одежды со знаками различия (без погон) должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан и государственной лесной охраны Республики Казахстан
Сноска. Заголовок Правила в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 15.04.2019 № 146 (вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы мен Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының айырым белгілері бар нысанды киімді (погонсыз) киіп жүру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің мәселелері" 2019 жылғы 5 шілдедегі № 479 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі туралы ереженің 15-тармағы 191) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы мен Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) киіп жүру тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.10.2025 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Нысанды киім бұйымдары осы бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы мен Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының айырым белгілері бар нысанды киімінің (погонсыз) белгіленген үлгілеріне сай келуі тиіс.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.04.2019 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы мен Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдары үшін салтанатты, күнделікті және далалық нысанды киім белгіленген.
Күнделікті және далалық нысанды киім жазғы және қысқы болып бөлінеді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.04.2019 № 146 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясының лауазымды адамдарын нысанды киіммен қамтамасыз ету нормалары (бұдан әрі - нормалар) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы мен мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарын айырым белгілері бар (погонсыз) нысанды киіммен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 18-02/292 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11007 болып тіркелген) айқындалған.

1. Общие положения
1. Правила ношения форменной одежды со знаками различия (без погон) должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан и государственной лесной охраны Республики Казахстан разработаны в соответствии с подпунктом 191) пункта 15 Положения о Министерстве экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2019 года № 479 "Вопросы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан" и определяют порядок ношения форменной одежды со знаками различия (без погон) должностными лицами государственной лесной инспекции и государственной лесной охраны Республики Казахстан (далее – Правила).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 01.10.2025 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящем приказе под должностными лицами государственной лесной инспекции Республики Казахстан понимают сотрудников Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, а также его территориальных органов (далее – Комитет), под должностными лицами государственной лесной охраны Республики Казахстан понимают сотрудников государственных учреждений лесного хозяйства.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 05.06.2025 № 151 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Для должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан и государственной лесной охраны Республики Казахстан установлена парадная, повседневная и полевая форменная одежда.
Повседневная и полевая форменная одежда подразделяется на летнюю и зимнюю.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 15.04.2019 № 146 (вводится в действие по истечении 10 (десяти) календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Нормы обеспечения форменной одеждой должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан определены приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 18-02/292 "Об утверждении натуральных норм обеспечения форменной одеждой со знаками различия (без погон) должностных лиц государственной лесной инспекции и государственной лесной охраны Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11007) (далее – нормы).

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 30.01.2017 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Нысанды киімді (погонсыз) киіп жүру тәртібі
5. Нысанды киімді:
1) салтанатты – салтанатты іс-шараларда, ресми қабылдауларда, сондай-ақ мереке күндері;
2) күнделікті – қызметтік міндеттерін орындау кезінде күн сайын;
3) далалық – далалық жағдайлардағы жұмыстармен байланысты қызметтік міндеттерін орындау кезінде киіп жүру көзделеді.
6. Мыналарға:
1) кию құқығы берілмеген тұлғалардың нысанды киімді (погонсыз) киіп жүруіне және айырым белгілерін тағып жүруіне;
2) нысанды киім, сондай-ақ нысанды және азаматтық киім заттарын араластыруға;
3) белгіленбеген үлгідегі нысанды киімді киіп жүруге және айырым белгілерін тағуға;
4) нормаларда көзделген ақ түстен басқа өзге түсті салтанатты нысанды киім жейделерін (блузкаларын) киіп жүруге;
5) қалтаға нысанды киімнің сыртқы түрін бұзатын ірі заттарды салып жүруге жол берілмейді.
7. Салтанатты пальто, пиджак, күнделікті пиджак толық түймеленеді.
8. Жылы күрте, далалық күрте, күнделікті күрте толық түймеленіп киіледі.
9. Пиджакпен немесе күртемен киілетін жейде (блузка) галстукпен ғана киіледі.
10. Галстук үстіңгі үшінші және төртінші түйменің аралығында белгіленген үлгідегі арнайы бекіткішпен (қысқышпен) жейдеге бекітіледі.
11. Бөкебай пальтоның, жылы күртенің жағасы астынан ұқыпты оралып салынады.
12. Құлақшын, фуражка, телпек – олардың төменгі жиегі қастың доғасына көлденең қойылған бір-екі саусақ мөлшерінде болатындай етіп қисатпай, түзу, ал фуражканың, телпектің күнқағары – қастың деңгейінде киіледі. Эмблеманың орталығы маңдайдың орта тұсында болуға тиіс.
13. Аяқкиім әрқашан таза болуға және ұқыпты баулануға тиіс.

Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 30.01.2017 № 43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Порядок ношения форменной одежды (без погон)
5. Ношение форменной одежды предусматривается:
1) парадная – на торжественных мероприятиях, официальных приемах, а также в праздничные дни;
2) повседневная – ежедневно при исполнении служебных обязанностей;
3) полевая – при исполнении служебных обязанностей, связанных с работами в полевых условиях.
6. Не допускается:
1) ношение форменной одежды (без погон) и знаков различия лицами, которым не предоставлено такое право;
2) смешение предметов форменной одежды, а также форменной и гражданской одежды;
3) ношение форменной одежды и знаков различий не установленных образцов;
4) ношение рубашки (блузки) парадной формы иных цветов, кроме белого предусмотренных нормами;
5) ношение в карманах крупных предметов, нарушающих внешний вид форменной одежды.
7. Пальто, пиджак парадно-выходной, пиджак повседневный, застегиваются на все пуговицы.
8. Куртка утепленная, куртка полевая, куртка повседневная носятся застегнутыми полностью.
9. Рубашка (блузка) с надетым пиджаком или курткой носится только с галстуком.
10. Галстук прикрепляется к рубашке закрепкой (зажим) установленного образца между третьей и четвертой сверху пуговицей.
11. Шарф носится аккуратно заправленным под воротник пальто, куртки утепленной.
12. Шапка, фуражка, кепи надеваются прямо, без наклона так, чтобы их нижний край находился на ширине одного-двух пальцев, горизонтально приложенных над бровными дугами, а козырек фуражки, кепи – на уровне бровей. Центр эмблемы должен находиться над переносицей.
13. Обувь должна быть всегда вычищена и аккуратно зашнурована.