Мемлекеттiк мүлiк тiзiлiмiне есепке алу объектiлерi деректерiн енгiзудің, сондай-ақ мемлекеттiк мүлiкке түгендеу, паспорттау және қайта бағалау жүргiзудің бірыңғай әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 636 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 12 қаңтарда № 7375 тіркелді.
Қолданушылар назарына!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 29.01.2016 № 37 бұйрығымен.
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 200-бабының 6-тармағын және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасын іске асыру үшін БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 05.04.2024 № 184 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса берілген Мемлекеттiк мүлiк тiзiлiмiне есепке алу объектiлерi деректерiн енгiзудің, сондай-ақ мемлекеттiк мүлiкке түгендеу, паспорттау және қайта бағалау жүргiзудің бірыңғай әдістемесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 29.01.2016 № 37 бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Республикалық мемлекеттік мүлікті басқару және оңалту мен банкроттық әдіснамасы департаменті (Б.Х. Тәшенов) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелуін және заңнамада белгіленген тәртіппен ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық ресми жариялануға жатады және 2013 жылғы 10 наурыздан бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2011 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 636 бұйрығымен бекітілген
Мемлекеттiк мүлiк тiзiлiмiне есепке алу объектiлерi деректерiн
енгiзудің, сондай-ақ мемлекеттiк мүлiкке түгендеу, паспорттау
және қайта бағалау жүргiзудің бірыңғай әдістемесі
Ескерту. Әдістеменің тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 29.01.2016 № 37 бұйрығымен.
1. Осы Мемлекеттiк мүлiк тiзiлiмiне есепке алу объектiлерi деректерiн енгiзудің, сондай-ақ мемлекеттiк мүлiкке түгендеу, паспорттау және қайта бағалау жүргiзудің бірыңғай әдістемесі (бұдан әрі - Әдістеме) Мемлекеттік мүлік тізіліміне (бұдан әрі - Тізілім) қосу үшін есепке алу объектiлерi деректерiн және мемлекеттiк мүлiкке түгендеу, паспорттау және қайта бағалау жүргiзу мерзімдерін енгiзу тәртібін анықтайтын "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 200-бабының 6-тармағын және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасын іске асыру мақсатында әзірленді.

Об утверждении Единой методики ввода данных объектов учета в реестр государственного имущества, а также проведения инвентаризации, паспортизации и переоценки государственного имущества
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 декабря 2011 года № 636. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 января 2012 года № 7375.
Сноска. Заголовок приказа в редакции приказа Министра финансов РК от 29.01.2016 № 37 (вводится в действие со дня его государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию).
В целях реализации пункта 6 статьи 200 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" и подпункта 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 05.04.2024 № 184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемую Единую методику ввода данных объектов учета в реестр государственного имущества, а также проведения инвентаризации, паспортизации и переоценки государственного имущества.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.01.2016 № 37 (вводится в действие со дня его государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию).
2. Департаменту методологии распоряжения республиканским государственным имуществом и процедур реабилитации и банкротства Министерства финансов Республики Казахстан (Ташенев Б.Х.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование в установленном законодательством порядке.
3. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 10 марта 2013 года.
Министр
Б. Жамишев
Утверждена
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 15 декабря 2011 года № 636
Единая методика ввода данных объектов учета в реестр государственного имущества, а также проведения инвентаризации, паспортизации и переоценки государственного имущества
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра финансов РК от 29.01.2016 № 37 (вводится в действие со дня его государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию).
1. Настоящая Единая методика ввода данных объектов учета в реестр государственного имущества, а также проведения инвентаризации, паспортизации и переоценки государственного имущества (далее - Методика) разработана в целях реализации пункта 6 статьи 200 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" и подпункта 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", которая определяет порядок ввода данных объектов учета и сроков проведения инвентаризации, паспортизации и переоценки государственного имущества для включения в Реестр государственного имущества (далее - Реестр).

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 05.04.2024 № 184 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Әдістеме пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) жылжымайтын мүлік – жер учаскелері, ғимараттар, құрылыстар және жермен тығыз байланысты өзге де мүлiк, яғни мақсатына шамадан тыс зиян келтiрiлмей көшiрiлуi мүмкiн болмайтын объектiлер;
2) мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператор (бұдан әрі – Бірыңғай оператор) - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмiмен айқындалған, өзiне мемлекеттiк мүлiктi ұйымдастыру мен есепке алу саласында бiрыңғай техникалық саясатты iске асыру бойынша мiндеттер жүктелген заңды тұлға;
3) мүлік – сатуға арналған өзіне негізгі құралдарды, инвестициялық жылжымайтын мүлікті, биологиялық активтерді, материалдық емес активтерді, аяқталмаған құрылысты және ұзақ мерзімді активтерді қамтитын ұзақ мерзімді активтер;
4) паспорттау – жылжымайтын мүлікті мемлекеттік техникалық тексеруді өткізу және оған техникалық паспорт жасау;
5) сәйкестендіргіш – электрондық есептің бірегей нөмірі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 31.03.2021 № 277 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Жыл сайын есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 мамырынан кешіктірмей Тізілімге қосу үшін:
мемлекеттік заңды тұлғалар есепті жыл қорытындылары бойынша мемлекеттік құпияларға жатқызылған мүлік туралы ақпаратты немесе "Қызмет бабында пайдалану үшін" деген белгісі бар таратылуы шектелген қызметтік ақпаратты қоспағанда, олардың теңгерімінде бекітілген мүлікті түгендеу, паспорттау және қайта бағалау жөнінде ақпаратты ұсынады;
мемлекеттік мекемелер Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 1 тамыздағы № 468 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15594 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 468 бұйрық) нысандар бойынша жылдық қаржылық есептілікті ұсынады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 12.03.2026 № 173 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік мекемелердің мүлікті түгендеу, паспорттау және қайта бағалау жөнінде ақпараты және жылдық қаржылық есептілігі электрондық форматта (бұдан әрі – электрондық есеп) ұсынылады. Электрондық есеп Тізілімнің веб-порталында орналасқан "Есептілікті тапсырудың бірыңғай жүйесі" электрондық сервисті (бұдан әрі – Сервис) қолдану арқылы тапсыруға қалыптастырылады.

Сноска. Пункт 1 – в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 05.04.2024 № 184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Основные понятия, используемые в Методике:
1) недвижимое имущество (недвижимость) - земельные участки, здания, сооружения и иное имущество, прочно связанное с землей, то есть объекты, перемещение которых без несоразмерного ущерба их назначению невозможно;
2) единый оператор в сфере учета государственного имущества (далее - Единый оператор) - юридическое лицо, определенное по решению Правительства Республики Казахстан, на которое возложены задачи по реализации единой технической политики в сфере организации и учета государственного имущества;
3) имущество - долгосрочные активы, включающие в себя основные средства, инвестиционную недвижимость, биологические активы, нематериальные активы, незавершенное строительство и долгосрочные активы, предназначенные для продажи;
4) паспортизация - проведение государственного технического обследования недвижимого имущества и составление технического паспорта на него;
5) идентификатор - уникальный номер электронного отчета.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра финансов РК от 31.03.2021 № 277 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Для включения в Реестр ежегодно не позднее 1 мая года, следующего за отчетным периодом:
государственные юридические лица предоставляют информацию по инвентаризации, паспортизации и переоценке имущества, закрепленного на их балансе, по итогам отчетного года;
государственные учреждения предоставляют годовую финансовую отчетность по формам, утвержденным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 1 августа 2017 года № 468 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15594) (далее – приказ № 468).
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.01.2016 № 37 (вводится в действие со дня его государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию); с изменением, внесенным приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 30.05.2019 № 513 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Информация по инвентаризации, паспортизации и переоценке имущества и годовая финансовая отчетность государственных учреждений предоставляются в электронных форматах (далее – электронный отчет). Электронный отчет формируется к сдаче с использованием электронного сервиса "Единая система сдачи отчетности" (далее – Сервис), размещенного на веб-портале Реестра.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 31.03.2021 № 277 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік заңды тұлғалар Тізілімге электрондық есепті мынадай тәртіпте ұсынады:
1) электрондық есеп Сервис арқылы жасалады. Сервиспен жұмыс істеу нәтижесінде оған ұлттық куәландыру орталығы берген мемлекеттік заңды тұлғаның электрондық сандық қолтаңбасы қойылатын осы Әдістеменің 1, 2, 3 және 4-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша мүлікке түгендеу, паспорттау және қайта бағалау жүргізу нәтижелері жөніндегі ақпараты және № 468 бұйрықтың 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша мемлекеттік мекемелердің жылдық қаржылық есептілігі бар файлдар қалыптастырылады;
2) сәйкестендіргіші бар электрондық есепті түгендеуді, паспорттауды және қайта бағалауды өткізу туралы мемлекеттік заңды тұлғаның сканирленген шешімін бекітіп, Сервисте бар функционалды пайдалана отырып, Тізілімнің құрылымына есепті жөнелту және енгізу үшін жібереді.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 31.03.2021 № 277 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің м.а. 05.04.2024 № 184 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
6. Бірыңғай оператор электрондық есеп түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде мемлекеттік заңды тұлғаның электрондық сандық қолтаңбасында көрсетілген электрондық мекенжайға Тізілімге электрондық есепті қосу немесе оны қабылдаудан бас тарту себептері туралы электрондық хабарламаны жібереді.
7. Бірыңғай оператордың электрондық сандық қолтаңбасы қойылған электрондық хабарламасы басып шығаруға, бірінші басшы мен бас бухгалтердің қол қоюына және ұйымда сақталуына жатады.
8. Осы Әдістеменің 4, 5-тармақтарында көрсетілген мемлекеттік заңды тұлғаның талаптарын сақтамау Бірыңғай оператордың электрондық есепті қабылдаудан бас тарту негізі болып табылады.
9. Жылжымайтын мүлікті мемлекеттік тіркеу және мемлекеттік техникалық тексеру саласында мемлекеттік саясат пен қызметті мемлекеттік реттеуді жүргізуді жүзеге асыратын мемлекеттік органның деректерімен жылжымайтын мүлікке қатысты мемлекеттік заңды тұлғаның электрондық есебінің деректерін салыстыру нәтижелері бойынша жылжымайтын мүлік анықталады:
"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 4-тарауымен белгіленген тәртіпте мемлекеттік тіркеуден өтпеген, соның ішінде жаңадан құрылған;
Заңның 4-тарауымен белгіленген тәртіпте тіркелген, оған қатысты реконструкциялау, жаңадан жоспарлау, объектінің құрамының өзгерісі немесе мақсаты жүзеге асырылған және кейіннен мемлекеттік техникалық тексеруден өтпеген;
балансында тұрған және мемлекеттік заңды тұлғаларға одан әрі бекітіп беру үшін құқық орнатушы құжаттары жоқ (қаржылық жалдауға алынғанды қоспағанда) жылжымайтын мүлік айқындалады.

Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра финансов РК от 31.03.2021 № 277 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Государственные юридические лица представляют электронный отчет в Реестр в следующем порядке:
1) составляют электронный отчет посредством Сервиса. В результате работы с Сервисом формируются файлы с информацией по результатам инвентаризации, паспортизации и переоценки имущества по формам согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящей Методике, и годовой финансовой отчетностью государственных учреждений по формам согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к приказу № 468, которые подписываются электронной цифровой подписью государственного юридического лица, выданной национальным удостоверяющим центром;
2) направляют электронный отчет с идентификатором, прикрепив к нему сканированное решение государственного юридического лица о проведении инвентаризации, паспортизации и переоценки, используя имеющийся в Сервисе функционал для отправки и включения отчета в структуру Реестра.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Министра финансов РК от 31.03.2021 № 277 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом и.о. Министра финансов РК от 05.04.2024 № 184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Единый оператор в течение пяти рабочих дней с даты поступления электронного отчета направляет на электронный адрес государственного юридического лица, указанный в его электронной цифровой подписи, электронное уведомление о включении электронного отчета в Реестр или причинах отказа в его принятии.
7. Электронное уведомление, подписанное электронной цифровой подписью Единого оператора, подлежит распечатке, подписанию первым руководителем и главным бухгалтером и хранению в организации.
8. Основанием для отказа Единым оператором в принятии электронного отчета является несоблюдение государственным юридическим лицом требований, указанных в пунктах 4, 5 настоящей Методики.
9. По результатам сверки данных электронного отчета государственного юридического лица в отношении недвижимого имущества с данными государственного органа, осуществляющего реализацию государственной политики и государственное регулирование деятельности в сфере государственной регистрации и государственного технического обследования недвижимого имущества, выявляется недвижимое имущество:
не прошедшее государственную регистрацию в порядке, установленном главой 4 Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" (далее – Закон), в том числе вновь созданное;
зарегистрированное в порядке, установленном главой 4 Закона, в отношении которого, осуществлена реконструкция, перепланировка, изменение состава объекта или назначения и не прошедшее последующее государственное техническое обследование;
находящееся на балансе и не имеющее правоустанавливающих документов, для дальнейшего закрепления (за исключением полученного в финансовую аренду) за государственными юридическими лицами.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 05.04.2024 № 184 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Осы Әдістеменің 9-тармағына сәйкес салыстыру нәтижесінде айқындалған жылжымайтын мүлік жөніндегі ақпаратты мемлекеттік мүлік бойынша уәкілетті органның келісімі бойынша Бірыңғай оператор есептік жылдан кейінгі жылдың 1 маусымына дейінгі мерзімде электрондық форматта:
1) осы Әдістеменің 9-тармағында көрсетілген паспорттандыру және мүлік құқығын мемлекеттік тіркеу бойынша жұмысты республикалық немесе жергілікті бюджеттен қаржыландыру көлемін анықтау үшін мемлекеттік мекемелер бойынша:
тиісті саланың уәкілетті органына (республикалық мекемелер бойынша);
облыстық коммуналдық мүлікті басқаруға уәкілетті жергілікті бюджеттен қаржыландыратын атқарушы органға (облыстық коммуналдық мекемелер бойынша);
аудандық коммуналдық мүлікті басқаруға уәкілетті жергілікті бюджеттен қаржыландыратын атқарушы органға (аудандық коммуналдық мекемелер бойынша);
жергілікті өзін-өзі басқарудың мүлікін басқаруға уәкілетті жергілікті бюджеттен қаржыландыратын атқарушы органға (аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының коммуналдық мекемелері бойынша);
2) осы Әдістеменің 9-тармағында көрсетілген паспорттандыру және мүлік құқығын мемлекеттік тіркеу бойынша шығындарды дамыту жоспарларына қосу үшін мемлекеттік кәсіпорындар бойынша:
тиісті саланың уәкілетті органына (республикалық кәсіпорындар бойынша);
облыстық коммуналдық мүлікті басқаруға уәкілетті жергілікті бюджеттен қаржыландыратын атқарушы органға (облыстық коммуналдық кәсіпорындар бойынша);
аудандық коммуналдық мүлікті басқаруға уәкілетті жергілікті бюджеттен қаржыландыратын атқарушы органға (аудандық коммуналдық кәсіпорындар бойынша);
жергілікті өзін-өзі басқарудың мүлікті басқаруға уәкілетті жергілікті бюджеттен қаржыландыратын атқарушы органға (аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының коммуналдық кәсіпорындары бойынша) жібереді.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 30.05.2019 № 513 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Мемлекеттік мекемелер Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 22 тамыздағы № 423 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркелімі тізілімінде № 7197 болып тіркелген) Мемлекеттік мекемелерде түгендеу жүргізу қағидасына сәйкес мүлікті түгендеуді жүргізеді.

Сноска. Пункт 9 – в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 05.04.2024 № 184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Информация по недвижимому имуществу, выявленному в результате сверки в соответствии с пунктом 9 настоящей Методики, направляется Единым оператором по согласованию с уполномоченным органом по государственному имуществу в срок до 1 июня года, следующего за отчетным, в электронном формате:
1) по государственным учреждениям, для определения объемов финансирования работ по паспортизации и государственной регистрации прав на имущество, указанное в пункте 9 настоящей Методики, из республиканского или местного бюджетов:
в уполномоченный орган соответствующей отрасли (по республиканским учреждениям);
в исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета, уполномоченный на распоряжение областным коммунальным имуществом (по областным коммунальным учреждениям);
в исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета уполномоченный на распоряжение районным коммунальным имуществом (по районным коммунальным учреждениям);
в исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета, уполномоченный на распоряжение имуществом местного самоуправления (по коммунальным учреждениям аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа);
2) по государственным предприятиям, для включения в планы развития расходов по паспортизации и государственной регистрации прав на имущество, указанное в пункте 9 настоящей Методики:
в уполномоченный орган соответствующей отрасли (по республиканским предприятиям);
в исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета, уполномоченный на распоряжение областным коммунальным имуществом (по областным коммунальным предприятиям);
в исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета, уполномоченный на распоряжение районным коммунальным имуществом (по районным коммунальным предприятиям);
в исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета, уполномоченный на распоряжение имуществом местного самоуправления (по коммунальным предприятиям аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа).
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 30.05.2019 № 513 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Государственные учреждения проводят инвентаризацию имущества в соответствии с Правилами проведения инвентаризации в государственных учреждениях, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 22 августа 2011 года № 423 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7197).

Мемлекеттік кәсіпорындар Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 241 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркелімі тізілімінде № 10954 болып тіркелген) Бухгалтерлік есепті жүргізу қағидаларына сәйкес мүлікті түгендеуді жүргізеді.
Мемлекеттік мекемелер қайта бағалау моделін қолданған немесе активтерді бағалаған жағдайда, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 3 тамыздағы № 393 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6443 болып тіркелген) бекітілген Мемлекеттік мекемелерде бухгалтерлік есепке алуды жүргізу қағидалары және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 7 қыркүйектегі № 444 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6505 болып тіркелген) бекітілген Есеп саясатына сәйкес мүлікті қайта бағалауды жүргізеді.
Мемлекеттік кәсіпорындар құнның қайта бағалау бойынша есептеу моделін есеп саясатында таңдаған жағдайда "Бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен анықталған қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес мүлікті қайта бағалауды жүргізеді.
Мемлекеттік заңды тұлғалар олардың теңгерімінде бекітілген жылжымайтын мүлікті паспорттау жүргізу бойынша шаралар қабылдайды. Жылжымайтын мүлікті паспорттау бойынша іс-шараларды мемлекеттік мекемелер жыл ішінде бекітілген қаржы жоспарларына, ал мемлекеттік кәсіпорындар бекітілген даму жоспарларына сәйкес жүргізеді.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 29.01.2016 № 37; өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің м.а. 05.04.2024 № 184 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Мемлекеттiк мүлiк тiзiлiмiне
есепке алу объектiлерi
деректерiн енгiзудің, сондай-ақ
мемлекеттiк мүлiкке түгендеу,
паспорттау және қайта бағалау
жүргiзудің бірыңғай
әдістемесіне
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан "20 ___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша мүлікті түгендеу, паспорттау және қайта бағалау нәтижелері бойынша жиынтық ақпарат"
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 05.04.2024 № 184 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20___ жылғы есепті кезең
Индекс: 1-ЖА
Кезеңділігі: жыл сайын
Тапсырады: мемлекеттік заңды тұлғалар
Алушы: мемлекеттік мүлік тізілімі
Тапсыру мерзімі: жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 мамырынан кешіктірмей
Нысан
Мемлекеттік заңды тұлғаның атауы:______________________________
Ұйымның бизнес-сәйкестендіру нөмірі:___________________________
Ұйымның заңды мекенжайы:____________________________________
мың теңге
Мүлік түрі
Саны
Алғашқы құн
Жинақталған амортизация
Құнсызданудан шығындар

Государственные предприятия проводят инвентаризацию имущества в соответствии с Правилами ведения бухгалтерского учета, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 241 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10954).
Государственные учреждения проводят переоценку имущества в соответствии с Правилами ведения бухгалтерского учета в государственных учреждениях, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 3 августа 2010 года № 393 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6443) и учетной политикой, утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 7 сентября 2010 года № 444 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6505) в случае применения модели переоценки или в случаях оценки активов.
Государственные предприятия, в случае выбора в учетной политике модели учета по переоцененной стоимости, проводят переоценку имущества в соответствии со стандартами финансовой отчетности, определенными Законом Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности".
Государственные юридические лица принимают меры по проведению паспортизации недвижимого имущества, закрепленного на их балансе. Мероприятия по паспортизации недвижимого имущества проводится в течение года государственными учреждениями согласно утвержденным планам финансирования, государственными предприятиями согласно утвержденным планам развития.
Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.01.2016 № 37 (вводится в действие со дня его государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию); с изменением, внесенным приказом и.о. Министра финансов РК от 05.04.2024 № 184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Единой методики и формата
ввода данных объектов учета
в реестр государственного имущества,
а также проведение инвентаризации,
паспортизации и переоценки
государственного имущества
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Сводная информация по результатам инвентаризации,
паспортизации и переоценки имущества по состоянию на 31 декабря 20__года"
Сноска. Приложение 1 – в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 05.04.2024 № 184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период 20___ года
Индекс: 1-СИ
Периодичность: ежегодно
Представляют: государственные юридические лица
Получатель: Реестр государственного имущества
Срок представления: ежегодно, не позднее 1 мая года, следующего за отчетным периодом
Форма
Наименование государственного юридического лица: _______________________
Бизнес идентификационный номер организации: ___________________________
Юридический адрес организации: ________________________________________
тысяч тенге
Тип имущества
Количество
Первоначальная стоимость
Накопленная амортизация
Убыток от обесценения

3. Беру қондырғылары
Электр беру және байланыс қондырғылары
Трансмиссиялар және құбыр өткізгіштері
4. Көлік құралдары
Теміржол көлігінің жылжымалы құрамы
Су көлігі
Автомобиль көлігі
Әуе көлігі
Ат көлігі
Өндірістік көлік
Спорттық көлік
5. Машиналар және жабдық
Күш машиналары және жабдық
Жұмыс машиналары және жабдық
Өлшеу аспаптары
Реттеуші аспаптар және қондырғылар
Лабораториялық жабдық
Компьютерлік жабдық
Медициналық жабдық
Кеңсе жабдығы
Өзге де машиналар және жабдық
6. Құралдар, өндірістік және шаруашылық мүк- әммал*
Құралдар
Өндірістік мүкәммал және керек-жарақтар
Шаруашылық мүкәммал
Өзге де өндірістік және шаруашылық мүкәм- мал
7. Өзге де негізгі құралдар
Көгалдандыратын, сәндік отырғызулар жасанды көп жылдық отырғызулар
Жерлерді жақсарту бойынша күрделі шығындар
Өзге де мүкәммал
Жұмыс малы
Өзге де негізгі құралдар
8. Инвестициялық жылжымайтын мүлік**
Тұрғын емес ғимараттар
Тұрғын ғимараттар
Жер
х
9. Биологиялық активтер
Жануарлар
Көп жылдық отырғызулар
10. Материалдық емес активтер
Бағдарламалық қамтамасыз ету
Авторлық құқықтар
Лицензиялық келісім
Патенттер
Өзге де материалдық емес активтер
11. Мемлекетке тиесілі ақпараттандыру объектілері
х
х
х
Электрондық ақпараттық ресурстар
х
х
х
Бағдарламалық қамтамасыз ету
х
х
х
Интернет-ресурс және ақпараттық-коммуника циялық инфрақұрылым
х
х
х
12. Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтер
Ескертпе:
1 осы тармақты мемлекеттік кәсіпорындардың толтыруы міндетті емес;
2 * жүргізілген паспорттау бойынша ақпаратты көрсете отырып;
3 ** "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі - ААҮ) анықтаған немесе мемлекеттік мүлік тізілімінде ААҮ белгіленген тәртіппен автоматты түрде есептелген жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны көрсетіледі;
x бұл жайғасым толтыруға жатпайды.
Бірінші басшы___________________________ ____________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) (қолы)
Бас бухгалтер__________________________ ______________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған кезде) (қолы)
Мөр орны
"20 ___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша мүлікті түгендеу, паспорттау және қайта бағалау нәтижелері бойынша жиынтық ақпарат" Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме 20 ___ жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша мүлікті түгендеу, паспорттау және қайта бағалау нәтижелері бойынша жиынтық ақпараттың нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.

3. Передаточные устройства
Устройства электропередачи и связи
Трансмиссии и трубопроводы
4. Транспортные средства
Подвижной состав железнодорожного транспорта
Водный транспорт
Автомобильный транспорт
Воздушный транспорт
Гужевой транспорт
Производственный транспорт
Спортивный транспорт
5. Машины и оборудование
Силовые машины и оборудование
Рабочие машины и оборудование
Измерительные приборы
Регулирующие приборы и устройства
Лабораторное оборудование
Компьютерное оборудование
Медицинское оборудование
Офисное оборудование
Прочие машины и оборудование
6. Инструменты, производственный и хозяйственный инвентарь*
Инструменты
Производственный инвентарь и принадлежности
Хозяйственный инвентарь
Прочий производственный и хозяйственный инвентарь
7. Прочие основные средства
Озеленительные, декоративные насаждения и искусственные многолетние насаждения
Капитальные затраты по улучшению земель
Прочий инвентарь
Рабочий скот
Прочие основные средства
8. Инвестиционная недвижимость **
Нежилые здания
Жилые здания
Земля
х
9. Биологические активы
Животные
Многолетние насаждения
10. Нематериальные активы
Программное обеспечение
Авторские права
Лицензионное соглашение
Патенты
Прочие нематериальные активы
11. Объекты информатизации, принадлежащие государству
х
х
х
Электронные информационные ресурсы
х
х
х
Программное обеспечение
х
х
х
Интернет-ресурс и информационно-коммуникационная инфраструктура
х
х
х
12. Долгосрочные активы, предназначенные для продажи
Примечания:
* данный пункт не обязателен для заполнения государственными предприятиями;
** с указанием информации по проведенной паспортизации;
*** отражается по кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка, определенной Государственной корпорацией "Правительство для граждан" (далее – ПДГ) или автоматически рассчитанной в реестре государственного имущества по аналогии с порядком, установленным ПДГ;
х данная позиция не подлежит заполнению.
Первый руководитель _____________________________________ __________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Главный бухгалтер ______________________________________ ___________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Место печати
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Сводная информация по результатам инвентаризации, паспортизации
и переоценки имущества по состоянию на 31 декабря 20___ года"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы Сводной информации по результатам инвентаризации, паспортизации и переоценки имущества по состоянию на 31 декабря 20 ___ года (далее – Форма).

2. Нысанға мемлекеттік заңды тұлғаның бірінші басшысы, ал оның жоқ болған жағдайында оның қызметін атқаратын тұлға қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
3. Нысанның 1-бағанында мүлік түрі көрсетілген.
4. Нысанның 2-бағанында мүліктің саны көрсетіледі.
5. Нысанның 3-бағанында мүліктің алғашқы құны, теңгерімге қойған кездегі алғашқы қабылданғаны көрсетіледі.
6. Нысанның 4-бағанында қолдану кезеңінде жинақталған мүліктің тозуы көрсетіледі.
7. Нысанның 5-бағанында мүліктің баланстық құны оның қайтару құнынан артық болған құны көрсетіледі.
8. Нысанның 6-бағанында жинақталған амортизация мен құнсызданудың шығындарын алғаннан кейін мүлік есепке алынатын құны көрсетіледі (3-баған - 4- баған - 5-баған).
9. Нысанның 7-бағанында қайта бағалау сомасы көрсетіледі.
10. Нысанның 8-бағанында қайта бағалаудан кейінгі теңгерімдік құны көрсетіледі (6-баған + 7-баған).
11. Нысанның 9-бағанында техникалық паспорттары бар объектілер саны көрсетіледі.
12. Нысанның 10-бағанында есепті жылда паспорттау жүргізілген объектілер саны көрсетіледі.
13. Нысанның 11-бағанында паспорттау жүргізілуі қажет объектілер саны көрсетіледі.
Мемлекеттiк мүлiк тiзiлiмiне
есепке алу объектiлерi
деректерiн енгiзудің, сондай-ақ
мемлекеттiк мүлiкке түгендеу,
паспорттау және қайта бағалау
жүргiзудің бірыңғай
әдістемесіне 2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
"Мемлекеттік заңды тұлғалардың үй-жай алаңдарына қажеттігі
туралы ақпарат"
Ескерту. Әдістеме 2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2014.09.08 № 391 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 29.11.2016 № 623 бұйрықтарымен.
Есепті кезең _____ 20___ ж.
Индекс: 1- АҚ
Кезеңділігі: жыл сайын
Тапсырады: мемлекеттік заңды тұлғалар
Алушы: мемлекеттік мүлік тізілімі
Тапсыру мерзімі: жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 мамырынан кешіктірмей
Нысан
Р/с №
Үй-жайдың атауы
Мемлекеттік заңды тұлғалар қызметшілерінің саны
Бекітілген нормативтерге сәйкес үй-жайдың алаңы, ш.м.
Үй-жайдың нақты алып отырған алаңы, ш.м.
Мемлекеттік заңды тұлғаны бекітілген нормативке сәйкес орналастыруға арналған қажетті алаң, ш.м.
1
2
3
4
5
6
Бірінші басшы ______________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер ____________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
Мөр орны
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
"Мемлекеттік заңды тұлғалардың үй-жай алаңдарына қажеттігі туралы ақпарат"

2. Форму подписывает первый руководитель государственного юридического лица, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
3. В столбце 1 Формы указаны типы имущества.
4. В столбце 2 Формы указывается количество имущества.
5. В столбце 3 Формы указывается первоначальная стоимость имущества, первоначально признанная при постановке на баланс.
6. В столбце 4 Формы указывается износ имущества, накопленный за период пользования.
7. В столбце 5 Формы указывается сумма, на которую балансовая стоимость имущества превышает его возмещаемую стоимость.
8. В столбце 6 Формы указывается стоимость, по которой учитывается имущество после вычета накопленной амортизации и убытков от обесценения (столбец 3 - столбец 4 - столбец 5).
9. В столбце 7 Формы указывается сумма переоценки.
10. В столбце 8 Формы указывается балансовая стоимость после переоценки (столбец 6 + столбец 7).
11. В столбце 9 Формы указывается количество объектов, по которым имеются технические паспорта.
12. В столбце 10 Формы указывается количество объектов, по которым проведена паспортизация в отчетном году.
13. В столбце 11 Формы указывается количество объектов, по которым требуется проведение паспортизации.
Приложение 2
к Единой методике ввода данных
объектов учета в реестр
государственного имущества, а
также проведения инвентаризации,
паспортизации и переоценки
государственного имущества
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.11.2016 № 623.
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Информация о потребности государственных юридических
лиц в площадях помещений"
Отчетный период 20___ г.
Индекс: 1-ПП
Периодичность: ежегодно
Представляют: государственные юридические лица
Получатель: Реестр государственного имущества
Срок представления: ежегодно, не позднее 1 мая года следующего за отчетным периодом
Форма
№ п/п
Наименование помещения
Численность сотрудников государственного юридического лица
Площадь помещения в соответствии с утвержденными нормативами, кв.м.
Фактически занимаемая площадь помещения, кв.м.
Необходимая площадь для размещения государственного юридического лица в соответствии с утвержденными нормативами, кв.м.
1
2
3
4
5
6
Первый руководитель ________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество) (подпись)
Главный бухгалтер __________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество) (подпись)
Место печати
Пояснение по заполнению формы, предназначенной
для сбора административных данных
"Информация о потребности государственных юридических лиц
в площадях помещений"

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Мемлекеттік заңды тұлғалардың үй-жай алаңдарына қажеттігі туралы ақпарат" нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанға мемлекеттік заңды тұлғаның бірінші басшысы, ал ол жоқ болған жағдайда оның қызметін атқаратын тұлға қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
3. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
4. Нысанның 2-бағанында үй-жайдың атауы көрсетіледі, атап айтқанда мемлекеттік заңды тұлғалары орналасқан әрбір жеке үй-жай толтырылады.
5. Нысанның 3-бағанында мемлекеттік заңды тұлғалардың қызметшілері саны, атап айтқанда осы үй-жайға орналасқан мемлекеттік заңды тұлғалардың саны көрсетіледі.
6. Нысанның 4-бағанында бекітілген нормативтеріне сәйкес үй-жайдың алаңы көрсетіледі.
7. Нысанның 5-бағанында мемлекеттік заңды тұлғаның нақты алып отырған алаңы көрсетіледі.
8. Нысанның 6-бағанында бекітілген нормативтерге сәйкес орналастыруға арналған мемлекеттік заңды тұлғаларға қажетті алаң көрсетіледі (6-баған, егер 5-бағанда көрсетілген мән 4-бағанында көрсетілген мәннен аз болса толтырылады).
Мемлекеттiк мүлiк тiзiлiмiне
есепке алу объектiлерi
деректерiн енгiзудің, сондай-ақ
мемлекеттiк мүлiкке түгендеу,
паспорттау және қайта бағалау
жүргiзудің бірыңғай
әдістемесіне 3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
"Мемлекеттік заңды тұлғалар орналасып отырған ғимараттардың
немесе үй-жайлардың" алаңдары
Ескерту. Әдістеме 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 2014.09.08 № 391 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 29.11.2016 № 623 бұйрықтарымен.
Есепті кезең _____ 20___ ж.
Индекс: 1- АА
Кезеңділігі: жыл сайын
Тапсырады: мемлекеттік заңды тұлғалар
Алушы: мемлекеттік мүлік тізілімі
Тапсыру мерзімі: жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 мамырынан кешіктірмей
Нысан
Р/с №
Ғимараттың немесе үй-жайдың атауы
Ғимараттың немесе үй-жайдың орналасқан жері
Ғимараттың кадастрлік нөмері
Ғимарат немесе үй-жай туралы мәліметтер (жеке тұрған ғимарат, ғимараттың немесе ғимараттағы үй-жайдың бөлігі және т.б.)
Мемлекеттік заңды тұлғаларды орналастыру туралы мәліметтер
Мемлекеттік заңды тұлғалардың алып отырған ғимараттың немесе үй-жайдың алаңы, ш.м.
Жалға алынған алаңның 1 ш.м. үшін құны, теңге*
Ғимаратты немесе үй-жайды жалға алу бойынша бір айдың шығыны, теңге*
Ғимаратты немесе үй-жайды жалға алу бойынша есептік жылдың шығыны, теңге*
Ғимарат немесе үй-жай жедел жүргізу немесе шаруашылық басқару құқығында бекітілген
Басқа мемлекеттік заңды тұлғалардың үй-жайларында орналастырылған
Мемлекеттік емес заңды және/немесе жеке тұлғалардан жалға алынған
Жалпы алаңы
Пайдалы алаңы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Информация о потребности государственных юридических лиц в площадях помещений" (далее – Форма).
2. Форму подписывает первый руководитель государственного юридического лица, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению Формы
3. В столбце 1 Формы указывается порядковый номер.
4. В столбце 2 Формы указывается наименование помещения, в частности заполняется отдельно каждое помещение, в котором размещены государственные юридические лица.
5. В столбце 3 Формы указывается численность сотрудников государственного юридического лица, в частности количество сотрудников размещенных в данном помещении.
6. В столбце 4 Формы указывается площадь помещения в соответствии с утвержденными нормативами.
7. В столбце 5 Формы указывается фактически занимаемая площадь помещения государственным юридическим лицом.
8. В столбце 6 Формы указывается необходимая государственному юридическому лицу площадь для размещения в соответствии с утвержденными нормативами (столбец 6 заполняется при условии, если значение, указанное в столбце 5 меньше значения, указанного в столбце 4).
Приложение 3
к Единой методике ввода данных
объектов учета в реестр
государственного имущества, а
также проведения инвентаризации,
паспортизации и переоценки
государственного имущества
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.11.2016 № 623.
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Занимаемые площади зданий или помещений
государственными юридическими лицами"
Отчетный период 20___ г.
Индекс: 1- ЗП
Периодичность: ежегодно
Представляют: государственные юридические лица
Получатель: Реестр государственного имущества
Срок представления: ежегодно, не позднее 1 мая года следующего за отчетным периодом
Форма
№ п/п
Наименование здания или помещения
Местонахождение здания или помещения
Кадастровый номер здания
Сведения о здании или помещении (отдельно стоящее здание, часть здания или помещения в здании и т.д.)
Сведения о размещении государственного юридического лица
Площадь здания или помещения, занимаемого государственным юридическим лицом, кв.м.
Стоимость за 1 кв.м. арендуемой площади, тенге *
Расходы по аренде здания или помещения, за один месяц, тенге *
Расходы по аренде здания или помещения, за отчетный год, тенге *
Здание или помещение, закреплено на праве оперативного ведения или хозяйственного управления
Размещено в помещениях других государственных юридических лиц
Арендовано у негосударственных юридических лиц и/или физических лиц
Общая площадь
Полезная площадь
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13

Ескертпе : * 11-13-бағандарды жалға алынатын үй-жайы бар болған жағдайда мемлекеттік мекемелер ғана толтырады
Бірінші басшы ______________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер ____________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
Мөр орны
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
"Мемлекеттік заңды тұлғалар орналасып отырған ғимараттардың немесе үй-жайлардың алаңдары бойынша ақпарат"
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Мемлекеттік заңды тұлғалар орналасып отырған ғимараттардың немесе үй-жайлардың алаңдары бойынша ақпарат" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысанға мемлекеттік заңды тұлғаның бірінші басшысы, ал ол жоқ болған жағдайда оның қызметін атқаратын тұлға қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
3. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
4. Нысанның 2-бағанында ғимараттың немесе үй-жайдың атауы көрсетіледі.
5. Нысанның 3-бағанында ғимараттың немесе үй-жайдың орналасқан жері (мекенжайы) көрсетіледі.
6. Нысанның 4-бағанында ғимараттың немесе үй-жайдың кадастрлық нөмірі көрсетіледі.
7. Нысанның 5-бағанында ғимарат немесе үй-жай туралы мәліметтер (жеке тұрған ғимарат, ғимараттың немесе ғимараттағы үй-жайдың бөлігі және т.б.) көрсетіледі.
8. Нысанның 6, 7, 8 - бағандарында мемлекеттік заңды тұлғаның орналастырылуы туралы мәліметтер көрсетіледі.
9. Нысанның 9, 10 - бағандарында мемлекеттік заңды тұлға алып отырған ғимараттың немесе үй-жайдың жалпы және пайдалы алаңы көрсетіледі.
10. Нысанның 11-бағанында жалға алынған алаңның 1 шаршы метрі үшін құны көрсетіледі.
11. 12-бағанда ғимаратты немесе үй-жайды жалға алу бойынша бір айдың шығыны, теңгеде көрсетіледі.
12. 13-бағанда ғимаратты немесе үй-жайды жалға алу бойынша есептік жылдың шығыны, теңгеде көрсетіледі.
Мемлекеттiк мүлiк тiзiлiмiне
есепке алу объектiлерi
деректерiн енгiзудің, сондай-ақ
мемлекеттiк мүлiкке түгендеу,
паспорттау және қайта бағалау
жүргiзудің бірыңғай
әдістемесіне 4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
"Мемлекеттік заңды тұлғаларды автомобильдермен жабдықтау
бойынша ақпарат"
Ескерту. Әдістеме 4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 29.11.2016 № 623 бұйрығымен.
Есепті кезең _____ 20___ ж.
Индекс: 1- АЖ
Кезеңділігі: жыл сайын
Тапсырады: мемлекеттік заңды тұлғалар
Алушы: мемлекеттік мүлік тізілімі
Тапсыру мерзімі: жыл сайын, есепті кезеңнен кейінгі жылдың 1 мамырынан кешіктірмей
Нысан
р/с
Мемлекеттік заңды тұлғаның атауы
Қызметтік немесе кезекші
(оның ішінде автобустар)
Марка, модель, модификация
Мемлекеттік нөмір
Қозғалтқыштың көлемі, текше см
1
2
3
4
5
6
Кестенің жалғасы
Автомобильдің жабдықтары туралы мәліметтер
Автомобилді жалға алу бойынша бір айдың шығыны, теңге
Автомобилді жалға алу бойынша есептік жылдың шығыны, теңге
Жедел немесе шаруашылық басқару құқығында бекітіліп берілген автомобиль
Басқа мемлекеттік заңды тұлғалардың пайдалануына берілген
Мемлекеттік емес заңды тұлғалардан және (немесе) жеке тұлғалардан жалға алынған
7
8
9
10
11
Бірінші басшы ______________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер ____________________________ __________________
(тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
Мөр орны
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
"Мемлекеттік заңды тұлғаларды автомобильдермен жабдықтау бойынша ақпарат"
1 Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Мемлекеттік заңды тұлғаларды автомобильдермен жабдықтау бойынша ақпарат" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.

Примечание: * столбцы 11-13 заполняются только государственными учреждениями при наличии арендуемого помещения
Первый руководитель ________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество) (подпись)
Место печати
Пояснение по заполнению формы, предназначенной
для сбора административных данных
"Информация по занимаемым площадям зданий или помещений
государственными юридическими лицами"
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Информация по занимаемым площадям зданий или помещений государственными юридическими лицами" (далее – Форма).
2. Форму подписывает первый руководитель государственного юридического лица, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению Формы
3. В столбце 1 Формы указывается порядковый номер.
4. В столбце 2 Формы указывается наименование здания или помещения.
5. В столбце 3 Формы указывается местонахождение (адрес) здания или помещения.
6. В столбце 4 Формы указывается кадастровый номер здания или помещения.
7. В столбце 5 Формы указываются сведения о здании или помещении (отдельно стоящее здание, часть здания или помещения в здании и т.д.).
8. В столбцах 6, 7, 8 Формы указываются сведения о размещении государственного юридического лица.
9. В столбцах 9 и 10 Формы указывается общая и полезная площадь здания или помещения, занимаемого государственным юридическим лицом.
10. В столбце 11 Формы указывается стоимость за 1 квадратный метр арендуемой площади.
11. В столбце 12 указываются расходы по аренде здания или помещения за один месяц, в тенге.
12. В столбце 13 указываются расходы по аренде здания или помещения за отчетный год, в тенге.
Приложение 4
к Единой методике ввода данных
объектов учета в реестр государственного
имущества, а также проведения
инвентаризации, паспортизации и
переоценки государственного имущества
Сноска. Приказ дополнен Приложением 4 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 29.11.2016 № 623.
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Информация по оснащенности
государственных юридических лиц автомобилями"
Отчетный период 20___ г.
Индекс: 1- ОА
Периодичность: ежегодно
Представляют: государственные юридические лица
Получатель: Реестр государственного имущества
Срок представления: ежегодно, не позднее 1 мая года следующего за отчетным периодом
Форма
№ п/п
Наименование
государственного
юридического лица
Служебный или дежурный
(в том числе автобусы)
Марка, модель, модификация
Государственный номер
Объем двигателя, куб. см
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Сведения о принадлежности автомобиля
Расходы по аренде автомобиля, за один месяц, тенге
Расходы по аренде автомобиля, за отчетный год, тенге
Автомобиль, закрепленный на праве оперативного или хозяйственного управления
Предоставлено в пользование другими государственными юридическими лицами
Арендуемое у негосударственных юридических лиц и (или) физических лиц
7
8
9
10
11
Первый руководитель ________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество) (подпись)
Главный бухгалтер ________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество) (подпись)
Место печати
Пояснение по заполнению формы, предназначенной
для сбора административных данных
"Информация по оснащенности государственных
юридических лиц автомобилями"
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Информация по оснащенности государственных юридических лиц автомобилями" (далее - Форма).

2. Нысанға мемлекеттік заңды тұлғаның бірінші басшысы, ал ол жоқ болған жағдайда оның қызметін атқаратын тұлға қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
3. Нысанның 1 - бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
4. Нысанның 2 - бағанында мемлекеттік заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.
5. Нысанның 3 - бағанында қызметтік немесе кезекші автомобиль (оның ішінде автобустар) көрсетіледі.
6. Нысанның 4 - бағанында автомобильдің маркасы, моделі, модификациясы көрсетіледі.
7. Нысанның 5 - бағанында автомобильдің мемлекеттік нөмірі көрсетіледі.
8. Нысанның 6-бағанында автомобиль қозғалтқышының көлемі текше см көрсетіледі.
9. Нысанның 7, 8, 9 - бағандарында автомобильдің жабдықтары туралы мәліметтер көрсетіледі.
10. 10 - бағанда автомобильді жалға алу бойынша бір айдың шығыны, теңгеде көрсетіледі.
11. 11 - бағанда автомобильді жалға алу бойынша есептік жылдың шығыны, теңгеде көрсетіледі.

2. Форму подписывает первый руководитель государственного юридического лица, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению Формы
3. В столбце 1 Формы указывается порядковый номер.
4. В столбце 2 Формы указывается наименование государственного юридического лица.
5. В столбце 3 Формы указывается служебный или дежурный автомобиль (в том числе автобусы).
6. В столбце 4 Формы указывается марка, модель, модификация автомобиля.
7. В столбце 5 Формы указывается государственный номер автомобиля.
8. В столбце 6 Формы указывается объем двигателя автомобиля в куб. см.
9. В столбцах 7, 8, 9 Формы указываются сведения о принадлежности автомобиля.
10. В столбце 10 указываются расходы по аренде автомобиля за один месяц, в тенге.
11. В столбце 11 указываются расходы по аренде автомобиля за отчетный год, в тенге.