Қол қою парақтары мен азаматтардың қолдарын жинау нәтижелері жөніндегі қорытынды хаттамаларды сақтаудың тәртібі мен мерзімдері туралы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2011 жылғы 13 қаңтардағы № 14/19 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2011 жылы 14 қаңтарда № 6732 тіркелді.
"Жалпыхалықтық референдум туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңы 16-бабының 3-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Орталық сайлау комиссиясының 30.06.2026 № 23/37 (01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қазақстан Республикасының жалпыхалықтық референдумға қатысу құқығы бар, жалпыхалықтық референдум тағайындау туралы бастамашылық білдірген азаматтары қолдарының растығын тексеру нәтижелері туралы аумақтық сайлау комиссияларының қорытынды хаттамалары мен Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының қорытынды хаттамасы Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясында тұрақты сақтаулы болады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Орталық сайлау комиссиясының 30.06.2026 № 23/37 (01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Жалпыхалықтық референдум тағайындау туралы бастамашылықпен тілек білдіруші, жалпыхалықтық референдумға қатысу құқығы бар Қазақстан Республикасы азаматтарының қол қою парақтары Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясында құпия ақпарат негізінде референдумның бастамашыл тобынан құжаттар алынған күннен бастап үш ай бойы сақталады, ал кейіннен осы қаулыға қосымшаға сай акт бойынша жойылады.
Жою өртеу, балқыту, 2,5 шаршы сантиметрден аспайтын мөлшерде майдалап бөлшектеу, ұсақтау, еріту немесе химиялық ыдырату, қалыпсыз массаға немесе ұнтақ күйге айналдыру арқылы жүргізіледі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Орталық сайлау комиссиясының 30.06.2026 № 23/37 (01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Осы қаулы оның ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының хатшысы Б.С. Мелдешовке жүктелсін.
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
Төрағасы
Қ. Тұрғанқұлов
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
хатшысы
Б. Мелдешов
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Байланыс және ақпарат министрі
А.Қ. Жұмағалиев
2011 жылғы "__"
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
2011 жылғы 13 қаңтардағы
№ 14/19 қаулысына қосымша
АКТ
Астана қ. 2011 жылғы _______________
Сақтауға жатпайтын құжаттарды
жою үшін бөліп шығару туралы
"Қол қою парақтары мен азаматтардың қолдарын жинау нәтижелері жөніндегі қорытынды хаттамаларды сақтаудың тәртібі мен мерзімдері туралы" Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2011 жылғы 13 қаңтар № 14/19 қаулысының негізінде ғылыми-тарихи құндылықтарының жоқтығына және белгіленген сақтау мерзімдерінің аяқталуына байланысты мынадай құжаттар жою үшін іріктеліп алынды:
Р/б №
Құжаттардың атауы
Құжаттардың саны (санмен және жазумен)
1
2
Құжаттар саны ______________________________ (санмен және жазумен), салмағы ______________________________ кг, ________________________
_____________ № _____ қабылдау-тапсыру жөнелтпе қағазы бойынша жою үшін тапсырылды.
___________________________________ ________ ______________________
(Құжатты тапсырған ұжым қызметкері (қолы) (тегі, аты-жөні)
лауазымының атауы)
Құпия ақпарат негізінде сақтаулы құжаттарды жою кезінде ___________ қатысты.
____________________ __________ ___________________________________
(лауазым) (қолы) (тегі, аты-жөні)

О порядке и сроках хранения подписных листов и итоговых протоколов по результатам сбора подписей граждан
Постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 13 января 2011 года № 14/19. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 января 2011 года № 6732.
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Конституционного закона Республики Казахстан "О всенародном референдуме" Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула - в редакции постановления Центральной избирательной комиссии РК от 30.06.2026 № 23/37 (вводится в действие с 01.07.2026).
1. Итоговые протоколы территориальных избирательных комиссий и итоговый протокол Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан о результатах проверки достоверности подписей граждан Республики Казахстан, имеющих право участвовать во всенародном референдуме, обратившихся с инициативой о назначении всенародного референдума, находятся на постоянном хранении в Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления Центральной избирательной комиссии РК от 30.06.2026 № 23/37 (вводится в действие с 01.07.2026).
2. Подписные листы для сбора подписей граждан Республики Казахстан, имеющих право участвовать во всенародном референдуме, обращающихся с инициативой о назначении всенародного референдума, хранятся в Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан на правах конфиденциальной информации в течение трех месяцев со дня получения документов от инициативной группы референдума, а затем уничтожаются по акту согласно приложению, к настоящему постановлению.
Уничтожение производится путем сжигания, расплавления, измельчения на кусочки размером не более 2,5 кв. см., дробления, растворения или химического разложения, превращения в бесформенную массу или порошок.
Сноска. Пункт 3 - в редакции постановления Центральной избирательной комиссии РК от 30.06.2026 № 23/37 (вводится в действие с 01.07.2026).
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на секретаря Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан Мельдешова Б.С.
Председатель Центральной
избирательной комиссии
Республики Казахстан
К. Турганкулов
Секретарь Центральной
избирательной комиссии
Республики Казахстан
Б. Мельдешов
"Согласовано"
Министр связи и информации
Республики Казахстан
Жумагалиев А.К.
____________________
Приложение к постановлению
Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан
от 13 января 2011 года № 14/19
АКТ
г. Астана ___________ 2011 года
О выделении к уничтожению
документов, не подлежащих хранению
На основании постановления Центральной избирательной комиссии
Республики Казахстан от 13 января 2011 года № 14/19 "О порядке и
сроках хранения подписных листов и итоговых протоколов по результатам
сбора подписей граждан" отобраны к уничтожению как не имеющие
научно-исторической ценности и в связи истечением установленных
сроков хранения следующие документы:
п/п
Наименование документов
Количество документов
(цифрами и прописью)
1
2
Документы в количестве ___________________ (цифрами и прописью)
весом кг сданы в _________________ кг сданы в _______________________
_____________________________________________________________________
на уничтожение по приемо-сдаточной накладной от _____________________
№ ________________
_____________________________________ ________ ______________________
(Наименование должности работника организации, (подпись) (инициалы, фамилия)
сдавшего документы)
Присутствовал _________ при уничтожении документов, хранившихся
на правах конфиденциальной информации
_______________________________ ____________ ________________________
(должность) (подпись) (инициалы, фамилия)