Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2025 жылғы 26 тамыздағы № 975 Жарлығы.
Қазақстан Республикасы
Президенті мен Үкіметі
актілерінің жинағында
жариялануға тиіс
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы Жарлықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз.
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар (бұдан әрі – өзгерістер мен толықтырулар) бекітілсін.
2. Осы Жарлық 2025 жылғы 1 қыркүйектен бастап қолданысқа енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 2, 4, 8, 12, 13, 17 және 21-тармақтарын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ. Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2025 жылғы 26 тамыздағы
№ 975 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір актілеріне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР МЕН ТОЛЫҚТЫРУЛАР
1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 1 сәуiрдегі № 2922 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетi туралы ережеде:
15-тармақта:
23) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"23) бюджеттік сұранымға есеп-қисаптарды дайындау қағидаларын және Ұлттық қауіпсіздік комитеті ішінде оны келісу мерзімдерін әзірлеу және бекіту;";
327) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"327) қызмет бабында пайдалану үшін;".
2. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары жүйесін одан әрі оңтайландыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 1999 жылғы 22 қаңтардағы № 29 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлыққа 1-қосымшада:
"
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі, соның ішінде оның аумақтық органдары
562
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі, соның ішінде оның аумақтық органдары
848
";
"
Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет), соның ішінде оның аумақтық органдары
1868
"
деген жол алып тасталсын.
3. "Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды тұлғаларының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 13 сәуірдегі № 371 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды тұлғаларының тізбесінде:
3-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые акты Президента Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 26 августа 2025 года № 975.
Подлежит опубликованию
в Собрании актов Президента и
Правительства Республики Казахстан
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего Указа см. п. 2.
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан (далее – изменения и дополнения).
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания, за исключением пунктов 2, 4, 8, 12, 13, 17 и 21 изменений и дополнений, которые вводятся в действие с 1 сентября 2025 года.
Президент
Республики Казахстан
К. Токаев
УТВЕРЖДЕНЫ
Указом Президента
Республики Казахстан
от 26 августа 2025 года № 975
ИЗМЕНЕНИЯ И ДОПОЛНЕНИЯ, которые вносятся в некоторые акты Президента Республики Казахстан
1. В Указе Президента Республики Казахстан от 1 апреля 1996 года № 2922 "Об утверждении Положения о Комитете национальной безопасности Республики Казахстан":
в Положении о Комитете национальной безопасности Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 15:
подпункт 23) изложить в следующей редакции:
"23) разработка и утверждение правил подготовки расчетов к бюджетному запросу и сроков его согласования внутри Комитета национальной безопасности;";
подпункт 327) изложить в следующей редакции:
"327) для служебного пользования;".
2. В Указе Президента Республики Казахстан от 22 января 1999 года № 29 "О мерах по дальнейшей оптимизации системы государственных органов Республики Казахстан":
в приложении 1 к вышеназванному Указу:
строку
"
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы, в том числе его территориальные органы
562
"
изложить в следующей редакции:
"
Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы, в том числе его территориальные органы
848
";
строку
"
Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба), в том числе его территориальные органы
1868
"
исключить.
3. В Указе Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2000 года № 371 "Об утверждении Перечня должностных лиц государственных органов, наделенных полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан":
в Перечне должностных лиц государственных органов, наделенных полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в пункте 3:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:

"1) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 9), 11), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 19), 20) тармақшалары, 12-бабының 1), 2), 3), 4), 6), 7), 8), 12), 13), 14), 16), 18), 23), 26), 27), 28), 29), 34) тармақшалары, 13-бабының 1), 2), 3), 4), 5), 7) тармақшалары, 14-бабының 1), 1-1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 18-1), 19) тармақшалары;";
2) тармақша алып тасталсын.
4. Құпия.
5. "Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 қазандағы № 470 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) төрағасы" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының орынбасары".
6. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәселелері жөніндегі комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 2 сәуірдегі № 839 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәселелері жөніндегі комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) төрағасы" деген жол алып тасталсын.
7. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 19 наурыздағы № 1042 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасы" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының орынбасары".
8. Қызмет бабында пайдалану үшін.
9. "Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2008 жылғы 11 наурыздағы № 552 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі туралы ережеде:
32-тармақтың 1) тармақшасының алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"сот төрелігін жүзеге асыруға, қылмыстық қудалау, анықтау, алдын ала тергеу және жедел-іздестіру қызметі функцияларын жүзеге асыруға байланысты емес мәселелер бойынша тиісінше – Жоғарғы Сотқа, Бас прокуратураға, Ұлттық қауіпсіздік комитетіне; Қазақстан Республикасының Сот әкімшілігіне;".

"1) Председатель Комитета национальной безопасности Республики Казахстан – подпункты 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 9), 11), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 19), 20) статьи 11, подпункты 1), 2), 3), 4), 6), 7), 8), 12), 13), 14), 16), 18), 23), 26), 27), 28), 29), 34) статьи 12, подпункты 1), 2), 3), 4), 5), 7) статьи 13, подпункты 1), 1-1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 18-1), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";";
подпункт 2) исключить.
4. Секретно.
5. В Указе Президента Республики Казахстан от 12 октября 2000 года № 470 "О республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом":
в составе Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом, утвержденном вышеназванным Указом:
строку "Председатель Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)" изложить в следующей редакции:
"Заместитель Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан".
6. В Указе Президента Республики Казахстан от 2 апреля 2002 года № 839 "Об образовании Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам противодействия коррупции":
в составе Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам противодействия коррупции, утвержденном вышеназванным Указом:
строку "Председатель Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)" исключить.
7. В Указе Президента Республики Казахстан от 19 марта 2003 года № 1042 "О Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан":
в составе Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку "Председатель Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)" изложить в следующей редакции:
"Заместитель Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан".
8. Для служебного пользования.
9. В Указе Президента Республики Казахстан от 11 марта 2008 года № 552 "Об утверждении Положения об Администрации Президента Республики Казахстан":
в Положении об Администрации Президента Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
абзац шестой подпункта 1) пункта 32 изложить в следующей редакции:
"Верховному Суду, Генеральной прокуратуре, Комитету национальной безопасности – по вопросам, не связанным соответственно с отправлением правосудия, осуществлением функций уголовного преследования, дознания, предварительного следствия и оперативно-розыскной деятельности; Судебной администрации Республики Казахстан;".

10. "Орталық мемлекеттік органдар мен облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 954 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қызметінің тиімділігіне бағалау жүргізілетін орталық мемлекеттік органдардың тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі "Мемлекеттік органның жеке және заңды тұлғалармен өзара іс-қимылы" блогы және нәтижелілікті бағалау бойынша" деген жол алып тасталсын.
11. "Мемлекеттік рәміздер және Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларының геральдикасы мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 30 қыркүйектегі № 155 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларының тізбесі мен сипаттамаларында:
"1. Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларының тізбесі" деген бөлімде:
"Медальдар:" деген кіші бөлімдегі 6-тармақ алып тасталсын;
"Төсбелгілер:" деген кіші бөлімдегі 8-тармақ алып тасталсын;
"2. Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларының сипаттамалары (бұдан әрі – Сипаттамалар)" деген бөлімде:
"Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) медальдары" және "Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) төсбелгілері" деген кіші бөлімдер алып тасталсын;

10. В Указе Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 954 "О Системе ежегодной оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы":
в Перечне центральных государственных органов, в отношении которых проводится оценка эффективности их деятельности, утвержденном вышеназванным Указом:
строку "Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции по блоку "Взаимодействие государственного органа с физическими и юридическими лицами" и оценке результативности" исключить.
11. В Указе Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2011 года № 155 "О вопросах государственных символов и геральдики ведомственных и иных, приравненных к ним, наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Суда Республики Казахстан, Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований":
в Перечне и описаниях ведомственных и иных, приравненных к ним, наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Суда Республики Казахстан, Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, утвержденных вышеназванным Указом:
в разделе "1. Перечень ведомственных и иных, приравненных к ним, наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Суда Республики Казахстан, Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований":
в подразделе "Медали:" пункт 6 исключить;
в подразделе "Нагрудные знаки:" пункт 8 исключить;
в разделе "2. Описания ведомственных и иных, приравненных к ним, наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Суда Республики Казахстан, Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований (далее – Описания)":
подразделы "Медали Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)" и "Нагрудные знаки Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)" исключить;

Сипаттамаларға 28, 29, 30, 31 және 92-қосымшалар алып тасталсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларымен марапаттау (ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларынан айыру) қағидаларында:
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. "Мінсіз қызметі үшін" медалімен қызметі бойынша оң мінездемесі бар және өзінің қызметтік борышын үлгілі орындап жүрген Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың әскери қызметшілері, Қазақстан Республикасы арнаулы мемлекеттік органдарының қызметкерлері мен әскери қызметшілері, судьялар, Қазақстан Республикасы Сот әкімшілігінің және оның аумақтық бөлімшелерінің қызметкерлері, прокуратура, ішкі істер, азаматтық қорғау органдары қызметкерлері марапатталады.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. "Құқық тәртібін қамтамасыз етуге қосқан үлесі үшін" медалімен қызметі бойынша оң мінездемеге ие, заңдылықты және құқық тәртібін қамтамасыз етуде өзінің қызметтік міндеттерін үлгілі орындап жүрген ішкі істер органдарының қызметкерлері, сондай-ақ құқық тәртібін қорғауға белсенді қатысқаны үшін басқа да адамдар марапатталады.";
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"32. "Ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз етудегі үлесі үшін" медалімен:
жеке адам мен қоғамның қауіпсіздігін конституциялық құрылысты, мемлекеттік егемендікті, аумақтық тұтастықты, мемлекеттің экономикалық, ғылыми-техникалық және қорғаныс әлеуетін қорғауды, сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресті қамтамасыз етуде жедел-қызметтік іс-қимылды шебер ұйымдастырғаны; Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігінің мүдделерін қорғауда барлау, қарсы барлау және әскери операцияны (оның ішінде тергеуді) табысты ұйымдастырғаны, өткізгені және іске асырғаны; үкіметтік байланыспен сенімді қамтамасыз еткені; күрделі арнайы техникалық іс-шараларды кәсіби өткізгені; республиканың қауіпсіздік органдары үшін жоғары білікті кадрларды даярлағаны және қайта даярлағаны; ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулердегі жетістіктері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдарының жедел-қызметтік жұмысын қамтамасыз еткені үшін Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының қызметкерлері мен әскери қызметшілері;
Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздігін қамтамасыз етудегі міндеттерді шешуге қосқан үлесі және оны іске асыруға жәрдемдескені үшін Қазақстан Республикасының және шет мемлекеттердің азаматтары марапатталады.";
"3. Ведомстволық наградалармен марапаттау негіздері" деген бөлімінің "Үздік қызметкер" төсбелгісі" деген кіші бөлімі алып тасталсын.

приложения 28, 29, 30, 31 и 92 к Описаниям исключить;
в Правилах награждения ведомственными и иными, приравненными к ним, наградами (лишения ведомственных и иных, приравненных к ним, наград) некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Суда Республики Казахстан, Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, утвержденных вышеназванным Указом:
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Медалью "Мінсіз қызметі үшін" награждаются военнослужащие Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, сотрудники и военнослужащие специальных государственных органов Республики Казахстан, судьи, работники Судебной администрации Республики Казахстан и ее территориальных подразделений, сотрудники органов прокуратуры, внутренних дел, гражданской защиты, положительно характеризуемые по службе и образцово выполняющие свой служебный долг.";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Медалью "Құқық тәртібін қамтамасыз етуге қосқан үлесі үшін" награждаются сотрудники органов внутренних дел, положительно характеризуемые по службе, образцово выполняющие свой служебный долг по обеспечению законности и правопорядка, а также другие лица за активное участие в охране правопорядка.";
пункт 32 изложить в следующей редакции:
"32. Медалью "Ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз етудегі үлесі үшін" награждаются:
сотрудники и военнослужащие органов национальной безопасности Республики Казахстан за умелую организацию оперативно-служебной деятельности по обеспечению безопасности личности и общества, защиты конституционного строя, государственного суверенитета, территориальной целостности, экономического, научно-технического и оборонного потенциала государства, по борьбе с коррупцией; успешную организацию, проведение и реализацию (в том числе следственной) разведывательной, контрразведывательной и боевой операции по защите интересов национальной безопасности Республики Казахстан; надежное обеспечение правительственной связью; профессиональное проведение сложных специальных технических мероприятий; подготовку и переподготовку высококвалифицированных кадров для органов безопасности республики; успехи в фундаментальных и прикладных научных исследованиях по проблемам обеспечения национальной безопасности, а также в обеспечении оперативно-служебной деятельности органов национальной безопасности Республики Казахстан;
граждане Республики Казахстан и иностранных государств за вклад в решение задач по обеспечению национальной безопасности Республики Казахстан и за содействие в их реализации.";
подраздел "Нагрудный знак "Үздік қызметкер" раздела "3. Основания награждения ведомственными наградами" исключить.

12. Құпия.
13. Қызмет бабында пайдалану үшін.
14. "Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарындағы кадр саясатының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 3 сәуірдегі № 537 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарындағы кадр саясаты мәселелері жөніндегі комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) төрағасы" және "Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) жанындағы Қоғамдық кеңестің төрағасы (келісім бойынша)" деген жолдар алып тасталсын.
15. "Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттарын ресімдеу, беру, ауыстыру, тапсыру, алып қою, есепке алу, сақтау және жою қағидаларын және Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттары берілетін Қазақстан Республикасының лауазымды адамдарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 13 қаңтардағы № 722 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттары берілетін Қазақстан Республикасы лауазымды адамдарының тізбесінде:
Қазақстан Республикасының қызметтік паспорты берілетін адамдар тізбесінің 5-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Аумақтық органдардың қызметкерлерін қоспағанда, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің, Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі экономикалық тергеп-тексеру қызметінің офицер атағы, сыныптық шені, біліктілік сыныбы бар және (немесе) құқық қорғау қызметін жүзеге асырып жүрген қызметкерлері.".
16. "Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің адамдарды мемлекетаралық іздестіру туралы шарты бойынша құзыретті мемлекеттік органдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 21 қазандағы № 932 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің адамдарды мемлекетаралық іздестіру туралы шарты бойынша құзыретті мемлекеттік органдардың тізбесінде:
3-тармақ алып тасталсын.
17. "Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 150 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік саяси және әкімшілік қызметшілер лауазымдарының тізілімінде:
"2. Мемлекеттік әкімшілік лауазымдар" деген тарауда:
"Б" корпусы" деген бөлімде:
B санаттарының тобында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Парламенті палаталарының аппараттары, Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты, Қазақстан Республикасының Сот әкімшілігі, Қазақстан Республикасы Конституциялық Сотының Аппараты, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сот Кеңесінің аппараты, Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының аппараты, Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасы, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі, Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі, Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі, Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы, Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі, Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі және оның ведомствосы, Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық";
В-3 санатында:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі, Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет), Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі, Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының, Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі, Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі және оның ведомствосы, Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасы басқармасының (қызметтің) басшысы" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі, Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі, Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы, Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі, Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі және оның ведомствосы, Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасы басқармасының (қызметтің) басшысы";
В-4 санатында:
"Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқарушысының, Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасы, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі, Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет), Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі, Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі, Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағаларының көмекшісі, кеңесшісі" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқарушысының, Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасы, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі, Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі, Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі, Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі төрағаларының көмекшісі, кеңесшісі";
С санаттарының тобында:
С-О-3 санатының "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің, Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің), Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің аумақтық органының басқарма басшысы" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің, Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің аумақтық органының басқарма басшысы".

12. Секретно.
13. Для служебного пользования.
14. В Указе Президента Республики Казахстан от 3 апреля 2013 года № 537 "О некоторых вопросах кадровой политики в правоохранительных органах Республики Казахстан":
в составе Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам кадровой политики в правоохранительных органах Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строки "Председатель Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)" и "председатель Общественного совета при Агентстве Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службе) (по согласованию)" исключить.
15. В Указе Президента Республики Казахстан от 13 января 2014 года № 722 "Об утверждении Правил оформления, выдачи, замены, сдачи, изъятия, учета, хранения и уничтожения дипломатических и служебных паспортов Республики Казахстан и перечня должностных лиц Республики Казахстан, которым выдаются дипломатические и служебные паспорта Республики Казахстан":
в Перечне должностных лиц Республики Казахстан, которым выдаются дипломатические и служебные паспорта Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 5 Перечня лиц, которым выдается служебный паспорт Республики Казахстан, изложить в следующей редакции:
"5. Сотрудники Министерства обороны Республики Казахстан, Службы государственной охраны Республики Казахстан, Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, Комитета национальной безопасности Республики Казахстан, Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Службы экономических расследований Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу, имеющие офицерские звания, классные чины, квалификационные классы и (или) осуществляющие правоохранительную деятельность, за исключением сотрудников территориальных органов.".
16. В Указе Президента Республики Казахстан от 21 октября 2014 года № 932 "Об утверждении перечня компетентных государственных органов по Договору государств – участников Содружества Независимых Государств о межгосударственном розыске лиц":
в Перечне компетентных государственных органов по Договору государств – участников Содружества Независимых Государств о межгосударственном розыске лиц, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 3 исключить.
17. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 150 "Об утверждении Реестра должностей политических и административных государственных служащих":
в Реестре должностей политических и административных государственных служащих, утвержденном вышеназванным Указом:
в главе "2. Административные государственные должности":
в разделе "Корпус "Б":
в группе категорий B:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Аппараты палат Парламента Республики Казахстан, Аппарат Правительства Республики Казахстан, Судебная администрация Республики Казахстан, Аппарат Конституционного Суда Республики Казахстан, Аппарат Высшего Судебного Совета Республики Казахстан, Управление делами Президента Республики Казахстан, аппарат Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, Высшая аудиторская палата Республики Казахстан, Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы, Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан, Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, Генеральная прокуратура Республики Казахстан, Агентство Республики Казахстан по финансовому мониторингу, Агентство Республики Казахстан по атомной энергии и его ведомство, Национальный центр по правам человека";
в категории В-3:
строку "Руководитель управления (службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы), Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан, Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу, Агентства Республики Казахстан по атомной энергии и его ведомства, Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Руководитель управления (службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан, Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу, Агентства Республики Казахстан по атомной энергии и его ведомства, Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан";
в категории В-4:
строку "Помощник, советник Управляющего делами Президента Республики Казахстан, председателей Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы), Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан, Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по атомной энергии" изложить в следующей редакции:
"Помощник, советник Управляющего делами Президента Республики Казахстан, председателей Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан, Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по атомной энергии";
в группе категорий С:
строку "Руководитель управления территориального органа Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы), Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу" категории С-О-3 изложить в следующей редакции:
"Руководитель управления территориального органа Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу".

18. "Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығына қатысушы мемлекеттердің аумақтарында бірлескен жедел-тергеу топтарын құру тәртібі және олардың қызметі туралы келісімді орындауға жауапты Қазақстан Республикасының орталық құзыретті органын және құзыретті органдарын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 1 маусымдағы № 486 Жарлығында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы – орталық құзыретті орган, Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті, Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігінің Экономикалық тергеп-тексеру қызметі, Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі Келісімді орындауға жауапты құзыретті органдар болып айқындалсын.".
19. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанынан Қазақстан Республикасында цифрландыруды енгізу мәселелері жөніндегі комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 10 қаңтардағы № 621 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қазақстан Республикасында цифрландыруды енгізу мәселелері жөніндегі комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) төрағасы" деген жол алып тасталсын.
20. "Каспий теңізіндегі қауіпсіздік саласындағы ынтымақтастық туралы келісім бойынша Қазақстан Республикасының орталық құзыретті органдарын және уәкілетті органын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 19 ақпандағы № 639 Жарлығында:
1-тармақта:
"Ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес" деген бөлімдегі "Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет)" деген жол алып тасталсын;
"Кірістерді, оның ішінде қылмыстық жолмен алынған ақшалай қаражаттарды жылыстатушылыққа қарсы күрес" деген бөлімдегі "Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет)" деген жол алып тасталсын.
21. Құпия.
22. "Қазақстан Республикасынан Қылмыстық істер бойынша заттай дәлелдемелер болып табылатын есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын, атыс қаруын, оның негізгі бөліктерін, оқ-дәрілерді, жарылғыш заттар мен жарғыш құрылғыларды беру тәртібі туралы хаттаманы іске асыру бойынша өкілеттіктерді жүзеге асыратын құзыретті органдарды белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 29 мамырдағы № 52 Жарлығында:
1-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы, Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі, Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігінің Экономикалық тергеп-тексеру қызметі, Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі, Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі қылмыстық істер бойынша құқықтық көмек көрсету шеңберінде заттай дәлелдемелер бойынша Қазақстан Республикасынан Хаттаманы іске асыру бойынша өкілеттіктерді жүзеге асыратын құзыретті органдар болып айқындалсын.".

18. В Указе Президента Республики Казахстан от 1 июня 2017 года № 486 "Об определении центрального компетентного органа и компетентных органов Республики Казахстан, ответственных за выполнение Соглашения о порядке создания и деятельности совместных следственно-оперативных групп на территориях государств – участников Содружества Независимых Государств":
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Определить Генеральную прокуратуру Республики Казахстан центральным компетентным органом, Комитет национальной безопасности Республики Казахстан, Службу экономических расследований Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу, Министерство внутренних дел Республики Казахстан – компетентными органами, ответственными за выполнение Соглашения.".
19. В Указе Президента Республики Казахстан от 10 января 2018 года № 621 "Об образовании Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам внедрения цифровизации в Республике Казахстан":
в составе Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам внедрения цифровизации в Республике Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку "Председатель Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)" исключить.
20. В Указе Президента Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года № 639 "Об определении центральных компетентных и уполномоченного органов Республики Казахстан по Соглашению о сотрудничестве в сфере безопасности на Каспийском море":
в пункте 1:
строку "Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба);" раздела "Борьба с организованной преступностью" исключить;
строку "Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба);" раздела "Борьба с отмыванием доходов, в том числе денежных средств, полученных преступным путем" исключить.
21. Секретно.
22. В Указе Президента Республики Казахстан от 29 мая 2019 года № 52 "Об определении компетентных органов от Республики Казахстан, осуществляющих полномочия по реализации Протокола о порядке передачи наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров, огнестрельного оружия, его основных частей, боеприпасов, взрывчатых веществ и взрывных устройств, являющихся вещественными доказательствами по уголовным делам":
абзац третий пункта 1 изложить в следующей редакции:
"по вещественным доказательствам в рамках оказания правовой помощи по уголовным делам Генеральную прокуратуру Республики Казахстан, Комитет национальной безопасности Республики Казахстан, Службу государственной охраны Республики Казахстан, Службу экономических расследований Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу, Министерство обороны Республики Казахстан, Министерство внутренних дел Республики Казахстан.".

23. "Қазақстан Республикасында мемлекеттік басқаруды дамытудың 2030 жылға дейінгі тұжырымдамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2021 жылғы 26 ақпандағы № 522 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасында мемлекеттік басқаруды дамытудың 2030 жылға дейінгі тұжырымдамасында:
"2. Ағымдағы жағдайды талдау" деген бөлімде:
"2.2. Халық пен бизнестің сұранысына бағдарланған мемлекеттік аппараттың функцияларын қалыптастыру" деген кіші бөлімде:
он алтыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"2025 жылдың басында 45 жобалық офис, оның ішінде орталық атқарушы органдарда 21 және жергілікті атқарушы органдарда 20, мемлекеттік қызмет істері, қаржылық мониторинг, стратегиялық жоспарлау және реформалар, бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттіктерінде 4 жобалық офис құрылған және жұмыс істейді. Жобалық офистерге жобалық басқаруды пайдалана отырып, стратегиялық және бағдарламалық жоспарлау құжаттарын іске асыруды үйлестіру және әдіснамалық сүйемелдеу жөніндегі функция жүктелген.".
24. "Қаржылық мониторингті дамытудың 2022 – 2026 жылдарға арналған тұжырымдамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2022 жылғы 6 қазандағы № 1038 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қаржылық мониторингті дамытудың 2022 – 2026 жылдарға арналған тұжырымдамасында:
"1. Тұжырымдаманың паспорты" деген бөлімнің төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"
Іске асыруға жауапты мемлекеттік органдар және ұйымдар
ӘдМ, БҚДА, БП, ҒЖБМ, ДСМ, ЕХӘҚМ, ЖС, Қаржымині, ҚМА, ҚНРДА, МАМ, МҚІА, ОАМ, ӨҚМ, СИМ, СЖРА ҰСБ, СІМ, ТСМ, ҰБ, ҰҚК, ҰЭМ, ЦДИАӨМ, ІІМ
";
Қаржылық мониторингті дамытудың 2022 – 2026 жылдарға арналған тұжырымдамасына қосымшада:
реттік нөмірі 6-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
6.
ЕАТ-қа мүше елдердің өзара бағалауын жүргізуге қатысу үшін ұлттық сарапшылар пулын қалыптастыру
сертификаттар
2024 – 2026 жылдар
ҚМА, ҰЭМ, Қаржымині, МАМ, СИМ, ӨҚМ, ТСМ, ЦДИАӨМ, ІІМ, СІМ, ҒЖБМ, ДСМ, ЕХӘҚМ, БҚДА, БП, ЖС, ҚНРДА, ОАМ, СЖРА ҰСБ, ҰБ, ҰҚК
";
"
3-міндет. КЖ/ТҚҚІ-ның жүйесін жетілдіру
Нысаналы индикаторлар:
қаржылық барлау бөлімшесінің материалдарын құқық қорғау органдары мен арнаулы мемлекеттік органдардың пайдалану үлесі, %, 2022 жылы - 6 8%, 2023 жылы - 72%, 2024 жылы - 76%, 2025 жылы - 80%, 2026 жылы - 84%;
ҚМА жүйесінде тіркелген қаржылық мониторингі субъектілерінің үлесі, %, 2022 жылы - 50%, 2023 жылы - 60%, 2024 жылы - 70%, 2025 жылы - 80%, 2026 жылы - 90%
ҚМА, БП, СЖҚІА, ҰҚК, ІІМ, БҚДА, ДСМ, ҚНРДА, МАМ, ТСМ, ҰБ, ӘдМ, АХҚО комитеті (келісім бойынша)
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3-міндет. КЖ/ТҚҚІ-ның жүйесін жетілдіру
Нысаналы индикаторлар:
қаржылық барлау бөлімшесінің материалдарын құқық қорғау органдары мен арнаулы мемлекеттік органдардың пайдалану үлесі, %, 2022 жылы - 6 8%, 2023 жылы - 72%, 2024 жылы - 76%, 2025 жылы - 80%, 2026 жылы - 84%;
ҚМА жүйесінде тіркелген қаржылық мониторингі субъектілерінің үлесі, %, 2022 жылы - 50%, 2023 жылы - 60%, 2024 жылы - 70%, 2025 жылы - 80%, 2026 жылы - 90%
ҚМА, БП, ҰҚК, ІІМ, БҚДА, ДСМ, ҚНРДА, МАМ, ТСМ, ҰБ, ӘдМ, АХҚО комитеті (келісім бойынша)
";

23. В Указе Президента Республики Казахстан от 26 февраля 2021 года № 522 "Об утверждении Концепции развития государственного управления в Республике Казахстан до 2030 года":
в Концепции развития государственного управления в Республике Казахстан до 2030 года, утвержденной вышеназванным Указом:
в разделе "2. Анализ текущей ситуации":
в подразделе "2.2. Формирование функций государственного аппарата, ориентированных на потребности населения и бизнеса":
часть шестнадцатую изложить в следующей редакции:
"На начало 2025 года созданы и функционируют 45 проектных офисов, в том числе 21 проектный офис – в центральных исполнительных органах и 20 – в местных исполнительных органах, 4 – в агентствах по делам государственной службы, по финансовому мониторингу, по стратегическому планированию и реформам, по защите и развитию конкуренции. На проектные офисы возложена функция по координационному и методологическому сопровождению реализации стратегических и программных документов планирования с использованием проектного управления.".
24. В Указе Президента Республики Казахстан от 6 октября 2022 года № 1038 "Об утверждении Концепции развития финансового мониторинга на 2022 – 2026 годы":
в Концепции развития финансового мониторинга на 2022 – 2026 годы, утвержденной вышеназванным Указом:
часть четвертую раздела "1. Паспорт" изложить в следующей редакции:
"
Государственные органы и организации, ответственные за реализацию
МЮ, АЗРК, ГП, МНВО, М3, МТСЗН, ВС, МФ, АФМ, АРРФР, МКИ, АДГС, МП, МПС, МТИ, БНС АСПР, МИД, МТС, НБ, КНБ, МНЭ, МЦРИАП, МВД
";
в приложении к Концепции развития финансового мониторинга на 2022 – 2026 годы:
строку, порядковый номер 6, изложить в следующей редакции:
"
6.
Формирование пула национальных экспертов для участия в проведении взаимных оценок стран – членов ЕАГ
сертификаты
2024 – 2026 годы
АФМ, МНЭ, МФ, МКИ, МТИ, МПС, МТС, МЦРИАП, МВД, МИД, МНВО, М3, МТСЗН, АЗРК, ГП, ВС, АРРФР, МП, БНС АСПР, НБ, КНБ
";
строку:
"
Направление 3. Совершенствование системы ПОД/ФТ Целевые индикаторы:
доля использования правоохранительными и специальными государственными органами материалов подразделения финансовой разведки, %, в 2022 году – 68%, в 2023 году – 72%, в 2024 году – 76%, в 2025 году – 80%, в 2026 году – 84%; доля субъектов финансового мониторинга, зарегистрированных в системе АФМ, %, в 2022 году – 50%, в 2023 году – 60%, в 2024 году – 70%, в 2025 году – 80%, в 2026 году – 90%
АФМ, ГП, АПК, КНБ, МВД, АФМ, АЗРК, М3, АРРФР, МКИ, МТС, НБ, МЮ, Комитет МФЦА (по согласованию)
"
изложить в следующей редакции:
"
Направление 3. Совершенствование системы ПОД/ФТ Целевые индикаторы:
доля использования правоохранительными и специальными государственными органами материалов подразделения финансовой разведки, %, в 2022 году – 68%, в 2023 году – 72%, в 2024 году – 76%, в 2025 году – 80%, в 2026 году – 84%; доля субъектов финансового мониторинга, зарегистрированных в системе АФМ, %, в 2022 году – 50%, в 2023 году – 60%, в 2024 году – 70%, в 2025 году – 80%, в 2026 году – 90%
АФМ, ГП, КНБ, МВД, АФМ, АЗРК, М3, АРРФР, МКИ, МТС, НБ, МЮ, Комитет МФЦА (по согласованию)
";

реттік нөмірлері 23 және 24-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
23.
Құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдардың прокуратура органдары санкциялаған олардың сұрау салуларына сәйкес қаржылық барлау бөлімшесінен ақпарат алу процесін автоматтандыру
Пайдалануға беру актісі
2025 жылғы III тоқсан
ҚМА, ЦДИАӨМ, БП, ҰҚК, ІІМ
24.
Құқық қорғау органдары мен мемлекеттік органдар үшін криптовалюталарды қадағалау және виртуапды активтер саласындағы жаңа үрдістер бойынша тренингтер өткізу
тренингтер
2024 – 2026 жылдар
БП, ҚМА, ҰҚК, ЦДИАӨМ, ІІМ
";
реттік нөмірі 28-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
28.
Соттың, прокуратура, қылмыстық қудалау және сот сараптамасы органдарының қылмыстық істер бойынша заттай дәлелдемелерді, алып қойылған құжаттарды, ұлттық және шетел валютасындағы ақшаны, есірткі құралдарын, психотроптық заттарды алып қою, есепке алу, сақтау, беру және жою қағидаларына цифрлық активтермен байланысты ерекшеліктерді қосу бөлігінде өзгерістер енгізу
Үкімет қаулысының жобасы
2025 жылғы IV тоқсан
ҚМА, БП, ҰҚК, ІІМ, ЖС
";
"
5-міндет. Қылмыстық жолмен алынған кірістерді іздеу және қайтару мәселелерінінің маңыздылығын арттыру
Нысаналы индикатор:
келтірілген залал (оның ішінде қылмыстық кірістер) сомасынан анықталған және тыйым салынған мүліктің үлесі, %, 2022 жылы - 13%, 2023 жылы - 17%, 2024 жылы - 21%, 2025 жылы - 25%, 2026 жылы - 29%
БП, ҚМА, СЖҚІА, ҰҚК, ІІМ
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
5-міндет. Қылмыстық жолмен алынған кірістерді іздеу және қайтару мәселелерінінің маңыздылығын арттыру
Нысаналы индикатор:
келтірілген залал (оның ішінде қылмыстық кірістер) сомасынан анықталған және тыйым салынған мүліктің үлесі, %, 2022 жылы - 13%, 2023 жылы - 17%, 2024 жылы - 21%, 2025 жылы - 25%, 2026 жылы - 29%
БП, ҚМА, ҰҚК, ІІМ
";
реттік нөмірі 36-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
36.
Ұрланған активтерді қайтару мәселелері жөніндегі жобаларды халықаралық ұйымдармен бірлесіп іске асыру
жобалар
2025 жылғы IV тоқсан
БП, СІМ, ҚМА, ІІМ, ҰҚК
".
25. "Мемлекеттік билік органдары жүйесіндегі кадр саясатының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 31 шілдедегі № 290 Жарлығында:
қызмет бабында пайдалану үшін.
26. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген қаражаттың жұмсалуын мониторингтеу жөніндегі комиссия туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2025 жылғы 19 мамырдағы № 879 Жарлығында:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген қаражаттың жұмсалуын мониторингтеу жөніндегі комиссияның құрамында:
"Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының орынбасары" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл қызметінің директоры".

строки, порядковые номера 23 и 24, изложить в следующей редакции:
"
23.
Автоматизация процесса получения правоохранительными и специальными государственными органами информации от подразделения финансовой разведки, в соответствии с их запросами, санкционированными органами прокуратуры
акт ввода в эксплуатацию
III квартал 2025 года
АФМ, МЦРИАП, ГП, КНБ, МВД
24.
Проведение для правоохранительных и государственных органов тренингов по отслеживанию криптовалют и новым тенденциям в сфере виртуальных активов
тренинги
2024 – 2026 годы
ГП, АФМ, КНБ, МЦРИАП, МВД
";
строку, порядковый номер 28, изложить в следующей редакции:
"
28.
Внесение изменений в Правила изъятия, учета, хранения, передачи и уничтожения вещественных доказательств, изъятых документов, денег в национальной и иностранной валюте, наркотических средств, психотропных веществ по уголовным делам судом, органами прокуратуры, уголовного преследования и судебной экспертизы в части включения особенностей, связанных с цифровыми активами
проект постановления Правительства
IV квартал 2025 года
АФМ, ГП, КНБ, МВД, ВС
";
строку:
"
Направление 5. Повышение важности вопросов поиска и возврата доходов, полученных преступным путем
Целевой индикатор:
доля установленного и арестованного имущества от суммы причиненного ущерба (в том числе преступных доходов), %, в 2022 году – 13%, в 2023 году – 17%, в 2024 году – 21%, в 2025 году – 25%, в 2026 году – 29%
ГП, АФМ, АПК, КНБ, МВД
"
изложить в следующей редакции:
"
Направление 5. Повышение важности вопросов поиска и возврата доходов, полученных преступным путем
Целевой индикатор:
доля установленного и арестованного имущества от суммы причиненного ущерба (в том числе преступных доходов), %, в 2022 году – 13%, в 2023 году – 17%, в 2024 году – 21%, в 2025 году – 25%, в 2026 году – 29%
ГП, АФМ, КНБ, МВД
";
строку, порядковый номер 36, изложить в следующей редакции:
"
36.
Реализация проектов по вопросам возврата похищенных активов совместно с международными организациями
проекты
IV квартал 2025 года
ГП, МИД, АФМ, МВД, КНБ
".
25. В Указе Президента Республики Казахстан от 31 июля 2023 года № 290 "О некоторых вопросах кадровой политики в системе органов государственной власти":
для служебного пользования.
26. В Указе Президента Республики Казахстан от 19 мая 2025 года № 879 "О Комиссии по мониторингу за расходованием средств, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан":
в составе Комиссии по мониторингу за расходованием средств, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
строку "заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)" изложить в следующей редакции:
"директор Службы по противодействию коррупции Комитета национальной безопасности Республики Казахстан".

27. "Қазақстан Республикасы Президентінің жанында Құқықтық саясат жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 19 ақпандағы № 303 өкімінде:
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Құқықтық саясат жөніндегі кеңестің құрамында:
"Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) төрағасы" деген жол алып тасталсын.
28. "Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимыл жөніндегі кеңес туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 12 ақпандағы № 266 өкімінде:
жоғарыда аталған өкіммен бекітілген Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымымен өзара іс-қимыл жөніндегі кеңестің лауазымдық құрамында:
"Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) төрағасы, төрағаның орынбасары" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің төрағасы, төрағаның орынбасары";
"Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің төрағасы" деген жол алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының бірінші орынбасары".

27. В распоряжении Президента Республики Казахстан от 19 февраля 2002 года № 303 "Об образовании Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан":
в составе Совета по правовой политике при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеуказанным распоряжением:
строку "Председатель Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы)" исключить.
28. В распоряжении Президента Республики Казахстан от 12 февраля 2014 года № 266 "О Совете по взаимодействию с Организацией экономического сотрудничества и развития":
в должностном составе Совета по взаимодействию с Организацией экономического сотрудничества и развития, утвержденном вышеуказанным распоряжением:
строку "Председатель Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы), заместитель председателя" изложить в следующей редакции:
"Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, заместитель председателя";
строку "Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы" исключить;
дополнить строкой следующего содержания:
"первый заместитель Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан".
________________