Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды тұлғаларының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы 2000 жылғы 13 сәуір N 371.
"Мемлекеттік құпияларды қорғау саласында бірыңғай саясатты қамтамасыз ету мақсатында "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 4) тармақшасына сәйкес ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Президентінің 28.02.2024 № 488 Жарлығымен.
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды тұлғаларының тізбесі (бұдан әрі - Тізбе) бекітілсін.
2. Тізбеде көрсетілген мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларына нақты мемлекеттік орган туралы ережеде айқындалған оның құзыреті шеңберінде салалық (ведомстволық) тиесіліктегі мәліметтерді, сондай-ақ өздерінің ұсынуы бойынша басқа мемлекеттік органдардың тиісті тақырыптық бағыттағы мәліметтерін Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөнінде өкілеттік берілсін.
3. Мемлекеттік органдардың мәліметтерді мемлекеттік құпияларға жатқызу жөнінде өкілеттік берілген лауазымды тұлғалары нақты мәліметтерді мемлекеттік құпияларға жатқызу жөніндегі өздері қабылдаған шешімдердің негізділігі мен осы мәліметтерді уақтылы құпиясыздандыру үшін жеке жауапты болады деп белгіленсін.
4. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2000 жылғы 13 сәуірдегі
№ 371 Жарлығымен
БЕКІТІЛГЕН
Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды тұлғаларының ТІЗБЕСІ
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда – ҚР Президентінің 28.02.2024 № 488 Жарлығымен.
Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды тұлғаларының тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 4) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Президентінің 1996 жылғы 1 сәуірдегі № 2922 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті туралы ереженің 15-тармағының 214) тармақшасына сәйкес әзірленген.
2. Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің Басшысы мен Қазақстан Республикасының Үкіметі Аппаратының Басшысына "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11, 12, 13 және 14-баптарында айқындалған барлық мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөнінде өкілеттіктер беріледі.
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің Басшысы мен Қазақстан Республикасының Үкіметі Аппаратының Басшысы Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларын қорғау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органмен келісу бойынша өздерінің құпияландыруға жататын мәліметтерінің ведомстволық тізбелерін бекітеді.

Об утверждении Перечня должностных лиц государственных органов, наделенных полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2000 года N 371.
В целях обеспечения единой политики в области защиты государственных секретов в соответствии с подпунктом 4) статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах" ПОСТАНОВЛЯЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции Указа Президента РК от 28.02.2024 № 488.
1. Утвердить прилагаемый Перечень должностных лиц государственных органов, наделенных полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан (далее - Перечень).
2. Наделить должностных лиц государственных органов, указанных в Перечне, полномочиями по отнесению к государственным секретам Республики Казахстан сведений отраслевой (ведомственной) принадлежности в рамках его компетенции, определенной положением о конкретном государственном органе, а также сведений соответствующей тематической направленности других государственных органов по их представлению.
3. Определить, что должностные лица государственных органов, наделенные полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам, несут персональную ответственность за обоснованность принятых ими решений по отнесению конкретных сведений к государственным секретам и своевременному рассекречиванию этих сведений.
4. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Утвержден
Указом Президента
Республики Казахстан
от 13 апреля 2000 года
№ 371
ПЕРЕЧЕНЬ должностных лиц государственных органов, наделенных полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан
Сноска. Перечень – в редакции Указа Президента РК от 28.02.2024 № 488.
Общие положения
1. Перечень должностных лиц государственных органов, наделенных полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан (далее – Перечень), разработан в соответствии с подпунктом 4) статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах" и подпунктом 214) пункта 15 Положения о Комитете национальной безопасности Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 1 апреля 1996 года № 2922.
2. Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан и Руководитель Аппарата Правительства Республики Казахстан наделяются полномочиями по отнесению всех сведений, определенных статьями 11, 12, 13 и 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах", к государственным секретам Республики Казахстан.
Руководитель Администрации Президента Республики Казахстан и Руководитель Аппарата Правительства Республики Казахстан утверждают свои ведомственные перечни сведений, подлежащих засекречиванию, по согласованию с уполномоченным государственным органом по защите государственных секретов Республики Казахстан.

3. Мемлекеттік органдардың бірінші басшыларына "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11, 12, 13 және 14-баптары негізінде мәліметтерді мемлекеттік құпияларға жатқызу жөнінде өкілеттіктер беріледі:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Төрағасы – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 11-бабының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 9), 11), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 19), 20) тармақшалары, 12-бабының 1), 2), 3), 4), 6), 7), 8), 12), 13), 14), 16), 18), 23), 26), 27), 28), 29), 34) тармақшалары, 13-бабының 1), 2), 3), 4), 5), 7) тармақшалары, 14-бабының 1), 1-1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 18-1), 19) тармақшалары;
2) алып тасталды – ҚР Президентінің 26.08.2025 № 975 Жарлығымен;
3) Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің төрағасы – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 4), 12) тармақшалары, 14-бабының 1), 1-1), 5), 13), 14), 15), 16), 17), 19) тармақшалары;
4) Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің төрағасы – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 1), 2), 3), 9), 10), 11), 15), 17), 18), 28), 29) тармақшалары, 13-бабының 1) 2), 7), 8) тармақшалары, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
5) Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің төрағасы – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 5) тармақшасы, 12-бабының 28) тармақшасы, 13-бабының 1) тармақшасы, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
6) Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің төрағасы – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
6-1) Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігінің төрағасы – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 7), 9), 12), 13), 19), 20) тармақшалары, 12-бабының 1), 2), 11), 12), 14), 20), 21), 24), 28), 29), 30), 35) тармақшалары, 13-бабының 1), 2), 3), 4), 6), 7), 8) тармақшалары, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
7) Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабының 15), 16), 17), 19) тармақшалары;
8) Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 1), 3), 4), 5), 6), 7), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 19), 20) тармақшалары, 12-бабының 1), 2), 3), 4), 6), 7), 8), 12), 13), 14), 16), 21), 23), 25), 26) тармақшалары, 13-бабының 1), 2), 3), 5), 6) тармақшалары, 14-бабының 1), 5), 6), 7), 10), 11), 12), 16), 17), 18), 18-1), 19) тармақшалары;

3. Первые руководители государственных органов наделяются полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам на основании статей 11, 12, 13 и 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах":
1) Председатель Комитета национальной безопасности Республики Казахстан – подпункты 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 9), 11), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 19), 20) статьи 11, подпункты 1), 2), 3), 4), 6), 7), 8), 12), 13), 14), 16), 18), 23), 26), 27), 28), 29), 34) статьи 12, подпункты 1), 2), 3), 4), 5), 7) статьи 13, подпункты 1), 1-1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 18-1), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
2) исключен Указом Президента РК от 26.08.2025 № 975;
3) Председатель Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу – подпункты 4), 12) статьи 12, подпункты 1), 1-1), 5), 13), 14), 15), 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
4) Председатель Агентства Республики Казахстан по стратегическому планированию и реформам – подпункты 1), 2), 3), 9), 10), 11), 15), 17), 18), 28), 29) статьи 12, подпункты 1), 2), 7), 8) статьи 13, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
5) Председатель Агентства Республики Казахстан по защите и развитию конкуренции – подпункт 5) статьи 11, подпункт 28) статьи 12, подпункт 1) статьи 13, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
6) Председатель Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы – подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
6-1) Председатель Агентства Республики Казахстан по атомной энергии – подпункты 7), 9), 12), 13), 19), 20) статьи 11, подпункты 1), 2), 11), 12), 14), 20), 21), 24), 28), 29), 30), 35) статьи 12, подпункты 1), 2), 3), 4), 6), 7), 8) статьи 13, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
7) Генеральный Прокурор Республики Казахстан – подпункты 15), 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
8) Начальник Службы государственной охраны Республики Казахстан – подпункты 1), 3), 4), 5), 6), 7), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 19), 20) статьи 11, подпункты 1), 2), 3), 4), 6), 7), 8), 12), 13), 14), 16), 21), 23), 25), 26) статьи 12, подпункты 1), 2), 3), 5), 6) статьи 13, подпункты 1), 5), 6), 7), 10), 11), 12), 16), 17), 18), 18-1), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";

9) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Төрағасы – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 17), 18), 32) тармақшалары, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
10) Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқарушысы – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабының 11), 12), 16), 17), 19) тармақшалары;
11) Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 19), 20), 21), 22) тармақшалары, 12-бабының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 13), 14), 16), 19), 21), 22), 23), 24), 25), 26), 27), 28), 29), 30), 31), 32), 33), 34) тармақшалары, 13-бабының 1), 2), 3), 4), 5), 6) тармақшалары, 14-бабының 1), 1-1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 10), 16), 17), 18-1), 19) тармақшалары;
12) Қазақстан Республикасының Ішкі Істер министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 1), 3), 4), 5), 6), 7), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 19), 20) тармақшалары, 12-бабының 1), 2), 3), 4), 6), 7), 13), 14), 16), 23), 24), 25), 26), 27), 29), 31), 33), 34), 35) тармақшалары, 13-бабының 1), 2), 3), 4), 6) тармақшалары, 14-бабының 1), 1-1), 5), 6), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 18-1), 19) тармақшалары;
13) Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 1), 3), 4), 5), 6), 11), 12), 13), 16), 17), 19), 20) тармақшалары, 12-бабының 1), 3), 4), 6), 13), 14), 16), 21), 23), 26), 27), 28), 29), 33) тармақшалары, 14-бабының 10), 16), 17), 19) тармақшалары;
14) Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 5), 13) тармақшалары, 12-бабының 1), 2), 3), 9), 10), 11), 12), 15), 24), 26), 28), 29), 30), 31), 32) тармақшалары, 13-бабының 1), 2), 6) тармақшалары, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
15) Қазақстан Республикасының Қаржы министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 5) тармақшасы, 12-бабының 12), 13), 14), 15), 16), 18), 32) тармақшалары, 13-бабының 5) тармақшасы, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
16) Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 6), 7), 8), 9), 10), 12), 19), 20) тармақшалары, 12-бабының 1), 2), 3), 4), 6), 7), 13), 14), 21), 31), 34), 36) тармақшалары, 13-бабының 1), 2) тармақшалары, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;

9) Председатель Национального Банка Республики Казахстан – подпункты 17), 18), 32) статьи 12, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
10) Управляющий делами Президента Республики Казахстан – подпункты 11), 12), 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
11) Министр обороны Республики Казахстан – подпункты 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 19), 20), 21), 22) статьи 11, подпункты 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 13), 14), 16), 19), 21), 22), 23), 24), 25), 26), 27), 28), 29), 30), 31), 32), 33), 34) статьи 12, подпункты 1), 2), 3), 4), 5), 6) статьи 13, подпункты 1), 1-1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 10), 16), 17), 18-1), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
12) Министр внутренних дел Республики Казахстан – подпункты 1), 3), 4), 5), 6), 7), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 19), 20) статьи 11, подпункты 1), 2), 3), 4), 6), 7), 13), 14), 16), 23), 24), 25), 26), 27), 29), 31), 33), 34), 35) статьи 12, подпункты 1), 2), 3), 4), 6) статьи 13, подпункты 1), 1-1), 5), 6), 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16), 17), 18), 18-1), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
13) Министр по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан – подпункты 1), 2), 3), 4), 5), 6), 11), 12), 13), 16), 17), 20) статьи 11, подпункты 1), 3), 4), 6), 13), 14), 16), 21), 23), 26), 27), 28), 29), 33) статьи 12, подпункты 10), 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
14) Министр национальной экономики Республики Казахстан – подпункты 5), 13) статьи 11, подпункты 1), 2), 3), 9), 10), 11), 12), 15), 24), 26), 28), 29), 30), 31), 32) статьи 12, подпункты 1), 2), 6) статьи 13, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
15) Министр финансов Республики Казахстан – подпункт 5) статьи 11, подпункты 12), 13), 14), 15), 16), 18), 32) статьи 12, подпункт 5) статьи 13, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
16) Министр науки и высшего образования Республики Казахстан – подпункты 6), 7), 8), 9), 10), 12), 19), 20) статьи 11, подпункты 1), 2), 3), 4), 6), 7), 13), 14), 21), 31), 34), 36) статьи 12, подпункты 1), 2) статьи 13, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";

17) Қазақстан Республикасының Энергетика министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 7), 9), 12), 13), 19), 20) тармақшалары, 12-бабының 1), 2), 12), 14), 20), 21), 24), 28), 29), 30), 35) тармақшалары, 13-бабының 1), 2), 3), 4), 6), 7), 8) тармақшалары, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
18) Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 8) тармақшасы, 12-бабының 2), 28), 29) тармақшалары, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
19) Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 1), 12), 26), 28), 29), 30) тармақшалары, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
20) Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 12), 13), 14), 15), 16), 19), 21) тармақшалары, 12-бабының 3), 13), 22) тармақшалары, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
21) Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 12) тармақшасы, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
22) Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 12) тармақшасы, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
23) Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 13) тармақшасы, 12-бабының 28), 29) тармақшалары, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
24) Қазақстан Республикасының Eңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 4) тармақшасы, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
25) Қазақстан Республикасының Әділет министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 5) тармақшасы, 12-бабының 15) тармақшасы, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
26) Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 28) тармақшасы, 13-бабының 1), 2), 3), 4) тармақшалары, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
27) Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 1), 3), 4) тармақшалары, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
28) Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 1), 2), 3), 4) тармақшалары, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;

17) Министр энергетики Республики Казахстан – подпункты 7), 9), 12), 13), 19), 20) статьи 11, подпункты 1), 2), 12), 14), 20), 21), 24), 28), 29), 30), 35) статьи 12, подпункты 1), 2), 3), 4), 6), 7), 8) статьи 13, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
18) Министр здравоохранения Республики Казахстан – подпункт 8) статьи 11, подпункты 2), 28), 29) статьи 12, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
19) Министр экологии и природных ресурсов Республики Казахстан – подпункты 1), 12), 26), 28), 29), 30) статьи 12, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
20) Министр искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан – подпункты 12), 13), 14), 15), 16), 19), 21) статьи 11, подпункты 3), 13), 22) статьи 12, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
21) Министр культуры и информации Республики Казахстан – подпункт 12) статьи 11, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
22) Министр просвещения Республики Казахстан – подпункт 12) статьи 11, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
23) Министр сельского хозяйства Республики Казахстан – подпункт 13) статьи 11, подпункты 28), 29) статьи 12, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
24) Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан – подпункт 4) статьи 12, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
25) Министр юстиции Республики Казахстан – подпункт 5) статьи 11, подпункт 15) статьи 12, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
26) Министр торговли и интеграции Республики Казахстан – подпункт 28) статьи 12, подпункты 1), 2), 3), 4) статьи 13, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
27) Министр иностранных дел Республики Казахстан – подпункты 1), 3), 4) статьи 13, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
28) Министр водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан – подпункты 1), 2), 3), 4) статьи 13, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";

29) Қазақстан Республикасының Көлік министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 5) тармақшасы; 12-бабының 1), 23), 24), 25), 26), 28) тармақшалары, 13-бабының 1), 2), 3), 4) тармақшалары, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
30) Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 5), 6), 7), 10), 12), 13), 19), 20) тармақшалары, 12-бабының 1), 2), 3), 6), 7), 9), 10), 11), 13), 14), 19), 20), 22), 23), 26), 28), 29), 31) тармақшалары, 13-бабының 3), 5) тармақшалары, 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары;
31) Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрі – "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабының 16), 17), 19) тармақшалары.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Президентінің 28.04.2025 № 861 (ҚР тиісті заңнамалық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізуді көздейтін ҚР заңдары қолданысқа енгізілген күннен бастап қолданысқа енгізілетін Агенттіктің атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және уранды барлау жөніндегі операцияларды реттеу бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша функцияларды жүзеге асыруы жөніндегі нормалар мен ережелерді қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 26.08.2025 № 975; 08.01.2026 № 1152 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 13.04.2026 № 1232 Жарлықтарымен.
4. Қазақстан Республикасының жаңадан құрылған және (немесе) қайта ұйымдастырылған мемлекеттік органдардың бірінші басшылары Тізбеге өзгерістер мен толықтырулар енгізу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларын қорғау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органымен келісім бойынша олардың салалық, ведомстволық немесе бағдарламалық-нысаналық тиістілігіне сәйкес құпияландыруға жататын мәліметтердің ведомстволық тізбелерін әзірлеу, қайта өңдеу және бекіту бойынша шаралар қабылдайды.

29) Министр транспорта Республики Казахстан – подпункт 5) статьи 11, подпункты 1), 23), 24), 25), 26), 28) статьи 12, подпункты 1), 2), 3), 4) статьи 13, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
30) Министр промышленности и строительства Республики Казахстан – подпункты 5), 6), 7), 10), 12), 13), 19), 20) статьи 11, подпункты 1), 2), 3), 6), 7), 9), 10), 11), 13), 14), 19), 20), 22), 23), 26), 28), 29), 31) статьи 12, подпункты 3), 5) статьи 13, подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах";
31) Министр туризма и спорта Республики Казахстан – подпункты 16), 17), 19) статьи 14 Закона Республики Казахстан "О государственных секретах".
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными указами Президента РК от 28.04.2025 № 861 (вводится в действие со дня подписания, за исключением норм и положений по осуществлению Агентством функций по формированию государственной политики в области использования атомной энергии и реализации государственной политики по регулированию операций по разведке урана, которые вводятся в действие со дня введения в действие законов Республики Казахстан, предусматривающих внесение изменений и дополнений в соответствующие законодательные акты Республики Казахстан); от 26.08.2025 № 975; от 08.01.2026 № 1152 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 13.04.2026 № 1232.
4. Первые руководители вновь образованных и (или) реорганизованных государственных органов Республики Казахстан принимают меры по внесению изменений и дополнений в Перечень, а также разработке, переработке и утверждению ведомственных перечней сведений, подлежащих засекречиванию в соответствии с их отраслевой, ведомственной или программно-целевой принадлежностью, по согласованию с уполномоченным государственным органом по защите государственных секретов Республики Казахстан.