"Қазақстан Республикасында қорғаныс, қорғаныс өнеркәсібі және өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау мәселелері жөнінде кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 25 тамыздағы № 127-ө өкіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2026 жылғы 15 сәуірдегі № 48-ө өкімі
"Қазақстан Республикасында қорғаныс, қорғаныс өнеркәсібі және өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау мәселелері жөнінде кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 25 тамыздағы № 127-ө өкіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасында қорғаныс, қорғаныс өнеркәсібі және өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау мәселелері жөніндегі кеңес туралы ережеде:
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Қойылған мақсат шеңберінде Кеңеске:
қорғаныс саласындағы:
1) жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру;
2) мемлекеттік материалдық резерв;
3) азаматтық қорғаныс;
4) қорғанысты көліктік қамтамасыз ету;
5) аумақтық қорғанысты қамтамасыз ету;
6) қорғаныс мүддесінде аумақтарды жедел жабдықтау;
7) мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс;
8) әскери-техникалық саясат;
9) шет мемлекеттермен әскери-техникалық және әскери-экономикалық ынтымақтастық;
қорғаныс өнеркәсібі және өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау саласындағы:
1) өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау;
2) мемлекеттік органдарға өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау жүйесі бойынша, жеке және заңды тұлғаларға өзіндік ерекшелігі бар тауарларды экспорттау, кері экспорттау, импорттау және олардың транзиті тәртібі бойынша ұсынымдар дайындау;
3) қорғаныс өнеркәсібі;
4) қызметтің жекелеген түрлерін лицензиялау;
5) қорғаныстық-өнеркәсіптік кешенді дамыту мәселелерін қарау жөніндегі міндеттер жүктеледі.";
көрсетілген өкіммен бекітілген Қазақстан Республикасында қорғаныс, қорғаныс өнеркәсібі және өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау мәселелері жөніндегі кеңестің құрамында:
"Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министрі, хатшы" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министрі, хатшы (қорғаныс өнеркәсібі және өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау мәселелері жөніндегі);";
"Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министрі, хатшы (қорғаныс өнеркәсібі және өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бақылау мәселелері жөніндегі);" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің орынбасары, хатшы (қорғаныс мәселелері жөніндегі).";
"Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі;" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрі;".
Премьер-Министр О. Бектенов

О внесении изменений и дополнения в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 25 августа 2022 года № 127-р "О создании Совета по вопросам обороны, оборонной промышленности и контроля специфических товаров в Республике Казахстан"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 15 апреля 2026 года № 48-р
Внести в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 25 августа 2022 года № 127-р "О создании Совета по вопросам обороны, оборонной промышленности и контроля специфических товаров в Республике Казахстан" следующие изменения и дополнение:
в Положении о Совете по вопросам обороны, оборонной промышленности и контроля специфических товаров в Республике Казахстан", утвержденном указанным распоряжением:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. В рамках поставленной цели на Совет возлагаются задачи по рассмотрению вопросов:
в области обороны:
1) мобилизационной подготовки и мобилизации;
2) государственного материального резерва;
3) гражданской обороны;
4) транспортного обеспечения обороны;
5) обеспечения территориальной обороны;
6) оперативного оборудования территорий в интересах обороны;
7) государственного оборонного заказа;
8) военно-технической политики;
9) военно-технического и военно-экономического сотрудничества с иностранными государствами;
в области оборонной промышленности и контроля специфических товаров:
1) контроля специфических товаров;
2) подготовки рекомендаций государственным органам по системе контроля специфических товаров, физическим и юридическим лицам по порядку экспорта, реэкспорта, импорта и транзита специфических товаров;
3) оборонной промышленности;
4) лицензирования отдельных видов деятельности;
5) развития оборонно-промышленного комплекса.";
в составе Совета по вопросам обороны, оборонной промышленности и контроля специфических товаров в Республике Казахстан, утвержденном указанным распоряжением:
строку "вице-министр промышленности и строительства Республики Казахстан, секретарь;" изложить в следующей редакции:
"вице-министр промышленности и строительства Республики Казахстан, секретарь (по вопросам оборонной промышленности и контроля специфических товаров);";
после строки "вице-министр промышленности и строительства Республики Казахстан, секретарь (по вопросам оборонной промышленности и контроля специфических товаров);" дополнить строкой следующего содержания:
"Заместитель Министра обороны Республики Казахстан, секретарь (по вопросам обороны).";
строку "Министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;" изложить в следующей редакции:
"Министр искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан;".
Премьер-Министр О. Бектенов