"Басқа мемлекеттің құзыретті органында тіркелген автокөлік құралдарының Қазақстан Республикасының аумағына кіруі (әкелінуі) және оларды Қазақстан Республикасының аумағында пайдалану қағидалары мен талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 1031 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 23 сәуірдегі № 317 қаулысы
Қазақстан Республикасы Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының аумағына басқа мемлекеттің құзыретті органында тіркелген автокөлік құралдарын әкелу (кіргізу) және олардың Қазақстан Республикасының аумағында пайдаланылу қағидалары мен талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 24 қарашадағы № 1031 қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағына басқа мемлекеттің құзыретті органында тіркелген автокөлік құралдарын әкелу (кіргізу) және олардың Қазақстан Республикасының аумағында пайдаланылу қағидалары мен талаптарында 2-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) Қазақстан Республикасының аумағында халықаралық қозғалыстағы автокөлік құралы – Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты жоқ шетелдік немесе азаматтығы жоқ адам пайдаланатын және бір мезгілде мынадай шарттарға сәйкес келетін автокөлік құралы:
тұрғылықты жері немесе болатын жері Қазақстан Республикасынан тыс жердегі жеке немесе заңды тұлғаға тиесілі;
Қазақстан Республикасында тіркелмеген;
Қазақстан Республикасына уақытша әкелінген.
Автокөлік құралын Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұрғылықты тұратын Қазақстан Республикасының азаматы пайдаланса және:
оның меншігінде болса;
Қазақстан Республикасында тіркелмесе;
Қазақстан Республикасына уақытша әкелсе, ол Қазақстан Республикасының аумағында халықаралық қозғалыстағы автокөлік құралы деп саналады;".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2023 года № 1031 "Об утверждении Правил и требований въезда (ввоза) на территорию Республики Казахстан автотранспортных средств, зарегистрированных в компетентном органе другого государства, и их эксплуатации на территории Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 2026 года № 317
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2023 года № 1031 "Об утверждении Правил и требований въезда (ввоза) на территорию Республики Казахстан автотранспортных средств, зарегистрированных в компетентном органе другого государства, и их эксплуатации на территории Республики Казахстан" следующее изменение:
в Правилах и требованиях въезда (ввоза) на территорию Республики Казахстан автотранспортных средств, зарегистрированных в компетентном органе другого государства, и их эксплуатации на территории Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением, подпункт 5) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"5) автотранспортное средство, находящееся в международном движении по территории Республики Казахстан, – автотранспортное средство, эксплуатируемое иностранцем или лицом без гражданства, не имеющими вида на жительство в Республике Казахстан, и одновременно соответствующее следующим условиям:
принадлежит физическому или юридическому лицу, имеющему постоянное место жительства или место нахождения вне Республики Казахстан;
не зарегистрировано в Республике Казахстан;
временно ввезено в Республику Казахстан.
Автотранспортное средство также считается находящимся в международном движении по территории Республики Казахстан, если оно эксплуатируется гражданином Республики Казахстан, имеющим постоянное место жительства вне Республики Казахстан, и:
принадлежит ему;
не зарегистрировано в Республике Казахстан;
временно ввезено в Республику Казахстан;".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов