2026 жылға мемлекет кепілдік берген мемлекеттік емес қарыз қаражаты есебінен қаржыландыру ұсынылатын жобалардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 26 ақпандағы № 126 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі 141-бабының 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2026 жылға мемлекет кепілдік берген мемлекеттік емес қарыз қаражаты есебінен қаржыландыру ұсынылатын жобалардың тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2026 жылғы 26 ақпандағы
№ 126 қаулысымен бекітілген
2026 жылға мемлекет кепілдік берген мемлекеттік емес қарыз қаражаты есебінен қаржыландыру ұсынылатын жобалардың тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 22.06.2026 № 533; 22.06.2026 № 534 қаулыларымен.
Р/с №
Жобаның атауы
Жобаның жалпы құны
Іске асыру кезеңі (жылдар)
Мемлекеттік кепілдіктің мөлшері
Қарыз алушы
Әлеуетті қарыз беруші
1
2
3
4
5
6
7
1.
Қарағанды қаласындағы аэрация станциясының кәріздік тазарту құрылысжайларын реконструкциялау
56263704200 теңге
2026 – 2040 жылдар
50289331600 теңгеге дейін (қарыз валютасына баламалы)
"Қарағанды Cу" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Еуропа Қайта Құру және Даму банкі
2.
Инклюзивті және жасыл тұрғын үйді қаржыландыруға жәрдемдесу
90000000000 теңге
2026 – 2045 жылдар
90000000000 теңгеге дейін
"Отбасы Банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамы
Азия Даму Банкі
3.
Б. Қонысбаев атындағы өткізу пункті арқылы Өзбекстан Республикасына шығатын Сарыағаш
қаласының айналма жолын салу
237396000000 теңге
2026 – 2049 жылдар
201786600000 теңгеге дейін (қарыз валютасына баламалы)
"ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Азия Даму Банкі
4.
Республикалық маңызы бар М-32 "РФ шекарасы (Самараға) – Шымкент" автомобиль жолын реконструкциялау "Қызылорда-Сексеуіл" учаскесі 1806 – 1337 км. I учаске. Қызылорда қаласын айналып өтетін 1-б техникалық санатындағы автомобиль жолын салу
46268978240 теңге
2026 – 2046 жылдар
40716700850 теңгеге дейін (қарыз валютасына баламалы)
"ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Ислам Даму Банкі
5.
М-32 "РФ шекарасы (Самараға дейін) – Шымкент" республикалық маңызы бар автомобиль жолын реконструкциялау "Ақтөбе – Қарабұтақ – Ұлғайсын" учаскесі, 763-791 км және 819-1025 км
522668800000 теңге
2026 –2049 жылдар
459948500000 теңгеге дейін (қарыз валютасына баламалы), оның ішінде: 2025 жыл – 155000000000 теңге (Еуропа Қайта Құру және Даму Банкі – 77500000000 теңге, Азия Инфрақұрылымдық Инвестициялар Банкі – 77500000000 теңге); 2026 жыл – 304948500000 теңге
"ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Азия Инфрақұрылымдық Инвестициялар Банкі, Еуропа Қайта Құру және Даму Банкі
(Еуропа Қайта Құру және Даму Банкі – 152474250000 теңге, Азия Инфрақұрылымдық Инвестиция лар Банкі – 152474250000 теңге)
6.

Об утверждении перечня проектов, предлагаемых к финансированию за счет средств негосударственных займов под государственные гарантии на 2026 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2026 года № 126.
В соответствии с пунктом 4 статьи 141 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень проектов, предлагаемых к финансированию за счет средств негосударственных займов под государственные гарантии на 2026 год.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 февраля 2026 года № 126
Перечень проектов, предлагаемых к финансированию за счет средств негосударственных займов под государственные гарантии на 2026 год
Сноска. Перечень – в редакции постановления Правительства РК от 22.04.2026 № 533.
№ п/п
Наименование проекта
Общая стоимость проекта
Период реализации (годы)
Размер государственной гарантии
Заемщик
Потенциальный заимодатель
1
2
3
4
5
6
7
1.
Реконструкция канализационных очистных сооружений станции аэрации в городе Караганде
56263704200 теңге
2026 – 2040 годы
до 50289331600 теңге (эквивалентно валюте займа)
товарищество с ограниченной ответственностью "Қарағанды Су"
Европейский Банк Реконструкции и Развития
2.
Содействие инклюзивному и зеленому жилищному финансированию
90000000 000 теңге
2026 – 2045 годы
до 90000 000000 теңге
акционерное общество "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы Банк"
Азиатский Банк Развития
3.
Строительство обхода города Сарыагаш с выходом на Республику Узбекистан через пункт пропуска имени Б. Конысбаева
237396000 000 теңге
2026 – 2049
до 201786600000 теңге (эквивалентно валюте займа)
акционерное общество "Национальная компания "КазАвтоЖол"
Азиатский Банк Развития
1
2
3
4
5
6
7
4.
Реконструкция автомобильной дороги республиканского значения М-32 "Граница РФ (на Самару) – Шымкент" участок "Кызылорда – Саксаульск" км 1806-1337. I участок. Строительство автомобильной дороги 1-б технической категории обход города Кызылорды
46268978240 теңге
2026 – 2046 годы
до 40716700850 теңге (эквивалентно валюте займа)
акционерное общество "Национальная компания "КазАвтоЖол"
Исламский банк развития
5.
Реконструкция автомобильной дороги республиканского значения М-32 "Граница РФ (до Самары) – Шымкент" участок "Актобе – Карабутак – Улгайсын", км 763-791 и км 819-1025
522668800000 теңге
2026 – 2049 годы
до 459948500000 теңге (эквивалентно валюте займа), в том числе: 2025 год – 155000000000 теңге (Европейский Банк Реконструкции и Развития – 77500000000 теңге , Азиатский Банк Инфраструктурных Инвестиций
акционерное общество "Национальная компания "КазАвтоЖол"
Азиатский Банк Инфраструктурных Инвестиций, Европейский Банк Реконструкции и Развития
1
2
3
4
5
6
7
–77500000000 теңге);
2026 год – 304948500000 теңге (Европейский Банк Реконструкции и Развития – 152474250000 теңге, Азиатский Банк Инфраструктурных Инвестиций – 152474250000 теңге)
6.

"Қызылорда – Павлодар – Успенка – РФ шекарасы" автомобиль жолын реконструкциялау ("Жезқазған – Қарағанды" учаскесі, 433-946 км)
1171860579000 теңге
2026 – 2046 жылдар
996072188000 теңгеге дейін (қарыз валютасына баламалы).
Бірінші кезең шеңберіндегі мемлекеттік кепілдік сомасы 650000000000 теңгеден аспайды (қарыз валютасына баламалы):
(Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкі – 325000000000 теңге, Азия Инфрақұрылымдық Инвестициялар Банкі – 325000000000 теңге)
"ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Халықаралық Қайта Құру және Даму Банкі, Азия Инфрақұрылымдық Инвестициялар Банкі
7.
А-27 "Атырау – Доссор" республикалық маңызы бар автомобиль жолын реконструкциялау 598-512 км"
138411800000 теңге
2026 – 2049 жылдар
121802400000 теңгеге дейін (қарыз валютасына баламалы)
"ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Азия Инфрақұрылымдық Инвестициялар Банкі
8
Қостанай облысындағы "Рудный қаласын айналып өту" автомобиль жолының құрылысы
38999100000 теңге
2026 – 2048 жылдар
26211300000 теңгеге дейін (қарыз валютасына баламалы)
"ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
"Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамы
9
№ 4 сорғы-сүзгі станциясының құрылысымен Қ.И. Сәтбаев атындағы арнадан Астана қаласына дейінгі сутартқыш
760670745000 теңге
2026 – 2040 жылдар
598768530000 теңгеге дейін (не қарыз валютасына баламалы/тең мәнді)
Астана қаласы әкімдігінің "Elorda Aqua" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
Қытайдың Экспорттық-импорттық банкі
10
"Орталық – Батыс" дәлізінің "Астана – Ырғыз" учаскесін реконструкциялау
1058132000000 теңге
2026 – 2048 жылдар
899412000000 теңгеге дейін (не қарыз валютасына баламалы/тең мәнді)
"ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Қытайдың Экспорттық-импорттық банкі
11
"Өнеркәсіпті дамыту қоры" АҚ арқылы тартылған Ислам Даму Банкінің қаражаты есебінен арнайы экономикалық аймақтар және индустриялық аймақ инфрақұрылымын салуды қамтамасыз ету
700489657634 теңге
2026-2046 жылдар
96213560000 теңгеге дейін (қарыз валютасына баламалы/теңге)
"Өнеркәсіпті дамыту қоры" акционерлік қоғамы
Ислам Даму Банкі
12
"Қазақстанның Даму Банкі" АҚ және Еуропалық инвестициялық банктің кредиттік желісі есебінен республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын қалпына келтіру және жақсарту жөніндегі жоба
554 345 186 872 теңге
2026-2033 жылдар
394 048 580 000 теңгеден аспайды (қарыз валютасындағы қарыз алу сомасына балама)
2026 жылы:
80 879 310 000 теңге (Еуропалық инвестициялық банк);
27 221 699 000 теңге (Қазақстанның Даму Банкі)
"ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Қазақстанның Даму Банкі және Еуропалық инвестициялық банк

Реконструкция автомобильной дороги "Кызылорда – Павлодар –Успенка – граница РФ" (участок "Жезказган –Караганда", км 433-946)
1171860579000 теңге
2026 – 2046 годы
до 996072188000 теңге (эквивалентно валюте займа).
Сумма государственной гарантии в рамках первого этапа составляет не более 650000000000 теңге (эквивалент но валюте
акционерное общество "Национальная компания "КазАвтоЖол"
Международный Банк Реконструкции и Развития,
Азиатский Банк Инфраструктурных Инвестиций
1
2
3
4
5
6
7
займа): (Международный Банк Реконструкции и Развития – 325000000000 теңге, Азиатский Банк Инфраструктурных Инвестиций – 325000000000 теңге)
7.
Реконструкция автомобильной дороги республиканского значения А-27 "Атырау-Доссор" км 598-512
138411800000 теңге
2026 – 2049 годы
до 121802400000 теңге (эквивалентно валюте займа)
акционерное общество "Национальная компания "КазАвтоЖол"
Азиатский Банк Инфраструктурных Инвестиций
8
Строительство автомобильной дороги "Обход города Рудный" в Костанайской области
38999100000 теңге
2026 – 2048 годы
до 26211300000 теңге (эквивалентно валюте займа)
акционерное общество "Национальная компания "КазАвтоЖол"
акционерное общество "Банк Развития Казахстана"
9
Водовод от канала имени К.И. Сатпаева до города Астаны со строительством насосно-фильтровальной станции № 4
760670745000 теңге
2026 – 2040 годы
до 598768530000 теңге (либо эквивалентно /равнозначно валюте займа)
государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Elorda Aqua" акимата города Астаны
Экспортно-импортный банк Китая
1
2
3
4
5
6
7
10
Реконструкция коридора "Центр - Запад", участок "Астана-Иргиз"
1058132000000 теңге
2026 – 2048 годы
до 899412000000 теңге (либо эквивалентно /равнозначно валюте займа)
акционерное общество "Национальная компания "КазАвтоЖол"
Экспортно-импортный банк Китая
11
Обеспечение строительства инфраструктуры специальных экономических зон и индустриальных зон за счет средств Исламского банка развития, привлеченных через АО "Фонд развития промышленности"
700489 657634 теңге
2026-2046 годы
не более 96 213560000 теңге (либо эквивалентно /равнозначно валюте займа)
акционерное общество "Фонд развития промышленности"
Исламский банк развития