Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2026 жылғы 20 ақпандағы № 96 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2026 жылғы 20 ақпандағы
№ 96 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесінде:
реттік нөмірі 1-жолдың 5-бағанының 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) "Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
реттік нөмірі 29-жолдың 5-бағанының 10) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"10) "Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
реттік нөмірі 30-жолдың 5-бағанының 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) "Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
реттік нөмірі 188-жолдың 5-бағанының 9) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"9) "Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";"
реттік нөмірі 189-жолдың 5-бағанының 9) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"9) "Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
реттік нөмірі 224-жолдың:

О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2026 года № 96
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 февраля 2026 года № 96
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами":
в перечне видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами, утвержденном указанным постановлением:
в строке, порядковый номер 1, подпункт 8) графы 5 изложить в следующей редакции:
"8) товарищество с ограниченной ответственностью "Научно-исследовательский институт проблем биологической безопасности";";
в строке, порядковый номер 29, подпункт 10) графы 5 изложить в следующей редакции:
"10) товарищество с ограниченной ответственностью "Научно-исследовательский институт проблем биологической безопасности";";
в строке, порядковый номер 30, подпункт 8) графы 5 изложить в следующей редакции:
"8) товарищество с ограниченной ответственностью "Научно-исследовательский институт проблем биологической безопасности";";
в строке, порядковый номер 188, подпункт 9) графы 5 изложить в следующей редакции:
"9) товарищество с ограниченной ответственностью "Научно-исследовательский институт проблем биологической безопасности";";
в строке, порядковый номер 189, подпункт 9) графы 5 изложить в следующей редакции:
"9) товарищество с ограниченной ответственностью "Научно-исследовательский институт проблем биологической безопасности";";
в строке, порядковый номер 224:

5-бағанының 22) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"22) "Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
7-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"үнемі, "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты 2029 жылғы 27 шілдеге дейін, "Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты 2029 жылғы 13 қаңтарға дейін";
реттік нөмірі 307-жолдың 5-бағанының 116) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"116) "Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
реттік нөмірі 310-жолдың:
5-бағаны мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
"8) "Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
7-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"үнемі, "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты 2029 жылғы 27 шілдеге дейін, "Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты 2029 жылғы 13 қаңтарға дейін";
реттік нөмірі 332-жолдың 5-бағаны мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
"12) "Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
реттік нөмірі 337-жолдың 5-бағанының 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) "Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
реттік нөмірі 338-жолдың 5-бағанының 26) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"26) "Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
реттік нөмірі 348-жолдың:
5-бағанының 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) "Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
7-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"үнемі, "Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты 2029 жылғы 13 қаңтарға дейін";
реттік нөмірі 366-жолдың 5-бағанының 23) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"23) "Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
реттік нөмірі 368-жолдың 5-бағанының 7) тармақшасы алып тасталсын;
реттік нөмірі 392-жолдың 5-бағанының 6) тармақшасы алып тасталсын.

подпункт 22) графы 5 изложить в следующей редакции:
"22) товарищество с ограниченной ответственностью "Научно-исследовательский институт проблем биологической безопасности";";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company" – до 27 июля 2029 года, товарищества с ограниченной ответственностью "Научно-исследовательский институт проблем биологической безопасности" – до 13 января 2029 года";
в строке, порядковый номер 307, подпункт 116) графы 5 изложить в следующей редакции:
"116) товарищество с ограниченной ответственностью "Научно-исследовательский институт проблем биологической безопасности";";
в строке, порядковый номер 310:
графу 5 дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) товарищество с ограниченной ответственностью "Научно-исследовательский институт проблем биологической безопасности";";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company" – до 27 июля 2029 года, товарищества с ограниченной ответственностью "Научно-исследовательский институт проблем биологической безопасности" – до 13 января 2029 года";
в строке, порядковый номер 332, графу 5 дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) товарищество с ограниченной ответственностью "Научно-исследовательский институт проблем биологической безопасности";
в строке, порядковый номер 337, подпункт 8) графы 5 изложить в следующей редакции:
"8) товарищество с ограниченной ответственностью "Научно-исследовательский институт проблем биологической безопасности";";
в строке, порядковый номер 338, подпункт 26) графы 5 изложить в следующей редакции:
"26) товарищество с ограниченной ответственностью "Научно-исследовательский институт проблем биологической безопасности";";
в строке, порядковый номер 348:
подпункт 1) графы 5 изложить в следующей редакции:
"1) товарищество с ограниченной ответственностью "Научно-исследовательский институт проблем биологической безопасности";";
графу 7 изложить в следующей редакции:
"постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Научно-исследовательский институт проблем биологической безопасности" – до 13 января 2029 года";
в строке, порядковый номер 366, подпункт 23) графы 5 изложить в следующей редакции:
"23) товарищество с ограниченной ответственностью "Научно-исследовательский институт проблем биологической безопасности";";
в строке, порядковый номер 368, подпункт 7) графы 5 исключить;
в строке, порядковый номер 392, подпункт 6) графы 5 исключить.

2. "Иеліктен шығаруға жатпайтын, мемлекеттік меншіктегі және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің меншігіндегі объектілердің, оның ішінде стратегиялық объектілердің тізбелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 927 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген иеліктен шығаруға жатпайтын, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің меншігіндегі объектілердің, оның ішінде стратегиялық объектілердің тізбесінде:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Биологиялық қауіпсіздік саласында ғылыми және өндірістік қызметпен айналысатын, сондай-ақ патогенді және өнеркәсіптік микроорганизмдердің ұлттық коллекцияларын қалыптастыру, жүргізу және күтіп-бағу қызметін жүзеге асыратын объектілер мен ұйымдар.".
3. "Патогенді және өнеркәсіптік микроорганизмдердің ұлттық коллекцияларын қалыптастыру, жүргізу және күтіп-бағу қағидаларын және оларды қалыптастыруға, жүргізуге және күтіп-бағуға уәкілеттік берілген ұйымдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 25 қарашадағы № 953 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Патогенді және өнеркәсіптік микроорганизмдердің ұлттық коллекцияларын қалыптастыру, жүргізу және күтіп-бағу қағидаларында:
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Өндірістің әртүрлі салаларында және ғылыми-талдамалық зерттеулерде пайдаланылатын ғылым және биотехнологиялар саласындағы ұлттық коллекцияға:
1) ғылыми, білімдік және практикалық құндылығы бар патогендігі I-II топтағы микроорганизмдер штаммдары, атап айтқанда:
ұлттық коллекцияда аналогы жоқ, оның ішінде, шетелден әкелінген жаңа микроорганизм штаммы;
гено- және фенотиптік белгілері бойынша типтік емес микроорганизм штаммы;
типтік емес (әртүрлі) көздерден (объектілерден, өңірлерден) оқшауланған микроорганизм штаммы;
ғылым және биотехнология саласындағы ұлттық коллекцияда бұрын сақталған микроорганизм штаммы;
2) гено- және фенотиптік белгілері бойынша типтік емес немесе типтік емес (әртүрлі) көздерден (объектілерден, өңірлерден) оқшауланған патогендігі III және (немесе) IV топтағы:
тамақ өнеркәсібінде, оның ішінде ұйытқылар, пробиотиктер, ферменттер өндірісінде пайдаланылатын;
белгіленген тәртіппен тіркелген және айналымға жіберілген дәрілік заттар мен иммундық-биологиялық препараттар өндіріcінде пайдаланылатын;
өсімдік шаруашылығында, оның ішінде биотыңайтқыштар, өсімді ынталандыратын және фунгицидтік препараттар өндірісінде пайдаланылатын;
препараттар, оның ішінде қоршаған ортаның биоремедиациялауға (биодеструктор, биосорбент) арналған препараттар өндірісінде пайдаланылатын микроорганизмдер штаммдары депонирленеді.";
37-тармақ мынадай мазмұндағы екiншi бөлікпен толықтырылсын:
"Ғылым және биотехнологиялар саласындағы ұлттық коллекциядан ветеринария саласындағы ұлттық коллекцияға патогенді микроорганизмдер штаммдарының телнұсқаларын беру кезінде осы тармақта көзделген тәртіп сақталады.";

2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2017 года № 927 "Об утверждении перечней объектов, в том числе стратегических, находящихся в государственной собственности и собственности субъектов квазигосударственного сектора, не подлежащих отчуждению":
в перечне объектов, в том числе стратегических, находящихся в собственности субъектов квазигосударственного сектора, не подлежащих отчуждению, утвержденном указанным постановлением:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Объекты и организации, занимающиеся научной и производственной деятельностью в сфере биологической безопасности, а также осуществляющие деятельность по формированию, ведению и содержанию национальных коллекций патогенных и промышленных микроорганизмов.".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 2022 года № 953 "Об утверждении Правил формирования, ведения и содержания национальных коллекций патогенных и промышленных микроорганизмов и перечня организаций, уполномоченных на их формирование, ведение и содержание":
в Правилах формирования, ведения и содержания национальных коллекций патогенных и промышленных микроорганизмов, утвержденных указанным постановлением:
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. В национальную коллекцию в области науки и биотехнологий, используемую в различных отраслях производства и научно-аналитических исследованиях, подлежат депонированию:
1) штаммы микроорганизмов I-II групп патогенности, представляющих научную, образовательную и практическую ценность, в частности:
штамм микроорганизма, аналог которого отсутствует в национальной коллекции, в том числе новый, завезенный из-за рубежа;
нетипичный по гено- и фенотипическим признакам штамм микроорганизма;
штамм микроорганизма, изолированный из нетипичных (различных) источников (объектов, регионов);
штамм микроорганизма, ранее хранившийся в национальной коллекции в области науки и биотехнологий;
2) штаммы микроорганизмов III и (или) IV групп патогенности, нетипичные по гено- и фенотипическим признакам или изолированные из нетипичных (различных) источников (объектов, регионов):
используемые в пищевой промышленности, в том числе при производстве заквасок, пробиотиков, ферментов;
используемые при производстве лекарственных средств и иммунобиологических препаратов, зарегистрированных в установленном порядке и допущенных к обращению;
используемые в растениеводстве, в том числе при производстве биоудобрений, ростстимулирующих и фунгицидных препаратов;
используемые при производстве препаратов, в том числе для биоремедиации окружающей среды (биодеструктор, биосорбент).";
пункт 37 дополнить частью второй следующего содержания:
"При передаче дубликатов штаммов патогенных микроорганизмов из национальной коллекции в области науки и биотехнологий в национальную коллекцию в области ветеринарии порядок, предусмотренный настоящим пунктом, сохраняется.";

мынадай мазмұндағы 70-1-тармақпен толықтырылсын:
"70-1. Ветеринария саласындағы заңнама нормаларын орындау мақсатында осы Қағидалардың 37 және 38 тармақтарында көзделген тәртіппен патогенді микроорганизмдер штаммдарының телнұсқаларын ғылым және биотехнологиялар саласындағы ұлттық коллекциясынан ветеринария саласындағы ұлттық коллекциясына беру жолымен референттік және бақылаулық патогенді микроорганизмдер штаммдарын қайталау қамтамасыз етіледі.
Микроорганизмдер штаммдарының телнұсқаларын беру кезінде коллекциялық нөмірдің соңына латынның "A" әрпі беріліп, штаммның түпнұсқасы тіркелген нақ сол коллекциялық нөмір беріледі.";
81 және 82 тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"81. Уақытша сақтауға арналған шартта сақтау түрі (өміршең күйін сақтай отырып қайта себу құқығымен немесе қайта себу құқығынсыз), сақтау мерзімі, уақытша сақтау мерзімі өткен соң одан әрі иелену, пайдалану және билік ету шарттары, төтенше жағдайлар кезінде микроорганизмдер штаммдарын жою шарттары көрсетіледі.
Егер шартта көрсетілген мерзім өткенге дейін депозитордан штаммды алып қою туралы өтініш немесе өзге де өкім түспесе, штамм сақтауға ауыстырылады және ұлттық коллекцияның меншігі болып табылады.
82. Уақытша сақтау мерзімдері өткен соң уәкілетті ұйым мынадай шешімдер қабылдайды:
өтініш берушіге микроорганизм штаммын беру;
ұлттық колекцияға сақтауға беру;
оны жою.";
106-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"106. Микроорганизм штаммын жою туралы комиссиялық шешім қабылданған жағдайда уәкілетті ұйым басшысының атына жою себебімен негізделген құжат әзірленеді, микроорганизм штаммы жойылғаннан кейін осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша микроорганизм штаммын жою актісі жасалады (патогендігі I-II топтағы патогенді микроорганизм штаммы жойылған жағдайда жою актісіне бейне- және фототіркеу қоса беріледі). Бұл ретте уәкілетті ұйымның деректер банкіне тиісті өзгерістер енгізіледі.";
осы өзгерістер мен толықтыруларға қосымшаға сәйкес 15-қосымшамен толықтырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Патогенді және өнеркәсіптік микроорганизмдердің ұлттық коллекцияларын қалыптастыруға, жүргізуге және күтіп-бағуға уәкілеттік берілген ұйымдардың тізбесінде:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) ғылым және биотехнология саласында – "Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.".
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістер мен
толықтыруларға қосымша
Патогенді және өнеркәсіптік
микроорганизмдердің ұлттық
коллекцияларын қалыптастыру,
жүргізу және күтіп-бағу
қағидаларына 15-қосымша
20___жылғы __________ №________ микроорганизм штаммын жою актісі
Біз, төменде қол қоюшылар, _______________________________________________
________________________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
______________________________________________________ рұқсатына сәйкес
(рұқсат берген адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_________________________________________________________________________
(рұқсат нөмірі мен күні)
кейіннен міндетті түрде _____________________________________________________
(термиялық жою (кәдеге жарату) күні мен режимі)
термиялық жою (кәдеге жарату) арқылы автоклавтау _____________________ немесе
(автоклавтау режимі)
_______________________________________________________________________
(дезинфекциялық ерітінді атауы, оның шоғырлануы, зарарсыздандыру уақыты)
____________________________________________________ батыру арқылы
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(штамм түрінің атауы, нөмірі, объектілер саны)
_________________________________________________ микроорганизмді жойдық.
Актіні жасаушылар: _____________________________________ _________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Актіні жасаушылар: _____________________________________ _________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қолы)
Күні: 20__ жылғы "___"
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2026 жылғы 20 ақпандағы
№ 96 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбiр шешiмдерiнiң тiзбесi

дополнить пунктом 70-1 следующего содержания:
"70-1. В целях исполнения норм законодательства в области ветеринарии обеспечивается дублирование референтных и контрольных штаммов патогенных микроорганизмов путем передачи дубликатов штаммов патогенных микроорганизмов из национальной коллекции в области науки и биотехнологий в национальную коллекцию в области ветеринарии в порядке, предусмотренном пунктами 37 и 38 настоящих Правил.
При передаче дубликатов штаммов микроорганизмов присваивается тот же коллекционный номер, под которым был зарегистрирован подлинник штамма, с присвоением латинской буквы "А" в конце коллекционного номера.";
пункты 81 и 82 изложить в следующей редакции:
"81. В договоре на временное хранение указываются вид хранения (с правом пересева с сохранением жизнеспособности или без права пересева), срок хранения, условия дальнейшего владения, пользования и распоряжения по истечении срока временного хранения, условия уничтожения штаммов микроорганизмов при чрезвычайных ситуациях.
Если от депозитора не поступит заявление об изъятии штамма или иное распоряжение до истечения срока договора, штамм переводится на хранение и является собственностью национальной коллекции.
82. По истечении сроков временного хранения уполномоченной организацией принимаются следующие решения:
выдача заявителю штамма микроорганизма;
передача на хранение в национальную коллекцию;
уничтожение.";
пункт 106 изложить в следующей редакции:
"106. В случае принятия комиссионного решения об уничтожении штамма микроорганизма на имя руководителя уполномоченной организации составляется документ с обоснованием причины уничтожения, после уничтожения штамма микроорганизма составляется акт уничтожения штамма микроорганизма по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам (в случае уничтожения штамма патогенного микроорганизма I-II групп патогенности к акту уничтожения прилагаются материалы видео- и фотофиксации). При этом в банк данных уполномоченной организации вносятся соответствующие изменения.";
дополнить приложением 15 согласно приложению к настоящим изменениям и дополнениям;
в перечне организаций, уполномоченных на формирование, ведение и содержание национальных коллекций патогенных и промышленных микроорганизмов, утвержденном указанным постановлением:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) в области науки и биотехнологии – товарищество с ограниченной ответственностью "Научно-исследовательский институт проблем биологической безопасности".".
_________________________
Приложение
к изменениям и дополнениям,
которые вносятся в некоторые
решения Правительства
Республики Казахстан
Приложение 15
к Правилам формирования,
ведения и содержания
национальных коллекций
патогенных и промышленных
микроорганизмов
Акт уничтожения штамма микроорганизма от "___" _____________ 20___ года №___
Мы, нижеподписавшиеся, ____________________________________________________
___________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________________________________________________________________________
согласно разрешению _______________________________________________________
___________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии), давшего разрешение)
__________________________________________________________________________
(номер и дата разрешения)
уничтожили микроорганизм __________________________________________________
___________________________________________________________________________
(наименование вида, номер штамма, количество объектов)
__________________________________________________________________________
автоклавированием _________________________________________________________
или погружением (режим автоклавирования)
в __________________________________________________________________________
(название дезинфицирующего раствора, его концентрация, время обеззараживания)
с последующим обязательным термическим уничтожением (утилизацией)
___________________________________________________________________________
(дата и режим термического уничтожения (утилизации)
Составители: _______________________________________ ________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Составители: _______________________________________ ________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Дата: "___" _____________ 20___ года
___________________________
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 февраля 2026 года № 96
Перечень утративших силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан

1. "Республикалық микроорганизмдер коллекциясы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 30 шілдедегі № 850 қаулысы.
2. "Республикалық микроорганизмдер коллекциясының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 10 желтоқсандағы № 1257 қаулысының 5-тармағының 2) тармақшасы.
3. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 30 шiлдедегi № 850 қаулысына толықтыру енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 5 мамырдағы № 502 қаулысы.
4. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің жекелеген ұйымдарын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 22 мамырдағы № 409 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 5-тармағы.
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 30 шілдедегі № 850 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 12 қазандағы № 1060 қаулысы.
6. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 4 ақпандағы № 82 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырудың 1-тармағы.

1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2002 года № 850 "О республиканской коллекции микроорганизмов".
2. Подпункт 2) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2003 года № 1257 "О некоторых вопросах Республиканской коллекции микроорганизмов".
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2004 года № 502 "О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2002 года № 850".
4. Пункт 5 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 мая 2007 года № 409 "О реорганизации отдельных организаций Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2010 года № 1060 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2002 года № 850".
6. Пункт 1 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2013 года № 82 "Некоторые вопросы Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
_____________________