"TURAN" арнайы экономикалық аймағын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 29 қазандағы № 693 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 28 тамыздағы № 693 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "TURAN" арнайы экономикалық аймағын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 29 қазандағы № 693 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "TURAN" арнайы экономикалық аймағы туралы ережеде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "TURAN" арнайы экономикалық аймағы (бұдан әрі – АЭА) Түркістан облысының аумақтық шекарасы шегінде қоса беріліп отырған жоспарға сәйкес шекараларда орналасқан.
АЭА аумағы 4414,39 гектарды құрайды және Қазақстан Республикасы аумағының ажырамас бөлігі болып табылады. АЭА аумағының құрамына 9 қосалқы аймақ: ауданы 494,75 гектар тарихи орталық, ауданы 1578,64 гектар әкімшілік іскерлік орталық, ауданы 365 гектар, 35 гектар, 290 гектар, 50 гектар және 584 гектар өнеркәсіптік аймақтар, ауданы 967 гектар әуежай және ауданы 50 гектар "Орталық Азия" халықаралық өнеркәсіптік кооперация орталығы кіреді.";
"TURAN" арнайы экономикалық аймағы туралы ережеге қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген "TURAN" арнайы экономикалық аймағы жұмыс істеуінің нысаналы индикаторлары осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 28 тамыздағы
№ 693 қаулысына
1-қосымша
"TURAN" арнайы экономикалық аймағы туралы
ережеге қосымша
"TURAN" арнайы экономикалық аймағы шекарасының жоспары

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2018 года № 693 "О создании специальной экономической зоны "TURAN"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2025 года № 693.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2018 года № 693 "О создании специальной экономической зоны "TURAN" следующие изменения:
в Положении о специальной экономической зоне "TURAN", утвержденном указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Специальная экономическая зона "TURAN" (далее – СЭЗ) расположена в пределах территориальной границы Туркестанской области в границах согласно прилагаемому плану.
Территория СЭЗ составляет 4414,39 гектара и является неотъемлемой частью территории Республики Казахстан. В состав территории СЭЗ входит 9 субзон: исторический центр площадью 494,75 гектара, административный деловой центр площадью 1578,64 гектара, промышленные зоны площадью 365 гектаров, 35 гектаров, 290 гектаров, 50 гектаров и 584 гектара, аэропорт площадью 967 гектаров и Международный центр промышленной кооперации "Центральная Азия" площадью 50 гектаров.";
приложение к Положению о специальной экономической зоне "TURAN" изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
целевые индикаторы функционирования специальной экономической зоны "TURAN", утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 августа 2025 года № 693
Приложение 1
к Положению о специальной
экономической зоне
"TURAN"
План границ специальной экономической зоны "TURAN"