"Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 10 шiлдедегi № 525 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесінде:
реттік нөмірі 136-жолдың 5-бағанында:
17) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"17) коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар;";
мынадай мазмұндағы 18) тармақшамен толықтырылсын:
"18) "Батыс Қазақстан аймақтық электр желілік компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 137-жолдың 5-бағанында:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) "Электр желілерін басқару жөнiндегi Қазақстан компаниясы (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) "KEGOC" акционерлік қоғамы;";
мынадай мазмұндағы 3) және 4) тармақшалармен толықтырылсын:
"3) "Жаңартылатын энергия көздерін қолдау жөніндегі қаржы-есеп айырысу орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) "Электр энергиясы мен қуаты рыногының қазақстандық операторы" акционерлік қоғамы";
реттік нөмірі 139-жолдың 5-бағанында:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) "АЭС Шүлбі ГЭС" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;";
мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) "Жаңартылатын энергия көздерін қолдау жөніндегі қаржы-есеп айырысу орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
реттік нөмірі 140-жолдың 5-бағанында:
16) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"16) коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар;";
мынадай мазмұндағы 17) тармақшамен толықтырылсын:
"17) "Батыс Қазақстан аймақтық электр желілік компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2025 года № 525.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами" следующие изменения и дополнения:
в перечне видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами, утвержденном указанным постановлением:
в графе 5 строки, порядковый номер 136:
подпункт 17) изложить в следующей редакции:
"17) коммунальные государственные предприятия;";
дополнить подпунктом 18) следующего содержания:
"18) товарищество с ограниченной ответственностью "Западно-казахстанская региональная электросетевая компания";
в графе 5 строки, порядковый номер 137:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) акционерное общество "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) "KEGOC";";
дополнить подпунктами 3) и 4) следующего содержания:
"3) товарищество с ограниченной ответственностью "Расчетно- финансовый центр по поддержке возобновляемых источников энергии";
4) акционерное общество "Казахстанский оператор рынка электрической энергии и мощности";
в графе 5 строки, порядковый номер 139:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) товарищество с ограниченной ответственностью "АЭС Шульбинская ГЭС";";
дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) товарищество с ограниченной ответственностью "Расчетно- финансовый центр по поддержке возобновляемых источников энергии";
в графе 5 строки, порядковый номер 140:
подпункт 16) изложить в следующей редакции:
"16) коммунальные государственные предприятия;";
дополнить подпунктом 17) следующего содержания:
"17) товарищество с ограниченной ответственностью "Западно-казахстанская региональная электросетевая компания";

реттік нөмірі 141-жолдың 5-бағанында:
14) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"14) "Қостанайюжэлектросервис" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;";
мынадай мазмұндағы 15), 16), 17), 18), 19) және 20) тармақшалармен толықтырылсын:
"15) "Жаңартылатын энергия көздерін қолдау жөніндегі қаржы-есеп айырысу орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
16) "Электр энергиясы мен қуаты рыногының қазақстандық операторы" акционерлік қоғамы;
17) "Қызылорда электр тарату тораптары компаниясы" акционерлік қоғамы;
18) "Астана – аймақтық электржелілік компаниясы" акционерлік қоғамы;
19) "Батыс Қазақстан аймақтық электр желілік компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
20) "Алатау жарық компаниясы" акционерлік қоғамы";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 298-1-жолмен толықтырылсын:
"
298-1
Тауар биржаларының қызметі
66111
республикалық меншік/ коммуналдық меншік
"Электр энергиясы мен қуаты рыногының қазақстандық операторы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
";
реттік нөмірі 369-жолдың 5-бағанында:
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) республикалық мемлекеттік кәсіпорындар;";
мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
"12) "Электр энергиясы мен қуаты рыногының қазақстандық операторы" акционерлік қоғамы".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

в графе 5 строки, порядковый номер 141:
подпункт 14) изложить в следующей редакции:
"14) коммунальное государственное предприятие "Костанайюжэлектросервис";";
дополнить подпунктами 15), 16), 17), 18), 19) и 20) следующего содержания:
"15) товарищество с ограниченной ответственностью "Расчетно- финансовый центр по поддержке возобновляемых источников энергии";
16) акционерное общество "Казахстанский оператор рынка электрической энергии и мощности";
17) акционерное общество "Кызылординская распределительная электросетевая компания";
18) акционерное общество "Астана – региональная электросетевая компания";
19) товарищество с ограниченной ответственностью "Западно-казахстанская региональная электросетевая компания";
20) акционерное общество "Алатау жарық компаниясы";
дополнить строкой, порядковый номер 298-1, следующего содержания:
"
298-1
Деятельность товарных бирж
66111
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Казахстанский оператор рынка электрической энергии и мощности"
Республика Казахстан
постоянно
";
в графе 5 строки, порядковый номер 369:
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) республиканские государственные предприятия;";
дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) акционерное общество "Казахстанский оператор рынка электрической энергии и мощности".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов