2004 жылғы 17 мамырдағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан-қытай ынтымақтастық жөніндегі комитетін құру туралы келісімге толықтырулар енгізу туралы хаттамаға қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 13 маусымдағы № 435 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2004 жылғы 17 мамырдағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан-қытай ынтымақтастық жөніндегі комитетін құру туралы келісімге толықтырулар енгізу туралы хаттаманың жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрі Саясат Нұрбекке 2004 жылғы 17 мамырдағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан-қытай ынтымақтастық жөніндегі комитетін құру туралы келісімге толықтырулар енгізу туралы хаттамаға қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 13 маусымдағы
435 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
2004 жылғы 17 мамырдағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан-қытай ынтымақтастық жөніндегі  комитетін құру туралы келісімге толықтырулар енгізу туралы хаттама
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі
2004 жылғы 17 мамырдағы Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Қытай Халық Республикасының Үкiметi арасындағы Қазақстан-қытай ынтымақтастық жөнiндегi комитетін құру туралы келiсiмнің (бұдан әрі – Келісім) 7-бабының негізінде
Келісімге мынадай толықтырулар енгізуге келісті:
1-бап
1. Келісімнің 4-бабының 1-тармағы мынадай мазмұндағы 13) тармақшамен толықтырылсын:
"13) Білім саласындағы ынтымақтастық жөніндегі кiшi комитет: Қазақстан тарапының үйлестiрушi органы: Ғылым және жоғары білім министрлiгi; Қытай тарапының үйлестіруші органы: Білім министрлiгi.".
2-бап
Келісімнің 11-бабына мынадай толықтыру енгізілсін:
"2015 жылғы 30 тамыздағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасы Үкіметінің арасындағы Индустрияландыру және инвестициялар саласындағы ынтымақтастықты нығайту туралы негіздемелік келісімге сәйкес құрылған Индустрияландыру және инвестициялар саласындағы ынтымақтастық жөніндегі үйлестіру комитеті Комитет алдында өз қызметі туралы есеп береді.".

О подписании Протокола о внесении дополнений в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о создании казахстанско-китайского Комитета по сотрудничеству от 17 мая 2004 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июня 2025 года № 435
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Протокола о внесении дополнений в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о создании казахстанско-китайского Комитета по сотрудничеству от 17 мая 2004 года.
2. Уполномочить Министра науки и высшего образования Республики Казахстан Нурбека Саясата подписать от имени Правительства Республики Казахстан Протокол о внесении дополнений в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о создании казахстанско-китайского Комитета по сотрудничеству от 17 мая 2004 года, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 июня 2025 года № 435
Проект
Протокол
о внесении дополнений в Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о создании казахстанско-китайского Комитета по сотрудничеству от 17 мая 2004 года
Правительство Республики Казахстан и Правительство Китайской Народной Республики, далее именуемые Сторонами,
на основании статьи 7 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики о создании казахстанско-китайского Комитета по сотрудничеству от 17 мая 2004 года (далее – Соглашение),
согласились внести в Соглашение следующие дополнения:
Статья 1
Пункт 1 статьи 4 Соглашения дополнить подпунктом 13) следующего содержания:
"13) Подкомитет по сотрудничеству в области образования: координирующий орган казахстанской стороны: Министерство науки и высшего образования; координирующий орган китайской стороны: Министерство образования.".
Статья 2
В статью 11 Соглашения внести следующее дополнение:
"Созданный в соответствии с Рамочным соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики об укреплении сотрудничества в области индустриализации и инвестиций от 30 августа 2015 года Координационный комитет по сотрудничеству в области индустриализации и инвестиций отчитывается о своей деятельности перед Комитетом.".

3-бап
1. Осы Хаттама қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
2. Осы Хаттаманың қолданысы Келісім қолданысының тоқтатылуымен бір мезгілде тоқтатылады.
2025 жылғы "__" ______ _______ қаласында әрқайсысы қазақ, қытай және орыс тілдерінде екі данада жасалды әрі барлық мәтіндердің күші бірдей.
Қазақстан Республикасының
Үкіметі үшін
Қытай Халық РеспубликасыныңҮкіметі үшін

Статья 3
1. Настоящий Протокол вступает в силу с даты его подписания.
2. Действие настоящего Протокола прекращается одновременно с прекращением действия Соглашения.
Совершено в городе " " 2025 года в двух экземплярах, каждый на казахском, китайском и русском языках, причем все тексты имеют одинаковую силу.
За Правительство
Республики Казахстан
За Правительство
Китайской Народной Республики