"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының дивидендтік саясатын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 29 мамырдағы № 543 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 3 маусымдағы № 409 қаулысы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының дивидендтік саясатын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 29 мамырдағы № 543 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының дивидендтік саясатында:
5-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) төлемге дивидендтер мөлшерін есептеу кезінде Қордың жалғыз акционерінің шешімдеріне сәйкес Қордың жобаларды қаржыландыру көлемін есепке алу.";
7 және 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қордың Директорлар кеңесі жалғыз акционерге Қордың шоғырландырылған таза кірісін бөлу тәртібі және Қордың бір жай акциясына есептелген дивиденд мөлшері туралы ұсыныс береді.
8. Қордың жалғыз акционерінің есепті кезеңдегі шешімдеріне сәйкес жобаларды қаржыландыру көлемін ескере отырып, жалғыз акционерге есепке жазылатын Қордың жыл сайынғы дивидендтердің мөлшері акциялары (қатысу үлестері) Қорға тиесілі заңды тұлғалардан есепті кезеңде алынған дивидендтердің кемінде 50 (елу) пайызын құрайды.
Жалғыз акционердің пайдасына дивидендтер сомасын есептеу кезінде акциялары (қатысу үлестері) Қорға тиесілі заңды тұлғалардан Қор тобының активтерін бәсекелестік ортаға беру жөніндегі мәмілелер нәтижесінде Қорға төленген және Ұлттық қорға жіберілген дивидендтер есепке алынбайды.";
9 және 11-тармақтар алып тасталсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2013 года № 543 "Об определении дивидендной политики акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июня 2025 года № 409
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 2.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2013 года № 543 "Об определении дивидендной политики акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" следующие изменения:
в дивидендной политике акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", утвержденной указанным постановлением:
подпункт 7) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"7) учет объема финансирования Фондом проектов в соответствии с решениями единственного акционера Фонда при расчете размера дивидендов к выплате.";
пункты 7 и 8 изложить в следующей редакции:
"7. Совет директоров Фонда представляет единственному акционеру предложение о порядке распределения консолидированного чистого дохода Фонда и размера дивиденда в расчете на одну простую акцию Фонда.
8. Размер ежегодных дивидендов к начислению единственному акционеру с учетом объема финансирования Фондом проектов в соответствии с решениями единственного акционера Фонда в отчетном периоде составляет не менее 50 (пятьдесят) процентов от дивидендов, полученных за отчетный период от юридических лиц, акции (доли участия) которых принадлежат Фонду.
При расчете суммы дивидендов в пользу единственного акционера не учитываются дивиденды от юридических лиц, акции (доли участия) которых принадлежат Фонду, выплаченные Фонду в результате сделок по передаче активов группы Фонда в конкурентную среду и направленные в Национальный фонд.";
пункты 9 и 11 исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2025 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов