Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 16 наурыздағы № 219 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 16 наурыздағы
№ 219 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 865 қаулысымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
2-тармақтың күшін жою көзделген - ҚР Үкіметінің 10.07.2026 № 604 (01.07.2027 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. "Ұлттық киноны қолдау мемлекеттік орталығын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 113 қаулысында:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Кинематография туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 4-бабының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Мыналар:
1) ұлттық фильмдер деп танылуға үмітті киножобалар мен ұлттық фильмдерді қаржыландыру түрінде мемлекеттік қолдауды ұсыну, оның ішінде қызметінің негізгі нысанасы фильмдер шығару болып табылатын, жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын заңды тұлғаға мемлекеттік қаржылық қолдаудың жыл сайынғы сомасының жалпы көлемінің кемінде отыз бес пайызы мөлшерінде ұсыну;
2) кинематография саласындағы субсидияларды төлеу;
3) Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін балалар анимациялық фильмдері мен отбасымен көруге арналған фильмдерді қазақ тілінде дубляждауды қаржыландыру қоғам қызметінің негізгі нысанасы болып айқындалсын.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
"Кинематография туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес осы қаулының 2-тармағының 2) тармақшасы 2025 жылғы 31 желтоқсанға дейін қолданыста болады".";
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 11.11.2024 № 952 қаулысымен.
3. "Мемлекеттік фильмдер қорының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 31 шілдедегі № 551 қаулысында:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Кинематография туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 1-бабының 10) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 11.11.2024 № 952 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 16 наурыздағы
№ 219 қаулысына
қосымша

О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 марта 2023 года № 219.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 16 марта 2023 года № 219
Изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 865.
Примечание ИЗПИ!
Пункт 2 утрачивает силу постановлением Правительства РК от 10.07.2026 № 604 (вводится в действие с 01.07.2027).
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 113 "О создании Государственного центра поддержки национального кино":
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 2) статьи 4 Закона Республики Казахстан "О кинематографии" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Определить основным предметом деятельности общества:
1) предоставление государственной поддержки в виде финансирования кинопроектов, претендующих на признание их национальными фильмами, и национальных фильмов, в том числе юридическому лицу со стопроцентным участием государства в уставном капитале, основным предметом деятельности которого является производство фильмов, в размере не менее тридцати пяти процентов от общего объема ежегодной суммы государственной финансовой поддержки;
2) выплату субсидий в сфере кинематографии;
3) финансирование дубляжа на казахский язык детских анимационных фильмов и фильмов для семейного просмотра, ввозимых на территорию Республики Казахстан.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Подпункт 2) пункта 2 настоящего постановления действует до 31 декабря 2025 года в соответствии с Законом Республики Казахстан "О кинематографии".";
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 11.11.2024 № 952.
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2019 года № 551 "О некоторых вопросах Государственного фонда фильмов":
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 10) статьи 1 Закона Республики Казахстан "О кинематографии" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 11.11.2024 № 952.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 марта 2023 года № 219

Ескерту. Қосымша күшін жойды - ҚР Үкіметінің 11.11.2024 № 952 қаулысымен.

Сноска. Приложение утратило силу постановлением Правительства РК от 11.11.2024 № 952.