"Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың резервтерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 сәуірдегі № 325 қаулысына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 4 қазандағы № 782 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 21 шiлдедегi № 551 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 21.07.2025 № 551 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың резервтерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 сәуірдегі № 325 қаулысына мынадай толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың резервтерін пайдалану қағидалары мынадай мазмұндағы 24-3-тармақпен толықтырылсын:
"24-3. Жаңа облыстар мен жаңадан құрылған облыстардың аудандары құрылған, сондай-ақ қазіргі облыстың әкімшілік орталығы ауыстырылған кезде тиісті орталық мемлекеттік орган бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға мынадай:
автомобильдер сатып алу;
көшірілген мемлекеттік қызметшілерді қызметтік орналастыру үшін коммуналдық меншікке тұрғын үй сатып алу;
жергілікті өкілді, атқарушы органдардың және ведомстволық бағынысты ұйымдардың қызметкерлері үшін тұрғын үйді жалға алу;
жергілікті атқарушы, орталық, өкілді органдар мен ведомстволық бағынысты ұйымдарды орналастыру үшін ғимараттарды ағымдағы және күрделі жөндеу;
орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерін, жергілікті өкілді, атқарушы органдарды және ведомстволық бағынысты ұйымдарды орналастыру үшін ғимараттар сатып алу;
жаңадан құрылған әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялардың және тұрақтандыру қорларының жарғылық капиталын қалыптастыру;
әлеуметтік салада және денсаулық сақтау саласында жаңадан құрылған облыстық мекемелерді ұстау жағдайларына арналған негіздемелермен және есеп-қисаптармен бірге Үкімет резервінен қаражат бөлу туралы өтінішхат ұсынады.
Әрбір мақсат (шығыстар) бойынша есеп-қисаптар мен негіздемелер шығыстардың лимиттеріне, заттай нормаларға және тиесілік нормативтерiне сәйкес қаралады.".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов

О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2015 года № 325 "Об утверждении Правил использования резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2022 года № 782. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2025 года № 551.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 21.07.2025 № 551 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2015 года № 325 "Об утверждении Правил использования резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" следующее дополнение:
Правила использования резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, утвержденные указанным постановлением, дополнить пунктом 24-3 следующего содержания:
"24-3. При образовании новых областей и районов вновь образованных областей, а также переносе административного центра действующей области соответствующим центральным государственным органом представляется в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета ходатайство о выделении средств из резерва Правительства с обоснованиями и расчетами на случаи:
закупа автомобилей;
выкупа жилья в коммунальную собственность для служебного размещения передислоцированных государственных служащих;
аренды жилья для сотрудников местных представительных, исполнительных органов и подведомственных организаций;
текущего и капитального ремонта зданий для размещения местных исполнительных, центральных, представительных органов и подведомственных организаций;
выкупа зданий для размещения территориальных подразделений центральных государственных органов, местных представительных, исполнительных органов и подведомственных организаций;
формирования уставного капитала вновь созданных социально-предпринимательских корпораций и стабилизационных фондов;
содержания вновь созданных областных учреждений в социальной сфере и сфере здравоохранения.
Расчеты и обоснования по каждой цели (расходам) рассматриваются в соответствии с лимитами расходов, натуральных норм и нормативов положенности.".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов