"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қазынашылық міндеттемелерін шығарудың, орналастырудың, айналысқа қосудың, қызмет көрсетудің және өтеудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 3 сәуірдегі № 466 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1541 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 27 маусымдағы № 473 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 27.06.2025 № 473 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қазынашылық міндеттемелерін шығарудың, орналастырудың, айналысқа қосудың, қызмет көрсетудің және өтеудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 3 сәуірдегі № 466 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 33, 158-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік қазынашылық міндеттемелерін шығарудың, орналастырудың, айналысқа қосудың, қызмет көрсетудің және өтеудің ережесінде:
3-тармақтың 3), 5), 6) және 8) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
3) орталық депозитарий – Қазақстан Республикасының аумағында депозитарийлік қызметті жүзеге асыратын бірден-бір мамандандырылған коммерциялық емес ұйым. Орталық депозитарий эмитентпен жасасқан шартқа сәйкес төлем агентінің функцияларын және қазынашылық міндеттемелерді есепке алу және қызмет көрсету жөніндегі функцияларды жүзеге асырады;
5) қазынашылық міндеттемелерге қызмет көрсету мен өтеудің ішкі ережесі – оның негізінде орталық депозитарий қазынашылық міндеттемелерге қызмет көрсетуді және оларды өтеуді жүзеге асыратын орталық депозитарийдің эмитентпен келісілген ішкі құжаты;
6) бастапқы дилер – белгіленген тәртіппен қазынашылық міндеттемелерді орналастыруға қатысуға жіберілген және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісім бойынша эмитент белгілеген талаптарға сәйкес келетін бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушысы;
8) депонент – орталық депозитарийдің клиенті болып табылатын ұйым;";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Әрбір шығарылымның Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган беретін ұлттық сәйкестендіру нөмірі (ҰСН) болады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Қазынашылық міндеттемелер жазылу, аукцион (қайталама аукцион) өткізу арқылы және қазынашылық міндеттемелерді орналастырудың ішкі қағидаларында белгіленген басқа да сауда тәсілдерімен орналастырылады.";
8-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 апреля 2009 года № 466 "Об утверждении Правил выпуска, размещения, обращения, обслуживания и погашения государственных казначейских обязательств Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1541. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2025 года № 473
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 27.06.2025 № 473 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 апреля 2009 года № 466 "Об утверждении Правил выпуска, размещения, обращения, обслуживания и погашения государственных казначейских обязательств" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 18, ст. 158) следующие изменения и дополнение:
в Правилах выпуска, размещения, обращения, обслуживания и погашения государственных казначейских обязательств Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
подпункты 3), 5), 6) и 8) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3) центральный депозитарий – специализированная некоммерческая организация, единственная на территории Республики Казахстан, осуществляющая депозитарную деятельность. Центральный депозитарий в соответствии с договором, заключенным с эмитентом, осуществляет функции платежного агента и функции по учету и обслуживанию казначейских обязательств;
5) внутренние правила обслуживания и погашения казначейских обязательств – внутренний документ центрального депозитария, согласованный с эмитентом, на основании которого центральный депозитарий осуществляет обслуживание и погашение казначейских обязательств;
6) первичный дилер – профессиональный участник рынка ценных бумаг, допущенный в установленном порядке к участию в размещении казначейских обязательств и соответствующий требованиям, установленным эмитентом по согласованию с Национальным Банком Республики Казахстан;
8) депонент – организация, являющаяся клиентом центрального депозитария.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Каждый выпуск имеет национальный идентификационный номер (НИН), присваиваемый уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Казначейские обязательства размещаются посредством проведения подписки, аукциона (доразмещения, повторного аукциона) и другими способами торгов, установленными внутренними правилами размещения казначейских обязательств.";
абзац первый пункта 8 изложить в следующей редакции:

"8. Қазынашылық міндеттемелерді және олар бойынша құқықтарды есепке алу орталық депозитарий депоненттерінің дербес шоттары бойынша және депоненттердің дербес шоттарында ашылған инвесторлардың жеке қосалқы шоттарында жүзеге асырылады. Орталық депозитарий төлем агентінің функцияларын жүзеге асырады, олар, егер осы Ережеде өзгеше көзделмесе, бастапқы нарықта орналастыру кезінде, қайталама нарықта қазынашылық міндеттемелерді айналысқа қосу және өтеу кезінде қазынашылық міндеттемелер бойынша есеп айырысуларды жүзеге асыруды, сондай-ақ қазынашылық міндеттемелерге қызмет көрсетуді (сыйақы есептеу және төлеу) білдіреді.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Орталық депозитарий орналастырылған қазынашылық міндеттемелер бойынша есеп айырысуларды жүзеге асырған күн, егер осы Ережеде өзгеше көзделмесе, қазынашылық міндеттемелерді айналысқа қосудың басталған күні болып есептеледі. Қазынашылық міндеттемелерді айналысқа қосу, егер осы Ережеде өзгеше көзделмесе, осы міндеттемелерді өтеген күннің алдындағы соңғы күн өткенде аяқталады.";
16-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазынашылық міндеттемелердің белгілі бір шығарылымының бір бөлігін немесе бүкіл көлемін сатып алу туралы эмитенттің шешімі бас қаржы агентіне және бас қаржы агентіне жеткізіледі. Қаржы агенті, өз кезегінде осы хабарламаны алғаннан кейін бес (5) жұмыс күні ішінде бұл туралы бастапқы делдалдарға хабарлайды.";
мынадай мазмұндағы 16-1-тармақпен толықтырылсын:
"16-1. Эмитент қазынашылық міндеттемелердің айналыстағы белгілі бір шығарылым(-дар-)ын эмитент белгілеген тәртіппен осы қазынашылық міндеттемелердің барлық ұстаушыларының келісімі бойынша нарықтық немесе өзге құны бойынша қазынашылық міндеттемелердің жаңа шығарылымына алмастыруды жүзеге асыра алады. Қазынашылық міндеттемелерді алмастыру оған тілек білдірген қазынашылық міндеттемелерді ұстаушыларда ғана жүргізіледі.
Айналыстағы қазынашылық міндеттемелердің белгілі бір шығарылымын қазынашылық міндеттердің жаңа шығарылымына алмастыру туралы эмитенттің шешімі бас қаржы агентінің және қаржы агентінің назарына осындай сатып алу күніне дейін 20 (жиырма) жұмыс күні бұрын жеткізіледі. Қаржы агенті, өз кезегінде осы хабарламаны алғаннан кейін бес (5) жұмыс күні ішінде бұл туралы бастапқы делдалдарға хабарлайды.
Эмитенттің қазынашылық міндеттемелердің айналыстағы белгілі бір шығарылым(-дар-)ын қазынашылық міндеттемелердің жаңа шығарылымына алмастыру туралы шешімі мыналарды қамтиды:
1) алмастыруға жататын қазынашылық міндеттемелердің ҰСН;
2) жаңа шығарылымның ҰСН;

"8. Учет казначейских обязательств и прав по ним осуществляется по лицевым счетам депонентов центрального депозитария и на индивидуальных субсчетах инвесторов, открытых на лицевых счетах депонентов. Центральный депозитарий осуществляет функции платежного агента, которые заключаются в осуществлении расчетов по казначейским обязательствам на первичном рынке при размещении, если иное не предусмотрено настоящими Правилами, на вторичном рынке при обращении и погашении казначейских обязательств, а также в обслуживании казначейских обязательств (начисление и выплата вознаграждения).";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Днем начала обращения казначейских обязательств считается день осуществления центральным депозитарием расчетов по размещенным казначейским обязательствам, если иное не предусмотрено настоящими Правилами. Обращение казначейских обязательств заканчивается с истечением последнего дня, предшествующего дню погашения данных обязательств, если иное не предусмотрено настоящими Правилами.";
абзац второй пункта 16 изложить в следующей редакции:
"Решение эмитента о выкупе части или всего объема определенного выпуска казначейских обязательств доводится до сведения генерального финансового агента и финансового агента. Финансовый агент в течение пяти (5) рабочих дней после получения данного уведомления сообщает об этом первичным дилерам.";
дополнить пунктом 16-1 следующего содержания:
"16-1. Эмитент может осуществлять замену определенного выпуска(-ов) казначейских обязательств, находящихся в обращении, на новый выпуск казначейских обязательств с согласия держателей данных казначейских обязательств по рыночной или иной стоимости в порядке, установленном Эмитентом. Замена казначейских обязательств производится только у держателей казначейских обязательств, которые изъявили на то желание.
Решение эмитента о замене определенного выпуска(-ов) казначейских обязательств, находящихся в обращении, на новый выпуск казначейских обязательств доводится до сведения генерального финансового агента и финансового агента за 20 (двадцать) рабочих дней до даты такого выкупа. Финансовый агент, в свою очередь, в течение 5 (пяти) рабочих дней после получения данного уведомления сообщает об этом первичным дилерам.
Решение эмитента о замене определенного выпуска(-ов) казначейских обязательств, находящихся в обращении, на новый выпуск казначейских обязательств содержит:
1) НИН казначейских обязательств, подлежащих замене;
2) НИН нового выпуска;

3) ұстаушының қосалқы шоты, одан алмастыруға жататын қазынашылық міндеттемелерді есептен шығаруға болады және оған жаңа шығарылымның қазынашылық міндеттемелерін есептеуге болады.
4) алмастыруға жататын қазынашылық міндеттемелер есептен шығарылатын баға;
5) жаңа шығарылымдағы қазынашылық міндеттемелер есептелетін баға;
6) алмастыруға жататын қазынашылық міндеттемелердің саны;
7) жаңа шығарылымдағы қазынашылық міндеттемелердің саны.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Қысқа мерзімді қазынашылық міндеттемелердің иелері заңнамалық актілерде белгіленген шектеулерді қоспағанда, қысқа мерзімді қазынашылық міндеттемелермен кез келген азаматтық-құқықтық мәмілелерді жүзеге асыра алады. Бұл ретте инвестор қысқа мерзімді қазынашылық міндеттемелермен барлық операцияларды орталық депозитарий депоненті арқылы ресімдейді.";
72-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"72. Ұзақ мерзімді жинақтаушы қазынашылық міндеттемелер "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры" АҚ, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары, зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар бойынша активтер мен міндеттемелерін "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры" АҚ-ға берген күнге дейін жинақтаушы зейнетақы қорлары, өмірді сақтандыру компаниясы, сондай-ақ "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" АҚ арасында орналастырылады.
Қазынашылық міндеттемелерді айналысқа қосу мерзімінің екіден бір бөлігі "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры" АҚ, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары, зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттары бойынша зейнетақы активтері мен міндеттемелердің "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры" АҚ-на беру күніне дейін жинақтаушы зейнетақы қорлары, өмірді сақтандыру компаниясы, сондай-ақ "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" АҚ арасында жүзеге асырылады. Көрсетілген мерзім өткеннен кейін қазынашылық міндеттемелерді айналысқа қосу еркін негізде жүзеге асырылады.";
89, 90-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"89. Арнайы орта мерзімді қазынашылық міндеттемелер бойынша құқықтарды растау орталық депозитарийді есепке алу жүйесінде арнайы орта мерзімді қазынашылық міндеттемелерді ұстаушының қосалқы шотынан не атаулы ұстаушыны есепке алу жүйесінде арнайы орта мерзімді қазынашылық міндеттемелерді ұстаушының дербес есеп шотынан үзінді көшірме беру жолымен жүзеге асырылады.
90. Арнайы орта мерзімді қазынашылық міндеттемелерге жазылу басталғанға дейін бір жұмыс күнінен кешіктірмей эмитент орталық депозитарийге арнайы орта мерзімді қазынашылық міндеттемелерді шығару туралы мәліметтерді береді.";
92, 94-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:

3) Субсчет держателя, с которого подлежат списанию казначейские обязательства, подлежащие замене, и на который подлежат зачислению казначейские обязательства нового выпуска;
4) цена, по которой списываются казначейские обязательства, подлежащие замене;
5) цена, по которой зачисляются казначейские обязательства нового выпуска;
6) количество казначейских обязательств, подлежащих замене;
7) количество казначейских обязательств нового выпуска.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Владельцы краткосрочных казначейских обязательств могут осуществлять любые гражданско-правовые сделки с краткосрочными казначейскими обязательствами, за исключением ограничений, установленных законодательными актами. При этом инвестор все операции с краткосрочными казначейскими обязательствами оформляет через депонента центрального депозитария.";
пункт 72 изложить в следующей редакции:
"72. Долгосрочные сберегательные казначейские обязательства размещаются среди АО "Единый накопительный пенсионный фонд", добровольных накопительных пенсионных фондов, накопительных пенсионных фондов до даты начала передачи пенсионных активов и обязательств по договорам о пенсионном обеспечении в АО "Единый накопительный пенсионный фонд", компаний по страхованию жизни, а также АО "Государственный фонд социального страхования".
Одна вторая срока обращения казначейских обязательств осуществляется среди АО "Единый накопительный пенсионный фонд", добровольных накопительных пенсионных фондов, накопительных пенсионных фондов до даты начала передачи пенсионных активов и обязательств по договорам о пенсионном обеспечении в АО "Единый накопительный пенсионный фонд", компаний по страхованию жизни, а также АО "Государственный фонд социального страхования". После истечения указанного срока обращение казначейских обязательств осуществляется на свободной основе.";
пункты 89, 90 изложить в следующей редакции:
"89. Подтверждение прав по специальным среднесрочным казначейским обязательствам осуществляется путем представления выписки с субсчета держателя специальных среднесрочных казначейских обязательств в системе учета центрального депозитария либо с лицевого счета держателя специальных среднесрочных казначейских обязательств в системе учета номинального держателя.
90. Не позднее одного рабочего дня до начала подписки специальных среднесрочных казначейских обязательств эмитент представляет центральному депозитарию сведения о выпуске специальных среднесрочных казначейских обязательств.";
пункты 92, 94 изложить в следующей редакции:

"92. Арнайы орта мерзімді қазынашылық міндеттемелерге жазылу 10 (он) жұмыс күні ішінде жалғастырылады. Эмитент жазылу мерзімін 10 (он) жұмыс күніне дейін ұзарта алады. Жазылу мерзімін ұзартқан жағдайда, эмитент жазылу мерзімін ұзарту басталған күнге дейін 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей бұл туралы агентті және орталық депозитарийді хабардар етеді және қажет болған кезде арнайы орта мерзімді қазынашылық міндеттемелерді шығару туралы мәліметтерді береді.
94. Жеке тұлғаның агенттің атаулы ұстауының есепке алу жүйесінде ашылған жеке шоты болмаған жағдайда, өтінімді берумен бір мезгілде жеке тұлға шотты ашуға бұйрықты және жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін және салық төлеушінің тіркеу нөмірінің көшірмесін қоса бере отырып, брокерлік қызмет көрсету және атаулы ұстау жөніндегі қызметтерді көрсетуге жасалатын шарттың негізінде агенттің ішкі құжаттарына сәйкес дербес шот ашады. Агент орталық депозитарийді есепке алу жүйесінде тиісті қосалқы шот ашуы тиіс.";
97, 98-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"97. Жазылу жүргізу кезеңінде агент жұмыс күні ішінде өтінімдер қабылдауды жүргізеді. Келесі күні Астана қаласының уақытымен сағат 11.00-ге дейін Агент қабылданған және қанағаттандырылған өтінімдердің жиынтық ведомосін қалыптастырады және эмитентке әрі бұйрықтарды бастапқы орналастыруға үшін орталық депозитарийге жібереді.
Орталық депозитарий қабылданған бұйрықтардың негізінде арнайы орта мерзімді қазынашылық міндеттемелерді тиісті қосалқы шоттарға есептейді және сол күнгі Астана қаласы уақытымен сағат 12.00-ге дейін бұйрықтардың орындалуы (орындалмауы) туралы есептерді агентке жібереді.
98. Агент орталық депозитарийдің есебін алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде арнайы орта мерзімді қазынашылық міндеттемелерді орналастырудан түсетін қаражатты эмитентке аударады.";
108, 109, 110-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"108. Сыйақы төлеу күніне дейін 2 (екі) жұмыс күні бұрын орталық депозитарий сыйақы алуға құқығы бар ұстаушылардың тізімін қалыптастырады және сыйақы төлеуге жататын АҚШ долларындағы жалпы сома туралы мәліметтерді эмитентке жібереді.
109. Сыйақы төлейтін күні Астана қаласының уақытымен сағат 16.00-ге дейін эмитент Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі сыйақы төлеу күніне белгілеген теңгенің АҚШ долларына шаққандағы ресми бағамы бойынша теңгемен ақшаны алдағы сыйақы төлеу туралы мәліметтерде көрсетілген сомада орталық депозитарийдің позициясына аударады.
110. Сыйақы төлейтін күні Астана қаласының уақытымен сағат 17.00-ге дейін орталық депозитарий осы Ереженің 108-тармағына сәйкес қалыптастырылған тізімге сәйкес эмитенттен түскен ақшаны депоненттерге аударады.";

"92. Подписка на специальные среднесрочные казначейские обязательства продолжается в течение 10 (десяти) рабочих дней. Эмитент может продлить срок подписки до 10 (десяти) рабочих дней. В случае продления срока подписки эмитент не позднее 1 (одного) рабочего дня до даты начала продления срока подписки уведомляет об этом агента и центральный депозитарий и при необходимости представляет сведения о выпуске специальных среднесрочных казначейских обязательств.
94. В случае отсутствия у физического лица лицевого счета, открытого в системе учета номинального держания агента, одновременно с подачей заявки физическое лицо открывает лицевой счет в соответствии с внутренними документами агента, на основании заключаемого договора на оказание услуг по брокерскому обслуживанию и номинальному держанию с приложением приказа на открытие счета и копии документа, удостоверяющего личность и копии регистрационного номера налогоплательщика. Агент должен открыть соответствующий субсчет в системе учета центрального депозитария.";
пункты 97, 98 изложить в следующей редакции:
"97. В период проведения подписки агент производит прием заявок в течение рабочего дня. На следующий день до 11.00 часов времени города Астаны агент формирует и направляет сводную ведомость принятых и удовлетворенных заявок эмитенту и приказы на первичное размещение центральному депозитарию.
Центральный депозитарий на основании принятых приказов зачисляет специальные среднесрочные казначейские обязательства на соответствующие субсчета и до 12.00 часов времени города Астаны того же дня направляет агенту отчеты об исполнении (неисполнении) приказов.
98. Агент с даты получения отчета центрального депозитария в течение двух рабочих дней перечисляет средства от размещения специальных среднесрочных казначейских обязательств эмитенту.";
пункты 108, 109, 110 изложить в следующей редакции:
"108. За 2 (два) рабочих дня до даты выплаты вознаграждения центральный депозитарий формирует список держателей, имеющих право на получение вознаграждения, и направляет эмитенту сведения об общей сумме в долларах США, подлежащей выплате вознаграждения.
109. В день выплаты вознаграждения до 16.00 часов времени города Астаны эмитент переводит деньги на позицию центрального депозитария в сумме, указанной в сведениях о предстоящей выплате вознаграждения, в тенге, по официальному курсу тенге к доллару США, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на дату выплаты вознаграждения.
110. В день выплаты вознаграждения до 17.00 часов времени города Астаны центральный депозитарий, согласно списку, сформированному в соответствии с пунктом 108 настоящих Правил, переводит деньги, поступившие от эмитента, депонентам.";

114, 115, 116-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"114. Өтеу күніне дейін 2 (екі) жұмыс күні бұрын орталық депозитарий өтеу кезінде ақша алуға құқығы бар ұстаушылардың тізімін қалыптастырады және өтеуге жататын АҚШ долларындағы жалпы сома туралы мәліметтерді эмитентке жібереді.
115. Өтеу күні Астана қаласының уақытымен сағат 16.00-ге дейін эмитент Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі өтеу күніне белгілеген теңгенің АҚШ долларына шаққандағы ресми бағамы бойынша теңгемен алдағы өтеу туралы мәліметтерде көрсетілген сомада ақшаны орталық депозитарийдің позициясына аударады.
116. Өтеу күні Астана қаласының уақытымен 17.00-ге дейін орталық депозитарий осы Ереженің 114-тармағына сәйкес қалыптастырылған тізімге сәйкес депоненттерге ақша аударады және бір мезгілде қосалқы шоттардан өтелетін арнайы орта мерзімді қазынашылық міндеттемелерді есептен шығарады.".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
С. Ахметов

пункты 114, 115, 116 изложить в следующей редакции:
"114. За 2 (два) рабочих дня до даты погашения центральный депозитарий формирует список держателей, имеющих право на получение денег при погашении, и направляет эмитенту сведения об общей сумме в долларах США, подлежащей погашению.
115. В день погашения до 16.00 часов времени города Астаны эмитент переводит деньги на позицию центрального депозитария в сумме, указанной в сведениях о предстоящем погашении, в тенге, по официальному курсу тенге к доллару США, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на дату погашения.
116. В день погашения до 17.00 часов времени города Астаны центральный депозитарий, согласно списку, сформированному в соответствии с пунктом 114 настоящих Правил, переводит деньги депонентам и одновременно списывает с субсчетов держателей погашаемые специальные среднесрочные казначейские обязательства.".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов