Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына экспортталатын бал араларына, түкті араларға және жоңышқа жапырақкескіш араларының пілләлеріне, шегірткелерге, энтомофаг жәндіктерге арналған ветеринариялық сертификаттың нысаны (№ 18 нысан)
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 16 желтоқсандағы № 128 шешімі
Санитариялық, ветеринарлық-санитариялық және карантиндік фитосанитарлық шараларды қолдану туралы Хаттаманың 17-тармағына (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы Шартқа № 12 қосымша) және 2014 жылғы 23 желтоқсандағы Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссия жұмысының регламентіне № 2 қосымшаның 19-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. 2011 жылғы 7 сәуірдегі Кеден одағы комиссиясының № 607 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына экспортталатын бал араларына, түкті араларға және жоңышқа жапырақкескіш араларының пілләлеріне, шегірткелерге, энтомофаг жәндіктерге арналған ветеринариялық сертификаттың нысанының (№ 18 нысан) 4.1-тармағының бірінші абзацы "кене" сөзінен кейін ", тропилелапсоз" сөзімен толықтырылсын.
2. Кеден одағы комиссиясының 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 607 шешіміне сәйкес дайындалған, № 18 нысан бойынша осы Шешім күшіне енгенге дейін шығарылған ветеринариялық сертификаттардың бланкілері 2026 жылғы 1 наурызды қоса алғанға дейін қолданылады.
3. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап 30 күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев

О внесении изменения в форму ветеринарного сертификата на экспортируемых на таможенную территорию Евразийского экономического союза медоносных пчел, шмелей и коконов люцерновых пчел-листорезов, сверчков, насекомых-энтомофагов (форма № 18)
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 декабря 2025 года № 128
В соответствии с пунктом 17 Протокола о применении санитарных, ветеринарно-санитарных и карантинных фитосанитарных мер (приложение № 12 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 19 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Абзац первый пункта 4.1 формы ветеринарного сертификата на экспортируемых на таможенную территорию Евразийского экономического союза медоносных пчел, шмелей и коконов люцерновых пчел-листорезов, сверчков, насекомых-энтомофагов (форма № 18), утвержденной Решением Комиссии Таможенного союза от 7 апреля 2011 г. № 607, после слова "клеща)" дополнить словом ", тропилелапсоза".
2. Установить, что изготовленные в соответствии с Решением Комиссии Таможенного союза от 7 апреля 2011 г. № 607 бланки ветеринарных сертификатов, выпущенные по форме № 18 до вступления настоящего Решения в силу, используются до 1 марта 2026 г. включительно.
3. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев