Кедендік төлемдерді төлеу бойынша жеңілдіктер сыныптауышының 4.4 кіші бөліміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 2 желтоқсандағы № 114 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексінің 8-бабының 2-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Кедендік төлемдерді төлеу бойынша жеңілдіктер сыныптауышының 4.4 кіші бөлімінің 4.4.1 тармағын (2010 жылғы 20 қыркүйектегі Кеден Одағы Комиссиясының № 378 Шешіміне 7-қосымша) АЗ коды бар позициядан кейін келесі мазмұндағы позициямен толықтырылсын:
"Ресей Федерациясына әкелінетін ұшуының ең жоғары массасы 0,15 килограммнан 30 килограммға дейінгі азаматтық ұшқышсыз әуе кемелерін Ресей Федерациясы аумағында салуға, жөндеуге және (немесе) жаңғыртуға арналған қозғалтқыштар, қосалқы бөлшектер мен құрамдас бұйымдарға, сондай-ақ аталған ұшқышсыз азаматтық әуе кемелерін және (немесе) қозғалтқыштарды әзірлеу, жасау және (немесе) сынау үшін қажетті баспа басылымдарына, тәжірибелік үлгілерге және (немесе) олардың құрамдас бөліктеріне қатысты ҚҚС төлеуден босату.
БЗ".
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев

О внесении изменения в подраздел 4.4 классификатора льгот по уплате таможенных платежей
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 декабря 2025 года № 114
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Пункт 4.4.1 подраздела 4.4 классификатора льгот по уплате таможенных платежей (Приложение 7 к Решению Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 г. № 378) после позиции с кодом АЗ дополнить позицией следующего содержания:
"Освобождение от уплаты НДС в отношении ввозимых в Российскую Федерацию двигателей, запасных частей и комплектующих изделий, предназначенных для строительства, ремонта и (или) модернизации на территории Российской Федерации беспилотных гражданских воздушных судов с максимальной взлетной массой от 0,15 килограмма до 30 килограммов, а также печатных изданий, опытных образцов и (или) их составных частей, необходимых для разработки, создания и (или) испытания указанных беспилотных гражданских воздушных судов и (или) двигателей
БЗ".
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев