Экспресс-жүк үшін тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібіне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 19 тамыздағы № 71 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақтың Кеден кодексі 105-бабының 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2018 жылғы 28 тамыздағы № 142 шешімімен бекітілген Экспресс-жүк үшін тауарларға арналған декларацияны толтыру тәртібіне мынадай өзгерістер енгізілсін:
а) 23-тармақтың төртінші абзацында "(Беларусь Республикасы, Қырғыз Республикасы және Ресей Федерациясы үшін)" деген сөздер алып тасталсын;
б) 28-тармақ үшінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Армения Республикасында және Қазақстан Республикасында кеден органына ЭЖТД берілетін мүше мемлекеттің валюта заңнамасына сәйкес валютаны бақылау саласындағы талаптардың сақталуын растайтын құжаттың (мәліметтердің) нөмірі мен күні қосымша көрсетіледі.";
в) 31-тармақта:
он екінші абзацта "және Беларусь Республикасында" деген сөздер ", Беларусь Республикасында және Қазақстан Республикасында" деген сөздермен ауыстырылсын;
он төртінші абзацта "Қазақстан Республикасында" деген сөздер алып тасталсын.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасы Төрағасының
міндетін уақытша атқарушы
Б. Сұлтанов

О внесении изменений в Порядок заполнения декларации на товары для экспресс-грузов
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 19 августа 2025 года № 71
В соответствии с пунктом 5 статьи 105 Таможенного кодекса Евразийского экономического союза Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Порядок заполнения декларации на товары для экспресс-грузов, утвержденный Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 28 августа 2018 г. № 142, следующие изменения:
а) в абзаце четвертом пункта 23 слова "(для Республики Беларусь, Кыргызской Республики и Российской Федерации)" исключить;
б) в пункте 28 после абзаца третьего дополнить абзацем следующего содержания:
"В Республике Армения и Республике Казахстан дополнительно указываются номер и дата документа (сведения), подтверждающего (подтверждающие) соблюдение требований в области валютного контроля в соответствии с валютным законодательством государства-члена, таможенному органу которого подается ДТЭГ.";
в) в пункте 31:
в абзаце двенадцатом слова "и Республике Беларусь" заменить словами ", Республике Беларусь и Республике Казахстан";
в абзаце четырнадцатом слова "Республике Казахстан," исключить.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Султанов