Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеу (сынақ) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық регламент объектілерінің сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2025 жылғы 1 шілдедегі № 60 шешімі
2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шарттың 51-бабы 1-тармағының 11 және 12-тармақшаларына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне № 2 қосымшаның 7-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасы шешті:
1. Қосымшаға сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2022 жылғы 8 қарашадағы № 167 шешімімен бекітілген Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеу (сынақ) және өлшем қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық регламент объектілерінің сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға өзгерістер енгізілсін.
2. Осы Шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссия
Алқасы Төрағасының міндетін атқарушы
Б. Сұлтанов
Еуразиялық экономикалық
комиссия Алқасының
2025 жылғы 1 шілдедегі
№ 60 шешіміне
ҚОСЫМША
Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін мемлекетаралық стандарттарды, сондай-ақ зерттеу (сынақ) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Парфюмериялық-косметикалық өнімнің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 009/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық регламент объектілерінің сәйкестігіне бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын мемлекетаралық стандарттарды әзірлеу (өзгерістер енгізу, қайта қарау) жөніндегі бағдарламаға енгізілетін өзгерістер

О внесении изменений в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 1 июля 2025 года № 60
В соответствии с подпунктами 11 и 12 пункта 1 статьи 51 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 7 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента, утвержденную Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 8 ноября 2022 г. № 167, изменения согласно приложению.
2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Врио Председателя Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Султанов
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 1 июля 2025 г. № 60
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Программу по разработке (внесению изменений, пересмотру) межгосударственных стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011), и межгосударственных стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности парфюмерно-косметической продукции" (ТР ТС 009/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования требованиям этого технического регламента

71.100.70
Парфюмерлік-косметикалық өнімдер. Күннен қорғайтын құралдарды сынау әдістері. Диффузды шағылысу спектроскопиясының көмегімен күннен қорғайтын кремнің тиімділігін өлшеу. ISO 23698:2024 негізінде МЕМСТ әзірлеу
6-баптың 4 және 5-тармақтары
2026 жыл
2028 жыл
Беларусь Республикасы
71
71.100.70
Halal парфюмерлік-косметикалық өнімдері. Жалпы талаптар. OIC/SMIIC 4:2018 "Halal Cosmetics – General Requirements" негізінде МЕМСТ әзірлеу
6-баптың 4 және 5-тармақтары
2027 жыл
2028 жыл
Ресей Федерациясы
72

71.100.70
Парфюмерно-косметическая продукция. Методы испытаний солнцезащитных средств. Измерение эффективности солнцезащитного крема с помощью спектроскопии диффузного отражения.
Разработка ГОСТ на основе ISO 23698:2024
пункты 4 и 5
статьи 6
2026 год
2028 год
Республика Беларусь
71
71.100.70
Продукция парфюмерно-косметическая Halal. Общие требования.
Разработка ГОСТ на основе OIC/SMIIC 4:2018 "Halal Cosmetics – General Requirements"
пункты 4 и 5
статьи 6
2027 год
2028 год
Российская Федерация
72

71.100.70
Шашты бояуға және ағартуға арналған косметикалық өнімдер. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 32837-2014-ке өзгерістер енгізу
5-баптың 2 – 6-тармақтары
2027 жыл
2029 жыл
Ресей Федерациясы
73
71.100.70
Шашты химиялық бұйралауға және түзетуге арналған косметикалық өнімдер. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 32850-2014-ке өзгерістер енгізу
5-баптың 2 – 6-тармақтары5
2027 жыл
2029 жыл
Ресей Федерациясы
74
71.100.70

71.100.70
Продукция косметическая для окрашивания и осветления волос. Общие технические условия.
Внесение изменений в ГОСТ 32837-2014
пункты 2 – 6
статьи 5
2027 год
2029 год
Российская Федерация
73
71.100.70
Продукция косметическая для химической завивки и распрямления волос. Общие технические условия.
Внесение изменений в ГОСТ 32850-2014
пункты 2 – 6
статьи 5
2027 год
2029 год
Российская Федерация
74
71.100.70
Продукция косметическая для принятия ванн. Общие технические условия.

Ванна қабылдауға арналған косметикалық өнімдер. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 32851-2014-ке өзгерістер енгізу
5-баптың 2 – 6-тармақтары
2027 жыл
2029 жыл
Ресей Федерациясы
75
71.100.70
Косметикалық майлар. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 32852-2014-ке өзгерістер енгізу
5-баптың 2 – 6-тармақтары
2027 жыл
2029 жыл
Ресей Федерациясы
76
71.100.70
Қатты және құрғақ парфюмерлік өнімдер. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 32853-2014-ке өзгерістер енгізу
5-баптың 2 – 6-тармақтары
2027 жыл
2029 жыл
Ресей Федерациясы
77
71.100.70
Тырнақтарды модельдеуге және жылтыратуға арналған косметикалық өнімдер. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 32854-2014-ке өзгерістер енгізу
5-баптың 2 – 6-тармақтары
2027 жыл
2029 жыл
Ресей Федерациясы
78
71.100.70
Паста тәріздес косметикалық өнімдер. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 33487-2015-ке өзгерістер енгізу
5-баптың 2 – 6-тармақтары
2027 жыл
2029 жыл
Ресей Федерациясы
79
71.100.70
Тасығыштардағы косметикалық өнімдер. Жалпы техникалық шарттар. МЕМСТ 33489-2015-ке өзгерістер енгізу
5-баптың 2 – 6-тармақтары
2027 жыл
2029 жыл
Ресей Федерациясы
".

Внесение изменений в ГОСТ 32851-2014
пункты 2 – 6
статьи 5
2027 год
2029 год
Российская Федерация
75
71.100.70
Масла косметические. Общие технические условия.
Внесение изменений в ГОСТ 32852-2014
пункты 2 – 6
статьи 5
2027 год
2029 год
Российская Федерация
76
71.100.70
Продукция парфюмерная твердая и сухая. Общие технические условия.
Внесение изменений в ГОСТ 32853-2014
пункты 2 – 6
статьи 5
2027 год
2029 год
Российская Федерация
77
71.100.70
Продукция косметическая для моделирования и полирования ногтей. Общие технические условия.
Внесение изменений в ГОСТ 32854-2014
пункты 2 – 6 статьи 5
2027 год
2029 год
Российская Федерация
78
71.100.70
Продукция косметическая пастообразная. Общие технические условия.
Внесение изменений в ГОСТ 33487-2015
пункты 2 – 6 статьи 5
2027 год
2029 год
Российская Федерация
79
71.100.70
Продукция косметическая на носителях. Общие технические условия.
Внесение изменений в ГОСТ 33489-2015
пункты 2 – 6 статьи 5
2027 год
2029 год
Российская Федерация
".