Еуразиялық экономикалық комиссия кеңесінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2024 жылғы 12 сәуірдегі № 52 шешімі.
Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шарттың 52-бабына және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссия жұмысының регламентіне № 1 қосымшаның 29-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесі шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2018 жылғы 5 желтоқсандағы № 98 "Еуразиялық экономикалық одақтың алкоголь өнімінің қауіпсіздігі туралы техникалық регламенті туралы" шешімінің 2-тармағындағы "2024 жылғы 1 шілдеден бастап" деген сөздер "2025 жылғы 1 шілдеден бастап" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. "Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2018 жылғы 5 желтоқсандағы № 98 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2023 жылғы 12 желтоқсандағы № 146 шешімінің 2-тармағының "а" және "б" тармақшаларындағы "4 ай" деген сөздер "10 ай" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Еуразиялық экономикалық одақтың "алкоголь өнімінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламенті (ЕАЭО ТР 047/2018) күшіне енгенге дейін Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында алкоголь өнімін айналымға шығару Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің заңнамасына немесе Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шарттың 53-бабының 3-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссияның актілеріне сәйкес жүзеге асырылады деп белгіленсін.
4. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 30 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы кеңесінің мүшелері:
Армения
Республикасынан
М. Григорян
Беларусь
Республикасынан
И. Петришенко
Қазақстан
Республикасынан
С. Жұманғарин
Қырғыз
Республикасынан
А. Қасымалиев
Ресей
Федерациясынан
А. Оверчук

О внесении изменений в некоторые решения Совета Евразийской экономической комиссии
Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 12 апреля 2024 года № 52.
В соответствии со статьей 52 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 29 приложения № 1 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Совет Евразийской экономической комиссии решил:
1. В пункте 2 Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 5 декабря 2018 г. № 98 "О техническом регламенте Евразийского экономического союза "О безопасности алкогольной продукции" слова "с 1 июля 2024 г." заменить словами "с 1 июля 2025 г.".
2. В подпунктах "а" и "б" пункта 2 Решения Совета Евразийской экономической комиссии от 12 декабря 2023 г. № 146 "О внесении изменений в Решение Совета Евразийской экономической комиссии от 5 декабря 2018 г. № 98" слова "4 месяцев" заменить словами "10 месяцев".
3. Установить, что до вступления в силу технического регламента Евразийского экономического союза "О безопасности алкогольной продукции" (ТР ЕАЭС 047/2018) выпуск алкогольной продукции в обращение на таможенной территории Евразийского экономического союза осуществляется в соответствии с законодательством государств – членов Евразийского экономического союза или актами Евразийской экономической комиссии согласно пункту 3 статьи 53 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года.
4. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 30 календарных дней с даты его официального опубликования.
Члены Совета Евразийской экономической комиссии:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
М. Григорян И. Петришенко С. Жумангарин А. Касымалиев А. Оверчук