Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 236 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2024 жылғы 2 желтоқсандағы № 135 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ шеңберіндегі техникалық реттеу туралы хаттаманың 4-тармағына (Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шартқа тіркелген № 9 қосымша) және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 98 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне тіркелген № 2 қосымшаның 5-тармағына сәйкес Еуразиялық экономикалық комиссия алқасы шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы "Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" (КО ТР 021/2011) техникалық регламентінің талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі және зерттеу (сынақ) және өлшеу қағидалары мен әдістерін, соның ішінде Кеден одағының "Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 021/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттардың тізбесі туралы" № 236 шешіміне қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілсін.

О внесении изменений в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 236
Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 2 декабря 2024 года № 135
В соответствии с пунктом 4 Протокола о техническом регулировании в рамках Евразийского экономического союза (приложение № 9 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и пунктом 5 приложения № 2 к Регламенту работы Евразийской экономической комиссии, утвержденному Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 98, Коллегия Евразийской экономической комиссии решила:
1. Внести в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 236 "О перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности пищевой продукции" (ТР ТС 021/2011), и перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности пищевой продукции" (ТР ТС 021/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования" изменения согласно приложению.

2. Осы шешім ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік 180 күн өткен соң күшіне енеді.
Еуразиялық экономикалық комиссиясы
алқасының төрағасы
Б. Сағынтаев
Еуразиялық экономикалық
комиссиясы алқасының
2024 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 135 шешіміне
ҚОСЫМША
Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 236 шешіміне енгізілетін ӨЗГЕРІСТЕР
1. Көрсетілген шешіммен бекітілген Қолдану нәтижесінде Кеден одағының "Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 021/2011) талаптарын сақтау ерікті негізде қамтамасыз етілетін халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық), ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесіндегі:

2. Настоящее Решение вступает в силу по истечении 180 календарных дней с даты его официального опубликования.
Председатель Коллегии
Евразийской экономической комиссии
Б. Сагинтаев
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Коллегии
Евразийской экономической комиссии
от 2 декабря 2024 г. № 135
ИЗМЕНЕНИЯ,
вносимые в Решение Коллегии Евразийской экономической комиссии от 24 декабря 2019 г. № 236
1. В перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, в результате применения которых на добровольной основе обеспечивается соблюдение требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности пищевой продукции" (ТР ТС 021/2011), утвержденном указанным Решением:

а) 29, 39, 41, 55, 56, 58, 101, 133, 137 және 142-позициялар келесі редакцияда жазылсын:
"
29
МемСТ 276-2021 "Бидай жармасы" (Полтавалық "Артек") Техникалық шарттар"
39
МемСТ 2077-2023 "Нан пісіруге арналған қара бидай және нан пісіруге арналған қара бидай мен бидай ұны қоспасынан жасалған нан. Техникалық шарттар"
41
МемСТ 3034-2021 "Сұлы жармасы. Техникалық шарттар"
55
МемСТ 5550-2021 "Қарақұмық жармасы. Техникалық шарттар"
56
МемСТ 5784-2022 "Арпа жармасы. Техникалық шарттар"
58
МемСТ 6002-2022 "Жүгері жармасы. Техникалық шарттар"
101
МемСТ 14176-2022 "Жүгері ұны. Техникалық шарттар"
133
МемСТ 21149-2022 "Сұлы қауыздары. Техникалық шарттар"
137
МемСТ 22371-2023 "Консервілер. Жеміс езбесі, езілген немесе ұсақталған жемістер. Жалпы техникалық шарттар"
142
МемСТ 24901-2023 "Піспенан. Жалпы техникалық шарттар"
";
б) 141, 482, 489, 490, 496, 509, 525, 529, 556, 589, 590, 602 және 604-позициялар алып тасталсын;
в) келесі мазмұндағы 3221 – 32217-позицияларымен толықтырылысын:
"
3221
МемСТ 34549-2019 "Сұйық шай концентраты. Жалпы техникалық шарттар"
3222
МемСТ 34856-2022 "Шай сусындары. Техникалық шарттар"
3223
МемСТ 34922-2023 "Құс етінен жасалған желедегі консервілер. Техникалық шарттар"
3224
МемСТ 34928-2023 "Құс етінен жасалған жартылай ысталған шұжық өнімдері. Жалпы техникалық шарттар"
3225
МемСТ 34929-2023 "Кондитерлік өнімдер. Жент. Жалпы техникалық шарттар"
3226
МемСТ 34958-2023 "Егілетін жаңа піскен қозықұйрық саңырауқұлақтары. Техникалық шарттар"
3227
МемСТ 34959-2023 "Егілетін жас аспа саңырауқұлақтар. Техникалық шарттар"
3228
МемСТ 34963-2023 "Хош иістендіргіштер және/немесе өсімдік тектес өнімдер қосылған ерігіш шай. Техникалық шарттар"
3229
МемСТ 34972-2023 "Қауызды бидай үлпектері. Техникалық шарттар"
32210
МемСТ 34974-2023 "Сағыз. Жалпы техникалық шарттар"
32211

а) позиции 29, 39, 41, 55, 56, 58, 101, 133, 137 и 142 изложить в следующей редакции:
"
29
ГОСТ 276-2021 "Крупа пшеничная (Полтавская, "Артек"). Технические условия"
39
ГОСТ 2077-2023 "Хлеб из ржаной хлебопекарной муки и смеси ржаной и пшеничной хлебопекарной муки. Технические условия"
41
ГОСТ 3034-2021 "Крупа овсяная. Технические условия"
55
ГОСТ 5550-2021 "Крупа гречневая. Технические условия"
56
ГОСТ 5784-2022 "Крупа ячменная. Технические условия"
58
ГОСТ 6002-2022 "Крупа кукурузная. Технические условия"
101
ГОСТ 14176-2022 "Мука кукурузная. Технические условия"
133
ГОСТ 21149-2022 "Хлопья овсяные. Технические условия"
137
ГОСТ 22371-2023 "Консервы. Пюре фруктовое, фрукты протертые или дробленые.
Общие технические условия"
142
ГОСТ 24901-2023 "Печенье. Общие технические условия"
";
б) позиции 141, 482, 489, 490, 496, 509, 525, 529, 556, 589, 590, 602 и 604 исключить;
в) дополнить позициями 3221 – 32217 следующего содержания:
"
3221
ГОСТ 34549-2019 "Концентрат чайный жидкий. Общие технические условия"
3222
ГОСТ 34856-2022 "Напитки чайные. Технические условия"
3223
ГОСТ 34922-2023 "Консервы
из мяса птицы в желе. Технические условия"
3224
ГОСТ 34928-2023 "Изделия колбасные полукопченые из мяса птицы. Общие технические условия"
3225
ГОСТ 34929-2023 "Изделия кондитерские. Жент. Общие технические условия"
3226
ГОСТ 34958-2023 "Грибы шампиньоны свежие культивируемые. Технические условия"
3227
ГОСТ 34959-2023 "Грибы вешенки обыкновенные свежие культивируемые. Технические условия"
3228
ГОСТ 34963-2023 "Чай растворимый с добавками ароматизаторов и/или продуктов
растительного происхождения. Технические условия"
3229
ГОСТ 34972-2023 "Хлопья пшеничные зародышевые. Технические условия"
32210
ГОСТ 34974-2023 "Резинка жевательная. Общие технические условия"
32211

МемСТ 34975-2023 "Алкогольсіз сергітетін сусындар. Жалпы техникалық шарттар"
01.01.2027 бастап қолданылады
32212
МемСТ 35009-2023 "Дәрумендер мен минералдармен байытылған нан пісіретін бидай ұны. Техникалық шарттар"
32213
МемСТ 35037-2023 "Жаңа піскен құрма. Техникалық шарттар"
32214
МемСТ 35040-2023 "Дәнді шикізатты чипстері. Жалпы техникалық шарттар"
32215
МемСТ 35046-2023 "Жабайы өсетін жемістер мен жидектер. Техникалық шарттар"

ГОСТ 34975-2023 "Напитки безалкогольные тонизирующие. Общие технические условия"
применяется
с 01.01.2027
32212
ГОСТ 35009-2023 "Мука пшеничная хлебопекарная, обогащенная витаминами и минеральными веществами. Технические условия"
32213
ГОСТ 35037-2023 "Хурма свежая. Технические условия"
32214
ГОСТ 35040-2023 "Чипсы из зернового сырья. Общие технические условия"
32215
ГОСТ 35046-2023 "Дикорастущие плоды и ягоды. Технические условия"

32216
МемСТ 35056-2024 "Фын-Тез крахмалды кеспесі". Техникалық шарттар"
32217
МемСТ 35059-2024 "Картоп чипстері. Жалпы техникалық шарттар "
";
г) 4-бағандағы 569-позиция келесі мазмұндағы мәтінмен толықтырылсын:
"01.01.2027жылға дейін қолданылады".
2. Кеден одағының "Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы" техникалық регламентінің (КО ТР 021/2011) талаптарын қолдану мен орындау және техникалық реттеу объектілерінің сәйкестігін бағалауды жүзеге асыру үшін қажетті зерттеу (сынақ) және өлшеу қағидалары мен әдістері, оның ішінде үлгілерді іріктеу қағидаларын қамтитын, көрсетілген шешіммен бекітілген халықаралық және өңірлік (мемлекетаралық) стандарттар тізбесінде, ал олар болмаған жағдайда – ұлттық (мемлекеттік) стандарттар тізбесіндегі:
а) мынадай мазмұндағы 5821-позициямен толықтырылсын:
"
5821
МемСТ 34812-2021 "Тағамдық балық өнімдері. Гельминт дернәсілдерінің өміршеңдігін анықтау әдістері""
";
б) 583-позиция алып тасталсын.

32216
ГОСТ 35056-2024 "Лапша из крахмала "Фын-Тез. Технические условия"
32217
ГОСТ 35059-2024 "Чипсы картофельные. Общие технические условия"
";
г) позицию 569 в графе 4 дополнить текстом следующего содержания:
"применяется до 01.01.2027".
2. В перечне международных и региональных (межгосударственных) стандартов, а в случае их отсутствия – национальных (государственных) стандартов, содержащих правила и методы исследований (испытаний) и измерений, в том числе правила отбора образцов, необходимые для применения и исполнения требований технического регламента Таможенного союза "О безопасности пищевой продукции" (ТР ТС 021/2011) и осуществления оценки соответствия объектов технического регулирования, утвержденном указанным Решением:
а) дополнить позицией 5821 следующего содержания:
"
5821
ГОСТ 34812-2021 "Продукция рыбная пищевая. Методы определения жизнеспособности личинок гельминтов""
";
б) позицию 583 исключить.