Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің табиғи монополиялар саласындағы жақындасуға жататын нормативтік-құқықтық актілері туралы
Жоғары Еуразиялық экономикалық Кеңестің 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 7 Өкімі.
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің (бұдан әрі – мүше мемлекеттер) табиғи монополиялар саласындағы заңнамасын үйлестіру мақсатында:
1. Мүше мемлекеттер өз заңнамасына өзгерістер енгізу бойынша, оның ішінде табиғи монополиялар саласындағы нормативтік құқықтық актілерде көзделген құқықтық реттеуді жақындастыруға бағытталған, Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында орналасқан тізбеде көрсетілген нормативтік-құқықтық актілерді әзірлеу бойынша жұмыс жүргізуді қамтамасыз етсін: https://eec.eaeunion.org/upload/files/transport/project_07_2023.pdf
2. Еуразиялық экономикалық комиссия мүше мемлекеттермен бірлесіп 2028 жылғы бірінші жартыжылдықта Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің қарауы үшін мүше мемлекеттердің осы өкімнің 1-тармағын орындауына мониторинг жүргізу нәтижелері туралы ақпарат ұсынсын.
3. Осы өкім Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің мүшелері:
Армения
Республикасынан
Беларусь
Республикасынан
Қазақстан
Республикасынан
Қырғыз
Республикасынан
Ресей
Федерациясынан

О нормативных правовых актах государств - членов Евразийского экономического союза в сфере естественных монополий, которые подлежат сближению
Распоряжение Высшего Евразийского экономического совета от 25 декабря 2023 года № 7.
В целях гармонизации законодательства государств - членов Евразийского экономического союза (далее - государства-члены) в сфере естественных монополий:
1. Государствам-членам обеспечить проведение работы по внесению изменений в свое законодательство, в том числе по разработке нормативных правовых актов, направленных на сближение правового регулирования, предусмотренного нормативными правовыми актами в сфере естественных монополий, указанных в перечне, размещенном на официальном сайте Евразийского экономического союза по адресу: https://eec.eaeunion.org/upload/files/transport/project_07_2023.pdf
2. Евразийской экономической комиссии совместно с государствами-членами представить в первом полугодии 2028 г. для рассмотрения Высшим Евразийским экономическим советом информацию о результатах мониторинга исполнения государствами- членами пункта 1 настоящего распоряжения.
3. Настоящее распоряжение вступает в силу с даты его опубликования на официальном сайте Евразийского экономического союза.
Члены Высшего Евразийского экономического совета:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации