Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының жеке құрамы мен мүшелерінің арасындағы міндеттерді бөлу туралы
Жоғары Еуразиялық экономикалық Кеңестің 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 14 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ туралы 2014 жылғы 29 мамырдағы шарттың 12-бабы 2-тармағының 2-тармақшасына және Еуразиялық экономикалық комиссия туралы ереженің 40-тармағына (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа тіркелген №1 қосымша) сәйкес Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес шешті:
1. Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының мүшелері ретінде мына тұлғалар бекітілсін:
Глазьев                        - Интеграция және макроэкономика
Сергей Юрьевич                  жөніндегі Алқа мүшесі (Министр)
Сұлтанов                        - Экономика және қаржылық саясат
Бақыт Тұрлыханұлы                  жөніндегі Алқа мүшесі (Министр)
Барсегян                        - Өнеркәсіп және агроөнеркәсіптік кешен
Гоар Ашотовна                  жөніндегі Алқа мүшесі (Министр)
Слепнев Андрей                  - Сауда жөніндегі Алқа мүшесі (Министр)
Александрович
Татарицкий Валентин            - Техникалық реттеу жөніндегі Алқа
Болеславович                        мүшесі (Министр)
Алишеров Эльдар                   - Кедендік ынтымақтастық жөніндегі
Туралиевич                        Алқа мүшесі (Министр)
Кожошев Арзыбек                  - Энергетика және инфроқұрылым
Орозбекович                        жөніндегі Алқа мүшесі
Ермолович Максим                  - Бәсекелестік пен монополияға қарсы
Леонидович                        реттеу жөніндегі Алқа мүшесі (Министр)
Симонян                         - Ішкі нарықтар, ақпараттандыру,
Варос Арутюнович                  ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
жөніндегі Алқа мүшесі (Министр)
2. Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының мүшелері арасында қоса беріліп отырған міндеттерді бөлу бекітілсін.
3. Қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің шешімінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешім 2024 жылғы 1 ақпаннан бастап күшіне енеді.
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан
Жоғары Еуразиялық
экономикалық кеңестің
2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 14 шешімімен
БЕКІТІЛГЕН
Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының мүшелері арасында міндеттерді бөлу
Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының төрағасы:
Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының (бұдан әрі -Комиссия) қызметін ұйымдастырады және 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа және Еуразиялық экономикалық комиссияның Жұмыс регламентіне сәйкес өзіне жүктелген қызметтердің орындалуына жауапты болады.
Комиссияның Интеграция және макроэкономика жөніндегі Алқа мүшесі (Министр) мынадай салаларда Комиссия қызметтерінің іске асырылуын қамтамасыз етеді:

О персональном составе и распределении обязанностей между членами Коллегии Евразийской экономической комиссии
Решение Высшего Евразийского экономического совета от 25 декабря 2023 года № 14.
В соответствии с подпунктом 2 пункта 2 статьи 12 Договора о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и пунктом 40 Положения о Евразийской экономической комиссии (приложение № 1 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) Высший Евразийский экономический совет решил:
1. Утвердить в качестве членов Коллегии Евразийской экономической комиссии следующих лиц:
Иманалиев Данияр Шаршенбекович
-
член Коллегии (Министра) по интеграции и макроэкономике Евразийской экономической комиссии
Султанов
Бахыт Турлыханович
-
член Коллегии (Министр) по экономике и финансовой политике
Барсегян
Гоар Ашотовна
-
член Коллегии (Министр) по промышленности
и агропромышленному комплексу
Слепнев
Андрей Александрович
-
член Коллегии (Министр) по торговле
Татарицкий
Валентин Болеславович
-
член Коллегии (Министр) по техническому регулированию
Давыдов Руслан Валентинович
-
член Коллегии (Министра) по таможенному сотрудничеству Евразийской экономической комиссии
Кожошев
Арзыбек Орозбекович
-
член Коллегии (Министр) по энергетике и инфраструктуре
Ермолович
Максим Леонидович
-
член Коллегии (Министр) по конкуренции и антимонопольному регулированию
Симонян
Варос Арутюнович
-
член Коллегии (Министр) по внутренним рынкам, информатизации, информационно-коммуникационным технологиям.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Высшего Евразийского экономического совета от 11.09.2024 № 9; от 27.06.2025 № 7.
2. Утвердить прилагаемое распределение обязанностей между членами Коллегии Евразийской экономической комиссии.
3. Признать утратившими силу решения Высшего Евразийского экономического совета по перечню согласно приложению.
4. Настоящее Решение вступает в силу с 1 февраля 2024 г.
Члены Высшего Евразийского экономического совета:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации
УТВЕРЖДЕНО
Решением Высшего
Евразийского экономического совета
от 25 декабря 2023 г. № 14
РАСПРЕДЕЛЕНИЕ
обязанностей между членами Коллегии Евразийской
экономической комиссии
Председатель Коллегии Евразийской экономической комиссии:
организует деятельность Коллегии Евразийской экономической комиссии (далее - Комиссия) и несет ответственность за выполнение возложенных на нее функций в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года и Регламентом работы Евразийской экономической комиссии.
Член Коллегии (Министр) по интеграции и макроэкономике Комиссии обеспечивает реализацию функций Комиссии в следующих сферах:

1) интеграциялық саясат;
2) макроэкономикалық саясат;
3) Одақтың ресми статистикалық ақпаратын қалыптастыру және тарату.
Комиссияның Экономика және қаржылық саясат жөніндегі Алқа мүшесі (Министр) мынадай салаларда Комиссия қызметтерінің іске асырылуын қамтамасыз етеді:
1) кәсіпкерлік қызметті жүргізу шарттары;
2) қаржы нарықтары;
3) салықтар және салық салу;
4) валюталық саясат;
5) кедендік әкелу баждарын есепке алу және бөлу;
6) зияткерлік меншік;
7) еңбек миграциясы;
8) қызметтер және инвестициялар.
Комиссияның Өнеркәсіп және агроөнеркәсіптік кешен жөніндегі Алқа мүшесі (Министр) мынадай салаларда Комиссия қызметтерінің іске асырылуын қамтамасыз етеді:
1) өнеркәсіп;
2) агроөнеркәсіптік кешен;
3) өнеркәсіптік және ауыл шаруашылығы субсидиялары.
Комиссияның Сауда жөніндегі Алқа мүшесі (Министр) мынадай салалардағы Комиссия қызметтерінің іске асырылуын қамтамасыз етеді:
1) сыртқы сауда саясаты;
2) кедендік-тарифтік және бейтарифтік реттеу;
3) ішкі нарықты қорғау шаралары;
4) үшінші елдерге қатысты сауда тәртіптемесін белгілеу;
5) тауарларды бақылау (сәйкестендіру) белгілерімен таңбалау.
Комиссияның Техникалық реттеу жөніндегі Алқа мүшесі (Министр) мынадай салалардағы Комиссия қызметтерінің іске асырылуын қамтамасыз етеді:
1) техникалық реттеу;
2) санитариялық, ветеринариялық-санитариялық және карантиндік фитосанитариялық шаралар;
3) тұтынушылардың құқықтарын қорғау;
4) өлшеулердің біркелкілігін камтамасыз ету саласындағы саясат;
5) емдік дәрі-дәрмектердің және медициналық бұйымдардың айналымы.
Комиссияның Кедендік ынтымақтастық жөніндегі Алқа мүшесі (Министр) мынадай салалардағы Комиссия қызметтерінің іске асырылуын қамтамасыз етеді:
1) кедендік реттеу;
2) кедендік әкімшілендіру.
Комиссияның Энергетика және инфроқұрылым жөніндегі Алқа мүшесі (Министр) мынадай салалардағы Комиссия қызметтерінің іске асырылуын қамтамасыз етеді:
1) энергетикалық саясат;
2) табиғи монополиялар;
3) көлік және тасымалдаулар.
Комиссияның Бәсекелестік пен монополияға қарсы реттеу жөніндегі Алқа мүшесі (Министр) мынадай салалардағы Комиссия қызметтерінің іске асырылуын қамтамасыз етеді:
1) бәсекелестік саясат;
2) мемлекеттік және муниципалдық сатып алулар.
Комиссияның Ішкі нарықтар, ақпараттандыру, ақпараттық-коммуникациялық технологиялар жөніндегі Алқа мүшесі (Министр) мынадай салалардағы Комиссия функцияларының іске асырылуын қамтамасыз етеді:
1) ақпараттандыру, ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық өзара әрекеттестік;
2) ішкі нарықтардың кедергілерсіз, алып коюсыз және шектеулерсіз жұмыс істеуі.
Жоғары Еуразиялық
экономикалық комиссия
кеңесінің 2023 жылғы
25 желтоқсандағы
№ 14 шешіміне
ҚОСЫМША
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің күші жойылған шешімдерінің ТІЗБЕСІ

1) интеграционная политика;
2) макроэкономическая политика;
3) формирование и распространение официальной статистической информации Союза.
Член Коллегии (Министр) по экономике и финансовой политике Комиссии обеспечивает реализацию функций Комиссии в следующих сферах:
1) условия ведения предпринимательской деятельности;
2) финансовые рынки;
3) налоги и налогообложение;
4) валютная политика;
5) зачисление и распределение ввозных таможенных пошлин;
6) интеллектуальная собственность;
7) трудовая миграция;
8) услуги и инвестиции.
Член Коллегии (Министр) по промышленности и агропромышленному комплексу Комиссии обеспечивает реализацию функций Комиссии в следующих сферах:
1) промышленность;
2) агропромышленный комплекс;
3) промышленные и сельскохозяйственные субсидии.
Член Коллегии (Министр) по торговле Комиссии обеспечивает реализацию функций Комиссии в следующих сферах:
1) внешнеторговая политика;
2) таможенно-тарифное и нетарифное регулирование;
3) меры защиты внутреннего рынка;
4) установление торговых режимов в отношении третьих стран;
5) маркировка товаров контрольными (идентификационными) знаками.
Член Коллегии (Министр) по техническому регулированию Комиссии обеспечивает реализацию функций Комиссии в следующих сферах:
1) техническое регулирование;
2) санитарные, ветеринарно-санитарные и карантинные фитосанитарные меры;
3) защита прав потребителей;
4) политика в области обеспечения единства измерений;
5) обращение лекарственных средств и медицинских изделий.
Член Коллегии (Министр) по таможенному сотрудничеству Комиссии обеспечивает реализацию функций Комиссии в следующих сферах:
1) таможенное регулирование;
2) таможенное администрирование.
Член Коллегии (Министр) по энергетике и инфраструктуре Комиссии обеспечивает реализацию функций Комиссии в следующих сферах:
1) энергетическая политика;
2) естественные монополии;
3) транспорт и перевозки.
Член Коллегии (Министр) по конкуренции и антимонопольному регулированию Комиссии обеспечивает реализацию функций Комиссии в следующих сферах:
1) конкурентная политика;
2) государственные и муниципальные закупки.
Член Коллегии (Министр) по внутренним рынкам, информатизации, информационно-коммуникационным технологиям Комиссии обеспечивает реализацию функций Комиссии в следующих сферах:
1) информатизация, информационно-коммуникационные технологии и информационное взаимодействие;
2) функционирование внутренних рынков без барьеров, изъятий и ограничений.
ПРИЛОЖЕНИЕ
к Решению Высшего
Евразийского экономического совета
от 25 декабря 2023 г. № 14
ПЕРЕЧЕНЬ
утративших силу решений
Высшего Евразийского экономического совета

1. Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2019 жылғы 20 желтоқсандағы № 29 "Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының жеке құрамы мен мүшелерінің арасындағы міндеттерді бөлу туралы" шешімінің 1 және 2-тармақтары.
2. Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2020 жылғы 2 наурыздағы № 2 "Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының мүшесін тағайындау туралы" шешімі.
3. Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2020 жылғы 21 сәуірдегі № 5 "Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының мүшесін тағайындау туралы" шешімі.
4. Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2020 жылғы 6 қарашадағы № 8 "Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының мүшесін тағайындау туралы" шешімі.
5. Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2021 жылғы 3 наурыздағы № 2 "Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының мүшесін тағайындау туралы" шешімі.
6. Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2021 жылғы 21 мамырдағы № 5 "Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының мүшесін тағайындау туралы" шешімі.
7. Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2021 жылғы 21 мамырдағы № 6 "Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының мүшесін тағайындау туралы" шешімі.
8. Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2021 жылғы 14 қазандағы № 12 "Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының мүшесін тағайындау туралы" шешімі.
9. Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2022 жылғы 23 мамырдағы № 3 "Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының мүшесін тағайындау туралы" шешімі.
10. Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2022 жылғы 27 мамырдағы № 5 "Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының мүшесін тағайындау туралы" шешімі.
11. Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2022 жылғы 6 қазандағы № 14 "Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының мүшесін тағайындау туралы" шешімі.
12. Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2023 жылғы 20 ақпандағы № 2 "Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының мүшесін тағайындау туралы" шешімі.

1. Пункты 1 и 2 Решения Высшего Евразийского экономического совета от 20 декабря 2019 г. № 29 "О персональном составе и распределении обязанностей между членами Коллегии Евразийской экономической комиссии".
2. Решение Высшего Евразийского экономического совета от 2 марта 2020 г. № 2 "О назначении члена Коллегии Евразийской экономической комиссии".
3. Решение Высшего Евразийского экономического совета от 21 апреля 2020 г. № 5 "О назначении члена Коллегии Евразийской экономической комиссии".
4. Решение Высшего Евразийского экономического совета от 6 ноября 2020 г. № 8 "О назначении члена Коллегии Евразийской экономической комиссии".
5. Решение Высшего Евразийского экономического совета от 3 марта 2021 г. № 2 "О назначении члена Коллегии Евразийской экономической комиссии".
6. Решение Высшего Евразийского экономического совета от 21 мая 2021 г. № 5 "О назначении члена Коллегии Евразийской экономической комиссии".
7. Решение Высшего Евразийского экономического совета от 21 мая 2021 г. № 6 "О назначении члена Коллегии Евразийской экономической комиссии".
8. Решение Высшего Евразийского экономического совета от 14 октября 2021 г. № 12 "О назначении члена Коллегии Евразийской экономической комиссии".
9. Решение Высшего Евразийского экономического совета от 23 мая 2022 г. № 3 "О назначении члена Коллегии Евразийской экономической комиссии".
10. Решение Высшего Евразийского экономического совета от 27 мая 2022 г. № 5 "О назначении члена Коллегии Евразийской экономической комиссии".
11. Решение Высшего Евразийского экономического совета от 6 октября 2022 г. № 14 "О назначении члена Коллегии Евразийской экономической комиссии".
12. Решение Высшего Евразийского экономического совета от 20 февраля 2023 г. № 2 "О назначении члена Коллегии Евразийской экономической комиссии".