Еуразиялық экономикалық одақ Сотының судьяларын лауазымнан босату және лауазымға тағайындау туралы
Жоғары Еуразиялық экономикалық Кеңестің 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 12 шешімі
Еуразиялық экономикалық одақ Соты жарғысының 10-12-тармақтарына сәйкес (2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа тіркелген № 2 қосымша) және Армения Республикасының, Беларусь Республикасының, Қазақстан Республикасының, Қырғыз Республикасының және Ресей Федерациясының ұсыныстары негізінде Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңес шешті:
1. 2023 жылғы 31 желтоқсанда Еуразиялық экономикалық одақ сотының судьялары лауазымдарынан мынадай тұлғалар босатылсын:
а) өкілеттік мерзімінің өтуіне байланысты:
Айриян Эрна Владимировна;
Баишев Жолымбет Нұрахметұлы;
Колос Денис Георгиевич;
Нешатаева Татьяна Николаевна;
Сейтімова Венера Хамитқызы;
Туманян Армен Эдуардович;
Федорцов Александр Адамович;
Чайка Константин Леонтьевич;
б) судьяның басқа жұмысқа ауысуына байланысты өкілеттіктерін доғару туралы жазбаша өтініші негізінде:
Скрипкина Галина Анатольевна.
2024 жылғы 1 қаңтардан бастап Еуразиялық экономикалық одақ сотының судьялары лауазымына мынадай тұлғалар тағайындалсын:
Айриян Эрна Владимировна;
Александров Дмитрий Петрович;
Дронов Алексей Александрович;
Забара Андрей Александрович;
Исмаилов Ербол Жұқатұлы;
Қайыпов Марат Таштанұлы;
Кішкембаев Асқар Булатұлы;
Павлова Наталья Владимировна;
Тунян Араик Георгиевич.
3. Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 101 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ Соты регламентінің 5-бабында көзделген тәртіппен 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап және Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңесі Еуразиялық экономикалық одақ Соты төрағасының және оның орынбасарының кандидатураларын бекіткенге дейін олардың міндеттерін орындау 2024 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша өкілеттіктері бар Одақ Соты судьяларының арасынан тиісінше Одақ Сотының төрағасы және Одақ Соты төрағасының орынбасары болып сайланатын Одақ Сотының судьяларына уақытша жүктелсін.
4. Осы шешім 2023 жылғы 31 желтоқсаннан бастап күшіне енеді.
Жоғары Еуразиялық экономикалық кеңестің мүшелері:
Армения Республикасынан
Беларусь Республикасынан
Қазақстан Республикасынан
Қырғыз Республикасынан
Ресей Федерациясынан

Об освобождении от должностей и назначении на должности судей Суда Евразийского экономического союза
Решение Высшего Евразийского экономического совета от 25 декабря 2023 года № 12.
В соответствии с пунктами 10 - 12 Статута Суда Евразийского экономического союза (приложение № 2 к Договору о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года) и на основании представлений Республики Армения, Республики Беларусь, Республики Казахстан, Кыргызской Республики и Российской Федерации Высший Евразийский экономический совет решил:
1. Освободить 31 декабря 2023 г. от должностей судей Суда Евразийского экономического союза следующих лиц:
а) в связи с истечением срока полномочий:
Айриян Эрна Владимировна;
Баишев Жолымбет Нурахметович;
Колос Денис Георгиевич;
Нешатаева Татьяна Николаевна;
Сейтимова Венера Хамитовна;
Туманян Армен Эдуардович;
Федорцов Александр Адамович;
Чайка Константин Леонтьевич;
б) на основании письменного заявления судьи о сложении полномочий в связи с переходом на другую работу:
Скрипкина Галина Анатольевна.
2. Назначить с 1 января 2024 г. на должности судей Суда Евразийского экономического союза следующих лиц:
Айриян Эрна Владимировна;
Александров Дмитрий Петрович;
Дронов Алексей Александрович;
Забара Андрей Александрович;
Исмаилов Ербол Жукатович;
Кайыпов Марат Таштанович;
Кишкембаев Аскар Булатович;
Павлова Наталья Владимировна;
Тунян Араик Георгиевич.
3. Возложить временно, с 1 января 2024 г. и до утверждения Высшим Евразийским экономическим советом кандидатур Председателя Суда Евразийского экономического союза и его заместителя, исполнение их обязанностей на судей Суда Союза, которые будут избраны соответственно Председателем Суда Союза и заместителем Председателя Суда Союза из числа судей Суда Союза, обладающих полномочиями по состоянию на 1 января 2024 г., в порядке, предусмотренном статьей 5 Регламента Суда Евразийского экономического союза, утвержденного Решением Высшего Евразийского экономического совета от 23 декабря 2014 г. № 101.
4. Настоящее Решение вступает в силу с 31 декабря 2023 г.
Члены Высшего Евразийского экономического совета:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации