Мысыр Араб Республикасындағы Суэц каналының экономикалық аймағында Ресейдің өнеркәсіптік аймағының жұмыс істеуі туралы
Еуразиялық Үкіметаралық Кеңестің 2022 жылғы 21 қазандағы № 26 Өкімі
1. Ресей Федерациясының Еуразиялық экономикалық одаққа басқа мүше мемлекеттердің компанияларына Ресей Федерациясының бюджеттік жүйесінің бюджеттері есебінен резиденттерге көрсетілетін мемлекеттік қолдау шараларын қоспағанда, қолайлығы тұрғысынан өз компанияларына берілетін жағдайлардан кем емес жағдайларда Мысыр Араб Республикасындағы Суэц каналының экономикалық аймағында Ресейдің өнеркәсіптік аймағының резиденті мәртебесін алу рәсіміне және инфрақұрылымына қолжетімділік беру туралы ұсынысы назарға алынсын.
2. Ресей Федерациясының уәкілетті органдарынан (ұйымдарынан) Еуразиялық экономикалық комиссияның қатысуымен Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органдары мен компаниялары үшін аталған өнеркәсіптік аймақтың аумағында қызметті жүзеге асыру шарттары туралы ақпарат беруге ерекше назар аудара отырып, Мысыр Араб Республикасының Суэц каналының экономикалық аймағында Ресейдің өнеркәсіптік аймағының таныстырылымын өткізу сұралсын.
3. Еуразиялық экономикалық одақтың мүдделі мүше мемлекеттерінің үкіметтерінен бизнес-қауымдастықтармен бірлесіп Ресей Федерациясын және Еуразиялық экономикалық комиссияны компаниялардың Мысыр Араб Республикасының Суэц каналының экономикалық аймағындағы Ресей өнеркәсіптік аймағының аумағында өндірістер мен бірлескен инфрақұрылымды дамытуға мүдделілігі туралы хабардар ету сұралсын.
4. Осы Өкім Еуразиялық экономикалық одақтың ресми сайтында жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Еуразиялық үкіметаралық кеңес мүшелері:
Армения
Республикасынан
Беларусь
Республикасынан
Қазақстан
Республикасынан
Қырғыз
Республикасынан
Ресей
Федерациясынан

О функционировании Российской промышленной зоны в Экономической зоне Суэцкого канала в Арабской Республике Египет
Распоряжение Евразийского Межправительственного Совета от 21 октября 2022 года № 26.
1. Принять во внимание предложение Российской Федерации о предоставлении компаниям других государств - членов Евразийского экономического союза доступа к процедуре получения статуса резидента и инфраструктуре Российской промышленной зоны в Экономической зоне Суэцкого канала Арабской Республики Египет на условиях не менее благоприятных, чем условия, предоставляемые своим компаниям, за исключением мер государственной поддержки, оказываемых резидентам за счет бюджетов бюджетной системы Российской Федерации.
2. Просить уполномоченные органы (организации) Российской Федерации с участием Евразийской экономической комиссии обеспечить проведение для органов государственной власти и компаний государств - членов Евразийского экономического союза презентации Российской промышленной зоны в Экономической зоне Суэцкого канала Арабской Республики Египет, уделив особое внимание информированию об условиях осуществления деятельности на территории указанной промышленной зоны.
3. Просить правительства заинтересованных государств - членов Евразийского экономического союза совместно с бизнес-сообществами информировать Российскую Федерацию и Евразийскую экономическую комиссию о заинтересованности компаний в развитии производств и совместной инфраструктуры на территории Российской промышленной зоны в Экономической зоне Суэцкого канала Арабской Республики Египет.
4. Настоящее распоряжение вступает в силу с даты его опубликования на официальном сайте Евразийского экономического союза.
Члены Евразийского межправительственного совета:
От Республики
Армения
От Республики
Беларусь
От Республики
Казахстан
От Кыргызской
Республики
От Российской
Федерации