"Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздарды, хабарларды және өзге де ақпаратты қарау туралы" есеп нысанын, оны қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2026 жылғы 9 сәуірдегі № 57 бұйрығы
"Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңының 9-бабының 22) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының прокуратура органдарының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 13 қазандағы № 563 Жарлығымен бекітілген, Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы туралы Ереженің 19-тармағының 37) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мынадай:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздарды, хабарларды және өзге де ақпаратты қарау туралы" есеп нысаны;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздарды, хабарларды және өзге де ақпараттарды қарау туралы" есепті қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Репсубликасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне электрондық түрде ресми жариялауға жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты құқықтық статистика және арнайы есепке алу мүдделі субъектілеріне, сондай-ақ Комитеттің аумақтық және оларға теңестірілген органдарына орындау үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін Нұсқаулықтың 6 және 7-тармақтарын, есептің 21-жолын қоспағанда, оған қол қойылған күннен бастап күшіне енеді .
2026 жылғы 12 шілдеге дейін Нұсқаулықтың 6 және 7-тармақтарының, есептің 21-жолының күші тоқтатыла тұру кезеңінде осы құрылымдық элементтердің мынадай редакцияда қолданылатынын белгілей отырып, тоқтатыла тұрсын:
"6. Есеп республика бойынша, өңірлер бойынша, әрбір құқықтық статистика субъектісі бойынша жиынтық есептен тұрады.
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық және оларға теңестірілген органдарының бастықтары Комитеттің ақпараттық жүйелеріне келіп түсетін мәліметтердің дұрыстығын қамтамасыз етеді.";
"7. Есеп ай сайын үдемелі қорытындымен Комитеттің орталық аппаратында автоматтандырылған режимде қалыптастырылады.

Об утверждении формы отчета "О рассмотрении заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях", Инструкции по его формированию
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 9 апреля 2026 года № 57
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 4.
В соответствии с подпунктом 22) статьи 9 Конституционного закона Республики Казахстан "О прокуратуре", подпунктом 37) пункта 19 Положения о Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 13 октября 2017 года № 563 "О некоторых вопросах органов прокуратуры Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму отчета "О рассмотрении заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях" (далее – отчет) согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Инструкцию по формированию отчета "О рассмотрении заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях" (далее – Инструкция) согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление настоящего приказа на казахском и русском языках на официальное опубликование в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, а также территориальным и приравненным к ним органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания, за исключением пунктов 6 и 7 Инструкции, строки 21 отчета, которые вводятся в действие с 12 июля 2026 года.
Приостановить до 12 июля 2026 года действие пунктов 6 и 7 Инструкции, строки 21 отчета, установив, что в период приостановления данные структурные элементы действуют в следующей редакции:
"6. Отчет состоит из сводного отчета по республике, по регионам, по каждому субъекту правовой статистики.
Начальники территориальных и приравненных к ним органов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечивают достоверность поступающих сведений в информационные системы Комитета на местах.";
"7. Отчет формируется ежемесячно с нарастающим итогом в автоматизированном режиме в центральном аппарате Комитета.

Нысандарды Комитеттің ақпараттық жүйелеріне соңғы рет есепті кезеңнің соңғы күнінде 00:00 сағатқа дейін (Астана қаласының уақыты бойынша) жүктегеннен кейін белгілі бір уақыт аралығында қалыптастырылған (статистикалық кесім) есепті есептеу жүргізіледі.
Белгілі бір уақыт аралығында қалыптастырылған (статистикалық кесім), бекітілген есепке кез-келген түзетулер енгізуге тыйым салынады.";
"
Ақпараттандыру және байланыс саласындағы қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
21
";
Қазақстан Республикасы Бас Прокуроры Б. Асылов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2026 жылғы 9 сәуірдегі
№ 57 бұйрығына 1-қосымша
нысан
"Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздарды, хабарларды және өзге де ақпаратты қарау туралы" есеп
Атауы
Жол коды
Есептік кезеңнің басында қаралмаған қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарламалар және өзге де ақпараттар қалдығы
Есепті кезеңде тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарламалардың және өзге де ақпараттардың саны
Тергеуде болуы бойынша берілгендер қатарынан қабылданды
Шешім қабылданған
А
Б
1
2
3
4
Барлығы келіп түскен арыздар мен хабарлар және өзге де ақпараттарды қарау туралы
1
1-жолдан:
жеке және заңды адамның жазбаша арызы
2
жеке және заңды адамның ауызша арызы
3
органның немесе ұйымның лауазымды адамының хабарламасы
4
кінәсін мойындап келу
5
бұқаралық ақпарат құралдарында және онлайн платформаларда хабар
6
лауазымды адамның баянаты
7
Жедел басқарма орталығының хабары
8
8-бағаннан: алаяқтық белгілері бар төлем транзакциялары бойынша деректер алмасу орталығынан (Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің антифрод-орталығы) хабарламалар
9
анықталмаған адамның арызы
10
лауазымды адамның бастамашылық баянаты (жедел іздестіру іс-шарасы барысында қызметкерлер анықтаған)
11
Бұдан бұрын ҚР ҚПК 181-бабының бесінші бөлігінің тәртібінде, уәкілетті мемлекеттік органнан келіп түскен
12
Отбасы-тұрмыстық саладағы қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
13
Салықтық тексеріс шеңберінде қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
14
Жеке адамға қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
15
Отбасына және кәмелетке толмағандарға қатысты қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
16
Адамның және азаматтың конституциялық және өзге де құқықтары мен бостандықтарына қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
17
Бейбітшілікке және адамзат қауіпсіздігіне қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
18
Мемлекеттің конституциялық құрылысының негіздеріне және қауіпсіздігіне қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
19
Меншікке қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
20
Цифрландыру және байланыс саласындағы қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
21
Экономикалық қызмет саласындағы қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
22
Коммерциялық және өзге де ұйымдардағы қызмет мүдделеріне қайшы қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
23
Қоғамдық қауіпсіздікке және қоғамдық тәртіпке қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
24
Халық денсаулығына және имандылыққа қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
25
Медициналық қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
26
Экологиялық қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
27
Көліктегі қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
28
Мемлекеттік қызмет пен мемлекеттік басқару мүдделеріне қарсы сыбайлас жемқорлық және өзге де қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
29
Баскару тәртібіне қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
30
Сот төрелігіне және жазалардың орындалу тәртібіне, конституциялық іс жүргізуге қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны
31
Әскери қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарлар және өзге де ақпараттар саны
32
Азаптауларға қатысты қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар және хабарлардың саны
33
Адам саудасы қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар және хабарлардың саны
34
кестенің жалғасы
олардың ішінде:
Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімінде (бұдан әрі – СДТБТ) арыздарды және хабарламаларды тіркеу туралы
қараусыз қалдырылған және номенклатуралық істе сақталған
Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚПК) 181-бабының бесінші бөлігіне сәйкес, уәкілетті мемлекеттік органға немесе лауазымды адамға жіберілген
кінәлі адамды әкімшілік немесе тәртіптік жауаптылыққа тарту туралы мәселелерді қарау құзыретіне кіретін уәкілетті органға (лауазымды адамға) жолданған
Ақпаратты есепке алу кітабына қоса біріктірілген
СДТБТ-ға қоса тіркелген
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
олардың ішінде:
қарау мерзімдері
аумақтылығы бойынша берілген, бірақ арыздар, хабарламалар бойынша шешімдер қабылданбаған
Есептен жасырынған қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздарды, хабарламаларды және өзге ақпараттардың анықталған барлық саны
Жеке тәртіпте қарау үшін сотқа жолданған
ҚР ҚПК 181-бабының үшінші бөлігінің талаптарына сәйкес келтіру үшін қайтарылды
аумақтылық, ведомствалық бойынша берілген
Шешім 24 сағат ішінде қабылданған
Шешім тәуліктік мерзімді бұзып қабылданған
Шешімдер қабылданбаған
оның ішінде
мерзімдері өткен
11
12
13
14
15
16
17
18
19
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2026 жылғы 9 сәуірдегі
№ 57 бұйрығына 2-қосымша
"Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздарды, хабарларды және өзге де ақпаратты қарау туралы" есепті қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық

После окончательной загрузки форм в информационные системы Комитета до 00:00 часов (по времени города Астаны) последнего дня отчетного периода производится расчет отчета, сформированный за определенный период времени (статистический срез).
В утвержденный отчет, сформированный за определенный период времени (статистический срез), внесение каких-либо корректировок запрещается.";
"
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях в сфере информатизации и связи
21
".
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 9 апреля 2026 года № 57
форма
Отчет "О рассмотрении заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях"
Наименование
Код строки
Остаток нерассмотренных заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях на начало отчетного периода
Количество зарегистрированных в отчетном периоде заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях
Принято из числа переданных
Принято решений
А
Б
1
2
3
4
Всего поступило заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях
1
Из строки 1:
письменное заявление физического или юридического лица
2
устное заявление физического или юридического лица
3
сообщение должностного лица органа или организации
4
явка с повинной
5
сообщение в масс-медиа и на онлайн-платформах
6
рапорт должностного лица
7
сообщение Центра оперативной информации
8
из строки 8: сообщения из Центра обмена данными по платежным транзакциям с признаками мошенничества (антифрод-центр Национального Банка Республики Казахстан)
9
заявление неустановленного лица
10
инициативный рапорт должностного лица (выявлено сотрудником в ходе оперативного розыскного мероприятия)
11
поступило из уполномоченного государственного органа, которое ранее направленно в порядке части пятой статьи 181 УПК РК
12
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях в семейно-бытовой сфере
13
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях в рамках налоговой проверки
14
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях против личности
15
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях против семьи и несовершеннолетних
16
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях против конституционных и иных прав и свобод человека и гражданина
17
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях против мира и безопасности человечества
18
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях против основ конституционного строя и безопасности государства
19
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях против собственности
20
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях в сфере цифровизации и связи
21
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях в сфере экономической деятельности
22
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях против интересов службы в коммерческих и иных организациях
23
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях против общественной безопасности и общественного порядка
24
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях против здоровья населения и нравственности
25
Количество заявлений, сообщений и иной информации о медицинских уголовных правонарушениях
26
Количество заявлений, сообщений и иной информации об экологических уголовных правонарушениях
27
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях,
совершенных на транспорте
28
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях,
связанных с коррупцией и против интересов государственной службы и государственного управления
29
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях против порядка управления
30
Количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях против правосудия и порядка исполнения наказания, конституционного производства
31
Количество заявлений, сообщений и иной информации об воинских уголовных правонарушениях
32
Количество заявлений, сообщений и иной информации о пытках
33
Количество заявлений, сообщений и иной информации, связанных с торговлей людьми
34
продолжение таблицы
из них:
о регистрации заявлений, сообщений и иной информации в Едином реестре досудебных расследований (далее - ЕРДР)
оставлено без рассмотрения и хранится в номенклатурном деле
направлено в уполномоченный государственный орган или должностному лицу в соответствии с частью пятой статьи 181 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее - УПК РК)
направлено в уполномоченный орган (должностному лицу), в компетенцию которого входит рассмотрение вопросов о привлечении виновного лица к административной или дисциплинарной ответственности
приобщено к Книге учета информации
приобщено к ЕРДР
Направлено в суд для рассмотрения в частном порядке
5
6
7
8
9
10
11
продолжение таблицы
из них:
сроки рассмотрения
передано по территориальности, но не приняты решения по заявлениям, сообщениям
Всего выявлено укрытых от учета заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях
Возращено для приведения в соответствие с требованиями части третьей статьи 181 УПК РК
передано по территориальности, подведомственности
Принято решение в течение 24 часов
Принято решений с нарушением суточного срока
Не приняты решения
в том числе
сроки истекли
12
13
14
15
16
17
18
19
Приложение 2 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 9 апреля 2026 года № 57
Инструкция
по формированию отчета "О рассмотрении заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях"

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздарды, хабарларды және өзге де ақпаратты қарау туралы" есепті қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарлар және өзге де ақпарат туралы есепті қалыптастырудың негізгі ережелерін анықтайды (бұдан әрі – есеп).
2. Есептің мақсаты есептің субъектілеріне келіп түсетін қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы Ақпараттарды есепке алу кітабында (бұдан әрі – АЕК) тіркелген арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттың мазмұнын сипаттайтын құқықтық статистикалық ақпаратты және оларды қарау нәтижелерін, олар бойынша қабылданған шешімдердің мерзімдері мен негізділігін есепке алудан, жинақтаудан және жүйелеуден тұрады.
3. Есептің субъектілері "Құқық қорғау қызметі туралы" және "Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" Қазақстан Республикасының заңдарымен көзделген мемлекеттік органдары (бұдан әрі – құқықтық статистика субъектілері) болып табылады.
4. Есеп Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9744 болып тіркелген) Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арызды, хабарларды немесе баянатты қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларының 1-қосымшасына сәйкес (бұдан әрі – Қағидалар) К-1 "АЕК-ке есепке алу" және Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес К-2 "АЕК бойынша шешім" нысандарының (бұдан әрі – нысандар) негізінде қалыптастырылады.
5. Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арызды, хабарды және өзге де ақпаратты қабылдау және тіркеу тәртібі Қағидалармен регламенттелген.
6. Есеп республика бойынша, өңірлер бойынша, әрбір құқықтық статистика субъектісі бойынша жиынтық есептен тұрады.
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық және оларға теңестірілген органдарының бастықтары Комитеттің цифрлық жүйелеріне келіп түсетін мәліметтердің дұрыстығын қамтамасыз етеді.
2-тарау. Есепті қалыптастыру мерзімдері
7. Есеп ай сайын үдемелі қорытындымен Комитеттің орталық аппаратында автоматтандырылған режимде қалыптастырылады.
Нысандарды Комитеттің цифрлық жүйелеріне соңғы рет есепті кезеңнің соңғы күнінде 00:00 сағатқа дейін (Астана қаласының уақыты бойынша) жүктегеннен кейін белгілі бір уақыт аралығында қалыптастырылған (статистикалық кесім) есепті есептеу жүргізіледі.
Белгілі бір уақыт аралығында қалыптастырылған (статистикалық кесім), бекітілген есепке кез-келген түзетулер енгізуге тыйым салынады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция по формированию отчета "О рассмотрении заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях" определяет основные положения формирования отчета о заявлениях, сообщениях и иной информации об уголовных правонарушениях (далее – отчет).
2. Назначение отчета состоит в учете, накоплении и систематизации правовой статистической информации, характеризующей структуру поступающих в субъекты отчета заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях, зарегистрированных в Книге учета информации (далее – КУИ), и результаты их рассмотрения, сроки и обоснованность принятых по ним решений.
3. Субъектами отчета являются государственные органы, предусмотренные законами Республики Казахстан "О правоохранительной службе" и "О специальных государственных органах" (далее – субъекты правовой статистики).
4. Отчет формируется на основании форм К-1 "Учет в КУИ" и К-2 "Решение по КУИ" (далее – формы), заполняемых согласно приложениям 1 и 2 к Правилам приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований, утвержденных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 89 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9744) (далее – Правила) соответственно.
5. Порядок приема и регистрации заявления, сообщения и иной информации об уголовных правонарушениях регламентирован Правилами.
6. Отчет состоит из сводного отчета по республике, по регионам, по каждому субъекту правовой статистики.
Начальники территориальных и приравненных к ним органов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечивают достоверность поступающих сведений в цифровые системы Комитета на местах.
Глава 2. Сроки формирования отчета
7. Отчет формируется ежемесячно с нарастающим итогом в автоматизированном режиме в центральном аппарате Комитета.
После окончательной загрузки форм в цифровые системы Комитета до 00:00 часов (по времени города Астаны) последнего дня отчетного периода производится расчет отчета, сформированный за определенный период времени (статистический срез).
В утвержденный отчет, сформированный за определенный период времени (статистический срез), внесение каких-либо корректировок запрещается.

8. Комитет есепті электрондық форматта құқықтық статистика субъектілерінің және Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының құрылымдық бөлімшелерінің ресми электрондық мекенжайларына есепті кезеңнен кейінгі айдың 4-күніне орай жібереді.
Егер мерзімнің аяқталуы жұмыс күніне тура келмесе (демалыс, мереке), онда одан кейінгі бірінші жұмыс күні мерзімнің соңғы күні болып есептеледі
3-тарау. Есепті құрылымы және қалыптастыру тәртібі
9. Есеп құқықтық статистика субъектілері тіркеген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарлар және өзге де ақпараттар, сондай-ақ, есептік кезеңнің басы мен соңында шешімдер қабылданбаған, оларды қарау мерзімдері туралы мәліметтерді көрсетеді.
10. 1-бағанда есептік жылдың басындағы шешімдері қабылданбаған қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы қаралмаған арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттың қалдығы ұлғаю қорытындысымен көрсетіледі.
11. 2-бағанда АЕК-да есептік кезеңде тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттың саны көрсетіледі.
12. Есептік жылдың басындағы қаралмаған қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарлар және өзге де ақпараттар көрсеткіштерінің мөлшері (1-баған) және есептік кезеңде тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарлар және өзге де ақпараттар саны (2-баған) қабылданған шешімдер жөніндегі көрсеткіштер сомасына тең болуы тиіс.
3-бағанда берілгендер арасынан АЕК-да қабылданған қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарлар және өзге де ақпараттардың саны көрсетіледі.
13. 4-бағанда құқықтық статистика субъектілері шешім қабылдаған қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарлар және өзге де ақпараттар есепке алынады.
14. 5-бағанда қабылданған шешімдердің жалпы санынан Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімінде тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны көрсетіледі.
15. 6-бағанда номенклатуралық іске шығару туралы қабылданған шешімдермен расталмаған ақпарат есепке алынады, ол кейіннен номенклатуралық істе (нарядта) сақталады (4-бағанның көрсеткішінен).
16. 7-бағанда Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚПК) 181-бабының бесінші бөлігінде көзделген тәртіппен шешім қабылданған қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарлар және өзге де ақпарат көрсетіледі.
17. 8-бағанда ҚР ҚПК-нің 179-бабының төртінші бөлігінде көзделген тәртіппен шешімдер қабылданған қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарлар және өзге де ақпарат көрсетіледі.

8. Комитет ежемесячно к 4 числу месяца, следующего за отчетным периодом, направляет отчеты в электронном формате на официальные электронные адреса субъектов правовой статистики и структурных подразделений Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
Если окончание срока приходится на нерабочий (выходной, праздничный) день, то последним днем срока считается первый, следующий за ним, рабочий день.
Глава 3. Структура и порядок формирования отчета
9. Отчет отражает сведения о зарегистрированных заявлениях, сообщениях и иной информации об уголовных правонарушениях субъектами правовой статистики, а также по которым на начало и конец отчетного периода не приняты решения, сроках их рассмотрения.
10. В графе 1 с нарастающим итогом указывается остаток нерассмотренных заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях на начало отчетного года, по которым не приняты решения.
11. В графе 2 отражается количество зарегистрированных в отчетном периоде заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях в КУИ.
12. Сумма показателей нерассмотренных заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушений на начало отчетного года (графа 1) и количество зарегистрированных в отчетном периоде заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях (графа 2) должна равняться сумме показателей по принятым решениям.
В графе 3 отражается количество принятых заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях в КУИ из числа переданных.
13. В графе 4 учитываются заявления, сообщения и иная информация об уголовных правонарушениях, по которым субъектами правовой статистики приняты решения.
14. В графе 5 из общего количества принятых решений указывается количество зарегистрированных заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях в Едином реестре досудебных расследований.
15. В графе 6 учитывается не подтвердившаяся информация с принятыми решениями о списании в номенклатурное дело, которое в дальнейшем хранится в номенклатурном деле (наряде) (из показателя графы 4).
16. В графе 7 отражаются заявления, сообщения и иная информация об уголовных правонарушениях, по которым принято решение в порядке, предусмотренном частью пятой статьи 181 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – УПК РК).
17. В графе 8 отражаются заявления, сообщения и иная информация об уголовных правонарушениях, по которым приняты решения в порядке, предусмотренном частью четвертой статьи 179 УПК РК.

18. 9, 10-бағандарда бағанда бір факті бойынша АЕК, СДТБТ-да бұдан бұрын тіркелгенге қоса біріктірілген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарлар және өзге де ақпараттар есепке алынады.
Бұл ретте, олар бойынша қабылданған процестік шешімдер есепке алынбайды.
19. 11-бағанда сотқа жеке тәртіппен жіберілген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарлар және өзге де ақпарат көрсетіледі.
20. 12-бағанда ҚР ҚПК-нің 181-бабының үшінші бөлігінің талаптарына сәйкес келтіру үшін қайтарылған қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарлар және өзге де ақпарат көрсетіледі.
21. 13-бағанда аумақтық немесе ведомстволық бағыныстылығы бойынша жіберілген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарлар және өзге де ақпарат туралы мәліметтер қамтылады.
22. 14-17-бағандарда құқық бұзушылық туралы арыздарды, хабарларды және өзге де ақпаратты қарау мерзімдері туралы мәліметтер көрсетіледі.
23. 18-бағандарда аумақтылығы бойынша жіберілген, олар бойынша шешім қабылданбаған қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарлар және өзге де ақпарат туралы мәліметтер көрсетіледі.
24. 19-бағанында тіркеуден жасырынған, бірақ нәтижесінде анықталған және тиісті түрде тіркелген құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттартың саны көрсетіледі. Жасырын қалған құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарлар, және өзге де ақпарат есепке алынады және есепке алу-тіркеу тәртіп бұзушылығы анықталған құқықтық статистика субъектісінің бөлімшесінің есебіне тіркеуге жатады.
25. 1-жолда есептік кезеңде келіп түскен қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттың жалпы саны көрсетіледі.
26. 2 – 12 жолдарда ҚР ҚПК-нің 180-бабына сәйкес сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастауға себеп болған қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарлар және өзге де ақпараттар есепке алынады.
27. 13-жолда отбасылық-тұрмыстық саладағы қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздардың, хабарлардың және өзге де ақпараттардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
28. 14-жолда салықтық тексеру шеңберінде анықталған қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарлар және өзге де ақпарат көрсетіледі.
29. 15 – 32 жолдарда Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің Ерекше бөлігінің тараулары бөлінісінде қылмыстық құқық бұзушылық туралы арыздар, хабарлар және өзге де ақпараттардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
30. 33-жолда адам саудасына байланысты, 34-жолда азаптаулар жасау туралы арыздар, хабарлар және өзге де ақпараттардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі.

18. В графах 9, 10 учитываются заявления, сообщения и иная информация об уголовных правонарушениях, приобщенные к ранее зарегистрированному в КУИ, ЕРДР по одному факту.
При этом принятые по ним процессуальные решения не учитываются.
19. В графе 11 отражаются заявления, сообщения и иная информация об уголовных правонарушениях, направленных в суд в частном порядке.
20. В графе 12 отражаются заявления, сообщения и иная информация об уголовных правонарушениях, возвращенных для приведения в соответствие с требованиями части третьей статьи 181 УПК РК.
21. В графе 13 содержатся сведения о заявлениях, сообщениях и иной информации об уголовных правонарушениях, направленных по территориальности или подведомственности.
22. В графах 14 – 17 отражаются сведения о сроках рассмотрения заявлений, сообщений и иной информации о правонарушениях.
23. В графе 18 отражаются сведения о заявлениях, сообщениях и иной информации об уголовных правонарушениях, направленных по территориальности, по которым не принято решение.
24. В графе 19 отражаются заявления, сообщения и иная информация об уголовных правонарушениях, укрытые от регистрации, но впоследствии выявленные и зарегистрированные надлежащим образом. Данные об укрытых заявлениях, сообщениях и иной информации об уголовных правонарушениях учитываются и регистрируются в отчете того подразделения субъекта правовой статистики, в котором выявлено нарушение учетно-регистрационной дисциплины.
25. В строке 1 отражается общее количество заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях, поступивших в отчетный период.
26. В строках 2 – 12 учитываются заявления, сообщения и иная информация об уголовных правонарушениях, являющиеся поводами к началу досудебного расследования в соответствии со статьей 180 УПК РК.
27. В строке 13 отражаются сведения о количестве заявлений, сообщений и иной информации об уголовных правонарушениях в семейно-бытовой сфере.
28. В строке 14 отражаются заявления, сообщения и иная информация об уголовных правонарушениях, выявленных в рамках налоговой проверки.
29. В строках 15 – 32 отражаются сведения о заявлениях, сообщениях и иной информации об уголовных правонарушениях в разрезе глав Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан.
30. В строке 33 отражаются сведения о количестве заявлений, сообщений и иной информации о совершении пыток, в строке 34 – связанных с торговлей людьми.