"Құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесімен интеграцияланатын интернет-ресурстар мен ақпараттық жүйелердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2025 жылғы 19 қыркүйектегі № 117 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2026 жылғы 5 ақпандағы № 22 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесімен интеграцияланатын интернет-ресурстар мен ақпараттық жүйелердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2025 жылғы 19 қыркүйектегі № 117 бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген  Құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесімен интеграцияланатын интернет-ресурстар мен ақпараттық жүйелердің тізбесінде:
18, 19, 20-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"
18.
"Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры"
субъект туралы (жеке немесе заңды тұлға), лицензия туралы (нөмірі, түрі)
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
19.
"Мобильді азаматтар базасы"
тіркелген ұялы телефон нөмірлері туралы
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
20.
"Мобильді үкімет" ақпараттық жүйесінің "1414" Бірыңғай байланыс орталығының SMS-шлюзі
мемлекеттік қызметтерді көрсету шеңберінде SMS жіберу
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
26.
"АРСАS"
ресімделген және (немесе) бронға қойылған билеттер туралы
Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
";
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"
30.
"Жұмылдыру ресурсы автоматтандырылған жүйесінің интеграциялық шлюзі"
әскери міндеттілер және әскерге шақырылушылар туралы*
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
";
мынадай редакциядағы 46, 47-тармақтармен толықтырылсын:
"
46.
"Бағалы қағаздардың депозитарлық-тіркеу жүйесі"
бағалы қағаздардың және олармен жасалатын мәмiлелердiң бар-жоғы туралы
Акционерлік қоғамы
"Орталық депозитарий
бағалы қағаздар"
47.
"Сәйкестендіру кодтарының деректер базасы"
тіркелген ұялы байланыс құрылғылары туралы
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
";
ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескерту:
Заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерге қолжетімділік Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерде белгіленген тәртіппен беріледі.
* - қорғаныс істері жөніндегі басқармалардың (бөлімдердің) жұмылдыру ресурстарының интеграциялық шлюзіне, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің және Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ақпараттық жүйелердің өзара іс-қимылы жөніндегі бірлескен бұйрықтарына қол жеткізуі болған жағдайда.".

О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2025 года № 117 "Об утверждении перечня интернет-ресурсов и информационных систем, интегрируемых с системой информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 5 февраля 2026 года № 22
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2025 года № 117 "Об утверждении перечня интернет-ресурсов и информационных систем, интегрируемых с системой информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов" следующие изменения и дополнения:
в перечне интернет-ресурсов и информационных систем, интегрируемых с системой информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов, утвержденном указанным приказом:
пункты 18, 19, 20 изложить в следующей редакции:
"
18.
"Государственная база данных "Е-лицензирование"
о субъекте (физическому или юридическому лицу), о лицензии (номер, вид)
Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
19.
"База мобильных граждан"
о зарегистрированных номерах мобильных телефонов
Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
20.
SMS-шлюз Единого контакт-центра "1414" информационной системы "Мобильное правительство"
отправка SMS в рамках оказания государственных услуг
Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"
26.
"АРСАS"
об оформленных и (или) забронированных билетах
Министерство транспорта Республики Казахстан
";
пункт 30 изложить в следующей редакции:
"
30.
"Интеграционный шлюз автоматизированной системы мобилизационных ресурсов"
о военнообязанных и призывниках*
Министерство обороны Республики Казахстан
";
дополнить пунктами 46, 47 в следующей редакции:
"
46.
"Депозитарно-регистраторская система ценных бумаг"
о наличии ценных бумаг и сделок с ними
Акционерное общество "Центральный Депозитарий ценных бумаг"
47.
"База данных идентификационных кодов"
о зарегистрированных устройствах мобильной связи
Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
";
примечание изложить в следующей редакции:
"Примечание:
Доступ к сведениям, составляющим охраняемую законами тайну, предоставляется в установленном законодательными актами Республики Казахстан порядке.
* – при условии наличия доступа управлений (отделов) по делам обороны к интеграционному шлюзу мобилизационных ресурсов, а также совместных приказов Министерства обороны Республики Казахстан и Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по взаимодействию информационных систем.".

2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) заңнамада белгіленген тәртіпте мыналарды қамтамасыз етсін:
1) осы бұйрықты қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкісінде ресми жариялау үшін электронды түрде жолдауды;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты құқықтық статистика және арнайы есепке алудың мүдделі субъектілеріне, Комитеттің аумақтық және оларға теңестірілген органдарына орындау үшін жіберу.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
Б. Асылов

2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление настоящего приказа на казахском и русском языках на официальное опубликование в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, а также территориальным и приравненным к ним органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов