Күршім ауданы бойынша шетелдіктер үшін 2026 жылға арналған туристік жарна мөлшерлемелерін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 2026 жылғы 18 маусымдағы № 54/4-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-10-тармағына, Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 14 шілдедегі №181 "Шетелдіктер үшін туристік жарнаны төлеу қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес, Күршім аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанды қоса алғанда туристерді орналастыру орындарындағы шетелдіктер үшін туристік жарнаның мөлшерлемелері - болу құнының 0 (нөл) пайызы бекітілсін.
2. Кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі (келісімімен) шетелдіктер үшін туристік жарна ставкалары туралы ақпаратты жергілікті бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Күршім аудандық мәслихатының төрағасы К. Бахтияров

Об утверждении ставок туристского взноса для иностранцев на 2026 год по Курчумскому району
Решение Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 18 июня 2026 года № 54/4-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии с пунктом 2-10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 14 июля 2023 года № 181 "Об утверждении Правил уплаты туристского взноса для иностранцев", Курчумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки туристского взноса для иностранцев в местах размещения туристов с 1 января по 31 декабря 2026 года включительно - 0 (ноль) процент от стоимости пребывания.
2. Отделу предпринимательства и сельского хозяйства (по согласованию) обеспечить опубликование информации о ставках туристкого взноса для иностранцев в местных средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Курчумского районного маслихата К. Бахтияров