2026 жылға көрсетілетін арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсыну тарифтерін бекіту туралы
Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 2026 жылғы 27 қаңтардағы № 30 қаулысы
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексінің 142-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің "Арнаулы әлеуметтік қызметтерге тарифтерді қалыптастырудың ережесі мен әдістемесін бекіту туралы" 2023 жылғы 30 маусымдағы № 281 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32987 болып тіркелген) сәйкес, Түркістан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об утверждении тарифов на предоставление специальных социальных услуг на 2026 год
Постановление акимата Туркестанской области от 27 января 2026 года № 30
В соответствии с пунктом 2 статьи 142 Социального кодекса Республики Казахстан, приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 281 "Об утверждении правил и методики формирования тарифов на специальные социальные услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32987), акимат Туркестанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. 2026 жылға көрсетілетін арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсыну тарифтері осы қаулының қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. "Түркістан облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап күнтізбелік бес күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Түркістан облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;

1. Утвердить тарифы на предоставление специальных социальных услуг на 2026 год согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ Туркестанской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Туркестанской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін Түркістан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң күшіне енеді.
Облыс әкімі Н. Көшеров
Түркістан облысы әкімдігінің
2026 жылғы "___" __________
№ ___ қаулысына қосымша
2026 жылға көрсетілетін арнаулы әлеуметтік қызметтерді ұсыну тарифтері
Атауы
Қызмет алушыға көрсетілетін 1 қызметтің ай сайынғы тарифі (теңге)
1.
Психоневрологиялық аурулары бар мүгедектігі бар адамдарға стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету (экология)

2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Туркестанской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
4. Настоящее постановление вступает в силу по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Н. Кушеров
Приложение
к постановлению акимата
Туркестанской области
№ ___от "___" ___________
2026 года
Тарифы на предоставление специальных социальных услуг на 2026 год
Наименование
Размер ежемесячных тарифов на 1 услугу получателя (тенге)
1.
Предоставление специальных социальных услуг в условиях стационара для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями (экология)

216 793
2.
Психоневрологиялық аурулары бар мүгедектігі бар адамдарға стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету (ауыл)
267 909
3.
Психоневрологиялық аурулары бар мүгедектігі бар адамдарға стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету (ауыл, экология)
248 912
4.
Қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға стационар жағдайында арнайы әлеуметтік қызметтер көрсету (қала)
209 998
5.
Тірек-қимыл аппараты бұзылған мүгедектігі бар балаларға стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету (ауыл, экология)
638 303
6.
Қарттар мен мүгедектігі бар адамдар, оның ішінде мүгедек балалар үшін оңалту орталықтарында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету (ауыл, экология)
336 688
7.
Мүгедектігі бар балаларға оңалту орталықтарында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету (ауыл)
656 254
8.
Мүгедектігі бар балаларға оңалту орталықтарында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету (экология)
431 056
9.
Ментальдық бұзылыстары бар мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету (экология)
216 978
10.
Адам саудасының құрбандарына уақытша болу орындарында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
134 333
11.
Тұрмыстық зорлық-зомбылық құрбандарына уақытша болу орындарында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
134 333

216 793
2.
Предоставление специальных социальных услуг в условиях стационара для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями (село)
267 909
3.
Предоставление специальных социальных услуг в условиях стационара для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями (село, экология)
248 912
4.
Предоставление специальных социальных услуг в условиях стационара для престарелых и инвалидов (город)
209 998
5.
Предоставление специальных социальных услуг в условиях стационара детям с инвалидностью с нарушениями опорно-двигательного аппарата (село, экология)
638 303
6.
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидам, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах (село, экология)
336 688
7.
Предоставление специальных социальных услуг детей-инвалидов, в реабилитационных центрах (село)
656 254
8.
Предоставление специальных социальных услуг детей-инвалидов, в реабилитационных центрах (экология)
431 056
9.
Предоставление специальных социальных услуг детям с инвалидностью с ментальными нарушениями (экология)
216 978
10.
Предоставление специальных социальных услуг в условиях временного пребывания жертвам торговли людьми
134 333
11.
Предоставление специальных социальных услуг в условиях временного пребывания жертвам бытового насилия (экология)
134 333