Алматы қаласы әкімдігінің "Экология және қоршаған орта басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" 2022 жылғы 1 маусымдағы № 2/244 қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2026 жылғы 11 тамыздағы № 3/508 қаулысы
Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы қаласы әкімдігінің "Экология және қоршаған орта басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" 2022 жылғы 1 маусымдағы № 2/244 қаулысына келесі өзгеріспен толықтыру енгізілсін:
"Алматы қаласы Экология және қоршаған орта басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы ережеде:
"23-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
2. Мемлекеттік мекемені қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Мемлекеттік мекеменің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:
"Медеу" мемлекеттік өңірлік табиғи паркі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі;
"Eco Almaty" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
"Тау Су Қызмет" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
"Жасыл Алматы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі".
14-тармақ келесі мазмұндағы 65) тармақшамен толықтырылсын:
"65) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес арналар арқылы су беру, реттеліп көрсетілетін қызметтерге тарифтерді қалыптастыру, бекіту, өзгерту және қолдану саласындағы табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін мемлекеттік реттеу мәселелері бойынша, сондай-ақ арнайы су пайдалану, гидротехникалық құрылыстар мен техникалық құрылғыларды қолдана отырып, жерүсті суларын алу және пайдалану құқығын беру мәселелері бойынша уәкілетті мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылды жүзеге асырады."
2. "Алматы қаласы Экология және қоршаған орта басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Алматы қаласының әділет органдарын оның Құрылтай құжатына енгізілген өзгерістер туралы хабардар етсін;
2) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде электрондық түрде "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жариялауға жіберсін және Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырсын.
3. Қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін Алматы қаласы әкімінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі Д. Сатыбалды

О внесении изменения и дополнения в постановление акимата города Алматы от 1 июня 2022 года № 2/244 "Об утверждении Положения о коммунальном государственном учреждении "Управление экологии и окружающей среды"
Постановление акимата города Алматы от 11 августа 2026 года № 3/508
Акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Алматы от 1 июня 2022 года № 2/244 "Об утверждении Положения о коммунальном государственном учреждении "Управление экологии и окружающей среды города Алматы" следующие дополнение и изменение:
в Положении о коммунальном государственном учреждении "Управление экологии и окружающей среды города Алматы":
пункта 23 изложить в следующей редакции:
"23. Реорганизация и упразднение Государственного учреждения осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении Государственного учреждения:
коммунальное государственное учреждение "Государственный региональный природный парк "Медеу";
товарищество с ограниченной ответственностью "Eco Almaty";
товарищество с ограниченной ответственностью "Тау Су Қызмет";
коммунальное государственное учреждение "Жасыл Алматы"."
пункт 14 дополнить подпунктом 65) следующего содержания:
"65) осуществляет взаимодействие с уполномоченными государственными органами по вопросам государственного регулирования деятельности субъектов естественных монополий в сфере подачи воды по каналам, формирования, утверждения, изменения и применения тарифов на регулируемые услуги, а также по вопросам предоставления права специального водопользования, забора и использования поверхностных вод с применением гидротехнических сооружений и технических устройств в соответствии с законодательством Республики Казахстан."
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление экологии и окружающей среды" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) извещение органов юстиции города Алматы о внесенных изменениях в его Учредительный документ;
2) направление настоящего постановления для опубликования в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" в электронном виде в течение пяти рабочих дней со дня подписания и размещение на интернет ресурсе акимата города Алматы.
3. Контроль за исполнением постановления возложить на курирующего заместителя акима города Алматы.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы Д. Сатыбалды