Железин аудандық мәслихатының 2023 жылғы 16 қарашадагы "Железин ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" № 63/8 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Павлодар облысы Железин аудандық мәслихатының 2026 жылғы 27 ақпандағы № 224/8 шешімі
Железин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Железин аудандық мәслихатының 2023 жылғы 16 қарашадагы "Железин ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" № 63/8 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7418-14 болып тіркелген), келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Железин ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Кағидаларында:
7-тармақ 3-1) тармақшасы үшінші, төртінші, бесінші, алтынші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
"Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Железин аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнымен ұсынылатын тізім, немесе жеке басын куәландыратын құжат қоса берілген өтініш, немесе цифрлық құжаттар сервисінен (жеке басын сәйкестендіру үшін) электрондық құжат, немесе әлеуметтік маңызы бар ауру фактісін растайтын құжат негізінде 10 (он) АЕК мөлшерінде "Қатерлі ісіктер, адам иммунитет тапшылығы вирусынан (АИВ) тудырған ауру, "Созылмалы вирусты гепатиттер және бауыр циррозы", "Жедел миокард инфарктісі (алғашқы 6 ай)" аурумен ауратын адамдарға;
Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Железин аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнымен ұсынылатын тізім, немесе жеке басын куәландыратын құжат қоса берілген өтініш, немесе цифрлық құжаттар сервисінен (жеке басын сәйкестендіру үшін) электрондық құжат, немесе әлеуметтік маңызы бар ауру фактісін растайтын құжат негізінде 2 (екі) АЕК мөлшерінде "Психикалық және мінез-құлық бұзылыстары" аурумен ауратын адамдарға;
Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Железин аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнымен ұсынылатын тізім, немесе жеке басын куәландыратын құжат қоса берілген өтініш, немесе цифрлық құжаттар сервисінен (жеке басын сәйкестендіру үшін) электрондық құжат, немесе әлеуметтік маңызы бар ауру фактісін растайтын құжат негізінде 5 (бес) АЕК мөлшерінде "Орталық нерв жүйесінің миелинсіздендіруші аурулары, "Нерв жүйесінің дегенаративті аурулары", "Ми қан айналымының жедел бұзылуы (1 жыл)", "Эпилепсия" аурумен ауратын адамдарға;
Павлодар облысы әкімдігі Павлодар облысы денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Железин аудандық ауруханасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнымен ұсынылатын тізім, немесе жеке басын куәландыратын құжат қоса берілген өтініш, немесе цифрлық құжаттар сервисінен (жеке басын сәйкестендіру үшін) электрондық құжат, немесе әлеуметтік маңызы бар ауру фактісін растайтын құжат негізінде 3 (үш) АЕК "Орфандық аурулар" ауратын адамдарға;".

О внесении изменений и дополнений в решение Железинского районного маслихата от 16 ноября 2023 года № 63/8 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Железинского района"
Решение Железинского районного маслихата Павлодарской области от 27 февраля 2026 года № 224/8
Железинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Железинского районного маслихата от 16 ноября 2023 года № 63/8 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Железинского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7418-14), следующие изменения и дополнения:
Правила оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Железинского района, утвержденные указанным решением:
абзацы три, четыре, пять, шесть подпункта 3-1) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"лицам, страдающим злокачественными новообразованиями, болезнью, вызванной вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ), заболеваниями "Хронические вирусные гепатиты и цирроз печени", "Острый инфаркт миокарда (первые 6 месяцев)" в размере 10 (десять) МРП на основании списка, предоставляемого коммунальным государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Железинская районная больница" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области, либо заявления с приложением документа удостоверяющего личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности), документа, подтверждающего факт наличия социально значимого заболевания;
лицам, страдающим заболеванием "Психическим и поведенческим расстройством" в размере 2 (два) МРП на основании списка, предоставляемого коммунальным государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Железинская районная больница" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области, либо заявления с приложением документа удостоверяющего личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности), документа, подтверждающего факт наличия социально значимого заболевания;
лицам, страдающим заболеваниями "Демиелинизирующие болезни центральной нервной системы", "Дегенеративные болезни нервной системы", "Острое нарушение мозгового кровообращения (1 год)", заболеванием "эпилепсией" в размере 5 (пять) МРП на основании списка, предоставляемого коммунальным государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Железинская районная больница" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области, либо заявления с приложением документа удостоверяющего личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности), документа, подтверждающего факт наличия социально значимого заболевания;
лицам, страдающим "Орфанным заболеванием" в размере 3 (три) МРП на основании списка, предоставляемого коммунальным государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Железинская районная больница" управления здравоохранения Павлодарской области, акимата Павлодарской области, либо заявления с приложением документа удостоверяющего личность, либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности), документа, подтверждающего факт наличия социально значимого заболевания;".

2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Железин аудандық мәслихаттының төрағасы Т. Даулетов

2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Железинского районного маслихата Т. Даулетов