"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті мен Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі арасындағы ақпараттық жүйелердің интеграциялаусыз өзара іс-қимылы тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2017 жылғы 28 желтоқсандағы №214 және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 31 қаңтардағы №34 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі Ұлттық статистика бюросы Басшысының 2026 жылғы 31 наурыздағы № 41 және Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2026 жылғы 30 мамырдағы № № 149-НҚ бірлескен бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бірлескен бұйрық 12.07.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті мен Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі арасындағы ақпараттық жүйелердің интеграциялаусыз өзара іс-қимылы тәртібін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2017 жылғы 28 желтоқсандағы № 214 және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 31 қаңтардағы № 34 бірлескен бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
бірлескен бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:"
бірлескен бұйрықтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы мен Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі арасындағы цифрлық жүйелердің интеграциялаусыз өзара іс-қимылы тәртібін бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы мен Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі арасындағы цифрлық жүйелердің интеграциялаусыз өзара іс-қимылы тәртібі бекітілсін;
2-тармақ алып тасталсын;
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті мен Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі арасындағы ақпараттық жүйелердің интеграциялаусыз өзара іс-қимылы тәртібі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Халық статистикасы департаменті Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросының Заң департаментімен бірлесіп, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

"О внесении изменений в совместный приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 28 декабря 2017 года №214 и Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 января 2018 года № 34 "Об утверждении порядка взаимодействия без интеграции информационных систем между Комитетом по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан и Министерством образования и науки Республики Казахстан"
Совместный приказ Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан от 31 марта 2026 года № 41 и Министра просвещения Республики Казахстан от 30 мая 2026 года № № 149-НҚ
Вводится в действие с 12 июля 2026 года.
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 28 декабря 2017 года № 214 и Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 января 2018 года № 34 "Об утверждении порядка взаимодействия без интеграции информационных систем между Комитетом по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан и Министерством образования и науки Республики Казахстан" следующие изменения:
преамбулу совместного приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 3) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЕМ:"
заголовок указанного приказа изложить в следующей редакции:
"Об утверждении порядка взаимодействия без интеграции цифровых систем между Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан и Министерством просвещения Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
1. Утвердить прилагаемый порядок взаимодействия без интеграции цифровых систем между Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан и Министерством просвещения Республики Казахстан;
пункт 2 исключить;
Порядок взаимодействия без интеграции информационных систем между Комитетом по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан и Министерством образования и науки Республики Казахстан, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту статистики населения совместно с Юридическим департаментом Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) осы бірлескен бұйрыққа мемлекеттік орган басшыларының соңғысы қол қойған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде электрондық түрде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолдауды;
2) осы бірлескен бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы басшысының жетекшілік ететін орынбасарына және Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің жетекшілік ететін вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Оқу-ағарту министрі
____________ Ж. Сүлейменова
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және реформалар
агенттігінің Ұлттық статистика
бюросының басшысы
_____________ М. Тұрлыбаев
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрінің
2026 жылғы " " № _____
және
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
басшысының
2026 жылғы " "
№ _____ бірлескен бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті
төрағасының
2017 жылғы "28" желтоқсандағы
№ 214 бірлескен бұйрығымен
және
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2018 жылғы "31" қаңтардағы
№ 34 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы мен Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі арасындағы цифрлық жүйелердің интеграциялаусыз өзара іс-қимылы тәртібі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросы мен Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі арасындағы цифрлық жүйелердің интеграциялаусыз өзара іс-қимылы тәртібі (бұдан әрі – Тәртіп) "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Тәртіп Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің (бұдан әрі – Оқу-ағарту министрлігі) Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросына (бұдан әрі – Бюро) мектепке дейінгі және жалпы орта білім беру бойынша әкімшілік деректерді беруі тәртібін айқындайды

1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания последним из руководителей государственного органа настоящего совместного приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Руководителя Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан и курирующего Вице – министра просвещения Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие с 12 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр просвещения
Республики Казахстан
____________ Ж. Сулейменова
Руководитель Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому планированию и
реформам Республики Казахстан
_____________ М. Турлубаев
Приложение
к совместному приказу
Министра просвещения
Республики Казахстан
от 30 мая 2026 года № 149-НҚ
и Руководителя Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
от 31 марта 2026 года № 41
Утвержден
совместным приказом
Председателя Комитета
по статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
от "28" декабря 2017 года № 214
и Министра образования и
науки Республики Казахстан
от "31" января 2018 года № 34
Порядок взаимодействия без интеграции цифровых систем между Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан и Министерством просвещения Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящий порядок взаимодействия без интеграции цифровых систем между Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан и Министерством просвещения Республики Казахстан (далее – порядок) разработан в соответствии с подпунктом 3) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике".
2. Порядок определяет представление административных данных по дошкольному и общему среднему образованию Министерством просвещения Республики Казахстан (далее – Министерство просвещения) Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан (далее – Бюро).

3. Тәртіп қатысушылары:
1) Оқу-ағарту министрлігі;
2) Бюро.
2-тарау. Мектепке дейінгі және жалпы орта білім беру бойынша әкімшілік деректерді ұсыну тәртібі
4. Мектепке дейінгі және жалпы орта білім беру бойынша әкімшілік деректер (бұдан әрі - әкімшілік деректер) Бюроға білім беру мониторингісінің бекітілген есептілік нысандары бойынша кесте түрінде беріледі.
5. Оқу-ағарту министрлігі Бюроға әкімшілік деректерді беру үшін мыналарды қамтамасыз етеді:
1) Ұлттық білім беру дерекқоры (бұдан әрі – ҰБДҚ) цифрлық жүйесіне қолжетімділік шеңберінде осы Қағидаларға қосымшада келтірілген әкімшілік деректер тізбесіне сәйкес деректерді қалыптастырады;
2) жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 20 қаңтарынан кешіктірмей электрондық ақпарат жеткізгіштер (диск) арқылы әкімшілік деректерді береді;
3) Бюроның жауапты адамдарына әдістемелік және тәжірибелік көмек көрсетеді;
4) әкімшілік деректердің толық болуын, анықтығы және уақтылығын қамтамасыз етеді.
6. Бюро әкімшілік деректерді алғаннан кейін оларды үшінші тарапқа беру құқығынсыз тек статистикалық ақпарат түзу және статистикалық тіркелімдерді өзектілендіру үшін пайдаланады.
7. Оқу-ағарту министрлігі есепті жылғы 5 қазандағы жағдай бойынша қалыптастырылатын өңірлердің және республикалық маңызы бар қалалар мен астана бөлінісіндегі жиынтық әкімшілік деректерді Бюроның сұранымы негізінде Мемлекеттік органдардың бірыңғай құжат айналымы жүйесі арқылы жылына бір рет ұсынады.
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы мен
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрлігі
арасындағы цифрлық
жүйелердің интеграциялаусыз
өзара іс-қимылы тәртібіне
қосымша
ҰБДҚ цифрлық жүйесінің әкімшілік деректер тізбесі
Көрсеткіштің атауы
Бөлінісі
1
Жалпы білім беретін мектептердің саны, бірлік
Облыстар бойынша, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша, аудандар бойынша, мектептердің түрлері бойынша, оқу нысаны (күндізгі/кешкі) бойынша, жергілікті жердің типі бойынша (қала/ауыл), меншік нысаны (мемлекеттік/жеке) бойынша
2

3. Участниками порядка являются:
1) Министерство просвещения;
2) Бюро.
Глава 2. Порядок предоставления административных данных по дошкольному и общему среднему образованию
4. Административные данные по дошкольному и общему среднему образованию (далее – административные данные) предоставляются в Бюро в табличном виде по утвержденным формам отчетности образовательного мониторинга.
5. Министерство просвещения для предоставления административных данных в Бюро обеспечивает следующее:
1) формирует данные согласно перечню административных данных, приведенного в приложении к настоящим Правилам, в рамках доступа к цифровой системе Национальная образовательная база данных (далее – НОБД);
2) ежегодно в срок не позднее 20 января года, следующего за отчетным, представляет административные данные посредством электронных носителей информации (диск);
3) оказывает методическую и практическую помощь ответственным лицам Бюро;
4) обеспечивает полноту, достоверность и своевременность административных данных.
6. Бюро после получения административных данных использует административные данные исключительно для производства статистической информации и актуализации статистических регистров без права передачи третьим сторонам.
7. Сводные административные данные в разрезе регионов и городов республиканского значения и столицы, формируемые по состоянию на 5 октября отчетного года, представляются Министерством просвещения один раз в год на основании запроса Бюро через Единую систему документооборота государственных органов.
Приложение
к порядку взаимодействия
без интеграции цифровых
систем между Бюро
национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан и
Министерством просвещения
Республики Казахстан
Перечень административных данных цифровой системы НОБД
Наименование показателя
Разрезность
1
Число общеобразовательных школ, единиц
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по видам школ, по форме обучения (дневная/вечерняя), по типу местности (город/село), по форме собственности (гос/частная)
2

Бастауыш мектептер саны (1-4 сынып)
Облыстар бойынша, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша, аудандар бойынша, жергілікті жердің типі бойынша, меншік нысаны бойынша
3
Негізгі орта мектептер саны (5-9 сынып)
Облыстар бойынша, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша, аудандар бойынша, жергілікті жердің типі бойынша, меншік нысаны бойынша
4
Жалпы білім беретін мектептер саны (1-11 сынып)
Облыстар бойынша, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша, аудандар бойынша, жергілікті жердің типі бойынша, меншік нысаны бойынша
5
Әртүрлі пәндерді тереңдете оқытатын сыныптары бар мектептер саны
Облыстар бойынша, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша, аудандар бойынша, жергілікті жердің типі бойынша, меншік нысаны бойынша
6
Пәндерді тереңдете оқытатын мектептер саны
Облыстар бойынша, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша, аудандар бойынша, жергілікті жердің типі бойынша, меншік нысаны бойынша
7
Даму мүмкіндіктері шектеулі балаларға арналған мектептер саны
Облыстар бойынша, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша, аудандар бойынша, жергілікті жердің типі бойынша, меншік нысаны бойынша
8
Жалпы білім беретін мектептердегі оқушылар саны
Облыстар бойынша, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша, аудандар бойынша, мектептердің түрлері бойынша, оқыту нысаны (күндізгі/кешкі) бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке) бойынша, жынысы бойынша, сыныптар бойынша, ауысымдар бойынша, жастары бойынша, ұлты бойынша, оқыту тілдері бойынша
9
Оқушылардың жас құрамы
Облыстар бойынша, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша, аудандар бойынша, жастары бойынша, жынысы бойынша, сыныптар бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша
10
Жалпы білім беретін мектептердегі мүмкіндіктері шектеулі оқушылар саны
Облыстар бойынша, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша, аудандар бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке) бойынша, жынысы бойынша, сыныптар бойынша
11
Әртүрлі пәндерді тереңдете оқытатын сыныптары бар мектептердегі оқушылар саны
Облыстар бойынша, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша, аудандар бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке) бойынша, жынысы бойынша, сыныптар бойынша
12
Мектеп жанындағы лагерьлер саны
Облыстар бойынша, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша, аудандар бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке) бойынша
13
Мектепті "Алтын белгі" аттестатымен бітірген оқушылар саны
Облыстар бойынша, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша, аудандар бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке) бойынша, жынысы бойынша, сыныптар бойынша
14
Мектепті үздік бітірген оқушылар саны
Облыстар бойынша, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша, аудандар бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке) бойынша, жынысы бойынша, сыныптар бойынша
15
Барлық мектептер түлектерінің жұмысқа орналасуы туралы мәліметтер
Облыстар бойынша, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша, аудандар бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, сыныптар бойынша, мамандықтар бойынша, жынысы бойынша
16
Жалпы білім беретін мектептердегі мұғалімдер саны
Облыстар бойынша, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша, аудандар бойынша, мектептердің түрлері бойынша, оқыту нысаны (күндізгі/кешкі) бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке меншік) бойынша, жынысы бойынша, сыныптар бойынша, жастары бойынша, ұлты бойынша
17
Жоғары білімі бар мұғалімдер саны
Облыстар бойынша, аудандар бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке) бойынша, жынысы бойынша, сыныптар бойынша
18
Күндізгі жалпы білім беретін мектептердің жанындағы кешкі бөлімшелердегі оқушылар саны
Облыстар бойынша, аудандар бойынша, мектептердің түрлері бойынша, оқыту нысаны (күндізгі/кешкі) бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке) бойынша, жынысы бойынша, сыныптар бойынша, ауысымдар бойынша, жастары бойынша, ұлты бойынша, оқыту тілдері бойынша
19
Кешкі білім беретін мектептердегі сыныпты аяқтаған немесе келесі сыныпқа көшірілген оқушылар саны
Облыстар бойынша, аудандар бойынша, жастары бойынша, жынысы бойынша
20
Кешкі мектепті аяқтаған, және негізгі орта мектепті бітіргені туралы куәлік алған оқушылар саны
Облыстар бойынша, аудандар бойынша, жастары бойынша, жынысы бойынша
21
Мүмкіндігі шектеулі оқушылар саны
Облыстар бойынша, аудандар бойынша, мектептердің түрлері бойынша, оқыту нысаны (күндізгі/кешкі) бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке) бойынша, жынысы бойынша, сыныптар бойынша, ауысымдар бойынша, жастары бойынша, ұлты бойынша, оқыту тілдері бойынша
22
Жетім балалар мен ата-ананың қамқорлығынсыз қалған балалардың, мүгедек балалардың саны
Облыстар бойынша, аудандар бойынша, мектептердің түрлері бойынша, оқыту нысаны (күндізгі/кешкі) бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке меншік) бойынша, жынысы бойынша, сыныптар бойынша, ауысымдар бойынша, жастары бойынша, ұлты бойынша, оқыту тілдері бойынша
23
Жалпы білім беретін мектептерді бітірген оқушылар
Облыстар бойынша, аудандар бойынша, мектептердің түрлері бойынша, оқыту нысаны (күндізгі/кешкі) бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке меншік) бойынша, жынысы бойынша, сыныптар бойынша, ауысымдар бойынша, жастары бойынша, ұлты бойынша, оқыту тілдері бойынша
24
Негізгі орта мектепті бітіргендер
Облыстар бойынша, аудандар бойынша, мектептердің түрлері бойынша, оқыту нысаны (күндізгі/кешкі) бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке меншік) бойынша, жынысы бойынша, сыныптар бойынша, ауысымдар бойынша, жастары бойынша, ұлты бойынша, оқыту тілдері бойынша
25
Жалпы орта мектепті бітіргендер
Облыстар бойынша, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша, аудандар бойынша, мектептердің түрлері бойынша, оқыту нысаны (күндізгі/кешкі) бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке меншік) бойынша, жынысы бойынша, сыныптар бойынша, ауысымдар бойынша, жастары бойынша, ұлты бойынша, оқыту тілдері бойынша
26
Кешкі мектепті бітіргендер
Облыстар бойынша, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша, аудандар бойынша, мектептердің түрлері бойынша, оқыту нысаны (күндізгі/кешкі) бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке меншік) бойынша, жынысы бойынша, сыныптар бойынша, ауысымдар бойынша, жастары бойынша, ұлты бойынша, оқыту тілдері бойынша
27
Аяқтағаннан кейін негізгі жалпы білімі туралы аттестат алып, білім алғандардың саны
Облыстар бойынша, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша, аудандар бойынша, мектептердің түрлері бойынша, оқыту нысаны (күндізгі/кешкі) бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке) бойынша, жынысы бойынша, сыныптар бойынша, ауысымдар бойынша, жастары бойынша, ұлты бойынша, оқыту тілдері бойынша
28
Аяқтағаннан кейін орта (толық) жалпы білімі туралы аттестат алып, білім алғандардың саны:
Облыстар бойынша, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша, аудандар бойынша, мектептердің түрлері бойынша, оқыту нысаны (күндізгі/кешкі) бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке) бойынша, жынысы бойынша, сыныптар бойынша, ауысымдар бойынша, жастары бойынша, ұлты бойынша, оқыту тілдері бойынша
29
Күндізгі жалпы білім беретін мекемелерде, оқыту мақсатында пайдаланылатын копьютерлердің саны; оқу жылының басында
Облыстар бойынша, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша, аудандар бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке) бойынша
30
Интернет желісіне қол жеткізумен компьютерлердің саны - барлығы
Облыстар бойынша, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша, аудандар бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке) бойынша
31
Мектепалды даярлықпен қамтылған балалар саны, барлығы
Облыстар бойынша, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша, аудандар бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке) бойынша, жынысы бойынша, жасы бойынша
32
Мектепке дейінгі ұйымдардағы мектепалды даярлықпен қамтылған балалар саны
Облыстар бойынша, аудандар бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке) бойынша, жынысы бойынша, жастары бойынша
33
Мектепалды сыныптарда мектепалды даярлықпен қамтылған балалар саны
Облыстар бойынша, аудандар бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке) бойынша, жынысы бойынша, жастары бойынша
34
Мектепке дейінгі ұйымдардың саны
Облыстар бойынша, аудандар бойынша, ұйымдардың түрлері бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке) бойынша, тәрбиелеу және оқыту тілі бойынша
35
Орындар саны
Облыстар бойынша, аудандар бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке) бойынша
36
Апат жағдайындағы жұмыс істеп тұрған мектепке дейінгі ұйымдардың саны
Облыстар бойынша, аудандар бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке) бойынша
37
Мектепке дейінгі ұйымдардағы балалар саны
Облыстар бойынша, аудандар бойынша, ұйымдардың түрлері бойынша, оқыту тілі бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке) бойынша, жынысы бойынша, жастары бойынша, топтары бойынша, ұлты бойынша
38
Балаларға арналған мектепке дейінгі ұйымдардың даму мүмкіндіктері шектеулі және жалпы типтегі мектепке дейінгі ұйымдардағы арнайы топтардағы балалар саны
Облыстар бойынша, аудандар бойынша, ұйымдардың түрлері бойынша, оқыту тілі бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке) бойынша, жынысы бойынша, жастары бойынша, топтары бойынша, ұлты бойынша
39

Число начальных школ (1-4 кл.)
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по типу местности, по форме собственности
3
Число основных средних школ (5-9 кл)
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по типу местности, по форме собственности
4
Число общеобразовательных школ (1-11 кл)
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по типу местности, по форме собственности
5
Число школ, имеющие классы с углубленным изучением различных предметов
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по типу местности, по форме собственности
6
Число школ, изучающие углубленное изучение предметов
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по типу местности, по форме собственности
7
Число школ для детей с ограниченными возможностями в развитии
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по типу местности, по форме собственности
8
Численность учащихся в общеобразовательных школах
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по видам школ, по форме обучения (дневная/вечерняя), по типу местности (город/село), по форме собственности (гос/частная), по полу, по классам, по сменам, по возрастам, по национальности, по языкам обучения
9
Возрастной состав учащихся
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по возрасту, по полу, по классам, по типу местности (город/село)
10
Численность учащихся с ограниченными возможностями в общеобразовательных школах
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по типу местности (город/село), по форме собственности (гос/частная), по полу, по классам
11
Численность учащихся в школах, имеющие классы с углубленным изучением различных предметов
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по типу местности (город/село), по форме собственности (гос/частная), по полу, по классам
12
Количество пришкольных лагерей
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по типу местности (город/село), по форме собственности (гос/частная)
13
Численность учащихся, окончивших школу с аттестатом "Алтын белгi"
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по типу местности (город/село), по форме собственности (гос/частная), по полу, по классам
14
Численность учащихся, закончивших школу с отличием
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по типу местности (город/село), по форме собственности (гос/частная), по полу, по классам
15
Сведения о трудоустройстве выпускников всех школ
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по типу местности (город/село), по классам, по специальностям, по полу
16
Численность учителей в общеобразовательных школах
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по видам школ, по форме обучения (дневная/вечерняя), по типу местности (город/село), по форме собственности (гос/частная), по полу, по классам, по возрастам, по национальности
17
Численность учителей с высшим образованием
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по типу местности (город/село), по форме собственности (гос/частная), по полу, по классам
18
Численность учащихся в вечерних отделениях при дневных общеобразовательных школах
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по видам школ, по форме обучения (дневная/вечерняя), по типу местности (город/село), по форме собственности (гос/частная), по полу, по классам, по сменам, по возрастам, по национальности, по языкам обучения
19
Численность учащихся, окончивших школу или переведенных в следующий класс, в вечерних общеобразовательных школах
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по возрастам, по полу
20
Численность учащихся, окончивших вечернюю школу и получивших свидетельство об окончании основной средней школы
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по возрастам, по полу
21
Численность учащихся с ограниченными возможностями
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по видам школ, по форме обучения (дневная/вечерняя), по типу местности (город/село), по форме собственности (гос/частная), по полу, по классам, по сменам, по возрастам, по национальности, по языкам обучения
22
Численность детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, детей-инвалидов
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по видам школ, по форме обучения (дневная/вечерняя), по типу местности (город/село), по форме собственности (гос/частная), по полу, по классам, по сменам, по возрастам, по национальности, по языкам обучения
23
Выпуск учащихся из общеобразовательных школ
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по видам школ, по форме обучения (дневная/вечерняя), по типу местности (город/село), по форме собственности (гос/частная), по полу, по классам, по сменам, по возрастам, по национальности, по языкам обучения
24
Окончили основную среднюю школу
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по видам школ, по форме обучения (дневная/вечерняя), по типу местности (город/село), по форме собственности (гос/частная), по полу, по классам, по сменам, по возрастам, по национальности, по языкам обучения
25
Окончили общую среднюю школу
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по видам школ, по форме обучения (дневная/вечерняя), по типу местности (город/село), по форме собственности, по полу, по классам, по сменам, по возрастам, по национальности, по языкам обучения
26
Окончили вечернею школу
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по видам школ, по форме обучения (дневная/вечерняя), по типу местности (город/село), по форме собственности (гос/частная), по полу, по классам, по сменам, по возрастам, по национальности, по языкам обучения
27
Численность обучившихся, получивших аттестат об основном общем образовании, по окончании:
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по видам школ, по форме обучения (дневная/вечерняя), по типу местности (город/село), по форме собственности (гос/частная), по полу, по классам, по сменам, по возрастам, по национальности, по языкам обучения
28
Численность обучившихся, получивших аттестат о среднем (полном) общем образовании, по окончании:
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по видам школ, по форме обучения (дневная/вечерняя), по типу местности (город/село), по форме собственности (гос/частная), по полу, по классам, по сменам, по возрастам, по национальности, по языкам обучения
29
Число компьютеров, используемых в учебных целях, в дневных общеобразовательных учреждениях; на начало учебного года -
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по типу местности(город/село), по форме собственности (гос/частная)
30
Число компьютеров с доступом к сети Интернет -всего
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по типу местности (город/село), по форме собственности (гос/частная)
31
Численность детей, охваченных предшкольной подготовкой, всего
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по типу местности (город/село), по форме собственности (гос/частная), по полу, по возрасту
32
Численность детей, охваченных предшкольной подготовкой в дошкольных организациях
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по типу местности (город/село), по форме собственности (гос/частная), по полу, по возрасту
33
Численность детей, охваченных предшкольной подготовкой в предшкольных классах
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по типу местности (город/село), по форме собственности (гос/частная), по полу, по возрасту
34
Число дошкольных организаций
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по видам организаций, по типу местности (город/село), по форме собственности, по языкам воспитания и обучения
35
Число мест
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по типу местности (город/село), по форме собственности (гос/частная)
36
Число дошкольных организаций, работающих в аварийном состоянии
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по типу местности (город/село), по форме собственности
37
Численность детей в дошкольных организациях
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по видам организаций, по языкам обучения, по типу местности (город/село), по форме собственности (гос/частная), по полу, по возрасту, по группам, по национальности
38
Численность детей дошкольных организаций для детей с ограниченными возможностями в развитии и специальных группах в дошкольных организациях общего типа
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по видам организаций, по языкам обучения, по типу местности (город/село), по форме собственности (гос/частная), по полу, по возрасту, по группам, по национальности
39

Мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамтылған 1-6 жастағы балалар саны
Облыстар бойынша, аудандар бойынша, ұйымдардың түрлері бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке) бойынша, жынысы бойынша
40
Ағымдағы жылғы 1 қыркүйекке 1, 2, 3, 4 және 5, 6, 7 жасқа толған 0 - 7 жастағы балалардың жас құрамы
Облыстар бойынша, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша, аудандар бойынша, ұйымдардың түрлері бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке) бойынша, жынысы бойынша
41

Число детей в возрасте 1-6 лет, охваченных дошкольным воспитанием и обучением
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по видам организаций, по типу местности (город/село), по форме собственности (гос/частная), по полу
40
Возрастной состав детей от 0-7 лет, которым на 1 сентября текущего года исполнилось 1, 2, 3, 4 года и 5, 6,7 лет
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по видам организаций, по типу местности (город/село), по форме собственности (гос/частная), по полу
41

Мектепке дейінгі ұйымдарда кезекте тұрған балалар саны, барлығы (оның ішінде 1-6 жастағы және 3-6 жастағы балалар саны)
Облыстар бойынша, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша,аудандар бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша
42
Мектепке дейінгі мекемелердегі педагог қызметкерлердің саны
Облыстар бойынша, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша, аудандар бойынша, ұйымдардың түрлері бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке) бойынша, жынысы бойынша, білім деңгейлері бойынша
43
Мектепке дейінгі ұйымдардағы тәрбиешілердің саны
Облыстар бойынша, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша, аудандар бойынша, ұйымдардың түрлері бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке) бойынша, жынысы бойынша, білім деңгейлері бойынша
44
Мектепке дейінгі арнайы ұйымдардағы педагогтар саны
Облыстар бойынша, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша, аудандар бойынша, ұйымдардың түрлері бойынша, жергілікті жердің типі (қала/ауыл) бойынша, меншік нысаны (мемлекеттік/жеке) бойынша, жынысы бойынша, білім деңгейлері бойынша
45
Білім жүйесіндегі негізгі көрсеткіштердің салыстырмалы кестесі
Барлық көрсеткіштер бойынша жалпы

Количество детей, состоящих на очереди в дошкольных организациях, всего (из них численность детей в возрасте от 1 до 6 лет и от 3 до 6 лет)
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по типу местности (город/село)
42
Численность педагогических работников в дошкольных учреждениях
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по видам организаций, по типу местности (город/село), по форме собственности (гос/частная), по полу, по уровню образования
43
Численность воспитателей в дошкольных организациях
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по видам организаций, по типу местности (город/село), по форме собственности (гос/частная), по полу, по уровню образования
44
Количество педагогов в специальных дошкольных организациях
По областям, городам республиканского значения и столицы, по районам, по видам организаций, по типу местности (город/село), по форме собственности (гос/частная), по полу, по уровню образования
45
Сравнительная таблица по основным показателям системы образования (СТ)
Общая по основным показателям