"Амангелді ауданы әкімдігінің ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлiмi" мемлекеттік мекемесін бөлу жолымен "Амангелді ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру туралы" Амангелді ауданы әкімдігінің 2024 жылғы 21 қазандағы № 167 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қостанай облысы Амангелді ауданы әкімдігінің 2026 жылғы 13 наурыздағы № 61 қаулысы
Амангелді ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Амангелді ауданы әкімдігінің 2024 жылғы 21 қазандағы № 167 "Амангелді ауданы әкімдігінің ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлiмi" мемлекеттік мекемесін бөлу жолымен "Амангелді ауданы әкімдігінің дене шынықтыру және спорт бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру туралы" қаулысына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Амангелді ауданы әкімдігінің ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы ережеде:
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. Функциялары:
ауданда мемлекеттік жастар саясатын жүзеге асыруды қамтамасыз ету;
ауданда мемлекеттік жастар саясатын іске асыру жөніндегі консультативтік-кеңесші органдардың қызметін құру және қамтамасыз ету;
аудан аумағында Қазақстан Республикасы Мемлекеттік рәміздерінің пайдаланылуын (тігілуін, орналастырылуын) бақылауды жүзеге асыру;
ауданның ойын-сауық мәдени-бұқаралық іс-шараларын, сондай-ақ әуесқой шығармашылық бірлестіктер арасында байқаулар, фестивальдер және конкурстар өткізуді жүзеге асыру;
жергілікті маңызы бар тарих, материалдық және рухани мәдениет ескерткіштерін есепке алу, қорғау және пайдалану жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
мемлекеттік және басқа тілдерді дамытуға бағытталған аудандық деңгейдегі іс-шараларды өткізу;
облыстардың атқарушы органдарына ауылдарға, ауылдық округтерге атау беру және оларды қайта атау, сондай-ақ олардың транскрипциясын өзгерту туралы ұсыныстар енгізу;
"Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 75-бабы және 729-бабының 2-1) тармақшасына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарау және әкімшілік жаза қолдануды жүзеге асырады;
маңдайшаларды ауылдарда орналастыру туралы хабарламаларды қабылдауды және қарауды жүзеге асырады;
медиация саласында жүйелі жұмыс жүргізу;
азаматтарды тілдік қағидат бойынша кемсітуге жол бермеу бойынша түсіндіру жұмыстарын жүргізу;
бюджет қаражатының көлемі шегінде балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерін қаржыландыруға арналған мемлекеттік шығармашылық тапсырысты бекіту;
мемлекеттік шығармашылық тапсырыстың көрсетілетін қызметтерін берушілердің меншік нысанына, ведомстволық бағыныстылығына, типтері мен түрлеріне қарамастан, балалар мен жасөспірімдерге арналған шығармашылық үйірмелерінде мемлекеттік шығармашылық тапсырысты орналастыруды қамтамасыз ету;
мемлекеттік шығармашылық тапсырысты орналастырудың, оның сапасын бақылаудың және нысаналы игерілуінің барлық кезеңдері мен рәсімдерінің электрондық және жалпыға қолжетімді форматтарда орындалуын қамтамасыз ету;
тиісті аумақта орналасқан мәдениет ұйымдарының қызметіне мониторингті жүзеге асырады және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына ақпаратты, сондай-ақ белгіленген нысандағы статистикалық есептерді ұсыну;
тарихи-мәдени мұраны сақтау жөніндегі жұмысты ұйымдастырады, тарихи, ұлттық және мәдени дәстүрлер мен әдет-ғұрыптарды дамытуға жәрдемдесу.".

О внесении изменения в постановление акимата Амангельдинского района от 21 октября 2024 года № 167 "О реорганизации государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта акимата Амангельдинского района" путем выделения государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта акимата Амангельдинского района"
Постановление акимата Амангельдинского района Костанайской области от 13 марта 2026 года № 61
Акимат Амангельдинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Амангельдинского района от 21 октября 2024 года № 167 "О внесении изменений в постановление акимата Амангельдинского района от 21 октября 2024 года № 167 "О реорганизации государственного учреждения "Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта акимата Амангельдинского района" путем выделения государственного учреждения "Отдел физической культуры и спорта акимата Амангельдинского района" следующее изменение:
в Положении о государственном учреждении "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков акимата Амангельдинского района", утвержденном указанным постановлением:
Пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Функции:
обеспечение реализации государственной молодежной политики в районе;
создание и обеспечение деятельности консультативно-совещательных органов по реализации государственной молодежной политики в районе;
осуществление контроля за использованием (пошивом, размещением) государственных символов Республики Казахстан на территории района;
осуществление развлекательных культурно-массовых мероприятий района, а также проведения конкурсов, фестивалей и конкурсов среди любительских творческих объединений;
организация работы по учету, охране и использованию памятников истории, материальной и духовной культуры местного значения;
проведение мероприятий районного уровня, направленных на развитие государственного и других языков;
внесение предложений в исполнительные органы областей о наименовании и переименовании сел, сельских округов, а также изменении их транскрипции;
осуществление рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административного взыскания в соответствии статьей 75 и с подпунктом 2-1) статьи 729 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях";
осуществление прием и рассмотрение уведомлений о размещении вывесок в селах;
проведение системной работы в области медиации;
проведение разъяснительной работы по недопущению дискриминации граждан по языковому принципу;
утверждение государственный творческий заказ на финансирование творческих кружков для детей и юношества в пределах объемов бюджетных средств;
обеспечение размещение государственного творческого заказа в творческих кружках для детей и юношества независимо от форм собственности поставщиков услуг государственного творческого заказа, их ведомственной подчиненности, типов и видов;
обеспечение исполнение всех этапов и процедур размещения, контроля качества и целевого освоения государственного творческого заказа в электронном и общедоступном форматах;
осуществление мониторинг деятельности организаций культуры, расположенных на соответствующей территории, и предоставляет в местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы информацию, а также статистические отчеты установленной формы;
организует работу по сохранению историко-культурного наследия, содействует развитию исторических, национальных и культурных традиций и обычаев.".

2. "Амангелді ауданы әкімдігінің ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлiмi" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) жоғарыда көрсетілген Ережеге енгізілген өзгерістер туралы Әділет органдарын хабардар етуді;
2) осы қаулыға қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қостанай облысы бойынша филиалына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберілуін;
3) осы қаулыны оның ресми жарияланғанынан кейін Амангелді ауданы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Амангелді ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Амангелді ауданының әкімі Қ. Кеделбаев

2. Государственнему учреждению "Отдел внутренней политики, культуры и развития языков акимата Амангельдинского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) извещение органов юстиции о внесенном дополнении в вышеуказанное Положение;
2) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в филиал республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан по Костанайской области для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Амангельдинского района после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Амангельдинского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким Амангельдинского района К. Кеделбаев