Мемлекеттік мекемені атауын өзгерту туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімдігінің 2026 жылғы 19 қаңтардағы № 75 қаулысы
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Астананың және республикалық маңызы бар қалалардың дамуы, ұлттық жобалар, кәсіпкерлік және мемлекеттік органдар функцияларын оңтайландыру мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы" Заңының 55-тармағына сәйкес Қостанай қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қостанай қаласы әкімдігінің Кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің атауын "Қостанай қаласы әкімдігінің Кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі деп өзгертіңіз.
2. Осы қаулыға қосымшада келтірілген "Қостанай қаласы әкімдігінің Кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Жарғысын бекіту.
3. Қостанай облысы Қостанай қаласы әкімінің 2022 жылғы 5 мамырдағы № 893 "Қостанай қаласы әкімдігінің Кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Жарғысын бекіту туралы" қаулысын жою.
4. "Қостанай қаласы әкімдігінің Кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қолданыстағы заңнамаға сәйкес қабылдау.
5. Осы қаулының орындалуына бақылауды Қостанай қаласы әкімінің қарайтын орынбасарына жүктеу.
6. Осы қаулы оның ресми түрде алғаш рет жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Қостанай қаласының әкімі М. Жүндібаев
Қостанай қаласы әкімдігінің
2026 жылғы "19" қаңтардағы
№ 75 қаулысымен
бекітілді
"Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі (одан әрі "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ) индустриялық-инновациялық даму, туризмді дамыту, шағын және орта кәсіпкерлікті қолдау, ауыл шаруашылығы, ветеринария, тұтыну нарығы және механикаландыру саласындағы басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ ведомстволары жоқ.

О переименовании государственного учреждения
Постановление акимата города Костаная Костанайской области от 19 января 2026 года № 75
В соответствии с пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с пунктом 55 Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития столицы и городов республиканского значения, национальных проектов, предпринимательства и оптимизации функций государственных органов", акимат города Костаная ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Переименовать с государственного учреждения "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная" в государственное учреждение "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная".
2. Утвердить Положение о государственном учреждении "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная" согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Отменить постановление акимата города Костаная Костанайской области от 5 мая 2022 года № 893 "Об утверждении Положения о государственном учреждении "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная".
4. Государственному учреждению "Отдел предпринимательства и сельского хозяйства акимата города Костаная" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления, в соответствии с действующим законодательством.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Костаная.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Костаная М. Жундубаев
Утверждено
постановлением акимата
города Костаная
от "19" января 2026 года
№ 75
Положение о государственном учреждении "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная"
Глава 1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная" (далее ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная") является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере индустриально - инновационного развития в отраслях промышленности, развития туризма, поддержки малого и среднего предпринимательства, сельского хозяйства, потребительского рынка и механизации,ветеринарии.
2. ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная" не имеет ведомств.

3. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрлері және атауы қазақ және орыс тілдерінде жазылған мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
5. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан жасайды.
6. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ заңнамасына сәйкес осыған берілген жағдайда ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
7. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: индекс 110000, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Пушкин көшесі, 98.
10. Осы Ереже "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ қызметін қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ кәсіпкерлік субъектілерімен "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ өкілеттігі болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан шарттық қарым-қатынас жасауға тыйым салынады.
Егер "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.

3. ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штамп со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
7. ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная" утверждается в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: индекс 110000, Республика Казахстан, Костанайская область, город Костанай, улица Пушкина, 98.
10. Настоящее Положение является учредительным документом ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная".
11. Финансирование деятельности ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная" осуществляется из местного бюджета в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная".
Если ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если не установлено законодательством Республики Казахстан.

2-тарау. Мемлекеттік органның міндеттері мен өкілеттіктері
13. Мақсаттары:
1) шағын және орта кәсіпкерлікті қолдауды дамыту жөніндегі іс-шараларды іске асыруға қатысу;
2) өнеркәсіп кәсіпорындарының жұмысын талдау және болжау;
3) ауыл шаруашылығы саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысу;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге мақсаттар.
14. Өкілеттіктері:
1) құқықтар:
Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі ММ алдына қойылған міндеттерді орындауға байланысты мәселелер бойынша мемлекеттік органдармен, ұйымдармен, кәсіпорындармен, лауазымды тұлғалармен және азаматтармен белгіленген тәртіппен ақпаратты сұрату және алу;
басшыларының келісімі бойынша жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын басқа да атқарушы органдардың мамандарын жұмысқа тарту;
Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі ММ мемлекеттік органдарда, сотта атынан өкілдік ету.
2) міндеттері:
өз құзыреті шегінде шарттар, келісімдер жасасуға;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес көзделген міндеттерді жүзеге асыру,актілер мен тапсырмаларды сапалы және уақтылы орындау.
15. Функциялар:
1) жеке кәсіпкерлікті қолдау мен дамытудың мемлекеттік саясатын жүзеге асыру;
2) аймакта шағын және орта бизнесті және инновациялық қызметті қолдау үшін инфрақұрылым объектілерін құру мен дамытуды қамтамасыз ету;
3) жергілікті атқарушы органдардың жеке кәсіпкерлік субъектілерінің бірлестіктерімен, Қостанай облысының Кәсіпкерлер палатасымен және нарықтық инфрақұрылым объектілерімен қатынастарын дамыту стратегиясын айқындау;
4) сараптамалық кеңестердің қызметін ұйымдастыру;
5) Қостанай қаласының туризм саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру және үйлестіруді жүргізу;
6) Қостанай қаласы әкімдігінің нормативтік құқықтық және нормативтік емес актілерінің жобаларын дайындау;
7) сауда саласындағы заңнаманың сақталуына, оның ішінде сауда қызметі субъектілерінің өз құзыреті шегінде азық-түлік және басқа да тауарларға шекті бағалардың мөлшерінің асып кетуін мониторингті және бақылау жүргізу;
8) Қостанай қаласының аумағын даму бағдарламасына талдау және мониторинг жүргізу;
9) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін осы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес мемлекеттік қолдауды жүзеге асыру;
10) агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы мемлекеттік техникалық инспекцияны жүзеге асыру;

Глава 2. Задачи и полномочия государственного органа
13. Задачи:
1) участие в реализации мероприятий по развитию поддержки малого и среднего предпринимательства;
2) анализ и прогнозирование работы предприятий промышленности;
3) участие в формировании и реализации единой государственной политики в области сельского хозяйства;
4) задачи, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
14. Полномочия:
1) права:
запрашивать и получать в установленном порядке по согласованию с государственными органами, организациями, предприятиями, должностными лицами и гражданами информацию по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная";
привлекать к работе специалистов других исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета, по согласованию с их руководителями;
представлять ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная" в государственных органах, суде.
2) обязанности:
заключать договора, соглашения в пределах своей компетенции;
качественно и своевременно исполнять акты и поручения, предусмотренные в соответствии законодательством Республики Казахстан.
15. функции:
1) осуществление реализации государственной политики поддержки и развития частного предпринимательства;
2) обеспечение создания и развития в регионе объектов инфраструктуры поддержки малого и среднего предпринимательства и инновационной деятельности;
3) определение стратегии развития взаимоотношений местных исполнительных органов с объединениями субъектов частного предпринимательства, Палатой предпринимателей Костанайской области и объектами рыночной инфраструктуры;
4) организация деятельности экспертных советов;
5) реализация государственной политики и осуществление координации в области туристской деятельности на территории города Костаная;
6) подготовка проектов нормативных правовых и ненормативных актов акимата города Костаная;
7) осуществление мониторинга и контроля за соблюдением законодательства в сфере торговли, в том числе над превышением субъектами торговой деятельности размера предельных цен на продовольственные и другие товары в пределах компетенции;
8) проведение анализа и мониторинга программы развития территории города Костанай;
9) осуществление государственной поддержки субъектов агропромышленного комплекса в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан в данной сфере;
10) осуществление государственной технической инспекции в области развития агропромышленного комплекса;

11) агроөнеркәсіптік кешен саласында жедел ақпарат жинауды жүргізу және оны облыстың жергілікті атқарушы органына (әкімдікке) беру;
12) Қостанай қаласында азық-түлік тауарларының қорларын есепке алуды жүргізу және облыстың жергілікті атқарушы органына есептілікті ұсыну;
13) көрме-жәрмеңке қызметін жүзеге асыру;
14) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өз құзыреті шегінде өзге де функцияларды жүзеге асыру;
15) әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларына сауда үстемесі мөлшерінің сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
16) үй жануарларын серуендетуге не жануарлармен өзге мақсатта болуға тыйым салынған орындарды айқындау, сондай-ақ қажет болған жағдайда үй жануарларын серуендетуге арналған орындарды жабдықтау;
17) жануарларды жаңа иелеріне беруге, жоғалған жануарлардың иелерін іздестіруге, үй жануарларын зарарсыздандыру қажеттігі туралы хабардар етуге бағытталған жануарлар баспаналарының қызметін ақпараттық қамтамасыз етуді және әлеуметтік жарнаманы ұйымдастыру;
18) қаңғыбас жануарлардың санын реттеуді ұйымдастыру;
19) Қазақстан Республикасының сауда қызметін реттеу туралы заңнамасында белгіленген сыйақының сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
3-тарау. Мемлекеттік органның бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттіктері
16. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ басшылықты "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
17. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ бірінші басшысы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалады және лауазымнан босатылады.
18. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ бірінші басшысының орынбасары болады.
19. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ жұмысын ұйымдастырады, оның қызметіне басшылықты жүзеге асырады;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ қызметкерлерін көтермелеуді (материалдық көмек көрсетуді, тәртіптік жаза қолдануды) жүзеге асырады;

11) проведение сбора оперативной информации в области агропромышленного комплекса и предоставление ее местному исполнительному органу (акимату) области;
12) ведение учета запасов продовольственных товаров в городе Костанае и представление отчетности в местный исполнительный орган области;
13) осуществление выставочно-ярмарочной деятельности;
14) иных функций в пределах своей компетенции осуществление в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
15) осуществление контроля за соблюдением размера торговой надбавки на социально значимые продовольственные товары;
16) определение мест, в которых запрещен выгул домашних животных либо нахождение с животными с иной целью, а также при необходимости оборудования мест для выгула домашних животных;
17) организация информационного обеспечения деятельности приютов для животных и социальной рекламы, направленная на передачу животных новым владельцам, розыск владельцев потерявшихся животных, информирование о необходимости стерилизации домашних животных;
18) организация регулирования численности бродячих животных;
19) осуществление контроля за соблюдением вознаграждения, установленного законодательством Республики Казахстан о регулировании торговой деятельности;
Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя государственного органа
16. Руководство ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная" задач и осуществление им своих полномочий.
17. Первый руководитель ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная" назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Первый руководитель ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная" имеет заместителя.
19. Полномочия первого руководителя ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная":
1) организует работу ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная", осуществляет руководство его деятельностью;
2) назначает на должность и освобождает от должности работников ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная" в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан поощрение, оказание материальной помощи, наложение дисциплинарных взысканий на работников ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная";

4) өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша бұйрықтар шығарады және нұсқаулар береді;
5) "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ қызметкерлерінің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
6) "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес меншік нысанына қарамастан барлық мемлекеттік органдарда, сотта және өзге де ұйымдарда білдіреді;
7) "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ перспективалық және ағымдағы жоспарларын бекітеді;
8) азаматтарды жеке қабылдауды жұргізеді;
9) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілеріне сәйкес өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын жүзеге асырады.
4-тарау. Мемлекеттік органның мүлкі
20. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
21. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ бекіті21, "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
22. Егер заңнамада белгіленген болса, "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
23. "Қостанай қаласы әкімдігінің кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі" ММ қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

4) издает приказы и дает указания по вопросам, входящим в его компетенцию;
5) утверждает должностные инструкции работников ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная";
6) представляет ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная" во всех государственных органах, суде и иных организациях независимо от форм собственности в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
7) утверждает перспективные и текущие планы ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная";
8) проводит личный прием граждан;
9) осуществляет полномочия в соответствии с действующими законодательными актами Республики Казахстан.
Исполнение полномочий первого руководителя ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
Глава 4. Имущество государственного органа
20. ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество, закрепленное за ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная", относится к коммунальной собственности.
22. ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение государственного органа
23. Реорганизация и упразднение ГУ "Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии акимата города Костаная" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.