"Сақтау мерзімдерін көрсете отырып, мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдар қызметінде жасалатын үлгілік құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2025 жылғы 17 маусымдағы № 279-НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 2026 жылғы 25 маусымдағы № 304-НҚ бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Сақтау мерзімдерін көрсете отырып, мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдар қызметінде жасалатын үлгілік құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2025 жылғы 17 маусымдағы № 279-НҚ бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сақтау мерзімдерін көрсете отырып, мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдар қызметінде жасалатын үлгілік құжаттар тізбесінде:
реттік нөмірі 1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Нормативтік құқықтық актілер (Қазақстан Республикасының Конституциясына өзгерістер мен толықтырулар енгізетін заңдар, конституциялық заңдар, кодекстер, шоғырландырылған заңдар, заңдар, Қазақстан Республикасы Құрылтайының қаулылары)
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
";
реттік нөмірі 15-жолдың бірінші абзацы мен 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"
15
Мыналардың хаттамалары, шешімдері, ұсыныстары, қорытындылары, стенограммалары (аудиовизуалды жазбалар) және оларға қатысты құжаттар (анықтамалар, қорытындылар, баяндамалар және басқа құжаттар):
1) Қазақстан Республикасы Президенті, Қазақстан Республикасы Вице-Президенті, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің басшылығы шақыратын отырыстардың, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Вице-Президентінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдардың, Қазақстан Республикасының Конституциялық Соты, Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесінің, Қазақстан Республикасының Жоғары сот кеңесінің, Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару кеңесінің, Қазақстан Халық Кеңесі отырыстарының;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
";
реттік нөмірі 15-жолдың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"
15
7) Республикалық бюджет комиссияның, астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттік комиссиялары отырыстарының;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
";
реттік нөмірі 15-жолдың 8) және 9) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"
15

О внесении изменений в приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 17 июня 2025 года № 279-НҚ "Об утверждении Перечня типовых документов, образующихся в деятельности государственных и негосударственных организаций, с указанием срока хранения"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации Республики Казахстан от 25 июня 2026 года № 304-НҚ
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 5.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 17 июня 2025 года № 279-НҚ "Об утверждении Перечня типовых документов, образующихся в деятельности государственных и негосударственных организаций, с указанием срока хранения" следующие изменения:
в Перечне типовых документов, образующихся в деятельности государственных и негосударственных организаций, с указанием срока хранения, утвержденных указанным приказом:
строку, порядковый номер 1 изложить в следующей редакции:
"
1
Нормативные правовые акты (законы, вносящие изменения и дополнения в Конституцию Республики Казахстан, конституционные законы, кодексы, консолидированные законы, законы, постановления Курултая Республики Казахстан)
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
";
абзац первый и подпункт 1) строки, порядковый номер 15 изложить в следующей редакции:
"
15
Протоколы, решения, рекомендации, заключения, стенограммы (аудиовизуальные записи) и документы к ним (справки, заключения, доклады и другие документы):
1) заседаний, созываемых Президентом Республики Казахстан, Вице-Президентом Республики Казахстан, руководством Администрации Президента Республики Казахстан, заседаний консультативно-совещательных органов при Президенте Республики Казахстан, Вице-Президенте Республики Казахстан, Конституционного Суда Республики Казахстан, Совета Безопасности Республики Казахстан, Высшего Судебного Совета Республики Казахстан, Совета по управлению Национальным фондом Республики Казахстан, Қазақстан Халық Кеңесі;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
";
подпункт 7) строки, порядковый номер 15 изложить в следующей редакции:
"
15
7) заседаний Республиканской бюджетной комиссии, бюджетных комиссий столицы, области, городов республиканского значения, района (города областного значения);
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
";
подпункты 8) и 9) строки, порядковый номер 15 изложить в следующей редакции:
"
15

8) акционерлердің, акционерлік қоғам директорлар кеңесінің, шаруашылық серіктестіктер құрылтайшыларының (қатысушыларының) жалпы жиналыстарының;
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
9) ұйымның комиссиялары, кеңестері, алқалық, атқарушы және консультативтік-кеңесші органдарының;
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 15-жолдың 13) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"
15
13) Қазақстан Республикасы азаматтары жиналыстарының (жиындарының);
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
";
реттік нөмірі 29-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
29
Қазақстан Республикасы Құрылтайының, жергілікті өкілді органдар депутаттарының сұрау салулары және оларды қарау жөніндегі құжаттар
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 32-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
32
Жеке тұлғалардың, заңды тұлғалар өкілдерінің қабылдауды есепке алу, жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін тіркеу және орындалуын бақылау кітаптары, журналдары, карточкалары (деректер қоры)
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 38-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
38
Ұйым қызметінің негізгі бағыттары бойынша тізбелер
Тұрақты
Электрондық құжаттар*. Тізбені жүргізу функциясын атқаратын ұйымда сақталады.
";
реттік нөмірі 122-жолдың 3) және 4) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"
122
3) ұйым басшысының жеке құрам бойынша (жұмысқа қабылдау (тағайындау, оқуға қабылдау), жұмыстан босату (шығару), ауысу, туралы) нормативтік емес құқықтық актілерін (бұйрықтар мен өкімдерді);
75 жыл СТК
Электрондық құжаттар*. Ұйымда сақталады. Егер ғылыми-анықтамалық аппарат ретінде пайдаланылса, тұрақты мемлекеттік сақтауға қабылдануға жатады.
4) ұйым басшысының жеке құрам бойынша (іссапарлар, демалыстар, көтермелеу, біліктілікті арттыру, тәртіптік жазалар қолдану және алып тастау, аттестаттау, білім алу, атақтар (шендер) беру, тегін (әкесінің атын) өзгерту жөнінде, марапаттау, еңбекақы төлеу, сыйақы беру, төлемдер, жәрдемақылар туралы) нормативтік емес құқықтық актілерін (бұйрықтар мен өкімдерді);
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 133-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
133
Цифрлық жүйелердің деректер базасын сүйемелдеу, дамыту бойынша құжаттар
5 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
";
реттік нөмірі 146-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
146
Архивтік анықтамаларды, архивтік құжаттардың көшірмелерін, архивтік құжаттардан үзінді көшірмелер беруді тіркеу кітаптары, журналдары, карточкалары, деректер базасы
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 157-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"

8) общих собраний акционеров, совета директоров акционерных обществ, учредителей (участников) хозяйственных товариществ;
Постоянно
Электронные документы*.
9) комиссий, советов, коллегиальных, исполнительных и консультативно-совещательных органов организации;
Постоянно
Электронные документы*.
";
подпункт 13) строки, порядковый номер 15 изложить в следующей редакции:
"
15
13) собраний (сходов) граждан Республики Казахстан;
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
";
строку, порядковый номер 29 изложить в следующей редакции:
"
29
Запросы депутатов Курултая Республики Казахстан, местных представительных органов и документы по их рассмотрению
Постоянно
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 32 изложить в следующей редакции:
"
32
Книги, журналы, карточки (базы данных) учета приема физических лиц, представителей юридических лиц, регистрации и контроля исполнения обращений физических и юридических лиц
5 лет
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 38 изложить в следующей редакции:
"
38
Перечни по основным направлениям деятельности организации
Постоянно
Электронные документы*. Хранятся в организации, исполняющей функцию ведения перечня.
";
подпункты 3) и 4) строки, порядковый номер 122 изложить в следующей редакции:
"
122
3) ненормативных правовых актов (приказов и распоряжений) руководителя организации по личному составу (о приеме (назначении, зачислении на учебу), увольнении (отчислении), перемещении);
75 лет ЭПК
Электронные документы*. Хранятся в организации. Подлежат приему на постоянное государственное хранение, если используется в качестве научно-справочного аппарата.
4) ненормативных правовых актов (приказов и распоряжений) руководителя организации по личному составу (командировках, отпусках, поощрении, повышении квалификации, наложении и снятии дисциплинарных взысканий, аттестации, получении образования, присвоении званий (чинов), изменении фамилий (отчеств), награждении, оплате труда, премировании, выплатах, пособиях);
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 133 изложить в следующей редакции:
"
133
Документы по сопровождению, развитию баз данных цифровых систем
5 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
";
строку, порядковый номер 146 изложить в следующей редакции:
"
146
Книги, журналы, карточки, базы данных регистрации выдачи архивных справок, копий архивных документов, выписок из архивных документов
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 157 изложить в следующей редакции:
"

157
Қазақстан Республикасының, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың әлеуметтік-экономикалық даму жоспарлары, ұлттық компаниялар мен республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың және мемлекеттің қатысуымен акционерлік қоғамдардың даму жоспарлары
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
";
реттік нөмірі 158-жолдың бірінші абзацы мен 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"
158
Қазақстан Республикасының, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың әлеуметтік-экономикалық даму жоспарларының жобалары, ұлттық компаниялардың, республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың және мемлекеттің қатысуымен акционерлік қоғамдардың даму жоспарларының жобалары:
1) әзірленген орны бойынша;
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 159-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
159
Қазақстан Республикасының, астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың әлеуметтік-экономикалық дамуының стратегиялық, операциялық жоспарларын, ұлттық компаниялардың, республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың және мемлекеттің қатысуымен акционерлік қоғамдардың даму жоспарларын түзету және орындау бойынша құжаттар
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 181-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
181
Шетелдік заңды тұлғалармен тарифтер туралы хат алмасу
15 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 187-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
187
Бюджеттік сұраным
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 391-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
391
Ғимараттарды, үй-жайларды, жер учаскелерін жалға алу шарттарын тіркеу кітаптары, журналдары, карточкалары, деректерқоры
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Тиісті цифрлық жүйе бар болған жағдайда.
";
реттік нөмірі 439-жолдың бірінші абзацы мен 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"
439
Есепке алу журналдары, кітаптары (цифрлық деректер базасы):
1) қауіпсіздік техникасы бойынша алдын алу жұмыстарын;
5 жыл
Электрондық құжаттар* Тиісті деректер базасы бар болған жағдайда.
";
реттік нөмірі 452-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
452
Қазақстан Республикасы азаматтарының аз қорғалған санаттары үшін бос жұмыс орындарының квотасын беру туралы құжаттар
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 461-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
461
Еңбек шарттары, келісімшарттар
75 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 462-жолдың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"
462
2) астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың ұйым басшыларының;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
";

157
Планы социально-экономического развития Республики Казахстан, столицы, областей, городов республиканского значения, планы развития национальных компаний и республиканских государственных предприятий и акционерных обществ с участием государства
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
";
абзац первый и подпункт 1) строки, порядковый номер 158 изложить в следующей редакции:
"
158
Проекты планов социально-экономического развития Республики Казахстан, столицы, областей, городов республиканского значения, проекты планов развития национальных компаний, республиканских государственных предприятий и акционерных обществ с участием государства:
1) по месту разработки;
Постоянно
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 159 изложить в следующей редакции:
"
159
Документы по корректировке и выполнению стратегических, операционных планов социально-экономического развития Республики Казахстан, столицы, областей, городов республиканского значения, планов развития национальных компаний, республиканских государственных предприятий и акционерных обществ с участием государства
Постоянно
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 181 изложить в следующей редакции:
"
181
Переписка с иностранными юридическими лицами о тарифах
15 лет ЭПК
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 187 изложить в следующей редакции:
"
187
Бюджетный запрос
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 391 изложить в следующей редакции:
"
391
Книги, журналы, карточки, базы данных регистрации договоров об аренде зданий, помещений, земельных участков
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
При наличии соответствующих цифровых систем.
";
абзац первый и подпункт 1) строки, порядковый номер 439 изложить в следующей редакции:
"
439
Журналы, книги учета (цифровые базы данных):
1) профилактических работ по технике безопасности;
5 лет
Электронные документы*. При наличии соответствующих баз данных.
";
строку, порядковый номер 452 изложить в следующей редакции:
"
452
Документы о представлении квоты вакантных рабочих мест для слабозащищенных категорий граждан Республики Казахстан
5 лет ЭПК
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 461 изложить в следующей редакции:
"
461
Трудовые договоры, контракты
75 лет
Электронные документы*.
";
подпункт 2) строки, порядковый номер 462 изложить в следующей редакции:
"
462
2) руководителей организаций столицы, областей, городов республиканского значения;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
";

реттік нөмірі 478-жолдың бірінші абзацы мен 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"
478
Тізімдер (цифрлық деректер базасы):
1) жоғарғы және орта арнаулы білімі бар инженерлік-техникалық қызметкерлердің;
75 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірлері 479 және 480-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
479
Шетел визаларын ресімдеу және алу бойынша өтінімдер
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
480
Әскери міндеттілерді әскерге шақыруды және кейінге шегеруді есепке алу туралы, әскери басқару органдарымен әскери есептілік мәселелері бойынша хат алмасу
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 482-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
482
Әскери есептілік және запастағы Қазақстан Республикасының азаматтарын брондаудың жай-күйін тексеру журналдары
5 жыл
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
";
реттік нөмірі 485-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
485
Есепке алу кітаптары, журналдары, карточкалары (цифрлық деректер базасы):
1) жұмыскерлерді қабылдауды, ауыстыруды, босатуды;
75 жыл
Электрондық құжаттар*.
2) жеке істерді, жеке карточкаларды, еңбек шарттарын (келісімшарттарын) еңбек келісімдерін;
75 жыл
Электрондық құжаттар*.
3) еңбек кітапшалары мен олардың қосымша беттерін беруді (қозғалысын есепке алуды);
75 жыл
Электрондық құжаттар*.
4) жалақы, еңбек өтілі, жұмыс орны туралы анықтамалар беруді;
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
5) әскери есепке жататын адамдарды;
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
6) Қазақстан Республикасының шетелдік өкілдіктер мен мекемелерге, халықаралық ұйымдарға жіберілген жұмыскерлер мен олардың отбасы мүшелерінің келуі мен кетуін тіркеуді;
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 498-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
498
Жұмыскерлердің біліктілігін арттыруды жүзеге асыратын оқу орындары (ұйымдары) тыңдаушыларының курстық және бақылау жұмыстары
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 503-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
503
Жұмыскерлердің біліктілігін арттыруды жүзеге асыратын, оқу орындары (ұйымдары) тыңдаушыларының сабақтарына қатысуды есепке алу кітаптары, журналдары (цифрлық деректер базасы)
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 514-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
514
Мемлекеттік және ведомстволық наградаларды беруді есепке алу журналдары (цифрлық деректер базасы)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 517-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
517
Жоғалған мемлекеттік және ведомстволық наградалар құжаттарының теңнұсқаларын беруді есепке алу журналдары (цифрлық деректер базасы)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 532-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"

абзац первый и подпункт 1) строки, порядковый номер 478 изложить в следующей редакции:
"
478
Списки (цифровые базы данных):
1) инженерно-технических работников с высшим и средним специальным образованием;
75 лет
Электронные документы*.
";
строки, порядковые номера 479 и 480 изложить в следующей редакции:
"
479
Заявки по оформлению и получению иностранных виз
5 лет
Электронные документы*.
480
Переписка об учете призыва и отсрочек от призыва военнообязанных, по вопросам военного учета с органами военного управления
3 года
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 482 изложить в следующей редакции:
"
482
Журналы проверок состояния воинского учета и бронирования граждан Республики Казахстан, пребывающих в запасе
5 лет
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
";
строку, порядковый номер 485 изложить в следующей редакции:
"
485
Книги, журналы, карточки учета (цифровые базы данных): 1) приема, перемещения (перевода), увольнения работников;
75 лет
Электронные документы*.
2) личных дел, личных карточек, трудовых договоров (контрактов), трудовых соглашений;
75 лет
Электронные документы*.
3) выдачи (учета движения) трудовых книжек и вкладышей к ним;
75 лет
Электронные документы*.
4) выдачи справок о заработной плате, стаже, месте работы;
5 лет
Электронные документы*.
5) лиц, подлежащих воинскому учету;
3 года
Электронные документы*.
6) регистрации прибытия и выезда работников и членов их семей, направленных в заграничные представительства и учреждения Республики Казахстан, международные организации;
5 лет
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 498 изложить в следующей редакции:
"
498
Курсовые и контрольные работы слушателей учебных заведений (организаций), осуществляющих повышение квалификации работников
1 год
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 503 изложить в следующей редакции:
"
503
Книги, журналы (цифровые базы данных) учета посещения занятий слушателями учебных заведений (организаций), осуществляющих повышение квалификации работников
1 год
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 514 изложить в следующей редакции:
"
514
Журналы (цифровые базы данных) учета выдачи государственных и ведомственных наград
Постоянно
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 517 изложить в следующей редакции:
"
517
Журналы (цифровые базы данных) учета выдачи дубликатов документов к утраченным государственным и ведомственным наградам
Постоянно
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 532 изложить в следующей редакции:
"

532
Дипломатиялық және қызметтік паспорттарды ресімдеу, қайта тіркеу және жою бойынша құжаттар, сонымен қатар, журналдар (цифрлық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
реттік нөмірі 534-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
534
Визаларды беруді тіркеу журналдары (цифрлық деректер базасы)
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 539-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
539
Ұйымға халықаралық ұйым өкілдерінің келуін есепке алу журналдары (цифрлық деректер базасы), карточкалары
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 568-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
568
Көрмелер бойынша экскурсиялар өткізуді есепке алу журналы (цифрлық деректер базасы)
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 572-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
572
Цифрлық жүйелерді дамыту мәселелері бойынша хат алмасу
5 жыл СТК
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 585-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
585
Цифрлық жүйелердің киберқуіпсіздік талаптарына сәйкестігі мәселелері бойынша құжаттар
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 600-жолдың бірінші абзацы мен 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"
600
Тіркеу журналдары (цифрлық деректер базасы):
1) конкурстық құжаттаманы алған адамдарды;
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 618-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
618
Әлеуетті өнім берушілерді электрондық сатып алудың цифрлық жүйесінде тіркеу туралы шарттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Шарттың қолдану мерзімі өткеннен кейін.
";
реттік нөмірі 625-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
625
Тұтынушыларға жөнелтілетін материалдарды (шикізаттарды), өнімдер мен жабдықтарды есепке алу журналдары (цифрлық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірлері 634 және 635-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
634
Тауарлар мен өнімдерді қоймадан босатуға өкімдерді есепке алу кітаптары (цифрлық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
635
Ыдыстарды есепке алу және есептен шығару кітаптары (цифрлық деректер базасы)
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 641-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
641
Куәліктерді, рұқсаттамаларды және сәйкестендіру карталарын тіркеу (берілуін есепке алу) кітаптары (цифрлық деректер базасы)
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 657-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
657
Үй-жайлардың, ғимараттардың, құрылыстардың техникалық жабдықтарын пайдалану кезіндегі ақауларды есепке алу журналдары (цифрлық деректер базасы)
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 668-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
668
Жол-көлік оқиғаларын есепке алу журналдары (цифрлық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 673-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"

532
Документы по оформлению, перерегистрации и уничтожению, а также журналы (цифровые базы данных) учета выдачи дипломатических и служебных паспортов
5 лет
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 534 изложить в следующей редакции:
"
534
Журналы (цифровые базы данных) регистрации выдачи виз
3 года
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 539 изложить в следующей редакции:
"
539
Журналы (цифровые базы данных), карточки учета посещений организации представителями международных организаций
5 года
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 568 изложить в следующей редакции:
"
568
Журналы (цифровые базы данных) учета проведения экскурсий по выставкам
3 года
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 572 изложить в следующей редакции:
"
572
Переписка по вопросам развития цифровых систем
5 лет ЭПК
Электронные документ*.
";
строку, порядковый номер 585 изложить в следующей редакции:
"
585
Документы по вопросам соответствия требованиям кибербезопасности цифровых систем
Постоянно
Электронные документ*.
";
абзац первый и подпункт 1) строки, порядковый номер 600 изложить в следующей редакции:
"
600
Журналы (цифровые базы данных) регистрации:
1) лиц, получивших конкурсную документацию;
5 лет
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 618 изложить в следующей редакции:
"
618
Договоры о регистрации потенциальных поставщиков в цифровой системе электронных закупок
5 лет
Электронные документы*. После истечения срока действия договора.
";
строку, порядковый номер 625 изложить в следующей редакции:
"
625
Журналы (цифровые базы данных) учета материалов (сырья), продукции и оборудования, отправляемых потребителям
5 лет
Электронные документы*.
";
строки, порядковые номера 634 и 635 изложить в следующей редакции:
"
634
Книги (цифровые базы данных) учета распоряжений на отпуск товаров и продукции со складов
5 лет
Электронные документы*.
635
Книги (цифровые базы данных) учета и списания тары
1 год
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 641 изложить в следующей редакции:
"
641
Книги (цифровые базы данных) регистрации (учета выдачи) удостоверений, пропусков, идентификационных карт
3 года
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 657 изложить в следующей редакции:
"
657
Журналы (цифровые базы данных) учета неполадок при эксплуатации технического оборудования помещений, зданий, сооружений
3 года
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 668 изложить в следующей редакции:
"
668
Журналы (цифровые базы данных) учета дорожно-транспортных происшествий
5 лет
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 673 изложить в следующей редакции:
"

673
Көлік құралдарын жөндеуге және профилактикалық қарауға өтінімдерді есеп алу журналдары (цифрлық деректер базасы)
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірлері 677 және 678-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
677
Диспетчерлік журналдар (цифрлық деректер базасы)
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
678
Жол-сапар парақтарын есепке алу кітаптары, журналдары (цифрлық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірлері 689 және 690-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
689
Байланыс құралдарының бұзылуы туралы өтініштерді есепке алу журналдары (цифрлық деректер базасы)
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
690
Байланыс құралдарын есепке алу кітаптары, картотекалары (цифрлық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 694-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
694
Жұмылдыру жарияланған кезде запастағы Қазақстан Республикасының азаматтарын хабардар ету жоспарлары
Жаңаларымен ауыстырылғанға дейін
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
";
реттік нөмірлері 703 және 704-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
703
Азаматтық қорғанысты есепке алу журналдары (цифрлық деректер базасы), құрылымдардың тізімдері
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
704
Азаматтық қорғаныс бөлімшелерінің мүлкін есепке алу кітаптары (цифрлық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 708-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
708
Режимдік үй-жайларды, арнайы қоймаларды, сейфтерді (металл шкафтарды) және олардың кілттерін күзетке қабылдауды (тапсыруды), үй-жайларға мөр басуды, кезекшілікті қабылдау-тапсыруды есепке алу кітаптары, журналдары, (цифрлық деректер базасы)
1 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірлері 720 және 721-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
720
Жинақтаушы зейнетақы қорына, бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіби зейнетақы жарналарын аударуды есепке алу жөніндегі есепке алу карточкалары, ведомостері (деректер базасы)
75 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Тиісті цифрлық жүйе бар болған жағдайда.
721
Міндетті әлеуметтік аударымдарды есепке алу жөніндегі есепке алу карточкалары, ведомостері (деректер базасы)
75 жыл СТК
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
Тиісті цифрлық жүйе бар болған жағдайда.
";
реттік нөмірі 722-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
722
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жарналарын есепке алу жөніндегі есепке алу карточкалары, ведомостері (деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 726-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
726
Еңбекке жарамсыздық парақтарын тіркеу кітаптары, журналдары (цифрлық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 728-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"

673
Журналы (цифровые базы данных) учета заявок на проведение ремонта и профилактического осмотра транспортных средств
1 год
Электронные документы*.
";
строки, порядковые номера 677 и 678 изложить в следующей редакции:
"
677
Журналы (цифровые базы данных) диспетчерские
3 года
Электронные документы*.
678
Книги, журналы (цифровые базы данных) учета путевых листов
5 лет
Электронные документы*.
";
строки, порядковые номера 689 и 690 изложить в следующей редакции:
"
689
Журналы (цифровые базы данных) учета заявлений о повреждении средств связи
3 года
Электронные документы*.
690
Картотеки, книги (цифровые базы данных) учета средств связи
5 лет
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 694 изложить в следующей редакции:
"
694
Планы оповещения граждан Республики Казахстан, пребывающих в запасе, при объявлении мобилизации
До замены новыми
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
";
строки, порядковые номера 703 и 704 изложить в следующей редакции:
"
703
Журналы (цифровые базы данных) учета, списки формирований гражданской обороны
1 год
Электронные документы*.
704
Книги (цифровые базы данных) учета имущества подразделений гражданской обороны
5 лет
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 708 изложить в следующей редакции:
"
708
Книги, журналы (цифровые базы данных) приема (сдачи) под охрану режимных помещений, специальных хранилищ, сейфов (металлических шкафов) и ключей от них, учета опечатывания помещений, приема-сдачи дежурств
1 год
Электронные документы*.
";
строки, порядковые номера 720 и 721 изложить в следующей редакции:
"
720
Карточки учета, ведомости (базы данных) по учету обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды, единый накопительный пенсионный фонд
75 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
При наличии соответствующих цифровых систем.
721
Карточки учета, ведомости (базы данных) по учету обязательных социальных отчислений
75 лет ЭПК
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
При наличии соответствующих цифровых систем.
";
строку, порядковый номер 722 изложить в следующей редакции:
"
722
Карточки учета, ведомости (базы данных) по учету взносов по обязательному социальному медицинскому страхованию
5 лет
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 726 изложить в следующей редакции:
"
726
Книги, журналы (цифровые базы данных) регистрации листков нетрудоспособности
5 лет
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 728 изложить в следующей редакции:
"

728
Жеңілдік жағдайларында зейнеткерлікке шығатын жұмыскерлердің тізімдері (цифрлық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 736-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
736
Тұрғын үй қорын тіркеу журналдары (цифрлық деректер базасы)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірлері 738 және 739-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
738
Ұйымдардың тұрғын үй алаңына мұқтаж жұмыскерлерді есепке алу кітаптары (цифрлық деректер базасы)
10 жыл
Электрондық құжаттар*.
739
Атқаратын қызметі және еңбекақы көлемі туралы жұмыс орнынан берілген анықтамаларды есепке алу кітаптары, журналдары (цифрлық деректер базасы)
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 743-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
743
Тіркеу кітаптары, журналдары (цифрлық деректер базасы):
1) тұрғын үйді жекешелендіру өтініштерін;
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
2) тұрғын үйді жекешелендіру шарттарын;
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
3) тұрғын үйді жекешелендіру шарттарын беруді
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 754-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
754
Қазақстан Республикасының азаматтарын қызметтік, өз бетінше қоныстанған үй-жайлардан және апаттық болып танылған үй-жайлардан шығару туралы хат алмасу
5 жыл
Электрондық құжаттар*. Үй-жайларды босатқаннан кейін.
";
реттік нөмірі 775-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
775
Мүшелік билеттер мен есептік карточкаларды беруді есепке алу кітаптары, журналдары (цифрлық деректер базасы)
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 783-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
783
Бастауыш кәсіподақ ұйымының (қоғамдық бірлестіктің) республикалық және жергілікті сайлаулар, бүкілхалықтық референдумдар, жауап алулар өткізуге қатысуы туралы құжаттар
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар.
";
ескертпеде:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"*Тиісті цифрлық жүйелер мен электрондық құжат айналымы жүйесі болмаған жағдайда қағаз жеткізгіштегі құжат ресімделеді.";
алтыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттiк құпияларды құрайтын және құпия мәліметтерді қамтитын құжаттар "Киберқауіпсіздік туралы" және "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес сақталады".".
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрілігінің Архив, құжаттама және кітап ісі комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмелерін ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

728
Списки (цифровые базы данных) работников, уходящих на льготную пенсию
5 лет
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 736 изложить в следующей редакции:
"
736
Журналы (цифровые базы данных) регистрации жилого фонда
Постоянно
Электронные документы*.
";
строки, порядковые номера 738 и 739 изложить в следующей редакции:
"
738
Книги (цифровые базы данных) учета работников организаций, нуждающихся в жилой площади
10 лет
Электронные документы*.
739
Книги, журналы (цифровые базы данных) учета выданных справок с места работы о занимаемой должности и размере заработной платы
5 лет
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 743 изложить в следующей редакции:
"
743
Книги, журналы (цифровые базы данных) регистрации: 1) заявлений на приватизацию жилья;
Постоянно
Электронные документы*.
2) договоров на приватизацию жилья;
Постоянно
Электронные документы*.
3) выдачи договоров на приватизацию жилья
Постоянно
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 754 изложить в следующей редакции:
"
754
Переписка о выселении граждан Республики Казахстан из служебных, самовольно занятых помещений и помещений, признанных аварийными
5 лет
Электронные документы*. После освобождения жилой площади.
";
строку, порядковый номер 775 изложить в следующей редакции:
"
775
Книги, журналы (цифровые базы данных) учета выдачи членских билетов и учетных карточек
3 года
Электронные документы*.
";
строку, порядковый номер 783 изложить в следующей редакции:
"
783
Документы об участии первичной профсоюзной организации (общественного объединения) в проведении всенародных референдумов, республиканских и местных выборов, опросов
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы.
";
в примечании:
часть первую изложить в следующей редакции:
"* При отсутствии соответствующих цифровых систем и системы электронного документооборота документы оформляются на бумажном носителе.";
часть шестую изложить в следующей редакции:
"Документы, содержащие государственные секреты и конфиденциальные сведения, хранятся в соответствии с Законами Республики Казахстан "О кибербезопасности" и "О государственных секретах".".
2. Комитету архивов, документации и книжного дела Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
4. Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сақтау мерзімдерін көрсете отырып, мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдар қызметінде жасалатын үлгілік құжаттар тізбесінде мыналар белгіленсін:
реттік нөмірі 122-жолдың бірінші абзацы мен1) тармақшасы 2026 жылғы 1 шілдеден бастап мынадай редакцияда қолданысқа енгізіледі:
"
122
Мыналарды тіркеу кітаптары, карточкалары, журналдары (автоматтандырылған ақпарат жүйесіндегі электрондық тіркеу-бақылау нысандары):
1)заңнамалық актілерді және заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Ұйымда сақталады. Егер ғылыми-анықтамалық аппарат ретінде пайдалану мүмкіндігі болса, тұрақты мемлекеттік сақтауға қабылдануға жатады.
";
2026 жылғы 12 шілдеден бастап мынадай редакцияда қолданысқа енгізіледі:
"
122
Мыналарды тіркеу кітаптары, карточкалары, журналдары (автоматтандырылған цифрлық жүйедегі электрондық тіркеу-бақылау нысандары):
1)заңнамалық актілерді және заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді;
Тұрақты
Қағаз жеткізгіштегі құжаттар және олармен бірдей электрондық құжаттар. Ұйымда сақталады. Егер ғылыми-анықтамалық аппарат ретінде пайдалану мүмкіндігі болса, тұрақты мемлекеттік сақтауға қабылдануға жатады.
";
реттік нөмірі 481-жол 2026 жылғы 1 шілдеге дейін мынадай редакцияда қолданылады:
"
481
Запастағы азаматтарды брондау бойынша құжаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
2026 жылғы 1 шілдеден бастап мынадай редакцияда қолданылады:
"
481
Запастағы Қазақстан Республикасының азаматтарын брондау бойынша құжаттар
5 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 730-жол 2026 жылғы 1 шілдеден бастап мынадай редакцияда қолданысқа енгізіледі:
"
730
Берілген медициналық сақтандыру полистерін, ақталған Қазақстан Республикасының азаматтардың куәліктерін есепке алу журналдары, кітаптары (электрондық деректер базасы)
3 жыл
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
2026 жылғы 12 шілдеден бастап мынадай редакцияда қолданысқа енгізіледі:
"
730
Берілген медициналық сақтандыру полистерін, ақталған Қазақстан Республикасының азаматтарының куәліктерін есепке алу журналдары, кітаптары (цифрлық деректер базасы)
3 жыл
Электрондық құжаттар*.
";
реттік нөмірі 742-жол 2026 жылғы 1 шілдеге дейін мынадай редакцияда қолданысқа енгізіледі:
"
742
Тұрғын үй-жайларды Қазақстан Республикасы азаматтарының меншігіне беру және жекешелендірілген тұрғын үй алаңын есепке алу бойынша құжаттарды тіркеу кітабы (электрондық деректер базасы)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*. Тиісті ақпараттық жүйе бар болған жағдайда.
";
2026 жылғы 1 шілдеден бастап мынадай редакцияда қолданысқа енгізіледі:
"
742
Тұрғын үй-жайларды Қазақстан Республикасы азаматтарының меншігіне беру және жекешелендірілген тұрғын үй алаңын есепке алу бойынша құжаттарды тіркеу кітабы (цифрлық деректер базасы)
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
";

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
4. Установить, что в Перечне типовых документов, образующихся в деятельности государственных и негосударственных организаций, с указанием срока хранения, утвержденных указанным приказом:
абзац первый и подпункт 1) строки, порядковый номер 122 вводится в действие с 1 июля 2026 года в следующей редакции:
"
122
Книги, карточки, журналы регистрации (электронные регистрационно-контрольные формы в автоматизированной информационной системе):
1)законов и подзаконных нормативных правовых актов;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. Хранятся в организации. Подлежат приему на постоянное государственное хранение, если могут быть использованы в качестве научно-справочного аппарата.
";
с 12 июля 2026 года в следующей редакции:
"
122
Книги, карточки, журналы регистрации (электронные регистрационно-контрольные формы в автоматизированной цифровой системе):
1)законов и подзаконных нормативных правовых актов;
Постоянно
Документы на бумажном носителе и идентичные им электронные документы. Хранятся в организации. Подлежат приему на постоянное государственное хранение, если могут быть использованы в качестве научно-справочного аппарата.
";
строка, порядковый номер 481 действует до 1 июля 2026 года в следующей редакции:
"
481
Документы по бронированию граждан, пребывающих в запасе
5 лет
Электронные документы*.
";
с 1 июля 2026 года в следующей редакции:
"
481
Документы по бронированию граждан Республики Казахстан, пребывающих в запасе
5 лет
Электронные документы*.
";
строка, порядковый номер 730 вводится в действие с 1 июля 2026 года в следующей редакции:
"
730
Журналы, книги (электронные базы данных) учета выданных полисов медицинского страхования, удостоверений реабилитированным гражданам Республики Казахстан
3 года
Электронные документы*.
При наличии соответствующих информационных систем.
с 12 июля 2026 года в следующей редакции:
"
730
Журналы, книги (цифровые базы данных) учета выданных полисов медицинского страхования, удостоверений реабилитированным гражданам Республики Казахстан
3 года
Электронные документы*.
";
строка, порядковый номер 742 вводится в действие с 1 июля 2026 года в следующей редакции:
"
742
Книги (электронные базы данных) регистрации документов по передаче жилых помещений в собственность граждан Республики Казахстан и учета приватизированной жилой площади
Постоянно
Электронные документы*.
При наличии соответствующих информационных систем.
";
с 12 июля 2026 года в следующей редакции:
"
742
Книги (цифровые базы данных) регистрации документов по передаче жилых помещений в собственность граждан Республики Казахстан и учета приватизированной жилой площади
Постоянно
Электронные документы*.
";

реттік нөмірі 755-жол 2026 жылғы 1 шілдеге дейін мынадай редакцияда қолданылады:
"
755
Азаматтарды тіркеу деректер базасы
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
";
2026 жылғы 1 шілдеден бастап мынадай редакцияда қолданылады:
"
755
Қазақстан Республикасының
азаматтарын тіркеу деректер базасы
Тұрақты
Электрондық құжаттар*.
".
5. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың үшіншіден бастап сегізіншіге дейінгі, он біріншіден бастап он төртіншіге дейінгі, жиырма бесіншіден бастап отыз екіншіге дейінгі, отыз жетіншіден бастап отыз сегізіншіге дейінгі, қырық біріншіден бастап қырық екіншіге дейінгі, қырық жетіншіден бастап қырық сегізіншіге дейінгі, тоқсан біріншіден бастап тоқсан екіншіге дейінгі, бір жүз он біріншіден бастап бір жүз он екіншіге дейінгі, бір жүз он бесіншіден бастап бір жүз он алтыншыға дейінгі абзацтарды;
2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың жиырма біріншіден бастап жиырма екіншіге дейінгі, отыз үшіншіден бастап отыз алтыншыға дейінгі, қырық үшіншіден бастап қырық төртіншіге дейінгі, қырық тоғызыншыдан бастап елуіншіге дейінгі, елу үшіншіден бастап тоқсаныншыға дейінгі, тоқсан үшіншіден бастап тоқсан сегізіншіге дейінгі, бір жүз біріншіден бастап бір жүз оныншыға дейінгі, бір жүз он үшіншіден бастап бір жүз он төртіншіге дейінгі, бір жүз он сегізіншіден бастап бір жүз жиырма біріншіге дейінгі абзацтарды қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Мәдениет және ақпарат министрі
А. Балаева
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Атом энергиясы жөніндегі агенттігі
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Әділет министрлігі
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау
және дамыту агенттігі
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрлігі
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлігі
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Жоғарғы Соты
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Жоғары аудиторлық палатасы
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Жоғары Сот Кеңесінің аппараты
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Көлік министрлігі
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг агенттігі
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік күзет қызметі
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Оқу-ағарту министрлігі
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
Келісілді
Қазақстан Республикасы
Президентінің Іс басқармасы
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция министрлігі
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Су ресурстары және ирригация министрлігі
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрлігі
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Туризм және спорт министрлігі
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Ұлттық банкі
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи ресурстар министрлігі
Келісілді
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі

строка, порядковый номер 755 действует до 1 июля 2026 года в следующей редакции:
"
755
База данных регистрации граждан
Постоянно
Электронные документы*.
";
с 1 июля 2026 года в следующей редакции:
"
755
База данных регистрации граждан Республики Казахстан
Постоянно
Электронные документы*.
".
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением:
абзацев с третьего по восьмой, одинадцатого по четырнадцатый, двадцать пятого по тридцать второй, тридцать седьмого по тридцать восьмой, сорок первого по сорок второй, сорок седьмого по сорок восьмой, девяносто первого по девяносто второй, сто одинадцатого по сто двенадцатый, сто пятнадцатого по сто шестнадцатый пункта 1, которые вводятся в действие с 1 июля 2026 года;
абзацев с двадцать первого по двадцать второй, тридцать третьего по тридцать шестой, сорок третьего по сорок четвертый, сорок девятого по пятидесятый, пятдесят третьего по девяностый, девяносто третьего по девяносто восьмой, сто первого по сто десятый, сто тринадцатого по сто четырнадцатый, сто восемнадцатого по сто двадцать первый пункта 1, которые вводятся в действие с 12 июля 2026 года.
Заместитель Премьер-Министра –
Министр культуры и информации
Республики Казахстан
А. Балаева
Согласован
Агентство Республики Казахстан
по атомной энергии
Согласован
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Согласован
Министерство юстиции
Республики Казахстан
Согласован
Генеральная Прокуратура
Республики Казахстан
Согласован
Агентство по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан
Согласован
Министерство науки и
высшего образования
Республики Казахстан
Согласован
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
Согласован
Министерство труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Согласован
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
Согласован
Верховный Суд
Республики Казахстан
Согласован
Высшая аудиторская палата
Республики Казахстан
Согласован
Аппарат Высшего Судебного
Совета Республики Казахстан
Согласован
Министерство транспорта
Республики Казахстан
Согласован
Министерство финансов
Республики Казахстан
Согласован
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
Согласован
Агентство Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
Согласован
Министерство обороны
Республики Казахстан
Согласован
Агентство Республики Казахстан
по делам государственной службы
Согласован
Служба государственной охраны
Республики Казахстан
Согласован
Министерство просвещения
Республики Казахстан
Согласован
Министерство промышленности
и строительства
Республики Казахстан
Согласован
Управление делами Президента
Республики Казахстан
Согласован
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
Согласован
Министерство водных ресурсов
и ирригации Республики Казахстан
Согласован
Агентство Республики Казахстан
по стратегическому планированию и реформам
Согласован
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
Согласован
Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Согласован
Министерство туризма и спорта
Республики Казахстан
Согласован
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
Согласован
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Согласован
Национальный банк
Республики Казахстан
Согласован
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Согласован
Министерство экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
Согласован
Министерство энергетики
Республики Казахстан