"Геологиялық ақпаратты жинау, сақтау, өңдеу және беру жөніндегі ұлттық операторды айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 мамырдағы № 377 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2026 жылғы 19 ақпандағы № 64 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 02.03.2026 ж. бастап күшіне енеді
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 75-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Геологиялық ақпаратты жинау, сақтау, өңдеу және беру жөніндегі ұлттық операторды айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 мамырдағы № 377 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып жаңа редакцияда жазылсын:
"Геология саласындағы ұлттық операторды айқындау туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мемлекеттің жарғылық капиталына жүз пайыз қатысуымен "Ұлттық геологиялық қызмет" акционерлік қоғамы геология саласындағы ұлттық оператор болып айқындалсын".
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Геология комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік және орыс тілдеріндегі көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 2 наурыздан бастап күшіне енеді және ресми жариялануы тиіс.
Министр Е. Нағаспаев

О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 мая 2018 года № 377 "Об определении Национального оператора по сбору, хранению, обработке и предоставлению геологической информации"
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 19 февраля 2026 года № 64
В соответствии с пунктом 3 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 мая 2018 года № 377 "Об определении Национального оператора по сбору, хранению, обработке и предоставлению геологической информации" следующие изменения:
заголовок приказа изложить в новой редакции:
"Об определении Национального оператора в области геологии";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Определить акционерное общество "Национальная геологическая служба" со стопроцентным участием государства в уставном капитале Национальным оператором в области геологии".
2. Комитету геологии Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вступает в силу со 2 марта 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр Е. Нагаспаев