Қала және ауыл елді мекендерінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға арналған шығындардың болжамды көлемдерін есептеу әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2026 жылғы 23 қаңтардағы № 21 бұйрығы
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 80-бабының 4-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2-1) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қала және ауыл елді мекендерінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға арналған шығындардың болжамды көлемдерін есептеу әдістемесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрық бекітілген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-миниcтріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр Е. Нағаспаев
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрінің
2026 жылғы 23 қаңтардағы
№ 21 бұйрығымен бекітілген
Елді мекендердің сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға арналған шығындардың болжамды көлемдерін есептеу Әдістемесі

Об утверждении методики расчета прогнозных объемов затрат на развитие систем водоснабжения и водоотведения в населенных пунктах
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 23 января 2026 года № 21
В соответствии с пунктом 4 статьи 80 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, а также с подпунктом 2-1) пункта 3 статьи 16 Закона "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую методику расчета прогнозных объемов затрат на развитие систем водоснабжения и водоотведения в населенных пунктах.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней со дня утверждения настоящего приказа направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Министр Е. Нагаспаев
Утвержден
приказом Министра
промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 23 января 2026 года № 21
Методика расчета прогнозных объемов затрат на развитие систем водоснабжения и водоотведения в населенных пунктах

1. Есептеуге жататын әкімшілік көрсеткіштердің тізбесі
р/с
Әкімшілік көрсеткіштің атауы
Өлшем бірлігі
Әкімшілік нысанның атауы/ақпараттың жүйесі
1
2
3
4
1
Республикалық, облысы, аудандық маңызы бар қаласы бойынша шығындардың жалпы көлемі
мың теңге
Сумен жабдықтау және су бұру саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан,.
"Қалалық елді мекендерде су жеткізу және ағынды суды тазарту қызметтерімен қамтамасыз етілу туралы мәліметтер". "Ауылдық елді мекендерде су жеткізу және ағынды суды тазарту қызметтерімен қамтамасыз етілу туралы мәліметтер".
2
Қалаларда (аудандық маңызы бар) сумен жабдықтау және су бұру
жүйелерін дамытуға арналған шығындардың болжамды көлемі
мың теңге
"Қалалық елді мекендерде сумен жабдықау және су бұру қызметтерімен қамтамасыз етілу туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан, статистикалық ақпараттың ақпараттық сайты.
3
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға арналған шығындардың болжамды көлемі
мың теңге
"Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру қызметтерімен қамтамасыз етілу туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан, статистикалық ақпараттың ақпараттық сайты.

1. Перечень административных показателей, подлежащих расчету
№ п/п
Наименование административного показателя
Единица измерения
Наименование административной формы/информационной системы
1
2
3
4
1
Общий объем затрат по городам республиканского, областного и районного значения
тысяч тенге
Формы предназначенные для сбора административных данных в области водоснабжения и водоотведения.
"Сведения об обеспеченности услугами водоснабжения и водоотведения в городских населенных пунктах" и
"Сведения об обеспеченности услугами водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах".
2
Прогнозные объемы затрат на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах республиканского значения, областного и районного значения
тысяч тенге
Форма, предназначенная для сбора административных данных "Сведения об обеспеченности услугами водоснабжения и водоотведения в городских населенных пунктах".
3
Прогнозные объемы затрат на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
тысяч тенге
Форма, предназначенная для сбора административных данных "Сведения об обеспеченности услугами водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах".

2. Әкімшілік көрсеткіштерді есептеу алгоритмі
1) Республикалық, облысы, аудандық маңызы бар қаласы бойынша шығындардың жалпы көлемі
1
Әкімшілік көрсеткіштің анықтамасы (ұғымдар аппараты)
Республикалық, облысы, аудандық маңызы бар қаласы бойынша сумен жабдықтау және су бұру жүйелеріне шығындардың жалпы көлемі
2
Әкімшілік көрсеткіш бойынша жедел, алдын ала және есепті деректерді қалыптастыру кезеңділігі мен мерзімдері
Тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-іне дейін кешіктірмей, жинақтық қорытындымен.
3
Әкімшілік көрсеткіш бойынша есепті деректерді орналастыру орны мен ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып ақпарат дереккөздері (веб-сайтқа және ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып)

2. Алгоритм расчета административных показателей
1) Общий объем затрат по городам республиканского, областного и районного значения
1
Определение административного показателя (понятийный аппарат)
Общий объем затрат на развитие системы водоснабжения и водоотведения по городам республиканского, областного и районного значения
2
Периодичность и сроки формирования оперативных, предварительных и отчетных данных по административному показателю
Ежеквартально до 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом, с нарастающим итогом
3
Источники информации с указанием ссылки на информационную систему и место размещения отчетных данных по административному показателю (с указанием ссылки на веб-сайт и информационную систему)

"Сумен жабдықтау және су бұру саласында әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 4 шілдедегі № 481 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18993 болып тіркелген) құжат Қазақстан Республикасы Индустрия және құрылыс министрлігінің ресми интернет-ресурсында жарияланады.
https://www.gov.kz/memleket/entities/mps.
4
Өлшем бірлігін көрсете отырып, есептеудің нақты және анық реттілігін көрсететін әкімшілік көрсеткіштің алгоритмі
мұнда:
Rg – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың (аудандық маңызы бар) бюджетінде қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға арналған шығындардың жалпы көлем, (мың теңге);
Rs – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың (аудандық, маңызы бар) бюджетіндегі ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға арналған шығындардың жалпы көлемі, (мың теңге);
2) Қалаларда (аудандық маңызы бар) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға арналған шығындардың болжамды көлемі
1
Әкімшілік көрсеткіштің анықтамасы (ұғымдар аппараты)
Келешектегі қаржылық қажеттілікті анықтау процесі, республикалық маңызы бар, облыстық және аудандық маңызы бар қалаларда сумен жабдықтау және су бұру нысандарын салу, реконструкциялау және жаңғырту үшін қажетті қаржылық ресурстарды анықтауды білдіреді.
2
Әкімшілік көрсеткіш бойынша жедел, алдын ала және есепті деректерді қалыптастыру кезеңділігі мен мерзімдері
Тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-іне дейін кешіктірмей, жинақтық қорытындымен.
3
Әкімшілік көрсеткіш бойынша есепті деректерді орналастыру орны мен ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып ақпарат дереккөздері (веб-сайтқа және ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып)
"Сумен жабдықтау және су бұру саласында әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 4 шілдедегі № 481 бұйрығы, 2-қосымша "Қалалық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру қызметтерімен қамтамасыз етілу туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Қазақстан Республикасының Индустрия және құрылыс министрлігінің ресми интернет-ресурсында жарияланады.
https://www.gov.kz/memleket/entities/mps.
4
Өлшем бірлігін көрсете отырып, есептеудің нақты және анық реттілігін көрсететін әкімшілік көрсеткіштің алгоритмі
мұнда:
Rg – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың (аудандық маңызы бар) бюджетінде қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға арналған шығындардың жалпы көлем, (мың теңге);
Pi– облыста, республикалық маңызы бар қалаларда, астанада (аудандық маңызы бар) тұратын және тіркелген қала халқының саны (адамдар), ресми статистикалық ақпарат көзі – БНС АСПИР.;
Ptotal – ресми статистикалық ақпаратқа сәйкес республика бойынша (аудандық маңызы бар) қалаларда тұратын халықтың жалпы саны (адамдар), ресми статистикалық ақпарат көзі – БНС АСПИР.;
Ftotal – нысаналы даму трансферттері арқылы сумен жабдықтау объектілерінің соңғы 3 қаржыландырылған есепті жыл үшін бюджет қаражатының жалпы көлемі, (мың теңге) ақпарат көзі ҚМ ҚР
Ki – қалалардағы сумен жабдықтау және су бұру қызметтеріне орташа қолжетімділік (%);
Si – облыстағы қалалардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың (аудандық маңызы бар) саны, ресми статистикалық ақпарат көзі – БНС АСПИР.;
S total –республикадағы (аудандық маңызы бар);қалалар саны, ресми статистикалық ақпарат көзі – БНС АСПИР.;
Қамтамасыз ету деңгейінің коэффициенттері (Кі) және елді мекендердіңсаны (Si) аумақтардың алшақтығы немесе құрылыс салу тығыздығы сияқты ерекше қажеттіліктері негізінде соманы түзетуге көмектеседі, бұл сумен жабдықтаудың құны мен күрделілігіне әсер етеді
Hi – сумен жабдықтау және су бұру желілерінің тозуы (%);
H total –сумен жабдықтау және су бұру желілерінің орташа тозуы (%);
Желінің тозуы (Ні) әрбір өңірдегі сумен жабдықтау және су бұру саласындағы инфрақұрылым мен ағымдағы проблемаларды талдауға негізделеді.

Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 4 июля 2019 года № 481 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18993) "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных в области водоснабжения и водоотведения", публикуется на официальном интернет – ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан: https://www.gov.kz/memleket/entities/mps.
4
Алгоритм административного показателя с отражением детальной и четкой последовательности расчета с указанием единицы измерения
Где:
Rg – общий объем затрат на развитие системы водоснабжения и водоотведения в бюджете города республиканского, областного и районного значения, (тысяч тенге);
Rs – общий объем затрат на развитие системы водоснабжения и водоотведения в бюджете сельских населенных пунктов, (тысяч тенге);
2) Прогнозные объемы затрат на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах республиканского значения, областного и районного значения
1
Определение административного показателя
Процесс определения будущей потребности в финансовых средствах, необходимых для строительства, реконструкции и модернизации объектов водоснабжения и водоотведения в городах республиканского значения, областного и районного значения
2
Периодичность и сроки формирования оперативных, предварительных и отчетных данных по административному показателю
Ежеквартально до 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом, с нарастающим итогом
3
Источники информации с указанием ссылки на информационную систему и место размещения отчетных данных по административному показателю (с указанием ссылки на веб-сайт и информационную систему)
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 4 июля 2019 года № 481. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18993) "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных в области водоснабжения и водоотведения", приложение 1 "Сведения об обеспеченности услугами водоснабжения и водоотведения в городских населенных пунктах", публикуется на официальном интернет – ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан: https://www.gov.kz/memleket/entities/mps.
4
Алгоритм административного показателя с отражением детальной и четкой последовательности расчета с указанием единицы измерения
где:
Rg – общий объем затрат на развитие системы водоснабжения и водоотведения в бюджете города республиканского, областного и районного значения, (тысяч тенге);
Pi – общая численность населения, проживающих и зарегистрированных в городах областного, городах республиканского значения, столицы, человек, (источник информации - официальная статистическая информация БНС АСПИР);
Ptotal – общая численность населения, проживающих в городах по республике, человек, (источник информации - официальная статистическая информация БНС АСПИР);
Ftotal – общий объем бюджетных средств, за последние 3 финансовых отчетных года объектов водоснабжения, посредством целевых трансфертов на развития, (тысяч тенге), - административные данные МФ РК;
Ki – средний доступ к услугам водоснабжения и водоотведения в городах (%);
Si – количество городов республиканского, областного и районного значения, (источник информации - официальная статистическая информация БНС АСПИР);
S total –количество городов в республике (районного значения), (источник информации - официальная статистическая информация БНС АСПИР);
Hi – износ сетей водоснабжения и водоотведения (%);
Htotal –средний износ сетей водоснабжения и водоотведения (%).
Коэффициенты уровня обеспеченности (Кi) и количество населҰнных пунктов (Si) помогают скорректировать сумму на основе специфических потребностей территорий, таких как удаленность или плотность застройки, что влияет на стоимость и сложность водоснабжения;
Износ сети (Нi) основывается на анализе инфраструктуры и текущих проблем в области водоснабжения и водоотведения в каждом регионе.

3) Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға арналған шығындардың болжамды көлемі
1
Әкімшілік көрсеткіштің анықтамасы (ұғымдар аппараты)
Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру нысандарын салу, реконструкциялау және жаңғырту үшін қажетті қаржылық ресурстарды анықтау процесі.
2
Әкімшілік көрсеткіш бойынша жедел, алдын ала және есепті деректерді қалыптастыру кезеңділігі мен мерзімдері
Тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-іне дейін кешіктірмей, жинақтық қорытындымен.
3
Әкімшілік көрсеткіш бойынша есепті деректерді орналастыру орны мен ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып ақпарат дереккөздері (веб-сайтқа және ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып)
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 4 шілдедегі № 481 бұйрығымен бекітілген "Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру қызметтерімен қамтамасыз етілу туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан Қазақстан Республикасының Индустрия және құрылыс министрлігінің ресми интернет-ресурсында жарияланады:
https://www.gov.kz/memleket/entities/mps.
4
Өлшем бірлігін көрсете отырып, есептеудің нақты және анық реттілігін көрсететін әкімшілік көрсеткіштің алгоритмі
мұнда:
Rs – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың (аудандық, маңызы бар) бюджетіндегі ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға арналған шығындардың жалпы көлемі (мың теңге);
Pi– облыста, республикалық маңызы бар қалаларда, астанада (аудандық маңызы бар) тұратын және тіркелген қала халқының саны (адамдар), ресми статистикалық ақпарат көзі – БНС АСПИР.;
Ptotal – ресми статистикалық ақпаратқа сәйкес республика бойынша (аудандық маңызы бар) қалаларда тұратын халықтың жалпы саны (адамдар), ресми статистикалық ақпарат көзі – БНС АСПИР.;
Ftotal – нысаналы даму трансферттері арқылы сумен жабдықтау объектілерінің соңғы 3 қаржыландырылған есепті жыл үшін бюджет қаражатының жалпы көлемі, (мың теңге) ақпарат көзі ҚМ ҚР
Ki – қалалардағы сумен жабдықтау және су бұру қызметтеріне орташа қолжетімділік (%);
Si – облыстағы қалалардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың (аудандық маңызы бар) саны, ресми статистикалық ақпарат көзі – БНС АСПИР.;
S total –республикадағы (аудандық маңызы бар);қалалар саны, ресми статистикалық ақпарат көзі – БНС АСПИР.;
Қамтамасыз ету деңгейінің коэффициенттері (Кі) және елді мекендердіңсаны (Si) аумақтардың алшақтығы немесе құрылыс салу тығыздығы сияқты ерекше қажеттіліктері негізінде соманы түзетуге көмектеседі, бұл сумен жабдықтаудың құны мен күрделілігіне әсер етеді
Hi – сумен жабдықтау және су бұру желілерінің тозуы (%);
H total –сумен жабдықтау және су бұру желілерінің орташа тозуы (%);
Желінің тозуы (Ні) әрбір өңірдегі сумен жабдықтау және су бұру саласындағы инфрақұрылым мен ағымдағы проблемаларды талдауға негізделеді.

3) Прогнозные объемы затрат на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1
Определение административного показателя (понятийный аппарат)
Процесс определения будущей потребности в финансовых средствах, необходимых для строительства, реконструкции и модернизации объектов водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2
Периодичность и сроки формирования оперативных, предварительных и отчетных данных по административному показателю
Ежеквартально до 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом, с нарастающим итогом
3
Источники информации с указанием ссылки на информационную систему и место размещения отчетных данных по административному показателю (с указанием ссылки на веб-сайт и информационную систему)
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 4 июля 2019 года № 481. (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18993) "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных в области водоснабжения и водоотведения", приложение 2 "Сведения об обеспеченности услугами водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах", публикуется на официальном интернет – ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан: https://www.gov.kz/memleket/entities/mps.
4
Алгоритм административного показателя с отражением детальной и четкой последовательности расчета с указанием единицы измерения
где:
Rs – общий объем затрат на развитие системы водоснабжения и водоотведения в бюджете сельских населенных пунктов, (тысяч тенге);
Pi – общая численность населения, проживающих и зарегистрированных в сельских населенных пунктах областного, городского республиканского значения, столицы; человек, (источник информации - официальная статистическая информация БНС АСПИР);
Ptotal – общая численность населения, проживающих в сельских населенных пунктах по республике, человек, (источник информации - официальная статистическая информация БНС АСПИР);
Ftotal – общий объем бюджетных средств, за последние 3 финансовых отчетных года объектов водоснабжения, посредством целевых трансфертов на развития, (тысяч тенге), - административные данные МФ РК;
Ki – средний доступ к услугам водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах (%);
Si – количество сельских населенных пунктов, (источник информации - официальная статистическая информация БНС АСПИР);
S total –количество сельских населенных пунктов, (источник информации - официальная статистическая информация БНС АСПИР);
Hi – износ сетей водоснабжения и водоотведения (%);
Htotal –средний износ сетей водоснабжения и водоотведения (%).
Коэффициенты уровня обеспеченности (Кi) и количество населҰнных пунктов (Si) помогают скорректировать сумму на основе специфических потребностей территорий, таких как удаленность или плотность застройки, что влияет на стоимость и сложность водоснабжения;
Износ сети (Нi) основывается на анализе инфраструктуры и текущих проблем в области водоснабжения и водоотведения в каждом регионе.

3. Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға арналған шығындардың болжамды көлемін есептеу кезінде Су кодексінің 104-бабына сәйкес сумен жабдықтау жүйелеріне жүргізілген техникалық аудит қорытындысының және тиісінше Су кодексінің 103-бабына сәйкес елді мекеннің сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытудың бекітілген жоспарының болуы ескеріледі.
4. Ауылдық елді мекендерде су бұру жөніндегі жобаларды қаржыландыру халықты сумен жабдықтаумен 100% қамтамасыз етуге қол жеткізілгеннен кейін қаралатын болады.
5. Ауылдық елді мекендерде кәріс тазарту құрылысы жөніндегі жобаларды іске асыруға қаржы қаражатын бөлу кезінде нысаналы пайдаланылмаған деп есептелетін болады.
6. Мәслихаттың облыстық бюджет (облыс, республикалық маңызы бар қала, аудандық маңызы бар қала, ауыл) туралы шешім жобасын бекітуге дейін жергілікті атқарушы орган қаржыландыруға енгізілген жобалардың тізбесін, нысаналы индикаторлар мен көрсеткіштерді, сондай-ақ сумен жабдықтау және су бұру қызметтеріне қолжетімділікті қамтамасыз ету, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерінің тозу деңгейі бойынша мәліметтерді тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы уәкілетті органмен келіседі.

3. При расчете прогнозных объемов затрат на развитие систем водоснабжения и водоотведения учитывается наличие заключения проведенного технического аудита систем водоснабжения согласно статьи 104 Водного Кодекса и утвержденного Плана развития систем водоснабжения и водоотведения населенного пункта в соответствии со статьей 103 Водного кодекса соответственно.
4. Финансирование проектов по водоотведению в сельских населенных пунктах, будет рассмотрено после достижения 100% обеспечения населения водоснабжением.
5. При выделении финансовых средств на реализацию проектов по канализационно-очистным сооружениям в сельских населенных пунктах, будут считаться, как не целевое использование.
6. До внесения на утверждения проекта решения маслихата об областном бюджете (области, города республиканского значения, районного значения, села) местный исполнительный орган согласовывают перечень проектов, включенные к финансированию, целевые индикаторы и показатели по обеспечению доступом к услугам водоснабжения и водоотведения, износа систем водоснабжения и водоотведения с уполномоченным органом в сфере жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства.