Қауымдық сервитут белгілеу туралы
Жамбыл облысы Шу ауданы әкімдігінің 2026 жылғы 20 қаңтардағы № 20 қаулысы
Қазақстан Республикасы Жер Кодексінің 17, 69 және 71-1 баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 – бабына сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес "Актас Энерджи" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне Жамбыл облысы Шу ауданы аумағындағы шаруашылық субъектілерінің жерлерінен "Солтүстік Мирный" ҚС-нан "Шу" ҚС-на дейін 1ГВт қуат беретін 500кВ әуе желісінің құрылысын жүргізу үшін жалпы алаңы 1146,1916 гектар жер учаскесінде 25 жыл мерзімге қауымдық сервитут белгіленсін.
2. "Актас Энерджи" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінеәуе желісінің құрылысын жүргізуден келтірілген шығынды толық көлемде өтеуді қамтамасыз етсін және әуе желісінің құрылысын жүргізу жұмыстары аяқталғаннан кейін бүлінген жерді қалпына келтіру жұмыстарын жүргізсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Б. Джанибеков

Об установлении публичного сервитута
Постановление акимата Шуского района Жамбылской области от 20 января 2026 года № 20
В соответствии со статьями 17,69 и 71-1 Земельного кодекса Республики Казахстан, статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Согласно приложению к настоящему постановлению товариществу с ограниченной ответственностью "Актас Энерджи" на территории Шуского района Жамбылской области для строительства воздушной линии 500кВ мощностью 1 кВт от ПС "Северный Мирный" до ПС "Шу" общей площадью 1146,1916 га установить публичный сервитут сроком на 25 лет.
2. Обеспечить товариществу с ограниченной ответственностью "Актас Энерджи" возмещение в полном объеме ущерба, причиненного строительством воздушной линии, и провести работы по восстановлению поврежденных земель после завершения работ по строительству воздушной линии.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
4. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Аким района Б. Джанибеков