"2026-2028 жылдарға арналған Көкпекті аудандық бюджеті туралы" 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 37-2 Көкпекті аудандық мәслихатының шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Көкпекті аудандық мәслихатының 2026 жылғы 8 сәуірдегі № 42-6/1 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Көкпекті аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған Көкпекті аудандық бюджеті туралы" 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 37-2 Көкпекті аудандық мәслихатының шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған Көкпекті аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 228 410,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 469 190,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16 156,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 15 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 728 064,7 мың теңге;
2) шығындар – 4 520 084,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 71 305,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 127 588,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 56 283,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 637 021,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 637 021,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 127 588,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 872 283,0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Кокпектинского районного маслихата от 18 декабря 2025 года № 37-2 "О Кокпектинском районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Кокпектинского районного маслихата области Абай от 8 апреля 2026 года № 42-6/1
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
Кокпектинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кокпектинского районного маслихата "О Кокпектинском районном бюджете на 2026-2028 годы" от 18 декабря 2025 года № 37-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 228 410,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 469 190,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 16 156,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 728 064,7 тысяч тенге;
2) затраты – 4 520 084,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 71 305,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 127 588,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 56 283,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 637 021,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -637 021,6 тысяч тенге:
поступление займов – 127 588,0 тысяч тенге;
погашение займов – 872 283,0 тысяч тенге;

21 470,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
21 470,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
12 409,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
12 409,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8 959,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3 450,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7 500,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
7 500,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 500,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
7 500,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
702 942,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
113 951,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
113 951,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
113 951,0
2
Әлеуметтiк көмек
410 754,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
410 754,8
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
58 528,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
38 719,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 671,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
261 799,8
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
44 037,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
178 237,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
178 237,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

21 470,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской
обязанности
21 470,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
12 409,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12 409,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8 959,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3 450,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7 500,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
7 500,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 500,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7 500,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
702 942,8
1
Социальное обеспечение
113 951,0
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
113 951,0
005
Государственная адресная социальная помощь
113 951,0
2
Социальная помощь
410 754,8
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
410 754,8
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
58 528,0
006
Оказание жилищной помощи
3 000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
38 719,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 671,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
261 799,8
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
44 037,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
178 237,0
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
178 237,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

114 909,0
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
75 562,0
жеке көмекшінің қызметтері
9 047,0
протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдар, арнайы қозғалыс құралдары (кресло-арбалар), техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдарды кеңейту, сөйлеу синтезі бар, кіріктірілген енгізу/шығару бар портативті тифлокомпьютер
13 500,0
санаторий-курорттық емдеу
16 800,0
2
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге, оның ішінде:
88 279,0
атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
75 835,0
1 жастан 6 жасқа дейінгі балаларға кепілдік берілген әлеуметтік пакетке
12 444,0
3
Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге:
22 223,0
ҰОС қатысушыларына, ҰОС мүгедектігі бар адамдар, ҰОС қатысушылары мен мүгедектігі бар теңестірілген адамдарға, ЧАЭС, жаралану салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшілердің отбасыларына, Ауғанстанда, Тәжікстанда, Қарабақта қаза тапқан жауынгерлердің отбасыларына
10 135,0
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр Ана" атағын алған және 1, 2 дәрежелі "Ана даңқы" орденімен наградталған және бірге тұратын төрт және одан да көп кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы аналарға
12 088,0
4
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық жалақыға мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына қосымша ақы белгілеуге
50 957,0
5
Мемлекеттік ұйымдар: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
91 208,0
6
Мемлекеттік қызметшілердің жалақысын көтеруге
84 401,0
7
Бюджеттік сала қызметкерлері үшін жұмыс берушінің қосымша міндетті зейнетақы жарналарын енгізу туралы
34 141,0
8
Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы нысаналы трансферттер
401 710,3
"Үлкен Бөкен-Көкжайық-Үлгүлімалшы" км 43-54 жолды орташа жөндеуге
1 710,3
"Үлкен Бөкен-Көкжайық-Үлгүлімалшы" км 28-43 жолды орташа жөндеуге
400 000,0
9
Ауданда жайылымдарды басқару және пайдалану жоспарларын әзірлеу және бекіту
12 266,0
10
Көкпекті ауылындағы Көкпекті өзенінің жағалауын бекіту және өзен арнасын тазалау жұмыстарына
37 743,0
11
Преображенка ауылындағы Талменка өзенінде жағалауды бекіту және өзен арнасын тазалау жұмыстарына
44 680,0
12
Қараусыз жануарлардың санын реттеуді ұйымдастыру
6 304,4
Барлығы
988 821,7
Көкпекті аудандық
мәслихатының
2026 жылғы 8 сәуірдегі № 42-6/1
шешіміне 3-қосымша
Көкпекті аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 37-2
шешіміне 5-қосымша
2026 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
Атауы
Сомасы (мың теңге)
1
Сумен жабдықтау және канализация жүйелерін дамыту үшін

114 909,0
на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами
75 562,0
услуги индивидуального помощника
9 047,0
протезно-ортопедические, сурдотехнические, тифлотехнические средства, специальные средства передвижения (кресло-коляски), расширение технических вспомогательных (компенсаторных) средств, портативный тифлокомпьютер с синтезом речи, с встроенным вводом/выводом
13 500,0
-санаторно-курортное лечение
16 800,0
2
На выплату государственной адресной социальной помощи, в том числе:
88 279,0
на выплату адресной социальной помощи
75 835,0
на гарантированный социальный пакет детям от 1 до 6 лет
12 444,0
3
На социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан:
22 223,0
участникам ВОВ, лиц с инвалидностью ВОВ, лицам приравненные к участникам и лиц с инвалидностью ВОВ, ЧАЭС, семьям военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, семьям воинов, погибших в Афганистане, Таджикистане, Карабахе
10 135,0
многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" 1, 2 степени и имеющим четыре и более совместно проживающих несовершеннолетних детей
12 088,0
4
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
50 957,0
5
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
91 208,0
6
На повышение заработной платы государственных служащим
84 401,0
7
На введение дополнительных обязательных пенсионных взносов работодателя для работников бюджетной сферы
34 141,0
8
Целевые трансферты в области пассажирского транспорта и автомобильных дорог
401 710,3
Средний ремонт дороги "Улкенбокен-Кокжайык-Ульгулималшы" км 43-54
1 710,3
Средний ремонт автомобильной дороги "Улкенбокен-Кокжайык-Ульгулималшы" км 28-43
400 000,0
9
Разработка и утверждение Планов по управлению пастбищами и их использованию в районе
12 266,0
10
Берегоукрепительные и руслоочистительные работы
на реке Кокпекты в селе Кокпекты
37 743,0
11
Берегоукрепительные и руслоочистительные работы
на реке Талменка в селе Преображенка
44 680,0
12
Организация регулирования численности бродячих животных
6 304,4
Итого
988 821,7
Приложение 3 к решению
Кокпектинского районного
маслихата
от 8 апреля 2026 года № 42-6/1
Приложение 5 к решению
Кокпектинского районного
маслихата
от 18 декабря 2025 года № 37-2
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета на 2026 год
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
1
На развитие системы водоснабжения и водоотведения

105 478,0
Ақой ауылында су құбыры желілерінің құрылысы
55 478,0
Биғаш ауылында су құбыры желілерінің құрылысы
10 000,0
Қарамойыл ауылында су құбыры желілерінің құрылысы
10 000,0
Мамай ауылында су құбыры желілерінің құрылысы
10 000,0
Шариптоғай ауылында су құбыры желілерінің құрылысы
10 000,0
Шуғылбай ауылында су құбыры желілерінің құрылысы
10 000,0
2
Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы нысаналы трансферттер
71 580,0
"Көкпекті ауылындағы автомобиль көпірін қайта жаңғырту" жобасының жобалық-сметалық құжаттамасын әзірлеу.
21 580,0
Көкпекті ауданындағы "Тассай ауылына жақындау" жолындағы Жүзағаш өзені арқылы өтетін көпірді қайта жаңғырту
50 000,0
Барлығы
177 058,0

105 478,0
Строительство водопроводных сетей в селе Акой
55 478,0
Строительство водопроводных сетей в селе Бигаш
10 000,0
Строительство водопроводных сетей в селе Карамойыл
10 000,0
Строительство водопроводных сетей в селе Мамай
10 000,0
Строительство водопроводных сетей в селе Шариптогай
10 000,0
Строительство водопроводных сетей в селе Шугылбай
10 000,0
2
Целевые трансферты в области пассажирского транспорта и автомобильных дорог
71 580,0
Разработка проектно-сметной документации "Реконструкция автомобильного моста в селе Кокпекты"
21 580,0
Реконструкция моста через реку Жузагаш на автомобильной дороге "Подъезд к селу Тассай" Кокпектинского района
50 000,0
Итого
177 058,0