Бородулиха аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 41-2-VIII "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2026 жылғы 17 сәуірдегі № 48-2-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бородулиха аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 41-2-VIII "2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4550421,5 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3090250 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 19618 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 767 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 1439786,5 мың теңге;
2) шығындар – 4030176,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 36049 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 110287 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 74238 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 484195,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -484195,9 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 110287 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 822238 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – -227755,1 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Бородулихинского районного маслихата от 18 декабря 2025 года № 41-2-VIII "О районном бюджете на 2026-2028 годы"
Решение Бородулихинского районного маслихата области Абай от 17 апреля 2026 года № 48-2-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бородулихинского районного маслихата "О районном бюджете на 2026-2028 годы" от 18 декабря 2025 года № 41-2-VIII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 4550421,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3090250 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 19618 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 767 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1439786,5 тысяч тенге;
2) затраты – 4030176,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 36049 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 110287 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 74238 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 484195,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -484195,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 110287 тысяч тенге;
погашение займов – 822238 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 227755,1 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:

"2. "2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Абай облысы мәслихатының 2025 жылғы 8 желтоқсандағы № 32/212-VIII шешімімен белгіленген, 2026 жылға аудан бюджетіне әлеуметтік салық 16,3%, мөлшерінде нормативтерді орындауға қабылдансын.";
7-тармақтың 1 абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 996662,5 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.".

"2. Принять к исполнению на 2026 год норматив распределения доходов в бюджет района по социальному налогу 16,3%, установленный решением маслихата области Абай от 8 декабря 2025 года № 32/212-VIII "Об областном бюджете на 2026-2028 годы";
абзац 1 пункта 7 изложить в новой редакции:
"7. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 996662,5 тысяч тенге.".

102397
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
102397
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
102397
2
Әлеуметтік көмек
487333
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
487333
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
93853
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
120
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi
бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
88869
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
19463
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
255171
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
29857
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
177387
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
177387
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63868
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2018
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
13162
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
98258
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
81
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
422954
1
Тұрғын үй шаруашылығы
212488
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
212388
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
25388
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
187000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
100
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

102397
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
102397
005
Государственная адресная социальная помощь
102397
2
Социальная помощь
487333
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
487333
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
93853
006
Оказание жилищной помощи
120
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
88869
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
19463
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
255171
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
29857
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
177387
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
177387
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
63868
011
Оплата услуг по зачислению выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2018
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
13162
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
98258
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
81
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
422954
1
Жилищное хозяйство
212488
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
212388
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
25388
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
187000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
100
004
Проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры