"Бюджеттік сұранымды жасау, ұсыну, қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 22 сәуірдегі № 185 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2026 жылғы 1 маусымдағы № 356 бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бюджеттік сұранымды жасау, ұсыну, қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 22 сәуірдегі № 185 бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттік сұранымды жасау, ұсыну, қарау қағидаларында:
2-тармақтың екінші бөлігі алынып тасталсын;
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі қызметінің паспорты осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады және мынадай ақпаратты қамтиды:
1) бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды және атауы;
2) жетекшілік ететін саладағы (аядағы) мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттары;
3) бюджеттік бағдарламалар әкімшісі қызметінің нормативтік құқықтық негізі;
4) бюджеттік бағдарламалар әкімшісі қызметінің мақсаттары мен нысаналы индикаторлары немесе функциялар, өкілеттіктер мен құзыреттер туралы мәліметтерді;
5) жауапты орындаушы немесе бірлесіп орындаушы бюджеттік бағдарламалар әкімшісі болып табылатын, қызметтің күтілетін нәтижелері көрсетілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының тізбесін;
6) функцияларды, өкілеттіктер мен құзыреттерді іске асыруға жоспарланған шығыстар көлемдерінің немесе Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының қысқаша сипаттамасы.";
7-тармақта:
9) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"9) мемлекеттік саясатты жүзеге асыруға, іс-шаралары көрсетілмейтін мемлекеттік органдардың қызметін қамтамасыз етуге бағытталған бюджеттік бағдарламаны қоспағанда, бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) түпкілікті нәтижелерінің көрсеткіштері, олардың нәтижелері мен жоспарланатын шығыстар көлемдері көрсетілген іс-шаралар.";
екінші бөлігі алынып тасталсын;
13 және 14-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Шығыстардың түрлері бойынша есептеулер жоспарлы кезеңнің әрбір жылына арналған шығыстардың экономикалық сыныптамасының әрбір ерекшелігі бойынша іс-шаралар бөлінісінде осы Қағидаларға 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 21-1, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 45-1, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 59-1, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 67-1, 68, 69, 70, 71, 71-1, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 83-1, 84, 85, 85-1, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 және 95-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша жасалады.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 22 апреля 2025 года № 185 "Об утверждении Правил составления, представления, рассмотрения бюджетного запроса"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 июня 2026 года № 356
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 3.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 22 апреля 2025 года № 185 "Об утверждении Правил составления, представления, рассмотрения бюджетного запроса" следующие изменения и дополнения:
в Правилах составления, представления, рассмотрения бюджетного запроса, утвержденных указанным приказом:
часть вторую пункта 2 исключить;
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Паспорт деятельности администратора бюджетных программ составляется по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и содержит следующую информацию:
1) код и наименование администратора бюджетных программ;
2) основные направления государственной политики в курируемой отрасли (сфере);
3) нормативная правовая основа деятельности администратора бюджетных программ;
4) сведения о целях и целевых индикаторах деятельности администратора бюджетных программ или функциях, полномочиях и компетенциях;
5) перечень документов Системы государственного планирования, по которым администратор бюджетных программ является ответственным исполнителем или соисполнителем, с указанием ожидаемых результатов деятельности;
6) краткую характеристику объемов планируемых расходов на реализацию функций, полномочий и компетенций или документов Системы государственного планирования.";
в пункте 7:
подпункт 9) изложить в следующей редакции:
"9) показатели конечных результатов бюджетной программы (подпрограммы), мероприятия с указанием их результатов и объемов планируемых расходов, за исключением бюджетной программы, направленной на осуществление государственной политики, обеспечение деятельности государственных органов по которой мероприятия не указываются.";
часть вторую исключить;
пункты 13 и 14 изложить в следующей редакции:
"13. Расчеты по видам расходов составляются по каждой специфике экономической классификации расходов на каждый год планового периода в разрезе мероприятий по формам согласно приложениям 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 21-1, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 45-1, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 59-1, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 67-1, 68, 69, 70, 71, 71-1, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 83-1, 84, 85, 85-1, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94 и 95 к настоящим Правилам.

14. Есептеулер Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес қалыптастырылатын тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге бағалардың дерекқоры ескеріле отырып жасалады. Бағалардың дерекқоры отандық маркетплейстерді қамтиды. Бағалардың дерекқорында ақпарат болмаған жағдайда кемінде 3 (үш) прайс-парақ ұсынылады.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді жүзеге асыруға және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтерді көрсетуге бағытталған бюджеттік бағдарламалар бойынша шығыстарды есептеулер олар болған кезде бекітілген заттай нормалар және штат санының лимиттері негізінде жасалады.";
25-тармақта:
бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"25. 111 "Еңбек ақы төлеу" ерекшелігі бойынша шығыстарды есептеулер осы Қағидаларға 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 және 21-1-нысандарға сәйкес 01-111, 02-111, 03-111, 04-111, 05-111, 06-111, 07-111, 08-111, 09-111, 10-111, 11-111, 12-111, 13-111, 14-111, 15-111, 16-111-нысандар бойынша жасалады.";
он сегізінші және он тоғызыншы бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"13-111-нысан әскери қызметшiлердің, ішкі істер органдары, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет, экономикалық тергеу қызметі, құқық қорғау органдары, азаматтық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет, қылмыстық-атқару жүйесі органдары қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес жасалады.
19-қосымшаның 38-бағанында қызмет өткерудің ерекше жағдайлары үшін үстемеақы алатын құқық қорғау органдары, азаматтық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет, қылмыстық-атқару жүйесі органдары қызметкерлерінің саны көрсетіледі, ал 19-қосымшаның 39-бағанында қызмет өткерудің ерекше жағдайлары үшін үстемеақы сомасы көрсетіледі. Қызмет өткерудің ерекше жағдайлары үшін үстемеақының жалпы сомасы № 646 ҚБПҮ Қаулысына сәйкес белгіленеді.";
жиырма бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"20-қосымшаның 38-бағанында қызмет өткерудің ерекше жағдайлары үшін үстемеақы алатын әскери қызметшілердің саны көрсетіледі, ал 20-қосымшаның 39-бағанында қызмет өткерудің ерекше жағдайлары үшін үстемеақы сомасы көрсетіледі. Қызмет өткерудің ерекше жағдайлары үшін үстемеақының жалпы сомасы № 646 ҚБПҮ Қаулысына сәйкес белгіленеді.";
мынадай мазмұндағы жиырма алтыншы және жиырма жетінші бөліктермен толықтырылсын:
"16-111-нысан әскери қызметшiлердің, арнаулы мемлекеттік органдардың қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 21-1-қосымшаға сәйкес жасалады.

14. Расчеты составляются с учетом базы данных цен на товары, работы, услуги, формируемой в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках. База данных цен содержит отечественные маркетплейсы. В случае отсутствия информации в базе данных цен представляются не менее 3 (трех) прайс-листов.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Расчеты расходов по бюджетным программам, направленным на осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг составляются на основании утвержденных натуральных норм, при их наличии и лимитов штатной численности.";
в пункте 25:
часть первую изложить в следующей редакции:
"25. Расчеты расходов по специфике 111 "Оплата труда" составляются по формам 01-111, 02-111, 03-111, 04-111, 05-111, 06-111, 07-111, 08-111, 09-111, 10-111, 11-111, 12-111, 13-111, 14-111, 15-111, 16-111 согласно приложениям 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 и 21-1 к настоящим Правилам.";
части восемнадцатую и девятнадцатую изложить в следующей редакции:
"Форма 13-111 предназначена для расчета расходов на оплату труда военнослужащих и сотрудников органов внутренних дел, антикоррупционной службы, службы экономических расследований, правоохранительных органов, органов гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы, органов уголовно-исполнительной системы и составляется согласно приложению 19 к настоящим Правилам.
В графе 38 приложения 19 указывается количество сотрудников правоохранительных органов, органов гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы, органов уголовно-исполнительной системы, получающих надбавку за особые условия прохождения службы, а в графе 39 приложения 19 указывается сумма надбавки за особые условия прохождения службы. Общая сумма надбавки за особые условия прохождения службы устанавливается согласно Постановлению № 646 дсп.";
часть двадцать первую изложить в следующей редакции:
"В графе 38 приложения 20 указывается количество военнослужащих, получающих надбавку за особые условия прохождения службы, а в графе 39 приложения 20 указывается сумма надбавки за особые условия прохождения службы. Общая сумма надбавки за особые условия прохождения службы устанавливается согласно Постановлению № 646 дсп.";
дополнить частями двадцать шестой и двадцать седьмой следующего содержания:
"Форма 16-111 предназначена для расчета расходов на оплату труда военнослужащих и сотрудников специальных государственных органов и составляется согласно приложению 21-1 к настоящим Правилам.

21-1-қосымшаның 40-бағанында қызмет өткерудің ерекше жағдайлары үшін үстемеақы алатын әскери қызметшiлер мен арнаулы мемлекеттік органдардың қызметшілерінің саны көрсетіледі, ал 21-1-қосымшаның 41-бағанында қызмет өткерудің ерекше жағдайлары үшін үстемеақы сомасы көрсетіледі. Қызмет өткерудің ерекше жағдайлары үшін үстемеақының жалпы сомасы № 646 ҚБПҮ Қаулысына сәйкес белгіленеді.";
39-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"01-144 нысан бойынша шығыстарды есептеу кезінде Кодекстің 70-бабына сәйкес бекітілетін қызметтік, кезекші және арнайы автомобильдер тиістілігінің заттай нормаларын және жанар-жағармай материалдары шығыстарының және автокөлікті ұстауға арналған шығыстардың нормаларын олар болған кезде басшылыққа алған жөн.";
41-тармақта:
төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"02-149-нысан кеңсе керек-жарақтарын сатып алу бойынша шығыстарды есептеу үшін толтырылады және осы Қағидаларға 45-қосымшаға сәйкес жасалады.";
алтыншы бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Өзге қорларды сатып алуға арналған шығыстарды жоспарлау кезінде есепке кеңсе керек-жарақтарын қоспағанда қорлардың әрбір түрі бойынша отандық маркетплейстерден бағалар туралы кемінде 3 (үш) ұсыныс қоса беріледі.";
мынадай мазмұндағы жетінші бөлікпен толықтырылсын:
"04-149-нысан шығыс материалдарын сатып алу бойынша шығыстарды есептеу үшін толтырылады және осы Қағидаларға 45-1-қосымшаға сәйкес жасалады.";
44 және 45-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"44. 01-153-нысан көлік қызметтеріне ақы төлеу бойынша шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 52-қосымшаға сәйкес жасалады. Алдағы жоспарлы кезеңге жоспарланатын шығыстарды негіздеу үшін көлікті жалға алу туралы соңғы жасалған шарттардың көшірмелері ұсынылады.
45. 01-158-нысан цифрландыру саласындағы жұмыстар мен қызметтерге ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 53-қосымшаға сәйкес жасалады.";
46-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"01-159-нысан ғимараттарды, үй-жайларды, жабдықтарды және басқа да негізгі құралдарды күтіп ұстау, қызмет көрсету, ағымдағы жөндеу бойынша шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 54-қосымшаға сәйкес жасалады. Жоспарланатын шығыстарды негіздеу үшін қызметтерді көрсету, жұмыстар туралы соңғы жасалған шарттардың көшірмелері ұсынылады, шарттар болмаған жағдайда сатып алынатын көрсетілетін қызметтер мен жұмыстардың әрбір түрі бойынша отандық маркетплейстерден бағалар туралы кемінде 3 (үш) ұсыныс, "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес ағымдағы қаржы жылы үшін ағымдағы жөндеу бойынша ақаулы акт және сметалық құжаттама қоса беріледі. Ағымдағы жөндеуде орындалатын жұмыстардың тізбесін жасау кезінде ғимараттарды ағымдағы және күрделі жөндеу кезінде орындалатын жұмыстардың тізбесі көзделген бюджет қаражатынан қаржыландырылатын ұйымдар бойынша электр энергиясын, жылуды, ыстық және суық суды және басқа да коммуналдық қызмет көрсетулерді тұтынудың нормаларын басшылыққа алған жөн.";
47-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

В графе 40 приложения 21-1 указывается количество военнослужащих и сотрудников специальных государственных органов, получающих надбавку за особые условия прохождения службы, а в графе 41 приложения 21-1 указывается сумма надбавки за особые условия прохождения службы. Общая сумма надбавки за особые условия прохождения службы устанавливается согласно Постановлению № 646 дсп.";
часть вторую пункта 39 изложить в следующей редакции:
"При расчете расходов по форме 01-144 следует руководствоваться утверждаемыми в соответствии со статьей 70 Кодекса натуральными нормами положенности служебных, дежурных и специальных автомобилей и нормами расходов горюче-смазочных материалов и расходов на содержание автотранспорта, при их наличии.";
в пункте 41:
часть четвертую изложить в следующей редакции:
"Форма 02-149 заполняется для расчета расходов по закупке канцелярских принадлежностей и составляется согласно приложению 45 к настоящим Правилам.";
часть шестую изложить в следующей редакции:
"При планировании расходов на приобретение прочих запасов к расчету прилагаются не менее 3 (трех) предложений о ценах из отечественных маркетплэйсов по каждому виду запасов, за исключением канцелярских принадлежностей.";
дополнить частью седьмой следующего содержания:
"Форма 04-149 заполняется для расчета расходов по закупке расходных материалов и составляется согласно приложению 45-1 к настоящим Правилам.";
пункты 44 и 45 изложить в следующей редакции:
"44. Форма 01-153 предназначена для расчета расходов по оплате транспортных услуг и составляется согласно приложению 52 к настоящим Правилам. Для обоснования планируемых расходов на предстоящий плановый период представляются копии последних заключенных договоров об аренде транспорта.
45. Форма 01-158 предназначена для расчета расходов на оплату работ и услуг в сфере цифровизации и составляется согласно приложению 53 к настоящим Правилам.";
часть вторую пункта 46 изложить в следующей редакции:
"Форма 01-159 предназначена для расчета расходов по содержанию, обслуживанию, текущему ремонту зданий, помещений, оборудования и других основных средств и составляется согласно приложению 54 к настоящим Правилам. Для обоснования планируемых расходов представляются копии последних заключенных договоров об оказании услуг, работ, в случае отсутствия договоров прилагается не менее 3 (трех) предложений о ценах из отечественных маркетплэйсов по каждому виду приобретаемых услуг и работ, дефектный акт и сметная документация по текущему ремонту за текущий финансовый год согласно Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан". При составлении перечня работ, выполняемых при текущем ремонте, следует руководствоваться нормами потребления электроэнергии, тепла на отопление, горячей и холодной воды и других коммунальных услуг по организациям, финансируемым из средств бюджета, где предусмотрен перечень работ, выполняемых при текущем и капитальном ремонте зданий.";
пункт 47 изложить в следующей редакции:

"47. 03-159-нысан үй-жай үшін жалдау ақысын төлеуге арналған шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 56-қосымшаға сәйкес жасалады. Жоспарланатын шығыстарды негіздеу үшін "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге бағалардың дерекқорын ескере отырып, үй-жайлар мен ғимараттарды жалдау туралы соңғы жасалған шарттардың көшірмелері және (немесе) кемінде 3 (үш) баға ұсынысы ұсынылады. Жоспарланатын шығыстарды негіздеу үшін Қазақстан Республикасының шетелдік мекемелері ағымдағы қаржы жылына арналған үй-жайлар мен ғимараттарды жалға алу туралы шарттарының көшірмелерін ұсынады. Шарттар болмаған жағдайда кемінде 3 (үш) прайс-парақтар не болатын елдің маркетплэйстерінен баға ұсыныстары қоса беріледі.";
51-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"51. 01-166-нысан мемлекеттік мекемелер саяси партиялардың қызметіне ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеу үшін толтырылады және осы Қағидаларға 59-қосымшаға сәйкес жасалады.
02-166-нысанды мемлекеттік мекемелер сайлауға ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеу үшін толтырады және осы Қағидаларға 59-1-қосымшаға сәйкес жасалады.";
53-тармақта:
алтыншы бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша жоспарланатын шығыстар түрлері бойынша 133, 163, 164, 165, 322, 323, 531, 541, 621, 812, 813, 814 және 815 есептеулер осы Қағидаларға 67-қосымшаға сәйкес жасалады.";
оныншы, он бірінші және он екінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"Шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша жоспарланатын шығыстар түрлері бойынша 167, 332, 519, 521, 714 және 715 есептеулер ерікті нысанда жасалады.
Негізгі құралдарды сатып алуға арналған шығыстарды жоспарлау кезінде есептеуге негізгі құралдардың әрбір түрі бойынша отандық маркетплейстерден бағалар туралы кемінде 3 (үш) ұсыныс қоса беріледі.
Сонымен қатар, негізгі құралдарды сатып алуға арналған есептеулерге (410-кіші сынып бойынша) олардың нақты болуы туралы ақпаратты (сатып алу жылы мен тозу мерзімі көрсетіле отырып, теңгерімде есепте тұрған) және үш жылдық кезеңге арналған жоспарды ұсыну қажет.";
он төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"421, 423 және 435 ерекшеліктер бойынша міндетті түрде есептеу кезінде мемлекеттік мекемелер жобалау-сметалық құжаттамаға және жұмыстардың (көрсетілетін қызметтердің) құнын негіздейтін құжаттарға мемлекеттік сараптаманың немесе ведомстводан тыс кешенді сараптаманың қорытындысын ұсынады, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген "толық бітіріп берілетін" құрылыс туралы ережелерде өзгеше көзделмесе, ал қорларды сатып алуға арналған есептеуге ағымдағы жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша мемлекеттік мекеменің теңгерімінде есепте тұрған қорлар қалдықтарының нақты болуы туралы ақпаратты және ағымдағы жылдың жоспарын ұсынады.";
он жетінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"47. Форма 03-159 предназначена для расчета расходов на оплату аренды за помещение и составляется согласно приложению 56 к настоящим Правилам. Для обоснования планируемых расходов представляются не менее 3 (трех) ценовых предложений и (или) копии последних заключенных договоров об аренде помещений и зданий, с учетом базы данных цен на товары, работы, услуги, установленный Законом Республики Казахстан "О государственных закупках". Для обоснования планируемых расходов загранучреждениями Республики Казахстан представляются копии последних заключенных договоров об аренде помещений и зданий. В случае отсутствия договоров прилагается не менее 3 (трех) прайс-листов либо предложений о ценах из маркетплэйсов страны пребывания.";
пункт 51 изложить в следующей редакции:
"51. Форма 01-166 заполняется государственными учреждениями для расчета расходов на оплату деятельности политических партий и составляется согласно приложению 59 к настоящим Правилам.
Форма 02-166 заполняется государственными учреждениями для расчета расходов на оплату выборов и составляется согласно приложению 59-1 к настоящим Правилам.";
в пункте 53:
часть шестую изложить в следующей редакции:
"Расчеты по видам расходов, планируемым по спецификам экономической классификации расходов 133, 163, 164, 165, 322, 323, 531, 541, 621, 812, 813, 814 и 815 составляются согласно приложению 67 к настоящим Правилам.";
части десятую, одиннадцатую и двенадцатую изложить в следующей редакции:
"Расчеты по видам расходов, планируемым по спецификам экономической классификации расходов 167, 332, 519, 521, 714 и 715 составляются в произвольной форме.
При планировании расходов на приобретение основных средств к расчету прилагаются не менее 3 (трех) предложений о ценах из отечественных маркетплэйсов по каждому виду основных средств.
Вместе с тем к расчетам на приобретение основных средств (по подклассу 410) необходимо представить информацию об их фактическом наличии (числящихся на балансе, с указанием года приобретения и срока износа) и план на трехлетний период.";
часть четырнадцатую изложить в следующей редакции:
"При предоставлении расчета в обязательном порядке по спецификам 421, 423 и 435 государственные учреждения представляют заключение государственной экспертизы или комплексной вневедомственной экспертизы на проектно-сметную документацию и документы, обосновывающие стоимость работ (услуг), если иное не предусмотрено положениями о строительстве "под ключ", установленными законодательством Республики Казахстан, а к расчетам на приобретение запасов представляют информацию о фактическом наличии остатков запасов, числящихся на балансе государственного учреждения по состоянию на 1 января текущего года и план текущего года.";
часть семнадцатую изложить в следующей редакции:

"Өкілдік шығындарға арналған шығыстарды жоспарлау кезінде Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы 20 мамырдағы № 11-1-4/290 бұйрығымен бекітілген "Өкілдік шығындар" бөлінетін бюджеттік бағдарламасын бөлу қағидаларының нормаларын және облыстың жергілікті атқарушы органдары бекіткен өкілдік шығындарға көзделген қаражатты пайдалану тәртібі мен өкілдік шығындардың нормаларын басшылыққа алған жөн.";
мынадай мазмұндағы он тоғызыншы бөлікпен толықтырылсын:
"01-321-нысан 321 "Құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдардың, азаматтық қорғау органдарының қызметкерлеріне және әскери қызметшілерге төленетін тұрғын үй төлемдері" ерекшелігі бойынша шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 67-1-қосымшаға сәйкес жасалады.";
54-тармақтың төртінші бөлігінің бесінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуға арналған шығыстарды жоспарлау кезінде соңғы жасалған шарттардың көшiрмелерi қоса беріледі.";
мынадай мамұндағы 54-1-тармақпен толықтырылсын:
"54-1. 01-371-нысан 371 "Білім беру гранты" ерекшелігі бойынша шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 71-1-қосымшаға сәйкес жасалады.":
64 және 65-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"64. 01-414-нысан есептеу және басқа жабдықтарды сатып алу бойынша шығыстарды есептеуге арналған және осы Қағидаларға 79-қосымшаға сәйкес жасалады. Есептеу жабдығын сатып алу қажеттілігі енгізілетін немесе көбейтілетін ақпараттық жобалардың талаптары мен мерзімдеріне не жабдықтың физикалық немесе моральдық тозу себептеріне, сондай-ақ бар болған жағдайда бекітілген заттай нормаларға негізделуі тиіс.
02-414-нысанды мемлекеттік органдардың кеңсе жиһазын сатып алуға арналған шығыстарын есептеу үшін мемлекеттік органдар жасайды және осы Қағидаларға 80-қосымшаға сәйкес жасалады.
Есептеуді жасау кезінде "Мемлекеттік мекемелерде бухгалтерлік есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 12 мамырдағы № 223 бұйрығына сәйкес кеңсе жиһазын сатып алуға арналған норматив және тозу нормалары қолданылады.
65. 01-416-нысан материалдық емес активтерді сатып алу шығындарын есептеуге арналған және осы Қағидаларға 81-қосымшаға сәйкес жасалады.";
66-тармақтың оныншы бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"312 "Мемлекеттік кәсіпорындар болып табылмайтын заңды тұлғаларға субсидиялар" ерекшелігі бойынша шығыстарды есептеу кезінде 83-1-қосымша қолданылады.";
68-тармақтың екінші бөлігінің екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
""жоспарлы кезең басталғанға дейін қаржыландыру" деген 4-бағанда жобаға бөлінген қаражат, оның ішінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен;";
69-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"При планировании расходов на представительские затраты следует руководствоваться нормами Правил распределения распределяемой бюджетной программы "Представительские затраты", утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 20 мая 2025 года № 11-1-4/290 и порядком использования средств, предусмотренных на представительские затраты и норм представительских затрат, утвержденных местными исполнительными органами области.";
дополнить частью девятнадцатой следующего содержания:
"Форма 01-321 предназначена для расчета расходов по специфике 321 "Жилищные выплаты сотрудникам правоохранительных, специальных государственных органов, органов гражданской защиты и военнослужащим" и составляется согласно приложению 67-1 к настоящим Правилам.";
абзац пятый части четвертой пункта 54 изложить в следующей редакции:
"при планировании расходов на приобретение работ и услуг – копии последних заключенных договоров.";
дополнить пунктом 54-1 следующего содержания:
"54-1. Форма 01-371 предназначена для расчета расходов по специфике 371 "Образовательный грант" и составляется согласно приложению 71-1 к настоящим Правилам.";
пункты 64 и 65 изложить в следующей редакции:
"64. Форма 01-414 предназначена для расчета расходов по закупке вычислительного и другого оборудования и составляется согласно приложению 79 к настоящим Правилам. Потребность в закупке вычислительного оборудования должна обосновываться требованиями и сроками внедряемых или тиражируемых информационных проектов, либо причинами физического или морального износа оборудования, а также утвержденными натуральными нормами, при их наличии.
Форма 02-414 составляется государственными органами для расчета расходов государственных органов на приобретение офисной мебели и составляется согласно приложению 80 к настоящим Правилам.
При составлении расчета применяется норматив на приобретение офисной мебели и нормы износа в соответствии с приказом Министра финансов Республики Казахстан от 12 мая 2025 года № 223 "Об утверждении Правил ведения бухгалтерского учета в государственных учреждениях".
65. Форма 01-416 предназначена для расчета расходов на приобретение нематериальных активов и составляется согласно приложению 81 к настоящим Правилам.";
часть десятую пункта 66 изложить в следующей редакции:
"При расчете расходов по специфике 312 "Субсидии юридическим лицам, не являющимися государственными предприятиями" применяется приложение 83-1.";
абзац второй части второй пункта 68 изложить в следующей редакции:
"в графе 4 "финансирование до начала планового периода" выделенные средства на проект, в том числе из резерва Правительства Республики Казахстан;";
пункт 69 изложить в следующей редакции:

"69. Бюджеттік сұранымның құрамына ағымдағы нысаналы трансферттерді және бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға арналған бюджеттік кредиттерді қоспағанда, жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік кредиттерді енгізген бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері өңірлер мен бағыттар бөлінісінде ағымдағы нысаналы трансферттерді және бюджеттік кредиттерді бөлуді осы Қағидаларға 85 және 85-1-қосымшаларға сәйкес ұсынады.";
мынадай мазмұндағы 73-1-тармақпен толықтырылсын:
"73-1. 168 "Айыппұлдар, тұрақсыздық айыбы және басқа төлемдер" және 169 "Өзге де ағымдағы шығындар" ерекшеліктері бойынша шығыстарды есептеу осы Қағидаларға 91-қосымшаға сәйкес жасалады.";
77-тармақта:
10) және 11) тармақшалар алынып тасталсын;
15) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"15) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2025 жылғы 28 маусымдағы № 59 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік инвестициялық жобаларды жоспарлау және іске асыру, инвестициялық ұсынысты, техникалық-экономикалық және қаржылық-экономикалық негіздемелерді әзірлеу немесе түзету, қажетті сараптамалар жүргізу, бюджеттік кредиттеудің орындылығын айқындау, мемлекеттік инвестициялық жобалар портфелін қалыптастыру, сондай-ақ мемлекеттік инвестициялық жобалардың бекітілген (нақтыланған) параметрлерін түзету, іріктеу, іске асырылуын мониторингтеу және бағалау қағидаларына сәйкес нысан бойынша заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы іске асырылған, іске асырылып жатқан және іске асырылуы жоспарланған, іске асырылуы жоспарланып отырған инвестициялық жобалар туралы ақпарат;";
19) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"19) бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсiнiң бюджеттiк кредиттеу арқылы iске асыруға ұсынып отырған бюджеттiк бағдарламалар бойынша бюджеттiк кредиттеудiң орындылығы туралы бюджеттік саясат жөнiндегi орталық уәкiлеттi органның қорытындысын;";
25) тармақшасы алынып тасталсын;
84 және 85-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"84. Ағымдағы қаржы жылына арналған республикалық бюджетті нақтылау кезінде республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бюджеттік сұранымдарын орталық уәкілетті органға ұсынады, бұдан әрі бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган бес жұмыс күні ішінде бюджеттік сұранымдарды қарайды, олар бойынша қорытындылар дайындайды және Республикалық бюджет комиссиясының қарауына енгізеді.
Ағымдағы қаржы жылына арналған республикалық бюджетті түзету кезінде республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері осы Қағидаларға 93, 94 және 95-қосымшаларға сәйкес жиынтық ақпаратты бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға ұсынады, одан әрі бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган бес жұмыс күні ішінде есеп-қисаптарды қарайды, олар бойынша қорытындылар дайындайды және Республикалық бюджет комиссиясының қарауына енгізеді.
Бұл ретте, республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің қаражатын қайта қарастыру кезінде жалпы сома азайған жағдайда түсіндірме жазба ғана ұсынылады, ал қосымша қаражат бөлінген жағдайда осы Қағидалармен көзделген есеп-қисаптардың нысандары ұсынылады.
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері Республикалық бюджет комиссиясының ұсынысын ескере отырып, Республикалық бюджет комиссиясының отырысынан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға түпкілікті бюджеттік сұранымдарды және бюджеттік бағдарлама паспорттарымен бірге есеп-қисаптардың нысандарын ұсынады.

"69. Администраторы бюджетных программ, включившие в состав бюджетного запроса целевые текущие трансферты и бюджетные кредиты местным исполнительным органам, за исключением бюджетных кредитов на реализацию бюджетных инвестиционных проектов представляют распределение целевых текущих трансфертов и бюджетных кредитов в разрезе регионов и направлений согласно приложениям 85 и 85-1 к настоящим Правилам.";
дополнить пунктом 73-1 следующего содержания:
"73-1. Расчеты расходов по спецификам 168 "Штрафы, неустойка и другие платежи" и 169 "Прочие текущие затраты" составляются по форме согласно приложению 91 к настоящим Правилам.";
в пункте 77:
подпункты 10) и 11) исключить;
подпункт 15) изложить в следующей редакции:
"15) информацию по реализованным, реализуемым и планируемых к реализации инвестиционным проектам, планируемым к реализации посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц по форме согласно Правил планирования и реализации государственных инвестиционных проектов, разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного предложения, технико-экономического и финансово-экономического обоснований, определения целесообразности бюджетного кредитования, формирования портфеля государственных инвестиционных проектов, а также корректировки утвержденных (уточненных) параметров, отбора, мониторинга и оценки реализации государственных инвестиционных проектов, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 июня 2025 года № 59.";
подпункт 19) изложить в следующей редакции:
"19) заключение уполномоченного органа по бюджетной политике о целесообразности бюджетного кредитования по бюджетным программам, предлагаемым администратором бюджетных программ к реализации посредством бюджетного кредитования;";
подпункт 25) исключить;
пункты 84 и 85 изложить в следующей редакции:
"84. При уточнении республиканского бюджета на текущий финансовый год администраторы республиканских бюджетных программ предоставляют бюджетные запросы в центральный уполномоченный орган, далее центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию в течение 5 (пяти) рабочих дней рассматривает бюджетные запросы, готовит по ним заключения и вносит на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии.
При корректировке республиканского бюджета на текущий финансовый год администраторы республиканских бюджетных программ предоставляют сводную информацию согласно приложениям 93, 94 и 95 к настоящим Правилам в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию, далее центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию в течение 5 (пяти) рабочих дней рассматривает расчеты, готовит по ним заключения и вносит на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии.
При этом, при перераспределении средств администраторов республиканских бюджетных программ в случае уменьшения общей суммы предоставляется только пояснительная записка, а в случае выделения дополнительных средств предоставляются предусмотренные настоящими Правилами формы расчетов.
Администраторы республиканских бюджетных программ с учетом предложения Республиканской бюджетной комиссии в течение 5 (пяти) рабочих дней после заседания Республиканской бюджетной комиссии представляют в центральный уполномоченный орган по бюджетному планированию окончательные бюджетные запросы и формы расчетов с паспортами бюджетных программ.

85. Ағымдағы қаржы жылына арналған жергілікті бюджетті нақтылау кезінде жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бюджеттік сұранымдарын мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға ұсынады, одан әрі мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган бес жұмыс күні ішінде бюджеттік сұранымдарды қарайды, олар бойынша қорытындылар дайындайды және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджет комиссиясының немесе әкімшілік-аумақтық бірліктің әкімі аппаратының, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджет комиссиясының қарауына енгізеді.
Ағымдағы қаржы жылына арналған жергілікті бюджетті түзету кезінде жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері осы Қағидаларға 93, 94 және 95-қосымшаларға сәйкес жиынтық ақпаратты мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға ұсынады, одан әрі мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган бес жұмыс күні ішінде есеп-қисаптарды қарайды, олар бойынша қорытындылар дайындайды және облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджет комиссиясының немесе әкімшілік-аумақтық бірліктің әкімі аппаратының, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджет комиссиясының қарауына енгізеді.
Бұл ретте, жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің қаражатын қайта қарастыру кезінде жалпы сома азайған жағдайда түсіндірме жазба ғана ұсынылады, ал қосымша қаражат бөлінген жағдайда осы Қағидалармен көзделген есеп-қисаптардың нысандары ұсынылады.
Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджет комиссиясының немесе әкімшілік-аумақтық бірліктің әкімі аппаратының, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджет комиссиясының ұсынысын ескере отырып, бюджет комиссиясының отырысынан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға түпкілікті бюджеттік сұранымдарды және бюджеттік бағдарлама паспорттарымен бірге есеп-қисаптардың нысандарын ұсынады.";
мынадай мазмұндағы 85-1-тармақпен толықтырылсын:
"85-1. Ағымдағы қаржы жылына арналған бюджетті нақтылау және (немесе) түзету кезінде осы Қағидалармен белгіленген мерзімдерді бұза отырып ұсынылған бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік сұранымдары қабылданбайды.";
87-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"87. Бюджетті нақтылау кезінде, бюджетті түзетуге байланысты тиісті бюджеттік бағдарламаларды біріктіру, бөлу, қысқарту (ұлғайту), беру кезінде бюджет қаражаты жаңа бюджеттік бағдарламалар бойынша бөлінген жағдайда, мемлекеттік органдар мен оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер құрылған, таратылған, қайта ұйымдастырылған, қаржыландыру көлемі өзгере отырып, функциялары мен штат санының лимиттері өзгерген жағдайларда бюджеттік сұранымды әзірлеу осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.";
95-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

85. При уточнении местного бюджета на текущий финансовый год администраторы местных бюджетных программ предоставляют бюджетные запросы в местный уполномоченный орган по государственному планированию, далее местный уполномоченный орган по государственному планированию в течение 5 (пяти) рабочих дней рассматривает бюджетные запросы, готовит по ним заключения и вносит на рассмотрение бюджетной комиссии области, города республиканского значения, столицы или аппарата акима административно-территориальной единицы, бюджетной комиссии района (города областного значения).
При корректировке местного бюджета на текущий финансовый год администраторы местных бюджетных программ предоставляют сводную информацию согласно приложениям 93, 94 и 95 к настоящим Правилам в местный уполномоченный орган по государственному планированию, далее местный уполномоченный орган по государственному планированию в течение 5 (пяти) рабочих дней рассматривает расчеты, готовит по ним заключения и вносит на рассмотрение бюджетной комиссии области, города республиканского значения, столицы или аппарата акима административно-территориальной единицы, бюджетной комиссии района (города областного значения).
При этом, при перераспределении средств администраторов местных бюджетных программ в случае уменьшения общей суммы предоставляется только пояснительная записка, а в случае выделения дополнительных средств предоставляются предусмотренные настоящими Правилами формы расчетов.
Администраторы местных бюджетных программ с учетом предложения бюджетной комиссии области, города республиканского значения, столицы или аппарата акима административно-территориальной единицы, бюджетной комиссии района (города областного значения) в течение 5 (пяти) рабочих дней после заседания бюджетной комиссии представляют в местный уполномоченный орган по государственному планированию окончательные бюджетные запросы и формы расчетов с паспортами бюджетных программ.";
дополнить пунктом 85-1 следующего содержания:
"85-1. При уточнении и (или) корректировке бюджета на текущий финансовый год не принимаются бюджетные запросы администраторов бюджетных программ, представленные с нарушением установленных настоящими Правилами сроков.";
пункт 87 изложить в следующей редакции:
"87. Разработка бюджетного запроса в случае выделения бюджетных средств по новым бюджетным программам при уточнении бюджета, при слиянии, разделении, сокращении (увеличении), передаче соответствующих бюджетных программ, связанных с корректировкой бюджета в случаях образования, ликвидации, реорганизации, изменения функции и лимитов штатной численности государственных органов и подведомственных им государственных учреждений, с изменением их объемов финансирования осуществляется в порядке, установленном настоящими Правилами.";
пункт 95 изложить в следующей редакции:

"95. Бюджеттік бағдарламалардың парспорттарына бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бастамасы бойынша бюджеттік бағдарлама бойынша шығыстардың жылдық көлемін өзгертпей мемлекеттік және бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органдардың келісімінсіз немесе мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органның келісуі бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 27 маусымдағы № 328 бұйрығымен бекітілген Бюджеттің қазынашылық атқарылуы және оларға кассалық қызмет көрсету рәсімдерімен, қазынашылық есепке алу және мониторинг рәсімдерімен көзделген жағдайларда өзгерістер енгізіледі.
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бюджеттік бағдарламаларға өз бастамасы бойынша өзгерістер енгізген кезде 3 (үш) жұмыс күні ішінде бюджеттік бағдарламалардың паспортына қол қойылған өзгерістерді тиісінше бюджетті атқару жөніндегі орталық немесе жергілікті уәкілетті органға хабарлама тәртібімен жібереді.";
осы қағидаларға 1-қосымша алынып тасталсын;
көрсетілген Қағидаларға 2, 3 және 4-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы қағидаларға 5-қосымша алынып тасталсын;
көрсетілген Қағидаларға 6-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 18, 19 және 20-қосымшалар осы бұйрыққа 5, 6 және 7-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 21-1-қосымша осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 22 және 23-қосымшалар осы бұйрыққа 9 және 10-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 45-қосымша осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 45-1-қосымша осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 51-қосымша осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 53-қосымша осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 55-қосымша осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 58 және 59-қосымшалар осы бұйрыққа 16 және 17-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 59-1-қосымша осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 61-қосымша осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 67-1-қосымша осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 71-1-қосымша осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

"95. В паспорта бюджетных программ вносятся изменения по инициативе администратора бюджетных программ без изменения годового объема расходов по бюджетной программе с сохранением конечного результата, без согласования с центральными уполномоченными органами по государственному и бюджетному планированию или по согласованию с местным уполномоченным органом по государственному планированию в случаях, установленных Процедурами казначейского исполнения бюджета и их кассового обслуживания, процедурами казначейского учета и мониторинга, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 27 июня 2025 года № 328.
Администраторы бюджетных программ при внесении изменений в паспорта бюджетных программ по своей инициативе в течение 3 (трех) рабочих дней направляют подписанные изменения в паспорт бюджетных программ соответственно в центральный или местный уполномоченный орган по исполнению бюджета в порядке уведомления.";
приложение 1 к указанным Правилам исключить;
приложения 2, 3 и 4 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу;
приложение 5 к указанным Правилам исключить;
приложение 6 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
приложения 18, 19 и 20 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 5, 6 и 7 к настоящему приказу;
дополнить приложением 21-1 согласно приложению 8 к настоящему приказу;
приложения 22 и 23 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 9 и 10 к настоящему приказу;
приложение 45 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 11 к настоящему приказу;
дополнить приложением 45-1 согласно приложению 12 к настоящему приказу;
приложение 51 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 13 к настоящему приказу;
приложение 53 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 14 к настоящему приказу;
приложение 55 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 15 к настоящему приказу;
приложения 58 и 59 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 16 и 17 к настоящему приказу;
дополнить приложением 59-1 согласно приложению 18 к настоящему приказу;
приложение 61 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 19 к настоящему приказу;
дополнить приложением 67-1 согласно приложению 20 к настоящему приказу;
дополнить приложением 71-1 согласно приложению 21 к настоящему приказу;

көрсетілген Қағидаларға 77, 78 және 79-қосымшалар осы бұйрыққа 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 81-қосымша осы бұйрыққа 25-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 83-1-қосымша осы бұйрыққа 26-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 84-қосымша осы бұйрыққа 27-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 85-1-қосымша осы бұйрыққа 28-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Қағидаларға 90 және 91-қосымшалар осы бұйрыққа 29 және 30-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес 93, 94 және 95-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджеттік процесс әдіснамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап күшіне енетін осы бұйрықтың 1-тармағының қырық үшінші және жүз он төртінші абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2026 жылғы 1 маусымдағы
№ 356 бұйрығына
1-қосымша
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
2-қосымша
____________________ нысан
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі қызметінің паспорты Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды және атауы ___-___ жылдарға
1. Жетекшілік ететін саладағы (аядағы) мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттары;
2. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі қызметінің нормативтік-құқықтық негізі;
3. Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі қызметінің мақсаттары мен нысаналы индикаторлары немесе функциялары, өкілеттіктері мен құзыреттері туралы мәліметтер;
4. Жауапты орындаушы немесе бірлесіп орындаушы бюджеттік бағдарламалар әкімшісі болып табылатын, қызметтің күтілетін нәтижелері көрсетілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының тізбесін;
5. Функцияларды, өкілеттіктер мен құзыреттерді іске асыруға жоспарланған шығыстар көлемдерінің немесе Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының қысқаша сипаттамасы.
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы ______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы _____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Ескертпе:
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі қызметінің паспорты осы нысанға қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалар әкімшісі қызметінің паспортын толтыру жөніндегі түсіндірмелерге сәйкес толтырылады.
Бюджеттік бағдарламалар
әкімшісі қызметінің
паспортының нысанына
қосымша
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі қызметінің паспортын толтыру жөніндегі түсіндірмелер
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі қызметінің паспорты мынадай талаптарға сәйкес жасалады:
"Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды және атауы" деген жолда бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің толық атауы және бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес оның коды көрсетіледі;
ағымдағы қаржы жылынан кейінгі үш қаржы жылы жоспарлы кезең болып табылады;

приложения 77, 78 и 79 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 22, 23 и 24 к настоящему приказу;
приложение 81 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 25 к настоящему приказу;
дополнить приложением 83-1 согласно приложению 26 к настоящему приказу;
приложение 84 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 27 к настоящему приказу;
дополнить приложением 85-1 согласно приложению 28 к настоящему приказу;
приложения 90 и 91 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 29 и 30 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 93, 94 и 95 согласно приложениям 31, 32 и 33 к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии бюджетного процесса Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев сорок третьего и сто четырнадцатого пункта 1 настоящего приказа, которые вступают в силу c 12 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 июня 2026 года № 356
Приложение 2
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма
Паспорт деятельности администратора бюджетных программ Код и наименование администратора бюджетных программ на ___-___ годы
1. Основные направления государственной политики в курируемой отрасли (сфере);
2. Нормативная правовая основа деятельности администратора бюджетных программ;
3. Сведения о целях и целевых индикаторах деятельности администратора бюджетных программ или функциях, полномочиях и компетенциях;
4. Перечень документов Системы государственного планирования, собственных документов, устанавливающих показатели деятельности администратора бюджетных программ с указанием результатов деятельности;
5. Краткая характеристика объемов планируемых расходов на реализацию функций, полномочий и компетенций, или документов Системы государственного планирования.
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель государственного учреждения
_______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Главный бухгалтер/начальник финансово-экономического отдела
______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Примечание:
Паспорт деятельности администратора бюджетных программ заполняется в соответствии с пояснениями по заполнению паспорта деятельности администратора бюджетных программ согласно приложению к настоящей форме.
Приложение
к форме паспорта
деятельности
администратора
бюджетных программ
Пояснения по заполнению паспорта деятельности администратора бюджетных программ
Паспорт деятельности администратора бюджетных программ составляется в соответствии со следующими требованиями:
в строке "Код и наименование администратора бюджетных программ" указываются полное наименование администратора бюджетных программ и его код в соответствии с единой бюджетной классификацией;
плановым периодом являются три финансовых года, следующих за текущим финансовым годом;

1) "Жетекшілік ететін саладағы (аядағы) мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттары" деген жолда саясаты жетекшілік ететін салаға немесе қызмет саласына бағдарланған және бағытталған елдің орнықты даму басымдықтарына сәйкес келетін ақпарат көрсетіледі;
2) "Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі қызметінің нормативтік құқықтық негізі" деген жолда осы бюджеттік бағдарлама шеңберінде бюджеттік бағдарламалар әкімшілері жүзеге асыратын, сондай-ақ осы бюджеттік бағдарламаның қажеттілігін негіздейтін мемлекеттік функциялар мен өкілеттіктерді айқындайтын Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің тақырыптары, қабылданған күндері және тіркеу нөмірлері көрсетіледі.
Бұл ретте нормативтік құқықтық актілердің құрылымдық элементтері көрсетіледі;
3) "Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі қызметінің мақсаттары мен нысаналы индикаторлары немесе функциялары, өкілеттіктері мен құзыреттері туралы мәліметтер" деген жолда жоғары тұрған құжаттардан немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалған функцияларды, өкілеттіктер мен құзыреттерді іске асырудан, қызмет бағыттарынан туындайтын бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің мақсаттары мен нысаналы индикаторлары көрсетіледі;
4) "Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының, қызмет нәтижелерін көрсете отырып, бюджеттік бағдарламалар әкімшісі қызметінің көрсеткіштерін белгілейтін меншікті құжаттардың тізбесі" деген жолда қызметтің күтілетін нәтижелерін көрсете отырып, бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі жауапты орындаушы немесе бірлесіп орындаушы болып табылатын мемлекеттік жоспарлау жүйесі бойынша туындайтын жоғары тұрған, ұзақ мерзімді, құжаттардан декомпозияланатын құжаттардың тізбесі көрсетіледі;
5) "Функцияларды, өкілеттіктер мен құзыреттерді іске асыруға жоспарланған шығыстар көлемдерінің немесе Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының қысқаша сипаттамасы" деген жолда бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бойынша шығыстардың жалпы сомасы мың теңгемен көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2026 жылғы 1 маусымдағы
№ 356 бұйрығына
2-қосымша
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
3-қосымша
____________________ нысан
Бюджеттік бағдарламалардың паспорттары туралы біріктірілген жиынтық ақпарат Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды және атауы Жоспарлы кезең 20__-20__ жылдар
мың теңге
Көрсеткіштердің атауы
Факт 20__ж
Ағымдағы 20___ жылдың жоспары
Жоспарлы кезең
Бекітілген
Нақтыланған
20___ жыл
20___ жыл
20___ жыл
Жоғары тұрған құжаттардан туындайтын нысаналы индикаторға немесе қойылған міндетке қол жеткізу үшін қажеттіліктің жалпы сомасы.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шығыстары лимиттерінің жалпы сомасы, оның ішінде:
- тұрақты сипаттағы шартсыз базалық шығыстар
- жаңа бастамаларға арналған шығыстар
- макроэкономикалық және әлеуметтік көрсеткіштердің өзгеруіне байланысты емес және қолданыстағы бюджеттік бағдарламалар шеңберінде бюджет қаражатын жұмсаудың қосымша бағыттарын (орындалатын мемлекеттік функциялардың, өкілеттіктер мен құзыреттердің және көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің көлемін кеңейту) көздейтін шартсыз базалық шығыстарды ұлғайту
- Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына резерв және Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервін немесе жергілікті атқарушы органның резервін қалыптастыру
Жалпы қажеттілік сомасының жеткізілген лимиттер сомасынан айырмашылығы
Бюджеттік бағдардамалардың жалпы саны, оның ішінде:
- ағымдағы бюджеттік бағдарламалар
- бюджеттік даму бағдарламалары
Нысаналы индикаторлардың жалпы саны
Түпкілікті нәтижелердің жалпы саны
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы _______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Ескертпе:
* - Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервті және Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервін немесе жергілікті атқарушы органның резервін қалыптастыру бөлінетін бюджеттік бағдарламалар әкімшісі жүзеге асырады.
Бюджеттік бағдарламалар бойынша бюджеттік бағдарламалардың паспорттары туралы біріктірілген жиынтық ақпарат осы нысанға қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалардың паспорттары туралы біріктірілген жиынтық ақпаратты толтыру жөніндегі түсіндірмелерге сәйкес толтырылады.
Бюджеттік бағдарламалардың
паспорттары туралы
біріктірілген жиынтық
ақпарат нысанына
қосымша
Бюджеттік бағдарламалардың паспорттары туралы біріктірілген жиынтық ақпаратты толтыру жөніндегі түсіндірмелер
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік бағдарламаларының паспорттары туралы біріктірілген жиынтық ақпарат былайша толтырылады:

1) в строке "Основные направления государственной политики в курируемой отрасли (сфере)" указывается информация, соответствующая приоритетам устойчивого развития страны, политика которой ориентирована и направлена на курируемую отрасль или сферу деятельности;
2) в строке "Нормативная правовая основа деятельности администратора бюджетных программ" указываются заголовки, регистрационные номера нормативных правовых актов Республики Казахстан, определяющих государственные функции и полномочия, осуществляемые администраторами бюджетных программ в рамках данной бюджетной программы, а также обосновывающие необходимость данной бюджетной программы.
При этом указываются структурные элементы нормативных правовых актов;
3) в строке "Сведения о целях и целевых индикаторах деятельности администратора бюджетных программ или функциях, полномочиях и компетенциях" указываются цели и целевые индикаторы администратора бюджетных программ, вытекающие из вышестоящих документов или реализации функций, полномочий и компетенций, определенных законодательством Республики Казахстан, направлений деятельности;
4) в строке "Перечень документов Системы государственного планирования, собственных документов, устанавливающих показатели деятельности администратора бюджетных программ с указанием результатов деятельности" указывается перечень документов, которые декомпозируются из вышестоящих, долгосрочных, документов вытекающие по системе государственного планирования, по которым администратор бюджетных программ является ответственным исполнителем или соисполнителем, с указанием ожидаемых результатов деятельности;
5) в строке "Краткая характеристика объемов планируемых расходов на реализацию функций, полномочий и компетенций, или документов Системы государственного планирования" указывается общая сумма расходов по администратору бюджетных программ в тысячах тенге.
Приложение 2 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 июня 2026 года № 356
Приложение 3
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма
Агрегированная сводная информация о паспортах бюджетных программ Код и наименование администратора бюджетных программ Плановый период 20__- 20__ годы
тысяч тенге
Наименование показателей
Факт 20__год
План текущего 20__ года
Плановый период
Утвержденный
Уточненный
20___ год
20___ год
20__ год
Общая сумма потребности для достижения целевого индикатора или поставленной задачи вытекающие из вышестоящих документов
Общая сумма лимитов расходов администратора бюджетных программ, в том числе:
- безусловные базовые расходы постоянного характера
- расходы на новые инициативы
-увеличение безусловных базовых расходов, не связанное с изменением макроэкономических и социальных показателей и предусматривающее дополнительные направления расходования бюджетных средств (расширение объема выполняемых государственных функций, полномочий и компетенций и оказываемых государственных услуг) в рамках существующих бюджетных программ
- формирование резерва на инициативы Президента Республики Казахстан и резерва Правительства Республики Казахстан или резерва местного исполнительного органа *
Разница суммы общей потребности от суммы доведенных лимитов
Общее количество бюджетных программ, в том числе:
- текущие бюджетные программы
- бюджетные программы развития
Общее количество целевых индикаторов
Общее количество конечных результатов
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
__________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/начальник финансово-экономического отдела
__________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Примечание:
* - формирование резерва на инициативы Президента Республики Казахстан и резерва Правительства Республики Казахстан или резерва местного исполнительного органа осуществляется администратором распределяемой бюджетной программы.
Агрегированная сводная информация о паспортах бюджетных программ заполняется в соответствии с пояснениями по заполнению агрегированной сводной информации о паспортах бюджетных программ согласно приложению к настоящей форме.
Приложение
к форме агрегированной
сводной информации
о паспортах бюджетных
программ
Пояснения по заполнению агрегированной сводной информации о паспортах бюджетных программ
Агрегированная сводная информация о паспортах бюджетных программ администратора бюджетных программ заполняется следующим образом:

1) "Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды және атауы" деген жолда бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің толық атауы және бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес оның коды көрсетіледі;
ағымдағы қаржы жылынан кейінгі үш қаржы жылы жоспарлы кезең болып табылады;
2) "Көрсеткіштердің атауы" бағанында мынадай жолдар бойынша есептеуге жататын нәтижелер көрсеткіштері көрсетіледі;
3) "Жоғары тұрған құжаттардан туындайтын нысаналы индикаторға немесе қойылған міндетке қол жеткізу үшін қажеттіліктің жалпы сомасы" деген жолда жоғары тұрған құжаттарға сәйкес бюджеттік бағдарлама әкімшісінің барлық нысаналы индикаторларына, міндеттеріне сәйкес түпкілікті нәтижелерге қол жеткізу үшін қажеттіліктің қажетті жалпы сомасы көрсетіледі;
4) "Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері шығыстары лимиттерінің жалпы сомасы" деген жолда бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган және (немесе) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі тиісті жергілікті уәкілетті орган үш жылға жеткізген шығыстар лимиттерінің сомасы көрсетіледі;
5) "Тұрақты сипаттағы сөзсіз базалық шығыстар" деген жолда бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган және (немесе) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі тиісті жергілікті уәкілетті орган бекіткен шығыстардың қалыптастырылған тізбесіне сәйкес ақша қаражатын өзгертуді талап етпейтін тұрақты сипаттағы шығыстардың сомасы көрсетіледі;
6) "Жаңа бастамаларға арналған шығыстар" деген жолда тұрақты сипаттағы базалық шығыстарға кірмейтін шығыстардың жаңадан енгізілген, өзекті бағыттарына бағытталған шығыстар сомасы көрсетіледі;
7) "Макроэкономикалық және әлеуметтік көрсеткіштердің өзгеруіне байланысты емес және қолданыстағы бюджеттік бағдарламалар шеңберінде бюджет қаражатын жұмсаудың қосымша бағыттарын (орындалатын мемлекеттік функциялардың, өкілеттіктер мен құзыреттердің және көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің көлемін кеңейту) көздейтін шартсыз базалық шығыстарды ұлғайту" деген жолда макроэкономикалық және әлеуметтік көрсеткіштердің өзгеруіне байланысты емес және қолданыстағы бюджеттік бағдарламалар шеңберінде бюджет қаражатын жұмсаудың қосымша бағыттарын (орындалатын мемлекеттік функциялардың, өкілеттіктер мен құзыреттердің және көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің көлемін кеңейту) көздейтін шартсыз базалық шығыстарды ұлғайтуға қажетті шығыстар көрсетіледі;
8) "Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервті және Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервін немесе жергілікті атқарушы органның резервін қалыптастыру" деген жолда Қазақстан Республикасы Президентінің бастамасы бойынша және Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен немесе жергілікті атқарушы органның резервінен көзделген қаражат көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына резерв және Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервін немесе жергілікті атқарушы органның резервін қалыптастыруды бөлінетін бюджеттік бағдарламалар әкімшісі жүзеге асырады.

1) в строке "код и наименование администратора бюджетных программ" указывается полное наименование администратора бюджетных программ и его код в соответствии с единой бюджетной классификацией;
плановым периодом являются три финансовых года, следующих за текущим финансовым годом;
2) в графе "Наименование показателей" указываются показатели результатов, подлежащие к расчету по следующим строкам;
3) в строке "Общая сумма потребности для достижения целевого индикатора или поставленной задачи вытекающие из вышестоящих документов" указывается необходимая общая сумма потребности для достижения конечных результатов, в соответствии всех целевых индикаторов, задач администратора бюджетной программы согласно вышестоящих документов;
4) в строке "Общая сумма лимитов расходов администраторов бюджетных программ" указывается сумма лимитов расходов, доведенных центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию и (или) соответствующим местным уполномоченным органом по государственному планированию на три года;
5) в строке "безусловные базовые расходы постоянного характера" указывается сумма расходов стабильного характера, которая не требует изменения денежных средств, согласно формированного перечня расходов, утвержденным центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию и (или) соответствующим местным уполномоченным органом по государственному планированию;
6) в строке "расходы на новые инициативы" указывается сумма расходов, направленные на вновь введенные, актуальные направления расходов, не входящие в базовые расходы постоянного характера;
7) в строке "увеличение безусловных базовых расходов, не связанное с изменением макроэкономических и социальных показателей и предусматривающее дополнительные направления расходования бюджетных средств (расширение объема выполняемых государственных функций, полномочий и компетенций и оказываемых государственных услуг) в рамках существующих бюджетных программ" указываются расходы необходимые на увеличение безусловных базовых расходов, не связанное с изменением макроэкономических и социальных показателей и предусматривающее дополнительные направления расходования бюджетных средств (расширение объема выполняемых государственных функций, полномочий и компетенций и оказываемых государственных услуг) в рамках существующих бюджетных программ;
8) в строке "формирование резерва на инициативы Президента Республики Казахстан и резерва Правительства Республики Казахстан или резерва местного исполнительного органа" указываются средства предусмотренные из резерва по инициативе Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан или резерва местного исполнительного органа.
Формирование резерва на инициативы Президента Республики Казахстан и резерва Правительства Республики Казахстан или резерва местного исполнительного органа осуществляется администратором распределяемой бюджетной программы;

9) "Жеткізілген лимиттер сомасынан жалпы қажеттілік сомасының айырмасы" деген жолда бөлінген шығыстар лимиттерінің жалпы сомасынан қажетті қажеттіліктің ауытқу, толық қаржыландырылмау сомасы көрсетіледі;
10) "Бюджеттік бағдарламалардың жалпы саны" деген жолда бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі әзірлейтін бюджеттік бағдарламалардың саны көрсетіледі;
11) "Ағымдағы бюджеттік бағдарламалар" деген жолда ағымдағы шығыстарға көзделген бюджеттік бағдарламалардың саны көрсетіледі;
12) "Дамуға арналған бюджеттік бағдарламалар" деген жолда дамуға арналған шығыстар көзделген бюджеттік бағдарламалардың саны көрсетіледі;
13) "Нысаналы индикаторлардың жалпы саны" деген жолда жоғары тұрған құжаттардан туындайтын бюджеттік бағдарламалар әкімшісінде көзделген барлық бюджеттік бағдарламалар бойынша нысаналы индикаторлардың жалпы саны көрсетіледі;
14) "Түпкілікті нәтижелердің жалпы саны" деген жолда бюджеттік бағдарламалар әкімшісінде көзделген барлық бюджеттік бағдарламалар бойынша түпкілікті нәтижелердің жалпы саны көрсетіледі.
15) "Орталық атқарушы орган аппаратының басшысы/мемлекеттік мекеменің басшысы" деген жолда тегі, аты-жөні көрсетіледі және оған орталық атқарушы орган аппаратының басшысы (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы орган аппараты басшысының өкілеттігі жүктелген лауазымды адам), ал олар болмаған жағдайда – мемлекеттік мекеменің басшысы немесе ол уәкілеттік берген адам, мемлекеттік органның құрылымдық бөлімшесінің басшысы қол қояды оларды жасауға жауапты мекемелер, ал соңғысы болмаған кезде – тиісті бұйрықтармен міндеттерді орындау жүктелген адамдар.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2026 жылғы 1 маусымдағы
№ 356 бұйрығына
3-қосымша
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
4-қосымша
____________________ нысан
Бюджеттік бағдарлама паспорты Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды және атауы Жоспарлы кезең 20__-20__ жылдар
Бюджеттік бағдарламаның коды мен атауы:
Мемлекеттік органдар функцияларының тізіліміне сәйкес мемлекеттік орган функциясының (функцияларының) коды мен атауы:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің коды мен атауы:
Сипаттама (негіздеме), оның ішінде ағымдағы мәртебе:
Бюджеттік бағдарламаның түрі:
мазмұнына байланысты:
мемлекеттік басқару деңгейіне байланысты:
іске асыру тәсіліне байланысты:
ағымдағы/даму
Көрсеткіштер
Факт 20__ жыл
Ағымдағы 20__ жылдың жоспары
Жоспарлы кезең
Бекітілген
Нақтыланған
20__
20__
20__
Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының, бюджеттік бағдарлама әкімшісінің қызметінің көрсеткіштерін белгілейтін меншікті құжаттардың нысаналы индикаторы:
Бюджеттік бағдарламаның түпкілікті нәтижесі:
Бюджеттік бағдарламаның түпкілікті нәтижесінің нысаналы индикаторлардан ауытқуы
Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарына, бюджеттік бағдарлама әкімшісінің қызметінің көрсеткіштерін белгілейтін меншікті құжаттарға сәйкес бюджет қаражатына қажеттілік
Жоспар
Нысаналы индикаторларға қол жеткізу үшін жоспардың жоспарланған қаражаттан ауытқуы
Бюджеттік бағдарламаның/кіші бағдарламаның коды мен атауы:
20_________ жылға мың теңге
Іс-шаралар, барлығы, оның ішінде
Іс-шара көрсеткіші
Мемлекеттік жоспарлау жүйелері құжатының көрсеткіші (бар болған жағдайда)
Ауытқу (бар болған жағдайда)
20_________ жылға мың теңге
Іс-шаралар, барлығы, оның ішінде
Іс-шара көрсеткіші
Мемлекеттік жоспарлау жүйелері құжатының көрсеткіші (бар болған жағдайда)
Ауытқу (бар болған жағдайда)
20_________ жылға мың теңге
Іс-шаралар, барлығы, оның ішінде
Іс-шара көрсеткіші
Мемлекеттік жоспарлау жүйелері құжатының көрсеткіші (бар болған жағдайда)
Ауытқу (бар болған жағдайда)
Бюджеттік бағдарламаның басшысы
__________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Ескертпе:
Бюджеттік бағдарламаның паспорты осы нысанға қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалар паспортын толтыру жөніндегі түсіндірмелерге сәйкес толтырылады.
Бюджеттік бағдарлама
паспортының нысанына
қосымша
Бюджеттік бағдарламалар паспортын толтыру бойынша түсіндірмелер
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік бағдарламаларының паспорты мынадай талаптарға сәйкес жасалады:

9) в строке "Разница суммы общей потребности от суммы доведенных лимитов" указывается сумма отклонения, недофинансирования необходимой потребности от общей суммы выделенных лимитов расходов;
10) в строке "Общее количество бюджетных программ" указывается количество бюджетных программ администратора бюджетных программ;
11) в строке "текущие бюджетные программы" указывается количество бюджетных программ, которые предусмотрены на текущие расходы;
12) в строке "бюджетные программы развития" указывается количество бюджетных программ, которые предусмотрены на расходы развития;
13) в строке "Общее количество целевых индикаторов" указывается общее количество целевых индикаторов по всем бюджетным программам предусмотренных у администратора бюджетных программ вытекающие из вышестоящих документов;
14) в строке "Общее количество конечных результатов" указывается общее количество конечных результатов по всем бюджетным программам предусмотренных у администратора бюджетных программ;
15) в строке "Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель государственного учреждения" указываются фамилия, инициалы и подписывается руководителем аппарата центрального исполнительного органа (должностным лицом, на которое в установленном порядке возложены полномочия руководителя аппарата центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых – руководителем государственного учреждения или лицом им уполномоченным, руководителем структурного подразделения государственного учреждения, ответственного за их составление, а при отсутствии последних – лицами, на которых соответствующими приказами возложено исполнение обязанностей.
Приложение 3 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 июня 2026 года № 356
Приложение 4
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма
Паспорт бюджетной программы Код и наименование администратора бюджетных программ Плановый период 20__-20__ годы
Код и наименование бюджетной программы:
Код и наименование функции (функций) государственного органа (в соответствии с реестром функций государственных органов):
Код и наименование государственной услуги (в соответствии с реестром государственных услуг):
Описание (обоснование), в том числе текущий статус:
Вид бюджетной программы:
в зависимости от содержания:
в зависимости от уровня государственного управления:
в зависимости от способа реализации:
текущая/развития
Показатели
Факт 20__ года
План текущего 20__ года
Плановый период
Утвержденный
Уточненный
20__
20__
20__
Целевой индикатор документов Системы государственного планирования, собственных документов, устанавливающих показатели деятельности администратора бюджетных программ:
Конечный результат бюджетной программы:
Отклонение конечного результата бюджетной программы от целевого индикатора
Потребность в бюджетных средствах согласно документам Системы государственного планирования, собственных документов, устанавливающих показатели деятельности администратора бюджетных программ
План
Отклонение плана от запланированных средств для достижения целевых индикаторов
Код и наименование бюджетной программы/подпрограммы:
На 20_________ год тысяч тенге
Мероприятия, всего, в том числе
Показатель мероприятия
Показатель документа Системы государственного планирования (при наличии)
Отклонение (при наличии)
Расходы
На 20_________ год тысяч тенге
Мероприятия, всего, в том числе
Показатель мероприятия
Показатель документа Системы государственного планирования (при наличии)
Отклонение (при наличии)
Расходы
На 20_________ год тысяч тенге
Мероприятия, всего, в том числе
Показатель мероприятия
Показатель документа Системы государственного планирования (при наличии)
Отклонение (при наличии)
Расходы
Руководитель бюджетной программы
________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
Паспорт бюджетной программы заполняется в соответствии с пояснениями по заполнению паспорта бюджетных программ согласно приложению к настоящей форме.
Приложение
к форме паспорта
бюджетной программы
Пояснения по заполнению паспорта бюджетных программ
Паспорт бюджетных программ администратора бюджетных программ составляется в соответствии со следующими требованиями:

1) "бюджеттік бағдарлама әкімшісінің коды мен атауы" деген жолда бюджеттік бағдарлама әкімшісінің толық атауы және бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес оның коды көрсетіледі;
жоспарлы кезең ағымдағы қаржы жылынан кейінгі үш қаржы жылы болып табылады;
2) "бюджеттік бағдарламаның коды мен атауы" деген жолда бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес бюджеттік бағдарламаның коды мен атауы көрсетіледі;
3) "мемлекеттік орган функциясының (функцияларының) коды мен атауы (мемлекеттік органдар функцияларының тізіліміне сәйкес)" деген жолда Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес, сондай-ақ әкімшілік рәсімдік туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қалыптастырылатын мемлекеттік органдар функцияларының тізілімінің негізінде бекітілген мемлекеттік орган функциясының (функцияларының) коды және атауы;
4) "мемлекеттік көрсетілетін қызметтің коды мен атауы (мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне сәйкес)" деген жолда Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы заңнамасына сәйкес қалыптастырылатын мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімінің негізінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің коды мен атауы көрсетіледі;
5) "Сипаттама (негіздеме), оның ішінде ағымдағы мәртебе" деген жолда бюджеттік бағдарламаны жоспарлаудың негіздері, жоспарланатын бюджет қаражатының мақсаттармен, нысаналы индикаторлармен не функциялармен, өкілеттіктермен және құзыреттермен өзара байланысы, бюджеттік бағдарлама шеңберінде жоспарланатын жобалар туралы жалпы ақпарат, бюджеттік бағдарламаны іске асырудан күтілетін әсерлер, нысаналы индикаторлардың түпкілікті нәтижелерден ауытқу көлемдері мен себептері ашылады. Бюджеттік бағдарламаның сипаттамасы (негіздемесі) бюджеттік бағдарламаның мақсатына жетудің тәсілдері мен әдістерін қамтуы мүмкін және өте толық, қысқа, түсінікті, нақты және сапалы болуы тиіс;
6) "бюджеттік бағдарламаның түрі" деген жолда:
"мазмұнына қарай" жолы бойынша Кодекстің 14-бабының 1-тармағына сәйкес бюджеттік бағдарламаның бағыты көрсетіледі;
"мемлекеттік басқару деңгейіне байланысты" деген жол бойынша басқару деңгейіне байланысты бюджеттік бағдарламаның түрі көрсетіледі;
"іске асыру тәсіліне байланысты" деген жол бойынша жеке не бөлінетін бюджеттік бағдарлама көрсетіледі;
"ағымдағы/даму" деген жол бойынша ағымдағы бюджеттік бағдарлама не бюджеттік даму бағдарламасы көрсетіледі;
7) 1-кестеде (нысаналы индикатордың көрсеткіштері):
"Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының, бюджеттік бағдарлама әкімшісінің қызметінің көрсеткіштерін белгілейтін меншікті құжаттардың нысаналы индикаторы" деген жолда нысаналы индикатордың атауы, есепті жыл алдындағы нысаналы индикатордың нақты көрсеткіші, бекітілген және нақтыланған (Бюджет кодексінің 36-бабында көзделген негіздер бойынша есепті жыл ішінде нысаналы индикатор өзгерген жағдайда) нысаналы индикатордың көрсеткіші, жоспарлы кезеңге арналған нысаналы индикатордың көрсеткіші көрсетіледі;
"Бюджеттік бағдарламаның түпкілікті нәтижесі" деген жолда мемлекеттік органның даму жоспары немесе облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың даму жоспары құжаттарының нысаналы индикаторына сапалы қол жеткізу немесе бюджеттік бағдарламаның іс-шараларын іске асыру қорытындылары бойынша қол жеткізуге тиіс жоспарланған бюджет қаражатының көлемін негізге ала отырып, Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде айқындалған функцияларды, өкілеттіктер мен құзыреттерді іске асыру нәтижесі көрсетіледі. Бюджеттік бағдарламаның түпкілікті нәтижелері айқын, анық және нақты болуы тиіс оның сандық көрсеткішін және оған қол жеткізудің нақты күнін (кезеңін) айқындау арқылы бюджеттік бағдарламаны іске асырудың сапалық қорытындыларын (белгілі бір уақыт аралығы үшін, жоспарлы кезеңнің соңында, жоспарлы кезеңнің жылдары бойынша бөліністе) көрсетуге тиіс.
Даму жоспарларын әзірлейтін республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаларының паспорттары үшін түпкілікті нәтижелер мен олардың көрсеткіштерінің тұжырымдамасы бекітілген мемлекеттік органның даму жоспарлары немесе мемлекеттік органның даму жоспарларының жобасының мақсаттары мен (немесе) нысаналы индикаторларына қол жеткізу дәрежесін сипаттауы тиіс.
Түпкілікті нәтижелер мемлекеттік органның даму жоспарларында айқындалған нысаналы индикаторларымен өзара байланысады.
Түпкілікті нәтиже нысаналы индикаторларға қол жеткізілгенін/жеткізілмегенін көрсетуге мүмкіндік беретіндей айқындалуы тиіс.
Даму жоспарларын әзірлемейтін республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаларының паспорттары үшін түпкілікті нәтижелер мен олардың көрсеткіштерінің тұжырымдамасы мемлекеттік орган құжаттарының нысаналы индикаторларына қол жеткізу дәрежесін немесе мемлекеттік органның функцияларын, өкілеттіктері мен құзыреттерін сапалы іске асыру деңгейін сипаттауы тиіс.
Мемлекеттік органның даму жоспарларын әзірлемейтін жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік бағдарламаларының паспорттары үшін түпкілікті нәтижелер мен олардың көрсеткіштерінің тұжырымдамасы мемлекеттік органның функцияларын, өкілеттіктері мен құзыреттерін сапалы іске асыру деңгейін сипаттауы тиіс.
Түпкілікті нәтижелердің тұжырымдамасы нысаналы индикаторлардың тұжырымдамасына немесе функциялардың, өкілеттіктер мен құзыреттерінің сапалы іске асыру деңгейіне сәйкес келуі тиіс.
Түпкілікті нәтиже мен нысаналы индикаторлар мәндерінің арасындағы айырма (бар болған жағдайда) түпкілікті нәтиженің сандық көрсеткішінде көрсетілуі тиіс.
Керісінше жағдайда бюджеттік бағдарламаның сипаттамасында түпкілікті нәтиженің нысаналы индикаторға сәйкес келмеу себептері, сондай-ақ түпкілікті нәтиженің сандық көрсеткіші мен нысаналы индикатордың сандық көрсеткіші арасындағы айырманың туындау себептері баяндалады.
Түпкілікті нәтижелер абсолюттік, салыстырмалы немесе пайыздық мәндермен көрсетіледі және ақшалай түрде көрсетілмейді.
Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді жүзеге асыру және олардан туындайтын тұрақты сипаттағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қызметін қамтамасыз етуге бағытталған бюджеттік бағдарламалар бойынша түпкілікті нәтижелер олардың көрсеткіштері көрсетілмей айқындалады.
Бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалардың түпкілікті нәтижелерінде қаржы жылында аяқталатын жобалардың саны және пайда алушылардың саны көрсетіледі.
Бөлінетін бюджеттік бағдарламаның түпкілікті нәтижелері Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервті, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың резервтерін пайдалануға бағытталған бюджеттік бағдарламаларды қоспағанда, бөлінетін бюджеттік бағдарламаны бөлетін бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік бағдарламасының паспортында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервті, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың резервтерін пайдалануға бағытталған бөлінетін бюджеттік бағдарламалардың түпкілікті нәтижелері осы бөлінетін бюджеттік бағдарламалар есебінен қаражат алатын бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттік бағдарламасының паспортында көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервті, Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың резервтерін пайдалануға бағытталған бөлінетін бюджеттік бағдарламаларды бөлетін бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері түпкілікті нәтижелерді көрсетпейді.
"Бюджеттік бағдарламаның түпкілікті нәтижесінің нысаналы индикаторлардан ауытқуы" деген жолда бюджеттік бағдарламаның сандық түпкілікті нәтижесі мен нысаналы индикатордың арасындағы айырма көрсетіледі;
"Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарына, бюджеттік бағдарлама әкімшісінің қызметінің көрсеткіштерін белгілейтін меншікті құжаттарға сәйкес бюджет қаражатына қажеттілік" деген жолда Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарына сәйкес нысаналы индикаторға қол жеткізу үшін бюджет қаражатына, бюджеттік бағдарлама әкімшісінің қызметінің көрсеткіштерін белгілейтін меншікті құжаттарға қажеттілік көрсетіледі;
"жоспар" деген жолда қаржыландыру көзделген сома көрсетіледі;
"Нысаналы индикаторларға қол жеткізу үшін жоспардың жоспарланған қаражаттан ауытқуы" деген жолда нысаналы индикаторларға қол жеткізу үшін жоспардың жоспарланған қаражаттан ауытқуы көрсетіледі.
1-кесте әрбір нысаналы индикаторға қатысты толтырылады.

1) в строке "код и наименование администратора бюджетной программы" указываются полное наименование администратора бюджетной программы и его код в соответствии с единой бюджетной классификацией;
плановым периодом являются три финансовых года, следующих за текущим финансовым годом;
2) в строке "код и наименование бюджетной программы" указываются код и наименование бюджетной программы в соответствии с единой бюджетной классификацией;
3) в строке "код и наименование функции (функций) государственного органа (в соответствии с реестром функций государственных органов) указываются код и наименование функции (функций) государственного органа, установленных в соответствии с законами Республики Казахстан, а также на основании реестра функций государственных органов, формируемого в соответствии с законодательством Республики Казахстан об административных процедурах;
4) в строке "код и наименование государственной услуги (в соответствии с реестром государственных услуг)" указываются код и наименование государственной услуги на основании реестра государственных услуг, формируемого в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере оказания государственных услуг;
5) в строке "описание (обоснование), в том числе текущий статус" раскрываются основания планирования бюджетной программы, взаимоувязка планируемых бюджетных средств с целями, целевыми индикаторами либо с функциями, полномочиями и компетенциями, общая информация о проектах, планируемых в рамках бюджетной программы, ожидаемые эффекты от реализации бюджетной программы, объемы и причины отклонения целевых индикаторов от конечных результатов. Описание (обоснование) бюджетной программы может содержать способы и методы достижения цели бюджетной программы и должно быть предельно полным, кратким, четким, конкретным и качественным;
6) в строке "вид бюджетной программы":
по строке "в зависимости от содержания" указывается направление бюджетной программы в соответствии с пунктом 1 статьи 14 Кодекса;
по строке "в зависимости от уровня государственного управления" указывается вид бюджетной программы в зависимости от уровня управления;
по строке "в зависимости от способа реализации" указывается индивидуальная бюджетная программа либо распределяемая;
по строке "текущая/развитие" указывается текущая бюджетная программа либо бюджетная программа развития;
7) в таблице 1 (показатели целевого индикатора):
в строке "целевой индикатор документов Системы государственного планирования, собственных документов, устанавливающих показатели деятельности администратора бюджетных программ" указывается наименование целевого индикатора, фактический показатель целевого индикатора за год, предыдущий отчетному, утвержденный и уточненный (в случае изменения целевого индикатора в течение отчетного года по основаниям, предусмотренным статьей 36 Бюджетного кодекса) показатель целевого индикатора, показатель целевого индикатора на плановый период;
в строке "конечный результат бюджетной программы" указывается качественный результат достижения целевого индикатора документов плана развития государственного органа или плана развития области, города республиканского значения, столицы или реализации функций, полномочий и компетенций, установленных в соответствии с законами Республики Казахстан, направлений деятельности исходя из объема планируемых бюджетных средств, который должен быть достигнут по итогам реализации мероприятий бюджетной программы. Конечный результат бюджетной программы должен быть ясным, четким и конкретным, должен отражать качественный итог реализации цели бюджетной программы путем определения его количественного показателя и конкретной даты (периода) его достижения (за определенный промежуток времени, на конец планового периода, в разбивке по годам планового периода).
Для паспортов бюджетных программ администраторов республиканских бюджетных программ, разрабатывающих планы развития формулировка конечных результатов и их показателей должны характеризовать степень достижения целей и (или) целевых индикаторов утвержденного плана развития государственного органа или проекта плана развития государственного органа.
Конечные результаты взаимоувязываются с целевыми индикаторами, определенными в плане развития государственного органа.
Конечный результат должен определяться таким образом, чтобы показать достижимость/недостижимость целевого индикатора.
Для паспортов бюджетных программ администраторов республиканских бюджетных программ, не разрабатывающих планы развития формулировка конечных результатов и их показателей должны характеризовать степень достижения целевых индикаторов документов государственного органа или степень качественной реализации функций, полномочий и компетенций государственного органа.
Для паспортов бюджетных программ администраторов местных бюджетных программ, не разрабатывающих планы развития государственного органа формулировка конечных результатов и их показателей должны характеризовать степень качественной реализации функций, полномочий и компетенций государственного органа.
Формулировка конечного результата должна соответствовать формулировке целевого индикатора или степени качественной реализации функций, полномочий и компетенций.
Разница (при наличии) между значениями конечного результата и целевым индикатором должна отражаться в количественном показателе конечного результата.
В обратном случае в описании бюджетной программы излагаются причины несоответствия конечного результата целевому индикатору, а также причины возникновения разницы между количественным показателем конечного результата и количественным показателем целевого индикатора.
Конечные результаты выражаются в абсолютных, относительных или процентных величинах и не могут отражаться в денежном выражении.
По бюджетным программам, направленным на обеспечение деятельности государственных учреждений по осуществлению государственных функций, полномочий и оказанию вытекающих из них государственных услуг, имеющих постоянный характер, конечные результаты определяются без указания их количественных показателей.
В конечных результатах бюджетных программ, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов отражается количество проектов завершаемых в финансовом году и количество получателей выгод.
Конечные результаты распределяемой бюджетной программы указываются в паспорте бюджетной программы администратора бюджетных программ, распределяющего распределяемую бюджетную программу, за исключением бюджетных программ, направленных на использование резерва на инициативы Президента Республики Казахстан, резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов.
Конечные результаты распределяемых бюджетных программ, направленных на использование резерва на инициативы Президента Республики Казахстан, резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, указываются в паспорте бюджетной программы администратора бюджетных программ, получающего средства за счет данных распределяемых бюджетных программ.
Администраторы бюджетных программ, распределяющие распределяемые бюджетные программы, направленные на использование резерва на инициативы Президента Республики Казахстан, резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов, конечные результаты не указывают;
в строке "отклонение конечного результата бюджетной программы от целевого индикатора" отражается разница между количественными показателями конечного результата бюджетной программы и целевого индикатора;
в строке "потребность в бюджетных средствах согласно документам Системы государственного планирования, собственных документов, устанавливающих показатели деятельности администратора бюджетной программы" указывается потребность бюджетных средств для достижения целевого индикатора согласно документам Системы государственного планирования, собственных документов, устанавливающих показатели деятельности администратора бюджетной программы;
в строке "план" указывается сумма, которая предусмотрена на финансирование;
в строке "отклонение плана от запланированных средств для достижения целевых индикаторов" указывается отклонение плана от запланированных средств для достижения целевого индикатора.
Таблица 1 заполняется в отношении каждого целевого индикатора.

8) "бюджеттік бағдарламаның/кіші бағдарламаның коды мен атауы" деген жолда бірыңғай бюджеттік сыныптамаға сәйкес бюджеттік бағдарламаның/кіші бағдарламаның коды мен атауы көрсетіледі;
9) 2,3,4-кестеде (бюджеттік бағдарлама бойынша іс-шаралар):
"іс-шаралар, барлығы, оның ішінде" деген бағанда бюджеттік бағдарламаның түпкілікті нәтижесіне қол жеткізу үшін іске асыру керек іс-шаралардың атауы, сондай-ақ бюджеттік кіші бағдарлама бойынша көзделген шығыстардың бар сомасына барлық іс-шаралар көрсетіледі.
Мемлекеттік инвестициялық жобаларды жоспарлауды көздейтін бюджеттік кіші бағдарламалардың іс-шаралары жобалар бөлінісінде, қажет болған жағдайда төмен тұрған бюджеттер бөлінісінде көрсетіледі.
Бюджеттік бағдарламада кіші бағдарлама жоқ болған жағдайда іс-шаралар бюджеттік бағдарлама қатысында қалаптасады;
"іс-шара көрсеткіші" деген бағанда іс-шараның іске асырылуын сипаттайтын сандық көрсеткіш көрсетіледі.
"Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжатының көрсеткіші" деген бағанда бар болған жағдайда, бюджеттік бағдарламаның іс-шарасының көрсеткішіне салыстырмалы немесе ұқсас мемлекеттік органның құжатының сандық көрсеткіші көрсетіледі.
"ауытқу" деген бағанда іс-шараны сандық көрсеткіші мен нысаналы индикатордың көрсеткіші арасындағы айырмасы көрсетіледі;
"шығыстар" деген бағанда іс-шараларға арналған шығыстардың бөлінген бюджеттік сомасы көрсетіледі, ағымдағы кезеңге арналған жобалар бөлінісінде, жобалар болмаған жағдайда іс-шаралар ғана көрсетіледі;
10) "Бюджеттік бағдарламаның басшысы" деген жолда бюджеттік бағдарламаны жоспарлауды және атқаруды қамтамасыз ететін ақпаратты жасауға және оның дұрыстығына жауапты бюджеттік бағдарлама басшысының тегі, аты-жөні және лауазымы көрсетіледі.
Мемлекеттік басқарудың жергілікті деңгейінде бюджеттік бағдарламаның басшысы ауыл, кент, ауылдық округ әкімі, әкім аппаратының басшысы не әкімдік қызметінің тиісті бағыттарына жетекшілік ететін әкімнің орынбасары, мемлекеттік орган қызметінің тиісті бағыттарына жетекшілік ететін жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бірінші басшылары не бірінші басшыларының орынбасарлары болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2026 жылғы 1 маусымдағы
№ 356 бұйрығына
4-қосымша
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
6-қосымша
01-111-нысан
Әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметшiлердiң еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыcтарды есептеу
Кодтары
Жылы |_________________|
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) |_________________|
Функционалдық топ |_________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi |_________________|
Мемлекеттiк мекеме |_________________|
Бағдарлама |_________________|
Ерекшелiк |_________________|
Лауазымның деңгейі
Функционалдық блок
Лауазымдар санаты
Лауазымдар атауы
Жылдармен мемлекеттiк қызмет өтiлi
Штат бірлікiктерiнiң саны
Лауазымдық ақы
Көтерілетін коэффициент фициент*

8) в строке "код и наименование бюджетной программы/подпрограммы" указываются код и наименование бюджетной программы/подпрограммы в соответствии с единой бюджетной классификацией;
9) в таблице 2,3,4 (мероприятия по бюджетной программе).
в графе "мероприятия, всего, в том числе" указываются наименования мероприятий, которые необходимо осуществить для достижения конечного результата бюджетной программы, а также отображаются все мероприятия на всю сумму расходов, предусмотренных по бюджетной подпрограмме.
Мероприятия бюджетных подпрограмм, предполагающих планирование государственных инвестиционных проектов, отражаются в разрезе проектов, а при необходимости в разрезе нижестоящих бюджетов.
В случае отсутствия в бюджетной программе подпрограмм мероприятия формируются в отношении бюджетной программы;
в графе "показатель мероприятия" указывается количественный показатель, характеризующий реализацию мероприятия;
в графе "показатель документа Системы государственного планирования" указывается, при наличии, сопоставимый или аналогичный показателю мероприятия бюджетной подпрограммы количественный показатель документа государственного органа;
в графе "отклонение" отражается разница между количественным показателем мероприятия и количественным показателем целевого индикатора;
в графе "расходы" отражается выделенная бюджетная сумма расходов на мероприятия, в разрезе проектов на текущий период, в случае отсутствия проектов, указываются только мероприятия;
10) в строке "руководитель бюджетной программы" указываются фамилия, инициалы и должность руководителя бюджетной программы, ответственный за составление и достоверность информации, обеспечивающий планирование и исполнение бюджетной программы.
На местном уровне государственного управления руководителем бюджетной программы является аким села, поселка, сельского округа, руководитель аппарата акима либо заместитель акима, курирующий соответствующие направления деятельности акимата, первые руководители либо заместители первых руководителей администраторов местных бюджетных программ, курирующие соответствующие направления деятельности государственного органа.
Приложение 4 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 июня 2026 года № 356
Приложение 6
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 01-111
Расчет расходов на оплату труда административных государственных служащих
Коды
Год |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Уровень должности
Функциональный блок
Категория должностей
Наименования должностей
Стаж государственной службы в годах
Количество штатных единиц
Должностной оклад
Повышающий коэффициент**

"Мемлекеттік бюджет есебінен қамтылған барлық органдар үшін қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеудің бірыңғай жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 16 қазандағы № 646 қбп қаулысымен көзделген үстемелер
Айлық жалақының барлығы (баған 25 + баған 28+ баған 32)
Жалақының ұлғаюы
Жылдық жалақының барлығы (баған 33х12+ баган баған 34)
Штаттық бірліктің саны
Айлық коммуналдық қызметке төлемді және тұрғын-үйді ұстауға тіркелген ақшалай үлес және ақшалай өтемақы
Айлық жалақының айырмашылығы (баған 27 - (баған 24 + баған34/12)

Надбавки, предусмотренные постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2017 года № 646 дсп "Об утверждении единой системы оплаты труда работников для всех органов, содержащихся за счет государственного бюджета"
Всего заработной платы в месяц (графа25 + графа28+32)
Увеличение заработной платы
Всего заработной платы в год (графа33х12 + графа34)
Количество штатных единиц
Зафиксированное денежное довольствие и денежное компенсация на содержание жилище и оплату коммунальных услуг в месяц
Разница в заработной плате в месяц (графа27 – (графа26+графа34/ 12)

Жылдық айлық жалақының айырмашылығы (баған 28 х 12)
Үстеме алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Мөлшері
Сомасы (айлық есептік көрсеткіш х(х30-баған+ х31-баған/1000
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
бірлік
мың теңге
мың теңге
мың теңге
бірлік
коэффициент
мың теңге
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы ________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-
экономикалық бөлімінің бастығы _________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Ескертпе:
* Әрбiр санат бойынша толтырылады;
** Жалақыны көтерілген жағдайда толтырылады;
*** 26, 27, 28 және 29-бағандары тек қана арнаулы атақтар мен сыныптық шендері бар тұлғалар бойынша "Арнаулы атақтарды және сыныптық шендерді иелену, сондай-ақ нысанды киім киіп жүру құқықтары жойылған адамдарға зейнеткерлікке шыққан кезде әлеуметтік қамсыздандыруды, барлық жеңілдіктер мен артықшылықтарды сақтау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 14 желтоқсандағы № 1597 қаулысына сәйкес толтырылады, егер мемлекеттік әкімшілік қызметшінің атқаратын лауазымы бойынша белгіленген үстемеақылар мен қосымша ақыларды ескере отырып, есептелген еңбекақы тұрғын үйді ұстауға және коммуналдық төлемдерді төлеуге белгіленген ақшалай үлес пен ақшалай өтемақының бұрын алып отырған сомасынан төмен болған жағдайда еңбекақыдағы тиісті айырма төлеу талап етілген жағдайда нысандық киімді кию жойылған.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2026 жылғы 1 маусымдағы
№ 356 бұйрығына
5-қосымша
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
18-қосымша
12-111-нысан
Прокуратура органдары қызметкерлерiнiң еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеу
Жылы ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Бағдарлама ___________________
Ерекшелiк ___________________
Лауазымдар санаты
Лауазымдар атауы
Деңгейі
Жылдар мен арнаулы қызмет өтiлi
Штат бірлікiктерiнiң саны
Лауазымдық ақы
Сыныптық шен үшiн үстемеақы
Лейтенант, III-дәрежелi юрист
Аға лейтенант, II-дәрежелi юрист
Капитан, капитан-лейтенант, I-дәрежелi юрист
Саны
Коэфициент

Разница в заработной плате в год (графа28 х 12)
Количество работников, которым установлена надбавка
Размер
Сумма (месячный расчетный показатель хграфа30х графа31)/1000
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
единиц
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
единиц
коэффициент
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель государственного учреждения ___________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/начальник финансово-экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Примечание:
* – заполняется по каждой категории;
** – заполняется в случае повышения заработной платы;
*** – графы 26, 27, 28 и 29 заполняются только по лицам, право которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены, в случае если заработная плата, начисленная с учетом установленных надбавок и доплат по занимаемой должности административного государственного служащего, оказывается ниже ранее получаемой суммы зафиксированного денежного довольствия и денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг, и требуется выплачивать соответствующую разницу в заработной плате в соответствии с постановлением Правительство Республики Казахстан от 14 декабря 2012 года № 1597 "Об утверждении Правил сохранения социального обеспечения, всех льгот и преимуществ при выходе на пенсию лиц, право которых иметь специальные звания и классные чины, а также носить форменную одежду упразднены".
Приложение 5 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 июня 2026 года № 356
Приложение 18
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 12-111
Расчет расходов на оплату труда сотрудников органов прокуратуры
Год |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Категория должностей
Наименования должностей
Уровень
Стаж специальной службы в годах
Количество штатных единиц
Должностной оклад
Доплата за классный чин
Лейтенант, юрист III класса
Старший лейтенант, юрист II класса
Капитан, капитан-лейтенант, юрист I класса
Количество
Коэффициент

Қосымша ақы сомасы 7-бағанх базалық лауазымдық жалақы х 8-баған
Саны
Коэфициент
Қосымша ақы сомасы 10-бағанх базалық лауазымдық жалақы х 11-баған
Саны
Коэфициент
Қосымша ақы сомасы 10-бағанх базалық лауазымдық жалақы х 11-баған
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Өлшем бірлігі
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
2 жылға дейін
2 жылдан 4 жылға дейін
4 жылдан 6 жылға дейін
6 жылдан 9 жылға дейін
9 жылдан 12 жылға дейін
12 жылдан 15 жылға дейін
15 жылдан 18 жылға дейін
18 жылдан жоғары
кестенiң жалғасы
Сыныптық шен үшiн үстемақы
Майор, капитан III дәрежелi, кіші әдiлет кеңесшiсi
Подполковник, II дәрежелi капитан, әдiлет кеңесшiсi
Подполковник, I дәрежелi капитан, аға әдiлет кеңесшiсi
III дәрежелі генерал-майор, III сыныпты мемлекеттiк әдiлет кеңесшiсi
Саны
Коэффициент
Қосымша ақы сомасы 16-бағанх базалық лауазымдық жалақы х 17-баған
Саны
Коэффициент
Қосымша ақы сомасы 19-бағанх базалық лауазымдық жалақы х 20-баған
Саны
Коэффициент

Сумма доплаты графа7 х базовый должностной оклад х графа8
Количество
Коэффициент
Сумма доплаты графа10 х базовый должностной оклад х графа11
Количество
Коэффициент
Сумма доплаты графа 13 х базовый должностной оклад х графа 14
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Единица измерения
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
до 2 лет
от 2 до 4 лет
от 4 до 6 лет
от 6 до 9 лет
от 9 до 12 лет
от 12 до 15 лет
от 15 до 18 лет
свыше 18 лет
продолжение таблицы
Доплата за классный чин
Майор, капитан III ранга, младший советник юстиции
Подполковник, капитан II ранга, советник юстиции
Подполковник, капитан I ранга, старший советник юстиции
Генерал-майор III ранга, государственный советник юстиции III класса
Количество
Коэффициент
Сумма доплаты графа 16 х базовый должностной оклад х графа 17
Количество
Коэффициент
Сумма доплаты графа 19 х базовый должностной оклад х графа 20
Количество
Коэффициент

Қосымша ақы сомасы 22-бағанх базалық лауазымдық жалақы х 23-баған
Саны
Коэффициент
Қосымша ақы сомасы 25-бағанх базалық лауазымдық жалақы х 26-баған
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
кестенiң жалғасы
Сыныптық шен үшiн үстемақы
Бiр айдағы сыныптық шендер үшiн үстеме ақылардың жиыны (9-баған+ 12-баған+ 15-баған+ 18 баған+ 21 баған + 24 баған+ 27 баған+ 30-баған + 33-баған + 36-баған)
Радиациялық қауiп-қатер аумақтарында тұрғаны үшiн қосымша еңбекақы
Сыныптық шен үшiн үстемақы
Генерал полковник, I сыныпты мемлекеттiк әдiлет кеңесшiсi
Армия генералы, жоғары сыныпты мемлекеттiк әдiлет кеңесшiсi
Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Саны
Коэффициент
Қосымша ақы сомасы 28-бағанх базалық лауазымдық жалақы х 29-баған
Саны
Коэффициент
Қосымша ақы сомасы 31-бағанх базалық лауазымдық жалақы х 32-баған
Саны
Коэффициент
Қосымша ақы сомасы 34-бағанх базалық лауазымдық жалақы х 35-баған
жалпы саны
оның iшiнде 2 коэффициент бойынша

Сумма доплаты графа 22 х базовый должностной оклад х графа 23
Количество
Коэффициент
Сумма доплаты графа 25 х базовый должностной оклад х графа 26
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
продолжение таблицы
Доплата за классный чин
Сумма доплат за классные чины в месяц (графа9+ графа12+ графа15+ графа18+ графа21+ графа24+ графа27+ графа30+ графа33+ графа36)
Дополнительная оплата труда за проживание на территориях радиационного риска
Генерал-лейтенант государственный советник юстиции II класса
Генерал-полковник государственный советник юстиции I класса
Генерал армии государственный советник юстиции высшего класса
Количество государственных служащих, получающих дополнительную оплату
Количество
Коэффициент
Сумма доплаты графа28х базовый должностной оклад х графа29
Количество
Коэффициент
Сумма доплаты графа31 х базовый должностной оклад х графа32
Количество
Коэффициент
Сумма доплаты графа34 х базовый должностной оклад х графа 35
общее количество
в том числе по коэффициенту 2

оның iшiнде 1,75 коэффициент бойынша
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
мың теңге
бірлік
бірлік
бірлік
кестенің жалғасы
оның iшiнде 1,5 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1,25 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1 коэффициент бойынша
Сомасы (айлық есептік көрсеткіш х(2х39-баған+1,75 х40-баған+1,5 х41-баған+1,25 х42-баған+1 х43-баған)/ 1000
Экологиялық апат аймақтарында тұрғаны үшiн коэффициент
Өзге де үстемеақылар (құпия)
Бiр айдағы жалақының жиыны (6-баған +37-баған +44-баған +49-баған +50)
Бiр жылғы жалақының жиыны 51-бағанх12
Қосымша ақы алатын мемлекеттiк қызметшiлердiң саны
Сомасы (лауазымдық жалақы х1,5 х 46-баған+ 1,3 х 47-баған +1,2х 48-баған) /1000
жалпы саны
оның iшiнде 1,5 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1,3 коэффициент бойынша
оның iшiнде 1,2 коэффициент бойынша
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
бірлік
бірлік
бірлік
мың теңге
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
мың теңге
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Санат бойынша жиыны*
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы ___________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы ______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Ескертпе: * – Әрбiр санат бойынша толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2026 жылғы 1 маусымдағы
№ 356 бұйрығына
6-қосымша
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
19-қосымша
13-111-нысан
Әскери қызметшiлердің, ішкі істер органдары, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет, экономикалық тергеу қызметі, құқық қорғау органдары, азаматтық қорғау органдары, мемлекеттік фельдъегерлік қызмет, қылмыстық-атқару жүйесі органдары қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме __________________ Бағдарлама ___________________
Ерекшелiк ___________________
Лауазымдар деңгейі
Лауазымдар атауы
Штат бірлікiктерінің саны
2 жылға дейін

в том числе по коэффициенту 1,75
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
тысяч тенге
единиц
единиц
единиц
продолжение таблицы
в том числе по коэффициенту1,5
в том числе по коэффициенту 1,25
в том числе по коэффициенту1
Сумма (месячный расчетный показатель х(графа 39х 2+ графа40х 1,75+ графа41х 1,5+ графа42х 1,25+ графа43х 1))/ 1000
Коэффициент за проживание в зонах экологического бедствия
Сумма прочих доплат (секретно)
Итого основной заработной платы в месяц (графа6+ графа37+ графа44+ графа49+ графа50)
Итого основной заработной платы в год (графа51х 12)
Количество государственных служащих, получающих дополнительную оплату
Сумма (должностной оклад х(графа46 х 1,5+ графа47 х 1,3+графа 48х1,2) )/1000
Общее количество
в том числе по коэффициенту 1,5
в том числе по коэффициенту 1,3
в том числе по коэффициенту 1,2
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
единиц
единиц
единиц
тысячтенге
единиц
единиц
единиц
единиц
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
Итого по категории*
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
___________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
___________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово-экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
* – заполняется по каждой категории.
Приложение 6 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 июня 2026 года № 356
Приложение 19
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 13-111
Расчет расходов на оплату труда военнослужащих и сотрудников органов внутренних дел, антикоррупционной службы, службы экономических расследований, правоохранительных органов, органов гражданской защиты, государственной фельдъегерской службы, органов уголовно-исполнительной системы
Год
Коды |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Уровень должностей
Категория должностей
Количество штатных единиц
до 2 лет

2 жылдан 4 жылға дейін
4 жылдан 6 жылға дейін
6 жылдан 9 жылға дейін
9 жылдан 12 жылға дейін
12 жылдан 15 жылға дейін
15 жылдан 18 жылға дейін
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Өлшем бірлігi
Өлшем бірлігi
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
кестенiң жалғасы
Штат бірліктерінің саны
18 жылдан жоғары
Барлығы 3 баған + 4 баған +…+9 баған +10баған
Бiр айдағы лауазымдық жалақының сомасы (3-баған х лауазымдық жалақы +... + 10-баған х лауазымдық жалақы)/1000
10
11
12
бірлік
бірлік
мың теңге
кестенiң жалғасы
Арнайы атақтары үшiн қосымша ақы алатын қызметкерлердiң саны
Қатардағы
Ефрейтор
Кiшi сержант
Сержант
Аға сержант
Старшина
3 сыныптағы сержант
2 сыныптағы сержант
1 сыныптағы сержант
Штаб-сержант
Сержант-шебер
Прапорщик
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
кестенiң жалғасы
Арнайы атақтары үшiн қосымша ақы алатын қызметкерлердiң саны
Аға прапорщик
Кiшi лейтенант
Лейтенант, кеден қызметiнiң III-дәрежелi инспекторы
Аға лейтенант, кеден қызметiнiң II-дәрежелi инспекторы
Капитан, кеден қызметiнiң I-дәрежелi инспекторы
Майор, кеден қызметiнiң III-дәрежелi кеңесшiсi
25
26
27
28
29
30
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
кестенiң жалғасы
Арнайы атақтары үшiн қосымша ақы алатын қызметкерлердiң саны
Подполковник, кеден қызметiнiң II-дәрежелi кеңесшiсi
Полковник, кеден қызметiнiң I-дәрежелi кеңесшiсi
Генерал-майор, кеден қызметiнiң III-дәрежелi мемлекеттiк кеңесшiсi
Генерал-лейтенант, кеден қызметiнiң II-дәрежелi мемлекеттiк кеңесшiсi
Генерал-полковник, кеден қызметiнiң I-дәрежелi мемлекеттiк кеңесшiсi
Армия генералы, нағыз мемлекеттiк кеңесшi
31
32
33
34
35
36
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
бірлік
кестенiң жалғасы
Лауазымдар санаты атақтар үшiн қосымша ақының сомасы (13-бағанх базалық лауазымдық жалақы х коэффициент+...+36-бағанх базалық лауазымдық жалақы х коэффициент)/1000
Қызмет өткерудiң ерекше жағдайлары үшiн
Радиациялық қатер аумағында жұмыс істегені үшін
Осы үстемақыны алатын қызметкерлердiң саны
Сомасы
Қосымша ақы белгiленген қызметкерлердiң саны
Сомасы (айлық есептік көрсеткіш х (2х41-баған+1,75х42-баған+х1,5 х43-баған+1,25х44-баған+1х45-баған))/1000
жалпы саны
оның iшiнде 2 айлық есептік көрсеткіш

от 2 до 4
от 4 до 6
от 6 до 9
от 9 до 12
от 12 до 15
от 15 до 18
свыше 18 лет
Всего графа3+графа4+… +графа9+графа10
Сумма должностных окладов в месяц (графа3 х должностной оклад+…+графа10х должностной оклад)/1000
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Единица измерения
Единица измерения
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
тысяч тенге
продолжение таблицы
Количество сотрудников, получающих доплаты за специальные звания
Рядовой
Ефрейтор
Младший сержант
Сержант
Старший сержант
Старшина
Сержант 3 класса
Сержант 2 класса
Сержант 1 класса
Штаб-сержант
Мастер-сержант
Прапорщик
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
продолжение таблицы
Количество сотрудников, получающих доплаты за специальные звания
Старший прапорщик
Младший лейтенант
Лейтенант, инспектор таможенной службы III ранга
Старший лейтенант, инспектор таможенной службы II ранга
Капитан, инспектор таможенной службы I ранга
Майор, советник таможенной службы III ранга
25
26
27
28
29
30
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
продолжение таблицы
Количество сотрудников, получающих доплаты за специальные звания
Подполковник, советник таможенной службы II ранга
Полковник, советник таможенной службы I ранга
Генерал-майор, государственный советник таможенной службы III ранга
Генерал- лейтенант, государственный советник таможенной службы II ранга
Генерал- полковник государственный советник таможенной службы I ранга
Генерал армии, действительный государственный советник
31
32
33
34
35
36
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
единиц
продолжение таблицы
Сумма доплат за специальные звания в месяц (графа13х базовый должностной оклад х коэффициент +… +графа36х базовый должностной оклад х коэффициент) /1000
За особые условия прохождения службы
Доплата за работу на территориях радиационного риска
Количество сотрудников, получающих данную надбавку
Сумма
Количество сотрудников, получающих данную надбавку
Сумма (месячный расчетный показатель х(графа41х2+графа 42х1,75+графа43 х1,5+графа44х1,25+графа45х1)) /1000
Общее количество
в том числе 2 месячных расчетных показателей

14-111-нысан
Әскери қызметшiлердің еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеу
Жылы ___________________
Кодтары
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Бағдарлама ___________________
Ерекшелiк ___________________
Деңгейі
Лауазымдар атауы
Штат бірлікiктерінің саны
2 жылға дейін

Форма 14-111
Расчет расходов на оплату труда военнослужащих
Год
Коды      |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)             |______________|
Функциональная группа                   |______________|
Администратор программ                   |______________|
Государственное учреждение             |______________|
Программа                               |______________|
Специфика                               |______________|
Уровень
Категория должностей
Количество штатных единиц
до 2 лет

Бiр айдағы жалақы қоры (12-баған+37-баған+39-баған+46-баған+48-баған)
Бiр жылдағы жалақы қоры (49-баған х 12)
Қосымша ақы алатын қызметшiлердiң саны
Сомасы
47
48
49
50
бірлік
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме
басшысы ___________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы ____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы ______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2026 жылғы 1 маусымдағы
№ 356 бұйрығына
8-қосымша
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
21-1-қосымша
16-111-нысан
Әскери қызметшiлердің және арнайы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Бағдарлама ___________________
Ерекшелiк ___________________
Лауазымдар санаты
Штат бірлікiктерінің саны
Бiр жылға дейiн
1-ден 2-ге дейiн

Итого основной заработной платы в месяц (графа12 +графа37 +графа39 +графа46 +графа48)
Итого основной заработной платы в год графа49х12
Количество военнослужащих, получающих дополнительную оплату
Сумма
47
48
49
50
единиц
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель государственного учреждения
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель бюджетной программы
______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Главный бухгалтер/начальник финансово-экономического отдела
_______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 8 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 июня 2026 года № 356
Приложение 21-1
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 16-111
Расчет расходов на оплату труда военнослужащих и сотрудников специальных государственных органов
Год
Коды |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Категория должностей
Количество штатных единиц
до года
с 1 до 2

Бiр айдағы жалақы қоры (14-баған+39-баған+41-баған+48-баған+50-баған)
Бiр жылдағы жалақы қоры (51-баған х 12)
Қосымша ақы алатын әскери қызметшiлер мен қызметкерлердің саны
Сомасы
49
50
51
52
бірлік
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме
басшысы ___________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы _______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2026 жылғы 1 маусымдағы
№ 356 бұйрығына
9-қосымша
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
22-қосымша
01-112-нысан
Қосымша ақшалай төлемдерге арналған шығындарды есептеу
Жылы _______________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) _______________
Функционалдық топ_______________
Бағдарламалардың әкiмшiсi_______________
Мемлекеттiк мекеме_______________
Бағдарлама_______________
Ерекшелiк_______________
Лауазымдар санаты
Айына лауазымдық жалақының сомасы (7 баған 01-111 нысаннан)
Жалақының ұлғаюы (31 баған 01-111 нысаннан)/12 (жыл сайын)
Сыйлықақы үшін жылына екі лауазымдық жалақының сомасы (баған2+ баған3) х2
"Мемлекеттік бюджет есебінен қамтылатын барлық органдар үшін бірыңғай қызметкерлерге еңбекақы төлеу жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 16 қазандағы № 646 ҚБПҮ қаулысына сәйкес қосымша ақшалай төлемдер
Барлығы (баған 4+баған5)
1
2
3
4
5
6
Өлшем бірлiгi
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме
басшысы ______________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы ____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2026 жылғы 1 маусымдағы
№ 356 бұйрығына
10-қосымша
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
23-қосымша

Итого основной заработной платы в месяц (графа14 +графа39 +графа41 +графа48 +графа50)
Итого основной заработной платы в год графа51х12
Количество военнослужащих и сотрудников, получающих дополнительную оплату
Сумма
49
50
51
52
единиц
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель государственного учреждения
_______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель бюджетной программы
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Главный бухгалтер/начальник финансово-экономического отдела
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 9 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 июня 2026 года № 356
Приложение 22
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 01-112
Расчет затрат на дополнительные денежные выплаты
Год
Коды      |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)             |______________|
Функциональная группа                   |______________|
Администратор программ                   |______________|
Государственное учреждение             |______________|
Программа                               |______________|
Специфика                               |______________|
Дополнительные денежные выплаты
Категория должностей
Сумма должностных окладов в месяц (графа 7 из формы 01-111)
Увеличение заработной платы (графа 31 из формы 01-111)/12 (по годам)
Сумма двух должностных окладов в год для премирования (графа2+ графа3)х2
Дополнительные денежные выплаты согласно постановления Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2017 года № 646 дсп "Об утверждении единой системы оплаты труда работников для всех органов, содержащихся за счет государственного бюджета"
ИТОГО (графа4+ графа5)
1
2
3
4
5
6
Единица измерения
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
___________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово-экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 10 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 июня 2026 года № 356
Приложение 23
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса

01-113-нысан
Өтемақы төлемдерiне арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Бағдарлама ___________________
Ерекшелiк ___________________
Лауазымдар санаты
Еңбекақы төлеуге арналған шығыстарды есептеу тиiстi нысандар бойынша 1 айдағы лауазымдық еңбек ақы мөлшерi
Мемлекеттiк және азаматтық қызметкерлерге сауықтыруға арналған жәрдемақы
Экологиялық апат аймағында тұратын қызметкерлерге сауықтыруға арналған жәрдемақы

Форма 01-113
Расчет расходов на компенсационные выплаты
Год
Коды |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Категория должностей
Сумма должностных. окладов в месяц из соответствующих форм по расчету расходов по оплате труда
Пособие на оздоровление государственных и гражданских служащих
Пособия на оздоровление работникам, проживающим в зонах экологического бедствия

Бiр жылға сауықтыруға арналған жәрдемақы сомасы (4-баған+ 6-баған)
Қызмет ауыстыру кезiндегi көтерме жәрдемақы
Мөлшерi
Сомасы 2-бағанх 3-баған
Қызметкерлер саны
Сомасы
Қызметшiлер саны
Сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Өлшем бірлікiгi
мың теңге
коэффициент
мың теңге
бірлік
мың теңге
мың теңге
бірлік
мың теңге
кестенiң жалғасы
Жасы бойынша қызметтен босаған кездегi бiрыңғай жәрдемақы, отставкаға кетер кездегi судьяларға демалыс жәрдемақысы және оның өкiлеттiгiнiң мерзiмi өту жөнiнде депутатқа жәрдемақы, сондай-ақ мерзiмдiк қызмет әскери қызметшiлерiне әскери қызметтен босаған кездегi бiрыңғай
Зиян және қауiптi еңбек жағдайлары үшiн өтемақы
Ерекше еңбек жағдайлары үшiн өтемақы
Жұмысы жолда өтетін немесе жүріп-тұру сипаты бар не қызмет көрсету учаскелері, елді мекендер шегіндегі қызметтік сапарлармен байланысты өтемақы

Сумма пособий на оздоравление в год (графа4+ графа 6)
Подъемное пособие при служебном перемещении
Размер
Сумма графа2 х графа3
Количество работников
Сумма
Количество сотрудников
Сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Единица измерения
тысяч тенге
коэффициент
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
продолжение таблицы
Единовременное пособие при увольнении со службы по возрасту, выходное пособие судьям при уходе в отставку и пособие депутату по истечении срока его полномочий, а также единовременное пособие при увольнении с военной службы военнослужащим срочной службы
Компенсация за вредные и опасные условия труда
Компенсация за особые условия труда
Компенсация за работу в пути или разъездного характера, в связи со служебными поездками в пределах обслуживаемых участков, населенных пунктов

7-баған + 9-баған + 11-баған + 13-баған + 15-баған +17 баған 113-ерекшелiк бойынша жиыны
Алушылар саны
Сомасы
Алушылар саны
Сомасы
Алушылар саны
Сомасы
Алушылар саны
Сомасы
10
11
12
13
14
15
16
17
18
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
бірлік
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме
басшысы ____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы ____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2026 жылғы 1 маусымдағы
№ 356 бұйрығына
11-қосымша
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
45-қосымша
02-149-нысан
Кеңсе керек-жарақтарын сатып алу бойынша шығыстарды есептеу
Жылы
Кодтары ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Бағдарлама ___________________
Ерекшелiк ___________________
Саны
Жылына 1 (бір) қызметкерге тиістілік нормасы (8 айлық есептік көрсеткіш)
Ақпаратты қорғау, мемлекеттік органдарды құжаттамамен қамтамасыз ету және Республикалық бюджет комиссиясы, ведомстволық бюджет комиссиясы қызметін атқаратын құрылымдық бөлімшелердің қызметкерлері үшін тиістілік нормасы
Жалпы құны, мың теңге (1-баған х 2-баған + 3-баған)/1000
1
2
3
4
Барлығы
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/ мемлекеттiк мекеме
басшысы ___________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы ___________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2026 жылғы 1 маусымдағы
№ 356 бұйрығына
12-қосымша
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
45-1-қосымша
04-149-нысан
Шығыс материалдарын сатып алу бойынша шығыстарды есептеу
Жылы
Кодтары ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Бағдарлама ___________________
Ерекшелiк ___________________
Атауы
Өлшем бірлікiгi
Саны
Бірлік үшін орташа құны, теңге

Итого по специфике 113 (графа7+графа9+графа 11+графа13+графа 15+ графа 17)
Количество получателей
Сумма
Количество получателей
Сумма
Количество получателей
Сумма
Количество получателей
Сумма
10
11
12
13
14
15
16
17
18
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
единиц
тысяч тенге
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
__________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
__________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
__________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 11 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 июня 2026 года № 356
Приложение 45
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 02-149
Расчет расходов по закупке канцелярских принадлежностей
Год
Коды |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Количество (численность)
Норма положенности на 1 сотрудника в год (8 месячных расчетных поазателей)
Норма положенности для работников структурных подразделений по защите информации, документационного обеспечения государственных органов и осуществляющих деятельность Республиканской бюджетной комиссии, ведомственной бюджетной комиссии
Общая сумма расходов в год, тысяч тенге (графа1 х графа2 + графа3)/1000
1
2
3
4
Всего
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 12 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 июня 2026 года № 356
Приложение 45-1
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 04-149
Расчет расходов по закупке расходных материалов
Год
Коды |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Наименование
Единица измерения
Количество
Средняя стоимость за единицу, тенге

01-152-нысан
Байланыс қызметтерiне ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеу
Жылы
Кодтары ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Бағдарлама ___________________
Ерекшелiк ___________________
Байланыс түрлерi
Өлшем бірлікiгi
Нөмiрлер (нүктелер, арналар) саны (бірлікiк)
Айына 1 бірлікке арналған абоненттiк ақы (теңге)
Айына 1 бірлікке арналған уақытына қарай ақы (теңге)
Байланыс арнасын пайдаланғаны үшiн жылына 1 рет ақы төлеу мөлшерi (теңге)
Айына 1 бірлікке арналған орташа шығындар (теңге)
Айлар саны
Айына 1 бірлікке арналған жалгерлiк төлем
Айына трафик үшiн төлем

Форма 01-152
Расчет расходов на оплату услуг связи
Год
Коды |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Виды связи
Единица измерения
Количество номеров (точек, каналов) (единиц)
Абонентская плата на 1 единицу в месяц (тенге)
Повременная оплата на 1 единицу в месяц (тенге)
Размер оплаты 1 раз в год за использование канала связи (тенге)
Средние затраты за месяц на 1 единицу (тенге)
Число месяцев
Арендная плата на 1 единицу в месяц
Плата за трафик в месяц

Шығындар сомасы ((4-бағанх 8-баған + 5-бағанх 8-баған + 6-баған+ 7-баған х 8-баған+ 9-баған х 8-баған+ 10-баған х 8-баған)х 3-баған) /1000 (мың теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1. Үкiметтiк байланыс
х
х
2. Радиотелефондар
х
х
х
х
х
3. Модем бойынша деректер беру
х
х
х
х
х
4. Тiкелей байланыс арналары
Мб
х
х
5. Коммутациялық байланыс арналары, сағат
сағат
х
х
6. Телетайп
х
7. Қалалық телефон нөмiрлерi (о.i. факс):
х
х
х
негiзгi
дана
х
х
х
х
қатар
дана
х
х
х
х
8. Iшкi (мекемелiк) байланыс
х
х
9. Транктiк байланыс (Моторола, Маяк)
х
10. Ұялы байланыс
х
х
х
11. Почта-телеграф шығыстары
х
х
х
12. Радио
х
х
х
х
х
13. Интернет желiсiне кiру қызметтерi
Мб
х
х
х
х
х
х
маршрутизаторлар
дана
х
х
х
х
х
порт
Кбит/с
х
Интернет желісіне қол жеткізу нүктесі
Мб
14. VPDN қызметтерi
сағат
Жұрнақты қолдау
ай
15.Спутниктiк байланыс қызметтерi
арна
жабдықтар
дана
16. Өзге де байланыс түрлерi
Жиыны
х
х
х
х
х
х
х
х
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2026 жылғы 1 маусымдағы
№ 356 бұйрығына
14-қосымша
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
53-қосымша

Сумма затрат ((графа4 х графа8+графа5 х графа8+ графа6+графа7 х графа8+ графа9 х графа8+графа 10 х графа8) х графа3)/ 1000 (тысяч тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1.Правительственная связь
х
х
2. Радиотелефоны
х
х
х
х
х
3. Передача данных по модему
х
х
х
х
х
4. Прямые каналы связи
Мб
х
х
5. Коммутируемый канал связи час
час
х
х
6. Телетайп
х
х
х
7. Городские телефонные номера (в том числе факс):
х
х
основные
штук
х
х
х
х
параллельные
штук
х
х
х
х
8. Внутренняя (учрежденческая) связь
х
х
9. Транковая связь (Моторола, Маяк)
х
10. Междугородние переговоры
х
х
х
х
х
11. Почтово-телеграфные расходы
х
х
х
х
х
х
12. Радио
х
х
х
х
х
13. Услуги доступа к сети интернет
Мб
х
маршрутизаторы
штук
порт
Кбит/с
точка доступа к сети интернет
Мб
14. Услуги VPDN
час
поддержка суффикса
месяц
15. Услуги спутниковой связи
канал
оборудования
штук
16. Прочие виды связи
Итого
х
х
х
х
х
х
х
х
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
_______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
_______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
_______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 14 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 июня 2026 года № 356
Приложение 53
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса

01-158-нысан
Цифрландыру саласындағы жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеу
Жылы
Кодтары ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Бағдарлама ___________________
Ерекшелiк ___________________
Тауарлар тобының атауы
Цифрлықжүйе/ИК қызмет
Өнім атауы
____ жылға іс жүзіндегі шығыстар, мың теңге
_____ жылға нақтыланған жоспар, мың теңге
Саны
Бірлік үшін құны, теңге

Форма 01-158
Расчет расходов на оплату работ и услуг в сфере цифровизации
Год
Коды      |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа                   |______________|
Администратор программ                |______________|
Государственное учреждение          |______________|
Программа                                    |______________|
Наименование группы товаров
Цифровая система/ИК услуги
Наименование продукта
Фактические расходы на _____год, тысяч тенге
Уточненный план на _____ год, тысяч тенге
Количество
Стоимость за единицу, тенге

Жалпы құны, мың теңге (7-баған*8-баған) 1000
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Ерекшелік бойынша жалпы сомасы
х
х
х
х
х
Жиыны
х
х
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
_____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2026 жылғы 1 маусымдағы
№ 356 бұйрығына
15-қосымша
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
55-қосымша
02-159-нысан
Жеке тұлғалар және акцияларының бақылау пакеттері мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындар, акционерлік қоғамдар және мемлекеттік қатысу үлестерінің мөлшерлері қатысушылардың жалпы жиналысының шешімін анықтауға мүмкіндік беретін жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер көрсеткен жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу бойынша шығыстарды есептеу
Жылы
Кодтары ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Бағдарлама ___________________
Ерекшелiк ___________________
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Айлар саны
Қызметтер мен жұмыстардың орташа құны
Жылына шығыстар сомасы, мың теңге (3-баған*4-баған*5-баған/1000)
1
2
3
4
5
6
Барлығы шығындар
оның ішінде:
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы _______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2026 жылғы 1 маусымдағы
№ 356 бұйрығына
16-қосымша
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
58-қосымша
01-162-нысан
Елден тыс жерлерге қызметтiк iссапарларға жұмсалған шығыстарды есептеу
Жылы
Кодтары ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Бағдарлама ___________________
Ерекшелiк ___________________
1 адамға арналған тәулiктiк шығыстарды өтеу нормасы (теңге)
1 адамға тәулiгiне тұрғын үй-жайды жалдау бойынша шығыстар (теңге)
Тәулiктiк шығыстарды есептеуге арналған адам/күндердiң орташа жылдық саны (адам/күн)
Тұрғын үй-жайды жалдау бойынша шығыстарды есептеу үшін адам/күндердiң орташа жылдық саны (адам/күн)
Iссапарға жiберiлетiн адамдардың орташа жылдық саны (адам)
Екі жаққа жол жүрудін орташа құны (теңге)

Общая стоимость, тысяч тенге (графа7*графа8) 1000
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Общая сумма по специфике
х
х
х
х
х
Итого
х
х
Специфика
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
__________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 15 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 июня 2026 года № 356
Приложение 55
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 02-159
Расчет расходов по оплате работ и услуг, оказанных физическими лицами, государственными предприятиями, акционерными обществами, контрольные пакеты акций которых принадлежат государству, и товариществами с ограниченной ответственностью, размеры государственных долей участия в которых позволяют государству определять решения общего собрания участников
Год
Коды |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Наименование
Единица измерения
Количество
Количество месяцев
Средняя стоимость услуг и работ
Сумма расходов в год, тысяч тенге (графа 3*графа 4*графа 5/1000)
1
2
3
4
5
6
1. Всего затрат
в том числе:
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
___________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
__________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 16 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 июня 2026 года № 356
Приложение 58
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 01-162
Расчет расходов на служебные командировки за пределы страны
Год
Коды |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Норма возмещения суточных расходов на 1 человека (тенге)
Норма расходов по найму жилого помещения в сутки на 1 человека (тенге)
Среднегодовое количество человеко/ дней для расчета суточных расходов (человеко/дни)
Среднегодовое количество человеко/ дней для расчета расхода по найму жилого помещения (человеко/ дни)
Среднегодовое количество командируемых человек (человек)
Средняя стоимость одного проезда в оба конца (тенге)

59-1-қосымша
02-166-нысан
Сайлауға ақы төлеуге арналған шығыстарды есептеу
Жылы
Кодтары ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Бағдарлама ___________________
Ерекшелiк ___________________
Іс шаралар атауы
Шығыстар мөлшері
Жоспарлы кандидаттар саны
Сомасы, мың теңге (2баған х 3баған)/1000
1
2
3
4
5
1.
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Конституциялық заңның 28-бабының 3-тармағына сәйкес, партиялық тiзiмдер бойынша дауысқа түсетiн кандидаттардан басқа, кандидаттардың бұқаралық ақпарат құралдарындағы сөздерiне
2.

Приложение 59-1
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 02-166
Расчет расходов на оплату выборов
Год
Коды |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Наименование мероприятий
Размер расходов
Планируемое количество кандидатов
Сумма тыяч тенге (графа2 х графа3/1000
1
2
3
4
5
1.
выступления кандидатов, кроме кандидатов, баллотирующихся по партийным спискам, в средствах массовой информации в соответствии с пунктом 3 статьи 28  Конституционного закона "О выборах в Республике Казахстан"
2.

"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Конституциялық заңның 28-бабының 4 және 5-тармақтарына сәйкес жүргiзiлетiн кандидаттардың сайлау алдындағы көпшiлiк шараларын өткiзуге, партиялық тiзiмдер бойынша дауысқа түсетiн кандидаттардан басқа, кандидаттардың үгiт материалдарын шығаруға
3.
партиялық тiзiмдер бойынша дауысқа түсетiн кандидаттардан басқа, кандидаттардың Орталық сайлау комиссиясы белгiлеген мөлшерде көлiкке
4.
Барлығы
х
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
_____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2026 жылғы 1 маусымдағы
№ 356 бұйрығына
19-қосымша
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
61-қосымша
02-324-нысан
Білім беру және денсаулық сақтау, мәдениет және спорт ұйымдарында оқитын студенттерге, магистранттарға, интерндерге, даярлау бөлімдерінің және резидентураның тыңдаушыларына, докторанттарға стипендия төлеуге арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы |__________________|
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) |__________________|
Функционалдық топ |__________________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi |__________________|
Мемлекеттiк мекеме |__________________|
Бағдарлама |__________________|
Ерекшелiк |__________________|
Стипендиаттардың тізбесі
Жылдық орташа контингент
Мемлекеттік стипендиялардың көлемі
Айына мемлекеттік стипендияға арналған шығыстар (2-баған* 3-баған)
Мемлекеттік стипендияларды ұлғайту
Емтихан сессиясының нәтижелері бойынша тек "өте жақсы" деген бағаналары бар студенттерге, магистранттарға (мемлекеттік атаулы стипендия мен Қазақстан Республикасы Президентінің стипендиясын алатын студенттерден басқа)
Жылдық орташа контингент
Белгіленген мемлекеттік стипендия көлемінен пайызға шаққандағы көтеру мөлшері
Бір айдағы сома (5-баған х 6-баған)
1
2
3
4
5
6
7
Өлшем бірлікiгi
адам
теңге
мың теңге
адам
%
мың теңге
1. Техникалық және кәсіптік орта білімнен кейінгі білім беру
1.1. орта буын мамандары үшін
1.2. жұмысшы біліктіліктері мамандар үшін
2. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру, оның ішінде:
2.1. Даярлау бөлімшесі
2.2. Бакалавриат
2.2.1. педагогикалық мамандықтар үшін
2.2.2. медициналық мамандықтар үшін

проведение публичных предвыборных мероприятий кандидатов и выпуск агитационных материалов кандидатов, кроме кандидатов, баллотирующихся по партийным спискам, производимые в соответствии с пунктами 4 и 5 статьи 28 Конституционного закона
3.
транспортные расходы кандидатов, кроме кандидатов, баллотирующихся по партийным спискам
4.
Всего
х
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
__________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
___________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 19 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 июня 2026 года № 356
Приложение 61
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 02-324
Расчет расходов на выплату стипендии студентам, магистрантам, интернам, слушателям подготовительного отделения и резидентуры, докторантам, обучающимся в организациях образования и здравоохранения, культуры и спорта
Коды
Год |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Перечень стипендиатов
Среднегодовой контингент
Размер государственной стипендии
Расходы на государственные стипендии в месяц (графа2 х графа3)
Повышение государственных стипендий
Студентам, магистрантам, имеющим по результатам экзаменационной сессии (кроме студентов, получающих государственные именные стипендии и стипендии Президента Республики Казахстан) только оценки "отлично"
Среднегодовой контингент
Размер повышения в процентах к установленному размеру государственной стипендии
Сумма в месяц (графа 5 х графа 6)
1
2
3
4
5
6
7
Единица измерения
человек
тенге
тысяч тенге
человек
%
тысяч тенге
1. Техническое и профессиональное, послесреднее образование
1.1. для специалистов среднего звена
1.2. для специалистов рабочей квалификации
2. Высшее и послевузовское образование, в том числе:
2.1.Подготовительное отделение
2.2. Бакалавриат
2.2.1. для педагогических специальностей
2.2.2. для медицинских специальностей

2.2.3. стипендияның қалыпты мөлшерін алушылары үшін
2.3. Интернатура
2.4. Денсаулық сақтау саласындағы магистратура
2.5. Білім беру, мәдениет және спорт саласындағы магистратура
2.6. "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының магистратурасы
2.7. Докторантура
2.8. Резидентура
Жиыны
кестенің жалғасы
Студенттерге, магистранттарға, докторанттарға экологиялық апат аймақтарында тұрғаны үшін
Жетім балалар мен ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған және азаматтардың қамқорындағы (қорғаншылығындағы) балалар қатарындағы студенттерге, магистранттарға және интерндерге
Көзі нашар көретін және құлағы кеміс мүгедектігі бар адамдар қатарындағы оқушыларға
Жылдық орташа контингент
Белгіленген мемлекеттік стипендия көлемінен пайызға шаққандағы көтеру мөлшері

2.2.3. получателей обычного размера стипендии
2.3. Интернатура
2.4. Магистратура в сфере здравоохранения
2.5. Магистратура в сфере образования, культуры и спорта
2.6. Магистратура в автономной организации образования "Назарбаев Университет"
2.7. Докторантура
2.8. Резидентура
Итого
продолжение таблицы
Студентам, магистрантам, докторантам за проживание в зоне экологического бедствия
Студентам, магистрантам и интернам из числа детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей и находящихся под опекой (попечительством) граждан
Обучающимся из числа лиц с инвалидностью по зрению и лиц с инвалидностью по слуху
Среднегодовой контингент
Размер повышения в процентах к установленному размеру государственной стипендии

Стипендиялар көлемі (4-баған + 7-баған + 10-баған + 13-баған + 16-баған+19-баған)
Мемлекеттік стипендияның жылдық жиыны (20-баған х ай саны)
Жылдық орташа контингент
Стипендия көлемі
Бір ай сомасы (17-баған х 18-баған)
17
18
19
20
21
адам
%
мың теңге
мың теңге
мың теңге
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ___________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы ____________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы ___________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2026 жылғы 1 маусымдағы
№ 356 бұйрығына
20-қосымша
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
67-1-қосымша
01-321-нысан
Тұрғын үй төлемдеріне шығыстарды есептеу
Жылы ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Бағдарлама ___________________
Ерекшелiк ___________________
Шығыстар атауы
Тұрғын үй төлемдеріне құқығы бар алушылар саны
Отбасы мүшелерінің саны (тұрғын үй төлемдерін алушысын есептемегенде)
1 адам нормасы квадрат метр (18 квадрат метр)
Үйдің 1 квадрат метр құны (теңге)
Сомасы мың теңге (3-баған+4-баған)*5-баған*6-баған*12 ай/1000
1
2
3
4
5
6
7
Итого
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
_____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2026 жылғы 1 маусымдағы
№ 356 бұйрығына
21-қосымша
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
71-1-қосымша
01-371-нысан
Білім беру ұйымдарына грант төлеу үшін шығыстарды есептеу
Жылы |__________________|
Кодтары
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) |_________________|
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Бағдарлама ___________________
Ерекшелік ___________________
Ұйымның атауы
Оқушылар саны
Грант мөлшері

Размер стипендии (графа4+графа7+графа10+ графа13+графа16+графа19)
Итого расходы на государственные стипендии в год (графа20 х количество месяцев)
Среднегодовой контингент
Размер стипендии
Сумма в месяц (графа 17 х графа18)
17
18
19
20
21
человек
%
тысяч тенге
тысяч тенге
тысяч тенге
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 20 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 июня 2026 года № 356
Приложение 67-1
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 01-321
Расчет расходов на жилищные выплаты
Год |______________|
Вид данных (прогноз) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Наименование расходов
Количество получателей, имеющих право на жилищные выплаты
Количество членов семьи (без учета получателя жилищных выплат)
Норма на 1 человека (18 квадратных метров)
Стоимость 1 квадратного метра жилья (в тенге)
Сумма тысяч тенге (графа3+графа4)*графа5*графа6*12 месяцев/1000
1
2
3
4
5
6
7
Итого
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
_______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
_______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 21 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 июня 2026 года № 356
Приложение 71-1
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 01-371
Расчет расходов на оплату грантов организациям образования
Год |______________|
Коды
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Наименование организации
Количество учащихся
Размер гранта

Жалпы құны, мың теңге (3-баған*4-баған)/1000
1
2
3
4
5
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ___________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы ____________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы ____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2026 жылғы 1 маусымдағы
№ 356 бұйрығына
22-қосымша
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
77-қосымша
Ағымдағы бюджеттiк бағдарламалар мен бюджеттiк даму бағдарламалары бойынша шығыстардың жиынтық кестесi
Кодтары
Жоспарлы кезеңі ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Атауы
Алдағы жоспарлы кезең
Жоспарланатын жоспар кезені
Алдағы жоспарлы кезеңнiң 1-шi жылы
Алдағы жоспарлы кезеңнiң 2-шi жылы
Алдағы жоспарлы кезеңнiң 3-шi жылы
Жоспарланатын жоспарлы кезеңнiң 1-шi жылы
Жоспарланатын жоспарлы кезеңнiң 2-шi жылы
Жоспарланатын жоспарлы кезеңнiң 3-шi жылы
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны (мың теңге)
оның iшiнде
1) ағымдағы бюджеттiк бағдарламалар, барлығы
олардың iшiнде:
шартсыз базалық шығыстар, барлығы
оның iшiнде бюджеттiк бағдарламалар/кіші бағдарламалар бойынша
жаңа бастамаларға арналған шығыстар, барлығы
оның iшiнде бюджеттiк бағдарламалар/кіші бағдарламалар бойынша
шартсыз базалық шығыстарды ұлғайту
оның iшiнде бюджеттiк бағдарламалар/кіші бағдарламалар бойынша
2) бюджеттiк даму бағдарламалары, барлығы
оның iшiнде бюджеттiк бағдарламалар/кіші бағдарламалар бойынша
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
_____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2026 жылғы 1 маусымдағы
№ 356 бұйрығына
23-қосымша
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
78-қосымша
01-143-нысан
Көлiк құралдарын сатып алуға арналған шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Бағдарлама ___________________
Ерекшелiк ___________________
Автомобильдiк көлiк құралының атауы
Бекiтiлген нормативтер бойынша саны (бірлік)
Қолда бар автомобильдiк көлiк құралдарының нақты саны (бірлік)
Шығарылған жылы
Тозу (%)
Ағымдағы жылдың бюджетiнде көзделген сома (мың теңге)
Сатып алу жоспарланатын көлiк құралдарының саны (бірлік)
Бiр бірлікiгi үшiн құны (теңге)

Общая стоимость, тысяч тенге (графа3*графа4)/1000
1
2
3
4
5
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 22 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 июня 2026 года № 356
Приложение 77
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Сводная таблица расходов по текущим бюджетным программам и бюджетным программам развития
Коды
Плановый период |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Наименование
Предыдущий плановый период
Планируемый плановый период
1-ый год предыдущего планового периода
2-ой год предыдущего планового периода
3-ой год предыдущего планового периода
1-ый год планируемого планового периода
2-ой год планируемого планового периода
3-ой год планируемого планового периода
1
2
3
4
5
6
7
Итого (тысяч тенге)
в том числе
1) текущие бюджетные программы, всего
из них:
безусловные базовые расходы, всего
в том числе по бюджетным программам/ подпрограммам
расходы на новые инициативы, всего
в том числе по бюджетным программам/подпрограммам
увеличение безусловных базовых расходов
в том числе по бюджетным программам/подпрограммам
2) бюджетные программы развития, всего
в том числе по бюджетным программам/подпрограммам
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
_______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
_______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 23 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 июня 2026 года № 356
Приложение 78
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма 01-413
Расчет расходов на приобретение транспортных средств
Коды
Год |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Наименование автомобильного транспортных средств
Количество по утвержденным нормативам (единиц)
Фактическое количество автомобильных транспортных средств, имеющиеся в наличии (единиц)
Год вы пуска
Износ (%)
Сумма, предусмотренная в бюджете текущего года (тысяч тенге)
Количество транспортных средств, планируемые к приобретению (единиц)
Стоимость зa единицу (тенге)

Жоспарлы кезеңнен кейiнгі сома (3-баған-4-баған-5-баған-6-баған-7-баған)
Ұсынылатын құжаттар тiзбесi*
1-жыл
2-жыл
3-жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Барлығы
Сала
Облыс (өңір)
оның iшiнде инвестициялық жобалар бойынша:
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы __________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
__________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
___________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Ескертпе:
* мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган айқындаған тәртібіне сәйкес деректемелерін көрсете отырып
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2026 жылғы 1 маусымдағы
№ 356 бұйрығына
28-қосымша
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
85-1-қосымша
Нысан
Бюджеттік кредиттерді бөлу
Жылы ___________________
Кодтары
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Атауы ___________________
Бағдарлама ___________________
Ерекшелiк ___________________
Регион атауы
____ жылға есеп
___ жылға түзетілген жоспар
Жоспарлы кезеңге жоспар
_____жыл
_____жыл
____жыл
1
2
3
4
5
6
Барлығы
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме
басшысы ____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
_____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2026 жылғы 1 маусымдағы
№ 356 бұйрығына
29-қосымша
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
90-қосымша
Нысан
Мемлекеттік мекемелер олардың иелігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түсетін ақша түсімдерінің және шығыстарының болжамы
Кодтары
Жылы ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Бағдарлама ___________________
Ерекшелiк ___________________
Ақылы қызметтердің түрі
Түсімдер
Шығыстар
Негіздемелер
Нақты шығыстарының қалдығы
Өткен жыл үшін сома (мың теңге)
Алдағы қаржы жылы үшін сома (мың теңге)
Пайдалану бағаттары
Ерекшелік
Сомасы (мың теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жиыны
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/мемлекеттiк мекеме басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы
____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы
_____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2026 жылғы 1 маусымдағы
№ 356 бұйрығына
30-қосымша
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
91-қосымша
Нысан
"Айыппұлдар, тұрақсыздық айыбы және басқа төлемдер" және "Өзге де ағымдағы шығыстар" ерекшелiктерi бойынша шығыстарды есептеу
Кодтары
Жылы ___________________
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Бағдарлама ___________________
Ерекшелiк ___________________
Атауы
Өлшем бірлікігі
Саны
Бірлік үшін орташа құны, (мың теңге)
Жалпы құны, (мың теңге)
Негіздеме
1
2
3
4
5
6
Жиыны
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы __________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы ___________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы _______________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2026 жылғы 1 маусымдағы
№ 356 бұйрығына
31-қосымша
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
93-қосымша
Нысан
Мемлекеттік мекемелердің бюджеттік бағдарламалары (кiшi бағдарламалары) бойынша шығыстардың жиынтық есебі)
Жоспарлы кезең |______________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi |______________|
Мемлекеттік мекеме |______________|
Бағдарлама |______________|
Кіші бағдарлама |______________|
Атауы
Ағымдағы қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
_______жағдайы бойынша ағымдағы қаржы жылына арналған қаржыландырудың түзетілген жоспары*
Ағымдағы қаржы жылына арналған ұсыныстар
Қосу
Алу
Барлық өзгерістер
Функционалдық топ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелік
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
* "_______ жағдайы бойынша ағымдағы қаржы жылына арналған қаржыландырудың түзетілген жоспары*" деген баған 4-20 нысанынан толтырылады және бюджеттік сұраным жіберілген күннің алдындағы айдың соңғы күніндегі барлық өзгерістер ескеріле отырып қаржыландыру жоспарын көрсетеді (егер бюджеттік сұраным сәуір айында жіберілсе, онда қаржыландыру жоспары 31 наурыздағы жағдай бойынша көрсетіледі).
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2026 жылғы 1 маусымдағы
№ 356 бұйрығына
32-қосымша
Бюджеттік сұранымды
жасау, ұсыну, қарау
қағидаларына
94-қосымша
Нысан
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шығыстарының жиынтық есебі
Жоспарлы кезең |______________|
Бағдарламалардың әкiмшiсi |______________|
Атауы
Ағымдағы қаржы жылына арналған бекітілген бюджет
оның ішінде
_______жағдайы бойынша ағымдағы қаржы жылына арналған қаржыландырудың түзетілген жоспары*
Ағымдағы қаржы жылына арналған ұсыныстар
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің ұсыныстарын ескере отырып, ағымдағы қаржы жылына арналған қаржыландырудың түзетілген жоспары
шартсыз базалық шығыстар
Қосу
Алу
Мәлімделген қаржыландырудың бюджеттік бағдарламалардың нәтижелік көрсеткіштеріне қол жеткізуге әсерінің сипаттамасы
Барлық өзгерістер
Функционалдық топ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелік
Орталық атқарушы органның аппарат басшысы/
мемлекеттiк мекеме басшысы ____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бюджеттік бағдарлама басшысы _____________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Бас бухгалтер/қаржы-экономикалық бөлімінің бастығы _____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
* "_______ жағдайы бойынша ағымдағы қаржы жылына арналған қаржыландырудың түзетілген жоспары*" деген баған 4-20-нысанынан толтырылады және бюджеттік сұраным жіберілген күннің алдындағы айдың соңғы күніндегі барлық өзгерістер ескеріле отырып қаржыландыру жоспарын көрсетеді (егер бюджеттік сұраным сәуір айында жіберілсе, онда қаржыландыру жоспары 31 наурыздағы жағдай бойынша көрсетіледі).
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2026 жылғы 1 маусымдағы
№ 356 бұйрығына
33-қосымша
Бюджеттік сұранымды жасау,
ұсыну, қарау қағидаларына
95-қосымша
Нысан
Бюджет сомасын азайту жағына түзетуді негіздеу нысаны
Кодтары
Жоспарлы кезең |______________|
Деректер түрi (болжам, жоспар, есеп) ___________________
Функционалдық топ ___________________
Бағдарламалардың әкiмшiсi ___________________
Мемлекеттiк мекеме ___________________
Бағдарлама ___________________
Кіші бағдарлама |______________|
Ерекшелiк ___________________
Бюджет қаражаты көлемін азайтуды негіздеу*
_______жағдайы бойынша ағымдағы қаржы жылына арналған қаржыландырудың түзетілген жоспары**
Жоспарлы кезеңге арналған жоспар
Түзетілген бюджет
Төлемдер бойынша кассалық шығыстар
Сома
1
2
3
4
анықтама
4.20 автоматты түрде толтыру
4.20 автоматты түрде толтыру
теріс мәнді қолмен енгізу
Ескертпе:
*Мүмкін себептердің тізбесі бюджеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органмен қалыптастырылады;
**Түзетуге дейінгі айдың соңғы күніне толтырылады.

Остаток после планового периода (графа3-грфаф4-графа5-графа6-графа7)
Перечень предоставляемой документации*
1-й год
2-й год
3-й год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Всего
Отрасль
Область (регион)
Статус проекта (продолжающиеся/новые проекты)
в том числе по инвестиционным проектам:
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Примечание:
* согласно порядку, определенному центральным уполномоченным органом по государственному планированию, с указанием реквизитов.
Приложение 28 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 июня 2026 года № 356
Приложение 85-1
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма
Распределение бюджетных кредитов
Год |______________|
Коды
Вид данных (прогноз, план, отчет) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Наименование |______________|
Программа |______________|
Специфика |______________|
Наименование региона
Отчет на ____ год
Скорректированный план ___ год
План на плановый период
_____год
_____год
____год
1
2
3
4
5
6
Всего
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 29 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 июня 2026 года № 356
Приложение 90
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма
Прогноз поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, остающихся в их распоряжении
Коды
Год |______________|
Вид данных (прогноз) |______________|
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Вид платных услуг
Поступления
Расходы
Обоснования
Остаток фактических расходов
Сумма за истекший год (тысяч тенге)
Сумма за предстоящий финансовый год (тысяч тенге)
Направления использования
Специфика
Сумма (тысяч тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель государственного учреждения
__________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
__________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 30 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 июня 2026 года № 356
Приложение 91
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма
Расчет расходов по спецификам "Штрафы, неустойка и другие платежи" и "Прочие текущие затраты"
Год
Коды       |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)                   |______________|
Функциональная группа                         |______________|
Администратор программ                         |______________|
Государственное учреждение                   |______________|
Программа                                     |______________|
Специфика                                     |______________|
Наименование
Единица измерения
Количество
Средняя стоимость за единицу (тысяч тенге)
Общая стоимость (тысяч тенге)
Обоснование
1
2
3
4
5
6
Итого
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель
государственного учреждения
___________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель бюджетной программы
___________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Главный бухгалтер/ начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 31 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 июня 2026 года № 356
Приложение 93
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма
Сводный расчет расходов государственного учреждения по бюджетным программам (подпрограммам)
Плановый период                                    |______________|
Администратор программ                         |______________|
Государственное учреждение                   |______________|
Программа                                     |______________|
Подпрограмма                                     |______________|
Наименование
Утвержденный бюджет на текущий финансовый год
Скорректированный план финансирования на текущий финансовый год по состоянию на _______*
Предложения на текущий финансовый год
Плюс
Минус
Всего изменений
Функциональная группа
Программа
Подпрограмма
Специфика
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель государственного учреждения
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель бюджетной программы
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Главный бухгалтер/начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)).
* Графа "Скорректированный план финансирования на текущий финансовый год по состоянию на _______" заполняется из формы 4-20 и отражает план финансирования с учетом всех изменений на последний день месяца, предшествующего на день отправления бюджетного запроса (если бюджетный запрос отправляется в апреле, значит план финансирования на 31 марта).
Приложение 32 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 июня 2026 года № 356
Приложение 94
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма
Сводный расчет расходов администратора бюджетных программ
Плановый период                                    |______________|
Администратор программ                         |______________|
Наименование
Утвержденный бюджет на текущий финансовый год
из них:
Скорректированный план финансирования на текущий финансовый год по состоянию на _______*
Предложения на текущий финансовый год
Скорректированный план финансирования на текущий финансовый год с учетом предложений администраторов бюджетных программ
безусловные базовые расходы
Плюс
Минус
Описание влияния заявленного финансирования на достижение показателей результатов бюджетных программ
Всего изменений
Функциональная группа
Программа
Подпрограмма
Специфика
Руководитель аппарата центрального исполнительного органа/руководитель государственного учреждения
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель бюджетной программы
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Главный бухгалтер/начальник финансово- экономического отдела
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)).
* Графа "Скорректированный план финансирования на текущий финансовый год по состоянию на _______" заполняется из формы 4-20 и отражает план финансирования с учетом всех изменений на последний день месяца, предшествующего на день отправления бюджетного запроса (если бюджетный запрос отправляется в апреле, значит план финансирования на 31 марта).
Приложение 33 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 июня 2026 года № 356
Приложение 95
к Правилам составления,
представления, рассмотрения
бюджетного запроса
Форма
Форма обоснования корректировки суммы бюджета в сторону уменьшения
Коды
Плановый период |______________|
Вид данных (прогноз, план, отчет)
Функциональная группа |______________|
Администратор программ |______________|
Государственное учреждение |______________|
Программа |______________|
Подпрограмма |______________|
Специфика |______________|
Обоснование снижения объема бюджетных средств*
Отчет по стостоянию на _____**
План на плановый период
Скорректированный бюджет
Кассовые расходы по платежам
Сумма
1
2
3
4
справочник
автозаполнение 4.20
автозаполнение с 4.20
ручной ввод отрицательного значения
Примечание:
*Перечень возможных причин будет сформирован уполномоченным органом по бюджетному планированию.
**Заполняется на последнее число месяца, предшествующего корректировке.