Алматы облысы Іле ауданы әкімдігінің үгіттік баспа материалдарын орналастыру үшін орындарды белгілеу және кандидаттарға сайлаушылармен кездесуі үшін үй-жайлар беру туралы қаулысы
Алматы облысы Іле ауданы әкімдігінің 2026 жылғы 25 маусымдағы № 183 қаулысы
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңының 28-бабының 4 және 6-тармақтарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 31-бабының 2-тармағына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Іле аудандық сайлау комиссиясымен (келісім бойынша) бірлесіп кандидаттар үшін үгіттік баспа материалдарын орналастыру орындары осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Кандидаттардың сайлаушылармен кездесуі үшін шарттық негізде үй-жайлар осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес берілсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жектекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Қ. Жақсымбетов
Іле ауданы әкімдігінің 2026 жылғы "25"
маусымдағы № 183 қаулысына 1-қосымша
Іле ауданында үгіттік баспа материалдарын орналастыру үшін орындар
1. Өтеген батыр ауылдық округі бойынша:
1) Өтеген батыр ауылы, "Арман" ықшам ауданы, Шұғыла көшесі, № 22а, "Арман" дүкенінің жанындағы стенд;
2) Өтеген батыр ауылы, Гүлдер ықшам ауданы, Ш. Құлымбаев көшесі, № 25/1, "Әдемі" дүкенінің жанындағы стенд;
3) Қарасу ауылы, Рысқұлов көшесі, № 105, "Санри" дүкенінің жанындағы стенд;
4) Өтеген батыр ауылы, Рахымбаев көшесі, № 36Б, Н.Тілендиев атындағы аудандық мәдениет үйі жанындағы стенд;
2. Байсерке ауылдық округі бойынша:
1) Байсерке ауылы, Д. Қонаев көшесі, № 92, "Байсерке Агро" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі ғимаратының жанындағы стенд;
2) Байсерке ауылы, Бейбітшілік көшесі, №14 б, № 28 гимназия ғимаратының жанындағы стенд;
3) Байсерке ауылы, Бейбітшілік көшесі, №14 в мекенжайында орналасқан стенд;
4) Байсерке ауылы, Арқабай көшесі, 68 А, "Қазпошта" акционерлік коғамының филиалы ғимаратының жанындағы стенд;
5) Әли ауылы, Беделбаев көшесіндегі аялдама жанындағы стенд.
3. Қараой ауылдық округі бойынша:
1) Қараой ауылы, Отарбаев және Тың дала көшелерінің қиылысындағы стенд;
2) Н. Тілендиев ауылы, Арман және А. Исаев көшелерінің қиылысындағы стенд;
3) Қосөзен ауылы, Жильников көшесі, № 89, "Кошалко" дүкенінің жанындағы стенд.
4. Байкент ауылдық округі бойынша:
1) Байкент ауылы, Ю. Гагарин мен Бейбітшілік көшелерінің қиылысында орналасқан стенд.

Об определении мест для размещения агитационных печатных материалов и предоставления кандидатам помещений для встреч с избирателями в Илийском районе
Постановление акимата Илийского района Алматинской области от 25 июня 2026 года № 183
В соответствии с пунктами 4 и 6 статьи 28 Конституционного закона Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить совместно с Илийской районной избирательной комиссией (по согласованию) места для размещения агитационных печатных материалов кандидатов согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Предоставить кандидатам на договорной основе помещения для встреч с избирателями согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района К. Жаксымбетов
Приложение 1
к постановлению акимата
Илийского района
от "25" июня 2026 года
№ 183
Перечень мест для размещения агитационных печатных материалов в Илийском районе
1. По сельскому округу Отеген батыр:
1) село Отеген батыр, микрорайон "Арман", улица Шугыла, № 22а, стенд возле магазина "Арман";
2) село Отеген батыр, микрорайон Гульдер, улица Ш. Кулымбаева, № 25/1, стенд возле магазина "Әдемі";
3) село Карасу, улица Рыскулова, № 105, стенд возле магазина "Санри";
4) село Отеген батыр, улица Рахымбаева, № 36Б, стенд возле районного Дома культуры имени Н. Тлендиева;
2. По Байсеркенскому сельскому округу:
1) село Байсерке, улица Д. Конаева, № 92, стенд возле здания товарищества с ограниченной ответственностью "Байсерке Агро";
2) село Байсерке, улица Бейбитшилик, № 14 б, стенд возле здания гимназии № 28;
3) с. Байсерке, улица Бейбитшилик, № 14 в, стенд расположенный по данному адресу;
4) село Байсерке, улица Аркабая, № 68 А, стенд возле здания филиала акционерного общества "Казпочта";
5) село Али, стенд возле остановки по улице Е. Беделбаева.
3. По Караойскому сельскому округу:
1) село Караой, стенд на пересечении улиц Отарбаева и Тын дала;
2) село Н. Тлендиева, стенд на пересечении улиц Арман и А. Исаева;
3) село Косозен, ул. Жильникова, № 89, стенд возле магазина "Кошалко".
4. По сельскому округу Байкент:
1) село Байкент, стенд расположенный на пересечении улиц Ю. Гагарина и Бейбитшилик.

5. Ақсай ауылдық округі бойынша:
1) Ақсай ауылы, Достық көшесі, № 10, мәдениет үйі ғимаратының жанындағы стенд;
2) Жауғашты ауылы, Абай көшесі, № 15, "Алишер" дүкенінің жанындағы стенд;
3) Екпінді ауылы, Наурызбай батыр көшесі, № 24 мекенжайында орналасқан стенд.
6. Асқар Тоқпанов ауылдық округі бойынша:
1) Асқар Тоқпанов ауылы, Сейдалиев және Қисанов көшелерінің қиылысындағы стенд;
2) Жайнақ ауылы, Қ. Күшелеков көшесі, № 57, "Мұхамеджанов" дүкенінің жанындағы стенд.
7. Ащыбұлақ ауылдық округі бойынша:
1) Мұхаметжан Түймебаев ауылы, Тәуелсіздік көшесі, № 150, "Диана" дүкенінің жанындағы стенд;
2) Көкқайнар ауылы, Астана көшесі, № 14, "Уашпаев" және "Береке" дүкендерінің жанындағы стенд;
3) Төле би ауылы, М. Мәметова көшесі, № 36, ауылдық фельдшерлік пункті ғимаратының жанындағы стенд;
4) Жәпек батыр ауылы, Қ. Алтаев көшесі, № 42, ауылдық ветеринариялық пункті ғимаратының жанындағы стенд.
8. Күрті ауылдық округі бойынша:
1) Ақши ауылы, Д. Қонаев пен Ж. Бәрібаев көшелерінің қиылысында орналасқан стенд.
9. Боралдай кенті бойынша:
1) Боралдай кенті, "Водник-1" ықшам ауданы, Алатау және Абылай хан көшелерінің қиылысындағы стенд;
2) Боралдай кенті, Космонавтов көшесі, № 96, "Әсем" дүкенінің жанындағы стенд;
3) Боралдай кенті, Аэродромная көшесі, № 96, "Удобный" дүкенінің жанындағы стенд.
Іле ауданы әкімдігінің 2026 жылғы "25" маусымдағы № 183 қаулысына 2-қосымша
Іле ауданында сайлаушылармен кездесуі үшін шарттық негізде кандидаттарға берілетін үй-жайлар
1. Өтеген батыр ауылдық округі бойынша:
1) Өтеген батыр ауылы, Титов көшесі, № 16, № 7 орта мектептің акт залы.
2) Өтеген батыр ауылы, Әжімұратов көшесі, № 12, № 13 орта мектептің акт залы.
3) Қарасу ауылы, Рысқұлбеков көшесі, № 38, № 24 лицейдің акт залы.
2. Байсерке ауылдық округі бойынша:
1) Байсерке ауылы, Бейбітшілік көшесі, № 14 б, № 28 гимназияның акт залы.
2) Али ауылы, Бұқар жырау көшесі, № 2, № 22 орта мектептің акт залы.
3. Қараой ауылдық округі бойынша:
1) Қараой ауылы, Бейбітшілік көшесі, № 9, ауылдық мәдениет үйі.
2) Қосөзен ауылы, Абай көшесі, № 1, № 14 орта мектептің акт залы.
3) Нұрғиса Тілендиев ауылы, Алматы көшесі, № 32, № 26 орта мектептің акт залы.
4. Байкент ауылдық округі бойынша:
1) Байкент ауылы, "3-ықшам аудан", № 13, аудандық мәдениет үйі.
5. Ақсай ауылдық округі бойынша:
1) Ақсай ауылы, Достық көшесі, № 10, ауылдық мәдениет үйі.
2) Екпінді ауылы, Қобыланды батыр көшесі, № 45, Т. Айбергенов атындағы № 48 орта мектептің акт залы.
3) Жауғашты ауылы, Абай көшесі, № 3, № 27 орта мектептің акт залы.
6. Асқар Тоқпанов ауылдық округі бойынша:

5. По сельскому округу Аксай:
1) село Аксай, улица Достык, № 10, стенд возле здания дома культуры;
2) село Жаугашты, улица Абая, № 15, стенд возле магазина "Алишер";
3) село Екпинди, улица Наурызбай батыра, № 24, стенд расположенный по данному адресу.
6. По сельскому округу Аскар Токпанова:
1) село Аскар Токпанов, стенд на пересечении улиц Сейдалиева и Кисанова;
2) село Жайнак, улица К. Кушелекова, № 57, стенд возле магазина "Мухамеджанов".
7. По Ащибулакскому сельскому округу:
1) село Мухаметжан Туймебаева, улица Тауелсиздик, № 150, стенд возле магазина "Диана";
2) село Коккайнар, улица Астана, № 14, стенд возле магазинов "Уашпаев" и "Береке";
3) село Толе би, улица М. Маметовой, № 36, стенд возле здания сельского фельдшерского пункта;
4) село Жапек батыр, улица К. Алтаева, № 42, стенд возле здания сельского ветеринарного пункта.
8. По Куртинскому сельскому округу:
1) село Акши, стенд расположенный на пересечении улиц Д. Конаева и Ж. Барибаева.
9. По поселку Боралдай:
1) поселок Боралдай, микрорайон "Водник-1", стенд на пересечении улиц Алатау и Абылай хана;
2) поселок Боралдай, улица Космонавтов, № 96, стенд возле магазина "Асем";
3) поселок Боралдай, улица Аэродромная, № 96, стенд возле магазина "Удобный".
Приложение 2
к постановлению акимата
Илийского района
от "25" июня 2026 года
№ 183
Перечень помещений, предоставляемых кандидатам на договорной основе для проведения встреч с избирателями в Илийском районе
1. По сельскому округу Отеген батыр:
1) село Отеген батыр, улица Титова, № 16, актовый зал средней школы №7.
2) село Отеген батыр, улица Ажимуратова, № 12, актовый зал средней школы № 13.
3) село Карасу, улица Рыскулбекова, № 38, актовый зал лицея № 24.
2. По Байсеркенскому сельскому округу:
1) село Байсерке, улица Бейбитшилик, № 14 б, актовый зал гимназий № 28.
2) село Али, улица Бухар жырау, № 2, актовый зал средней школы № 22.
3. По Караойскому сельскому округу:
1) село Караой, улица Бейбитшилик, № 9, сельский дом культуры.
2) село Косозен, улица Абая, № 1, актовый зал средней школы № 14.
3) село Нургиса Тилендиева, улица Алматы № 32, актовый зал средней школы № 26 .
4. По сельскому округу Байкент:
1) село Байкент, "3-микрорайон", № 13, районный дом культуры.
5. По сельскому округу Аксай:
1) село Аксай, улица Достык, №10, сельский дом культуры.
2) село Екпинди, улица Кобылан батыра, № 45, актовый зал средней школы № 48, имени Т. Айбергенова.
3) село Жаугашты, улица Абая, № 3, актовый зал средней школы № 27.
6. По сельскому округу Аскар Токпанова:

1) Асқар Тоқпанов ауылы, Б. Сейдалиев көшесі, № 117, № 42 орта мектептің акт залы.
2) Жайнақ ауылы, Школьная көшесі, № 4, № 31 орта мектептің акт залы.
7. Ашыбұлақ ауылдық округі бойынша:
1) Мұхаметжан Түймебаев ауылы, Молдағұлов көшесі, № 14, № 19 орта мектептің акт залы.
2) Жапек батыр ауылы, Қ. Алтаев көшесі, № 138 А, №36 орта мектептің акт залы.
3) Көкқайнар ауылы, Байтерек көшесі, № 97А, № 44 орта мектептің акт залы.
4) Төле би ауылы, А.Қарсақбаев көшесі, № 16А, № 37 орта мектептің акт залы.
8. Күрті ауылдық округі бойынша:
1). Ақши ауылы, Д. Қонаев көшесі, № 31, ауылдық мәдениет үйі.
9. Боралдай кенті бойынша:
1) Боралдай кенті, Бостанов көшесі, № 1, № 17 орта мектептің акт залы
2) Боралдай кенті, Аэродромная көшесі, № 4 Г, № 23 орта мектептің акт залы.
3) Боралдай кенті, Байзақов көшесі, № 59, № 40 орта мектептің акт залы.

1) село Аскар Токпанов, улица Б. Сейдалиева, № 117, актовый зал средней школы № 42.
2) село Жайнак, улица Школьная, № 4, актовый зал средней школы № 31.
7. По Ащибулакскому сельскому округу:
1) село Мухаметжана Туймебаева, улица Молдагулова, № 14, актовый зал средней школы № 19.
2) село Жапек батыра, улица К. Алтаева, № 138 А, актовый зал средней школы № 31.
3) село Коккайнар, улица Байтерек, № 97 А, актовый зал средней школы № 44.
4) село Толе би, улица А. Карсакбаева, № 16 А, актовый зал средней школы № 37.
8. По Куртинскому сельскому округу:
1) село Акши, улица Д. Кунаева, № 31, сельский дом культуры.
9. По поселку Боралдай:
1) поселок Боралдай, улица Бостанова, № 1, актовый зал средней школы № 17.
2) поселок Боралдай, улица Аэродромная, № 4 Г, актовый зал средней школы № 23.
3) поселок Боралдай, улица Байзакова, № 59, актовый зал средней школы № 40.