Рахат ауылдық округіне қарасты Азат, Қайназар, Рахат, Өрікті ауылдары көшелерінің атауын өзгерту туралы
Алматы облысы Еңбекшіқазақ ауданы Рахат ауылдық округі әкімінің 2026 жылғы 8 маусымдағы № 1 шешімі
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабының 4) тармақшасына сәйкес, Еңбекшіқазақ ауданы Рахат ауылдық округі халқының пікірін ескере отырып және 2026 жылғы 29 сәуіріндегі облыстық ономастикалық комиссиясының қорытындысы негізінде, Алматы облысы Еңбекшіқазақ ауданы Рахат ауылдық округінің әкімі шештім:
1. Еңбекшіқазақ ауданы Рахат ауылдық округі Азат ауылындағы атауы жоқ "Табачная" көшесі "Иманқұлов Жолдан" көшесі, Қайназар ауылындағы атауы жоқ "Кайназаровская" көшесі "Данияров Қыдырбай" көшесі, атауы жоқ "Алматинская, Жамбыл, Б. Әбенов, О. Иманғожин" көшесі "Қалиев Мұсахан" көшесі, Рахат ауылындағы атауы жоқ "Молодежная" көшесі "Рахметов Жұмажан" көшесі, атауы жоқ "Арычная" көшесі "Молдабаев Айтақын" көшесі, Өрікті ауылындағы атауы жоқ "Речная" көшесі "Құттыбаев Құрмаш" көшесі болып өзгертілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Рахат ауылдық округінің әкімі Р. Қыдырғожаев

О переименовании улиц в селах Азат, Кайназар, Рахат и Орикты Рахатского сельского округа
Решение акима Рахатского сельского округа Енбекшиказахского района Алматинской области от 8 июня 2026 года № 1
В соответствии с подпунктом 4) статьи 14 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", с учетом мнения населения Рахатского сельского округа Енбекшиказахского района и на основании заключения областной ономастической комиссии от 29 апреля 2026 года, аким Рахатского сельского округа Енбекшиказахского района Алматинской области РЕШИЛ:
1. Переименовать улицы в населенных пунктах Рахатского сельского округа Енбекшиказахского района следующим образом:
- безымянную улицу "Табачная" в селе Азат в улицу "Иманкулов Жолдан";
- безымянную улицу "Кайназаровская" в селе Кайназар в улицу "Данияров Кыдырбай";
- безымянную улицу "Алматинская, Жамбыл, Б. Абенов, О. Имангожин" в селе Кайназар в улицу "Калиев Мусахан";
- безымянную улицу "Молодежная" в селе Рахат в улицу "Рахметов Жумажан";
- безымянную улицу "Арычная" в селе Рахат в улицу "Молдабаев Айтакын";
- безымянную улицу "Речная" в селе Орикты в улицу "Куттыбаев Курмаш".
2. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Рахатского сельского округа К. Богусбаев