Қонаев қаласы мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы "Қонаев қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 56-188 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Қонаев қалалық мәслихатының 2026 жылғы 25 мамырдағы № 64-217 шешімі
Қонаев қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қонаев қаласы мәслихатының 2025 жылғы 25 желтоқсандағы "Қонаев қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 56-188 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа рекдакцияда жазылсын:
"1. Қонаев қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер — 50 136 800 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 41 744 744 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 589 880 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 392 565 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 7 402 611 мың теңге;
2) шығындар – 60 976 382 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 54 375 мың теңге, оның ішінде:

О внесении изменений в решение маслихата города Қонаев от 25 декабря 2025 года № 56-188 "О бюджете города Қонаев на 2026-2028 годы"
Решение маслихата города Қонаев Алматинской области от 25 мая 2026 года № 64-217
Маслихат города Қонаев РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Қонаев "О бюджете города Қонаев на 2026-2028 годы" от 25 декабря 2025 года № 56-188 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Қонаев на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы — 50 136 800 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям — 41 744 744 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям — 589 880 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала —392 565 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов — 7 402 611 тысяч тенге;
2) затраты — 60 976 382 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование — 54 375 тысяч тенге, в том числе:

бюджеттік кредиттер – 69 200 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 825 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -10 893 957 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 893 957 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Қонаев қаласы маслихаты төрағасының м.а. А. Ракишева
Қонаев қаласы мәслихатының 2026 жылғы 25 мамырдағы № 64-217 шешіміне қосымша

бюджетные кредиты — 69 200 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов — 14 825 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами — 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета — - 10 893 957 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита бюджета) — 10 893 957 тысяч тенге.
приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
И.о. председателя маслихата города Қонаев А. Ракишева
Приложение решению маслихата города Қонаев от 25 мая 2026 года
№ 64-217

1 036 781
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
106 238
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
101 238
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
101 238
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
5 000
041
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
5 000
2
Әлеуметтiк көмек
747 957
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
675 684
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 569
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 124
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
115 046
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 917
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
107 297
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
436 731
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
72 273
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
72 273
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
182 586
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
136 586
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 308
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 423
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
54 683
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
12 172
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
46 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру

1 036 781
1
Социальное обеспечение
106 238
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
101 238
005
Государственная адресная социальная помощь
101 238
467
Отдел строительства района (города областного значения)
5 000
041
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
5 000
2
Социальная помощь
747 957
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
675 684
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 569
006
Оказание жилищной помощи
3 124
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
115 046
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 917
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
107 297
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
436 731
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
72 273
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
72 273
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
182 586
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
136 586
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
67 308
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 423
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
54 683
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
12 172
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
46 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь