Әділет органдарының ерекше үй-жайларына арналған алаңдардың заттай нормаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2026 жылғы 23 ақпандағы № 180 бұйрығы
2025 жылғы 15 наурыздағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 70-бабының 3-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған әділет органдарының ерекше үй-жайларына арналған алаңдардың заттай нормалары бекiтілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заңгерлік қызметтер көрсетуді ұйымдастыру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
2) осы бұйрықты қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңңама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Эталондық бақылау нормативтік-құқықтық актілер банкіне енгізу үшін жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
Е. Сәрсембаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасының
Әділет министрінің
бұйрығымен бекітілген
Әділет органдарының ерекше үй-жайларына арналған алаңдардың заттай нормалары
№ р/с
Үй-жайдың атауы
Өлшем бірлігі
Үй-жайдың алаңы
1
2
3
4
Әділет органдарына арналған ерекше үй-жайлар
1
заңды тұлғалар бөлімінің мұрағаты үшін үй-жай:
шаршы м.

Об утверждении натуральных норм площадей специфических помещений для органов юстиции
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 23 февраля 2026 года № 180
В соответствии с пунктом 3 статьи 70 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 15 марта 2025 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы площадей специфических помещений для органов юстиции.
2. Комитету регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан;
2) направление настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
Е. Сарсембаев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утверждены
приказом Министра юстиции
Республики Казахстан
Натуральные нормы площадей специфических помещений для органов юстиции
№ п/п
Наименование помещения
Единица измерения
Площади помещения
1
2
3
4
Специфические помещения для органов юстиции
1
Помещение для архива отдела юридических лиц:
кв.м

600
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының Әділет департаменті

600
Департамент юстиции области, городов Астана, Алматы и Шымкент